راهنمای انتخاب رژلب

راهنمای انتخاب رژلب

آرایشگران و خانم‌های عزیز همیشه از ما سؤال می‌پرسند که رژلب متناسب با رنگ پوست من چیست؟ بهترین راه انتخاب یک رژلب که صورت فرد را جذاب کند و به زیبایی او اضافه کند، داشتن یک راهنمای انتخاب رژلب است. همان‌طور که میدانید برای انتخاب یک رژلب گزینه‌های زیادی در دسترس است اما بازهم هرچه انتخاب‌ها گسترده شود، خرید رژلب برای شما سخت‌تر خواهد شد.

برای عده‌ای علاوه بر رنگ و زیبایی رژلب، مارک و عطر رژلب نیز مهم است به همین دلیل بیشتر دچار شک و دودلی خواهند شد.

حتی یک آرایشگر حرفه‌ای که تشخیص خوبی بر روی رژلب ها دارد گاهی اوقات وقت زیادی را برای انتخاب رژلبش صرف می‌کند. به همین دلیل خریدهای آرایشی کمی سخت‌تر و زمان‌بر خواهند شد اما در این مقاله ما به شما بهترین روش تشخیص یک رژلب را می‌آموزیم.

با کمک این راهنمای انتخاب رژلب، شما گزینه‌ای را می‌خرید که نه‌تنها شما را زیبا و خاص جلوه می‌دهد، بلکه در اولین فرصت و بدون اتلاف وقت با دیدن مورد مناسب آن را خریداری می‌کنید. پس با ما همراه باشید.

رنگ پوست بهترین راهنمای انتخاب رژلب

مهم‌ترین نکته در انتخاب رژلب مناسب برای هر فرد، مشخص شدن رنگ پوست یک فرد است. در یکی از مقالات سایت واسط پت انتخاب لباس و رنگ پوست به‌طور کامل راجع به این مسئله توضیح داده‌شده است. بهتر است ابتدا نوع پوست خود را بدانید و سپس برای خرید رژلب موردنظر خود اقدام کنید.

اما به‌طورکلی پوست افراد در یکی از سه دسته‌ی گرم و سرد و خنثی قرار می‌گیرد. برای خرید انواع لوازم‌آرایشی در مطلب راهنمای خرید لوازم‌ آرایشی نیز به این نکته اشاره‌شده است. پس‌ازاینکه نوع پوست خود را به شیوه‌هایی که در دو مقاله‌ی قبل ذکر شد، مشخص کردید، حال نوبت به انتخاب رژلب متناسب با رنگ صورت شما می‌رسد.

انتخاب بهترین رنگ رژلب

خانم‌هایی که دارای چهره‌ای با ته رنگ سرد هستند تمایل به داشتن پوست روشن‌تری دارند. درحالی‌که افراد با ته رنگ گرم معمولاً پوستی به رنگ طلایی یا زیتونی دارند. البته افرادی نیز هستند که چهره‌ی آن‌ها رنگی بین این دورنگ را دارد و بهتر بگویم صورت آن‌ها خنثی است پس باید گفت که این افراد معمولاً در انتخاب رژلب راحتت هستند و تقریباً همه رنگ‌ها به آن‌ها می‌آید.

بهترین رنگ
انتخاب بهترین رنگ

پس بهتر است که اگر از رنگ رژلب دوستتان خوشتان ‌آمد، قبل از اینکه مارک و شماره‌ی رژلب او را بپرسید ابتدا نوع پوستش را بپرسید. چراکه شاید این رنگ برای پوست شما مناسب نباشد و او متناسب با پوست خودش رژلب جذابش را خریده است و شما با خرید آن فقط هزینه‌های اضافه را پرداخته‌اید و شاید پشیمان شوید.

اگر زیبایی و مراقبت از پوستتان برای شما مهم است پیشنهاد می‌کنم که مقاله‌ی مراقبت از پوست را از سایت ما مطالعه کنید.

کامل‌ترین راهنمای انتخاب رژلب

بهترین راه برای پیدا کردن نوع پوست شما، کمک گرفتن از نور خورشید است. اگر در آفتاب متوجه شدید که پوست شما تیره و یا روشن است بهتراست از نکات زیر استفاده کنید.

رنگی پیدا کنید که یک تا دو درجه از رنگ لب طبیعی شما پررنگ‌تر باشد. البته شاید برایتان سخت باشد که این درجه‌ی پررنگ بودن را تشخیص دهید. بهتر است برای تشخیص بهتر، رژلب انتخابی را فقط به روی لب پایین خود بکشید سپس با لب بالایی مقایسه‌اش کنید. البته حواستان باشد که این رنگ نباید تفاوت بسیار زیاد و نامتوازنی با لب شما داشته باشد.

هنگام انتخاب رژ لب، رنگ دندان‌های خود را در نیز باید نظر بگیرید. نکته‌ای که باید به‌عنوان راهنمای انتخاب رژلب به خاطر بسپارید این است که هرچه رژلب شما رنگ سردتری داشته باشد، دندان‌های شما را سفیدتر نشان می‌دهد. اگر دندان‌های شما آن‌چنان‌که می‌خواهید سفید نیستند، بهتر است از رژ لب نارنجی پرهیز کنید. زیرا رنگ نارنجی و امثال آن، دندان‌های شما را زردتر نشان می‌دهند.

قبل از خرید رژلب بهتر است ابتدا تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید لب‌های شما کوچک‌تر یا بزرگ‌تر به نظر برسند. در بین موارد موجود در راهنمای خرید رژلب، رنگ‌های تیره باعث می‌شود که لب‌های شما کوچک‌تر به نظر برسند. برعکس رنگ‌های روشن می‌توانند باعث کوچک‌تر نشان دادن لب‌ها شوند. برای مثال اگر می‌خواهید لب‌هایتان کوچک‌تر شوند رنگ‌های مات را بخرید و از رنگ‌های براق استفاده نکنید.

ته رنگ پوست خود را مشخص کنید

به یاد داشته باشید که ته رنگ و حالت چهره به شما کمک می‌کند تا در انتخاب یک رژلب مناسب بیشتر دقت کنید. البته این کار به‌تنهایی فایده ندارد. مهم است که رنگ‌های مختلف را امتحان کنید. درنهایت، حالتی را که احساس می‌کنید بهتر به نظر می‌رسد انتخاب کنید.

البته اگر نتوانستید خودتان رنگ پوست و ته‌چهره‌ی خود را تشخیص دهید بهتر است از یک آرایشگر حرفه‌ای کمک بگیرید. او بر اساس تجربه‌ای که دارد می‌تواند به شما کمک بزرگی کند.

رنگ‌های مناسب هر پوست

در این مرحله از راهنمای انتخاب رژلب، مهم‌ترین و جذاب‌ترین توضیحات را برایتان آورده‌ایم. شاید با خواندن این موارد همین امروز به خرید بروید و بخواهید رنگ‌های توصیه‌شده را امتحان کنید. فقط یادتان باشد که در خرید اضافه صرفه‌جویی کنید.

راهنمای انتخاب رژلب
رنگ رژلب های مناسب با هر پوست

پوست روشن

افرادی که بعد از انجام آزمایش‌های بالا به این نتیجه رسیده‌اند که پوستی روشن دارند اگر از رنگ‌های زیر استفاده کنند بهترین و زیباترین قیافه را در مهمانی و مجالس خواهند داشت.

رنگ صورتی روشن، مرجانی، هلو رنگ یا بژ را امتحان کنید. اگر علاوه بر روشن بودن پوست متوجه شده‌اید که صورت شما دارای ته رنگ گرم است بهتر است رنگ‌های صورتی کم‌رنگ یا رنگ هلو امتحان کنید. ته رنگ‌های گرم بهتر است رنگ قرمز را با مرجان آبی امتحان کنند.

به‌طورکلی پوست‌های روشن باید به دنبال رنگ‌های خاکی، قرمز صورتی یا مرجانی باشند. ته رنگ‌های جذاب مثل تمشکی را نیز فراموش نکنند. به یاد داشته باشی که پوست‌های روشن با سایه‌های روشن، روشن می‌شوند. صورتی، هلویی، زردآلویی و مرجان‌ها مناسب‌اند اما قهوه‌ای برایتان مناسب نیست.
اگرچه توسط بعضی از افراد روشن‌ترین سایه‌ها به شما توصیه می‌شود، اما پوست روشن با سایه‌ها روشن می‌شود.

  • روشن با ته رنگ گرم: صورتی، هلو، مرجان
  • روشن با ته رنگ سرد: صورتی روشن، بنفش

پوست خنثی

در یک راهنمای انتخاب رژلب نوشته‌شده است که اگر پوست متوسط و یا بهتر بگویم خنثی دارید، رنگ‌های گل رز، یا رنگ شاه‌توت بهترین انتخاب برای شما هستند. البته چهره‌های خنثی که دارای ته رنگ‌های سرد هستند می‌توانند رنگ‌های صورتی را نیز امتحان کنند. برای ته رنگ‌های گرم نیز رنگ‌های مس یا برنزی رنگ گزینه‌های مناسبی هستند.

پوست‌های برنزه

این رنگ پوست امروزه طرفداران بیشتری پیداکرده است و حتی عده‌ای با کرم‌های برنزه به دنبال تغییر رنگ پوست هستند. اگر شما نیز به دنبال رژلب‌های متناسب برای پوست‌های برنزه هستید با ما همراه باشید.
اگر پوست برنزه‌ای دارید، سعی کنید از انتخاب رژلب‌های به رنگ قهوه‌ای و بنفش استفاده نکنید. برای پوست‌های خنثی با ته رنگ گرم استفاده از ته رنگ نارنجی-قرمز مناسب است. البته رنگ‌های دیگری نیز برای شما عالی هستند ازجمله رنگ‌های مرجانی یا صورتی پررنگ.

برای ته رنگ سرد نیز شرابی مناسب است. البته پوست‌های برنزه خوش‌شانس هستند و می‌توانند رنگ‌های زیادی را استفاده کنند.

راهنمای انتخاب رژلب
رنگ رژلب برای پوست های برنزه
  • گندمی‌رنگ با ته رنگ گرم: مس، برنز و قهوه‌ای تیره
  • گندمی‌رنگ با ته رنگ سرد: قرمز، آلو، صورتی تیره

پوست‌های تیره

اگر رنگ پوست شما تیره است و نمی‌دانید از چه رنگی برای رژلب استفاده کنید در مقاله‌ی راهنمای انتخاب رژلب به شما کمک می‌کنیم که بهترین رنگ را برای خود انتخاب کنید. برای مثال رنگ‌های قهوه‌ای یا بنفش مانند رنگ گردو، کارامل، آلو یا شرابی‌رنگ را امتحان کنید. اگر پوست تیره به همراه ته رنگ‌های سرد دارید باید به دنبال قرمزهای یاقوتی و رنگ شرابی باشید. همچنین بهتر است برای ته رنگ گرم از رنگ‌های مس یا برنز و حتی آبی را استفاده کنید.

  • برای پوست تیره با ته رنگ گرم: رنگ‌های قهوه‌ای، توت یا عسل رنگ و
  • پوست تیره با ته رنگ سرد: آلو، موکا، قرمز آجری مناسب هستند.

البته شما می‌توانید سایر مقالت سایت ما را که به خرید بهتر کمک می‌کند را مطالعه کنید. ازجمله‌ی این مقالات تشخیص رژلب بدون سرب است که می‌تواند با شما کمک بزرگی در راهنمای انتخاب رژلب کند.

نحوه خرید رژ لب

رژلب نیز ازجمله لوازم آرایشی و بهداشتی شخصی است که بهتر است قبل از خرید رژ لب، حتماً آن را امتحان کنید. فروشنده تسترهای هر رنگ را برای شما می‌آورد تا امتحان کنید. شما نیز طبق نکاتی که در راهنمای انتخاب رژلب گفته شد آن را انتخاب می‌کنید.

پس ابتدا بهتر است که تستر را باکمی الکل تمیز کنید. (فروشگاه باید حتماً این اسپری را داشته باشد) با استفاده از یک برس آزمایشی یا یک گوش پاک‌کن، رنگ را روی لب‌های خود بمالید.
اگر نمی‌خواهید رژ لب تستر را به دهان خود بزنید، حتی می‌تواند آن را روی نوک انگشتان خود امتحان کنید. نوک انگشتان شما نسبت به مچ دست یا کنار دست شما بیشتر به رنگ لب نزدیک است. شما می‌توانید با کمک انگشتان خود متوجه تطابق رنگ رژلب با پوست خود شوید.

  • قبل از امتحان رنگ بعدی، رنگ قبلی کاملاً پاک‌کنید. در غیر این صورت، شما چندین رنگ را باهم مخلوط خواهید کرد. البته فروشنده موظف است که پاک‌کننده یا لوسیون آرایش به شما بدهد.

نور کافی

در مکانی رژلب را امتحان کنید که دارای نور کافی باشد. رژ لب را با آرایش کم یا بدون آرایش صورت خود امتحان کنید. به دنبال رنگی باشید که بدون آرایش صورت شما را روشن کند و نیازی به آرایش اضافه نباشد.
برای راهنمای انتخاب رژلب و نظرسنجی راجع به رنگ، می‌توانید از فروشنده کمک بگیرید. بعضی‌اوقات انتخاب دو یا چندرنگ شبیه به هم دشوار است و بهتر است از کسی کمک بگیریم.

تطبیق رنگ لب با بقیه ظاهر شما

نکته مهم دیگری که شاید تابه‌حال به آن دقت نمی‌کرده‌اید، این است که رنگ لب را خیلی بالباس خود مطابقت ندهید. به‌عنوان‌مثال، اگر لباس قرمز آتشین بر تن کرده‌اید، پوشیدن همان رنگ نیز جالب نیست. همه‌چیز باید مکمل یا مطابق یکدیگر باشد. اگر رنگ چشم‌های شما تیره هستند، بهتر است رنگ رژ لب ملایم‌تری داشته باشید تا بتوانید آن را جذاب شوید.

راهنمای انتخاب رژلب
تطبیق دادن رنگ لب با بقیه ظاهر

البته شما باید خودتان انتخاب کنید که کدام ویژگی چهره را می‌خواهید برجسته کنید. از رنگ‌های پررنگ یا تیره بیشتری روی آن قسمت استفاده کنید و سایر قسمت‌های صورت را کمتر جلوه دهید. برای مثال اگر می‌خواهید لب‌هایتان پهن شود، رنگ‌های روشن‌تر و پررنگ‌تر از رژ لب مانند قرمز تیره، بنفش یا سورمه‌ای را انتخاب کنید. پس باید رنگ چشم و گونه شما در سمت خنثی یا طبیعی باقی بماند. مثلاً یک خط چشم یا ریمل پررنگ با رژلب تیره اصلاً همخوانی ندارد و شما را زیبا نشان نمی‌دهد.

برای مثال اگر فردی دوست دارد که چشم‌هایش را مداد مشکی بکشد تا چشم‌هایش درشت‌تر شوند، دیگر نمی‌تواند رژلب تیره و پررنگ استفاده کند. البته این نکات فقط برای زیبایی و جذابیت شما است و همچنان باید به نظر خود احترام بگذارید.

کلام آخر

شاید شما بگویید که خرید یک رژلب اهمیتی ندارد. هر رنگی که به آن علاقه داریم می‌توانید انتخاب مناسبی باشد. اما اگر بدانید که با داشتن یک راهنمای انتخاب رژلب، هیچ اتلاف وقتی نخواهید داشت و از طرفی بهتر از همیشه جذاب و زیبا خواهید شد.

داشت رژلب یکی از دغدغه‌های خانم‌ها است که می‌توانند با خواندن این مقاله دیگر نگران آن نباشند. اگر اپلیکیشن واسط کالا را دانلود کنید این کار برای شما راحت‌تر خواهد بود. زیرا در این برنامه بهترین محصولات و لوازم‌آرایشی ازجمله رژلب ها به قیمت مناسب برای شما عزیزان به اشتراک گذاشته‌شده است.

منابع:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *