انواع ریمل

آشنایی با انواع مختلف ریمل

مژه‌های بلند، شاداب و ضخیم مورد علاقه همه هستند. اما بسیاری از ما با چنین مژه‌های زیبایی به دنیا نیامده‌ایم. خوشبختانه صنعت لوازم آرایشی و بهداشتی اینجا هستند تا به شما کمک کنند. نیاز شما هر چه باشد، انواع مختلف ریمل برای شما وجود دارد تا استفاده کنید و ظاهر دلخواه خود را به دست آورید.

ریمل، پایه و اساس هر آرایش موفقی است و برس مناسب می‌تواند تفاوت زیادی را در ظاهر صورت شما ایجاد کند. با ما همراه باشید تا به بررسی انواع ریمل و نکات ریز و درشت مربوط به آن بپردازیم.

انواع مژه

انواع مختلف ترکیبات ریمل در بازار موجود هستند که در یک ثانیه کل چشم شما را تغییر می‌دهند. تنها چیزی که باید بدانید این است که چگونه ریمل را به روش صحیح بزنید. در ابتدا شما باید نوع مژه خود را بشناسید تا بتوانید ریمل مناسب برای خودتان را انتخاب کنید. انواع مختلف مژه عبارت‌اند از:

  • مژه‌های کوتاه: ریمل بلند کننده را امتحان کنید.
  • مژه‌های نازک: ریمل پرپشت کننده را پیشنهاد می‌دهیم.
  • هر دو: ریمل حجم دهنده را امتحان کنید.

خواندن مطلب راهنمای انتخاب ریمل به شما در این مسیر بیشتر کمک خواهد کرد.

انواع ریمل بر اساس ترکیب

همانطور که می‌دانید ریمل‌ها ترکیباب و انواع مختلفی باشید. در ادامه با ما همراه باشید تا هرکدام را به‌طور جداگانه بررسی کنیم.

ریمل پودری

ریمل پودری با ریمل مرطوب و خشک بسیار متفاوت است. چند قطره آب به آن اضافه می‌کنید و از آن با یک براش مخصوص استفاده می‌کنید. این ریمل برای زمان‌های طولانی مدت مناسب نیست.

ریمل کرمی

ریمل کرمی حجم دهنده مژه‌های نازک و کم حجم است و به چشم عمق می‌بخشد. شما به نوع خاصی از برس برای آن نیاز دارید.

ریمل مایع

این ریمل‌ها به راحتی یافت می‌شوند و نسبت به سایر انواع ریمل رایج‌ترند و بیشتر خانم‌هایی از آن استفاده می‌کنند که مژه‌های آن‌ها کمی فر و حالت دار باشند. ریمل مایع مژه‌ها را تقویت می‌کند. این‌ ریمل‌ها در دو نوع مقاوم در برابر آب و محلول در آب موجود هستند.

آشنایی با انواع متخلف ریمل
ریمل مایع

انواع ریمل بر اساس کاربرد

امروزه انواع مختلفی از ریمل در بازار وجود دارد، به‌همین‌دلیل ممکن است انتخاب ریمل مناسب مشکل باشد. ریمل‌های فر کننده برای افرادی که مژه های طبیعی کمی دارند، بهترین انتخاب هستند. در حالی که ریمل بلند کننده برای افرادی که مژه های کوتاه دارند بسیار عالی است. ریمل حجم‌دهنده همچنین می تواند مژه‌ها را ضخیم‌تر و پرتر نشان دهد.

در ادامه نگاهی دقیق به هرکدام از این ریمل‌ها می‌اندازیم.

ریمل بلند کننده

ریمل بلند کننده به مژه‌های شما طول می‌دهد. برس‌های اکثر ریمل‌ها دارای موهای متراکم‌تر هستند، این ماده باعث می‌شود ریمل مخصوصاً روی نوک آن به مژه‌ها برسد.

این ریمل برای افرادی که مژه‌های کوتاه و کمی دارند، بهترین است. برای ایجاد بیشترین طول، باید حداقل دو لایه ریمل روی مژه‌ها بزنید. وقتی ریمل زده می‌شود، این الیاف به نوک مژه‌ها متصل می‌شوند و باعث می‌شوند بلندتر به نظر برسند.

ریمل حجم دهنده

ریمل حجم دهنده به شما کمک می‌کند تا اگر مژه‌های کم پشت و نازک دارید، بتوانید مژه‌های پر و ضخیم‌تری داشته باشید. این ریمل حاوی فرمول ضخیم‌تری از مویچه ها و پلیمرهای سیلیکون است.

ادعا می‌شود که ریمل حجم دهنده برای افرادی که مژه‌های نازک یا کمی دارند، بدون در نظر گرفتن طول، مناسب است. در آن‌ها الیاف مصنوعی کار نمی‌شود و برای تکمیل فرم و رنگ مژه‌های طبیعی طراحی شده‌اند. همچنین حاوی رنگ‌دانه‌های تیره و قوی برای ظاهری متراکم هستند.

ریمل تقویتی

از بین انواع ریمل می‌توان به ریمل تقویتی اشاره کرد. این مدل ریمل‌ها علاوه بر حجم دهی و بلند کردن دارای موادی هستند که برای تقویت مژه و پر شدن یا بلند شدن مژه‌های شما به‌طور طبیعی مفید هستند.

ریمل مخصوص فر کردن

این ریمل‌ها برای کسانی که مژه‌های صاف دارند بسیار مناسب هستند. آن‌ها حاوی پلیمرهای تصفیه‌کننده هستند که پس از استفاده از آن منقبض می‌شوند و باعث می‌شوند مژه‌ها جمع شده و بلند شوند.

مخصوص فر کردن
فر کردن مژه ها

برس این ریمل‌ها به جای شکل مستقیم معمولی، کمی خمیده هستند. ریمل‌های فر کننده به تقویت فر طبیعی مژه‌ها کمک می‌کنند.

ریمل جدا کننده

این محصول همه کاره که حجم دهنده و ضخیم کننده است، معمولاً به صورت ضد آب موجود است. با توجه به غلظت و بافت آن، به‌طور مساوی روی مژه‌ها پخش می‌شود، هر مژه را جداگانه، ظریف و با فر زیبایی نشان می‌دهد.

ریمل‌های ضد آب

هیچ چیز شرم‌آورتر از ریختن ریمل روی صورت نیست! اگر انتظار کمی باران، اشک، عرق یا هرگونه وضعیت دیگری را دارید به دنبال این نوع ریمل‌ها بروید. اگر پوست روغنی داشته باشید نیز باید از ریمل ضدآب استفاده کنید، زیرا روغن‌های طبیعی پوست ما می‌توانند باعث خراب شدن آرایش شما شوند.

این نوع ریمل حاوی روغن‌های معدنی و واکس از منابع حیوانی یا گیاهی است که به آن‌ها اثر ضد آب می‌بخشند. پاک کردن آن‌ها با مواد پاک کننده معمولی سخت است و به مواد پاک کننده مخصوص آرایش بر پایه روغن نیاز دارید. این ریمل‌ها حاوی فرمول‌هایی هستند که بررسی شده‌اند و برای ساعت‌های طولانی روی چشم دست نخورده باقی می‌مانند.

ریمل رنگی

ریمل آرایش چشم‌ها را کامل می‌کند و درعین‌حال استفاده محدود و متعادل از آن به چشم‌ها زیبایی خاصی می‌بخشد. ولی ریمل رنگی آرایش و مصنوعی بودن چهره را به‌وضوح نشان می‌دهد. ریمل رنگی برای کسانی که می‌خواهند آرایشی خاص و متفاوت داشته باشند مناسب است.


برای اینکه بتوانید کرم پودر مناسب خود را پیدا کنید خواندن مقاله زیر را از دست ندهید.
راهنمای انتخاب کرم پودر

انتخاب صحیح برس ریمل

برس ریمل دارای اشکال و اندازه‌های مختلف است که هر کدام هدف متفاوتی دارند. در ابتدا شما را با این برس‌ها آشنا می‌کنیم و بعد در ادامه با شما انواع ریمل را بررسی می‌کنیم.

اگر برای خرید لوازم آرایشی خود سردرگم هستید و دچار مشکل شده‌اید پیشنهاد می‌دهیم خواندن مطلب زیر را از دست ندهید.
راهنمای خرید لوازم آرایشی

برس منحنی S

این برس منحنی هم بلند کننده و هم حجم دهنده است و مژه‌های شما را با فرمی زیبا نشان خواهد داد. برس منحنی یکی از برس های پرکاربرد و پرطرفدار است که می‌تواند بدون گلوله گلوله شدن ریمل روی مژه‌ها چند مرتبه از آن استفاده کنید.

این برس با پوششی که دارد تمام مژه‌های ریز را نیز می‌پوشاند. برس منحنی مناسب برای کسانی است که به دنبال فرهای بیشتر و لیفت اضافی مژه‌ها هستند.

برس مخروطی شکل

چه مژه‌ها ضریف باشند و چه کوتاه، این برس به فرم چشم می‌آید و همه‌جا را پوشش می‌دهد. برس مخروطی آماده است تا همه کارها را انجام دهد! فقط با چند ضربه تنوع، حجم، طول و فر را به چشم‌هایتان اضافه کنید. این برس برای مدل چشم‌گربه‌ای مناسب است، زیرا حالت نشستن روی مژه متناسب با چشم‌گربه است.

برس مخروطی شکل
برس مخروطی شکل

مدل مخروطی برعکس نیز موجود است، یعنی نوک برس پهن و انتهای آن نازک هست و بیشتر برای حجم دهی کاربرد دارد.

برس باریک

مژه‌های کوتاه و ریز دارید؟ با این برس به یک آرایش چشم با ظاهری طبیعی دست پیدا می‌کنید. این برس با داشتن مویچه های ریز تمام مژه‌های شما را زیبا می‌کند. این برس برای مژه‌های صاف و کوتاه مناسب است. خاصیت بلند کنندگی دارد ولی متأسفانه حجم دهی ندارد.

برس توپی

یکی از جدیدترین برس‌ها است که هم حجم و هم تعریف می‌دهد. به لطف شکل آن، می‌توان پایه مژه‌ها را اصلاح کرد و حتی کوتاه‌ترها را نیز در یک خط قرار داد. برای ریمل زدن نقاطی که قابل دسترس به سادگی نیستند مناسب هستند.

برس ضخیم یا سه‌گانه

برای بلند کردن، حجیم کردن و فر کردن مناسب است. این برس واقعاً همه کار را انجام می‌دهد. بیشتر انواع ریمل با این برس هستند. مویچه های این برس تمام مژه‌های شما را پوشش می‌دهد و آن‌ها را پرپشت و ضخیم می‌کند؛ اما این برس‌ها خاصیت بلند کنندگی ندارند. برای کسانی که مژه‌های بلند و کم پشت دارند مناسب است.

برس مارپیچی

این برس‌ها عمل حجم دهندگی و فرم دهی به مژه‌ها را به خوبی انجام می‌دهند. اگر می‌خواهید که هم مژه‌های شما حجم بگیرند و حالت داشته باشند بهترین گزینه برس های مارپیچی هستند. این برس‌ها حالت‌دهی زیبایی برای مژه‌های شما به ارمغان می‌آورند.

برس ساعت شنی

انحنای اطراف این برس ها به مژه‌ها جلوه و زیبایی خاصی می‌دهد. بیشتر این نوع برس‌ها برای بلند کردن و حجم دهی به مژه‌های گوشه بیرونی چشم کاربرد دارند. با برس پایه‌ای که به‌تدریج به سمت نوک آن نازک می‌شود، برس ساعت شنی حجم مژه را افزایش می‌دهد. این برس به‌خصوص برای کسانی که مژه‌های نازک دارند مناسب است.

قبل از خرید کرم ضد آفتاب به شما توصیه می‌کنیم حتماً این مطلب را بخوانید.
راهنمای خرید کرم ضد آفتاب

نکات مهم!

  • ریمل‌های محلول در آب به راحتی پوسته پوسته می‌شوند و زمان استفاده از آن‌ها طولانی نیست. آن‌ها را می‌توان با هر پاک کننده آرایش به راحتی پاک کرد.
  • ریمل‌های ضد آب مدت طولانی باقی می‌مانند. آن‌ها بهترین انتخاب برای تابستان‌ها و هوای بارانی هستند. پاک کردن آن‌ها با مواد پاک کننده معمولی سخت است و به مواد پاک کننده مخصوص آرایش بر پایه روغن برای پاک کردن آن‌ها نیاز دارید. این نوع ریمل برای ساعت‌های طولانی روی چشم دست نخورده باقی می‌ماند.
  • برس بلند برای طولانی شدن مژه بهتر است.
  • برس کوچک برای مژه‌های کوچک بهتر است، زیرا مژه‌ها را جمع نمی‌کند و باعث ضخیم شدن آن‌ها می‌شود.
آشنایی با انواع متخلف ریمل
ریمل ضدآب

بهترین انتخاب برای مژه‌های متراکم

آنچه در فرمول انواع ریمل نقش دارد با نحوه ظاهر شدن آن بر روی مژه‌ها ارتباط مستقیمی دارد. هر چقدر دفعات تکرار بیشتر باشد، مژه‌های شما ضخیم‌تر و حجیم‌تر می‌شوند. اگر هدف شما داشتن مژه‌های متراکم و جدا از هم باشد، باید از فرمولی که با گلیسیرین یا عصاره ابریشم دارد استفاده کنید، همچنین یک برس سیلیکونی برای بهتر شدن به شما کمک می‌کند.

کلام آخر

اکنون که با انواع ریمل آشنا شدید، می‌دانید که ریمل مناسب شما چیست و استفاده از ریمل چقدر مهم است. هنگام انتخاب ریمل توصیه می‌شود قبل از خرید ریمل، عملکرد و نتیجه آن را بدانید. تصمیم‌گیری درباره آنچه می‌خواهید از ریمل خود به دست آورید، جستجو را بسیار محدود می‌کند.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع‌شده باشد. شما می‌توانید با مراجعه به سایت واسط پت سایر مقالات مرتبط را مطالعه کنید.
فراموش نکنید که بهترین گزینه برای خریدوفروش وسایل دست‌دوم شما با مناسب‌ترین قیمت‌ها، اپلیکیشن واسط کالاست. از اینکه با ما همراه بودید سپاسگزاریم.
منابع:
stylevanity.com
byrdie.com
stylecraze.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *