خلاقیت با چوب درخت

خلاقیت با چوب درخت

درختان هدیه‌‌هایی بی‌نظیر و ارزشمند طبیعت هستند. خداوند همه‌چیز را از روی هدف خلق کرده است و درختان ازجمله مواهب بزرگ طبیعت هستند. به‌غیراز مزیت‌هایی مانند سایه خنک و ملایم، چوب، میوه‌های شیرین، اکسیژن تازه و پالایه هوای طبیعی درختان، آن‌ها اجزای زیبای خلقت هستند. در اینجا ما ایده‌های منحصربه‌فردی برای استفاده از کنده‌های درخت به شما ارائه می‌دهیم. برای انجام این ایده‌ها نباید درختان را قطع کنید. با استفاده از ایده‌های زیر می‌توانید روش‌هایی برای خلاقیت با چوب درخت پیدا کنید. پس ما را در این مقاله همراهی کنید!

میز چوبی

ساده‌ترین روش استفاده از کنده درخت چوبی، تبدیل ساده آن به یک میز زیبا است. کنده درخت را طوری برش دهید که ناهمواری نداشته باشد. سپس محل برش را سمباده بزنید و یک صفحه شیشه‌ای متناسب با قطر تنه درخت را روی آن قرار دهید. این یک خلاقیت با چوب درخت است که بسیار کاربردی و زیباست.

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه مقاله زیر را از دست ندهید!

وسایل اضافه خانه را چکار کنیم؟

مبلمان پاسیو با چوب

در اینجا ما یک ایده برای حصار پاسیوی (نورگیر خانه با سقفی شیشه‌ای و یا بدون سقف) خانه به شما پیشنهاد می‌دهیم.

استفاده از چوب و تنه درخت برای حصار پاسیو یک استفاده خلاقانه و کم‌نظیر از چوب است. با این کار شما یک روح روستایی و نوستالژیک به این قسمت از خانه خود می‌دهید.

حالا شما یک حصار روستایی و محکم باغ را دارید که از چوب ساخته‌شده است. این اثر هنری ظاهری عظیم و جسورانه دارد و طبیعی و روستایی است. همچنین زیبایی باغ شما را افزایش می‌دهد و در میان انواع نرده‌ها بی‌نظیر است.

ساخت شلف چوبی با نمای درخت

این ایده خلاقیت با چوب درخت برای تزئین است و در بالکن، پاسیو، حیاط خانه یا ایوان شما استفاده می‌شود. این ایده زیبا و طبیعی است. برای تأثیر بیشتر باید از شاخه‌های قوی درخت و یا از یک درخت استفاده کنید.

قفسه‌های چوبی را با شاخه‌ها وصل کنید و گلدان‌های گل موردعلاقه خود را تزئین کنید. این‌ایده زیبایی این قسمت از خانه شما را دوچندان می‌کند.

گلدان چوبی

یکی دیگر از انواع روش‌های خلاقیت با چوب درخت ساخت گلدان چوبی است. گلدان چوبی یک ایده جذاب و بی‌نظیر است. این گلدان‌ها نظر هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کنند و آن‌ها را سر ذوق می‌آورند.

گلدان
درست کردن گلدان چوبی

برای ساخت گلدان چوبی نیاز به انجام کار چندانی ندارید! کافی است تنه درخت را به‌اندازه دلخواه ببرید. سپس به ابعاد یک مستطیل داخل تنه را خالی کنید و بعد آن را با خاک پرکنید. حالا شما یک گلدان زیبا دارید تا گیاهان موردعلاقه خود را در آن بکارید.

چوب‌فرش

شاید از خواندن عنوان بالا تعجب کرده باشید. همه ما بیشتر سنگ‌فرش و یا آجر فرش را می‌شناسیم؛ اما بهتر است با چوب‌فرش هم آشنا شویم.

یکی از روش‌‌های بسیار زیبای خلاقیت با چوب درخت همین چوب‌فرش‌ها هستند. شما برای مسیر ورودی باغ، خانه و یا حیاط می‌توانید از این ایده استفاده کنید.

برای این کار کافی است تنه درخت یا شاخه‌های قطور را به‌صورت افقی برش دهید و به‌صورت هموار آن‌ها را در مسیر انتخابی کار بگذارید. بی‌شک این راهرو یکی از زیباترین مکان‌های خانه شما خواهد شد و شما از راه رفتن در آنجا لذت خواهید برد.

اگر به رنگ کردن وسایل چوبی علاقه دارید، مطالعه مقاله زیر را از دست ندهید!

چگونه وسایل چوبی را رنگ کنیم؟

جالباسی چوبی

با همان فرم اولیه شاخه‌ها و چوب درخت می‌توانید یک جالباسی زیبا و منحصربه‌فرد بسازید. شاخه‌های فرعی را هرس و کوتاه کنید اما نه آن‌قدر کوتاه که نشود لباسی به آن آویزان کرد.

از شاخه‌هایی استفاده کنید که شاخه‌های فرعی نزدیک به هم و تقریباً هم‌راستا دارند. پیدا کردن چنین شاخه‌هایی فقط به کمی حوصله و دقت نیاز دارد. مطمئن باشید که از صرف وقتتان پشیمان نخواهید شد!

دروازه چوبی

اکثر دروازه‌های باغ و حیاط از فلز ساخته می‌شوند و با انواع گیاهان و گل‌ها پوشانده می‌شوند؛ اما شما می‌توانید یک دروازه متفاوت داشته باشید. می‌توانید برش‌های متعدد شاخه و تنه درختان را در کنار هم بچینید. برای ایستایی و همچنین تحمل وزن چوب‌ها از یک قاب آهنی محکم استفاده کنید.

جاشمعی چوبی

برای داشتن شمعدان‌های زیبا و متفاوت کار زیادی نباید انجام دهید. ابتدا شاخه‌هایی که کمی قطور هستند و سطح اتکای خوبی دارند را انتخاب کنید سپس آن‌ها را به ابعاد دلخواه برش دهید. حالا شما تعدادی استوانه چوبی دارید. در این مرحله یک استوانه را خالی کنید و شمع خود را داخل آن قرار دهید.

خلاقیت با چوب درخت
جاشمعی چوبی

میز و صندلی نهارخوری چوبی

استفاده از چوب برای ساخت میز و صندلی از زمان‌های دور متداول بوده است. چوب همیشه یک ماده اولیه در دسترس برای انسان‌ها بوده است. با پیشرفت تکنولوژی استفاده از چوب در ساخت بسیاری از وسایل به فراموشی سپرده شد؛ اما اکنون استفاده از چوب به دلیل همخوانی با طبیعت بسیار طرفدار پیداکرده است.

اگر طرفدار خلاقیت با چوب درخت هستید از میز نهارخوری ساخته‌شده از چوب غافل نشوید!

ساخت وسایل کوچک و تزیینی

شما می‌توانید از شاخه‌های کوچک و بزرگ درختان طیف وسیعی از وسایل زینتی و یا کاربردی بسازید. در قسمت زیر به مواردی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

  • ساخت آویزهای مختلف: آویزهایی به شکل آدم‌برفی، دایره‌های به هم چسبیده
  • شمعدان‌های رومیزی: در قسمت بالا به ساخت شمعدان از شاخه درختان شاره شد. در این مورد می‌توانید از شاخه‌های با ضخامت کمتر استفاده کنید.
  • تابلوهای چوبی: برش‌هایی به ارتفاع ۵ الی ۶ سانتیمتر را از تنه درخت جدا کنید. این قطعات چوبی بسته به قطر درختی که استفاده می‌کنید می‌توانند اندازه‌های مختلفی داشته باشند. آن‌ها را سمباده بزنید و زمانی که به سطح دلخواه خود رسیدید طرح خود را روی آن اجرا کنید.

اسباب‌بازی چوبی

مطمئناً بچه‌ها از دیدن آن‌ها شگفت‌زده می‌شوند! اسباب‌بازی چوبی محبوب همه بچه‌ها در سنین مختلف است. می‌توانید عروسک‌های خیمه‌شب‌بازی چوبی و یا ماشین و دوچرخه چوبی بسازید.

کمی حوصله و خلاقیت به خرج بدهید و این اسباب‌بازی‌های دوست‌داشتنی را برای کودکان دوست‌داشتنی بسازید. یکی از موارد بسیار زیبای خلاقیت با چوب درخت، ساخت اسباب‌بازی چوبی است.

بعد از ساخت این اسباب‌بازی‌ها در صورت تمایل آن‌ها را به فروش برسانید تا سود هنگفتی نصیب شما شود. برای فروش آن‌ها نیز می‌توانید از اپلیکیشن‌هایی مانند واسط کالا بهره بگیرید.

ساعت چوبی

خلاقیت با چوب درخت را در جهت ساخت ساعت به کار ببرید. شما می‌توانید از برش افقی تنه درخت یا شاخه‌های قطور برای صفحه ساعت استفاده کنید.

یک دایره متناسب با ابعاد صفحه خود رسم کنید. مرکز دایره را علامت‌گذاری کنید. محیط دایره را شصت قسمت مساوی تقسیم کرده و با کمک یک ساعت اعداد را روی آن جای دهید. سپس موتور و عقربه‌های ساعت را روی آن نصب کنید. می‌توانید برای جلوه بیشتر از خطاطی و یا نقاشی روی صفحه ساعت استفاده کنید.

خلاقیت با چوب درخت
درست کردن ساعت چوبی

قاب آینه چوبی

برای داشتن یک آینه زیبا از طبیعت کمک بگیرید. آینه در خانه‌ها نقشی مهم و اساسی را ایفا می‌کنند. آینه کنسول، آینه‌های قد ورودی خانه، آینه‌های دیوارکوب و انواع مختلف دیگر را می‌توانید با چوب درست کنید. از فرم طبیعی تنه درخت برای قاب آینه (چه آینه قدی چه آینه کنسول و چه دیوارکوب) می‌توانید استفاده کنید.


ساخت وسایل ارزشمند از چوب درخت

برای بسیاری از ما پیش‌آمده که در هنگام تعمیر درختان باغ میوه و یا درختان حیاط و باغچه انبوهی از چوب درختان را سوزانده و یا بیرون ریخته‌ایم؛ اما قبل از نابود کردن آن‌ها به ارزش آن‌ها پی ببرید.

چوب بسیاری از درختان مانند توت، گردو، زبان‌گنجشک، ون و یا چنار برای ساخت وسایلی ارزشمند مثل ساز استفاده می‌شود. چوب‌های خود را به دست یک فرد حرفه‌ای بسپارید تا از آن‌ها ساز‌هایی با نوای روحانی برای شما بسازند.

کلام آخر

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع‌شده باشد. شما می‌توانید با مراجعه به وبلاگ واسط کالا سایر مقالات مرتبط را مطالعه کنید.
فراموش نکنید که بهترین گزینه برای خریدوفروش وسایل دست‌دوم شما با مناسب‌ترین قیمت‌ها، اپلیکیشن واسط کالاست. از اینکه با ما همراه بودید سپاسگزاریم.

منبع:

empressofdirt.net

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *