راهنمای انتخاب ریمل

بهترین و کامل‌ترین راهنمای خرید ریمل

اگر می‌توانستیم همه‌ی ریمل‌ها را روی مژه‌هایمان امتحان کنیم در این صورت می‌توانستیم ریمل مناسب خودمان را تهیه کنیم. متاسفانه همه‌ی ریمل‌ها در بسته بندی‌های پلاستیکی و کاغذی و در مغازه‌ها هستند. در این شرایط ما اجازه‌ی امتحان ریمل‌ها را نداریم. در این راهنمای انتخاب ریمل، نکاتی جامع را برای شما گردآوری کرده‌ایم. با ما همراه باشید. همچنین خواندن مقاله راهنمای خرید لوازم آرایشی به شما در انتخاب بهتر لوازم آرایشی کمک می‌کند.

آیا راهی برای امتحان ریمل‌ها وجود دارد؟

بعضی از مغازه داران به مشتریان اجازه‌ی امتحان ریمل‌ها را می‌دهند. آن‌ها یک برس یک بار مصرف به مشتریان می‌دهند. مشتریان با استفاده از آن برس، ریمل را امتحان می‌کنند؛ اما چه ضمانتی وجود دارد که مشتری‌های قبل از شما برسشان را چند بار داخل محفظه‌ی لوله‌ای ریمل نزده باشند؟

برس‌های یک بار مصرف باعث می‌شوند که شما متوجه تأثیر مواد ریمل بر روی مژه‌هایتان شوید اما بدون برس مخصوص ریمل شما نمی‌توانید تأثیر کلی و کاملی از ریمل را متوجه شوید.

اهمیت برس ریمل

برس ریمل حرف اول را می‌زند! برس ریمل میتواند راهنمای انتخاب ریمل مناسب شما باشد. شرکت‌های آرایشی وعده‌ی فرمول‌های جدیدی از ریمل را می‌دهند. آن‌ها می‌گویند که فرمول‌های جدیدشان مژه‌ها را بلند و زیبا می‌کند؛ اما واقعیت این است که طی سال‌های گذشته فرمول‌های ریمل خیلی پیشرفت نکرده‌اند!

مواد داخل ریمل تأثیر آن چنانی بر روی مژه‌های شما ندارد اما برس ریمل این کار را انجام می‌دهد. در واقع برس‌ها نقش بسیار مهمی در حالت دادن مژه‌ها ایفا می‌کنند.

انواع برس ریمل

برس ها بر اساس شکل ظاهری به چندین دسته تقسیم بندی می‌شوند. در ادامه‌ی مقاله انواع برس ریمل و نقش آنها در حالت دادن مژه را بازگو می‌کنیم.

برس باریک

برس‌های باریک تک تک مژه‌ها را پوشش می‌دهند. حتی موهای ریز و نازک گوشه‌ی داخلی چشم شما! شما می‌توانید با استفاده از این نوع ریمل بدون خرابکاری مژه‌های پایین را ریمل بکشید.

برس ساعت شنی

این برس در دو طرف قوس دارد. این قوس‌ها جلوه‌ای چشمگیر به مژه‌ها می‌دهند. انحنای برس مژه‌های گوشه‌ی بیرونی چشم را پوشش می‌دهد.

برس کلاسیک

در راهنمای انتخاب ریمل، ریمل کلاسیک احتمالاً مورد علاقه‌ی همه‌ی خانم‌هاست. این نوع ریمل به مژه‌های شما حجم خواهد داد، به خصوص اگر دندانه‌های ضخیمی داشته باشد.

برس مخروطی

انتهای این ریمل کوچک‌تر از ابتدای آن است. انتهای آن به شما کمک می‌کند تا مژه‌های کوچک گوشه‌ی داخلی چشم را پوشش دهید. ابتدای ریمل که بزرگ‌تر است مژه‌های بیرونی را پوشش می‌دهد. این ریمل به شما کمک می‌کند که چشمان گربه‌ای داشته باشید. دندانه‌های این ریمل همانند دندانه‌های یک شانه است. این دندانه‌ها به شما کمک می‌کند که مژه‌ها را از هم جدا کنید. این ریمل مژه‌ها را به خوبی پوشش می‌دهد. با این حال به مژه‌ها حجم آن چنانی نمی‌دهد.

برس مخروطی
برس مخروطی ریمل

برس خمیده

هدف برس‌های خمیده فر کردن مژه‌ها است. سر برس انتهای طبیعی مژه‌ها را دنبال می‌کند و هدف دندانه‌ها جلوگیری از چسبندگی مژه‌ها است. اگر می‌خواهید مژه‌های خود را فر کنید، ریمل را به ریشه‌ی مژها بزنید. ریمل زیاد بر روی نوک مژه‌ها، مژه‌ها را سنگین می‌کند. این سنگینی باعث می‌شود که مژه‌ها فر نخورند.

برس ضخیم

هر چه برس ضخیم‌تر باشد، مژه‌های ضخیم‌تری به شما می‌دهد. اگر دنبال چشمان عروسکی با مژه‌های پرحجم هستید، راهنمای انتخاب ریمل این برس را به شما پیشنهاد می‌دهد.

برس توپی

این برس انتخاب بسیار مناسبی می‌تواند باشد اگر شما دنبال پوشش کامل مژه‌ها باشید. چرا که با هر بار استفاده این برس فقط به تعداد کمی از مژه‌ها دسترسی پیدا می‌کند. با این حال از ریشه تا نوک مژه را می‌تواند پوشش دهد. برس‌های بزرگ‌تر همیشه به ریشه‌ی مژه نمی‌رسند. اگر مژه‌های بلوند و یا روشن داشته باشید این بسیار آزار دهنده است! برس توپی تضمین می‌کند که هر میلی متر از مژه‌ی شما پوشش داده می‌شود.

برس سرتوپی یا سرگرد

تفاوت این برس با یک برس معمولی در انتهای آن است. در واقع انتهای این ریمل یک توپ دندانه دار وجود دارد. کاربرد این برس شبیه به برس مخروطی است. این برس دسترسی به مژه‌های کوچک را آسان می‌کند. سر توپی شکل این برس از لک شدن یا سیاه شدن مژه‌های پایین جلوگیری می‌کند.

برس مارپیچی

این برس برای پوشش حداکثری است و حجم مطلوبی می‌دهد.

برس شانه‌ای

این برس برای بلند کردن و حجم دادن به مژه‌ها مناسب است. هر چه لایه‌های بیشتری را بر روی مژه بگذارید حجم مژه‌ها افزایش بیشتری خواهند داشت. این ریمل مژه‌های کوچک را پوشش می‌دهد. نقطه ضعف این برس این است که در هنگام استفاده احتمال چسبیدن مژه‌ها وجود دارد.

برس چند توپی(برس حبابی)

هدف از طراحی این ریمل فر کردن مژه‌ها است. با این حال این برس پوشانندگی بسیار خوبی دارد.

نکاتی برای انتخاب ریمل

ما سعی کردیم که راهنمای انتخاب ریمل شما را کامل و جامع کنیم. در ادامه‌ی این مقاله نکاتی را که به شما برای انتخاب ریمل کمک می‌کند گردآوری کرده‌ایم. با ما همراه باشید.

راهنمای انتخاب ریمل
انتخاب ریمل باکیفیت

پیشنهاد می‌کنیم که مقاله راهنمای انتخاب رژ گونه را نیز مطالعه کنید.

رنگ مشکی

همیشه رنگ مشکی را انتخاب نکنید. رنگ مشکی را می‌توان برای همه‌ی رنگ‌های پوست، رنگ‌های چشم و رنگ‌های مژه‌ها استفاده کرد. با این حال دو استثناء نیز وجود دارد. کسانی که مژه‌های بسیار روشنی دارند بهتر است از ریمل مشکی استفاده نکنند. افراد با رنگ مژه‌های روشن و یا قرمز بهتر است که یک ریمل با رنگ قهوه‌ای تیره تهیه کنند. رنگ قهوه‌ای تیره تضاد رنگی کمتری با رنگ مژه‌های آن‌ها دارد.

انتخاب نکردن ریمل‌های ضد آب

ریمل ضد آب انتخاب نکنید! شست و شو و پاک کردن ریمل‌های ضد آب کار بسیار سختی است. شما برای این کار باید مقدار زیادی مواد پاک کننده به کار ببرید. مژه‌های شما امکان آسیب دیدن هم دارند. این ریمل ارزش آسیب رساندن به مژه‌ها را ندارد. بهتر است که از این ریمل‌ها فقط در موارد ضروری استفاده شود.

از ریمل خود چه می‌خواهید؟

به مژه‌های خود نگاه کنید. میزان ضخامت و تراکم آن‌ها را تخمین بزنید. سپس به این فکر کنید که از ریمل خود چه می‌خواهید. پس از آن برسی را که مناسب مژه‌هایتان است را انتخاب کنید. ضخامت مژه‌های شما می‌تواند راهنمای انتخاب ریمل مناسب شما باشد. اگر شما به طور طبیعی مژه‌های نازکی دارید باید ریمل مخصوصی را انتخاب کنید. در واقع باید ریملی را انتخاب کنید که دندانه‌های نزدیک به هم داشته باشد.

در بعضی ریمل‌ها فاصله‌ی بین دندانه‌ها بسیار زیاد است. این برس‌ها باعث چسبندگی مژه‌ها می‌شوند. برس‌هایی که دانه‌های بلندی دارند باعث می‌شوند که ریمل خرابکاری کمتری بکند. اگر مژه‌های شما به طور طبیعی ضخیم هستند برس ریملتان باید متفاوت باشد. در این صورت برس ریمل شما باید دندانه‌های بازتری داشته باشد.

قیمت ریمل

ریمل‌ها کوتاه‌ترین عمر را در بین لوازم آرایشی دارند. آن‌ها معمولاً تا ۶ ماه دوام دارند. به همین دلیل ریمل ارزان قیمت به صرفه‌تر خواهد بود. شما می‌توانید ریملی با قوطی کوچک انتخاب کنید. این ریمل قیمت به صرفه‌تری خواهد داشت.

انواع ریمل

شناخت انواع ریمل می‌تواند راهنمای انتخاب ریمل مناسب باشد. درست مثل موهای سر شما، مژه‌های شما نیز با مژه‌های دیگران تفاوت دارد. اگر مژه‌های شما ظریف باشند احتمالاً شما می‌خواهید آن‌ها را ضخیم جلوه دهید. اگر مژه‌هایتان کوتاه باشند احتمالاً شما می‌خواهید آن‌ها را بلندتر کنید. در ادامه اطلاعاتی از انواع ریمل‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

راهنمای انتخاب ریمل
انواع ریمل های مختلف

ریمل بلند کننده

اگر شما مژه‌های کوتاهی دارید باید از ریمل بلند کننده استفاده کنید. ریمل بلند کننده بر اندازه‌ی طبیعی مژه‌های شما می‌افزاید. برس این نوع ریمل‌ها معمولاً دندانه‌های شانه مانندی دارد. این دندانه‌ها به شما اجازه می‌دهند که مواد ریمل را روی مژه‌هایتان بگذارید. برس را از ریشه به نوک مژه ببرید و تک تک مژه‌ها را بپوشانید. اگر چه معمولاً این ریمل‌ها ضخامت مژه‌های شما را افزایش نمی‌دهند. این ریمل‌ها معمولاً باعث چسبندگی مژه‌ها نمی‌شوند.

ریمل‌های فیبری

در راهنمای انتخاب ریمل، ریمل های فیبری نیز گزینه‌های بسیار خوبی هستند. این ریمل‌ها دارای فیبر هستند. زمانی که شما ریمل را به مژه می‌زنید، فیبرها به مژه‌ها می‌چسبند و طول مژه‌های را شما افزایش می‌دهند.

ریمل حجم دهنده

آیا می‌خواهید به مژه‌هایتان حجم بدهید؟ بنابراین باید دنبال ریملی بگردید که فرمول حجم دهنده داشته باشد. این ریمل‌ها معمولاً دارای برس پرتراکمی هستند. هنگام استفاده از این ریمل، ریمل را زمانی که خیس است به مژه‌ها بکشید. این کار از چسبندگی مژه‌ها جلوگیری می‌کند.

ریمل فر کننده

فر کردن مژه‌هایی که صاف هستند کار سختی است. به خصوص اگر شما از فر کننده‌ی مژه استفاده نکنید. ریمل‌های فر کننده می‌توانند در این مورد کمک‌کننده باشند و مژه‌های شما را فر کنند.

ریمل‌های ضد آب

این ریمل‌های دارای فرمول‌های خاصی هستند. البته پاک کردن این ریمل از چشم می‌تواند به مژه‌ها آسیب برساند. پس در هنگام ضرورت از این ریمل‌ها استفاده کنید. همان طور که گفته شد نوع مژه‌های شما با نوع مژه‌های دیگران متفاوت است. اگر هنوز ریمل مناسب خود را پیدا نکرده‌اید، با ما همراه باشید.

انتخاب ریمل بر اساس شکل چشم

شکل چشم شما می‌تواند راهنمای انتخاب ریمل مناسب شما باشد. ممکن است که شما بدانید چه ریملی مناسب مژه‌هایتان است، اما آیا شکل چشمان شما ریمل مخصوصی را می‌خواهد؟ بله! در ادامه‌ی مقاله به شما می‌گوییم که با توجه به شکل چشمتان چه ریملی را می‌توانید انتخاب کنید.

چشم‌های بادامی

چشم‌های بادامی راحت‌ترین چشم‌ها برای آرایش هستند. ریملی را انتخاب کنید که برس پلاستیکی داشته باشد. این نوع برس به شما مژه‌های تیره و زیبا می‌دهد. ریمل‌های بلند کننده نیز با دندانه‌هایشان کوچک‌ترین مژه‌های شما را پوشش می‌دهند، بر طول مژه‌ها می‌افزایند و چشم شما را درشت‌تر جلوه می‌دهند.

چشم‌های گرد

از یک ریمل با برس سه توپی استفاده کنید. به علاوه ریمل باید حجم دهنده هم باشد. وقتی ریمل را به چشم‌هایتان می‌زنید آن را بیشتر به مژه‌های بالای گوشه‌ی بیرونی چشم بزنید. به این صورت چشم‌های گرد شما به شکل چشم گربه در می‌آیند.

چشم های گرد
انتخاب ریمل بر اساس چشم های گرد

چشم‌های افتاده

راهنمای انتخاب ریمل برای چشم‌های افتاده چیست؟ از ریملی استفاده کنید که در مرکزش ضخامت بیشتری دارد. این ریمل‌ها مرکز مژه‌های شما را زیبا می‌کنند و مژه‌ها را مقداری بالا می‌آورند.

چشم مونولید (تک پلکی، همانند چشم‌های افراد آسیای شرق)

از یک ریمل با برس خمیده استفاده کنید. به علاوه ریمل باید خاصیت حجم دهندگی نیز داشته باشد. هنگام ریمل زدن یک فشار آرام را به ریشه‌ی مژه‌ها وارد کنید و بعد برس را به سمت نوک مژه‌ها بکشید. با این کار به مژه‌ها فر خواهید داد.

چشم‌های گود

خانم‌هایی که چشم‌های گود دارند اغلب نگران برخورد ریمل مژه‌ها به پلک بالایی خود هستند. به همین دلیل ما به آن‌ها یک ریمل فر کننده و ضد آب توصیه می‌کنیم. خاصیت ضد آب این ریمل باعث می‌شود که ریمل روی مژه‌ها به اطراف چشم شما نچسبد.

چشم‌های کوچک

چشم‌های کوچک به کمک ریمل‌های بلند کننده‌ی مژه بزرگ به نظر می‌رسند. ریمل‌های فیبری نیز می‌توانند کمک‌کننده باشند. قبل از استفاده از ریمل یادتان باشد که از فر کننده‌ی مژه استفاده کنید. سپس ریمل را بر روی مژه‌ها بکشید.

چشم‌های درشت

چشمان درشت خودشان زیبا هستند پس اجازه دهید که مژه‌هایتان ساده باقی بمانند. می‌توانید از یک ریمل ساده برای آن‌ها استفاده کنید که کمی به مژه‌ها حجم بدهد.

انتخاب ریمل بر اساس نوع مژه‌ها

نوع مژه‌های شما می‌تواند راهنمای ریمل مناسب شما باشد. نوع مژه‌های شما با مژه‌های دیگران تفاوت دارد. شما می‌توانید با توجه به نوع مژه‌هایتان ریمل مخصوص به خودتان را پیدا کنید.

مژه‌های بلند

راهنمای انتخاب ریمل برای مژه‌های بلند چیست؟ از یک ریمل با برس فر کننده‌ی مژه استفاده کنید. هنگام ریمل کشیدن مژه‌ها را به گوشه‌ی بیرونی چشم بکشید. با این روش بدون نیاز به خط چشم چشم‌هایتان را چشم‌گربه‌ای خواهید کرد. ریمل را بیشتر بر روی مژه‌های گوشه‌ی خارجی چشم بکشید.

مژه‌های کوتاه

از یک برس باریک استفاده کنید. برس باید دندانه‌های فشرده‌ای داشته باشد. این باعث می‌شود که برس همه‌ی مژه‌های شما را پوشش دهد. یک ریمل با دندانه‌های پلاستیکی را انتخاب کنید. این ریمل به شما کمک می‌کند که به بلندی مژه‌ها افزوده شود.

راهنمای انتخاب ریمل
انتخاب ریمل بر اساس مژه ها

مژه‌های صاف

راهنمای انتخاب ریمل برای مژه‌های صاف چیست؟ از یک ریمل فر کننده استفاده کنید. قبل از اینکه ریمل بر روی مژه‌ی شما خشک شود با انگشتان آن‌ها را به عقب هل بدهید. این کار باعث فر شدن مژه‌ها می‌شود.

مژه‌های کوتاه بلند

این می‌تواند به دلیل صدمه به مژه‌ها اتفاق بیفتد. از یک ریمل با فرمول حاوی بوتانی کال طبیعی، فیتوکراتین، بانتنول استفاده کنید. از یک برس بزرگ استفاده کنید که انتهای آن مخروطی شکل باشد تا همه‌ی مژه‌ها را پوشش دهد.

پرسش و پاسخ

چه نوع ریملی، باعث ریزش مژه چشم می شود؟

در کل ما دو نوع ریمل داریم، یکی پودری و دیگری مایع؛ ریمل های مایع، معمولا از آب یا از ترکیب آب و روغن تشکیل شده اند. معمولا، ریمل هایی که دارای روغن باشند بعنوان واترپروف یا ضدآب مورداستفاده قرار می گیرند و به راحتی قابل پاک شدن نیستند. استفاده زیاد از این نوع ریمل ها یا ماندن زیاد بر روی مژه ها، باعث ریزش مژه و ایجاد حساسیت چشمی می شود.

اما چه رنگی را برای ریمل خود استفاده کنیم ؟ آبی ، سبز ،بنفش و … ؟

این که شما چه رنگی را انتخاب می کنید به عوامل زیادی بستگی دارد ، به رنگ چشمانتان ، پوستتان ، رنگ لباستان ، همچنین به رنگی که در آن زمان و در برحه ی زمانی خاص مد است . پس می بینید که عوامل متعددی در این انتخاب نقش دارند .
ولی مشکی رنگی که همیشه مورد تمایل همه بوده است و در اکثر موارد فقط این رنگ ریمل دیده می شود ، زیرا رنگ مشکی ریمل به همه ی صورت ها می آید .

تشخیص ریمل اصل از تقلبی به چه صورت است؟

یکی از راه های تشخیص ریمل اصل از تقلبی قیمت آن و بررسی لوگوی شرکت سازنده آن است. هنگامی که در ریمل را می بندید باید کاملا چفت شود. فرچه ریمل بعد از دو سه بار داخل شدن، نباید حالت قبلی خود را از دست بدهد. اگر ریمل به صورت گلوله گلوله روی فرچه بماند، به صورتی که حالت خشکیدگی و ماسیدگی داشته باشد، ریمل تقلبی است.

چگونه ریمل خوبی را انتخاب کنیم؟

در هنگام انتخاب ریمل، هم باید برس ریمل را در نظر بگیرید، و هم فرمول ریمل را. برای دستیابی به مژه‌های مورد نظرتان، هر دوی اینها به یک اندازه مهم هستند.

کلام آخر

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع‌شده باشد. شما می‌توانید با مراجعه به سایت واسط پت سایر مقالات مرتبط را مطالعه کنید.
فراموش نکنید که بهترین گزینه برای خریدوفروش وسایل دست‌دوم شما با مناسب‌ترین قیمت‌ها، اپلیکیشن واسط کالاست. از اینکه با ما همراه بودید سپاسگزاریم.


منبع:
Birchbox.com

2 دیدگاه دربارهٔ «بهترین و کامل‌ترین راهنمای خرید ریمل»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *