لباس بارداری مناسب

لباس بارداری مناسب

اندام خانم‌ها در زمان بارداری بسیار تغییر می‌کند و به همین علت تعداد زیادی از خانم‌ها از لباس‌هایی با سایز بزرگ‌تر و تیره‌رنگ استفاده می‌کنند. این موضوع باعث می‌شود که به یک آدم دمدِ تبدیل شوند. در این مقاله می‌خواهیم در مورد لباس بارداری مناسب برای شما صحبت کنیم.

چگونه یک لباس بارداری مناسب انتخاب کنیم؟

بسیاری از بانوان بیش از آنکه به سلیقه شخصی و آموزه‌های دنیای مد توجه کنند به حرف‌های فروشنده‌ها گوش فرا می‌دهند. می‌نگرند که جنسی که به اسم لباس بارداری مناسب فروخته می‌شود از همه لحاظ برای دوران بارداری مناسب است. اما این‌گونه نیست و برای انتخاب یک لباس بارداری مناسب باید به نکته‌های متفاوت توجه کرد.

راحتی در دوران بارداری

۹ ماه بارداری از مشکل‌ترین اما خوش‌طعم‌ترین زمان‌های زندگی است که صرف خود و فرزندمان می‌شود. پس باید هم مادر و هم فرزند راحت و آسوده باشند. انتخاب لباس بارداری مناسب بخشی از راحتی این دوران را فراهم می‌آورد.

نکته‌ی مهم

زنان باردار نمی‌دانند که چقدر به وزنشان اضافه می‌شود. به همین دلیل تعجب‌آور نیست که لباسی که ماه پیش برایشان اندازه بوده است، اکنون برایشان تنگ شده است. به همین دلیل است که هنگام خرید لباس بارداری باید به نکته‌های مهمی توجه کرد.

خرید به موقع لباس بارداری مناسب

در ابتدا باید در نظر داشته باشید که برای دیگر ماه‌های بارداری خرید نکنید. چون نمی‌دانید در ماه‌های آینده چقدر چاق می‌شوید و شکم شما چقدر بزرگ می‌شود .

پس پولتان را برای چیزی که نمی‌دانید هدر ندهید. این را نیز در نظر داشته باشید که بارداری شما ۹ ماه و ۳ فصل که آب‌وهوای متفاوتی دارند است. پس لباسی که خریداری می‌کنید ممکن است برای امروز مناسب باشد ولی کسی از آینده خبر ندارد.

جنس لباس بارداری مناسب

نکته بعدی این است که زمان خرید لباس بارداری باید به جنس دور کمر لباس توجه کنید. بسیاری از زنان باردار لباس‌های پارچه‌ای معمولی و جین‌های ساده یا دامن‌های معمولی را به جای خرید شلوار و پیراهن‌های بارداری می‌پسندند. البته با سایز بزرگ‌تر.

جنس
جس لباس موردنظر

کمری لباس‌های بارداری مناسب

باید در نظر داشته باشید که شلوارهایی که دارای کمری سفت و محکم هستند دیگر به دردتان نمی‌خورند. برای کش لباس‌هایی مانند شلوار و دامن باید به‌اندازه کافی کش دور کمر باز شود .و این به این معناست که وقتی لباس پوشیده می‌شود نباید رد کش بر روی بدن بیفتد یا اذیتتان کند. در غیر این صورت وقت آن است که با لباس سایز بزرگ‌تری تعویض شود.

پیراهن‌های دوران بارداری

در مورد پیراهن‌ها باید زیر بغل‌‌ها و دور شکم به‌اندازه کافی بزرگ باشند . این نکته را نیز در نظر داشته باشید که از این لباس‌ها تا چندین ماه بعد از زایمان استفاده خواهید کرد. در دوران پس از زایمان به لباس‌های آزاد و راحت احتیاج دارید تا در زمان شیردهی به مشکل برنخورید. لباس‌هایی که دارای دکمه می‌باشند در دسته لباس‌هایی قرار دارند که برای این دوران بسیار مناسب می‌باشند. باید در نظر بگیرید که لباسی که برای بارداری می‌خواهید بخرید طبق مد نباشد.

در نظر گرفتن مد در انتخاب لباس بارداری مناسب

یکی از بدترین انتخاب‌های دوران بارداری این است که لباس‌هایی که طراحی آن‌ها بر اساس مد است انتخاب کنید .مثل رنگ لباس یا مدل لباس. دلیل این موضوع این است که اگر بخواهید بعداً دوباره باردار شوید لباسی که امسال مد بوده و خریده‌اید در سال‌های آینده به دردتان نخواهد خورد. در این صورت باید لباس‌های جدید با هزینه‌های بالا دوباره تهیه کنید که این برای ۹ ماه اصلاً مقرون‌به‌صرفه نیست.

انتخاب رنگ مناسب برای لباس بارداری مناسب

بسیاری از خانم‌ها معتقد هستند که می‌توان با انتخاب رنگ‌های تیره مثل سیاه و خاکی و قهوه‌ای چاقی و فرم شکل بدن زمان بارداری را پنهان کنند .تا کمتر نگران سایز و تغییر اندازه خود در ظاهر باشند. این موضوع در زمانی که خانم‌ها به دلیل تغییر در هورمون‌های بدن و شکل فرم بدن روحیه حساسی دارند کار مناسبی نیست. باید از رنگ‌های شادتری نسبت به رنگ‌های تیره استفاده کرد تا دوران بارداری قشنگ‌تر و زیباتری داشته باشید. خانم‌هایی که خیلی روی اندامشان حساس هستند می‌توانند از دامن و شلوارهایی که رنگ تیره دارند استفاده کنند. ولی برای لباس بالایی از لباس‌هایی با رنگ شاد استفاده کنند.

ترکیب رنگ لباس زنانه یکی از مطالب پربازدید و کاربردی سایت واسط پت است.اگرچه بسیاری ازخانم های باردار به پوشش ورنگ لباس توجه زیادی ندارند .اما شما میتوانید بارداری زیبا و جذابی داشته باشید .با ما همراه باشید.

انتخاب لباس بارداری مناسب در محل کار

تعداد زیادی از زنان باردار در ماه‌های اول بارداری همچنان سر کار می‌روند پس باید به پوشش‌ و راحتی خود در دوران بارداری در محل کار توجه کنند. گرچه خانم‌ها می‌توانند در خانه از لباس‌های با رنگ شاد استفاده کنند ولی در محل کار برای راحتی و آسایش خودشان بهتر است از رنگ‌های تیره استفاده بکنند. چون بارداری آن‌ها در صورت استفاده از لباس‌های تیره کمتر به چشم می‌آید و کمتر جلب‌توجه می‌شود.

لباس بارداری مناسب
انتخاب لباس بارداری راحت

مانتوهای دوران بارداری

همچنین برای انتخاب مانتو در محل کار می‌توانند به‌جای مانتو از پانچوهای آزاد و راحت استفاده کنید. بهتر است از پانجوهایی که آستین آن‌ها دوخته شده است استفاده کنید .چون حرکت در آن‌ها راحت‌تر است و آزادی بیشتری در آن‌ها دارید. بهتر است که لباس‌ بالایتان دکمه کمی داشته باشد.

برخی دیگر از ویژگی لباس بارداری مناسب

لباستان نباید خیلی کوتاه و خیلی بلند باشد. در فصول سرد استفاده از پانچو‌ها گزینه‌ی بهتری خواهد بود و باید در نظر بگیرید که این لباس به اندازه کافی گرم نیستند. پس باید لباس گرمی در زیر آن پوشیده شود.

شلوارهای دوران بارداری

برای انتخاب شلوار هم به دنبال شلوارهای کشی که کمری گشاد و رنگ تیره دارند بروید که در آن‌ها احساس راحتی می‌کنید. در این دوران از بهترین و راحت‌ترین گزینه‌ها انتخاب دامن‌شلواری است که می‌توان از انتخاب آن‌ها لذت ببرید.

ژاکت و بلوز مناسب بارداری

برای اینکه چاق به نظر نرسید بهتر است از مدل‎‌‌هایی که بالای کمر تنگ و پایین آزاد و بازی دارند استفاده کنید همچنین مدل‌هایی که سه دکمه در قسمت بالا دارند اما قسمت پایین آن‌ها رها و آزاد (مخصوصاً در قسمت شکم) انتخاب کنید. جنس لباس هم از پارچه‌هایی که در آن‌ها پشم یا جنس‌هایی که پرز می‌دهند استفاده نکنید. زیرا تمیز کردن این کرک‌ها زمانی که وزن شما بسیار زیاد شده است و تکان خوردن خیلی سخت شده است کار راحتی نیست.

حواس تماشاگر را پرت کنید!

زیورآلات یکی از قدرتمندترین سلاح‌های خانم‌ها در زمان بارداری می‌تواند باشد. می‌توان از سرویس‌ها و گردنبندهای بزرگ و درخشان برای مهمانی‌ها استفاده کرد که حواس بیننده را به قسمت بالای بدن جلب کنیم تا کمتر به بزرگی شکم توجه کنند. همچنین می‌توانید از پارچه‌هایی که دارای طرح جنجالی و پرازدحام هستند در لباس بارداری مناسب سود ببرید که همان کار گلوبند را اجرا می‌کنند. به‌ویژه که به جهت بارداری اندکی چهره‌تان ورم و بادکرده است.

هزینه پوشاک

هزینه لباس بارداری مناسب بسیار زیاد است و این بالا بودن هزینه به مدت کوتاه برای پوشیدن پوشاک بارداری ارزش ندارد. طبق معمول پوشاک بارداری به اندازه بزرگ را در ۳ ماه آخر بارداری می‌پوشند. به همین دلیل همه پولتان را صرف هزینه خرید این گروه از پوشاک نکنید. در عوض از روش‌های دیگری که به شما در ادامه پیشنهاد می‌دهیم استفاده کنید.

لباس بارداری مناسب
هزینه بالای لباس بارداری

عاریه گرفتن از آشنایان

تمام هزینه‌ای که برای این روش باید پرداخت کنید پول تماسی است که با آشنایانتان می‌گیرید. به آشنایانی که سایز لباسشان با شما نزدیک است تماس بگیرید .از آن‌ها بخواهید که لباس‌هایی که در دوران بارداری استفاده می‌کردند به شما عاریه دهند. یا حتی اگر خودشان با شما هم سایز نیستند حتماً اشخاصی را که هم سایز با شما هستند را می‌شناسند. با این روش قسمت زیادی از هزینه را حذف خواهید کرد.

شرمسار نباشید

به خاطر داشته باشید که عاریه گرفتن پوشاک بارداری به این دلیل نیست که شما نمی‌توانید هزینه خرید لباس را بپردازید .برخلاف آن به این معنی است که هزینه کردن فقط برای ۳ ماه عملی خردمندانه نیست. بنابراین شرمسار نباشید. با آشنایانتان تماس بگیرید. بسیاری از خانم‌ها حاضر هستند که لباس بارداری‌شان که دیگر مورداستفاده آن‌ها نیست را به شما عاریه دهند.

دوخت لباس موردعلاقه‌ی خود

یکی از بهترین روش‌هایی که از زمان‌های قدیم در میان ایرانیان رسم بوده و هنوز نیز مورد کاربرد است دوختن لباس است. کافی است پارچه موردنظر را خریداری کرده . پس‌ازآن طرح و مدل انتخابی‌تان را از خیاط بخواهید تا لباس بارداری مناسب را برای شما تهیه کند.بنابراین اگر در دوران بارداری به ضیافت مهمی دعوت شدید ناراحت نباشید. در این روش شما فقط باید هزینه خرید پارچه و دستمزد خیاط را متقبل شوید.

لباس کش‌بافت

اگر به مهمانی دعوت‌شده‌اید بهترین گزینه پارچه‌های کش‌بافت هستند. قاعده در مورد لباس بارداری مناسب برای میهمانی این است که هراندازه شما تنومندتر و چاق‌تر می‌شوید لباستان نیز بزرگ‌تر شود. باید این موضوع را نیز در نظر بگیرید که الیاف لباس نباید از جنسی باشد که باعث حساسیت و برافروختگی پوست شود. کش بافت باملاحظه نکاتی پارچه شایسته‌ای است. پوشیدن این نوع از پارچه تنها برای زمان کوتاه به‌طوری‌که سبب حساسیت‌های پوستی نشود اشکالی ندارد.

اگر لباس بافتنی شما تنگ شد و نمی‌دانید که چطور از آن استفاده کنید به شما پیشنهاد می‌کنم چگونه لباس بافتنی گشاد را تنگ کنیم؟ را مطالعه کنید. پاسخ سوالات شما در این مطلب است.

چگونه کفشی انتخاب کنیم؟

اگر پاپوش مناسبی انتخاب نکنید در دوران بارداری می‌تواند اثرات زیان‌باری برای امنیت پاهایتان رخ دهد. دگرگونی هورمونی و زیادشدن وزن، پاهای ورم‌کرده و دردناک و درد کمر تمامی توانایی این را دارند که امنیت پاهایتان را نه‌تنها در ۹ ماه بارداری بلکه در دوران بعد از بارداری نیز تحت تأثیر قرار دهد. بنابراین باید کفشی را انتخاب کنیم که بیشترین آسودگی را به پاهایتان بدهد.

چه کفشی مناسب است؟

کفشی که کمی از انحنا یا قوس کف پا را به‌درستی پوشش دهد. بسیاری از کفش‌های موجود در فروشگاه‌ها خود دارای کف مناسبی هستند. البته اگر کفشی که تهیه کردید دارای کفی مناسبی نیست می‎توانید از کفاشی‌ها یک کفی مناسب تهیه کنید.

کفش
کفش مناسب بارداری

کفش‌های پاشنه‌دار

به‌هیچ‌وجه به دنبال کفش‌های پاشنه‌بلند در دوران بارداری نباشید. در این دوران باید کفش‌هایی با پاشنه تخت یا کفش‌هایی که دارای پاشنه کوتاه و مسطحی هستند بپوشید. باید این را هم در نظر داشته باشید که از همان اوایل دوران بارداری از خریدن کفش‌هایی که دارای بند می‌باشند جداً امتناع کنید. این موضوع به این دلیل است که بستن بند کفش‌ها به‌خصوص در اواخر دوران بارداری بسیار مشکل است. و فشار زیادی به شکمتان وارد می‌کند و شما را در دردسر می‌اندازد. خوب‌تر است که کفش‌هایی را انتخاب کنید که بتوان به‌آسانی آن‌ها را هم پوشید و هم درآورد.

همانطور که گفته شد کفش های نامناسب مه تنها برای خانم های بادار برای همه ی خانم ها مشکلاتی را به وجود می آورد که بهتر است خودتان آن ها را بخوانید .مطلب عوارض کفش پاشنه بلند این مشکلات را به طور کامل برایتان بیان کرده است.

در نظر گرفتن شرایط بارداری

این موضوع را به یاد داشته باشید که احتمال ورم و باد کردن پاها بسیار است .بنابراین در زمان انتخاب کفش بارداری که یکی از اجزاء لباس بارداری مناسب است، کفشی را انتخاب کنید که اندکی بزرگ‌تر از اندازه پاهایتان به‌طورمعمول است. با این کار احساس بهتری به پاهایتان می‌دهید.

کلام پایانی

در انتها اگر می‌خواهید جوراب هم بپوشید به دنبال دسته‌های طبیعی مانند نخی بروید. کالاهایی که در ساخت آن‌ها از الیاف مصنوعی سود بردند باعث عرق کردن زیادتر و همچنین سرخوردن پا در کفش می‌شود. امیدواریم که در انتخاب لباس بارداری مناسب به شما کمک کرده باشیم. شما می‌توانید اپلیکیشن واسط کالا را دانلود کرده و بهترین لباس ها و لوازم شخصی دیگر را به ثقیمت مناسب در آن خرید و فروش کنید. از همراهی شما سپاسگذارم.

منابع

beytoote.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *