راهنمای جامع خرید کراوات

راهنمای جامع خرید کراوات

کراوات‌ها یک جزء کوچک در کمد لباس مردان هستند، اما این جزء کوچک بیش از آن چیزی که است توجه دیگران را جلب می‌کند. آقایان هنگام خرید نمی‌دانند که چه می‌خواهند و به دنبال چه چیزی هستند. در راهنمای خرید کراوات نکاتی را یاد می‌گیرید که به شما در انتخاب یک کراوات مناسب کمک می‌کند. با ما در ادامه مقاله همراه باشید.

انتخاب یک کراوات متناسب

کراوات‌ها در اشکال و اندازه‌های مختلفی به بازار عرضه می‌شوند. تهیه کراوات متناسب با ترکیب بدن و لباسی که می‌پوشید بسیار اهمیت دارد. یک پیراهن با کت و شلوار را به عنوان مثال در نظر بگیرید. عرض کراوات شما باید متناسب با کت و شلوار و یقه شما تعیین شود.

نداشتن این سازگاری باعث می‌شود که تناسب بین لباس‌های شما به‌هم بریزد. پس تناسب یک جزء اصلی است که باید هنگام خرید در نظر بگیرید.

خواندن مطلب شیک پوشی در ۱۰ گام را از دست ندهید.

ست کردن اصولی کراوات

از خرید کراوات‌هایی با الگوهای مشابه پیراهن خود پرهیز کنید!
قانون شماره یک ست کردن این است که کراوات‌های طرح دار نباید با پیراهن‌هایی با الگوهای مشابه ست شوند. این دو الگو می‌توانند یک اثر عجیب و غریب داشته باشند و برای شما حواس پرتی ایجاد کنند. بعلاوه، کراواتی که شبیه پیراهن زیر آن باشد به احتمال زیاد در مقابل پیراهن خودنمایی نخواهد کرد.

شما نمی‌توانید کراوات شطرنجی با پیراهن چهارخانه یا کراوات راه راه باریک خود را با پیراهن راه راه نازک بپوشید. پس به این مسائل نسبتاََ جزئی دقت کنید.

انتخاب کراواتی با طول مناسب

کراواتی بخرید که طول آن مناسب باشد.
کراوات‌های مختلف طول‌های متفاوتی دارند، اما بیشتر آن‌ها حدود 57 تا 58 سانتی متر طول دارند. درحالی که طول کراوات‌های بلند به 62 تا 64 نیز می‌رسد.

کراوات‌های کوتاه‌تر برای مردان با قد کوتاه در نظر گرفته شده اند.
یک کراوات باید به صورتی بسته شود تا انتهای آن به سگک کمربند شما برسد. کراواتی که خیلی کوتاه بسته شده باشد کاملاً مضحک به نظر می‌رسد. اگر شما مرد قد بلندی هستید بهتر است کراوات‌های بلندتری بخرید.

طول مناسب
کرواتی با طول مناسب

کوک‌های کراوات

در راهنمای خرید کراوات باید بدانید که کراوات‌ها دارای کوک‌هایی هستند. این کوک‌ها ممکن است مهم‌ترین جنبه کراوات باشند که باید قبل از خرید با دقت آن‌ها را بررسی کنید.

اگر کراوات را برگردانید، یک کوک می‌بینید. این کوک همیشه افقی است. یکی از دلایل این کوک‌های افقی این است که از لیز خوردن و چرخش کراوات بعد از گره زدن جلوگیری می‌کنند.

جنس پارچه کراوات

پارچه نقش زیادی در هر نوع پوششی دارد. ابریشم یکی از بادوام‌ترین پارچه‌های جهان است. با وجود نرم بودن ابریشم، مقاومت کششی آن بسیار زیاد است. پارچه‌های ابریشم شکل خود را حفظ می‌کنند و مقاومت کمی در برابر چروک شدن دارند.

آن‌ها به خوبی گره می‌خورند و همچنین به عنوان بهترین پارچه برای کراوات شناخته شده‌اند. پارچه ابریشمی که کیفیت کمتری دارد، ناصاف است و وقتی دست روی آن می‌کشید روی پوست شما گیر می‌کند.

این اتفاق نشان‌دهنده بی کیفیت بودن محصول است. در راهنمای خرید کراوات پیشنهاد می‌کنیم که حتماََ جنس پارچه کراوات را به دقت بررسی کنید.

کراوات ترمه

از آنجا که ظاهر کراوات ترمه به اندازه ابریشم براق نیست، بهتر است در محیط‌هایی که رسمیت کمتری دارند از این کراوات‌ها استفاده کنید.

کراوات‌های پنبه‌ای

اگر در آب و هوای سردتری زندگی می‌کنید، کراوات پنبه‌ای گزینه بسیار خوبی است. کراوات پنبه‌ای آن‌قدر متنوع است که در محیط‌های مختلف پوشیده می‌شود. همچنین در بسیاری از سبک‌ها و طرح‌های مختلف وجود دارد. شما می‌توانید از این جنس در فصل‌های پاییز و زمستان استفاده کنید.

انتخاب الگوی صحیح

استفاده از الگوهای مشابه می‌تواند همخوانی لباس‌ها را به‌دنبال داشته باشد. به عنوان مثال، پیراهن‌های چهارخانه را می‌توان با کراوات‌هایی با چهارخانه کوچک‌تر هماهنگ کرد. دو الگوی متفاوت نیز می‌تواند معجزه کند، به شرطی که میزان کنتراست را رعایت کنید.

بایاس چیست؟

یک کراوات خوش ساخت از پارچه‌ای ساخته شده است که بر روی بایاس (یعنی با زاویه 45 درجه) بریده شده است. بایاس به معنای برش مورب پارچه است که باعث می‌شود کراوات پس از گره زدن شکل اصلی خود را به دست آورد.

برش بایاس همچنین باعث می‌شود که یک کراوات به درستی صاف شود و در مقابل چرخش به یک طرف مقاومت کند.
خواندن مقاله زیر را از دست ندهید.
انتخاب شال گردن مردانه

توجه به لبه‌های کراوات

لبه‌های کراوات اگر چین خورده و به هم ریخته باشند ظاهر کراوات را زشت می‌کنند. باور کنید یا نکنید، کراوات‌هایی با کیفیت عالی برای اطمینان از صاف بودن لبه‌هایشان، نورد می‌شوند و تحت فشار قرار می‌گیرند. این همچنین به کراوات کمک می‌کند تا شکل خود را برای زمان‌های طولانی حفظ کند و چین خورده نشود.

راهنمای جامع خرید کراوات
انتخاب کرواتی مناسب

چرخه رنگ

اگر کاملاً مبتدی هستید، ممکن است بهترین کار این باشد که از چرخه رنگ شروع کنید. در راهنمای خرید کراوات ما به شما برای استفاده از این ابزار کمک می‌کنیم. آیا می‌خواهید از رنگ‌های متضاد استفاده کنید یا مکمل‌؟

رنگ‌های تعریف شده در چرخه‌ی رنگ مستقیماً روبروی یکدیگر قرار دارند، مانند بنفش و زرد. بنفش و زرد می‌توانند ترکیبی عالی برای کراوات باشند.

رنگ‌ها را مطابقت دهید. به معنای واقعی کلمه هزاران رنگ در کراوات‌های مردانه وجود دارد، بیش از آنچه تصور کنید! اول از همه، شما باید تصمیم بگیرید که کدام رنگ کراوات با لباس شما هماهنگ است. کراواتی را انتخاب کنید که دارای رنگ‌های کت و شلوار و پیراهن شما و همچنین حداقل یک رنگ دیگر باشد تا با آن‌ها هماهنگی داشته باشد. برای مناسبت‌های رسمی، کراوات رنگی یکدست و تیره‌تر از پیراهن خود را انتخاب کنید.

انتخاب رنگ‌های رسمی

وقتی صحبت از کت و شلوار می‌شود، رنگ‌های رسمی بیشتر مورد تأیید هستند. رنگ‌های رسمی رنگ‌هایی مانند سیاه، خاکستری، آبی تیره و (گاهی اوقات) قهوه‌ای هستند. این رنگ‌ها نه تنها شکیل‌تر هستند و انتخاب مناسب‌تری برای رویدادهای رسمی هستند، بلکه ست کردن آن‌ها با اکثر پیراهن‌ها نیز آسان‌تر است.

رنگ‌های سه گانه

رنگ‌های سه گانه به طور مساوی بر روی چرخه‌ی رنگ قرار دارند. فکر کنید که یک مثلث دارید. این ترکیبی مانند زرد، آبی و قرمز خواهد بود. نکته اصلی در استفاده از این رنگ‌ها، استفاده از طیف‌های مختلف آن‌ها در کل لباس است.

اگر می‌خواهید ظاهر شما کمی جسورانه‌تر از ظاهری تک رنگ باشد اما خیلی تضاد نداشته باشید، از این رنگ‌ها استفاده کنید. می‌توانید یک رنگ را به عنوان پایه اصلی انتخاب کنید و از دو سایه دیگر در بقیه قسمت‌ها استفاده کنید.

راهنمای جامع خرید کراوات
انتخاب کراواتی مناسب

رنگ‌های مکمل

استفاده از رنگ‌های مکمل به شما این امکان را می‌دهد که یک ظاهر جسورانه‌ای داشته باشید. می‌توانید به جای اینکه آبی را با نارنجی ست کنید، یک پیراهن آبی را با کراوات زرد نارنجی یا نارنجی قرمز ست کنید. امتحانش ضرر ندارد و شاید بتواند ظاهری شگفت انگیز و جذابی را برای شما رقم بزند!

خواندن مقاله ترکیب رنگ در لباس به شما در هماهنگ کردن رنگ‌ها کمک می‌کند.

نکات مهم در انتخاب رنگ

  • کراوات مشکی با همه چیز مطابقت دارد و برای همه مناسبت‌ها از مراسم تشییع جنازه گرفته تا محل کار مناسب است.
  • مردان جوان‌تر یا مردانی که در آب و هوای گرم‌تر زندگی می‌کنند، تمایل دارند کراوات‌های رنگارنگ استفاده کنند.
  • به دنبال کراواتی باشید که با پیراهن لباس شما بسیار مطابقت داشته باشد.
  • اگر موهای تیره و پوستی تیره دارید، کراواتی با رنگ روشن انتخاب کنید. اگر رنگ مو و پوست شما در تضاد است، کراواتی بپوشید که با رنگ پوست شما در تضاد باشد.

انتخاب کراواتی برای لاغرتر دیده‌ شدن!

برای لاغرتر نشان دادن خود از رنگ سیاه استفاده کنید. مشکی یک رنگ لاغر کننده است. با خواندن راهنمای خرید کراوات متوجه می‌شوید که خط‌های عمودی می‌توانند خطوط افقی را کم کنند و خطوط عمودی را برجسته‌تر کنند که این مسئله باعث می‌شود بلندتر و لاغرتر به نظر برسید.

از طرف دیگر، الگوهای افقی می‌توانند بدن شما را بزرگ‌تر نشان دهند. اگر قد کوتاه‌تر و وزن سنگینی دارید از بستن کراوات باریک خودداری کنید. این باعث بیشتر نشان دادن وزن شما می‌شود. یک پاپیون یا دستمال جیبی پف کرده می‌تواند به زیباتر شدن ظاهرتان کمک کند.

با خواندن مطلب انتخاب لباس و رنگ پوست می‌توانید لباسی که متناسب با پوستتان است را انتخاب کنید.

کراوات‌های تیره‌تر از پیراهن

کراواتی انتخاب کنید که تیره‌تر از پیراهن شما باشد.
کراوات‌ها وقتی با پیراهن ست شوند، جلب توجه می‌کنند و توجه همه را به سمت صورت شما معطوف می‌کنند. با انتخاب کراواتی که در مقابل پیراهن شما خودنمایی کند، می‌توانید این آراستگی را به دست آورید.

راهنمای جامع خرید کراوات
کراوات‌های تیره‌تر از پیراهن

این به معنای انتخاب کراواتی است که رنگ تیره‌تری نسبت به پیراهن دارد. البته برای پیراهن‌هایی با رنگ‌های سفید و سایر رنگ‌های خنثی، تقریباً هر کراواتی جواب می‌دهد.

کراوات‌های طرح دار

اگر کراوات طرح دار را انتخاب می‌کنید و می‌خواهید یک ظاهری ساده داشته باشید، یک راه خوب این است که مطمئن شوید الگوی آن شامل رنگی یکسان (یا تقریباً مشابه) با پیراهن است.
در این حالت، با این فرض که رنگ‌های موجود در طرح کراوات با یکدیگر تضاد نداشته باشند، کراوات شما باید با پیراهن شما مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال، اگر پیراهنی به رنگ آبی روشن به تن کرده‌اید، ممکن است یک کراوات چهارخانه انتخاب کنید که عمدتاً سایه‌های آبی تیره و مقدار کمی آبی روشن را داشته باشد.

رعایت تناسب فصلی

رعایت تناسب فصلی یکی از نکات طلایی انتخاب کراوات است.

پاییز و زمستان

رنگ‌های تیره و خاکی مانند قهوه‌ای، سبز زیتونی و زرد خردل مناسب این فصل‌ها هستند. این رنگ‌های تیره به خوبی با ماه‌های سرد سال مطابقت دارند. در واقع سطح بسیار قابل توجهی از ظرافت را به ظاهر شما می‌بخشند. زمستان زمانی مناسب برای بیرون آوردن لباس‌های پشمی و کراوات‌های بافتنی است!

برخی از رنگ‌ها در بعضی از زمان‌های سال مناسب‌تر از بقیه هستند. به عنوان مثال، رنگ‌های سرد معمولاً مربوط به تابستان هستند، در حالی که رنگ‌های گرم‌تر مانند زیتونی و شرابی بیشتر با آب و هوای خنک‌تر مرتبط اند.

بهار و تابستان

بهار با آمدنش تغییر رنگارنگی را برای همه به ارمغان می‌آورد. بهتر است سایه‌های روشن را در نظر بگیرید. آب و هوای گرم استفاده از پارچه‌های ضخیم‌تر را برای پوشیدن سخت‌تر می‌کند. در راهنمای خرید کراوات ما به شما پیشنهاد می‌دهیم که همیشه یک کراوات ابریشمی را برای آب و هوای گرم‌تر انتخاب کنید.

اگر به فکر کاشت مو هستید قبل از انجام این کار به شما پیشنهاد می‌دهیم مقاله زیر را مطالعه فرمایید.
عوارض کاشت مو

لوازم جانبی

مطمئناً با خواندن راهنمای خرید کراوات متوجه شده‌اید که دقیقاََ به چه چیز احتیاج دارید. اکنون که کراوات خود را انتخاب کرده‌اید، وقت آن است که به لوازم جانبی مربوط به آن فکر کنید. اگر به دنبال ظاهری متناسب هستید، گیره کراوات خود را فراموش نکنید.

گیره
گیره کراوات

یک گیره کراوات نه تنها به زیباتر و جذاب‌تر شدن شما کمک می‌کند، بلکه کراوات شما را در طول روز ثابت نگه می‌دارد. دقت داشته باشید که گیره‌های کراوات برای شرکت در عروسی ضروری هستند.

قبل از خرید پالتو مطلب زیر را مطالعه فرمایید.
راهنمای جامع خرید و انتخاب پالتو مردانه

نکات مهم در هنگام خرید

  • ببینید که آیا پشت کراوات نگه‌دارنده‌ای دارد که بتوانید انتهای دم کراوات را در داخل آن قرار دهید یا خیر.
  • در هنگام خرید حتماً به روش دوخت و جای کوک‌ها دقت کنید.
  • کراوات را روی یک سطح صاف بگذارید و یک کف دست را روی وسیع‌ترین قسمت و دیگری را در جایی که گره است قرار دهید و کف دست‌ها را از هم دور کنید. آیا کراوات کمی کشیده می‌شود و سپس وقتی رها می‌شوید به شکل اصلی خود برمی‌گردد؟
  • کراوات را از انتهای کوچک آن بالا نگه دارید یا آن را از روی بازوی خود آویزان کنید. اگر پیچ بخورد، کراواتی با کیفیت نیست و همیشه در هنگام استفاده از آن دچار مشکل می‌شوید.

کلام آخر

داشتن مجموعه‌ای از کراوات‌های با کیفیت عالی بسیار لوکس است و لذت چندین ساله را برای شما فراهم می‌کند. توجه به تمام جزییاتی که به شما ارائه کردیم، به شما کمک می‌کند تا یک کراوات با کیفیت و مناسب را خریداری کنید.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع‌شده باشد. شما می‌توانید با مراجعه به سایت واسط پت سایر مقالات مرتبط را مطالعه کنید. فراموش نکنید که بهترین گزینه برای خریدوفروش وسایل دست‌دوم شما با مناسب‌ترین قیمت‌ها، اپلیکیشن واسط کالاست. از اینکه با ما همراه بودید سپاسگزاریم.

خواندن مقالات زیر را از دست ندهید.

منابع:
realmenrealstyle.com
thedarkknot.com

تبلیغات
vasetpet-content

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *