چگونه ست مانتو و شلوار را انتخاب کن

چگونه ست مانتو و شلوار را انتخاب کنیم؟

ست کردن رنگ لباس گاهی‌اوقات باعث تشویش شما می‌شود. ممکن است بخواهید بدانید که برای مانتو خاکستری چه رنگ شلواری مناسب است؟ یا با شومیز قرمزتان باید دامن چه رنگی بپوشید؟ برای این کار قوانین و سلسله‌مراتبی وجود دارند که بیان می‌کنند، کدام رنگ‌ها در کنار هم زیباتر دیده می‌شوند. به‌طور قطعی زمانی که این قوانین را بدانید می‌توانید آن‌ها را تغییر دهید. پس دانستن قوانین به شما در این زمینه کمک می‌کند. با ما همراه باشید تا بتوانید به‌راحتی ست مانتو و شلوار دلخواه خود را انتخاب کنید.

شناختن دایره رنگ‌ها

با شناختن دایره رنگ شما می‌توانید بفهمید چه رنگ‌هایی با هم بهتر دیده می‌شوند. تناسب، تعادل و هماهنگی بین رنگ‌ها که از دید چشم انسان بسیار چشم‌نواز است، هارمونی رنگ‌ها نام دارد. رنگ‌های پایه، آبی، قرمز و زرد هستند. ترکیب کردن رنگ‌های پایه با یکدیگر رنگ‌های دیگری به نام رنگ‌های ثانویه را به وجود می‌آورند. با مخلوط کردن رنگ‌های پایه و رنگ‌های ثانویه، رنگ‌های پایه سوم یا مرتبه سوم به وجود می‌آیند. با ترکیب رنگ‌ها قرار است در ادامه یک ست مانتو و شلوار زیبا به شما ارائه دهیم.

برای آشنایی با ترکیب رنگ‌های مناسب برای لباس‌های زنانه، مقاله زیر را مطالعه کنید.

ترکیب رنگ لباس زنانه

رنگ‌های سرد و گرم

در دایره رنگ‌ها برخی سرد و برخی گرم هستند. رنگ‌های سرد، رنگ‌های متمایل به آبی، سبز و بنفش هستند. رنگ‌های گرم رنگ‌هایی هستند که به قرمز، نارنجی و زرد گرایش دارند. مخلوط کردن رنگ‌های سرد با یکدیگر و رنگ‌های گرم با یکدیگر راه مناسبی برای کسانی که تازه‌کار هستند برای ایجاد ترکیب رنگی مناسب است. با این روش آرام‌آرام با رنگ‌ها بهتر آشنا می‌شوید و احساس راحتی بیشتری برای ست کردن می‌کنید.

رنگ‌های خنثی

رنگ‌هایی مثل خاکستری، سیاه و سفید رنگ‌های خنثی هستند. از این رنگ‌ها برای هماهنگ کردن و انتخاب ست مانتو و شلوار کمک بسیاری می‌گیریم. با اضافه کردن رنگ سیاه به دیگر رنگ‌ها، رنگ‌ها تیره‌تر می‌شوند که به آن سایه رنگ می‌گویند. از طریق اضافه کردن رنگ سفید به رنگ‌ها، رنگ‌ها درخشان تر می‌شوند و به این شکل رنگ، ته‌رنگ می‌گویند. با اضافه شدن خاکستری به رنگ‌ها نیز، تُن رنگ به وجود می‌آید. برای ست و هماهنگی بین لباس‌ها باید حواسمان باشد که سایه، تُن و ته‌رنگ با هم ترکیب خوبی داشته باشند.

استفاده از رنگ های خنثی
استفاده از رنگ های خنثی

رنگ‌های مکمل در ست مانتو و شلوار

تا می‌توانید از رنگ‌های مکمل یکدیگر در ست کردن لباستان استفاده نکنید. در دایره رنگ‌ها، رنگ‌هایی هستند که مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند. به‌طور مثال، سبز و قرمز. درست است که این رنگ‌ها مکمل یکدیگر هستند اما برای ست مانتو و شلوار اصلاً مورد خوبی نیستند! اما اگر شما فردی متفاوت، شجاع و دارای اعتمادبه‌نفس هستید در ست کردن لباس لازم نیست که از ترکیب رنگ‌های مکمل امتناع کنید. در ادامه به این موضوع بیشتر خواهیم پرداخت.

چگونه از رنگ‌های مکمل بهره ببریم؟

برای اینکه ترکیب رنگ‌های مکمل بهتر دیده شوند می‌توانید یک رنگ مکمل را با رنگ مخالف ملایم‌تر بپوشید. به‌طور مثال پوشیدن مانتو با رنگ سبز با روسری و کیف و کفش صورتی ملایم (کم‌رنگ) می‌تواند ترکیب مناسبی باشد.

استفاده از رنگ‌های هماهنگ در ست مانتو و شلوار

در دایره رنگ‌ها، رنگ‌های همانند و مشابه مثل، بنفش و صورتی یا نارنجی و زرد در کنار هم قرار دارند. چون این رنگ‌ها نسبت نزدیکی به هم دارند، زیباتر دیده می‌شوند. برای مثال پوشیدن یک مانتو آبی آسمانی با شلواری به رنگ آبی تیره یا بنفش و کفش صورتی گزینه مناسبی است. برای ترکیب رنگ‌ها خوب است که از سه رنگ هماهنگ استفاده شود. مثلاً در مثال بالا از رنگ‌های آبی، بنفش و صورتی استفاده کردیم پس خوب است از رنگ دیگری در ست مانتو و شلوار استفاده نکنید.

استفاده از رنگ‌های پایه

هماهنگی و ست کردن رنگ‌های پایه و یا اصلی با یکدیگر بسیار سخت است. به‌شرط خوب انجام دادن ترکیب این رنگ‌ها با هم ترکیب بسیار عالی به وجود می‌آید. اگر تمایل دارید از یک ست رنگی در لباستان استفاده کنید باید از طیف رنگی روشن‌تر یا تیره‌تر از رنگ موردنظر خود استفاده کنید. برای مثال می‌توانید از یک مانتو سفید با شلوار جین آبی، با یک کفش آبی تیره و بافت آبی تیره استفاده کنید. اگر این ترکیب رنگ خیلی برای شما تک‌رنگ و ساده است از روسری یا شال بنفش یا قرمز کم‌رنگ استفاده کنید.

همچنین می‌توانید از رنگ‌های خنثی می‌توان به‌عنوان پلی برای ست کردن مناسب رنگ‌های پایه با یکدیگر استفاده کنید. به‌طور مثال شلوار جین آبی با جواهرات طلایی، کفش‌های قرمز، تاپ مشکی و بافت خاکستری ترکیب کنید.

اگر دوست دارید که اصول ست کردن کفش با لباس را بدانید مقاله زیر را از دست ندهید.

ست کردن کفش با لباس

اشتباهات رایج در ترکیب رنگ

گروهی از رنگ‌ها با یکدیگر به‌خوبی ترکیب نمی‌شوند اما کسانی هستند که اشتباه می‌کنند و از این رنگ‌ها کنار هم استفاده می‌کنند. برای اینکه ست لباس زیباتری داشته باشید مراقب این اشتباهات باشید. ترکیب رنگ سیاه با بیشتر رنگ‌ها ترکیب زیبایی می‌شود اما بااینکه سورمه‌ای رنگی نزدیک سیاه است ترکیب خوبی به وجود نمی‌آورد.

رنگ دیگری که در کنار سیاه ترکیب رنگ خوبی ندارد، قهوه‌ای است. فقط در صورتی آن را با سیاه ست کنید که از هماهنگی آن‌ها بسیار تا بسیار اطمینان داشته باشید! ترکیب رنگ کرم و قهوه‌ای ترکیب خوبی می‌شود؛ اما ترکیب سفید و کرم تعریف زیادی ندارد. ترکیب بعضی از رنگ‌ها مثل قهوه‌ای و خاکستری هم جالب نمی‌شوند. چون این دو رنگ هر دو رنگ خنثی هستند و رنگشان به صورتی نیست که بتوانند انرژی هم را زیاد کند.

استفاده از رنگ‌های خنثی برای لباس‌های بیرونی

برای ست کردن لباس‌های بیرونی یک توصیه عالی، استفاده از رنگ‌های خنثی برای لباس‌ها است. این رنگ‌ها، رنگ انتخابی‌تان را بیشتر آشکار می‌کنند. استفاده از رنگ‌های خنثی مثل سفید یا خاکستری در ست بیرون می‌تواند بسیار بافایده باشد و با گروه زیادی از رنگ‌ها ترکیب خوبی داشته باشند. به‌طور مثال، شلوار خاکستری را با پیراهن سفید و بلوز آبی ست کنید.

چگونه ست مانتو و شلوار را انتخاب کن
رنگ های خنثی برای لباس بیرونی

شلوار‌های رنگی

برای داشتن یک ترکیب مناسب برای شلوارهای رنگی از یک مانتو با رنگ خنثی استفاده کنید. مثلاََ شلوار جین قرمز به همراه مانتو مشکی بسیار زیبا می‌شود. استفاده از رنگ‌های خنثی، توجه را از ست لباس منحرف می‌کند و بر روی شلوار متمرکز می‌کند.

استفاده از درجات مختلف رنگ‌ها

رنگ‌ها دارای درجات مختلفی هستند و می‌توانند روشن‌تر یا تیره‌تر بشوند. برای ست کردن زیباتر لباس خوب است که از درجه متفاوت رنگ‌هایی که انتخاب کرده‌اید استفاده کنید. به‌طور مثال شما می‌توانید روسری طلایی پررنگ را با مانتو آبی روشن و شلوار سیاه یا خاکستری ست کنید. رنگ طلایی نسبت به آبی روشن درجه‌بندی تیره‌تری دارد. برای اینکه بدانید کدام رنگ درجه تیره‌تر یا روشن‌تری دارد در ادامه با ما همراه باشید.

تشخیص درجه رنگ‌ها

برای اینکه بدانید رنگ‌ها چه درجه‌ای دارند، می‌توانید از لباس‌هایتان یک عکس سیاه‌وسفید بگیرید. با این روش شما خواهید فهمید که درجه رنگ انتخابی‌تان چگونه است و درنتیجه می‌توانید انتخاب بهتری داشته باشید.

کسب مهارت

مهارت کسب کنید! برای اینکه بفهمید سلیقه‌تان چگونه است و چه طیف رنگی را می‌پسندید، رنگ‌های گوناگون را با یکدیگر بیازمایید. به‌طور مثال شاید از ترکیب کردن رنگ قرمز جیغ با رنگ آبی آسمانی، ترکیبی به وجود بیاید که دوست داشته باشید. در آزمایشتان می‌توانید رنگ آبی تیره و روشن را امتحان کنید.

استفاده از ترکیب رنگ خنثی در ست مانتو و شلوار

برای ستتان از ترکیب رنگ خنثی با دیگر رنگ‌ها استفاده کنید. نخستین روش برای ست کردن مانتو و شلوار این است که رنگ‌ها را با رنگ خنثی همراه کنید. زمانی که از رنگ خنثی استفاده می‌شود، رنگ مورد نظر بهتر خود را نشان می‌دهد.

می‌توانید که از ترکیب یک رنگ و یک رنگ خنثی استفاده کنید. به‌طور مثال می‌شود که یک شلوار مشکی را با یک مانتو رنگی مثل آبی یا قرمز ست کنید. همچنین در صورت تمایل می‌توانید از ترکیب دو رنگ خنثی با یک رنگ استفاده کنید. به‌طور مثال می‌توانید شلوار مشکی را با مانتو سفید و روسری کرم ترکیب و ست کنید.
برای ریسک بیشتر می‌توانید از ترکیب دو رنگ و یک رنگ خنثی استفاده کنید. به‌طور مثال می‌توانید شلوار مشکی را با مانتو قرمز و روسری آبی ترکیب کنید. اگر در انتخاب خود تردید دارید می‌توانید از دو رنگ مشابه استفاده کنید. مثلاََ می‌توانید شلوار مشکی و مانتو و روسری نارنجی انتخاب کنید.

استفاده از رنگ‌های خنثی با طیف رنگی گرم

وقتی در ست مانتو و شلوار تردید دارید می‌توانید از دو رنگ خنثی که طیف رنگی گرم دارند استفاده کنید. ترکیب سفید و شیری ترکیب خوب و زیبایی می‌شود. همچنین می‌توانید از رنگ‌هایی که دارای ترکیب خاکستری هستند استفاده کنید مثل سبز زیتونی.

چگونه ست مانتو و شلوار را انتخاب کن
استفاده از رنگ های خنثی برای مانتو و شلوار

ست کردن لباس‌های نقش دار با رنگ‌های خنثی

به یاد داشته باشید لباس‌هایی که دارای نقش متمایزی یا رنگ منحصربه‌فردی هستند، ست کردنشان با لباس‌های دیگر بسیار دشوار است. دقت کنید که نقش و طرح لباستان در ست دیده شود و به‌گونه‌ای نباشد که بقیه ست و ترکیب لباستان دیده نشود.

چگونه این لباس‌ها را ست کنیم؟

ترکیب لباس گل‌دار با لباس ساده یا خنثی بسیار مناسب است. برای مثال شما می‌توانید یک مانتوی راه راه سیاه و قرمز را با یک شلوار سیاه و یک کفش طوسی بپوشید یا می‌توانید که یک جلیقه بافتنی را با یک شلوار قهوه‌ای و یک مانتوی ساده ست کنید.

انتخاب یک لباس گل‌دار با یک رنگی که در طرح و گل لباس است بسیار مناسب و عالی است. به‌طور مثال اگر یک مانتو با گل‌های بنفش دارید می‌توانید آن را با یک شلوار بنفش یا دامن بنفش ست کنید. البته بهتر است رنگ کفشتان را خنثی انتخاب کنید.

پرسش و پاسخ

برای لباس اداری چه چیزهایی را بهتر است بپوشید؟

فرقی نمی‌کند که شما در کجا کار می‌کنید و چه اندازه محیط کاری غیر رسمی دارید.
تجربه ثابت کرده اگر تا اندازه‌ای رسمی‌تر از محیط کاری تان لباس بپوشید، شیک تر و آراسته تر خواهید بود.

شلوار مناسب لباس اداری چیست؟

پارچه ای خوش فرم با قد متناسب ، کتان و جین به ترتیب شلوارهایی هستند که می‌تونید به راحتی در موردشان تصمیم قطعی بگیرید.
البته هر چه قدر بتوانید جین تیره تری انتخاب کنید، برای لباس محل کار حرفه ای تر عمل کرده اید.
در هنگام خرید شلوار می‌توانید به جای انتخاب مانتوهای به رنگ خنثی از این گزینه انتخاب لباس در بخش شلوارهایتان استفاده کنید.

لباس سبز با چه رنگی ست می‌شود و چه اثرات درمانی دارد؟

لباس سبز قابل ست شدن با رنگ هایی همچون زرد، طوسی، مشکی و خردلی است کنید اما بهترین ترکیب سبز و لیمویی است. همچنین رنگ سبز و بلوطی در کنار هم بسیار عالی و زیبا به نظر می رسند و برای افراد دچار گرفتگی یا فشار خون بالا ، مناسب است.
سبز یشمی یا آبی روشن با ارغوانی با بیشتر پوست ها همخوانی دارد و سبب روشن تر به نظر رسیدن رنگ پوست شما می شود و این ترکیب رنگ استرس را کاهش می دهد.
سبز پررنگ و یشمی با رنگ های نارنجی و قهوه ای هم هماهنگ می شود.

مهمترین قانون ست کردن رنگ‌های مختلف با هم چیست؟

یک قانون بنیادی برای ست کردن رنگ لباس های مختلف با هم، یا برای هر چیز دیگری که به رنگ‌ها مربوط است، این است که رنگ‌هایی را با هم ترکیب کنید که هماهنگ هستند. و این همان چیزی است که ما باید در هنگام طراحی لباس و یا ست کردن رنگ لباس هایمان با هم، آن را به یاد داشته باشیم.

کلام آخر

در این مطلب با یکدیگر آموختیم که چگونه از ترکیب رنگ‌ها در ست مانتو و شلوار استفاده کنیم. امیدواریم که از آموزش‌های ما برای شیک‌پوشی و ست کردن لباس‌های خود استفاده لازم را ببرید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

شما می‌توانید با مراجعه به سایت واسط پت سایر مقالات مرتبط را مطالعه کنید. فراموش نکنید که بهترین گزینه برای خریدوفروش وسایل دست‌دوم شما با مناسب‌ترین قیمت‌ها، اپلیکیشن واسط کالاست. از اینکه با ما همراه بودید سپاسگزاریم.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *