چگونه یک کارافرین شویم

چگونه می توان کارآفرین بود؟

این‌که چگونه یک کارافرین خوب شویم، سؤالی است که ممکن است ذهن کارافرینان زیادی را که خواهان رسیدن به موفقیت در حوزه کاری خود هستند به خود مشغول کند. بنابراین در مقاله پیش رو تلاش ما این خواهد بود که به این سؤال اساسی پاسخ دهیم و بتوانیم سهمی در موفقیت کارافرینان عزیز و سخت‌کوش داشته باشیم.
قبل از پاسخ دادن به این سؤال که چگونه یک کارافرین خوب شویم بهتر است ابتدا به سؤال چگونه یک کارافرین شویم پاسخ دهیم.

چگونه یک کارافرین شویم؟

ممکن است که تصور شما از یک کارافرین، شخصیتی باشد که جذاب و سخت‌کوش بوده و همواره سعی در پیشرفت دارد. در حقیقت باید گفت که تصور این افراد کاملاً درست است. چرا که یک کارافرین به خود و کاری که می‌کند ایمان دارد و باور دارد که توانایی و شایستگی رسیدن به رویاها و آرزوهایی که در ذهن می‌پروراند را دارد. لذا پیوسته برای تحقق آرزوها و رویاهایش در تلاش است. معمولاً کارافرینان به چیزی فراتر از حقوق ثابت و امنیت شغلی می‌اندیشند. در حقیقت آن‌ها دارای شخصیتی هستند که در زندگی برای خود هدفی تعیین می‌کنند و همواره در تلاش برای رسیدن به هدفشان هستند. چیزی که کارافرینان را از سایر افراد جامعه متمایز می‌سازد طرز تفکر و دیدگاهی است که شما نسبت به زندگی و کار دارید.

در ادامه به ارائه راهکارها و روش‌های کارافرین شدن بر اساس کتاب “زمان آمریکا: ایجاد فرصت در عصر به هم پیوسته” خواهیم پرداخت.

اگر به دنبال یک شغل مناسب هستید می‌توانید در اپلیکیشن واسط کالا با یک سرچ کوچک یک شغل مناسب برای خود پیدا نمایید.

شبیه‌سازی برای خودتان

برای کارافرین شدن باید همواره به این نکته توجه داشته باشید که الزاماً فراگیری هنگام کارکردن اتفاق نمی‌افتد بلکه تمامی افراد جامعه فراگیری را از سنین پایین شروع می‌کنند و دوباره در هنگام بزرگسالی به حوزه آموزش و فراگیری بازمی‌گردند. البته با این تفاوت که فراگیری در این زمان، در حین سرگرم شدن اتفاق می‌افتد. امروزه بازی‌هایی همانند Thrive15 و GamEffective وجود دارند که به همه افراد در هر سنی که باشند کمک می‌کند که کسب و کاری آغاز نموده و یا این‌که یک مرتبه در حوزه کاری خود پیشرفت کنند.

ترکیب و انجام فراگرفته‌های خود

لازم نیست که شما قبل از شروع کسب و کارتان از همه مسائل آگاهی داشته باشید. بلکه فقط لازم است که قدم اول را بردارید و سپس بفهمید که گام‌های بعدی چیست. هیچ دوره‌ استانداردی برای این کار در نظر گرفته نشده است اما چنانچه می‌خواهید در این زمینه که چگونه یک کارافرین خوب شویم اطلاعاتی کسب کنید می‌توانید وبلاگ‌های آموزشی را دنبال کنید و حضوری فعال در شبکه‌های اجتماعی داشته باشید.

فراگیری و مشاوره کسب و کار یکسان ۲

شما به عنوان یک کارافرین باید این نکته را در نظر داشته باشید که هر کسب و کار و کارافرینی در مرحله مختلفی قرار دارد. لذا بایستی ابزارهای فراگیری خود را با شما تطبیق دهند به جای این‌که شما خود را با آن‌ها منطبق کنید. بازارها و دانشگاه‌ها به سرعت در حال تولید محصولاتی از قبیل OpenStudy هستند. OpenStudy یک شبکه یادگیری می‌باشد که از گروه‌های مطالعاتی متنوعی تشکیل یافته است.

مشاوره کسب و کار
مشاوره کسب و کار

کمک کردن به کارافرینان از طریق آموزش‌های پیوسته

گزینه‌هایی که برای آموزش آنلاین وجود دارد هرچند که کفایت نمی‌کنند اما فرصت‌های باارزشی به حساب می‌آیند. مشاوران کسب و کار بایستی در هر مرحله‌ای آماده یاری رساندن به شما هستند. اگرچه هنوز هم کارافرینان زیادی هستند که در زمینه دریافت آموزش دچار تردید هستند، اما باید همواره به این نکته توجه داشته باشید که اگر دائماً در حال فراگیری نباشید دیگران از شما پیشی خواهند گرفت و شما از آن‌ها عقب می‌مانید.

استعانت از مربیانی که در زمینه کسب و کار مهارت دارند

منابعی که برای پیشرفت سطح دانش شما به عنوان یک کارافرین وجود دارد بسیار زیاد می‌باشد بنابراین شما می‌توانید از این منابع جهت ارتقای سطح دانش خود بهره ببرید. موضوع اصلی این است که شما باید منابع مورد نیاز مانند استارت آپ، مربیان و مشاورانی که در زمینه کسب و کار مشاوره می‌دهند را در زمان درستی بیابید به همین دلیل نیاز است که شما انجمن‌های آنلاین و وبلاگ‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند را به دقت بررسی نمائید.

در جامعه امروزی صفات شخصیتی افراد در مقایسه با عصر اطلاعات و عصر صنعتی دچار تغییر و تحولاتی شده است. دیگر زمان آن دوران که افراد به کارفرمایان خود وفادار بودند و باتعصب از آن‌ها اطاعت می‌کردند به پایان رسیده است. امروزه تمرکز اصلی بر خلاقیت به معنای قبول کردن خطرات و داشتن توانایی برای پذیرفتن تغییرات و تحولات است. شما باید این نکته را در نظر بگیرید که توانایی شما برای حل کردن مسائل و مشکلات و همچنین پایداری در کارها از ارزش‌های اساسی در زمینه کارافرینی به حساب می‌آیند که تمرین همیشگی و دائمی فراگیری و رشد و پرورش این صفات از بهترین و مؤثرترین راه‌هایی است که می‌توانید برای آغاز کارافرینی از آن‌ها بهره بگیرید.

نکته مهم

نهایتاً باید به شما بگوئیم که قبل از این‌که کار خود را شروع کنید نخست باید موفقیت را برای خود معنا کنید و تعریف درستی از موفقیت داشته باشید. ممکن است که شما موفقیت را در کسب ثروت بدانید و هدف اصلی شما از کارافرینی معیارهای مالی باشد اما باید گفت که در صورتی‌که شما اثر ماندگاری از خود بر جا بگذارید رضایت بیشتری از خود خواهید داشت.

حمایت‌های پولی و مالی از کسب و کارها

آخرین راه‌حل‌ برای شما به عنوان یک شخصیت کارافرین که نیازمند کمک می‌باشید جمع آوری کمک‌های مالی می‌باشد اما بهتر است قبل از اقدام برای جمع آوری کمک‌های مالی به فکر گزینه‌های دیگری همچون بودجه، سرمایه‌گذاری مشترک، وام و غیره باشید. حال زمان آن رسیده تا پاسخ سوال چگونه یک کارافرین خوب شویم را بیاموزیم.

چگونه یک کارافرین شویم
حمایت پولی و مالی

چگونه یک کارافرین خوب شویم

یکی از سؤال‌های متداولی که معمولاً از کارافرینان موفق پرسیده می‌شود این است که سرآغاز موفقیت‌تان چه بوده است و چگونه به این مرحله از موفقیت نائل شده‌اید و ما چگونه می‌توانیم یک کارافرین خوب شویم. در پاسخ به این سؤال که چگونه یک کارافرین خوب شویم می‌توانیم روش‌هایی را به شما ارائه نمائیم که می‌تواند به شما کمک کند که به یکی از کارافرینان خوب و موفق تبدیل شوید. در حقیقت مسئله این است که راه جادویی برای تحقق این امر وجود ندارد و تنها افراد تلاشگر و سخت‌کوش هستند که می‌توانند به کارافرین خوب تبدیل شوند.
با انجام کارهایی که در ادامه در پاسخ به سؤال چگونه یک کارافرین خوب شویم می‌توانید مسیر موفقیت خود را به عنوان یک کارافرین کوتاه نموده و هرچه زودتر به هدف خود در این زمینه نائل شوید.

نپذیرفتن جواب “نه” به عنوان یک پاسخ!

برای یک کارافرین موفق تفاوتی ندارد که به چه میزان از افرادی که تقاضای کمک کرده‌ است پاسخ منفی شنیده و دچار یأس و ناامیدی شده‌ است. آن‌ها همیشه برای بلند شدن از جای خود و یافتن مسیری جدید برای ادامه کار خود آمادگی داشته و هیچ‌گاه مأیوس و ناامید نمی‌شوند. خصوصیتی که برای تبدیل شدن به یک کارافرین خوب ضروری است این است که شما ایده‌ای را که در ذهن خود دارید به کسب و کاری تبدیل کنید که سود زیادی از این راه عایدتان کند.

باید توجه کنید که یکی از دلایلی که سبب شکست بعضی از کارافرینان در نیمه راه می‌شود ترس از شکست می‌باشد بنابراین برای این‌که شما به یک کارافرین خوب و موفق تبدیل شوید نه تنها این‌که نباید از شکست ترس داشته باشید بلکه باید به آن به عنوان یک تجربه مثبت نگاه کنید. برای کارافرینان خوب و موفق شکست چیزی است که می‌توانند از آن درس گرفته و در آینده در برابر آن ایستادگی کنند. حقیقت این است که در مسیر موفقیت، اشتباه برای تمامی کارافرینان امری اجتناب‌ناپذیر می‌باشد. اما چیزی که در این حین حائز اهمیت است این می‌باشد که بایستی شما مسئولیت کامل شکست‌ها و پسرفت‌های خود را به عهده بگیرید و با سرعتی بیش از قبل به مسیر خود ادامه دهید.

طوری کار کنید که انگار فردا بازنشست می‌شوید!

بازنشستگی موجب می‌شود که افراد برای پس‌انداز بیشتر بیشتر و سخت‌تر کار کنند. بنابراین یک کارافرینی که با هدف موفقیت، گام در این عرصه گذاشته است باید چنان کار کند که انگار قرار است فردا بازنشسته شود. سخت‌کوشی به عنوان عاملی برای سرگرمی و لذت کارافرینان موفق مطرح می‌شود. لذا کارافرینان موفق هرگز خستگی به خود راه نمی‌دهند.

ایجاد رابطه‌های درازمدت ۴

نکته‌ای که بسیار حائز اهمیت می‌باشد رابطه‌های کاری می‌باشد. معمولاً شرکت‌ها تمایل دارند که با کسب و کار مورد اعتماد خود کار کنند لذا یکی از عامل‌های کلیدی در موفقیت درازمدت کسب و کار شما، توانایی شما در خصوص ایجاد نمودن روابط کاری درازمدت با دیگر کارافرینان می‌باشد. اغلب کارافرینان اذعان می‌نمایند که ایجاد امنیت کاری با مشتریان قدیمی از صرف هزینه و وقت برای پیدا کردن مشتریان جدید بهتر است.

رابطه دراز مدت
ایجاد رابطه دراز مدت

داشتن روحیه جاه‌طلبانانه و بلند پروازانه

یکی دیگر از پاسخ‌های سوال چگونه یک کارافرین خوب شویم تمایل شما برای پیشرفت در زمینه کاریتان و عرضه محصول و خدمات به مشتریانی می‌باشد که آن‌ها را بلند پرواز و جاه‌طلب نگه می‌دارد. هنگامی‌که شما احساس کنید که دیگر نیازی به یادگیری مطالب جدید ندارید و از یادگیری دست بردارید دچار خودشیفتگی خواهید شد و همین امر موجب شکست خوردن شما از رقیبانتان خواهد شد.

عمل، عمل و فقط عمل

ممکن است افرادی وجود داشته باشند که در مورد کاری که شما قصد انجام آن را دارید فکر کرده باشند. نوآوری در پیشرفت الزماً مسبب موفقیت نخواهد شد بلکه موفقیت از عمل و اجرایی که بی‌عیب و نقص باشد حاصل می‌شود. باید گفت که یک راهبرد بزرگ به تنهایی نمی‌تواند موجب پیروزی در یک رقابت یا پیکار شود بلکه پیروزی از مواجهه با مشکلات و نحوه چیرگی بر آن‌ها به دست می‌آید.

قطعاً شما نیز با کارافرینانی روبه‌رو شده‌اید که زمان زیادی را برای نوشتن طرح‌هایی برای کسب و کار و همچنین آماده کردن پاورپوینت صرف نموده‌اند. این‌که شما برای تکمیل چنین برنامه‌ای به چه میزانی وقت صرف می‌کنید مهم نیست. با این حال بایستی شما به عنوان یک کارافرین، خود را با واقعیت‌های موجود سازگار کنید و این نکته را همواره در ذهن داشته باشید که شما از عمل کردن، اطلاعات مفیدتر و بیشتری کسب خواهید کرد تا از ظن و فرض کردن.

استخدام افراد باهوش

افرادی که با شما کار می‌کنند نقش مؤثری در موفقیت شما ایفا خواهند نمود. از آن‌جائیکه افراد باهوش کسب و کارهای بهتری را می‌سازند بایستی به دنبال افرادی باشید که باهوش‌تر از شما می‌باشند و آن‌ها را استخدام کنید.

تمرکز بر روی فرصت‌ها

تمرکز شدید داشتن روی فرصت‌هایی که برایتان پیش می‌آید به شما کمک خواهد کرد که تلاش‌های بیهوده و عواملی که موجب حواس پرتی شما می‌شود از زندگی خود حذف نمائید.

اعتماد به غریزه خود

تمرکز شدید داشتن روی فرصت‌هایی که برایتان پیش می‌آید به شما کمک خواهد کرد که تلاش‌های بیهوده و عواملی که موجب حواس پرتی شما می‌شود از زندگی خود حذف نمائید.

الهام بخشیدن به افرادی که در اطراف شما هستند

کارافرینانی که خواهان موفقیت در زمینه کاری خود هستند باید مد نظر داشته باشند که هیچ‌یک از کارافرینان حتی کارافرینان پولدار و موفق در همه زمینه‌ها نمی‌توانند خوب باشند لذا نه تنها شما بلکه تمامی کارافرینان نیاز دارند که از گروهی از افراد برای تکمیل مهارت‌هایشان بهره ببرند. مهارت واقعی علاوه بر این‌که به استخدام بهترین گروه جهت حمایت از شما مربوط می‌شود به استخدام افرادی که دارای ذوق و قریحه و دارای چشم‌انداز یکسان هستند نیز مربوط می‌شود بنابراین سرمایه‌گذاری و الهام بخشیدن در گروهی که با آن کار می‌کنید سبب موفقیت در کارتان خواهد شد.

ساکن نبوده و سعی کنید با گذر زمان پیشرفت نمائید ۵

اگر می‌خواهید کارافرین موفقی شوید باید در حوزه کاری خود علاوه بر چالاکی در کسب و کارتان، خودتان را با روش‌ها سازگار نموده و فناوری‌ها و فرایندهایی که موجب قوی‌تر شدن و کارامدی بیشتر کارتان می‌شود فرا بگیرید. از آن‌جائیکه در دنیای امروز تولید کننده و مصرف کننده در حال تکامل و پیشرفت سریع هستند ممکن است راه و روشی که چند ماه قبل کارساز بوده دیگر کارساز نباشد. لذا چنانچه هدف شما کسب بالاترین میزان از موفقیت در حوزه کاریتان ‌باشد باید جهت بهتر کردن محصولات و خدماتی که ارائه می‌نمائید و همچنین برای راضی نگه داشتن مشتریان و بازاریان به دنبال راه‌ها و فرصت‌های جدیدی باشید. واقعیت است که محصولی که برای عرضه به مشتریان در بازار تولید می‌شود بایستی بتواند پاسخگوی نیازهای در حال تکامل آن باشد.

چگونه یک کارافرین شویم
پیشرفت در کار

در عین سرسخت بودن انعطاف‌پذیر باشید

شما باید دائماً مطالب جدیدی در حوزه کاریتان فرا بگیرید و هنگامی‌که با اطلاعات جدیدی روبه‌رو می‌شوید خود را با آن سازگار نموده و در حرفه خود آن را مورد استفاده قرار دهید با این حال بایستی در مأموریت و تشکیلات خود از خود سرسختی نشان دهید.

عاشق خود باشید

اگر می‌خواهید کارافرین خوبی شوید باید فرا بگیرید که چگونه به خود عشق بورزید. شاید شما با افرادی مواجه شده‌اید که برای خوشایند دیگران خود را می‌آزارند. افراد کارافرین زیادی هستند که به احساسات شما اهمیتی قائل نخواهند شد چرا که همگی در تلاش برای رسیدن به پیروزی و موفقیت هستند لذا برای این‌که به کارافرین موفقی تبدیل شوید باید این نگرانی را از خود دور نمائید که آیا توانسته‌اید دیگران را خشنود سازید یا نه بنابراین تا جائیکه می‌توانید به خودتان عشق بورزید تا معجزه عشق را در موفقیت‌تان ببینید.

سعی کنید که به سرعت حرکت و پیشرفت کنید

این‌که موفقیت تنها زمانی‌که به آن معتقد هستید حاصل می‌شود یک واقعیت است. لذا برای تبدیل شدن به یک کارافرین موفق بایستی درباره نتیجه کارتان دارای ذوق و هیجان باشید. انرژی‌ای که شما برای کارتان صرف می‌کنید الهام بخش سرمایه‌گذاران و شریکانتان خواهد بود و موجب پرورش و پیشرفت کسب و کارتان خواهد شد.

حل‌کننده مشکلات باشید

افراد زیادی هستند که توانایی تشخیص کارهای مورد علاقه‌ خود را برای انجام دادن، دارند و یا حتی می‌دانند که ارائه چه محصولات و خدماتی را در ذهن می‌پرورانند. با این وجود افراد کمی از آن‌ها بر اساس ایده‌های شکل گرفته در ذهنشان عمل می‌کنند. بنابراین اگر می‌خواهید به کارافرین موفقی تبدیل شوید باید به جهان اطراف خود خوب بنگرید و به عنوان فردی که قرار است مشکلات را حل و فصل نماید همواره پذیرای الهامات پیش روی زندگیتان باشید.

در این مقاله سعی ما بر این بود که به سؤال چگونه یک کارافرین خوب شویم پاسخ دهیم امید است با مطالعه این مطالب و به کارگیری آن در حوزه کاری خود به موفقیت‌های روز افزونی دست یابید.

2 دیدگاه دربارهٔ «چگونه می توان کارآفرین بود؟»

  1. سلام.چجوری میتونیم با در نظر گرفتن کمبودها و نیازهای محیط اطراف خودمون به یک ایده برای شروع کار برسیم؟ایده ای که حل کننده نیازهای محیط زندگی خودمون باشه.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *