کسب درآمد از تایپ

کسب درآمد از تایپ

این روزها با توجه به پیشرفت فنّاوری، نیاز زیادی به تایپیست‌ها برای تبدیل ضبط‌های صوتی به پرونده‌های متنی و همچنین دیگر کارهای تایپ وجود دارد. به لطف اینترنت نیز، مهم نیست که تایپیست کجاست. به همین دلیل کسب درآمد از تایپ به یکی از پرطرفدارترین مشاغل در بین مردم تبدیل‌شده است. می‌خواهیم بررسی کنیم که چه نوع مشاغل تایپ وجود دارد و چه مهارت‌هایی برای دستیابی به آن نیاز دارید.

چه امکاناتی برای کسب درآمد از تایپ لازم است؟

درواقع باید بگوییم که شما برای تایپ به‌جز یک کامپیوتر و یک خط متصل به اینترنت هیچ‌ وسیله‌ی برای کسب درآمد از تایپ نیاز نخواهید داشت. حتی نوجوانان نیز میتوانند این شغل را برای خود انتخاب کرده و درآمد کسب کنند.

به نوجوانان عزیز پیشنهاد میکنم که مطلب کسب کار خانگی برای نوجوانان را به طور کامل مشاهده و شغل مناسب خود را به راحتی انتخاب کنند.

شاید برای رونق کارتان لازم باشد که کمی انرژی و دانش تایپ ده انگشتی نیز داشته باشید. ازاینجا به بعد همه‌چیز به پشتکار شما و انجام دادن کارهای پیشنهادی برای تایپ مربوط است.

آیا درآمد بالا از تایپ امکان‌پذیر است؟

باید بدانید که سال‌ها است تایپ یکی از راه‌های مؤثر کسب درآمد برای مردم است. این روزها این قابلیت نه‌تنها افت نکرده، بلکه فراگیرتر شده است. تصور اشتباهی در جامعه وجود دارد که تایپیست بودن و انجام پروژه‌های تایپ نمی‌تواند به‌عنوان یک شغل پردرآمد و تمام‌وقت جدی گرفته شود؛ اما این‌گونه نیست.

با فراگیری تایپ ده انگشتی و بالا رفتن سرعت تایپ شما می‌توانید به کسب درآمد از تایپ به‌عنوان شغل اصلی نیز نگاه کنید. بدون یادگیری تایپ ده انگشتی نیز می‌توان کار تایپ را شروع کرد اما اگر حتی شما بسیار سریع نیز تایپ کنید .اما تایپ ده انگشتی را بلد نباشید در سریع‌ترین حالت نیز یک‌سوم یک تایپیست ده انگشتی سرعت دارید و این یعنی یک‌سوم دستمزد کمتر.

انجام کارهای مختلف با تایپ کردن در خانه

اکنون سؤال این است که چگونه می‌توانیم با تایپ کردن در خانه و از طریق اینترنت درآمد کسب کنیم. این روزها با توجه به شرایط جامعه، همه دنبال راهی برای کسب درآمد در خانه هستیم. این کار چگونه امکان‌پذیر است؟

راه‌های مختلفی وجود دارد که مربوط به تایپ کردن در خانه هستند. البته علاوه بر تایپ کردن در خانه مشاغل دیگری با عنوان دورکاری در خانه وجود دارند که میتوانید به طور کامل در این مقاله با آن ها آشنا شوید.

در ادامه شما را با چند راه کسب درآمد از تایپ در خانه آشنا می‌کنیم.

کسب درآمد از تایپ از طریق تایپ ساده

یکی از ساده‌ترین راه‌هایی که شما می‌توانید از طریق آن از تایپ کردن درآمد کسب کنید تایپ ساده است. در این روش شما باید از روی فایل‌های متنی تایپ کنید که امکان کپی کردن آن‌ها وجود ندارد. خیلی وقت‌ها فایل‌های pdf و یا عکس‌های دست‌نوشته‌ای وجود دارند که با هیچ ابزاری نمی‌شود متن آن‌ها را در word وارد کرد.

کسب درآمد از تایپ
کسب درآمد از تایپ از طریق تایپ ساده

در این صورت شما باید حتماً دوباره آن‌ها را تایپ کنید. بعضی‌اوقات نیز جزوه و یا کتابی به‌صورت فیزیکی وجود دارد و به شما گفته می‌شود که از روی آن‌ها تایپ کنید.

این روش رایج‌ترین و حتی ساده‌ترین روش‌های کسب درآمد از تایپ است. به‌شرط اینکه سرعت تایپ بالایی نیز داشته باشید. این متون می‌توانند فارسی یا انگلیسی و یا به هر زبان دیگری باشند.

کسب درآمد از تایپ با واردکردن اطلاعات

واردکردن اطلاعات یکی دیگر از روش‌های تایپ است. این روش نیز بسیار ساده است. واردکردن اطلاعات توسط هرکسی امکان‌پذیر است. این روش حتی نیازی به‌سرعت تایپ بالا ندارد و اگر شما سرعت تایپ پایینی نیز داشته باشید می‌توانید ورود اطلاعات را انجام دهید.

در این روش از شما خواسته می‌شود که در یک سایت یا نرم‌افزار خاص یک سری اطلاعات را وارد کنید. شما می‌توانید هم در خانه این کار را انجام دهید و هم در محلی که برای شما مشخص می‌کنند حضور پیدا کنید. این روش از ساده‌ترین روش‌های کسب درآمد از تایپ است که شما به‌راحتی می‌توانید آن را انجام دهید.


ورود اطلاعات می‌تواند شامل ورود اطلاعات حقوق و دستمزد یک شرکت، ورود اطلاعات به سایت، ورود اطلاعات محصولات یک سایت، ورود اطلاعات در فایل اکسل، ورود اطلاعات جداول و نمودارها، تایپ سؤالات امتحانی، تایپ فرمول و … باشد. این کار می‌تواند با ساده‌ترین شکل ممکن و فقط با آشنایی با کامپیوتر انجام گیرد که هزینه‌ای نیز برای شما به همراه ندارد.

کسب درآمد از تایپ از طریق تایپ فایل‌های صوتی و تصویری

در این روش شما به‌عنوان یک تایپیست وظیفه دارید که از روی فایل‌های صوتی و تصویری مطالب گفته‌شده را به‌دقت تایپ کنید. این فایل‌ها می‌تواند شامل کنفرانس‌ها، سخنرانی‌ها، مصاحبه‌ها و … باشد.

برای انجام این روش از تایپ کافی است سرعت تایپ بالایی داشته باشید و از قدرت شنوایی خوبی برخوردار باشید. در این صورت یک متن حرفه‌ای تایپ‌شده را تحویل خواهید داد. البته بعضی از فایل‌ها به‌صورت تخصصی در یک زمینه خاص مثلاً پزشکی هستند. در این صورت شما نیاز خواهید داشت در آن زمینه اطلاعات کافی داشته باشید.

کسب درآمد از تایپ از طریق دستیار مجازی


یکی از روش‌های دیگر که مرتبط به تایپ است دستیار مجازی بودن است. خیلی از افراد هستند که به دنبال کسی هستند که دستیار مجازی آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی باشد.

کسی که مدیر یک سایت است و یا ادمین شبکه‌های اجتماعی است نیاز به دستیار مجازی دارد. در این شغل شما باید به پاسخگویی کامنت‌های سایت یا شبکه‌های اجتماعی بپردازید.

شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام، تلگرام، فیس‌بوک و غیره است. در این روش تایپ ممکن است کارهای متنوعی از شما خواسته شود. کارهایی مثل تهیه فایل‌های اکسل و یا ورد. در این قسمت خواندن مقاله ی شبکه‌های اجتماعی و درآمدزایی از آن را به شما پیشنهاد میکنم.

دستیار مجازی
کسب درآمد از تایپ از طریق دستیار مجازی

شاید هم از شما خواسته شود پاسخ مشتریان را بدهید. ارسال پست، ایجاد هشتگ، ایجاد محصولات سایت، بروزرسانی اطلاعات و محصولات سایت و … از انواع کارهایی است که می‌تواند به شما سپرده شود.

کسب درآمد از تایپ از طریق زیرنویس فیلم

تایپ زیرنویس فیلم‌ها یکی از روش‌های تایپ کردن به شمار می‌رود. در این روش شما لازم است که فیلم را تماشا کنید و در قسمت پایین فیلم متن مربوط به صدای فیلم را تایپ کنید.

برای انجام این کار به یک سری نرم‌افزارها نیاز خواهید داشت. شما در این روش نیز نیاز به‌سرعت بالا و دقت کافی دارید. گاهی اوقات نیز نیاز است که متن را ترجمه کنید.

کسب درآمد از تایپ از طریق ترجمه

ترجمه نیز یکی از روش‌های تایپ به شمار می‌رود. ترجمه یعنی تبدیل یک محتوا از زبانی به زبان دیگر. برای این روش شما کافی است فایل داده‌شده از زبان مبدأ را بخوانید و آن را به زبان خواسته‌شده تایپ کنید. این روش نیاز به مهارت شما در ترجمه و تخصص در زبان‌های مختلف دارد.

پس برای همه افراد قابل‌اجرا نیست. علاوه بر هزینه‌ای که برای ترجمه در نظر گرفته می‌شود، هزینه تایپ نیز به شما پرداخت خواهد شد. برای کسب درآمد از این روش ممکن است از شما خواسته شود یک فیلم را ترجمه کنید و به‌صورت زیرنویس تایپ کنید.

شاید هم فایل صوتی به زبان مبدأ یا حتی فایل متنی به شما داده شود. درهرصورت نیاز است که شما ابتدا ترجمه کنید و سپس تایپ را انجام دهید.

کسب درآمد از تایپ از طریق تولید محتوا

درروش تولید محتوا غیر از تایپ شما باید در تولید محتوا نیز مهارت داشته باشید. شما باید بتوانید بدون کپی کردن محتواهای دیگر و فقط با در اختیار داشتن دانش و منابع کافی محتوا جدید تولید کنید. می‌توانید در شرکت‌ها و وبلاگ‌های دیگران کارتان را آغاز کنید و یا حتی برای خود وبلاگ داشته باشید.

نویسندگی و تولید محتوا یک هنر است که می‌توانید از طریق آن درآمد کسب کنید. در این روش تولید محتوا به‌تنهایی نمی‌تواند با مشاغل تایپ مرتبط باشد. وقتی شما محتوای تولیدشده‌تان را تایپ می‌کنید در اینجا این شغل با تایپ مرتبط می‌شود.

خواندن مقاله ی چگونه کار اینترنتی پیدا کنیم؟ نیز میتواند در انتخاب یک شغل مناسب برای تایپ کردن به شما کمک کند.

درآمد حاصل از تایپ

درآمد حاصل از هر یک از مشاغل تایپ با یکدیگر متفاوت است. این درآمد به نکات زیادی بستگی دارد که در اینجا برای شما گفته خواهد شد. یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین نکات در یک شغل، درآمد حاصل از آن است که برای همه ما اولویت دارد.

کسب درآمد از تایپ
درآمد حاصل از تایپ

میزان کسب درآمد از تایپ می‌تواند به معیارهای مختلفی همچون زبان متن نوشته‌شده، میزان مهارت و تجربه در ارائه محتوا، اندازه ساعت کاری، میزان تخصصی بودن متن و مسائلی مثل این‌ها بستگی داشته باشد؛ بنابراین مقدار ثابتی را برای درآمد تایپ نمی‌توان در نظر گرفت.

شما می‌توانید طبق مهارت خود به سایت‌هایی که سفارش تایپ انجام می‌دهند مراجعه کنید و قیمت‌ها را ببینید و یک درآمد را برای خود تخمین بزنید. معمولاً درآمد تایپ را یک سری مؤلفه‌ها تعیین می‌کنند. ازجمله: سرعت تایپ، زبان متن، نوع شغل تایپ مثل تایپ از دست‌نوشته، تایپ از عکس و …، حجم کار، کلمات انگلیسی در متن و زمان تحویل و غیره.

راه‌های سفارش کار تایپ

برای کسب درآمد از تایپ کافی است در اینترنت جستجو کنید و سایت‌های فعال در این زمینه را پیدا کنید. برخی از این سایت‌ها به‌عنوان واسطه بین سفارش‌دهنده و سفارش‌گیرنده عمل می‌کنند. تا اینجا با انواع مشاغل تایپ آشنا شدید. می‌خواهیم در ادامه سایت‌های معتبری را برای سفارش تایپ به شما معرفی کنیم.

معرفی دو وب‌سایت

تایپ‌ایران یکی از بهترین و معتبرترین سایت‌های کسب درآمد از تایپ در ایران است. این وب‌سایت معتبر تا به امروز میزبان بیش از 10 میلیون پروژه موفق تایپی بوده است که هرروز به تعداد این پروژه‌ها افزوده می‌شود. ثبت‌نام در این وب‌سایت بسیار راحت است و شما با ورود به این وب‌سایت می‌توانید به‌آسانی در آن ثبت‌نام کنید.

وب‌سایت تایپ‌شده نیز یکی دیگر از وب‌سایت‌های ایرانی قدیمی برای سفارش تایپ است. این وب‌سایت به‌صورت تخصصی درزمینهٔ کسب درآمد از تایپ فعالیت می‌کند. کافی است به این وب‌سایت مراجعه و در آن ثبت‌نام کنید. بعدازآن شما می‌توانید یک یا چند پروژه را انتخاب کرده و کار خود را شروع کنید. پس از انجام تایپ هزینه آن را به‌صورت مستقیم دریافت خواهید کرد.

مزایای اصلی کسب درآمد از تایپ

شما تنها کار خواهید کرد. بدون اینکه کسی مراقب شما باشد می‌توانید در خانه یا بیرون کار کنید. هر چه می‌خواهید بپوشید. شما درست است که باید کار خود را به‌موقع به اتمام برسانید و تحویل دهید اما می‌توانید برنامه خود را تنظیم کنید. هر زمان که بخواهید می‌توانید کار کنید و هر زمان می‌خواهید استراحت کنید.

برخلاف روش‌های دیگر برای کسب درآمد نیازی به سرمایه‌گذاری ندارید و نیازی به فراگیری مهارت‌های جدید نخواهید داشت. بیشتر این مشاغل کاملاً آسان هستند.

در این قسمت خواند مقاله ی کسب و‌ کار در خانه به شما پیشنهاد میشود.

معایب کسب درآمد از تایپ

مهم‌ترین معایب این کار عبارت‌اند از مواردی که در اینجا گفته خواهد شد. بعضی از این مشاغل مانند مشاغل تایپ فایل‌های صوت لازم است که شما بارها و بارها به یک ضبط صدا گوش دهید تا بتوانید به‌درستی آن را تایپ کنید. تکرار می‌تواند کمی استرس‌زا باشد. این کار یک کار تکراری است.

کسب درآمد از تایپ
معایب کسب درآمد از تایپ

بارها و بارها باید همان کار را انجام دهید که در اصل تایپ کردن است؛ بنابراین به تمام گزینه‌های موجود نگاه کنید و سپس بر اساس مهارت‌ها و یا علایق خود تصمیم بگیرید که کدام‌یک برای شما بهتر است.

سخن پایانی

اگر فکر می‌کنید در تایپ مهارت دارید و واقعاً از آن لذت می‌برید، این نوع مشاغل می‌توانند برای شما خوب باشند. تایپ کردن ابتدایی‌ترین مهارتی است که هر شخصی که کامپیوتر دارد می‌تواند یاد بگیرد.

هر چه بیشتر تمرین کنید این مهارت شما بالاتر می‌رود. روش‌های مختلفی برای کسب درآمد از تایپ وجود دارد که آن‌ها را باهم در این مقاله خواندیم. امیدواریم این مقاله نیز مورداستفاده شما عزیزان قرارگرفته باشد.

اميدوارم از خواندن این مطلب لذت برده باشید. اگر به نویسندگی علاقه دارید پیشنهاد می‌کنم مطالعه مقالات مرتبط در وبلاگ واسط کالا را از دست ندهید. همچنین فراموش نکنید که با دانلود اپلیکیشن واسط کالا می‌توانید اجناس دست‌دوم و یا حیوانات خانگی خود را با قیمت مناسب خریدوفروش کنید. از اینکه با واسط کالا همراه بودید سپاسگزاریم!
منابع

informationmarketingexpert.com
thebalancecareers.com

تبلیغات
vasetpet-content

3 دیدگاه دربارهٔ «کسب درآمد از تایپ»

    1. مریم میرزایی

      سلام عض ادب و احترام
      با پشتیبانی واسط کالا تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند 02128426989

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *