راهنمای جامع خرید عطر مردانه

راهنمای جامع خرید عطر مردانه

بو و جاذبه، دوکلمه‌ای که نه‌تنها در بازاریابی برای فروش عطرهای ما به کار می‌روند بلکه این دو مفهوم از طلوع بشریت دست‌به‌دست هم داده‌اند و بوی بدن ما را تعریف می‌کنند. عطرها به ما کمک می‌کنند تا این ویژگی خاص خود را پرورش دهیم. سبک لباس پوشیدن ما، موسیقی که گوش می‌دهیم، ورزش‌هایی که می‌کنیم، کتاب‌ها و مطبوعاتی که می‌خوانیم: همه آن‌ها ما را تعریف می‌کنند. اما عطر، ویژگی متمایزی دارد که ما را به‌صورت جداگانه از بقیه افراد شناسایی می‌کند. این ویژگی متمایز انتخاب عطر مطابق باسلیقه خود است. در مقاله حاضر به راهنمای خرید عطر مردانه خواهیم پرداخت.

حقایق کلیدی

دونفری که عطر یکسانی دارند هرگز قرار نیست بوی کاملاً یکسانی نیز داشته باشند! دلیل آن این است که PH پوست و دمای بدن نیز بر بوی شما تأثیر می‌گذارند.
ما به شما توصیه می‌کنیم قبل از خرید یک عطر، آن را روی پوست خود امتحان کنید. بااین‌حال، اگر قبلاً به خود عطر زده‌اید، این کار را نکنید، زیرا نتیجه نهایی تغییر می‌کند.

بسیاری از متخصصان روانشناسی تعویض عطر را در موارد خاص مانند آخر هفته یا هر از چند گاهی توصیه می‌کنند؛ زیرا باعث می‌شود که احساس متفاوتی داشته باشید و بوی شما با شرایط متفاوت سازگار خواهد شد.

مطالعه مقاله راهنمای خرید عطر را از دست ندهید.

درحالی‌که بسیاری از آقایان دوست دارند هرروز از عطر استفاده کنند، برخی دیگر استفاده از آن را برای موارد خاص می‌دانند.

به‌هرحال روانشناسان اتفاق‌نظر دارند که یک عطر در تعریف شما به‌عنوان ‌یک فرد نقش دارد.
امروزه عطرها به‌ندرت باعث آلرژی می‌شوند زیرا قوانین ایمنی، سخت‌گیرانه‌تر شده‌اند.

مزایا و معایب استفاده از عطر چیست؟

به گفته روانشناسان، عزت‌نفس شما با استفاده از عطر، بیشتر می‌شود. این به این دلیل است که احساس تمیز بودن باعث می‌شود ما با خود و اطرافیان راحت‌تر باشیم. برخی مطالعات همچنین نشان داده‌اند که عطر باعث می‌شود که از دید دیگران جذابیت بیشتری داشته باشیم.

یک جنبه منفی این محصولات این است که برخی مواد شیمیایی موجود ممکن است منجر به واکنش‌های آلرژیک روی پوست شود. انتخاب یک رایحه نامناسب ممکن است باعث آزار اطرافیان شما شود. سعی کنید عطرهایی را که می‌خرید، بیش‌ازحد شیرین یا خیلی تند نباشند.

راهنمای جامع خرید عطر مردانه
مزایا و معایب استفاده از عطر

چه رایحه‌هایی را می‌توانید از یک عطر درک کنید؟

در راهنمای خرید عطر مردانه، آیا تابه‌حال فکر کرده‌اید که چرا، به نظر می‌رسد عطر شما در طول روز بوهای مختلفی می‌دهد؟ این کاملاً ساده است: عطرها باگذشت زمان تغییر می‌کنند. برای این منظور، در هنگام ساخت عطر، رایحه‌های مختلفی به آن اضافه می‌شود.

اول‌ازهمه، ما آنچه را نت برتر می‌نامیم، حس می‌کنیم. این رایحه‌ها با رایحه‌هایی که در دو ساعت اول از زمان پخش عطر تجربه می‌کنیم مطابقت دارد. یادداشت‌های قلب یا نت‌های میانی که بیشترین توجه رادارند ممکن است شش ساعت طول بکشند تا آن‌ها را احساس کنیم. سرانجام، نت‌های پایه بیش از ۲۴ ساعت پس از استفاده از رایحه قابل‌تشخیص هستند.

تفاوت بین عطر و ادکلن چیست؟

ادوپرفیوم و ادو تویلت بسیار شبیه به هم هستند، اگرچه اولین گزینه، عطر و بعدی، ادکلن است. غلظت اسانس معطر و همچنین سطح غلظت روغن‌های معطر تنها تفاوت این دو است. این به این معنی است که ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

در راهنمای خرید عطر مردانه، لیستی با مقادیر دقیق‌تر برای درک تفاوت‌ها وجود دارد:

  • ادکلن: میزان الکل و غلظت روغن آن پایین است (بین ۲ تا ۴ درصد).
  • ادو تویلت: این رایحه، غلظت الکل بیشتری دارد (بین ۵ تا ۱۲٪).
  • ادوپرفیوم: شدت آن ملایم است و غلظت آن بین ۱۲ تا ۱۸ درصد است.

خانواده‌های مختلف بویایی چیست؟

متخصصان این صنعت معمولاً عطرها را به خانواده تقسیم می‌کنند و هر یک از آن‌ها خصوصیات خاصی را در احساس عطر فرد از خود نشان می‌دهند. به‌عنوان‌مثال مرکبات، رایحه‌های با طراوتی ایجاد می‌کنند که به‌خودی‌خود، درخشندگی و ظرافت را برمی‌انگیزد. از طرف دیگر، عطرهای چرمی ظرافت و سادگی را منتقل می‌کنند.

در راهنمای خرید عطر مردانه، وقتی نوبت به رایحه‌های چوبی می‌رسد، چوب صندل رمز و راز و گرمی را به کسانی که آن را استفاده می‌کنند، یادآوری می‌کند. درحالی‌که سرو به‌عنوان ‌یک عطر قدرتمند محسوب می‌شود. خانواده شرقی دارای یک نت غالب از عنبر هستند، یک گروه منحصربه‌فرد از عطرها که گرما و احساسات را برمی‌انگیزند.

آیا عطرها می‌توانند برای پوست مضر باشند؟

بله درواقع محصولاتی وجود دارند که دارای عناصر مضر هستند. درحالی‌که قانون‌گذاری در سال‌های اخیر به‌طور فزاینده‌ای سخت‌گیرانه شده است، هنوز لازم و ضروری است که بین کشورهای مختلف، قوانین بین‌المللی مشترکی تنظیم شود.

راهنمای جامع خرید عطر مردانه
استفاده از عطر مناسب

همچنین مشخص‌شده است که مواد خاصی خطرناک هستند و نباید توسط افرادی که از آلرژی رنج می‌برند، استفاده شوند.
در ادامه مقاله راهنمای خرید عطر مردانه ابتدا انواع رایحه‌ها را گفته و سپس در رابطه با معیارهای خرید عطر صحبت خواهیم کرد.

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه مقاله زیر را از دست ندهید!

برترین برندهای عطر مردانه

معیارهای خرید

ما دوست داریم بوی خوبی داشته باشیم و وقتی مردم اطرافمان را راضی می‌کنیم، احساس خوبی خواهیم داشت. در راهنمای خرید عطر مردانه، باید بدانید که انتخاب بهترین محصول در بازار برای شما، بااین‌همه گزینه بسیار پیچیده است. با ما در ادامه همراه باشید تا انتخاب را برای شما آسان‌تر کنیم.

انواع رایحه‌ها

خواه عطری را برای خود بخرید یا هدیه‌ای را برای یکی از عزیزان خود، دانستن سلیقه و شخصیت کسی که قرار است از عطر استفاده کند، در تصمیم‌گیری شما ضروری است. همچنین باید بدانید که عطر چگونه استفاده می‌شود: آیا بخشی از برنامه روزمره شما خواهد بود یا آن را برای موارد خاص نگه خواهید داشت؟

رایحه اصلی از انواع رایحه‌های زیر است: مرکبات، میوه‌ای، چوبی، گل. هرگز از این موارد غافل نشوید، زیرا آن‌ها باید شخصیت کاربر عطرها را تکمیل کنند. آن‌ها همچنین ویژگی‌های دیگر مانند شادی، آرامش، ظرافت یا احساسات خوب را منعکس می‌کنند.

شخصیت کاربر

اکنون باید از اسانس اصلی موجود در عطرها و ادکلن ها آگاهی داشته باشید. بنابراین در راهنمای خرید عطر مردانه، بیایید نگاهی بیندازیم که کدام عطر، ویژگی شخصیتی شمارا تکمیل می‌کند.

اگر فردی مصر هستید و می‌خواهید بر همه‌چیز کنترل داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم رایحه‌ای چوبی را انتخاب کنید. از طرف دیگر، اگر بسیار فعال و خوش‌بین هستید، سراغ عطرهای مرکبات بروید.

افراد جدی و ظریف باید به دنبال عطری با رایحه جوز هندی، نعنا و نت‌های یاسمن بگردند. اگر آرام و راحت هستید، عطرهای میوه‌ای بهترین گزینه برای شما خواهند بود. به یاد داشته باشید نکته اصلی این است که بوی آن همیشه باید دلپذیر باشد و با عطر احساس راحتی کنید.

جورجی آرمانی طراح مد ایتالیایی می‌گوید: انتخاب یک عطر خوب، می‌تواند یک ویژگی متمایز آن فرد باشد. این اولین چیزی است که مردم هنگام ورود به اتاق درک می‌کنند و آخرین چیزی است که هنگام ترک آن احساس می‌کنند.

شخصیت کاربر
دقت به بوی عطر هنگام خرید

موقعیت

شخصیت فردی شما تنها چیزی نیست که می‌تواند مارک و رایحه‌ای را که برای خرید خود انتخاب می‌کنید، تحت تأثیر قرار دهد. در راهنمای خرید عطر مردانه باید بدانید که موقعیت استفاده از عطر نیز بسیار مهم است.

شما به‌طور طبیعی هنگام رفتن به محل کار، همان لباسی را نخواهید پوشید که در قرارهای خود با دوستان می‌پوشید. رویدادهای مشخص نیز جنبه‌های مختلف شمارا به نمایش می‌گذارند.

در این راستا، عطرهای چوبی برای شب و برای لحظات سادگی در اولویت قرار می‌گیرند. درحالی‌که مناسبت‌های روز و گاه‌به‌گاه عطرهای گیاهی را ترجیح می‌دهند. رایحه‌های شیرین در زمستان و پاییز مناسب‌ترند، درحالی‌که رایحه‌های مرکبات در ماه‌های تابستان مکمل مناسبی خواهند بود.

آلرژن ها

طبق گفته کمیسیون اروپا، بیش از ۲۵۰۰ ماده معطر در سراسر دنیا در عطرها استفاده می‌شود. ازآنجاکه برخی از این موارد می‌توانند منجر به واکنش‌های آلرژیک یا تحریکات پوستی شوند، لیستی از ۲۶ ماده‌ای که باید برای اطلاع مصرف‌کنندگان از حضور آن‌ها روی محصولات مشخص شود، در سال ۱۹۹۹ تهیه شد.

کارشناسان توضیح می‌دهند که باوجود پیشرفت‌های علمی در سال‌های اخیر، هنوز دانشی در مورد موضوعاتی مانند مواد خاص طعم‌دهنده که منجر به واکنش‌های آلرژیک در افراد می‌شود، یا میزان قرار گرفتن در معرض این مواد که برای گروه‌های غیر حساسیتی جمعیت بی‌خطر تلقی شود، وجود ندارد.

ما اکیداً توصیه می‌کنیم اگر از آلرژی رنج می‌برید، به ۱۰۰٪ محصولات طبیعی، آلرژی‌زا و فاقد مواد شیمیایی پایبند باشید.
در ادامه مقاله راهنمای خرید عطر مردانه به معرفی تعدادی از عطرهای مردانه خواهیم پرداخت که به‌راحتی می‌توانید آن‌ها را از سایت‌هایی مثل دیجی کالا و همین‌طور دست‌دوم آن‌ها را در سایت‌هایی مثل واسط کالا پیدا کنید.

ادو پرفیوم Brown Leather

محصولی باکیفیت و مقرون‌به‌صرفه از کمپانی معتبر فراگرنس ورد (Fragrance World) است. این عطر از رایحه‌ای گرم و تلخ برخوردار است که آن را به انتخاب مناسبی برای فصول سرد سال مبدل ساخته است. این عطر هم برای خانم‌ها و هم برای آقایان مناسب است و می‌توانید به‌صورت اشتراکی از آن استفاده کنید.

حجم این عطر ۱۰۰ میلی‌لیتر است. بلافاصله پس از اسپری Brown Leather بر روی پوست و محل نبضتان متوجه نت‌های آغازی یعنی زعفران، تمشک و آویشن خواهید شد. این نت‌ها پس از مدتی جای خود را به نت‌های میانی یعنی کندر هندی و گل یاسمین می‌دهند و فضایی گرم و آرامش‌بخش را به شما القا می‌کنند.

پس از مدتی نه‌چندان کوتاه نت‌های پایانی که از چرم، نت‌های چوبی و عنبر تشکیل‌شده‌اند، از راه می‌رسند.
نت قالب این ادو پرفیوم چرم است و شباهت زیادی با عطر گران‌قیمت توسکان لدر (Tuscan Leather) شرکت تام فورد دارد.

ادو پرفیوم Brown Leather
ادو پرفیوم Brown Leather

ادو پرفیوم مردانه Aventos Blue

این عطر در سال ۲۰۱۶ توسط برند مشهور و خوش‌نام Fragrance World روانه بازار شد. بلافاصله پس از اسپری کردن Aventos Blue بر روی پوست و محل نبضتان متوجه نت‌های آغازی یعنی مریم‌گلی و لیمو خواهید شد.

پس از مدتی نه‌چندان کوتاه، نت‌های میانی یعنی، هل، دارچین و پرالین این ترکیب خاص را به تعادل می‌رسانند. این نت‌ها تا مدت زیادی فضای پیرامون شمارا دربر می‌گیرند. پس از مدتی طولانی، نت‌های پایانی که از گیاه پاتچولی، عنبر و چوب رزوود برزیلی تشکیل‌شده‌اند، تکمیل‌کننده این ترکیب خاص خواهند بود.

ادو پرفیوم Intense Man Deluxe Edition

این عطر در سال ۲۰۱۳ روانه بازار شد. بطری این عطر به‌صورت کاملاً زیبایی طراحی‌شده و طیف تیره به‌روشنی که برای آن به کار گرفته‌شده، زیبایی خاصی به آن بخشیده است.

این عطر بوی تلخ و گرمی دارد. استفاده از این عطر در تمامی فصول سال به‌ویژه پاییز و زمستان پیشنهاد می‌شود. در تمام مدت استفاده از این عطر بوی بادام و قهوه را استشمام خواهید کرد.

حجمی برابر ۱۰۰ میلی‌لیتر دارد. پس از اسپری کردن Intense Man Deluxe Edition روی پوست و محل نبض متوجه گرم بودن آن خواهید شد. این ترکیب تندوتیز، انرژی را در شما ایجاد می‌کند. پس از مدتی این نت‌ها جای خود را به نت‌های میانی می‌دهند.

نت‌های میانی کمی بوی شیرین‌تری به مشام می‌رسانند. بوی این نت‌‌ها هیجان فراوانی را منتقل می‌کند. در ادامه شاهد جابجایی نت‌های میانی و پایانی خواهید بود. دانه تونکا و کاکائو، عناصر سازنده‌ی نت‌های پایانی هستند. پس از استشمام این رایحه انرژی مثبت و اعتمادبه‌نفس بالایی خواهید داشت. ماندگاری زیاد این عطر، خوشایند خواهد بود.

ادو پرفیوم مردانه Black Leather

شرکت معتبر و اماراتی فراگرنس ورد (Fragrance World) در سال ۲۰۱۶ ادو پرفیوم مردانه Black Leather را طراحی کرد و روانه بازار ساخت.
این عطر از رایحه‌ای شیرین و خنک برخوردار است و تا حد زیادی تداعی‌کننده عطر مشهور و گران‌قیمت برند کرید (Creed) یعنی اونتوس (Aventus) است.


بلافاصله پس از اسپری Black Leather بر روی پوست و محل نبض خود، متوجه نت‌های آغازی یعنی نارنج، انگور سیاه، آناناس و سیب سبز خواهید شد. این نت‌ها با رایحه‌ای شیرین و خنک احساس آرامش و طراوت زیادی را به شما منتقل خواهند کرد.

ادو پرفیوم مردانه Black Leather
ادو پرفیوم مردانه Black Leather

پس از مدتی نت‌های میانی یعنی گیاه پاتچولی، گل رز و یاسمین از راه می‌رسند و با تلخی خود، تعادل خوبی را برقرار می‌سازند.
درنهایت و پس از مدتی نه‌چندان کوتاه، نت‌های مشک، عنبر، اوک‌موس و وانیل این ترکیب را تکمیل می‌کنند و تا مدت‌ها بر روی پوست شما ماندگار می‌شوند.

عطر Suave

در این قسمت از راهنمای خرید عطر مردانه به معرفی عطر Suave می‌پردازیم.

برند اماراتی و خوش‌نام فراگرنس ورد در سال ۲۰۱۴ میلادی محصولی خاص و متفاوت را روانه بازار ساخت. این عطر را تا حد زیادی می‌توان الهام گرفته از اثر مشهور کمپانی دیور و طراح شاخص این برند، فرانسوا دماکی، یعنی sauvage نامید.

به‌محض اولین اسپری از Suave روی پوست و در محل نبض یا لباستان، بوی فلفل سیچوان، نارنج و عنبر را احساس خواهید کرد. فلفل سیچوان با تندی خود، انرژی زیادی را به شما و کسانی که در اطرافتان حضور دارند، منتقل می‌کند.

نارنج که از خانواده‌ی مرکبات است، بوی شیرینی دارد و شادی و نشاط را با خودش به ارمغان می‌آورد. عنبر هم با عطر تندش باعث تند شدن این ترکیب عجیب‌وغریب سه‌گانه می‌شود.
با توجه به برند، قدرت پخش بو و ماندگاری بالایی که Suave دارد، برای هدیه دادن به پدر، همسر یا دوستتان یک گزینه مناسب حساب می‌شود.

ادو پرفیوم مردانه ONIRO

ادو پرفیوم مردانه فراگرنس ورد مدل ONIRO حجمی برابر ۱۰۰ میلی‌لیتر دارد. این ادو پرفیوم رایحه‌ای مشابه عطر مشهور و موفق اینویکتوس دارد. رایحه‌ی خنک و تلخ این عطر آن را به گزینه‌ی مناسبی برای فصول گرم سال تبدیل کرده است. این ادو پرفیوم مردانه، برای استفاده‌ی روزانه‌ی آقایان ورزش‌کار و پرتحرک بسیار مناسب است.

اگر می‌خواهید با بهترین عطرهای زنانه آشنا شوید، مطالعه مقاله زیر را از دست ندهید!

برترین برندهای عطر زنانه

ادو پرفیوم مردانه DES TENTATIONS

این عطر یکی از محصولات پرطرفدار و باکیفیت این برند اماراتی است که با حجم ۱۰۰ میلی‌لیتری روانه بازار گشته است. رایحه‌ی این ادو پرفیوم شباهت زیادی با عطر مشهور Versace Eros دارد. با اسپری کردن Fragrance World Des بر روی پوست و محل نبضتان بوی نعناع، سیب سبز و لیمو را استشمام خواهید کرد.

این ترکیب مرکباتی-گیاهی، شادی و طراوت فراوانی را در شما ایجاد خواهد کرد.
در ادامه و با سپری شدن زمان، نت‌های میانی به‌آرامی جای نت‌های آغازی را می‌گیرند. این نت‌ها از ترکیب دانه‌ی تونکا، گل شمعدانی و عنبر تشکیل می‌شوند.

راهنمای جامع خرید عطر مردانه
ادو پرفیوم مردانه DES TENTATIONS

پس از استشمام بوی این نت‌ها احساس شادی و هیجان بیشتری خواهید داشت. پس از مدتی طولانی اگر کمی دقت کنید متوجه بوی وانیل، علف وتیور، خزه‌ی اوک موس، چوب سدر ویرجینیا و چوب اطلس خواهید شد.

عطر Derrick

یکی از بهترین و قدیمی‌ترین عطرهای تند، شرقی و چوبی تولیدشده تاکنون، دریک (Derrick) نام دارد. دریک محصولی از برند فرانسوی اورلین (Orlane) است که در سال ۱۹۷۸ طراحی و ساخته شد. روی شیشه، دو خط مورب به شکل ضربدری حک‌شده است که جدیت و استحکام Derrick را نشان می‌دهد. مایع طلایی‌رنگ درون بطری از روی شیشه‌ی تیره و دودی آن به‌خوبی دیده می‌شود.

وقتی این ادو تویلت ۱۰۰ میلی‌لیتری را روی لباس یا پوست و محل نبضتان اسپری کنید، خیلی سریع متوجه بوی فلفل سیاه، دارچین، چوب سدر و علف وتیور خواهید شد. این ترکیب تند و گرم با حرارت بالایی که ایجاد می‌کند، انرژی و هیجان را در شما و اطرافیانتان به وجود می‌آورد.

پس از مدتی، نت‌های میانی جای نت‌های آغازی را می‌گیرند. این نت‌ها از جوز هندی، تخم گشنیز، گیاه جادویی پاتچولی و زنجبیل تشکیل‌شده‌اند. پس از مدتی طولانی، متوجه تغییر مسیر نت‌های میانی به سمت نت‌های پایانی خواهید شد. چوب صندل و خزه‌ی اوک‌موس، عناصر تشکیل‌دهنده‌ی نت‌های پایانی هستند.

این عطر تلخ و گرم، برای روزهای سرد زمستانی و انتهای پاییز پیشنهاد می‌شود. بدون شک خرید عطر Derrick که در زمره‌ی قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین عطرهای قرن اخیر به شمار می‌آید، به خاطره‌ای به‌یادماندنی تبدیل خواهد شد.

رویالسکی (Royalski)

یکی از عطرهای مردانه و معروفی که در سالیان اخیر طرفداران زیادی پیداکرده، محصولی از برند کاپتان بلک (Captain Black) است. این ادو پرفیوم ۱۰۰ میلی‌لیتری رویالسکی (Royalski) نام دارد. Royalski با بوی تند و گرمش برای تمامی فصول به‌ویژه برای فصول سرد سال مناسب است.

اگر به بطری کاپتان بلک Royalski نگاه دقیقی داشته باشید، به‌سرعت متوجه طراحی جذاب و مردانه‌ی آن می‌شوید. قسمت بالایی شیشه بارنگ قهوه‌ای از قسمت پایینی آن پررنگ‌تر است. روی شیشه، نشان کاپتان بلک و در پایین آن‌یک کشتی را مشاهده می‌کنید.

اگر این ادو پرفیوم را روی پوست و در محل نبضتان اسپری کنید، خیلی سریع متوجه بوی توتون ویژه کاپیتان بلک خواهید شد. بوی این توتون با تندی، شیرینی و گرمایش هیجان و انرژی زیادی را به شما منتقل می‌کند. پس از مدتی، نت‌های پایانی جای نت‌های آغازی را می‌گیرند. این نت‌ها از ترکیب گیاهان جنگلی تشکیل‌شده‌اند.

راهنمای جامع خرید عطر مردانه
عطر کاپتان بلک

کلام آخر

در پایان مقاله راهنمای خرید عطر مردانه باید بدانید که عطری که یک مرد می‌زند، می‌تواند به او کمک کند تا خود را به افراد جدید معرفی کند. رایحه‌هایی که برای خرید انتخاب می‌کنید، بینش شخصیتی شما را ایجاد می‌کنند.

به خاطر داشته باشید که زمان، فصل و حتی روزهای هفته بر رایحه‌ای که استفاده می‌کنید تأثیر می‌گذارد. برای ایجاد راحتی و جذابیت برای دیگران، ضروری است که برای هر مناسبتی عطر مناسب آن را انتخاب کنید.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع‌شده باشد. شما می‌توانید با مراجعه به سایت واسط پت سایر مقالات مرتبط را مطالعه کنید. فراموش نکنید که بهترین گزینه برای خریدوفروش وسایل نو و دست‌دوم با مناسب‌ترین قیمت‌ها، اپلیکیشن واسط کالاست. از اینکه با ما همراه بودید سپاسگزاریم.
منبع:
glamourpilot.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *