راهنمای خرید پالتو

راهنمای خرید پالتو

داشتن یک پالتو مناسب برای هر شخص در ماه‌های سرد سال از اهمیت خاصی برخوردار است! خصوصاً اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که زمستان‌های بسیار سرد دارد. شما می‌توانید با کمی دقت پالتویی مناسب و شیک پیدا کنید. احتمالاً به پالتویی نیاز دارید که شما را گرم نگه دارد! پس باید سبک و متریالی را انتخاب کنید که از نظر شما عالی باشد. این مقاله یک راهنمای جامع خرید پالتو است. با ما همراه باشید تا یک خرید عالی را تجربه کنید.

توجه به آب و هوا

هنگام انتخاب پالتو، باید آب و هوای محل زندگی خود را در نظر بگیرید. اگر در منطقه‌ای با زمستان‌های سرد زندگی می‌کنید، باید پالتویی را انتخاب کنید که با آن آب و هوا سازگاری بیشتری داشته باشد.

پالتوهای زمستانی بسیار سنگین و ضخیم هستند. همچنین اگر در مکانی که باران زیادی می‌بارد زندگی کنید، پالتوهای سبک و ضد آب می‌توانند برای شما مناسب باشند.

اگر به دنبال یک پالتو مردانه شیک و مناسب هستید، خواندن مطلب راهنمای جامع خرید و انتخاب پالتو مردانه را از دست ندهید.

انتخاب جنس مناسب پالتو

برای تهیه پالتو مناسب، باید جنس مناسب را انتخاب کنید. در اینجا چند نکته مهم را برای شما ذکر می‌کنیم.

ضدآب بودن

در طول زمستان به لباس ضد آب احتیاج دارید. اگر نمی‌خواهید پالتو شما در اثر بارش برف و باران آسیب ببیند؛ اطمینان حاصل کنید که لایه‌ی خارجی هر لباسی که شما انتخاب می‌کنید ضد آب باشد. برچسب را بررسی کنید تا ببینید آیا مواد اولیه پالتو ضد آب است یا خیر.

اطمینان حاصل کنید که پالتو شما عایق‌بندی شده باشد. پالتوهای پشمی و چرمی عایق‌بندی ندارند. این نکته زمانی اهمیت پیدا می‌کند که شما ساکن یک منطقه آب و هوایی سرد باشید.

امتحان پالتو با قدهای مختلف

یکی از مهم ترین نکات در راهنمای خرید پالتو توجه به قد پالتو است. با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی و نوع لباسی که می‌خواهید با پالتو بپوشید، پالتویی را انتخاب کنید که برای شما مناسب باشد.

راهنمای خرید پالتو

 

امتحان پالتو با قدهای مختلف

به دلایل زیاد، شما می‌توانید یک پالتو کوتاه انتخاب کنید، در حالی که پالتوهای تمام قد از شما بهتر در برابر سرما و باد را محافظت می‌کنند.

در ادامه برای شما پالتو مناسب اندامتان را معرفی می‌کنیم، خواندن این مطلب را از دست ندهید.
راهنمای انتخاب سایز مانتو

توجه به جنس پالتو

از نظر سبک، به جنسی که دوست دارید فکر کنید. پالتوها دارای پارچه‌های متنوعی هستند.

  • پالتوهای چرمی هم شیک و هم بادوام هستند. اگر چرم را دوست دارید، چرم می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. اگر ظاهر چرم را دوست ندارید و چیزی معمولی‌تر می‌خواهید، می‌توانید جیر را امتحان کنید.
  • پالتوهای پشمی نیز با دوام هستند و برش‌های شیک و متنوعی دارند. شما همچنین می‌توانید پشم را در رنگ‌های متنوعی انتخاب کنید، بنابراین اگر به دنبال رنگ خاصی هستید پشم می‌تواند عالی باشد.
  • پالتو از جنس نخ پشم است اما به اندازه پشم گرم نیست.
  • یک پالتو خز مصنوعی می‌تواند برای یک سبک متفاوت عالی باشد.

اگر برای تمیز کردن لباس جیرتان دچار مشکل شده‌اید، ما درمقاله زیر برایتان راه‌های مناسب برای تمیز کردن لباستان را پیشنهاد داده‌ایم.
تمیز کردن لباس جیر

داشتن جیب

یکی از نکات مهم در راهنمای خرید پالتو توجه به جیب‌های پالتو است. هنگام خرید، توجه داشته باشید که جیب‌ها داخل هستند یا بیرون؟ تعداد آن‌ها چقدر است و اینکه آیا آن‌ها با چه جنس پارچه‌ای دوخته شده‌اند تا به گرم شدن دستان شما کمک کنند.

کلاه داشتن

بعضی از پالتوهای اسپرت کلاه‌دار هستند. کلاه محافظت بیشتری در برابر باد، باران، برف را برای شما به همراه دارد. همچنین ممکن است قابلیت جدا شدن داشته باشد.

اهمیت رنگ در راهنمای خرید پالتو

در این مرحله به گزینه انتخاب رنگ می‌رسیم. رنگ‌های سیاه، خاکستری تیره و آبی مایل به قرمز برای رویدادهای رسمی مناسب‌اند. طیف‌های خاکی و قهوه‌ای روشن اغلب برای لباس‌های راحت‌تر پیشنهاد می‌شوند.

رنگ‌های روشن و غیرمعمول فقط باید برای لباس‌های غیر رسمی استفاده شوند. پالتو را می‌توانید با همان رنگ لباسی که در زیر پوشیده‌اید یا با رنگ‌های مختلف ست کنید.

قهوه‌ای‌ها و خاکستری‌ها به خوبی با هم ترکیب می‌شوند و می‌توانند یک کنتراست چشمگیر برای یک لباس شیک‌تر ایجاد کنند.

اهمیت رنگ

 

خرید پالتو مناسب

خواندن مقاله زیر را به شما پیشنهاد می‌دهیم.
ترکیب رنگ در لباس

امتحان کردن مدل‌های مختلف

یکی از محبوب‌ترین سبک‌ها چسترفیلد است، کت سنتی به سبک انگلیسی که معمولاً تا زانو است و غالباً به رنگ خاکستری ذغالی، سرمه‌ای یا مشکی پوشیده می‌شود. هر یک از این سبک‌ها به طور بالقوه می‌تواند مناسب شما و استایل شما باشد.

از دیگر انواع رایج پالتوها می‌توان به سبک‌های Paletot، Ulster و Field Coat اشاره کرد که دارای تنوع و ویژگی‌های مختلفی هستند که بسیاری از آن‌ها از لباس رسمی و لباس‌های نظامی الهام گرفته شده‌اند.

پالتوهای چسترفیلد، پولو یا ترانشه متنوع‌ترین سبک‌ها هستند و می‌توان آن‌ها را با لباس‌های مختلف ست کرد.

پالتو ترانشه

اگر دوست دارید ظاهرتان را با پالتویی بلند آراسته کنید، پالتوهای ترانشه یکی از موارد محبوب هستند. آن‌ها عموماً در برابر آب و هوا مقاوم و دارای وزنی سبک هستند.

پالتوهای ترانشه را می‌توان به طور کلی با هر نوع لباسی پوشید، این یک ویژگی عالی است. آن‌ها را می‌توان در موقعیت‌های مختلف پوشید.

پالتو چستر فیلد

چستر فیلد یک پالتو است که قد آن به زانو می‌رسد. این مدل برای اولین بار به رنگ مخمل بنفش در دهه ۱۸۴۰ در انگلستان دیده شده است.

اگر بیشتر به دنبال پالتوهای ظریف و بلندی هستید که اندام شما را کشیده‌تر نشان ‌دهد، چسترفیلد را انتخاب کنید. آن‌ها یقه‌ی باریک و فرم کشیده دارند که استایل شما را کاملاً شیک و زنانه و رسمی نشان می‌دهند.

انتخاب پالتوهای زیبا

موارد اضافی متنوعی وجود دارد که با پالتوها ارائه می‌شوند. به دنبال موارد اضافی باشید که بیشتر از یک هدف زیبایی قابلیت دیگری نیز داشته باشند. چیزهایی مانند بندهای کمری، پارچه‌های خز و جیب‌های پر از پشم همه گرمای بیشتری در هنگام سرما به شما می‌بخشند.

خواندن مقاله انتخاب شال گردن زنانه به شما در انتخاب ملزومات زمستانی شما کمک می‌کند.

داشتن یک استایل رسمی

با پوشیدن پالتو می‌توانید به استایل رسمی‌تری دست پیدا کنید.
پالتو یک نوع لباس رسمی است که هرگز از مد نمی‌افتد. با پوشیدن یک پالتوی کاملاً متناسب در هوای خنک شیک به نظر خواهید رسید.

استایل رسمی

 

داشتن استایل رسمی

در راهنمای خرید پالتو گفته شد که مشکی، خاکستری ذغالی و آبی و سرمه‌ای باید رنگ‌های انتخابی شما برای لباس رسمی باشند.

در صورتی که می‌خواهید شیک و جذاب‌تر به نظر برسید می‌توانید به جای پالتوهای غیرمعمول، نامناسب و کوتاه از یک پالتو بلند استفاده کنید.

انتخاب پالتو مناسب بر اساس فرم بدن

شما باید هنگام انتخاب پالتو به فرم بدنتان حتماً توجه کنید! انتخاب لباسی اشتباه می‌تواند تمام استایل شما را بد جلوه دهد! ما در راهنمای خرید پالتو این کار را برای شما آسان کرده‌ایم.

پالتو از آن دسته مواردی است که شما واقعاً باید به تناسب آن توجه کنید. در واقع هیچ ترفندی برای یک ظاهر طراحی شده وجود ندارد پس مطمئن شوید که یک مدل پالتو را انتخاب می‌کنید که برای بدن شما مناسب است.

بدن گلابی شکل

نیم ‌تنه و کمر این افراد به طور بارزی از لگن باریک‌تر است. با این شکل بدن، به دنبال سبک‌هایی باشید که شانه‌ها و کمر را برجسته‌تر و پاها را بلندتر کند. این پالتوها توجه را به پایین تنه جلب می‌کنند.

از انتخاب پالتوهای کوتاه‌ که درست در پایین باسن ختم می‌شوند، خودداری کنید. سبک‌هایی را با یقه‌های پهن، مانند کت پشمی با یقه خز یا یقه آبشاری انتخاب کنید. می‌توانید پالتوهای کمربندی را نیز انتخاب کنید.

مدل مثلث معکوس

در این مدل شانه‌ها از لگن پهن‌تر هستند. حفظ تعادل بالاتنه و پایین تنه در این شکل بدن مهم است. شما پالتو بزرگی نمی‌خواهید که باعث شود شانه‌های شما پهن‌تر به نظر برسند! به دنبال خطوط طولانی باشید و از انتخاب یقه‌های بزرگ خودداری کنید.

بدن سیبی شکل

در این ترکیب بدن، قسمت میانی وسیع‌ترین قسمت بدن است و پاها باریک‌تر هستند. پالتو جاداری را انتخاب کنید که توجه شما را به سمت پاها جلب کند. این به معنای پیدا کردن یک پالتو فقط با خط راست است.

پالتوهای پیله‌ای احتمالاً بهترین گزینه هستند، اما یک پالتو برش دار نیز برای لاغرتر نشان دادن دور کمر بسیار مناسب است.

خواندن مطلب زیر را از دست ندهید تا بتوانید یک بوت خوب برای فصل زمستان خود انتخاب کنید.
انواع بوت زنانه

اندام‌های کوچک

زنان ریز اندام باید پارچه مناسب پیدا کنند تا پالتوهای آن‌ها بیش از حد حجیم به نظر نرسد. پالتوهای کوتاه گزینه مناسبی برای این افراد هستند. با این حال، سبک‌های بلندتر می‌توانند برای زنان ریز بسیار زیبا باشند، البته به شرطی که خوش تراش باشند!

پالتوهای کمربند دار نیز بسیار عالی هستند! اساساً، افراد کوچک باید از بین دو حالت افراطی انتخاب کنند. از پوشیدن پالتوهای بلند و تا زانو خودداری کنید زیرا باعث کوتاه‌تر شدن پاها می‌شوند.

پالتوی مناسب افراد قد بلند

افراد قد بلند، اندازه نیم ‌تنه و باسنشان تقریباً یکسان است. زنان قد بلند خوش‌شانس هستند. آن‌ها قد و قواره‌ای دارند که می‌توانند انواع مختلف پالتو را امتحان کنند.

راهنمای خرید پالتو

 

پالتوی مناسب افراد قد بلند

در راهنمای خرید پالتو پیشنهاد می‌کنیم اگر به دنبال استایل زنانه‌تری هستید، به سراغ یک پالتو متناسب با خط سجاف پهن بروید که کمرتان را مشخص کند و در قسمت پایین یک منحنی ایجاد کند.

افرادی با نیم ‌تنه بزرگ

گاهی اوقات داشتن یک نیم ‌تنه بزرگ می‌تواند خرید برای یک پالتو مناسب را سخت کند. شما به سبکی احتیاج دارید که برای شما راحت باشد. به دنبال یک پالتو جلو باز باشید که محدودیتی برای شما ایجاد نکند.

مدل‌های کشیده یا آبشاری بسیار عالی هستند. حواستان باشد که حتما یک کمربند نیز انتخاب کنید.

فرم ساعت شنی

ویژگی اصلی و مهم این ترکیب بدن این است که شما کمری کاملاً مشخص و نیم ‌تنه‌ای کامل دارید، پاهای نازک نیز جزئی از بدن شما هستند. این افراد که بدنشان فرم ساعت شنی دارد، گودی کمر زیادی دارند و بالا تنه و پایین تنه‌شان به یک اندازه پهن است.

بهتر است از پالتوهایی که در ناحیه کمر برش می‌خورند و تنگ می‌شوند، استفاده کنید. کت یا پالتوهایی که در دور یقه خز دارند به دلیل اینکه تناسب بالا تنه و پایین تنه را به هم می‌زنند، انتخاب مناسبی نیستند.

کلام آخر

مطلب ما به پایان رسید و در راهنمای خرید پالتو دانستیم که برای محافظت از خود در هنگام هوای سرد، باید پالتوهای مناسب را پیدا کنید. فراموش نکنید که باید به فرم بدنتان دقت کنید!

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع‌شده باشد. شما می‌توانید با مراجعه به وبلاگ واسط کالا سایر مقالات مرتبط را مطالعه کنید.
فراموش نکنید که بهترین گزینه برای خریدوفروش وسایل دست‌دوم شما با مناسب‌ترین قیمت‌ها، اپلیکیشن واسط کالاست. از اینکه با ما همراه بودید سپاسگزاریم.


منابع:
reviewed.com
sumissura.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *