سگ گریت دین

سگ گریت دین


گریت دین در اصل و در گذشته برای شکار گراز وحشی پرورش داده می‌شد. اما امروزه آن‌ها مهارت چندانی در این کار ندارند. وحشیگری لازم برای ردیابی گراز وحشی را تنها سگ گریت دین از خود نشان داده بود. ولی آن‌ها اکنون یک روح لطیف هستند که به‌طورکلی با دیگر سگ‌ها، حیوانات و انسان‌ها کنار می‌آیند.

باوجوداین، اندازه آن‌ها و قدرت پارس آن‌ها مطمئناً یک سارق را می‌ترساند. هر کسی که صاحب یکی از این سگ‌ها باشد، کم‌کم به‌اندازه بزرگ آن‌ها عادت می‌کند، اما دیگران ممکن است با دیدن آن‌ها کمی بترسند.
سگ گریت دین از نژاد سگ‌های ماستیف است.البته سگ های قوی دیگری را برای شما به طور کامل توضیح داده ایم.با کلیک بر روی قویترین سگ دنیا میتوانید آن ها را ببینید و با آن ها آشنا شوید.
اما سگ‌های گریت دین زیباتر هستند، آن‌ها بدنی عضلانی و ورزشی دارند. سر آن‌ها عظیم، باریک و بلند است. آن‌ها گردنی بلند و برازنده دارند. برخی از صاحبان گریت دین‌ها گوش‌های سگ خود را می‌برند، اما بهتر است طبیعی باقی بماند. در ایالات‌متحده این کار معمول است، اما در کشورهای دیگر، بریدن گوش ممنوع است.

اندازه بزرگ سگ گریت دین

اندازه بزرگ آن‌ها می‌تواند مشکلاتی را ایجاد کند. دم آن‌ها می‌تواند بسیاری از چیزها را از بین ببرد، به‌ویژه در یک فضای کوچک. خوشبختانه، آن‌ها سرزنده و بسیار پرانرژی نیستند.
باوجود اندازه بزرگی که دارد، گریت دین یک همراه شیرین و دوست‌داشتنی است. آن‌ها عاشق بازی هستند و با کودکان آرام برخورد می‌کنند.

آن‌ها رفتاری مسالمت‌آمیز دارند، درعین‌حال شجاعتی را که به آن‌ها در شکار گراز وحشی کمک می‌کرد را نیز از دست نداده‌اند و در دفاع از خانواده از هیچ کمکی دریغ نمی‌کنند.
حتی با توجه به لطافت ذاتی آن‌ها، توصیه می‌شود که به آن‌ها حسن خلق را یاد داده و در سنین جوانی در کلاس‌های آموزش اطاعت شرکت کنید. اندازه بزرگ آن‌ها به‌تنهایی می‌تواند کنترل آن‌ها را در بزرگ‌سالی غیرممکن کند.

خلق‌وخوی سگ گریت دین

آن‌ها بسیار مردمی هستند و توجه زیادی را از اطرافیان خود می‌طلبند. آن‌ها تقریباً همیشه نیاز دارند که موردتوجه صاحب خود و حتی مورد نوازش قرار بگیرند. آن‌ها با سر بزرگ خود روی پای شما می‌آیند و از شما توقع نوازش دارند.
با کمال تعجب، گریت دین به‌طورمعمول آن‌قدر که فکر می‌کنید غذا نمی‌خورد. و گرچه آن‌ها به ورزش روزانه نیاز دارند، اما برای بازی به حیاط بزرگی احتیاج ندارند، اگرچه مطمئناً از داشتن حیاطی بزرگ لذت خواهند برد.
به دلیل زیبایی و طبیعت ملایم، هرروز تعداد بیشتری از مردم در حال کشف گریت هستند. فقط توجه داشته باشید که به دلیل بزرگی، عمر نسبتاً کوتاهی در حدود هشت سال دارند. این بدان معنی است که آن‌ها فضای نسبتاً زیادی را در قلب شما برای مدت‌زمان نسبتاً کوتاهی اشغال می‌کنند.

خلق‌وخوی گریت دین
خلق‌وخوی گریت دین

تاریخچه سگ گریت دین

نقاشی‌هایی از سگ‌هایی که شبیه گریت دین هستند بر روی مصنوعات مصری کشف‌شده است که قدمت آن‌ها به ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد بازمی‌گردد.در معابد بابلی نیز نقاشی‌های گریت دین وجود دارند که درزمانی در حدود ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد ساخته‌شده‌اند. شواهدی وجود دارد که سگ‌های مشابهی از تبت سرچشمه گرفته‌اند. گزارش‌های کتبی مربوط به چنین سگ‌هایی در سال ۱۱۲۱ پیش از میلاد در ادبیات چین آمده است.


تصور می‌شود این نژاد توسط آشوری‌ها که سگ‌های خود را با یونانی‌ها و رومی‌ها معامله می‌کردند، به مناطق مختلف جهان برده شده است. سپس یونانی‌ها و رومی‌ها این سگ‌ها را در تلاقی با نژادهای دیگر پرورش دادند. اجداد ماستیف انگلیسی احتمالاً در پرورش نژاد نقش داشته‌اند. برخی از افراد معتقدند که Wolfhound ایرلندی یا Greyhound ایرلندی نیز ممکن است در این امر نقش داشته باشند.

در انگلیس و آلمان

گریت دین‌ها در ابتدا سگ‌های شکارچی گراز نامیده می‌شدند، زیرا شکار گراز همان هدفی بود که برای آن تربیت‌شده بودند. گوش‌های آن‌ها را نیز برای جلوگیری از پاره شدن به هنگام شکار گراز بریده می‌شد. در قرن شانزدهم، نام این نژاد به سگ انگلیسی تغییر یافت.
بااین‌حال، اواخر دهه ۱۶۰۰، بسیاری از نجیب زادگان آلمانی بزرگ‌ترین و خوش‌تیپ‌ترین سگ‌های خود را در خانه‌های خود نگهداری کردند و آن‌ها را Kammerhunde (سگ‌های مجلسی) می‌خواندند. این سگ‌ها متنعم بودند و گردنبندهای طلاکاری شده‌ای به دور گردن آن‌ها می‌انداختند .اتاق‌هایی داشتند که با مخمل پوشانده شده بود.

گریت دین یا دانمارکی بزرگ

نام گریت دین Great Dane در دهه ۱۷۰۰ به وجود آمد، زمانی که یک طبیعت شناس فرانسوی به دانمارک سفر کرد و نسخه‌ای از سگ شکارچی گراز را دید که لاغرتر بود و ازنظر ظاهری شبیه یک تازی بود. او این سگ را Grand Danois نامید که درنهایت به گریت دین یا دانمارکی بزرگ تبدیل شد.
در سال ۱۸۸۰ و در کشور آلمان، پرورش‌دهندگان جلسه‌ای در برلین برگزار کردند و توافق کردند که ازآنجاکه سگ‌هایی که آن‌ها پرورش می‌دهند تفاوت آشکاری با ماستیف انگلیسی دارند. آن‌ها خود نامی را بر روی این سگ‌ها بگذارند: Deutsche Dogge (سگ آلمانی).
آن‌ها Deutscher Doggen-Klub آلمان را تأسیس کردند و بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی نیز این نام را به خود اختصاص دادند. ایتالیایی‌ها و کشورهای انگلیسی‌زبان این نام را قبول نکردند. امروزه نیز ایتالیایی‌ها این نژاد را Alano، به معنای ماستیف می‌نامند. و البته در کشورهای انگلیسی‌زبان به آن‌ها Great Danes گفته می‌شود.

پرورش نژاد ملایم‌تر

در اواخر دهه ۱۸۰۰، پرورش‌دهندگان ثروتمند آلمانی همچنان به اصلاح نژاد ادامه دادند. آن‌ها توجه خود را به خلق‌وخوی سگ معطوف کردند، زیرا گریت دین‌ها به دلیل این واقعیت که در اصل برای شکار گراز وحشی، پرورش داده می‌شدند، دارای مزاجی تهاجمی و وحشی بودند. این پرورش‌دهندگان سعی کردند حیوانات لطیف‌تری تولید کنند و – خوشبختانه امروز – موفق شدند.
ما نمی‌دانیم که چه زمانی اولین گریت دان ها به آمریکا آورده شدند، یا حتی از کجا آمده‌اند، اما باشگاه گریت دین در آمریکا در سال ۱۸۸۹ تشکیل شد. این چهارمین نژادی بود که به عضویت کلوب کنل آمریکایی درآمد.
مطالعه ی مقاله ی بهترین سگ های نگهبان میتواند به شما در شناخت سگ های نگهبان با خلق و خوی بهتر کمک بزرگی کند.

سگ گریت دین
پرورش نژاد ملایم‌تر

اندازه سگ گریت دین

نرهای بالغ گریت دین ۳۰ تا ۳۴ اینچ قد و ۱۲۰ تا ۲۰۰ پوند وزن دارند. قد ماده‌ها ۲۸ تا ۳۲ اینچ و وزن آن‌ها ۱۰۰ تا ۱۳۰ پوند است. بعضی از سگ‌ها می‌توانند کوچک‌تر یا بزرگ‌تر از حد متوسط باشند.
به طورکلی بسیاری از سگ ها که در دسته ی ترسناک‌ ترین سگ دنیا و وحشی‌ ترین نژاد سگ‌ قرار دارند ،دارای جثه و عظمت بزرگتری نسبت به سایر سگ ها هستند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که در دو مقاله ی گفته شده سگ های خطرناک و بزرگی به قد اندازه ی انسان و حتی بزرگتر ازجثه ی انسان نمایش داده شده است.

شخصیت سگ گریت دین

یک دانمارکی خوش تربیت یکی از خوش‌اخلاق‌ترین سگ‌ها است. آن‌ها حیوانات خانگی ملایم، شیرین و مهربانی هستند که عاشق بازی هستند و در کنار کودکان آرام هستند. آن‌ها تمایل زیادی به جلب رضایت دارند که آموزش آن‌ها را آسان می‌کند.
گریت دین می‌خواهد همان‌جایی که خانواده است باشد. آن‌ها افراد، از جمله غریبه‌ها و کودکان را بسیار دوست دارند و از بازدیدکنندگان خوشحال خواهند شد، مگر اینکه فکر کنند شما نیاز به دفاع دارید. در این صورت آن‌ها می‌توانند به‌شدت از شما محافظت کنند.

معاشرت کردن

گریت دین‌ها همان‌طور که خوش‌اخلاق هستند، قطعاً به اجتماعی شدن در همان اوایل زندگی نیاز دارند. این کار را می‌توانید با قرار دادن آن‌ها در معرض افراد مختلف، مناظر، صداها و تجربیات در همان اوایل زندگی انجام دهید. معاشرت به شما کمک می‌کند تا توله‌سگ گریت دین شما بزرگ‌شده و تبدیل به یک سگ کاملاً اجتماعی و باتربیت شود.شما میتوانید مطالب خطرناک ترین سگ دنیا را بخوانید و با آن ها آشنا شوید تا در هنگام دیدن انها امادگی لازم را داشته باید.
ثبت‌نام آن‌ها در کلاس آموزشی ویژه توله‌سگ شروع خوبی است. دعوت منظم از بازدیدکنندگان و همچنین بردن سگ به پارک‌های شلوغ، فروشگاه‌هایی که به سگ‌ها اجازه ورود می‌دهند. در گشت‌وگذارهای سرگرم‌کننده برای ملاقات با همسایگان نیز به آن‌ها کمک می‌کند مهارت‌های اجتماعی خود را صیقل دهند.

سلامتی

سگ گریت دین به‌طورکلی سگ‌های سالمی هستند، اما مانند همه نژادها، مستعد ابتلا به برخی از مشکلات سلامتی می‌باشند. همه دانمارکی‌ها به هیچ‌یک یا همه این بیماری‌ها مبتلا نخواهند شد.اما اگر در فکر این هستید که این نژاد را بخرید، باید این موارد را در نظر داشته باشید.
در ادامه به چند مورد اشاره می‌کنیم.

مسائل رشد در سگ گریت دین

مشکلات رشد می‌تواند در توله‌سگ‌ها و بزرگ‌سالان جوان ایجاد شود. این مشکلات در بعضی‌اوقات به دلیل رژیم غذایی نامناسب است .مانند رژیم‌های غذایی که پروتئین، کلسیم یا مکمل‌های بسیار زیادی دارند.با خواندن این مقاله سایت ما ،بزرگ ترین سگ های دنیا را بشناسید. شاید برایتان جالب باشد که چه نوع سگ هایی در جهان وجود دارند و شما تا به حال آن ها را ندیده اید.

مسائل رشد در سگ گریت دین
مسائل رشد در سگ گریت دین

دیسپلازیای مفصل ران

این یک بیماری ارثی است که در آن استخوان ران به‌راحتی در مفصل ران قرار نمی‌گیرد. بعضی از سگ‌ها روی یک یا هر دو پای عقب خود احساس درد و لنگش می‌کنند، اما برخی از سگ‌ها، علائم ظاهری ناراحتی را نشان نمی‌دهند. غربالگری با اشعه ایکس مطمئن‌ترین راه برای تشخیص مشکل است. درهرصورت آرتروز با افزایش سن سگ ایجاد می‌شود. سگ‌هایی که دیسپلازیای مفصل ران دارند، نباید پرورش داده شوند.

پیچ‌خوردگی معده


نفخ شکم نیز نامیده می‌شود، این یک بیماری تهدیدکننده است که می‌تواند سگ‌های بزرگ و دارای قفسه سینه مانند سگ گریت دین را تحت تأثیر قرار دهد. این مشکل به‌ویژه اگر آن‌ها روزانه با یک وعده غذایی، آن‌هم در مقدار زیاد، تغذیه شوند، سریع غذا بخورند. بعد از خوردن غذا مقدار زیادی آب بنوشند و بعد از غذا خوردن به‌شدت ورزش کنند، مشکل نفخ معده بیشتر بروز می‌کند. نفخ شکم بیشتر در میان سگ‌های مسن دیده می‌شود. این حالت زمانی اتفاق می‌افتد که معده با گاز یا هوا منبسط شده و سپس دچار پیچش می‌شود.

از آنجایی که سگ قادر به آروغ زدن یا استفراغ نیست تا از شر هوای اضافی معده خلاص شود و این پیچ‌خوردگی از بازگشت طبیعی خون به قلب جلوگیری می‌کند. فشارخون پایین می‌آید و سگ سکته می‌کند. بدون مراقبت‌های پزشکی فوری، امکان دارد سگ بمیرد. اگر سگ شما شکم بزرگی دارد، بزاق بیش‌ازحد دارد، شک کنید که ممکن است سگ شما نفخ کند. همچنین ممکن است بی‌قرار، افسرده، بی‌حال و ضعیف، با ضربان قلب سریع باشند. در صورت مشاهده این علائم مهم هر چه زودتر سگ خود را به دامپزشک برسانید.

سرطان استخوان

گاهی اوقات به نام استئوسارکوما شناخته می‌شود، این شایع‌ترین تومور استخوانی است که در سگ‌ها یافت می‌شود. این معمولاً در سگ‌های میان‌سال یا مسن دیده می‌شود، اما نژادهای بزرگ‌تر مانند سگ گریت دین (Danger Great) در سنین پایین‌تر نیز امکان ابتلا به سرطان استخوان را دارند.
به‌طورکلی این بیماری، نژادهای بزرگ و غول‌پیکر را تحت تأثیر قرار می‌دهد. استئوسارکوم یک سرطان استخوان تهاجمی است. اولین علامت آن لنگش است، اما برای تشخیص حتماً باید از تصویربرداری با اشعه ایکس استفاده کرد. استئوسارکوم به‌طور تهاجمی و با قطع اندام و شیمی‌درمانی درمان می‌شود. با درمان، سگ‌ها می‌توانند نه ماه تا دو سال یا بیشتر زندگی کنند. خوشبختانه سگ‌ها به‌خوبی با زندگی روی سه پا سازگار می‌شوند.

بیماری‌های قلبی

بیماری‌های قلبی بر روی Great Danes تأثیر می‌گذارد. واریته ها شامل کاردیومیوپاتی متاع، نقص دریچه میترال، دیسپلازی دریچه سه تایی، تنگی زیر آئورت، مجرای تصلب شرایین و قوس آئورت راست، پایدار هستند. پیش‌آگاهی و درمان بسته به اختلال خاص و سن و سلامت عمومی سگ متفاوت است.
مسائل مربوط به جراحی در مورد Great Danes نسبت به سگ‌های کوچک‌تر کمی متفاوت است. برای هرگونه جراحی موردنیاز، جراحی را پیدا کنید که در رابطه با سگ‌های نژاد غول‌پیکر تجربه داشته باشد. قبل از جراحی آزمایش خون را انجام دهید و حتماً از جراح بخواهید نمونه خون سگ شما را داشته باشد.

بیماری‌های قلبی
بیماری‌های قلبی

بیماری های کشنده سگ را نیز میتوانید مطالعه کنید.

مراقبت از سگ گریت دین

باوجود غول‌پیکر بودن، سگ گریت دین به‌اندازه کافی ملایم است و می‌تواند یک سگ خانگی خوب باشد، هرچند که آن‌ها مناسب یک آپارتمان کوچک نیستند، زیرا به همه‌چیز دست خواهند زد.
سگ گریت دین در زمستان احساس سرما می‌کند، بنابراین نباید در آب‌وهوای سرد بیرون از خانه بمانند. آن‌ها از داشتن یک ژاکت یا کت پشمی برای گرم نگه‌داشتن آن‌ها در زمستان لذت می‌برند.


آن‌ها در داخل خانه نسبتاً ساکت هستند، اما حداقل یک‌بار در روز به یک پیاده‌روی طولانی یا حیاطی بزرگ برای بازی نیاز دارند. یک گریت دین بزرگ‌سال، بسته به سن و سطح فعالیت خود، به ۳۰ تا ۶۰ دقیقه ورزش روزانه نیاز دارد. توله‌سگ‌ها و نوجوانان تقریباً به ۹۰ دقیقه ورزش در روز نیاز دارند.
اگر می‌خواهید آن‌ها را گاهی در حیاط نگه‌دارید، به یک حصار شش فوتی احتیاج دارید. اگر به باغبانی علاقه دارید، باید بدانید که آن‌ها واقعاً از تخریب محوطه‌سازی لذت می‌برند.

ورزش سنگین تا دوسالگی ممنوع

اگر می‌خواهید همراه سگ خود بدوید باید صبر کنید تا سگ گریت دین حداقل ۱۸ ماهه شود. تا این سن استخوان‌های آن هنوز در حال رشد است. سگ شما تا دوسالگی آمادگی دویدن را پیدا خواهد کرد.
یک خانه یا جعبه مخصوص سگ خود تهیه کنید و شروع به آموزش گریت دین برای ماندن در جعبه خود حداقل در طول شب و برای خوابیدن کنید. آموزش جعبه در سنین کودکی به شما کمک می‌کند در صورت نیاز به سوارشدن یا بستری شدن، شرایط را قبول کند.
هرگز سگ گریت دین خود را تمام روز در یک جعبه نگذارید.زیرا گریت دین‌ها سگ‌های اجتماعی هستند و قرار نیست تمام زندگی خود را در یک جعبه یا لانه بگذرانند.

مراقبت ناخن و دندان

دندان‌های سگ خود را حداقل دو یا سه بار در هفته مسواک بزنید تا تجمع تارتار و همین‌طور باکتری‌هایی که در کمین آن هستند، از بین بروند. اگر می‌خواهید از بیماری لثه و بوی بد دهان آن جلوگیری کنید، می‌توانید به‌طور روزانه دندانه‌ای سگ خود را مسواک بزنید.

در مطلب عفونت دندان سگ ها میتوانید نکات کامل و بیشتری برای درمان و حتی پیشگیری از بیماری های دهان و دندان سگ خود ،بدانید.پیشنهاد میکنم این مطلب را بخوانید.

برای جلوگیری از شکستن‌های دردناک ناخن و سایر مشکلات، ناخن‌های سگ گریت دین خود را ماهی یک الی دو مرتبه کوتاه کنید. زمانی که صدای ناخن‌ها را روی زمین می‌شنوید، باید بدانید که خیلی بلند شده‌اند و زمان کوتاه کردن آن‌ها فرارسیدهاست. ناخن‌های پای سگ دارای رگ‌های خونی هستند. اگر خیلی کوتاه کنید ممکن است خونریزی کنند و سگ شما ممکن است دفعه بعدی که می‌بیند ناخن‌گیرها بیرون می‌آیند همکاری نکند. بنابراین، اگر تجربه کوتاه کردن ناخن‌های سگ را ندارید، از یک دامپزشک برای گرفتن آن‌ها کمک بگیرید.

سگ گریت دین
مراقبت ناخن و دندان

مراقبت از گوش‌ها

گوش آن‌ها باید به‌طور هفتگی ازنظر قرمزی یا بوی بد بررسی شود، این علائم می‌تواند عفونت را نشان دهد. هنگامی‌که گوش‌های سگ خود را بررسی می‌کنید، آن‌ها را با یک پنبه مرطوب یا گوش پاک‌کن ملایم و متعادل pH پاک‌کنید تا از عفونت جلوگیری کند. چیزی را داخل مجرای گوش نکنید. فقط گوش خارجی را تمیز کنید.

همواره وجود زخم، بثورات، یا علائم عفونت مانند قرمزی، حساسیت به لمس یا التهاب روی پوست، بینی، دهان و چشم‌ها و پاها را بررسی کنید. چشم‌ها باید شفاف، بدون قرمزی و ترشحات باشند. معاینه هفتگی دقیق به شما کمک می‌کند مشکلات احتمالی سلامتی را زود تشخیص دهید.

غذا دادن

رژیم غذایی برای یک توله‌سگ نژاد غول‌پیکر مانند گریت دین که به‌سرعت در حال رشد است، بسیار مهم است، بیشتر از اکثر نژادها. یک توله‌سگ Great Dane نباید غذای توله‌سگ معمولی را بخورد زیرا معمولاً غذاهای ویژه توله‌سگ‌ها خیلی غنی هستند. آن‌ها به غذای توله‌سگ برای نژادهای بزرگ نیاز دارند. بهتر است هیچ‌گونه مکملی به‌خصوص کلسیم در غذای آن‌ها نباشید.
غذایی که به هر گریت دینی اختصاص می‌دهید، با توجه به سن و جنس سگ بسیار متفاوت است.
برای توصیه‌های غذایی باید متناسب با سگ شخصی خود با دامپزشک یا متخصص تغذیه خود مشورت کنید.

اگرچه با خواندن مطلب غذاهای ممنوعه برای سگ میتوانید از بروز هر نوع مشکل و بیماری در سگ های خود جلو گیری کنید .تغذیه ی سگ ها یکی از مهمترین نکاتی است که باید رعایت کنید.

بااین‌حال، مقادیر عمومی غذای روزانه عبارت‌اند از:
سه تا شش‌ماهه: ماده: سه تا شش فنجان؛ نر: چهار تا هشت فنجان.
هشت ماه تا یک سال: ماده: پنج تا هشت فنجان؛ نر: شش تا ده فنجان.
نوجوانان: ماده: هشت فنجان؛ نر: نه تا ۱۵ فنجان.
بزرگ‌سالان: ماده: شش تا هشت فنجان؛ نر: هشت تا ده فنجان.
توله‌سگ گریت دین تا سن چهار تا پنج ماهگی باید روزانه سه وعده غذایی داشته باشد. بعدازآن، روزانه دو وعده غذایی به آن‌ها بدهید. آن‌ها هرگز نباید فقط یک وعده غذایی در روز داشته باشند.

غذا دادن
غذا دادن

رنگ سگ گریت دین

شش رنگ معمول پوشش بدن این سگ‌ها که صاف و کوتاه نیز هستند، عبارت‌اند از:
Fawn (یک رنگ طلایی با پوزه‌ای سیاه)
Brindle (خال‌خال‌های سیاه‌وسفید در سراسر بدن)
آبی (آبی استیل که واقعاً نوعی خاکستری است)
سیاه
Harlequin (سفید با تکه‌های سیاه نامنظم در کل بدن)
سگ گریت دین مو ریزی بسیاری دارد، اما با برس زدن منظم می‌توان موهای آن‌ها را در شرایط عالی نگه داشت. در صورت لزوم از برس موی محکم و شامپو استفاده کنید. برس زدن منظم باعث می‌شود که گریت دین شما سالم و تمیز باشد و تعداد حمام‌های موردنیاز را کاهش دهد.
همان‌طور که تصور می‌کنید، حمام کردن یک گریت دین کاری دلهره‌آور است. تصور اینکه آن‌ها هنگام تلاش برای فرار از حمام زیر میز آشپزخانه پنهان‌شده‌اند سخت است، اما این اتفاق می‌افتد.

کودکان و دیگر حیوانات خانگی

یک سگ گریت دین کودکان را دوست دارد و با آن‌ها مهربان است. به‌خصوص وقتی‌که از کودکی با آن‌ها بزرگ شود.
مانند هر نژاد، شما باید همیشه نحوه نزدیک شدن و لمس سگ‌ها را به کودکان بیاموزید . همیشه بر هرگونه تعامل بین سگ‌ها و کودکان خردسال نظارت داشته باشید تا از گازگرفتگی یا کشیده شدن گوش یا دم جلوگیری کنید. به کودک خود بیاموزید که هنگام خوردن یا خوابیدن به هیچ سگی نزدیک نشود.
به‌طورکلی، یک گریت دین با دیگر حیوانات خانگی کنار می‌آید. اما گاهی اوقات برخی از آن‌ها با گوسفندان ملایم رفتار نمی‌کنند، همچنین ممکن است از حیوانات دیگر مراقبت نکنند.

کلام آخر

همانطور که خواندید سگ گریت دین یکی دیگر از انواع نژاد های سگ است که در دسته ی سگ های وحشی قرار میگیرد. البته اگر به دنبال پیدا کردن انواع نژاد های وحشی ترین سگ ها و حتی قویترین سگ هستید. ،میتوانید به سایت واسط پت مراجعه کنید و تمامی نژاد های سگ را مطالعه بفرمایید.

همچنین به شما توصیه میکنم که اگر قصد خرید و فروش سگ را دارید ،به اپلیکیشن واسط کالا مراجعه کنید.شما میتوانید در این اپلیکیشن،بهترین وسایل و لوازم و حتی حیوانات را با بهترین قیمت جست و جو کنید و بخرید.

منابع

dailypaws.com
dogtime.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *