راهنمای خرید سیسمونی

راهنمای خرید سیسمونی

آماده‌سازی خانه برای کودک به این معنی است که شما باید یک چک لیست از وسایل مورد نیاز نوزادتان تهیه کنید و برخی از خریدها را انجام دهید. اما با وجود تنوع بسیاری از محصولات کودک، تصمیم‌گیری برای خرید سخت است. برای کمک به شما، واسط کالا در راهنمای خرید سیسمونی، لیستی تهیه کرده است؛ اما قبل از اینکه سر چک لیست برویم، بیایید در مورد زمان شروع خرید، محل خرید و نحوه تصمیم‌گیری دقیق وسایل مورد نیاز کودک و خانواده صحبت کنیم.

چه زمانی خرید را شروع کنید؟

پس از اینکه متوجه شدید که یک نوزاد در راه دارید، این خبر می‌تواند حال و هوای شما و اطرافیانتان را عوض کند و شوق خرید وسایل مورد نیاز او شما را در دنیای دیگری می‌برد. برخی از زنان باردار صبر نمی‌کنند تا مرز 12 هفته را پشت سر بگذارند، در حالی که برخی دیگر ترجیح می‌دهند صبر کنند تا بفهمند کودک پسر است یا دختر و بعد شروع به خرید نمایند.

قبل از شروع خرید، به این فکر کنید که آیا چه وسایلی می‌خواهید و چه چیزهایی را در چک لیست خود قرار می‌دهید. همچنین شما می‌توانید برخی از وسایل را بعداً تهیه کنید؛ مانند چیزهایی که کودک شما تا زمانی که غذای جامد بخورد، راه برود و غیره به آن‌ها نیاز نخواهد داشت. مهم نیست که چه زمانی شروع به خرید می‌کنید، اما باید اطمینان حاصل کنید که همه چیز قبل از موعد مقرر تهیه شده باشد. اگر کوچولوی شما کمی زودتر از موعد بیاید، باید آماده باشید.

رنگ مناسب سیسمونی

همیشه رسم بوده که بعد از تعیین جنسیت جنین، وسایل سیسمونی دخترانه را صورتی و پسرانه را آبی می‌خرند. اما اکنون در زمان حال، این یک قانون ثابت نیست. هرکس می‌تواند هر رنگ که می‌خواهد را انتخاب کند. اما اگر می‌خواهید از بقیه رنگ‌ها استفاده کنید به این نکات دقت نمایید.

 • در انتخاب رنگ به جای استفاده از رنگ‌های تند، از رنگ‌های ملایم استفاده کنید.
 • سعی کنید به جای اینکه رنگ‌های متضاد در کنار هم استفاده کنید، از رنگ‌های هم خانواده و طیف‌های مختلف یک رنگ را انتخاب کنید.
 • رنگ سبز و آبی جزء رنگ‌های سرد هستند و رنگ نارنجی و قرمز گرم‌اند. به تناسب از رنگ‌های گرم و سرد استفاده نمایید. آن‌ها را کنار رنگ‌های خنثی مثل سفید به کار ببرید.
ست کردن رنگ ها
ست کردن رنگ ها

از کجا بخرم؟

شما چه چیزهایی می‌خواهید بخرید؟ یا اینکه چه مقدار پول می‌خواهید خرج کنید؟ ابتدا تصمیم بگیرید که چه مواردی مد نظرتان هست. خرید اجناس دست دوم نیز می‌تواند گزینه‌ مناسبی باشد. برای کالاهای مورد نظرتان، می‌توانید به راحتی خرید آنلاین را انتخاب کنید یا از گشت و گذار در فروشگاه لذت ببرید.

اگر به فکر این هستید که بعضی وسیله‌های سیسمونی‌تان را کار کرده تهیه کنید، خواندن مطلب زیر به شما در انتخاب صحیح این وسایل کمک خواهد کرد.
راهنمای خرید سیسمونی دست دوم

تصمیم‌گیری

سبک زندگی و استفاده از برخی وسایل بین خانواده‌ها متفاوت است. ممکن است آنچه برای یک فرد مفید است برای دیگری مفید نباشد. بنابراین شما باید تصمیمات خرید خود را متناسب با شرایط خاص خود تنظیم کنید. در اینجا چند عامل وجود دارد که باید در هنگام تصمیم‌گیری برای تنظیم چک لیست خود در نظر بگیرید، که با هم آن‌ها را مرور می‌کنیم. خواندن ادامه مطلب راهنمای خرید سیسمونی را از دست ندهید.

اندازه خانه

یکی از بزرگ‌ترین تصمیمات در این مورد، انتخاب سبک و اندازه تخت نوزاد است. به یاد داشته باشید که شما در اتاق کودک به جایی برای گذاشتن کمد نیز احتیاج دارید.

همچنین باید به این فکر کنید که چه مقدار فضای کافی در اتاق برای نگهداری کالسکه و مواردی از این دست دارید. اگر با فضای کمی روبرو هستید، موارد کوچک یا تاشو را انتخاب کنید.

چه فصلی کودک شما متولد می‌شود؟

هنگامی که درگیر خرید لباس‌های کودک می‌شوید، به فصل به دنیا آمدن و سن کودک خود فکر کنید. برای خرید لباس کودک خود در فصول آینده برنامه‌ریزی کنید تا سایزهای مناسب را انتخاب کنید.

برنامه خانواده شما

اگر برنامه‌های آینده شما شامل کودک دیگری است، هنگام خرید محصولات این نکته را به خاطر بسپارید. ممکن است بخواهید چیزی با دوام تر و احتمالاً گران‌تر را انتخاب کنید تا بتوانید از آن برای فرزند دوم استفاده کنید.

همچنین، خرید برخی از کالاهای اساسی را در رنگ‌های خنثی در نظر بگیرید تا صرف نظر از اینکه بچه شما پسر است یا دختر، دوباره از آن‌ها استفاده شود.

وسایل شیردهی

شما وقتی نوزادتان را به دنیا می‌آورید به جایگاه جدید دست پیدا می‌کنید و وظایف بیشتری به عهده شماست. یکی از کارهای شما شیردهی به نوزادتان است که احتمالاً به وسایلی در این زمان احتیاج پیدا می‌کنید، که عبارت‌اند از:

 • بالش مخصوص
 • پدهای سینه
 • سوتین پرستاری
 • پمپ پستان
 • ظروف نگهداری شیر مادر
 • کرم نوک سینه

سرویس کالسکه

چه چیزی مهم‌تر از ایمنی کودک شماست؟ کالسکه جزء یکی از مهم‌ترین خریدها است. امن‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین کالسکه برای کودک خود پیدا کنید. بهترین کالسکه، کالسکه‌ای است که دارای ویژگی‌های متناسب با کودک و سبک زندگی شما با قیمتی متناسب بودجه شما باشد.

سرویس کالسکه
خرید سرویس کالسکه

شما می‌توانید یک کالسکه با قیمت مناسب یا یک کالسکه گران بخرید. این را در نظر بگیرید که فقط یک ظاهر طراحی شده، مواد سبک و ویژگی‌های اضافه شده قیمت را افزایش می‌دهند.

صندلی ماشین

آیا یک صندلی ماشین در لیست خرید کودک شما قرار دارد؟ یافتن یک صندلی خوب بسیار مهم است. اما چگونه می‌توان بهترین صندلی ماشین را با بودجه، سبک زندگی و حتی اتومبیل خود انتخاب کرد؟

این نکته وجود دارد که همه صندلی‌های اتومبیل ساخته شده امروزی از استانداردهای اساسی ایمنی برخوردار هستند، پس موردی خاص در راهنمای خرید سیسمونی نیست که وسواس زیادی بخواهید خرج کنید و خودتان را اذیت کنید.

آغوشی

آغوشی یک وسیله کم جا و مورد استفاده است که جزو وسایل محبوب والدین به حساب می‌آید. آغوشی به شما کمک می‌کند همین‌طور که نوزادتان را در بغل دارید، به کارهایتان برسید. نوزادان در آغوشی امن‌تر و راحت‌تر هستند.

اسباب ‌بازی

در راهنمای خرید سیسمونی وقتی نوبت به انتخاب اسباب ‌بازی می‌رسد ، اسباب ‌بازی‌های متفاوت و گوناگون برای نوزادتان مناسب نیست. در واقع هرچه تعداد آن‌ها کمتر باشد ، کودکان تمرکز بیشتری روی هر اسباب‌بازی دارند. باید بدانید که نوزادان و کودکان نوپا خیلی زود از یک اسباب‌بازی خسته می‌شوند.

دنیای امروزه پر است از انواع سر و صدا و اسباب‌ بازی‌های گوناگون محرک و سیستم‌عامل‌های مبتنی بر رسانه دیجیتال با نرم‌افزارها و برنامه‌های کودک محور است. بر اساس مقررات، بیشتر اسباب ‌بازی‌ها در صورت استفاده مناسب برای سنین مشخص توصیه ‌شده و باید در مراحل رشد ایمن باشند. با این وجود هنوز می‌توان اسباب‌ بازی‌های نا امن پیدا کرد.

ایمنی اسباب بازی

در تعیین ایمنی اسباب‌ بازی ، باید ویژگی‌های اسباب ‌بازی و همچنین نحوه استفاده از او و میزان نظارت یا کمک مورد نیاز برای بازی ایمن مورد توجه قرار گیرد. از اسباب‌ بازی‌های دارای باتری و آهنربا پرهیز کنید. همچنین برچسب محصول را چک کنید که مناسب سن نوزادتان هست یا خیر.
اگر می‌خواهید خودتان برای کودکتان اسباب بازی درست کنید مطلب زیر را مطالعه فرمایید.
چگونه اسباب‌بازی کودکانه بسازیم

تشک بازی و تجهیزات بادی نوزادان

تشک بازی نوزاد یا همان پلی جیم به صورت‌های مختلفی می‌تواند به رشد و پیشرفت نوزاد کمک کند. بازی و سرگرم کردن کودک یکی از ابتدایی‌ترین ویژگی‌ها است، که می‌تواند به رشد ذهنی، بهبود توانایی بینایی و رشد توانایی حرکتی او کمک کند.

تشک بادی
تشک بادی نوزاد

تا زمانی که نوزادتان فقط بتواند غلط بزند این تشک‌ها بهترین مکان برای آن‌هاست. پس گزینه قابل توجهی در راهنمای خرید سیسمونی به حساب می‌آید و می‌تواند یکی از موارد چک لیست را به خود اختصاص دهد.

مبلمان اتاق کودک

قبل از اینکه ماجراجویی خود را در زمینه تزئین اتاق کودک شروع کنید ، در نظر بگیرید که چقدر فضا دارید؟چه سبکی برای اتاق می‌خواهید و چه مقدار پول می‌توانید هزینه کنید. هنگام برنامه‌ریزی برای چیدمان اتاق ، تحقیقات خود را انجام دهید. به صورت آنلاین به سایر اتاق‌ها نگاه کنید تا سبک مورد نظر شما برای اتاق کودک خودتان را پیدا کنید.

مانیتور و پیجر اتاق کودک

خیالتان راحت باشد که کودک کوچک شما با مانیتور کودک ویدئو و صوتی در امنیت است. این مانیتور شامل یک دوربین و صفحه نمایش است تا بتوانید مراقب او باشید. قابلیت دو طرفه گفتگو به این معنی است که می‌توانید کودک خود را از هر اتاقی که هستید آرام کنید.

وسایل حمام و لوازم بهداشتی

حمام برای کودک نوپا اغلب کوتاه و شیرین است. اما با بزرگ‌تر شدن کودک، حمام‌ها می‌توانند به مکان بازی تبدیل شوند. پس در چک لیست خود می‌توانید این موارد را جای دهید:

 • وان کودک
 • دستشویی کودک
 • شامپو و صابون کودک
 • برس مو
 • حوله‌های کلاه‌دار
 • اسباب‌بازی‌های حمام
 • لیف حوله‌ای یا اسفنج نرم و ضد حساسیت
 • لگن کوچک
 • کهنه‌شور یا مینی واشر

انواع کرم و پودر بچه

از پودر بچه بعد از شست‌وشو برای جلوگیری از سوزش پا و ایجاد حساسیت استفاده کنید. کرم‌های مختلف نرم‌کننده، ضد آفتاب، ضد حساسیت و غیره نیز می‌توانند در لیست وسایل بهداشتی و راهنمای خرید سیسمونی قرار بگیرند.

گهواره

هنگام آماده شدن برای استقبال از نوزادی جدید در خانواده، چیزهای زیادی وجود دارد که باید هنگام خواندن راهنمای خرید سیسمونی به آن‌ها فکر کنید! یکی از بزرگ‌ترین تصمیمات، تصمیم‌گیری در مورد محل خواب کودک کوچک شما است. چه گهواره یا تخت باشد، امنیت اولویت اصلی شماست.

گهواره نیز یکی از مواردی است که در این چک لیست وجود دارد و بازهم بستگی به سبک زندگی شما دارد که آیا از آن استفاده می‌کنید یا خیر؟ گهواره برای کوچولوی شما راحتی، آرامش و امنیت می‌آورد.

راهنمای خرید سیسمونی
خرید گهواره برای کودک

سرویس خواب

یکی از مهم‌ترین قسمت راهنمای خرید سیمونی سرویس خواب است. برای خرید آن باید بدانید چه مقدار می‌خواهید هزینه کنید. زیرا امروزه که همه چیز به سمت تجمل‌گرایی رفته سرویس خواب نوزاد نیز سبکی جدید و کامل‌تری به خود گرفته و از یک تخت و کمد به انواع کمد، میز، پا تختی و… تبدیل شده است. ملزومات دیگری که برای خواب کودکتان احتیاج می‌شود:

 • آویز تخت نوزاد
 • تشک، بالش، ملافه و روانداز
 • ملافه پلاستیکی زیر تشک
 • تشک تعویض نوزاد

پاپوش و کفش

نوزادان به دست و پا زدند مشهور هستند و حتی ممکن است وقتی بزرگ‌تر میشوند بخواهند پاپوش را از پا درآورند. مطمئن باشید که انتخاب شما متناسب است. کفش‌هایی انتخاب کنید که متناسب با پای کودک باشند. توری، نوار چسب و بندهایی که می‌توانید تنظیم کنید به بهتر ماندن پا در جای خود کمک می‌کنند.

لباس

وسوسه شده‌اید که لباسی دیده اید بخرید؟ در این کار عجله نکنید زیرا همه‌ی لباس‌ها زیبا هستند و شما گیج می‌شوید. در ماه اول شما آن‌قدر مشغول کنار آمدن زایمان و عادت به مادری خواهید بود که اهمیت لباس‌های کودک بسیار کمتر از آنچه که دو ماه پیش به نظرتان می‌رسید، الان نیست.

به یاد داشته باشید، نوزادان به سرعت رشد می‌کنند. سعی کنید در برابر خرید بیش از حد مقاومت کنید؛ زیرا وقتی نوزادتان به دنیا آمد تصور بهتری از اندازه‌ها و سبک‌ها خواهید داشت. انواع لباس برای نوزاد نوپا وجود دارد که میتوانید انتخاب کنید، که کلاه و دستکش نیز جزء ملزومات پوشش به حساب می آیند.
خواندن مقاله لباس نوزاد شما را برای خرید این لباس‌های خوشگل و دوست داشتنی راهنمایی می‌کند.

لوازم عمومی

در این قسمت از راهنمای خرید سیسمونی همه موارد ضروری مورد نیاز کودک کوچک شما آورده شده است که عبارت‌اند از:

 • برس تمیز کننده بطری
 • پارچه آروغ زدن
 • پیشبند
 • حامل بطری عایق‌بندی شده
 • ناخن‌گیر کودک
 • دندان‌گیر
 • مسواک انگشتی برای بعد از 6 ماهگی
 • پنبه
 • فلاکس
 • ساک وسایل
راهنمای خرید سیسمونی
لوازم عمومی نوزاد

خواندن مطلب راهنمای خرید ساک نوزاد به شما در انتخاب این وسیله ضروری کمک خواهد کرد.

غذا دادن

آیا در ماه‌های شیردهی به نوزادتان، شما می‌خواهید از شیر مادر تغذیه کند یا از شیر خشک استفاده کنید. همچنین چند مورد وجود دارد تا زمانی که کودک شما شروع به خوردن غذاهای جامد نکند احتیاج نخواهید داشت، مانند صندلی غذا که کودک تا نتواند بنشیند به او احتیاجی ندارید. از دیگر وسایل مورد نیاز در سیسمونی کاسه، بشقاب و قاشق نوزاد، قابلمه کوچک شیشه‌ای یا پیرکس برای غذای نوزاد هستند.
خواندن مطلب زیر را از دست ندهید تا بتوانید به تقویت حافظه کودکتان کمک کنید.
تقویت حافظه کودکان

شیشه شیر

شاید شما از شیر خودتان بخواهید کودکتان را تغذیه شود و فکر کنید که احتیاجی به شیشه شیر ندارید. اما شاید شرایطی پیش آمد کند که شما به این وسیله احتیاج پیدا کنید. پس این مورد را نیز در چک لیست خود قرار دهید.

سیسمونی دست دوم از کجا بخرم؟

بعد از اینکه راهنمای خرید سیسمونی را مطالعه کردید و توانستید که چک لیستی برای خود تهیه کنید، حالا وقت خرید است. شما می‌توانید به صورت آنلاین از برنامه‌هایی چون واسط کالا استفاده کنید. اپلیکیشن واسط کالا یک فروشگاه قابل اعتماد است که نزدیک‌ترین گزینه به یک مکان خرید و فروش دست دوم است. با سیستم‌عامل‌های فروشی که در اختیار یک فرد عادی گذاشته، قدرت فروش آنلاین کالاهای دست دوم شما را برایتان فراهم کرده است.

پوشک

پوشک بچه در دو نوع ساده و شورتی و در سایزهای مختلف به بازار عرضه می‌شود. برای ماه اول سایز یک مناسب است. به این نکته توجه داشته باشید که پوشک را در تعداد محدود خریداری نمایید. شاید برندی را که انتخاب کرده‌اید با پا کودک شما سازگاری نداشته باشد و باعث حساسیت او شود.

مواد شوینده

حتماً برای نوزادتان از مواد شوینده مناسب کودکان استفاده کنید. زیرا مواد شوینده عادی که برای لباس‌های خودتان استفاده می‌کنید قوی هستند و ممکن است برای کودکان حساسیت پوستی ایجاد کنند. شاید همان موقع این حساسیت خودش را نشان ندهد ولی در آینده اثرات جانبی خود را دارد.

دستمال مرطوب

این دستمال‌ها برای خشک کردن نوزاد بعد از ادرار و یا مدفوع کردن مورد استفاده قرار می‌گیرد. از دستمال مرطوب نیز می‌توانید در مکان‌هایی که دسترسی به آب ندارید برای تمیز کردن کودکتان استفاده کنید.

راهنمای خرید سیسمونی
خرید دستمال مرطوب

کلام پایانی

با تولد کودک، اقلام زیادی وجود دارد که می‌توان آن‌ها را خریداری کرد و همه این‌ها به روز زایمان و به دنیا آمدن فرزند شما وابسته هستند. اما به خاطر داشته باشید تنوع محصولات زیاد است و امروزه انواع مختلف وسایل به بازار عرضه می‌شود، پس نیازی نیست شما یک دفعه همه آن‌ها را فراهم کنید. پول پس‌انداز شده را بعداً هم می‌شود خرج کرد و وسیله خرید.به‌ علاوه، در آینده وسایل زیاد دیگری کودکتان احتیاج دارد.

موارد ضروری سیسمونی شما چیست؟ برخی از خریدهای کودک که از انتخاب آن پشیمان شده‌اید کدامند؟ با دیگر خوانندگان نظرتان را به اشتراک بگذارید. مطلب راهنمای خرید سیسمونی به پایان رسید امیدواریم شما بتوانید بهترین وسایل مورد نیاز نوزادتان را تهیه کنید و زایمانی خوب را تجربه کنید.

پیشنهاد می‌کنم مطالعه مقالات مرتبط در وبلاگ واسط کالا را از دست ندهید. همچنین فراموش نکنید که با دانلود اپلیکیشن واسط کالا می‌توانید اجناس دست‌دوم و یا حیوانات خانگی خود را باقیمت مناسب خریدوفروش کنید. از اینکه با واسط کالا همراه بودید سپاسگزاریم!

منبع:
whattoexpect.com

تبلیغات
vasetpet-content

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *