بهترین روش اصلاح صورت آقایان

اصلاح صورت آقایان با ترفندهای طلایی

اصلاح صورت یکی از عادت‌های مراقبتی و بهداشتی در آقایان است. اصلاح صورت آقایان کاری مهم برای زیباتر شدن چهره است. زمان اصلاح صورت هر فرد به میزان رشد مو در صورت او بستگی دارد.

ممکن است فردی در هر دو روز نیاز به اصلاح صورت داشته باشد و ممکن است فردی دیگر هر هفت روز نیاز به اصلاح صورت داشته باشد. به‌هرحال، اصلاح صورت کاری است که همه به انجام آن نیاز دارند.

برای اینکه در زمان اصلاح به‌صورت خود آسیب نرسانید، باید زمان بیشتری را برای اصلاح صورت خود صرف کنید. اگر در اصلاح صورت با تیغ عجله کنید، ممکن است صورتتان زخم شود. پس در حین اصلاح صورت نباید عجله کنیم.

در ادامه مقاله اصلاح صورت آقایان با ما همراه باشید تا دیگر نکات اصلاح صورت آقایان را یاد بگیریم!

با استفاده از محصولات مناسب برای نوع پوست خود قبل، حین و بعد از اصلاح بهترین نتیجه ممکن را خواهید گرفت. اما چه محصولی را باید استفاده کرد؟

ریش‌تراش ما باید چند تیغ داشته باشد؟ آیا باید قبل اصلاح از روغن استفاده کنیم ؟ آیا باید بعد از اصلاح از مرطوب‌کننده استفاده کنیم؟

در ادامه این مقاله به تمام این سؤال‌ها پاسخ‌خواهیم داد. ما در این مقاله یک راهنمای کامل و جامع درباره اصلاح صورت آقایان برای شما آماده کرده‌ایم.

تازه کردن پوست

پوست خود را تازه کنید.
بیشتر مردان در صبح صورت خود را اصلاح می‌کنند که این کار، کار درستی نیست. شما وقتی می‌خوابید پوستتان خشک می‌شود و ممکن است بعد از تراشیدن ریش خود به نتیجه دلخواه نرسید! پس بین بیدار شدن و اصلاح صورت خود کمی فاصله بیندازید ( مثلاََ نیم ساعت) تا پوست شما شاداب شود.

پیشنهاد می‌کنیم ابتدا دوش آب گرم بگیرید. آب گرم می‌تواند به باز شدن منافذ پوست کمک کند تا شما نتیجه دلخواه را بعد از اصلاح به دست بیاورید.

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه راهنمای خرید کرم مرطوب‌کننده را از دست ندهید!

پاک کردن و تمیز کردن پوست

هنگامی‌که زیر دوش هستید، از این فرصت استفاده کنید تا با استفاده از پاک‌کننده‌های روزانه هرگونه آلودگی را از روی پوست خود از بین ببرید. هرگونه آلودگی روی پوست را پیدا کنید تا با استفاده از پاک‌کننده روزانه آن را پاک‌کنید. هر چیزی که روی پوست نشسته باشد می‌تواند باعث این شود که بعد از اصلاح به نتیجه موردنظر نرسید.

برای اصلاح صورت آقایان بهتر است پس از تمیز کردن صورت، از یک اسکراب لایه‌بردار استفاده کنید. استفاده از اسکراب صورت می‌توان نتیجه اصلاح صورت را بسیار بهتر کند. اگر دارای پوست حساسی هستید از یک اسکراب استفاده کنید تا لطافت بیشتری به پوست شما بدهد.

تمیز کردن پوست
اصلاح بعد از تمیز کردن پوست

روغن ریش برای اصلاح صورت آقایان

استفاده از روغن ریش اختیاری است و شما می‌توانید از آن استفاده نکنید. فواید روغن ریش در زمانی که ریش شما کمی بلند باشد خود را نشان می‌دهند. اگر شما مرتباً ریش خود را اصلاح می‌کنید روغن ریش برای شما فایده‌ای ندارد!

روغن ریش قبل از اصلاح موها را نرم می‌کند و به آن‌ها کمک می‌کند تا بیشتر درگیر تیغ شوند. مزیت روغن ریش این است که یک‌لایه مواد مغذی به پوست اضافه می‌کند تا اصطکاک بین تیغه و پوست از بین برود. می‌توانید از کرم اصلاح و یا ژل اصلاح به‌جای روغن ریش استفاده کنید که فواید مشابهی دارند.

حالا وقت آن رسیده است تا با ابزارآلات اصلاح صورت آقایان بیشتر آشنا شویم.

تیغ برای تراشیدن ریش

تیغ‌های دو لبه بسیار مقرون‌به‌صرفه هستند و نتیجه اصلاح خوبی دارند. هزینه تعویض این تیغ‌ها به‌مراتب ارزان‌تر از تیغ‌های ایمنی با برندهای معروف هستند. همچنین در صورت مراقبت صحیح، تیغ تا زمان زیادی می‌توانند برای شما کار کنند.

اما ممکن است همه مردان دوست نداشته باشند از آن‌ها استفاده کنند. اگر به‌تازگی اصلاح می‌کنید، باید از تیغ ایمنی استفاده کنید و ازجمله تولیدکنندگان معروف تیغ‌های ایمنی شرکت هریس است. البته هزینه تعویض تیغ‌های ایمنی از تیغ‌های ساده بیشتر است.

فرقی نمی‌کند تیغ سنتی باشد یا ایمنی، هر دو فایده‌ای ندارند مگر اینکه تیز باشند. تیغی که کند باشد می‌تواند در اصلاح نتیجه بسیار بدی بدهد. به این معنی که شما نمی‌توانید از اصلاح نتیجه خوبی بگیرید. سعی کنید که تیغ خود را زودبه‌زود تعویض کنید تا نتیجه خوبی از اصلاح صورت خود بگیرید.

اصلاح صورت آقایان با برس Badger

احتمالاً یکی از این برس‌ها را در آرایشگاه‌ها دیده‌اید. این برش یکی از وسایل اصلاح صورت آقایان است. برای استفاده از این وسیله باید با حرکات دایره‌ای پوست خود را با کف بپوشانید. این وسیله به همراه کف می‌تواند به شما تضمین این موضوع را بدهد که یک پوشش یکنواخت از کف روی صورت شما ایجاد می‌شود.

برس Badger
برس Badger

راز عمل کرد خوب این محصول در حرکات دایره‌ای قرار دارد. وقتی این روش را اجرا می‌کنید، موها صورت شما به حالت ایستاده درمی‌آیند که به شما کمک می‌کند تا با هر حرکت تیغ روی صورت خود ریش بیشتری را بتراشید. همچنین این موضوع می‌تواند به شما کمک کند هیچ اثری از مو در صورت خود به‌جای نگذارید!

ژل اصلاح صورت آقایان یا کرم اصلاح

ژل‌های اصلاح صورت آقایان ، برای راحتی بیشتر در زمان اصلاح طراحی‌شده‌اند. ژل اصلاح وقتی با آب مخلوط می‌شود سریع به کف تبدیل می‌شود و وقتی روی پوست قرار میگیرد به کف بیشتری تبدیل می‌شود. این محصول مانند روغن ریش یک سطح بین تیغ و پوست ایجاد می‌کند که باعث می‌شود اصطکاک بین پوست و تیغ کم‌تر شود.

ژل اصلاح باعث می‌شود که موها به حالت ایستاد دربیایند و بعد از اصلاح هیچ مویی روی پوست شما وجود نداشته باشد. شما می‌توانید با استفاده از ژل اصلاح تنها در چند دقیقه سطح مناسب برای اصلاح را ایجاد کنید و نتیجه خوبی بعد از اصلاح بگیرید.

از طرف دیگر کرم اصلاح عمل کرد مشابهی دارد ولی زمان بیشتری برای استفاده از آن نیاز است. برای استفاده از آن به یک برس نیاز دارید تا بتوانید آن را به‌طور خوب‌روی پوست خود قرار دهید. اگر ریش خود را قبل از رفتن به سرکار کوتاه می‌کنید و می‌خواهید این کار زود تمام شود استفاده از ژل اصلاح برای شما مناسب‌تر است.

تاثیر مواد ژل در اصلاح صورت آقایان

به‌طورمعمول بیشتر اجزای تشکیل‌دهنده آن‌ها مواد طبیعی هستند. ژل‌ها می‌توانند دارای مواد شیمیایی اضافی برای تولید کف بیشتر باشند که بعد از مخلوط شدن با آب خود را نشان بدهند. این مواد شیمیایی می‌توانند پوست شما را خشک کرده و یا آب‌رسانی به پوست پس از اصلاح را دچار اختلال کنند زیرا سطح ph پوست را تغییر می‌دهد.

اگر می‌خواهید زمان کم‌تری را برای اصلاح صرف کنید ژل اصلاح صورت آقایان برای شما مناسب است. اگر نمی‌خواهید آب‌رسانی به پوستان دچار مشکل شود کرم اصلاح صورت برای شما گزینه‌ای مناسب است.

بهترین روش اصلاح صورت آقایان
استفاده از ژل اصلاح صورت

مراحل اصلاح صورت آقایان


حالا که با ابزارآلات اصلاح صورت آقایان آشنا شدید وقت آن رسیده است که با جزئیات بیشتری با مراحل اصلاح صورت آقایان آشنا شوید.

مرحله اول

ابتدا یک فنجان را با آب گرم پرکنید. سپس برس badger خود را داخل آن قرار دهید تا حسابی خیس بخورد و عمل کرد بهتری در زمان اصلاح داشته باشد.

مرحله دوم

بعدازاین که برس badger خود را در فنجان آب گرم قراردادید، دوش بگیرید. بعد با پاک‌کننده‌های صورت خود را از هرگونه آلودگی پاک‌کنید و سپس صورت خود را با اسکراب بپوشانید.

مرحله سوم اصلاح صورت آقایان

بعد از اینک اسکراب صورت را شستید و پوست خود را از آلودگی‌ها پاک کردید، حدود یک قاشق غذاخوری کرم اصلاح در یک فنجان بریزید. بعدازآن با قلم‌مو یا برس کمی آب به کرم اصلاح اضافه کنید تا غلظت مناسب حاصل شود.

مرحله چهارم

در این مرحله از اصلاح صورت آقایان ،بعدازاینکه کرم صورت شما به غلظت مناسب رسید باید آن را با حرکت دورانی با برس به‌صورت خود بمالید. مطمئن شوید صورت و گردن شما به‌طور یکنواخت از این کرم پوشانده شده است.

مرحله پنجم اصلاح صورت آقایان

پس‌ازاینکه صورت خود را با کرم اصلاح پوشاندید باید از تیغ دو لبه خود با زاویه ۳۰ درجه استفاده کنید تا بتوانید در یک حرکت کوتاه مقدار زیادی از ریش خود را بتراشید و همچنین به پوست خود آسیب نرسانید. اگر هم از تیغ ایمنی استفاده می‌کنید، زاویه مهم نیست چون محافظ تیغ ایمنی از پوست شما در برابر زخم و بریدگی محافظت می‌کند.

مرحله ششم

پس از پایان اصلاح، از آب سرد برای پاک کردن محل تراشیده شده و از بین بردن هر کرم باقی‌مانده استفاده کنید. آب سرد باعث بسته شدن منافذ می‌شود و حساسیت‌های پوستی را کاهش می‌دهد.

مرحله هفتم

بعد از شستن پوست صورت با آب سرد، پوست خود را با یک حوله تمیز خشک‌کنید.

شما می‌توانید با استفاده از مراحل گفته‌شده نتیجه خوبی بعد از اصلاح دریافت کنید. همچنین اگر موارد ذکرشده را طی کنید احتمال این‌که صورت خود را با تیغ زخمی کنید بسیار کم است.

اصلاح صورت آقایان با ماشین ریش‌تراش

حالا وقت آن رسیده است که چند نکته درباره اصلاح صورت آقایان با ماشین ریش‌تراش به شما بگوییم.

استفاده از ماشین ریش‌تراش مناسب

از ماشین ریش‌تراشی استفاده کنید که پاسخ گوی نیاز شما باشد. تعداد زیادی از ریش‌تراش‌ها وجود دارند که می‌توانند عملکرد عالی نسبت به قیمتشان ارائه دهند.

بعضی از این ریش‌تراش‌ها برای اصلاح روزانه مناسب هستند. البته این ماشین‌های ریش‌تراش ازنظر کیفیت و عملکرد نمی‌توانند با ماشین‌های ریش‌تراش رده‌بالا رقابت کنند.

بهترین روش اصلاح صورت آقایان
استفاده از ماشین ریش تراش مناسب

اگر می‌خواهید که عملکرد عالی دریافت کنید باید به ماشین‌های ریش‌تراش گران فکر کنید!

استفاده از کرم اصلاح

یک کرم اصلاح با کیفت باعث می‌شود که موهای صورت شما نرم‌تر شوند و نتیجه بهتری بعد از اصلاح داشته باشید. کرم اصلاح باعث راحتی بیشتر در اصلاح صورت با ماشین ریش‌تراش می‌شود. راحتی بیشتر به این معنی است که شما می‌توانید ماشین اصلاح را نزدیک پوست خود ببرید و ماشین راکمی بیشتر به پوست خود بچسبانید.

کرم اصلاح برای ماشین ریش‌تراش مثل یک روان کننده عمل می‌کند. کرم اصلاح اصطکاک و گرما را در ماشین ریش‌تراش به حداقل می‌رساند. توجه کنید که فقط یک‌لایه بسیار نازک از کف روی صورت خود قرار بدهید.

برعکس اصلاح صورت آقایان ،با تیغ که باید یک‌لایه متراکم از کف روی پوست خود قرار بدهید در اصلاح با ماشین ریش‌تراش باید از یک‌لایه نازک استفاده کنید تا به ریش‌تراش آسیب نرسد.

استفاده از لوسیون

قبل از اصلاح با ماشین ریش‌تراش از لوسیون استفاده کنید.

لوسیون یک‌لایه از روغن را روی پوست شما قرار می‌دهد که رطوبت و چربی را به خود جذب می‌کند. این باعث می‌شود موهای صورت شما صاف بمانند و بعد از اصلاح نتیجه بهتری بگیرید.

شارژ کامل ریش‌تراش

از شارژ کامل ماشین ریش‌تراش اطمینان کامل حاصل کنید. انجام این کار باید در اولویت قرار داشته باشد! یک ماشین ریش‌تراش کاملاً شارژ شده عملکرد بهتری دارد.

درحالی‌که تولیدکنندگان ماشین‌های ریش‌تراش ادعا می‌کنند دستگاه‌ها می‌توانند تا لحظه تخلیه کامل باتری عملکرد یکسانی داشته باشند اما واقعیت کمی متفاوت است. این موضوع به این معنی نیست که اگر دستگاه کاملاً شارژ نداشته باشد به درد نمی‌خورد اما این موضوع کمی در عملکرد نهایی تأثیر دارد.

اگر دستگاه ریش‌تراش داشته باشید احتمالاً متوجه شده‌اید که وقتی شارژ باتری از ۵۰ درصد کم‌تر می‌شود صدا می‌دهد. بهتر است در زمان استفاده دستگاه شما کاملاً شارژ داشته باشد!

اگر نگران این هستید این موضوع روی طول عمر باتری ریش‌تراش تأثیر منفی بگذارد نگران نباشید چون باتری‌های لیتیوم یونی مدرن که روی ریش‌تراش‌های جدید نصب‌شده‌اند در برابر مشکلات باتری حساس نیستند.

تمیز کردن تیغ

تیغ خود را تمیز کنید. تیغ ریش‌تراش می‌تواند یک محیط عالی برای رشد باکتری‌ها باشد. همچنین اگر تیغ ریش‌تراش خود را تمیز نکنید خاک می‌تواند بر عملکرد ماشین اصلاح شما تأثیر منفی بگذارد.

بهترین روش اصلاح صورت آقایان
تمیز کردن تیغ ماشین ریش تراش

برای جلوگیری از این موضوع همیشه تیغ خود را تمیز نگه‌دارید. همچنین روغن‌کاری تیغه‌ها به‌طور منظم باعث کاهش ساییدگی و کاهش گرمای تولیدشده در هنگام استفاده می‌شود.

استفاده از اسپری تمیزکننده

شما می‌توانید برای تمیز کردن ریش‌تراش از اسپری‌های تمیزکننده که برای تمیز کردن ریش‌تراش ساخته‌شده اند استفاده کنید.

ما به شما توصیه می‌کنیم از اسپری تمیزکننده استفاده کنید. اسپری باعث بهبود چشم‌گیر عملکرد ریش‌تراش شما می‌شود.
یک اسپری تمیزکننده تیغ‌های ریش‌تراش را روان می‌کند و همچنین چربی‌ها و آلودگی را از بین می‌برد. این اسپری همچنین باعث از بین رفتن مواد معدنی در بین تیغه‌ها می‌شود که درنتیجه اصطکاک بین تیغ‌ها را از بین می‌برد.

اگر عمل کرد ریش‌تراش شما افت کرده است با استفاده از اسپری تمیزکننده می‌توانید این مشکل را رفع کنید.

عوض کردن تیغه‌های ریش‌تراش

صبر کنید تا تیغه‌های ریش‌تراش شما فرسوده شوند بعدازآن این تیغه‌ها را عوض کنید. سعی کنید همیشه تیغه‌های باکیفیت را تهیه کنید.

شما می‌توانید با استفاده از یک اسپری تمیزکننده باکیفیت که برای ریش‌تراش طراحی‌شده است عمر تیغه‌های ریش‌تراش را افزایش دهید. استفاده از یک اسپری تمیزکننده بسیار ارزان‌تر از تعویض تیغه‌ها است.

تقویت مهارت‌ها

مهارت خود را افزایش دهید. تنظیم فشار و زاویه متفاوت در تراشیدن نواحی مختلف مثل گردن و چانه می‌توانند نتیجه بعد از اصلاح را تغیر دهند. گاهی اوقات ممکن است مجبور شوید که با دست ‌آزاد خود پوست را بکشید تا ریش‌تراش بتواند تمام موها را از بین ببرد.

فشار زیادی وارد نکنید زیرا باعث می‌شود نتیجه مطلوب را بعد از اصلاح دریافت نکنید. توصیه می‌شود اصلاح را از سخت‌ترین مناطق شروع کنید چون به زمان زیاد و حوصله بیشتری نیاز دارند.

اگر تازه شروع به اصلاح با ماشین ریش‌تراش کرده‌اید ممکن است در دفعات اول نتیجه مطلوب را نگیرید ولی قطعاً در این مسیر پیشرفت خواهید کرد. اگر تمام نکات بالا را رعایت کنید می‌توانید یک نتیجه خوب بعد از اصلاح دریافت کنید.

بهترین روش اصلاح صورت آقایان
حس جذابیت بعد از اصلاح

کلام آخر

امیدوارم که با خواندن این مقاله سؤالات شما درباره اصلاح صورت آقایان برطرف شده باشد. شما می‌توانید با مراجعه به سایت واسط پت سایر مقالات مرتبط را مطالعه کنید.
فراموش نکنید که بهترین گزینه برای خریدوفروش وسایل دست‌دوم شما با مناسب‌ترین قیمت‌ها، اپلیکیشن واسط کالاست. از اینکه با ما همراه بودید سپاسگزاریم.
منابع:

shavercheck.com

a-gentlemans-row.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *