چگونه لباس را تزئین کنیم؟

چگونه لباس را تزئین کنیم؟

امکان دارد شما نیز به دنبال لباس‌هایی با طرح‌ها و شکل‌های جدید باشید و آن را درکمد خود پیدا نکنید! گاهی اوقات باید به‌جای خرید مکرر لباس و خرج و مخارج زیاد، از لباس‌های ساده و قدیمی خود لباسی جدید با طرحی جذاب بسازید.
ما به شما در این مقاله‌ راه‌های تزئین لباس و تغییر لباس‌های ساده و قدیمی‌تان را به شما آموزش می‌دهیم. با ما در ادامه مقاله همراه باشید!

چاپ روی لباس

برای چاپ یک طرح یا عکس موردنظر خود بر روی لباس شما به جوهر و چاپگر ویژه‌ای نیاز دارید. یعنی اگر می‌خواهید شکل یا تصویری که می‌خواهید بر روی لباس بزنید دوام بیشتری داشته باشد باید آن را چاپ کنید.

اگر خودتان شرایط چاپ عکس روی لباس را ندارید می‌توانید لباستان را به چاپخانه‌های تخصصی و عکاسی‌های مخصوص در شهر خود بسپارید.

پولک‌دوزی روی لباس

وقتی به فکر تزئین یک لباس بچگانه یا زنانه هستید پولک و پولک‌دوزی را فراموش نکنید. می‌توانید با پولک نقش و نگارهایی با نخ‌های نامرئی به پارچه لباس بدوزید مثلاً حروف انگلیسی یا نقش‌هایی مانند یک قلب یا گل.

تزئین با گل روی لباس

می‌توانید با گل طرح‌های زیبا درعین‌حال ساده را داشته باشید. برای درست کردن و چسباندن یک گل روی لباس خود می‌توانید از پارچه‌هایی مانند ساتن، ابریشم، ارگان زا، تور، مخمل استفاده کنید.
ساخت گل بسیار آسان است و زمان زیادی نمی‌برد. کافی است دایره‌هایی را از پارچه جدا کنید و برش بزنید. سپس آن هارا لایه‌لایه کنید و چند مهره فرانسوی در مرکز آن‌ها کوک بزنید. شما می‌توانید این گل مدرن و زیبا را بر روی هر قسمتی از لباس که دلخواهتان است بدوزید یا بچسبانید.

برای انتخاب لباس، مقاله چگونه لباس انتخاب کنیم؟ را مطالعه کنید.

گلدوزی روی لباس

گلدوزی روی لباس یک روش قدیمی و پرکاربرد است. شما می‌توانید با دوختن گل روی یقه یا جیب و حتی قسمت پایین لباس یا شلوار، زیبایی و تغییری جدید در لباس یا شلوار خود ایجاد کنید. اگر حتی لباس شما از قبل چاپ‌شده باشد می‌توانید گلدوزی را نیز بر آن چاپ اضافه کنید تا طرحی خاص ایجاد گردد.

نقاشی روی پارچه لباس

برای کشیدن هر نوع نقاشی روی یک تی‌شرت می‌توانید از رنگ‌های ساده مخصوص پارچه استفاده کنید. اگر مهارت کافی داشته باشید می‌توانید نقاشی را به‌خوبی چاپ کنید. ازآنجاکه تی‌شرت‌ها پارچه‌های نسبتاً نازکی دارند شما باید هنگام نقاشی روی آن‌ها بیشتر احتیاط کنید. یک‌ تکه کاغذ، مقوا یا پلاستیک را داخل لباس نگهدارید تا از نفوذ آب و رنگ به پشت لباس جلوگیری کند.

نقاشی کردن روی پارچه
نقاشی کردن روی لباس

مهر زدن روش دیگری برای انجام نقاشی روی لباس است. شما می‌توانید چند مهر بسیار آسان با وسایل خانه تهیه کنید و روی تی‌شرت‌های خود مهر بزنید. جالب است بدانید عمل مهر زدن می‌تواند با سیب‌زمینی انجام شود.

تزئین لباس با مهره و مروارید

مرواریدها دانه‌های کوچک و جذابی هستند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید هر لباس قدیمی یا ساده خود را به لباسی چشمگیر در زیبایی تبدیل کنید. امروزه شلوار مرواریدی یک مدل زیبا است و دارای طرفداران زیادی است.

تزئین لباس با روبان

درست کردن گل با روبان می‌تواند یکی از زیباترین تزئین‌ های لباس باشد. برای این کار باید ابتدا رنگ گل متناسب لباس را خریداری کرده و قطر ربان برحسب جای در نظر گرفته‌شده برای گل را تعیین کنید. روبان‌های توری نیز می‌توانند انتخاب‌های مناسبی برای طرفداران خود باشند.

اضافه کردن تور یا پارچه روی لباس

تزئین بعدی، اضافه کردن پارچه حریر نازک یا تور در پایین شلوار است. این پارچه‌ها به شکل کلوش و با تزئینات گلدوزی یا مروارید دوزی به پایین پاچه وصل می‌شوند و ماهیتی مجلسی به شلوار جین شما می‌دهند. همچنین آن‌ها را می‌توان به یقه یا آستین و سر جیب کت اضافه کرد.

اگر به دوختن لباس علاقه دارید، مطالعه مقاله زیر را از دست ندهید!

چطور لباس مجلسی بدوزم؟

چسباندن وصله‌های نمدی

نمد پارچه‌ای است که از بین نمی‌رود و در رنگ‌های مختلف و طبیعی موجود است. نمد را معمولاً می‌توان به اشکال مختلف درآورد و به‌راحتی روی تی‌شرت‌ها دوخت تا لباس تزئین شود.

برش قسمتی از لباس (ریش‌ریش کردن)

تی‌شرت‌های ریش‌ریش همیشه یک مدل لباس بوده‌اند. ریش‌ریش کردن آن‌ها در فواصل مختلف و در مکان‌های مختلف طرح خاصی به آن‌ها می‌دهد. شما نیز می‌توانید قسمت پایین تی‌شرت ساده‌ی خود را ریش‌ریش کنید.

تزئین با سنگ تزئینی مخصوص لباس

گاهی یک لباس ساده را می‌توان باکمی سلیقه و خلاقیت و صرف هزینه‌ای کم به یک لباس مجلسی زیبا و شیک تبدیل کرد. یکی از روش‌های تزیین لباس، سنگ دوزی و منجق دوزی است.
استفاده از سنگ‌های زینتی، منجوق، مروارید و ملیله یکی از رایج‌ترین روش‌های تزیین لباس مجلسی است.
ترکیب منجق دوزی و سنگ دوزی و ملیله‌دوزی به شکل گل می‌تواند ترکیبی زیبا و چشم‌نواز برای لباس‌های شما باشد.

چگونه لباس را تزئین کنیم؟
تزئین لباس با سنگ تزئینی

طرح کاغذ مومی استنسیل شده

طرح‌های استنسیلینگ، طرح‌های از پیش آماده‌شده برای تزئین لباس‌ها هستند. این کار ساده‌ترین روش برای ساخت چندین طرح در یک‌شکل و اندازه بر روی لباس‌هاست.
شما به‌راحتی می‌توانید طرح‌های متقارن و رنگی، طبق سلیقه‌ی خود را از خرازی‌ها خریداری کنید و طبق دستورات آن، آن را روی لباس خود بچسبانید.

اضافه کردن زیپ و دکمه

اضافه کردن دکمه‌های رنگی و زیپ به لباس‌ها و شلوار می‌تواند ایده‌ی جالب و جذابی برای خیلی‌ها باشد.
اضافه کردن زیپ به آستین‌ها می‌تواند آن هارا جذاب و خواستنی‌تر کند. همچنین اضافه‌کردن یک زیپ بلند به کنار شلوار از بالا به پایین می‌تواند آن را تبدیل به یک مدل امروزی با طرفداران زیاد کند.
دکمه‌ها انواع مختلفی دارند ولی کار آن‌ها همیشه باز و بسته کردن لباس بوده است! شما می‌توانید طبق سلیقه‌ی خود از دکمه‌های رنگی یا یکرنگ برای تزئین و تغییر یک لباس یا یک شلوار استفاده کنید.

تغییر رنگ لباس با پودرهای رنگی

شما می‌توانید با تهیه‌ی پودرهای مخصوص رنگ لباس، لباس‌ها یا شلوارهای ساده‌ی رنگ‌رفته‌ی خود را به را به رنگ طبیعی‌تری برگردانید و از آن‌ها استفاده کنید.
همچنین می‌توان چندرنگ را ترکیب کنید تا رنگ جدیدی را به لباس بدهید!

چسباندن تکه‌ای از پارچه روی آرنج لباس

این شیوه می‌تواند برای لباس‌هایی که در قسمت آرنج شل یا پاره شده‌اند نیز مناسب باشد. همچنین برای زانوی شلوار کودکانی که پاره شده‌اند نیز قابل‌استفاده است.
شما به‌راحتی به کمک دو قطعه چرم بیضی‌شکل می‌توانید این طرح را روی لباس یا شلوار موردنظر پیاده کنید.

زخمی یا زاپ دار کردن لباس

روش زاپ دار کردن اغلب برای شلوارهای لی استفاده می‌شود. شلوارهایی که استفاده‌شده‌اند قبلاً و نو نیستند معمولاً برای زاپ دار کردن مناسب‌اند.

اضافه کردن زنجیر بر روی لباس

با اضافه کردن زنجیرهای ظریف و نازک تزئینی به لباس خود می‌توانید لباس خود را از سادگی بیرون آورید.

دوختن کش

دوختن کش در قسمت:

  • مچ شلوارها
  • دور گردن لباس‌های بدون یقه
  • مچ آستین (برای لباس‌های آستین‌بلند)
  • قسمت بازو (در تی‌شرت‌ها)

به کار می‌رود. این روش می‌تواند روش تزئین لباس همه‌پسندی باشد.

اضافه کردن گیپور

اضافه کردن گیپور هم یکی از روش‌های جذاب وخاص برای تزئین لباس است. به این طریق که می توانید تکه ای از پارچه گیپور با رنگ دلخواه تان به قسمت جلوی لباس بدوزید.

چگونه لباس را تزئین کنیم؟
اضافه کردن گیپور به لباس

تزئین لباس با نخ

تزئین لباس با نخ هم روشی جدید برای تزئین لباس است. میتوانید با نخ های کاموا یا کوبلن طرح های جذاب به سلیقه خودتان برای لباس ایجاد کنید. برای مثال طرح قلب میتواند ایده خوبی باشد که طرحی معروف و اغلب پر طرفدار است.

اضافه کردن نوار تزئینی

امیدوارم با معرفی این روش بتوانید لباس های خاص‌تر به تن کنید. اضافه کردن نوارهایی با جنس ساتن، نخی، گیپوریا تور با طرح های سنتی روش مناسبی برای تزئین لباس است. این نوارها را میتوانید به قسمت بالایی یقه یا جیب و حتی سر آستین بچسبانید و لباسی با طرح و رنگ زیبا ترداشته باشید.

اضافه کردن بند

دوختن بند به لباس را میتوانید در لباس‌های عروس و لباس‌های مجلسی یا حتی مانتوهای اسپرت مشاهده کنید. می‌توانید در لباس‌های مجلسی به پشت کمرلباس یا بین آستین‌ها بندهای کوتاهی وصل کنید. درمانتوهای اسپرت می‌توانید این بند را دراندازه های بلندتر به کلاه لباس یا قسمت یقه لباس وصل کنید. این روش می تواند بستگی به سلیقه تان داشته باشد.

تزئین لباس با پم پم های رنگی

پم پم های رنگی به شما کمک می کند که لباس های فانتزی تر یا عروسکی داشته باشید. پم پم های پنبه ای و رنگی در لباس های کودکان و لباس‌های نوزادان طرفدارهای زیادی دارد. اگر پم پم ها رنگ‌های روشنی داشته باشد زیبا تر و چشمگیرتر می شوند و در بالای قسمت سینه لباس جلوه بیشتری خواهند داشت.

تزئین لباس با پاپیون‌های رنگی

پاپیون طرحی معروف وقدیمی اما خاص و تکرار نشدنی برای لباس است. پاپیون را در قسمت کمربند لباس‌های مجلسی وسر آستین‌ها استفاده کنید. در کل پاپیون‌های رنگی در انواع مختلف لباس استفاده می شوند.

اضافه کردن یقه

این روش به نظر و سلیقه شما بستگی دارد زیرا یقه ها انواع مختلفی دارند مانند یقه گرد و یقه هفت. این مدل یقه ها را در رنگ هایی که با لباس شما هماهنگ است بدوزید.

دوخت کاموای رنگی

با درست کردن گل‌هایی از کاموا می توانید به لباس ساده ی خود زیبایی چشم گیری هدیه کنید. منگوله‌های کاموایی نیز روش خوبی برای تزئین لباس ها هستند.۴۴۴۴۴۴

کلام آخر

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع‌شده باشد. شما می‌توانید با مراجعه به سایت واسط پت سایر مقالات مرتبط را مطالعه کنید.
فراموش نکنید که بهترین گزینه برای خریدوفروش وسایل دست‌دوم شما با مناسب‌ترین قیمت‌ها، اپلیکیشن واسط کالاست. از اینکه با ما همراه بودید سپاسگزاریم.

منبع:
sewguide.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *