راهنمای خرید اسکوتر برقی

راهنمای خرید اسکوتر برقی

این مطلب یک راهنمای خرید اسکوتر برقی جامع برای مبتدیان است. در ادامه ویژگی‌هایی که باید در نظر بگیرید را برای شما بیان می‌کنیم. همچنین با نکاتی در مورد خرید، نحوه‌ی نگهداری، ایمنی، اجزای سازنده و تاریخچه اسکوتر برقی آشنا خواهید شد. این راهنما به چند بخش تقسیم‌شده است. با ما در ادامه همراه باشید.

خرید اسکوتر برقی

خرید اسکوتر برقی می‌تواند یک چالش جدی برای بسیاری از مردم باشد. این روزها اسکوتر برقی تبدیل به نمادی برای تجمل و ثروت شده است. جدا از این مورد این دستگاه با الهام از رویای کودکی ما ساخته‌شده و وسیله‌ای است که برای سرگرمی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

امروزه از این دستگاه همچنین برای جابه‌جایی افراد نیز استفاده می‌شود. در برخی از مدل‌ها تنها با یک‌بار شارژ می‌توان مسافتی حدود ۲۵ تا ۳۰ کیلومتر را طی کرد!

برای خرید اسکوتر برقی باید برخی از فاکتورهای مهم را مورد بررسی قرار دهید. در ادامه این فاکتورهای مهم را بررسی می‌کنیم.

قیمت اسکوتر برقی

اساساً کیفیت و ویژگی‌ها با قیمت بهتر می‌شوند. عملکرد کلی اسکوترهای برقی مشترک است. تفاوت قیمت در اسکوترهای برقی معمولاً به علت امکانات دیگری است که برخی از آن‌ها دارند. مدل‌های گران‌قیمت‌تر معمولاً بدنه‌های قوی‌تری دارند. این دستگاه‌ها بهتر می‌توانند وزن زیاد سوارکار یا ضربات و فشارهای مسیر حرکت را تحمل کنند.

بعضی از این دستگاه‌ها قدرت و دامنه حرکت بیشتری دارند که به علت استفاده از دو موتور به‌طور هم‌زمان است. در برخی مدل‌ها نیز کنترل از راه دور امکان‌پذیر است (برای قفل‌کردن اسکوتر برقی از راه دور). همچنین قیمت برخی از این دستگاه‌ها به علت برخورداری از بلوتوث و پخش موسیقی در حال حرکت نیز افزایش می‌یابد.

قیمت
قیمت اسکوتر برقی

دامنه حرکت

دامنه حرکت به مسیری که اسکوتر می‌تواند قبل از اتمام شارژ باتری خود طی کند اشاره دارد. دامنه اسکوتر برقی شما به عوامل مختلفی ازجمله قدرت موتور، وزن موتور، وزن موتورسوار، وزن اسکوتر و آب‌وهوا بستگی خواهد داشت. مانند همه باتری‌ها، باگذشت زمان از ظرفیت باتری و دامنه اسکوتر شما کاسته می‌شود.

طبق آزمایشات انجام‌شده و نتایج حاصل از نظرسنجی اسکوتر برقی نشان می‌دهد که اکثر تولیدکنندگان در ادعاها دامنه خود را ۳۰ درصد بیش‌ازحد تخمین می‌زنند. اکثر مدل‌ها ۱۷ تا ۲۴ کیلومتر حرکت روی سطح صاف را پشتیبانی می‌کنند. در برخی محصولات این دامنه تا بیش از ۳۰ کیلومتر نیز گزارش‌شده است.

وزن اسکوتر برقی

وزن اسکوتر برقی یکی از نکات مهم در راهنمای خرید اسکوتر برقی است.
در صورت نیاز به جمع و حمل اسکوتر، مخصوصاً به‌طور منظم، وزن می‌تواند نکته مهمی باشد. طبق تحقیقات انجام‌شده، وزن اسکوترها با برد مناسب (بیش از ۲۴ کیلومتر) بیش از ۱۱ کیلوگرم است. حمل اسکوترهایی که سنگین‌تر از ۱۴ کیلوگرم باشند برای مدت طولانی بسیار دشوار است.

داشتن دسته یا بند شانه به تحمل وزن کمک می‌کند. برخی از اسکوترها دارای چرخ‌های اضافی یا پیکربندی تاشو هستند. اگر به دنبال یک اسکوتر برقی برای رفت‌وآمد روزانه خود هستید وزن آن یکی از نکات قابل‌توجه راهنمای خرید اسکوتر برقی می‌تواند باشد. درباره رفت‌وآمد خود فکر کنید. آیا لازم است از پله‌ها بالا بروید؟ آیا مقصد شما آسانسور دارد؟

سرعت اسکوتر برقی

حداکثر سرعت برای بسیاری از مسافران فاکتور بزرگی نیست. درواقع برخی از شهرداری‌ها قوانینی را در مورد عبور بیش از ۲۴ کیلومتر در ساعت با اسکوتر برقی وضع کرده‌اند. اکثر آن‌ها عبور اسکوترها را در پیاده‌روها محدود می‌کنند. اگر می‌خواهید به‌طور منظم در ترافیک شهری سوار شوید اسکوترهایی با شتاب خوب و حداکثر سرعت در این محدوده می‌توانند به شما برای جلوگیری از حوادث کمک کنند.

سرعت
سرعت اسکوتر برقی

سرعت بالا

اگر به اسکوترهایی با عملکرد فوق‌العاده علاقه‌مند هستید برخی از این ماشین‌ها می‌توانند تا ۸۰ کیلومتر بر ساعت حرکت کنند! البته توصیه می‌کنیم هنگام حرکت با این سرعت از تجهیزات ایمنی استفاده کنید.

همیشه هنگام سوارشدن بر اسکوتر برقی خود با هر سرعتی از کلاه ایمنی استفاده کنید. اکثر مدل‌ها محدوده‌ای مشخص از سرعت را پشتیبانی می‌کنند. این محدوده معمولاً از حدود ۳ کیلومتر بر ساعت تا نزدیک به ۱۷ کیلومتر بر ساعت را شامل می‌شود. البته گفته شده که در برخی مدل‌ها سرعت‌های بالا نیز پشتیبانی می‌شود.

وزن سوارکار

حداکثر بار یا حداکثر وزن سوارکار محدودیت وزنی است که اسکوتر برقی می‌تواند از آن پشتیبانی کند. این نکته که باید در راهنمای خرید اسکوتر برقی قرار گیرد. برای بیشتر اسکوترها این محدوده از ۱۰۰ کیلوگرم تا ۱۲۰ کیلوگرم است.

اگر بیش از این وزن دارید مطمئن شوید که اسکوتر برقی موردنظر شما می‌تواند وزن شما را تحمل کند. به خاطر داشته باشید که حتی اگر اسکوتر با توجه به وزن شما رتبه‌بندی شود و شما از حد مجاز بالاتر باشید، در مقایسه با یک سوار سبک‌تر، سرعت کمتری خواهید داشت.

همچنین اگر کوله‌پشتی یا چیز دیگری دارید که به وزن کلی اسکوتر اضافه می‌کند، آن را نیز در نظر داشته باشید. سوارکارانی نزدیک یا بالای ۱۰۰ کیلوگرم باید بر روی اسکوترهای برقی‌ای با حداقل یک موتور ۵۰۰ وات تمرکز کنند.

قدرت موتور در راهنمای خرید اسکوتر برقی

موتورهای الکتریکی بر اساس مصرف برق درجه‌بندی می‌شوند. موتورهای قدرتمندتر توان بیشتری دارند. قدرت موتور به‌طورکلی از ۲۰۰ وات شروع می‌شود و تا ۶۲۷۰ وات افزایش می‌یابد.

قدرت موتور
قدرت موتور در اسکوتر برقی

برای بزرگ‌سالان اسکوترهایی با کمتر از ۲۵۰ وات برای رفت‌وآمد روزانه توصیه نمی‌کنیم. این اسکوتر برای سطوح صاف و شیب‌های کم مناسب خواهد بود. اگر در منطقه‌ای با شیب‌های تندتر زندگی می‌کنید به فکر خرید اسکوتر برقی با قدرت موتور ۳۵۰ یا ۵۰۰ وات باشید.

موتورهای پرقدرت‌تر نه‌تنها به تأمین انرژی روی شیب‌ها کمک خواهند کرد بلکه باعث می‌شوند شما سریع‌تر به حداکثر سرعت برسید.

سیستم تعلیق

سیستم تعلیق که مشابه آن در اتومبیل نیز وجود دارد، ناهمواری و تورفتگی‌های جاده را صاف کرده و کیفیت سواری را بهبود می‌بخشد. بدون آن و به‌خصوص اگر لاستیک‌های جامد و بدون هوا داشته باشید، هر دست‌اندازی را که از آن عبور می‌کنید احساس خواهید کرد.

اگر رفت‌وآمد شما طولانی‌تر است یا زمین ناهمواری برای عبور دارید به‌شدت به فکر اسکوتر برقی با سیستم تعلیق باشید.

انواع سیستم تعلیق

به‌طورمعمول سه نوع سیستم تعلیق در اسکوترهای برقی یافت می‌شود: فنر، پیستون هیدرولیک و سیستم تعلیق لاستیکی.

اسکوترهایی با بهترین سیستم تعلیق ترکیبی از فنر و پیستون خواهند داشت. سیستم تعلیق را می‌توان به جلو، عقب یا هر دو چرخ متصل کرد. البته بسیاری از اسکوترهای برقی فاقد سیستم تعلیق هستند. بسیاری از اسکوترها به دلیل استفاده از لاستیک‌های بزرگ از سیستم تعلیق چشم‌پوشی می‌کنند.

روشنایی

اسکوترها مانند دوچرخه می‌توانند چراغ جلو سفید و چراغ عقب قرمز داشته باشند که در راهنمای خرید اسکوتر برقی باید به آن توجه کنید. اگر بعد از تاریکی هوا از اسکوتر استفاده می‌کنید داشتن چراغ جلو و عقب ضروری است.

اسکوترهای برقی معمولاً چراغ‌های عقب قابل‌مشاهده‌ای ندارند. اگر می‌خواهید در شب از آن استفاده کنید چراغ عقب قرمز چشمک‌زن به کلاه ایمنی یا کوله‌پشتی خود اضافه کنید. این کار برای دیده شدن در شب بسیار مهم است.

سیستم ترمز

یک سیستم ترمز باکیفیت برای ایمن ماندن و کنترل هنگام سوارشدن بر اسکوتر ضروری است. ترمز‌ها همانند اتومبیل یا دوچرخه باعث کم شدن سرعت اسکوتر برقی می‌شوند. ترمزهای اسکوتر برقی را می‌توان به دودسته تقسیم کرد: مکانیکی و الکتریکی.

راهنمای خرید اسکوتر برقی
سیستم ترمز

سیستم‌های ترمز مکانیکی

به سیستم‌هایی گفته می‌شود که به مکانیسم فیزیکی برای کند کردن اسکوتر و ترمز‌های پا، درام و دیسک متکی هستند.

ترمزهای پا که با فشار دادن پای خود به گلگیر عقب فعال می‌شوند، باعث می‌شوند تا سرعت کم شود. این نوع ترمز قدرت توقف دارد اما به‌اندازه ترمزهای درام یا دیسک کارآمد نیست.

ترمزهای طبل که در داخل توپی چرخ محصورشده‌اند به‌طورکلی نسبت به سایر ترمزها نیاز به تعمیر و نگهداری کمتری دارند و در شرایط مرطوب عملکرد مطلوبی دارند.

ترمزهای دیسکی بیشترین قدرت توقف را دارند و از ترمزهای درام سبک‌ترند. آن‌ها معمولاً در اسکوترهای سطح بالا و اسکوترهای با کارایی بالا یافت می‌شوند.

سیستم‌های ترمز الکترونیکی

سیستم‌های ترمز مکانیکی ترمز بسیار قوی‌تری نسبت به سیستم‌های الکترونیکی دارند. بااین‌حال سیستم‌های الکترونیکی نیاز به هیچ‌گونه تنظیم و نگهداری ندارند. بسیاری از اسکوترها ترکیبی از سیستم ترمز الکترونیکی و مکانیکی خواهند داشت. به دلایل ایمنی اسکوترهایی را توصیه می‌کنیم که در صورت خرابی حداقل دو سیستم ترمز داشته باشند.

لاستیک‌ها

لاستیک‌ها دو نوع دارند: تایرهای جامد (بدون هوا) و لاستیک‌های پنوماتیک (پر از هوا).

لاستیک‌های جامد

انواع مختلفی از لاستیک‌های بدون هوا وجود دارد. لاستیک‌های جامد از هر لحاظ نسبت به پنوماتیک در رتبه کمتری قرار دارند جز اینکه عملاً به تعمیر و نگهداری نیاز ندارند.

هنگام سوارشدن بر اسکوتری با لاستیک‌های جامد، به‌احتمال‌زیاد هر دست‌اندازی را احساس خواهید کرد.

لاستیک پنوماتیک

ما همیشه لاستیک پنوماتیک را توصیه می‌کنیم؛ زیرا کیفیت سواری بهتری دارد (حتی بدون سیستم تعلیق). این لاستیک‌ها در شرایط نامساعد جاده بسیار بهتر عمل می‌کنند.

بعضی از لاستیک‌های پر از هوا دارای لوله‌های داخلی هستند که در صورت خرابی می‌توانند تعویض شوند. لاستیک‌های پنوماتیک از مزیت جذب ضربه و هندلینگ بهتر (به‌ویژه در هوای بد) برخوردار هستند.

راهنمای خرید اسکوتر برقی
انتخاب لاستیکی مناسب

نکته منفی لاستیک‌های پنوماتیک این است که به نگهداری بیشتری نیاز دارند. لاستیک‌های پنوماتیک مستعد سوراخ شدن هستند و در صورت فشار کم باید با هوا پر شوند.

اگر به فکر خریدن ماشین هستید، مطالعه مقاله زیر را از دست ندهید!

ماشین نو بخریم یا دست دوم؟

گارانتی و پشتیبانی مشتری

همان‌طور که در حال خرید بهترین اسکوتر برای خود هستید و به دنبال راهنمای خرید اسکوتر برقی هستید، باید بدانید که آیا اسکوتر شما دارای ضمانت دستگاه، اجزای سازنده آن و یا تعمیر و نگهداری است؟

ضمانت، پشتیبانی مشتری اختصاصی و پاسخگویی یک مزیت عالی در هنگام خرید اسکوتر برقی است. هنگامی‌که با دستگاه جدید خود آشنا می‌شوید ممکن است درباره نحوه مراقبت و تعمیر صحیح آن سؤال یا نگرانی داشته باشید. پشتیبانی اختصاصی پس از خرید از همه فروشگاه‌ها میسر نیست.

نگهداری

فکر کردن در مورد تعمیر و نگهداری قبل از خرید اسکوتر برقی شما را از دردسرهای احتمالی در آینده نجات می‌دهد. به‌عنوان‌مثال برخی از اسکوترهای برقی قطعات جایگزین در دسترس ندارند. حتی بادوام‌ترین اسکوترهای برقی نیز به نگهداری احتیاج دارند.

لاستیک (تخت، آج کم)، ترمز (لنت ترمز، تنظیمات ترمز) و گلگیرهای شکسته از رایج‌ترین قطعاتی هستند که به تعمیر نیاز دارند. اقدامات پیشگیرانه می‌تواند در آینده شما را از مشکلات زیادی نجات دهد.
اگر در مورد رفت‌وآمد با دوچرخه مطمئن نیستید، بهترین پیشنهاد استفاده از اسکوتر برقی است.

آیا استفاده از اسکوتر برقی قانونی است؟

استفاده از این وسیله در همه جای دنیا قانونی نیست و در برخی شهرها قوانینی بر این وسیله رفت‌وآمد شخصی حاکم است. ازآنجاکه هرروز و هر ساعت فروش اسکوترهای برقی افزایش می‌یابد نگرانی‌هایی هم در مورد درست استفاده کردن و ایمنی مصرف این وسیله برقی بیشتر می‌شود.

قوانین راندن انواع اسکوتر برقی در ایران

با توجه به اینکه در ایران به‌تازگی استفاده از اسکوتر برقی رایج شده است و مدت طولانی نیست که از آن می‌گذرد لذا در ایران قوانین خاصی برای استفاده از این وسیله برقی وجود ندارد. این‌گونه به نظر می‌رسد که هیچ‌گونه محدودیت زمانی و مکانی برای راندن این وسیله وجود ندارد.

باید به یاد داشته باشید که با توجه به قوانین موجود در راهنمایی و رانندگی تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد. لذا به هنگام راندن انواع اسکوتر برقی نکات ایمنی را رعایت کنید. درصورتی‌که شما نیز در برخی شهرهای ایران با قوانین و یا محدودیت‌های مربوط به راندن اسکوتر برقی آشنا هستید با ما به اشتراک بگذارید.

راهنمای خرید اسکوتر برقی
چگونگی راندن اسکوتر برقی

پیشینه استفاده از اسکوتر برقی در خیابان

این وسیله رفت‌وآمد که عمر ورود آن به بازار به کمتر از ۶ سال می‌‌رسد برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ بود که در چین دیده شد. استفاده از اسکوتر برقی در سال ۲۰۱۵ به آمریکا هم کشیده شد و اکنون در اینستاگرام عکس‌هایی از ایرانی‌هایی را می‌بینیم که از این وسیله نقلیه به وفور استفاده می‌کنند.

از این وسیله هم برای سرگرمی و هم برای طی کردن مسافت‌های کوتاه استفاده می‌شود. از اسکوتر برقی فعلاً برای سنین ۱۲ سال به پایین استفاده نمی‌شود زیرا این وسیله برای وزن‌های ۲۰ الی ۱۲۰ کیلوگرم طراحی‌شده است و حفظ تعادل بر روی اسکوتر برقی کار سختی است. این وسیله اکنون بیشتر توجه جوانان ۱۸ سال به بالا را به خود جلب کرده است.

راهنمای باتری اسکوتر برقی

همان‌طور که می‌دانید یکی از مهم‌ترین قسمت‌های یک اسکوتر برقی باتری آن است. قبل از خرید، دفترچه‌ی مشخصات مربوط به آن را چک کنید. طبق تحقیقات ما بهترین باتری برای اسکوتر، باتری شرکت سامسونگ یا ال‌جی است.

باتری اسکوتر در داخل آن تعبیه‌شده است؛ بنابراین اگر با مشکل مواجه شد بهتر است به یک فرد متخصص برای تعمیر آن رجوع کنید.

نکاتی برای مراقبت و افزایش طول عمر باتری

فقط از شارژر مخصوص به اسکوتر برقی خود استفاده کنید. اگر هرروز از اسکوتر برقی استفاده می‌کنید هرروز آن را شارژ کنید. هنگامی‌که باتری به ۱۰۰ درصد می‌رسد آن را از برق جدا کنید. شارژ بیش‌ازحد آن‌ باعث کاهش طول عمر آن می‌شود. برای محافظت از باتری و اسکوتر برقی آن را در جای خشک و خنک نگهداری کنید.

در نظر گرفتن شرایط سوارکار

شرایط سوارکار را در نظر بگیرید!
حتی اگر کودک ۳ ساله شما بتواند با اسکوتر برقی به‌راحتی حرکت کند باید بدانید که این وسیله برای کودکان طراحی نشده است. برخی مدل‌ها همان‌طور که گفته شد سرعت‌های بالایی دارند و برخورد با این سرعت‌ها با یک عابر پیاده می‌تواند برای یک کودک خطرناک باشد.

این وسیله نه تنها برای کودکان، بلکه برای هر فردی که نمی‌تواند به‌خوبی تعادل خود را حفظ کند مانند افراد مسن خطرناک است! بنابراین در اکثر مدل‌ها سن ۱۲ سال به بالا برای استفاده در راهنمای خرید اسکوتر برقی اعلام‌شده است.

همچنین اگر وزن ۹۰ کیلوگرم به بالا دارید احتمالاً برای بسیاری از مدل‌ها زیادی سنگین هستید. بااین‌وجود حتی اگر بتوانید آن‌ را کنترل کنید سرعت و نحوه حرکت شما محدود خواهد شد.

شرایط سوارکار
شرایط مناسب سوارکار

انتخاب سایز مناسب

به هنگام خرید اسکوتر برقی شخصاََ حضورداشته باشید تا به روی آن سوار شوید و آن را انتخاب کنید. اسکوترها در سایزهای مختلفی در بازار وجود دارند که تنها با حضور داشتن می‌توانید متوجه شوید چه سایزی برای شما مناسب است.

درخواست فاکتور از فروشنده

یکی از نکات مهم در راهنمای خرید اسکوتر برقی درخواست فاکتور خرید معتبر از فروشنده است. لذا از فروشنده بخواهید تا هنگام تحویل اسکوتر برقی فاکتور معتبر فروشگاهی برای شما صادر کند. در نظر داشته باشید که در فاکتور خرید مدل و برند اسکوتر و هزینه پرداختی شما قید شود.

کدام اسکوتر برای من مناسب است؟

اسکوترهای برقی در انبوهی از رنگ‌ها، اندازه‌ها و سرعت‌ها به فروش می‌رسند اما انتخاب مدل مناسب چندان دشوار نیست. حتماً اطلاعات محصول را بخوانید تا اطمینان حاصل کنید که اسکوتر برقی ازنظر وزن و سن برای شما مناسب است.

آیا به دنبال یک اسکوتر برقی هستید اما نمی‌دانید چگونه مدل مناسب را انتخاب کنید؟ ما اینجا هستیم که در این کار به شما کمک کنیم. تا اینجا با برخی نکات راهنمای خرید اسکوتر برقی آشنا شدید. در ادامه نیز ویژگی‌های اساسی اسکوترهای برقی را بیشتر توضیح می‌دهیم. با ما همراه باشید.

مزایای استفاده از اسکوتر برقی

اسکوترهای برقی وسیله‌هایی مناسب برای مسافرت‌های کوتاه‌مدت هستند. این وسایل به‌ویژه برای مناطق شهری مناسب هستند. هدایت و کنترل آن‎ها بسیار آسان است و به لطف یک قاب تاشو می‌توانید برخی از آن‌ها را در هرجایی حمل کنید.

حمل‌ونقل هوشمندانه

با یک اسکوتر برقی می‌توانید به همه‌جا را پیدا بروید! این یک مزیت بزرگ به‌ویژه در مناطق بزرگ‌تر شهری محسوب می‌شود.

نوع جدیدی از سرگرمی

سوارشدن بر اسکوتر برقی نه‌تنها یک روش کاربردی برای جابجایی در یک شهر است بلکه یک روش عالی برای گذران اوقات فراغت نیز محسوب می‌شود. می‌توانید آن را برای خود و یا فرزندان خود خریداری کنید. با این کار لذت زیادی را هم برای خود و هم برای خانواده چه در خانه و چه در تعطیلات تضمین می‌کنید.

حفاظت از محیط ‌زیست

همان‌طور که از نامش پیداست اسکوتر برقی از طریق باتری کار می‌کند. باتری می‌تواند ظرف چند ساعت شارژ شود و سپس شما می‌توانید سواری دیگری را شروع کنید. سوارشدن بر اسکوتر برقی به شما در حفظ محیط ‌زیست کمک می‌کند.

استفاده ساده

هرکسی به‌راحتی می‌تواند از اسکوتر برقی استفاده کند. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که آن را روشن کنید و روی آن بایستید. با استفاده از صفحه‌نمایش برای خواندن تنظیمات سرعت و سیستم ترمز اسکوتر شما کاملاً تحت کنترل خواهد بود.

در انتخاب اسکوتر برقی به چه نکاتی باید توجه کنید؟

اگر تصمیم به خرید اسکوتر برقی دارید بهتر است ابتدا به آنچه انتظار دارید فکر کنید و راهنمای خرید اسکوتر برقی را مطالعه کنید. علاوه بر طراحی سایر فاکتورها مانند محدودیت وزن، حداکثر برد، خروجی و حداکثر سرعت نیز مهم هستند.

راهنمای خرید اسکوتر برقی
خرید اسکوتر برقی مناسب

ابتدا باید بر نحوه‌ی استفاده از اسکوتر در طول روز توجه کنید. اگر به‌ یک وسیله نقلیه مطمئن برای کار نیاز دارید بهتر است یک مدل پیچیده‌تر با ظرفیت باتری بالاتر و خروجی موتور بهتری را انتخاب کنید. بااین‌حال اگر در حال خرید اسکوتر برای سرگرمی هستید می‌توانید یک مدل با قیمت پایین را خریداری کنید.

قیمت اسکوتر

مطمئناً شما نمی‌خواهید بیشتر ازآنچه لازم است هزینه کنید! بااین‌وجود کیفیت بسیاری از اسکوترها را می‌توان از طریق قیمت تشخیص داد. هر چه قیمت بالاتر باشد به‌احتمال‌زیاد اسکوتر باکیفیت‌تر خواهید بود.

درمقابل هر چه قیمت کمتر باشد کیفیت اسکوتر پایین می‌آید. بسیاری از والدین برای شروع، خرید اسکوترهای ارزان‌تر را ترجیح می‌دهند.

پرسش و پاسخ

هنگام خرید اسکوتر برقی باید به چه نکاتی بیشتر توجه کنیم؟

پاسخ:
دام باتری: دوام باتری اسکوتر برقی بر تعداد دفعات نیاز به شارژ آن تأثیر می‌گذارد. هرچه دوام باتری بیشتر باشد کمتر نیاز به شارژ می‌شود.
قدرت موتور: شما باید یک اسکوتر برقی با حداقل ۲۵۰ وات قدرت انتخاب کنید.
لاستیکهای اسکوتر: اسکوترهای برقی یا دارای لاستیک‌های بادی یا بدون باد هستند.

آیا اسکوتر برقی ارزش خرید دارد؟

پاسخ: داشتن اسکوتر برقی به وضوح وسیله‌ای مقرون به صرفه برای حمل و نقل است. اما اسکوترهای برقی ممکن است برای مسافت‌های طولانی تر جایگزین اتومبیل نشوند.

آیا استفاده از اسکوتر برقی در جاده‌ها قانونی است؟

پاسخ: به نظر می رسد مرکز لندن به یکی از اولین مکان‌های انگلستان تبدیل شده است که افراد می‌توانیپند به طور قانونی از اسکوتر برقی در جاده استفاده کنند. با این حال، سوار شدن بر یک اسکوتر برقی خصوصی در جاده‌های عمومی غیرقانونی است.

کلام آخر

توجه کنید که هنگام سوارشدن بر اسکوتر برقی همیشه باید از محافظ و کلاه ایمنی استفاده کنید. لطفاً پیش از استفاده از اسکوترهای برقی حتماً با قوانین روز کشور آشنا باشید زیرا استفاده از آن‌ها در جاده‌های عمومی در بعضی مناطق محدودشده است.

همچنین برای مدل‌های منتخب لوازم جانبی ویژه‌ای ارائه می‌شود که می‌توانند سوارشدن بر اسکوتر برقی را سرگرم‌کننده‌تر کنند. به‌عنوان‌مثال می‌توانید صندلی را به اسکوتر خود متصل کنید یا کیسه‌ای را روی دسته خود قرار دهید تا تمام وسایل لازم را در آن نگه‌دارید. بااین‌حال همیشه سازگاری اسکوتر خود را با چنین لوازم جانبی بررسی کنید.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع‌شده باشد. شما می‌توانید با مراجعه به وبلاگ واسط کالا سایر مقالات مرتبط را مطالعه کنید. فراموش نکنید که بهترین گزینه برای خریدوفروش وسایل دست‌دوم شما با مناسب‌ترین قیمت‌ها، اپلیکیشن واسط کالاست. از اینکه با ما همراه بودید سپاسگزاریم.

منبع:
insportline.eu

mylondon.news

unagiscooters.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *