بررسی ویژگی‌های منحصربه‌فرد اسب وستفالین

نژاد اسب وستفالین از گروه اسب‌های خونگرم در منطقهٔ وستفالیا واقع در غرب آلمان است. این گروه اسب‌ها به خاطر موقعیت درخشانشان در مسابقات درساژ و پرش معروف هستند. این نژاد همچنین از پرجمعیت‌ترین نژادهای موجود در کشور آلمان هستند.

اسب‌های این نژاد بسیار آرام و مهربان هستند و علاقه‌ی زیادی به یادگیری دارند. از این ‌رو برای افراد غیرحرفه‌ای و سوارکاران بی‌تجربه، اسب‌های مناسبی هستند.
با ما همراه باشید تا در ادامه با خصوصیات و ویژگی‌های این اسب زیبا و جذاب به‌ خوبی آشنا شوید.

تاریخچه وستفالین

اسب وستفالین برای اولین بار در اوایل دهه ۱۸۰۰ با تلاش برای پرورش اسب‌سواری در آلمان ایجاد شد. یک مزرعه پرورش سیلمیدر وارنورف، این اسب‌ها را پرورش داد تا هم برای سواره‌نظام مفید باشند و به ‌عنوان اسبی برای اشرافیان نیز مورد استفاده قرار بگیرند.

وستفالین سرانجام به اسب سواره‌نظام موردعلاقه ارتش پروس تبدیل شد. اما در منطقه راین، تقاضای اسب سنگین‌تری وجود داشت که بتواند کارهای مزرعه‌ای را نیز انجام دهد. ب

رای پاسخگویی به این تقاضا برای نوع سنگین‌تر، اسب‌های سنگین و خونسرد از وستفالین پیشی گرفتند.

با تغییرات فرهنگی قرن بیستم، تقاضا دوباره تغییر کرد. این بار تمرکز بر روی اسب‌های مناسب برای سوارکاری بود. پرورش‌دهندگان تاکتیک‌های خود را تغییر دادند و با استفاده از خون هانوفر، ساختار وستفالین را سبک کردند.

در این مدت، سوابق مزرعهٔ پرورش اصلی از بین رفت. با این ‌حال پرورش‌دهندگان به حافظه خود اعتماد کردند و برای کمک به حفظ نژاد وستفالین، بینش و راهنمایی در مورد انتخاب مادیان و نریان ارائه دادند.

در سال ۱۹۴۶ بازرسی‌های نژادی دوباره آغاز شد و پرورش‌دهندگان وستفالین بر تولید اسب‌هایی سواری و ورزشی تمرکز کردند.

اندازه وستفالین

وزن آن‌ها بین ۴۵۳ تا ۵۹۰ کیلوگرم است. این نژاد مشابه هانوفر است اما ساختار آن درشت‌تر است.

اندازه

خصوصیات منحصربه‌فرد اسب وستفالین

اسب وستفالین به‌عنوان یک حیوان بسیار با استعداد ورزشی شناخته ‌شده است. این اسب هنوز هم برای بسیاری از سوارکاران یک سواری قابل‌کنترل است.

گرچه این نژاد انرژی زیادی دارد، اما بسیار مطیع است. داشتن این خلق‌وخوی عالی به این معنی است که بسیاری از سوارکاران ممکن است شریک رقابت خود را در نژاد وستفالین پیدا کنند.

اگر می‌خواهید درمورد «سرعت اسب» اطلاعات کاملی داشته باشید، این مقاله را مطالعه کنید. 

سوارکاری با این اسب

این اسب‌ها تحرک زیادی دارند، بنابراین اگرچه ممکن است برای مبتدیان مناسب نباشند، اما کار با آن‌ها آسان است و سوارهای سطح مختلف می‌توانند با این اسب‌سواری کنند.

قبل از اختراع تراکتور، اسب وستفالین به‌ عنوان اسب مزرعه مورد استفاده قرار می‌گرفت. این حیوانات از قدرت کافی برای کشیدن گاری‌ها به شهر، حمل سواران و مزارع شخم برخوردار بودند.

بااین‌حال، این روزها از این نژاد به روش‌های متنوع‌تری استفاده می‌شود. این اسب‌ها نه‌ تنها می‌توانند کالسکه بکشند، بلکه می‌توانند در اسب‌سواری، درساژ و پرش نیز مورداستفاده قرار گیرند.
در سال ۱۹۹۹، انجمن اسب وستفالین توسط علاقه‌مندان این نژاد بی‌نظیر اسب؛ ایجاد شد. هدف آن‌ها ترویج و حمایت از اسب وستفالین در سراسر ایالات متحده بود.

 این سازمان وابسته به انجمن آلمانی است که مسئولیت رسیدگی و ثبت این نژاد را بر عهده دارد.

رژیم غذایی و تغذیه

وستفالین‌های بالغ نگهداری آسانی دارند که می‌تواند در هزینه‌های خوراک شما صرفه‌جویی کنند. این اسب‌ها به رژیم غذایی نیاز دارند که عمدتاً شامل علوفه، از جمله یونجه و علف است.

این اسب‌ها در کار شدید ممکن است به کنستانتره‌ها و مکمل‌های غذایی دیگری نیز احتیاج پیدا کنند. درحالی‌که دیگر نژادهای اسب به رژیم غذایی متفاوت و سنگین‌تری نیاز دارند.

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه مقاله تغذیه اسب را از دست ندهید!


رژیم غذایی و تغذیه

مشکلات مشترک بهداشتی

به‌طورکلی، وستفالین‌ها اسب‌های سالمی‌اند و بیماری‌های اندکی دارند. اما با نژاد هانوفر ارتباط نزدیکی دارند.

هانوفرها به دلیل داشتن مشکل استئوکندروزیس شناخته ‌شده‌اند که ممکن است وستفالین‌ها را نیز درگیر کنند.

استئوکندروز می‌تواند منجر به لنگش پا شود که ممکن است سواری دادن اسب را پایان دهد یا محدود کند.
مانند سایر نژادهای اسب، اسب وستفالین نیز به یک‌ روال نظافت و بهداشت مرتب نیاز دارد. از جلسات نظافت اسب، می‌توانید برای نزدیک کردن خود به اسب و همچنین ابراز علاقه به او استفاده کنید.

همچنین با ماساژ دادن و تمیز کردن پوست و یال او، می‌توانید به بهتر شدن رابطه بین خود و اسبتان کمک کنید.

پس از قشو کردن کل بدن اسب خود با شانه مخصوص، می‌توانید در صورت لزوم از یک برس مویی و تیغه ریز برای از بین بردن بقایای اضافی، آلودگی، گل‌ولای و کوتاه کردن موهای او استفاده کنید.

همچنین می‌توانید با برس مخصوص تمیز کردن بدن و پارچه‌ای مرطوب، روی مناطق حساس مانند پاها و صورت اسب را تمیز کنید.

شانه کردن یال و دم اسب

با شانه کردن یال و دم، این کار را ادامه دهید تا موهای بلند و جدا شده را از بین ببرید. در آخر، با استفاده از یک سم پاک‌کن، سم اسب را به‌طور کامل از هرگونه آلودگی، خاک و سنگ تمیز کنید. حتماً سم‌ها را از نزدیک بازرسی کنید تا از سالم بودن آن‌ها نیز اطمینان حاصل کنید.

اسب وستفالین

صفات برجسته نژاد وستفالین

اسب‌های وستفالین بسیار محبوب هستند؛ زیرا طبیعتی آرام دارند، بنابراین به آرام بودن و قدرت زیاد خود معروف هستند.

سوارکاری با اسب وستفالین آسان است. همان‌طور که آموزش دادن به آن‌ها نیز بسیار آسان است و شما می‌توانید با این نژاد به‌راحتی کارکنید؛ چه مبتدی باشید و چه یک سوارکار یا مربی حرفه‌ای!

بااین‌حال، ازآنجاکه این اسب‌ها دارای هیکل بزرگی هستند، ممکن است مناسب سوارکاران معمولی نباشند.

با این ‌وجود، این اسب‌ها عملکرد بسیار مناسبی در زمینه‌ی آموزش دارند و به حرف‌های شما به‌خوبی گوش می‌دهند.
این اسب‌های ورزشی، در کنار زیبایی و قدرت، به مهربانی و آرام بودن نیز شناخته‌ شده‌اند؛ بنابراین آن‌ها در عین داشتن روحیه همکاری، فداکارند و مایل به همکاری با شما خواهند بود. به‌طورکلی، کار با آن‌ها و بودن در کنار آن‌ها بسیار لذت‌بخش است.

ویژگی‌های مهم اسب وستفالین

اسب وستفالین ازنظر ظاهری شبیه اسب هانوور است. سر جذاب آن دارای نیم‌رخ زیبایی است؛ گردن آن‌ها بلند است و سینه‌ای پهن دارند.

همچنین اسب وستفالین دارای ناحیه کمر قدرتمند، شانه‌های شیب‌دار، پشتی با طول متوسط که پهن و مستقیم است.

اگرچه پاها کوتاه، مفاصل بزرگ و برجسته هستند، اما این اسب دارای عضلاتی است که توجه شما را جلب خواهد کرد به‌خصوص در قسمت بازوها.

عضلات اسب وستفالین به‌ خوبی جلب‌توجه می‌کنند. سم‌ها نیز به‌خوبی شکل‌گرفته‌اند و دارای ساختاری سخت هستند.

این نژاد تعلیق فوق‌العاده‌ای خواهد داشت و به لطف بازوهای عضلانی و بدن قدرتمند، حتی در هنگام حرکت ظریف و زیبا به نظر می‌رسد.

همچنین در مقایسه با نژادهای اسب دیگر، وستفالین از ساختار سبک‌تری برخوردار است که به آزادی حرکت آن کمک می‌کند.

سر جذاب اسب وستفالین

از آنجا که اسب وستفالین در هیچ نوع از ورزش‌های اسب به‌عنوان یک الگو در نظر گرفته نمی‌شود، تشخیص دقیق شکل خاص این اسب‌ها دشوار است. در حقیقت، این اسب می‌تواند بسیار متفاوت از اسب‌های دیگر باشد.

سر جذاب

این نژاد بسیار قابل آموزش است و به‌طورکلی به دلیل خلق‌وخوی عالی و طبیعت دوستانه، شناخته می‌شود.

کلام آخر

به پایان این مقاله رسیدیم. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع‌شده باشد. اگر شما جزء افرادی هستید که از این اسب زیبا نگهداری می‌کنید ما و دیگر خوانندگان را از تجربه خود آگاه نمایید.

شما می‌توانید با مراجعه به سایت واسط پت سایر مقالات مرتبط با اسب و نگهداری از این حیوان نجیب را مطالعه کنید.

فراموش نکنید که بهترین گزینه برای خریدوفروش وسایل دست‌دوم شما با مناسب‌ترین قیمت‌ها، اپلیکیشن واسط کالاست. از اینکه با ما همراه بودید سپاسگزاریم.

منابع:

petguide.com

thesprucepets.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *