راهنمای جامع برای خرید عطر زنانه

راهنمای جامع برای خرید عطر زنانه

انتخاب یک عطر عالی برای برخی از خانم‌ها به یک امر بسیار مهم تبدیل‌شده است. درواقع، برخی از خانم‌ها عطرهای خود را بسیار جدی می‌گیرند؛ بنابراین هنگام خرید یک عطر، مخصوصاً به‌عنوان هدیه، باید اطمینان حاصل کنید که تمام اصول آن را قبل از اینکه تصمیم نهایی بگیرید، رعایت کرده‌اید. هر زنی باید رایحه‌ای داشته باشد که به‌طور منحصربه‌فردی مشخص کند که کیست. در مقاله راهنمای خرید عطر زنانه برخی از فاکتورهای مهم که باید هنگام خرید عطرها موردتوجه قرار گیرند را بررسی می‌کنیم.

مطالعه راهنمای خرید عطر را نیز از دست ندهید!

پایبندی به رایحه‌های آشنا

به رایحه‌های آشنا پایبند باشید
این نکته، در هنگام خریدن عطر به‌عنوان هدیه نکته خوبی است. سعی کنید برای خرید هدیه به سمت عطرهایی بروید که بوی آن شبیه همان عطری است که آن خانم همیشه استفاده می‌کرده و بوی آن را دوست داشته است.

به‌عنوان‌مثال اگر او عطرهایی مانند شانل شماره ۵ کلاسیک را در مجموعه خود داشته باشد، شما نمی‌توانید یک جهش بزرگ انجام دهید و عطری مانند Angel via Thierry Mugler را برای او تهیه کنید که نت‌های بسیار محکمی دارد. در عوض، برای این زن باید عطرهایی را در نظر بگیرید که قابل‌مقایسه با شانل شماره ۵ باشند، مانند Narciso.

درنظر گرفتن مناسبت

در راهنمای خرید عطر زنانه به این نکته توجه داشته باشید که آیا عطری را که برای کار انتخاب می‌کنید، برای یک‌شب بیرون رفتن با نامزد خود در شهر یا برای یک قرار ملاقات عاشقانه نیز استفاده می‌کنید؟

مناسبتی که برای آن عطر خواهید زد مهم خواهد بود، زیرا همه عطرها برای هر مناسبتی مناسب نیستند.

عطرهای سبک و تازه مانند Amazing Grace by Philosophy برای استفاده روزانه مناسب هستند. بنابراین برای کار یا قرار ناهار و همچنین اگر مسافرت هستید می‌توانید از این نوع عطرها استفاده کنید. برای رویدادهای شب، رایحه‌های قوی‌تر با غلظت بالاتر عطر مناسب‌ترند.

درنظر گرفتن فصل

همچنین باید در هنگام خرید عطرها، فصل‌ها را نیز در نظر بگیرید. در ماه‌های زمستان که هوا سرد‌تر است، عطرهای تلخ و گرم گزینه‌های بهتری خواهند بود.

وقتی هوا گرم است عطرها قوی‌تر هستند اما به‌سرعت محو می‌شوند. به همین دلیل ادوپرفیوم و ادکلن در این فصول محبوب‌ترین گزینه هستند، زیرا وقتی دوباره می‌خواهید احساس تازگی کنید، می‌توانید آن را به‌طور مکرر روی پوست بزنید.

پیدا کردن رایحه مناسب خود

اولین کاری که باید در راهنمای خرید عطر زنانه و در مورد یافتن عطر خود انجام دهید این است که در نظر بگیرید چه رایحه‌ای برای شما بهتر است. انواع مختلفی برای انتخاب وجود دارد: مرکبات / میوه، گل، مشک / ادویه و چوب.

پیدا کردن رایحه مناسب
پیدا کردن رایحه مناسب

اگر بیشتر به بوی زنانه یا نرم‌تری علاقه دارید، رایحه‌های گل بسیار عالی هستند. این رایحه‌ها شامل اسطوخودوس، شکوفه‌های گیلاس و گل رز هستند.

مرکبات رایحه پررنگ‌تری دارد. این‌ها شامل بوی میوه‌ای معمول مانند سیب یا پرتقال هستند. اگر به دنبال چیزی کمی خاکی‌تر هستید، به دنبال رایحه‌هایی مانند هیزم، جنگل‌های بارانی یا پاچولی باشید. مشک، بوی ملافه نو را می‌دهد. همچنین عطر شما می‌توانند کمی ادویه داشته باشند مانند دارچین یا وانیل.

اگر کسی هستید که از داشتن چند گزینه به‌جای یکی لذت می‌برید، بهتر است حداقل دو عطر از دو خانواده خوشبو و جداگانه داشته باشید. شاید شما بخواهید یک روز بوی گل رز بدهید و روز دیگر بوی اقیانوس! صرف‌نظر ازآنچه انتخاب می‌کنید، فقط مطمئن شوید که آن رایحه‌ها به بهترین وجه ممکن شمارا نشان می‌دهند.

می‌توانید در مورد نت‌های مختلفی که برای ساخت ادکلن و عطر استفاده می‌شود بیشتر بدانید تا ایده بهتری در مورد این‌که کدام‌یک باسلیقه شما سازگارتر است، داشته باشید.

درنظر گرفتن غلظت عطر

عطرها از چهار سطح مختلف غلظت تشکیل‌شده‌اند. این سطوح مشخص می‌کند که رایحه در طول روز چه مقدار دوام خواهد داشت. هنگام خرید این نکته را به خاطر بسپارید زیرا رایحه‌ها معمولاً میزان غلظت روی بطری را به شما نشان می‌دهند. بیشتر اوقات، هر چه غلظت بالاتر باشد، قیمت بالاتر است. عطرها در چهار سطح مختلف غلظت وجود دارند.
در ادامه مقاله راهنمای خرید عطر زنانه به بررسی و توضیح بیشتر غلظت‌های مختلف عطر می‌پردازیم.

عطر

عطر که به‌عنوان عطر خالص نیز شناخته می‌شود، بیشترین غلظت عطر را دارد. عطر حاوی رایحه‌ای از ۱۵ تا ۴۰ درصد عطر است اما غلظت آن برای اکثر عطرها بین ۲۰ تا ۳۰ درصد است. از همه رایحه‌ها، عطرها بیشترین ماندگاری رادارند چیزی حدود شش تا هشت ساعت. عطر به دلیل غلظت بالای رایحه، به‌طورکلی بالاترین قیمت را در بین انواع رایحه‌ها نیز دارد.

افرادی که دارای پوست حساسی هستند، بهتر است از عطرها استفاده کنند زیرا الکل آن‌ها نسبت به انواع دیگر رایحه بسیار کمتر است و بنابراین باعث خشک شدن پوست نمی‌شوند. بنابراین عطر بالاترین سطح غلظت تا ۳۰٪ را دارد و می‌تواند در طول روز ماندگار باشد.

ادو پرفیوم

بعد از عطر، ادوپرفیوم (EDP) بالاترین غلظت رایحه بعدی است. ادوپرفیوم به‌طورکلی دارای غلظت عطر بین ۱۵ تا ۲۰ درصد است. به‌طور متوسط ادوپرفیوم چهارتا پنج ساعت دوام می‌آورد. همچنین به‌طورکلی ارزان‌قیمت‌تر از عطر است.

ادو پرفیوم
خرید ادو پرفیوم مناسب

اگرچه مقدار الکل بیشتری نسبت به عطر دارد، اما برای پوست‌های حساس بهتر از سایر انواع عطر است. ادو پرفیوم یکی از رایج‌ترین انواع رایحه است و برای استفاده روزانه مناسب است.
ادو پرفیوم قوی‌تر از دو سطح گذشته است و حداقل ۶ ساعت دوام دارد و ۱۸٪ غلظت روغن و الکل بیشتری دارد.

ادو تویلت

غلظت عطر ادو تویلت (EDT) بین ۵٪ تا ۱۵٪ است. ارزان‌تر از ادوپرفیوم است و یکی از محبوب‌ترین انواع رایحه‌های موجود است. عطر EDT به‌طورمعمول دو تا سه ساعت دوام خواهد داشت. برخی ادو تویلت را عطر روز می‌دانند درحالی‌که برخی دیگر ادو پرفیوم را عطر شب می‌دانند. اصطلاح ادو تویلت از اصطلاح فرانسوی “faire sa toilette” به معنای آماده شدن گرفته‌شده است.
این نوع عطر یک فرم رقیق‌شده از عطر است اما از ادکلن قوی‌تر است. غلظت آن ۸٪ بیشتر است و می‌تواند تا ۴ ساعت دوام داشته باشد.

ادکلن

در راهنمای خرید عطر زنانه به شما میگوییم که عطر ادکلن یا EDC نسبت به انواع عطر غلظت بسیار کمتری دارد. EDC به‌طورکلی دارای ۲٪ تا ۴٪ رایحه و غلظت زیاد الکل است. این مورد ارزان‌تر از انواع دیگر عطر است اما بااین‌حال رایحه فقط تا دو ساعت دوام دارد.

EDC به‌طورکلی در بطری‌های بزرگ‌تری عرضه می‌شود و به مقدار بیشتری باید مورداستفاده قرار گیرد.
بنابراین ادکلن، کمترین غلظت را دارد. رایحه آن می‌تواند حداکثر تا ۲ ساعت بماند و از ۵٪ روغن مخلوط با الکل و آب تشکیل‌شده است.

عطر Eau Fraiche

Eau fraiche شبیه ادکلن است که بوی آن به‌طورکلی تا دو ساعت ماندگار خواهد بود. غلظت عطر Eau fraiche حتی کمتر از ادکلن است که معمولاً فقط ۱٪ تا ۳٪ است. درحالی‌که eau fraiche غلظت عطر کمی دارد اما حاوی مقدار زیادی الکل نیست. از مقداری عطر همراه با مقدار بیشتری آب تشکیل‌شده است. در کنار انواع عطرهای ذکرشده در بالا، مه، افتر شیو و انواع دیگر رایحه‌ها موجود است.

می‌توانید در مقاله زیر با بهترین عطرهای زنانه آشنا شوید.

بهترین برندهای عطر زنانه

آزمایش، آزمایش و آزمایش مجدد!

در راهنمای خرید عطر زنانه، خرید یک عطر نباید استرس‌زا باشد. بااین‌حال، شما باید قبل از آزمایش عطر در فروشگاه محلی خود، به چند نکته توجه کنید.

اطمینان حاصل کنید که در موقع خرید بوهای دیگری مانند بوی بدن، برخی از عطرهای دیگر و حتی لوسیون بدن نیز در بدن شما وجود نداشته باشد. هنگام خرید عطر، باید تعداد عطرهای که امتحان میکنید را محدود کنید. بهتر است در هر بار مراجعه به فروشگاه بین ۳ تا ۶ مورد عطر را امتحان کنید.

راهنمای جامع برای خرید عطر زنانه
امتحان کردن بوی عطر

قبل از امتحان کردن رایحه روی بدن، ابتدا بو را در هوا یا روی ورقه‌ای بپاشید تا بدانید بوی عطر به‌خودی‌خود چیست. کمی روی مچ دست خود اسپری کنید و عطرها را مخلوط نکنید. بررسی کنید که عطر چگونه روی پوست شما واکنش نشان می‌دهد و چگونه بوی شمارا می‌گیرد. پس از اتمام آزمایش یک عطر، پس از چند دقیقه عطر دیگری را امتحان کنید تا حس بویایی شما خنثی شود.

تست کردن عطر

قبل از تصمیم به خرید عطر، قطعاً باید چند آزمایش ساده انجام دهید تا مطمئن شوید این عطر چیزی است که می‌خواهید بزنید و از آن لذت خواهید برد. ابتدا در بطری عطر را از دور کمی بو کنید تا ایده اصلی بوی آن را به دست آورید.

در راهنمای خرید عطر زنانه باید بدانید که پوست هرکدام از ما کد منحصربه‌فرد خود از هورمون‌ها و فرمون ها را دارد که می‌تواند بوی رایحه راکمی یا حتی به‌شدت تغییر دهد. بهتر است مقدار کمی روی مچ دست خود اسپری کنید، چند لحظه صبر کنید و سپس بوی رایحه روی پوست خود را ببویید.


خرید عطر جدید می‌تواند با تمام رایحه‌های موجود طاقت‌فرسا باشد. نه‌تنها رایحه‌های بی‌شماری موجود است، بلکه غلظت‌های مختلف عطر نیز وجود دارد. در زیر نام عطر روی بطری به‌طورمعمول غلظت عطر وجود دارد. غلظت عطر به استحکامی که یک عطر دارد اشاره دارد. عطرهایی با غلظت رایحه بالاتر حاوی روغن‌های معطر بیشتری و الکل کمتری هستند.
در ادامه راهنمای خرید عطر زنانه راهکارهای مختلف در خرید عطر برای یک خانم را توضیح خواهیم داد.

خرید عطر برای یک خانم

خرید عطر برای شریک زندگی خود دلهره‌آور است؛ اما دلایلی که خرید عطر را سخت می‌کند همان دلایلی است که باعث شده این عطر هدیه‌ای عالی باشد. هدیه‌ای با ارزش‌تر از عطری که بخواهید آن تا آخر عمر استفاده کنید، وجود ندارد.

جاسوسی!

اولین قدم در خرید رایحه مناسب برای او، جستجو کردن در مورد آنچه او قبلاً دوست دارد، است. شما می‌توانید یکی از این دو کار را انجام دهید. اولین روش کاملاً غیرحرفه‌ای است. فقط از او بپرسید کدام‌یک از عطرهایش را بیشتر دوست دارد. بااین‌حال، وقتی‌که نزدیک کریسمس یا تولد او است، او کاملاً متوجه منظور حرف شما شده و دیگر سورپرایزی در کار نخواهد بود!

در راهنمای خرید عطر زنانه، ما به شما توصیه می‌کنیم که در تاریکی شب کمدهای او را بگردید. آنچه شما به دنبال آن هستید بطری عطری است که کمترین مقدار عطر را دارد. این ایمن‌ترین راه برای فهمیدن این است که او چه عطری را دوست دارد. هیچ‌کس آن‌قدر از عطری که از آن نفرت داشته باشد، استفاده نمی‌کند!

راهنمای جامع برای خرید عطر زنانه
خرید عطری خوش بو

اکنون با دو انتخاب روبرو هستید. یکی از آن‌ها خرید بطری دیگری از همان عطر است. بله ما می‌دانیم که او آن را دوست دارد؛ اما مسلماً او از این کار خوشحال نخواهد شد. در عوض، ما می‌خواهیم تحقیق و جستجو کنید تا مطمئن شوید که هدیه‌ای خاص و ویژه برای او خواهید داشت.

تحقیق کردن

وقت آن است که یک‌قدم از کمدهای او دور شوید و کمی درباره عطرها یاد بگیرید. اگرچه تعداد عطرهای گیج‌کننده‌ای که می‌توانید خریداری کنید، بسیار زیاد هستند، اما همه آن‌ها اساساً دریکی از هفت دسته زیر قرار می‌گیرند:

گل

محبوب‌ترین نوع عطر زنانه است. برای اینکه بوی آن را بفهمید لازم نیست که یک متخصص باشید. این همان بوی گل است.

تازه

این خانواده از عطرهای مرکبات است. این رایحه از لیمو، پرتقال، ترنج، گریپ‌فروت و مانند آن تشکیل‌شده، با استشمام آن‌ها احساس تازگی را خواهید داشت.

شرقی

از ترکیباتی مانند چوب صندل، وانیل و کهربا تشکیل‌شده است، «شرقی‌ها» از رایحه‌های هندی و عربی الهام گرفته‌شده‌اند.

عطر Fougere

این عطرها که همچنین به‌عنوان «معطر» نیز شناخته می‌شوند، اغلب دارای اسطوخودوس، وتیور، خزه بلوط و سایر رایحه‌های گیاهی هستند و به‌طورکلی بوی سبز و تقریباً علفی دارند. آن‌ها به‌طور سنتی مردانه هستند اما ممکن است زنان نیز آن‌ها را دوست داشته باشند.

عطر وودی

همان عطر چوب است.

عطر Chypres

این عطر زنانه، پیچیده و کمیاب، سخت‌ترین رایحه‌ای است که می‌توانید از آن استفاده کنید. آن‌ها با عناصری از خانواده‌های دیگر عطر با بوی چوبی، گرم و خشک ترکیب می‌شوند.

عطر Gourmand

کارامل، شکلات، شیرینی و تافی رایحه‌های این خانواده شیرین هستند.
در راهنمای خرید عطر زنانه باید بدانید که رایحه‌ای که همسرتان از قبل دوست داشته، قرار است از یکی از خانواده‌های بالا باشد یا ترکیبی از دوتای آن‌ها.

خوشبختانه، برای اینکه بفهمید کدام‌یک از این هفت مورد است، نیازی به استشمام آن ندارید! فقط می‌توانید نام آن را سرچ کنید.

مرحله خرید

جالب‌ترین مرحله، این قسمت است. شما از قبل می‌دانید که شریک زندگی شما چه چیزی را دوست دارد، اکنون می‌توانید بیرون بروید و نسخه بهتری از آن را پیدا کنید.

به نزدیک‌ترین فروشگاه بزرگ بروید. شما می‌توانید با داشتن اطلاعاتی که به دست آورده‌اید و همچنین کمک فروشندگان عطر بهترین رایحه موردعلاقه را از خانواده عطر موردعلاقه همسر خود را پیداکرده و بخرید.

راهنمای جامع برای خرید عطر زنانه
مشاوره گرفتن از فروشنده

قبل از اینکه بینی شما از کار بیفتد حداکثر ۶ عطر را ببویید. از بین این موارد، شما مطمئناً چیزی را پیدا خواهید کرد که شریک زندگی شما آن را موردستایش قرار خواهد داد. به‌هرحال، این نسخه بهتر و جذاب‌تری از چیزی است که او قبلاً دوست داشته است.

در ادامه مقاله راهنمای خرید عطر زنانه به بررسی عطرهای مختلف برای شخصیت‌های مختلف زنان می‌پردازیم.


عطر برای شخصیت‌های مختلف زنان

کریستین دیور یک‌بار گفت: «عطر زن بیشتر از دست‌نوشته‌های او درباره او می‌گوید.»

عطری که می‌زنید، در مورد شخصیت شما چیزهای زیادی می‌گوید. نوع مناسب عطر اعتمادبه‌نفس هر خانم را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود احساس جذابیت بیشتری داشته باشد. هر زن باید با توجه به شخصیت خود عطر خود را نیز انتخاب کند.


بهترین عطرها برای خانم‌های خجالتی

اگر شخصیت شما خجالتی است، ظرافت بهترین لباس شماست! عطرهای معطر مانند اسطوخودوس و شکوفه‌های گیلاس را انتخاب کنید. عطرهای مناسب خود را پیدا کنید اما به رایحه‌هایی که منعکس‌کننده مینیمالیسم هستند، بچسبید.

بهترین عطرها برای زنان رمانتیک

اگر شما یک عاشق هستید که شور و حرارت دارید، عطری انتخاب کنید که حاوی نشانه‌ای از رمانتیسم باشد و نت‌هایی از مشک، داشته باشد. رایحه‌ای گل‌دار اما با پیچ‌وتاب را انتخاب کنید.

بهترین عطرها برای خانم‌های مرموز

اگر شما دوست دارید رازهای خود را حفظ کنید عطری را انتخاب کنید که دارای لایه‌های مختلف باشد. یک‌پایه سبک، چیزی مانند وانیل انتخاب کنید و آن را با یک گره پیچیده ادویه یا چوب پرکنید.

عطری را انتخاب کنید که قوی و درعین‌حال دارای ترکیبات مختلف باشد تا آن اثر مرموز را حفظ کند.
در ادامه مقاله راهنمای خرید عطر زنانه عطرهای مخصوص زنان کلاسیک و کمی قدیمی را بررسی می‌کنیم.


بهترین عطرها برای خانم‌های شیک و کلاسیک

عطرهای کلاسیک بی‌انتها و ظریف هستند. عطری تهیه کنید که با مشک، وانیل و عنبر ساخته‌شده باشد تا آن بوی خوب کهنه و ماندگاری را به ارمغان بیاورد.عطر مخصوص شب خود را با رایحه مشک، وانیل و عنبر انتخاب کنید.

بهترین عطرها برای زنان برون‌گرا

برون‌گراها دوست دارند آزمایش کنند و معروف هستند به اظهارنظر کردن. اگر شخصیتی برون‌گرا دارید، به رایحه‌ای که دارای ترکیبی از ادویه‌جات، گله‌ای وحشی با تثبیت‌کننده وانیل است، بسنده کنید. قبل از پوشیدن لباس عطر خود را بزنید.

بهترین عطرها برای زنان طبیعت دوست

نوع مناسب عطر برای دوستداران طبیعت از عناصر خاکی ساخته خواهد شد. عطری را انتخاب کنید که با چوب صندل، عنبر و گله‌ای عجیب‌وغریب ایجادشده باشد. قبل از استفاده از عطر، از خشک بودن پوست خود اطمینان حاصل کنید.

بهترین عطرها برای خانم‌های ساده

عطرهای میوه‌ای برای این خانم‌ها بهترین نتیجه را می‌دهند. می‌توانید رایحه‌هایی را که از توت‌فرنگی، تمشک، هلو، خربزه و عسل ساخته‌شده‌اند را استفاده کنید. عطرها بوی شیرین و مطبوعی دارند که در شخصیت شما طنین‌انداز می‌شوند.

راهنمای جامع برای خرید عطر زنانه
خرید عطری مناسب

می‌توانید در طول روز از رایحه‌های میوه‌ای مرکبات استفاده کنید و سایر رایحه‌های میوه‌ای را برای شب نگه‌دارید.
در ادامه راهنمای خرید عطر زنانه بهترین عطرهایی که هم زنان و هم مردان می‌توانند استفاده کنند را مطالعه خواهیم کرد.

بهترین عطرهای خنثی

اگر شما عطری را دوست دارید که هم توسط مردان و هم توسط زنان استفاده می‌شود می‌توانید از عطرهایی استفاده کنید که موادی مانند چرم، چوب، مشک، پاچولی، کهربا، نعناع نیزه و وانیل را در ترکیب خود داشته باشند.

برای استفاده از عطر، آن را به لباس یا بدن نمالید، فقط آن را اسپری کنید و بگذارید به‌طور طبیعی روی پوست شما بنشیند.

کلام آخر

به پایان مقاله راهنمای خرید عطر زنانه رسیدیم. دانستید که همه این عوامل به همراه نوع عطر و نت‌هایی که در آن وجود دارد به شما در انتخاب عطر عالی کمک می‌کنند. انتخاب یک عطر مناسب سرگرم‌کننده اما وقت‌گیر است؛ اما در پایان کار، بوی خوش عطر ارزش این همه زحمت را خواهد داشت!

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع‌شده باشد. شما می‌توانید با مراجعه به سایت واسط پت سایر مقالات مرتبط را مطالعه کنید. فراموش نکنید که بهترین گزینه برای خریدوفروش وسایل دست‌دوم شما با مناسب‌ترین قیمت‌ها، اپلیکیشن واسط کالاست. از همراهی شما سپاس‌گزاریم!

منابع:
izzyandliv.com
perfume.com
esquire.com
femina.in

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *