بهترین رژلب بدون سرب

بهترین رژلب بدون سرب

متأسفانه، سرب یک ماده بسیار رایج در لوازم‌آرایشی است. به‌خصوص رژلب‌هایی که رنگ آن‌ها قرمز است درصد سرب بالایی دارند. سرب یک ماده شیمیایی بسیار سمی است که می‌تواند از طریق راه‌های زیادی بر اندام‌های بدن تأثیر بگذارد. اگرچه وجود مقادیر کمی از سرب در رژلب برای استفاده بی‌خطر است، اما وجود بیش‌ازحد سرب در رژلب‌ها بسیار خطرناک است؛ بنابراین اگر به‌طور مرتب از رژلب استفاده می‌کنید لازم است بهترین رژلب بدون سرب را تهیه کنید.

امروزه بیشتر انسان‌ها از ترکیبات مضر موجود در لوازم‌آرایشی اجتناب می‌کنند و سعی می‌کنند لوازم‌آرایشی و بهداشتی بی‌خطری را تهیه کنند که برای بدن، خطری نداشته باشند.
تولید لاک‌های ناخن غیر سمی و بی‌ضرر و رنگ موهای آلی در حال افزایش است! بنابراین منطقی است که مردم نگران سطح سرب موجود در رژ لب باشند. به همین دلیل پیدا کردن بهترین رژلب بدون سرب برای خانم‌ها بسیار مهم است.

طبق آژانس حفاظت از محیط‌زیست ایالات‌متحده (EPA)، سرب عنصری است که به‌طور طبیعی در پوسته زمین یافت می‌شود.

این عنصر می‌تواند برای انسان و حیوانات سمی باشد و اثرات بدی برای سلامتی آن‌ها داشته باشد.
ما در این مقاله سعی کردیم چند نمونه از بهترین رژلب‌های بدون سرب را به شما معرفی کنیم. با ما در ادامه همراه باشید.

دلیل استفاده از سرب در رژلب

جالب است بدانید چرا از سرب در رژلب‌ها استفاده می‌کنند! از سرب به‌عنوان یک ماده آلاینده طبیعی در رنگ‌دانه‌های مورداستفاده در فرمول‌های رژ لب استفاده می‌کنند. به همین دلیل است که هرگز سرب را به‌عنوان ماده تشکیل‌دهنده ذکرشده در برچسب محصول پیدا نمی‌کنید.

مطمئناً سرب عمداً به رژلب اضافه نمی‌شود، اما عدم استفاده از سرب در ساخت رژلب بسیار دشوار است. ترکیبات سرب به‌طور گسترده‌ای در مواد تشکیل‌دهنده لوازم‌آرایشی وجود دارند. برخی از مواد رنگی که در رژ لب به‌کاررفته‌اند حاوی مقادیر کمی سرب هستند. از بین بردن تمام آلاینده‌ها درواقع غیرممکن است و این مقادیر باید با دقت تنظیم شوند. بنابراین پیدا کردن بهترین رژلب بدون سرب کمی مشکل است.

در ایالات‌متحده، تمام‌رنگ دهنده‌های مورداستفاده در مواد آرایشی، به تأیید FDA نیاز دارند و نمی‌توانند بیش از مقدار مشخصی سرب داشته باشند.

بهترین رژلب بدون سرب
دلیل استفاده از رژلب بدون سرب

برای انتخاب یک رژلب مناسب، خواندن مقاله زیر را از دست ندهید!

راهنمای انتخاب رژلب

سازمان FDA

سازمان FDA مواد افزودنی رنگی را تنظیم می‌کند. FDA با ارائه قوانینی، حداکثر سطح سرب در رژلب را ۱۰ppm اعلام کرده است. اگر ترجیح می‌دهید از رژلب بدون سرب استفاده کنید، در ادامه چند نمونه از بهترین رژلب‌های بدون سرب را به شما معرفی می‌کنیم.

این رژلب‌های بدون سرب در یک مطالعه گسترده توسط FDA در سال ۲۰۱۳ آزمایش‌شده اند.
این رژلب‌ها، جزو بهترین مارک رژلب‌های بدون سرب هستند. آن‌ها از مارک‌های گران‌قیمت و موردعلاقه بسیاری از خانم‌ها هستند.

فلزات سنگین موجود در رژلب

با توجه به تحقیقاتی که انجام‌شده است، پیدا کردن بهترین رژلب کار ساده‌ای نیست! حتی اگر شرکت تولیدکننده لوازم‌آرایش از مواد بی‌ضرر و عالی استفاده کند بازهم مواد اولیه می‌توانند به فلزات سنگین آلوده شوند. به همین دلیل این مسئله پیدا کردن تشخیص بهترین رژلب بدون سرب را سخت می‌کند.

بسیاری از رژلب‌ها حاوی مواد شیمیایی مانند BHA، کواترنیم ۱۵، دیازولیدینیل اوره، سرب، رایحه و فلزات سنگین هستند. این رژلب‌ها می‌توانند برای سلامتی شما مضر باشند.
میزان سرب موجود در رژلب را نمی‌توانید از طریق برچسب آن متوجه شوید! درواقع بسیاری از فلزات سنگین سمی در مواد موجود در رژلب‌ها یافت می‌شوند که شما هرگز بدون تحقیق کردن درباره مواد تشکیل‌دهنده به وجود آن‌ها پی نمی‌برید.

این به این معناست که بدون دیدن نتایج آزمایشگاه و آنالیز مواد موجود در رژلب شما هرگز نمی‌فهمید که آیا رژ لب شما درصد غیرمجاز سرب، جیوه، کادمیوم و غیره دارد یا خیر!

محدودیت‌هایی اعلام‌شده توسط FAD

اگر می‌خواهید بی‌خطرترین رژلب‌ها را برای استفاده پیدا کنید، لازم است رژلب‌هایی پیدا کنید که مواد شیمیایی نداشته و به فلزات سنگین آلوده نباشند. در اینجا به محدودیت‌های تعیین‌شده توسط FDA اشاره‌کرده‌ایم.

  • آرسنیک: بیش از ۳ ppm نباشد.
  • سرب: بیش از ۲۰ ppm نباشد.
  • جیوه: بیش از ۱ ppm نباشد.
  • کروم: ppm 50 نباشد.

FDA میزان سرب مجاز در غذا یا دارو را ۵ ppm اعلام کرده است اما میزان سرب مجاز در رژلب را ۲۰ ppm اعلام کرده است. فلزات سنگین می‌توانند از طریق پوست جذب شوند، حتی اگر آن‌ها را نخورید، می‌توانند وارد بدن شما شوند. علاوه بر این، ممکن است هنگامی رژلب می‌زنید آن را به‌مرور بخورید.

یافتن رژلب‌های بدون سرب

راه دیگر برای یافتن رژلب‌های بدون سرب و بی‌خطر پیدا کردن شرکتی است که دارای گواهی BDIH باشد و بهترین مارک رژلب‌های بدون سرب را تولید کند.

بهترین رژلب بدون سرب
بهترین رژلب بدون سرب

دستورالعمل‌های BDIH شامل مواد اولیه گیاهی و معدنی و حفاظت از حیوانات است. این سازمان استفاده از سیلیکون‌ها، رنگ‌های مصنوعی آلی، عطرهای مصنوعی، پارافین و سایر محصولات پایه نفت را رد می‌کند.

BDIH همچنین در مورد فلزات سنگین دارای رهنمودهای دقیق است. ازآنجاکه BDIH یک سازمان آلمانی است، آن‌ها از دستورالعمل‌های آلمانی برای فلزات سنگین پیروی می‌کنند.

مطالعه مقاله زیر را از دست ندهید!

یک رژلب خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

بهترین مارک رژلب‌های بدون سرب

در اینجا فهرستی از بهترین رژلب‌های بدون سرب آورده شده است. این رژلب‌ها از مواد سالم ساخته‌شده‌اند و به فلزات سنگینی مانند سرب آلوده نیستند.

رژ لب ارگانیک LIVING NATURE

این آب‌رسان لب رنگی Living Nature دارای گواهی BDIH است. همچنین دارای امتیاز عالی EWG 2 است و داری ترکیبات طبیعی مانند روغن نارگیل و روغن کرچک است. این رژلب یکی از بهترین مارک‌های رژلب بدون سرب است.

رژ لب VEG-UP

رژ لب Veg-Up دارای گواهینامه BDIH است. همچنین فاقد عطرهای مصنوعی، مشتقات نفتی و سیلیکون‌ها است. این رژلب رنگ‌های بسیار زیبایی دارد.

رژ لب لوگونا

رژ لب Logona به‌خوبی رژلب LIVING NATURE و VEG-UP نیست اما بااین‌حال، Logona هنوز هم یک رژ لب بسیار سالم شناخته می‌شود.

رژلب رنگی HURRAW

یکی دیگر از بهترین مارک‌های رژلب بدون سرب هوراو است. بهتر است همیشه به‌تنهایی یا زیر رژلب‌های دیگر از آن استفاده کنید زیرا لب‌های شمارا مرطوب می‌کند.

بافت این رژلب بسیار عالی است و به‌گونه‌ای است که فقط نرم و لطیف است اما اصلاً چرب نیست. رژلب هوراو انواع مختلف بی‌رنگ و رنگی دارد.

Alkanet دارای بهترین رتبه‌بندی است و این به این معنی است که میزان سمی بودن آن بسیار کم است.

رژلب ارگانیک SOULTREE

یکی دیگر از بهترین مارک‌های رژ لب بدون سرب، رژ لب ارگانیک Soultree است. Soultree دارای مجوز BDIH است. رژ لب Soultree دارای اثرات مرطوب‌کنندگی، ترمیم و روشن‌کنندگی است و از مواد گیاهی ارگانیک تشکیل‌شده است. این رژلب دارای اثرات نرم‌کنندگی است و هیچ رنگ مصنوعی، عطر و مواد نگه‌دارنده‌ای در آن وجود ندارد.

رژ لب ECCO-BELLA

Ecco Bellaa جزء بهترین مارک‌های رژلب بدون سرب است و نتایج آزمایش‌ها آن نشان داده است که سطح بسیار کمی از فلزات سنگین را در محصولات آرایشی خود دارد.

نتایج حاصل از آزمایش‌هایی که بر روی این محصولات انجام‌شده واقعاً خوب بوده است. به همین دلیل بااینکه این شرکت گواهی BDIH ندارد، اما طرفداران زیادی دارد.

 ECCO-BELLA
رژ لب ECCO-BELLA

مواد تشکیل‌دهنده Plus Ecco Bella بسیار عالی هستند. درواقع، تمام رژلب‌های آن‌ها در سایت EWG به نمره ۱ رسیده‌اند!

رژ لب ۱۰۰٪ خالص

رژلب‌های خالص و ارگانیک از مواد طبیعی مانند میوه رنگ می‌شوند. این رژلب‌ها از ترکیبات عالی تشکیل‌شده‌اند و از مواد رنگی که ممکن است به فلزات سنگین آلوده باشند در ترکیبات آن‌ها استفاده نمی‌شود.

رژ لب BENECOS

رژلب‌های Benecos دارای گواهینامه BDIH هستند. رژ لب بنکوس حاوی مواد بسیار عالی مانند جوجوبای ارگانیک و روغن آفتابگردان است که برای حفظ رطوبت لب‌های شما مفید است. محصولات این شرکت کاملاً طبیعی هستند و رژلب‌های این شرکت از بهترین مارک‌های رژلب بدون سرب و بسیار مقرون‌به‌صرفه هستند.

رژ لب لاورا

لاورا شرکت دیگری با استانداردهای بالا و دارای گواهینامه BDIH است. رژلب‌های این شرکت رنگ‌های پررنگی دارند.

آلیما خالص (Alima Pure)

Alima Pure یکی دیگر از شرکت‌های دارای گواهینامه BDIH است. مواد تشکیل‌دهنده در این رژلب‌ها روغن آووکادو و روغن نارگیل است و کاملاً از ترکیبات غیر سمی تولیدشده است. آلیما از بهترین مارک‌های رژلب بدون سرب است که ماندگاری بالایی هم دارد.

رژلب ILIA Beauty

ILIA Beauty یک مارک آرایشی فوق‌العاده است که بلافاصله با بسته‌بندی مینیمالیستی و درجه‌یکی که دارد قابل‌تشخیص است. تمام محصولات این مارک ۱۰۰٪ طبیعی و ارگانیک هستند. نرم‌کننده‌ها و رژلب‌های رنگی آن‌ها از بهترین مارک‌های رژلب بدون سرب هستند و با مواد عالی غنی‌شده‌اند.

رژلب RMS Beauty

RMS beauty یک برند گران‌قیمت است که محصولات زیبایی خود را بر اساس اصول اولیه، مواد اولیه تازه و ارگانیک تولید می‌کند و بسته‌بندی این محصولات با محیط‌زیست سازگار است.

RMS Beauty یکی از بهترین مارک‌های رژلب بدون سرب است که آرایشگران مشهور به این رژلب علاقه خاصی دارند. این رژلب بیشتر به دلیل مواد اولیه درجه‌یک و مواد طبیعی و ارگانیک تشکیل‌دهنده آن مشهور است.

رژ لب Au Naturale

اگر شما به رژلب‌های براق و پررنگ علاقه‌مند هستید، اما از مواد سمی و سرب موجود در آن‌ها می‌ترسید، رژلب Au Naturale برندی است که برای شما مناسب است و باید امتحان کنید!

رژلب‌های این برند کاملاً ایمن، گیاهی، طبیعی و ارگانیک هستند.

رژ لب Afterglow

Afterglow Cosmetics یک برند آرایشی و زیبایی است که بهترین رژ لب بدون سرب را تولید می‌کند و دارای رنگ‌های متنوعی است. بسته‌بندی محصولات این شرکت قابل بازیافت و سازگار با محیط‌زیست هستند.

بهترین رژلب بدون سرب
رژ لب Afterglow

رژ لب:Avon

Avon یک مارک آرایشی فوق‌العاده مقرون‌به‌صرفه است که برخی محصولات باورنکردنی را که بدون سرب هستند تولید می‌کنند. جالب‌تر از همه، Avon دارای رژ لب قرمز دوست‌داشتنی و معروف به نام Ultra Color Rich Cherry Jubilee است که کاملاً بدون سرب است.

رژ لب تارت (Tarte)

Tarte یک مارک آرایش عالی و باکیفیت است و اکثر محصولات آن‌ فاقد سرب، پار ابن، فتالات و غنی از مواد طبیعی هستند. به همین دلیل رژلب‌های تارت از بهترین مارک‌های رژلب‌های بدون سرب محسوب می‌شوند.

رژلب Bite Beauty

شرکت Bite Beauty شعار زیبایی دارد که می‌گوید “آنچه روی لب می‌گذاری، باید به‌اندازه‌ای خوب باشد که در دهان خود می‌گذاری”.

مواد سالم و ارگانیک و همچنین رنگ‌دانه‌های بالا در این رژ لب عالی سبب می‌شوند که این رژلب‌ها از بهترین مارک‌های رژلب بدون سرب باشند. همچنین این مارک از رژلب دارای یک بالم لب وگان است که برای مواقعی که لب‌های شما به رنگ نیاز دارند بسیار مناسب است.

کلام آخر

اگر به‌طور منظم و مداوم از رژلب‌هایی استفاده می‌کنید که حاوی سرب هستند بهتر است بدانید این رژلب‌ها باعث اختلال در سیستم عصبی، افزایش فشارخون، ایجاد مشکلاتی برای کلیه‌ها، تغییرات هورمونی و مشکلات پوستی زیادی می‌شوند.

اگر مرتب از رژلب استفاده می‌کنید سعی کنید حتماً از بهترین مارک‌های رژلب بدون سرب، رژلب خود را تهیه کنید تا از عوارض ناشی از رژلب‌های حاوی سرب جلوگیری کنید.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع‌شده باشد. شما می‌توانید با مراجعه به سایت واسط پت سایر مقالات مرتبط را مطالعه کنید. فراموش نکنید که بهترین گزینه برای خریدوفروش وسایل نو و دست‌دوم با مناسب‌ترین قیمت‌ها، اپلیکیشن واسط کالاست. از اینکه با ما همراه بودید سپاسگزاریم.

منابع:
goodhousekeeping.com
mcgill.ca
healthyandlovinit.com
makeupandbeauty.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *