راهنمای خرید اتو مو

راهنمای خرید اتو مو

همه ما می‌دانیم که بدون اتو مو نمی‌توان موهای صاف و براقی داشت. بنابراین اگر این اولین بار است که به دنبال یک وسیله جدید می‌گردید و نمی‌دانید کدام نوع از این ابزار مو کاملاً بر روی موهای شما کار می‌کند. ما این مطلب را برای کمک و به اشتراک گذاشتن تجربیات برای شما نوشتیم. با ما همراه باشید تا شما را در راهنمای خرید اتو مو کمک کنیم.

داشتن موهای زیبا حق شماست

هر زنی دوست دارد موهایش صاف، براق و سالم باشد. محصولات زیادی وجود دارند که می‌توانند به شما کمک کنند موهای براق و سالمی را که می‌خواهید داشته باشید، به دست آورید، اما این محصولات به‌ تنهایی نمی‌توانند موهای شما را صاف کنند.

مارک‌ها و انواع مختلفی از اتوها در بازار وجود دارد که می‌توانند به شما کمک کنند، بنابراین اینکه کدام یک از آن‌ها برای شما مناسب‌تر است، اکنون یک سؤال است.

جای نگرانی نیست، در این مقاله در مورد انواع اتوها با توجه به مواد آن‌ها ، موارد استفاده آن‌ها و اینکه کدام یک با توجه به نوع موی شما بهترین خواهد بود صحبت کرده‌ایم.

انتخاب صحیح

برخی اتوها بیش از حد گرم می‌شوند و باعث آسیب رساندن به موهای شما می‌شوند. لوازم کم کیفیتی که این گونه طراحی می‌شوند می‌توانند تارهای موی شما را ببندند و باعث شکستگی و ریزش مو شوند. به دنبال یک اتو مو با قابلیت تنظیم باشید. سپس از کمترین دما برای صاف کردن موهایتان استفاده کنید.
برای اینکه بهتر بتوانید از موهایتان نگهداری کنید، خواندن مطلب زیر را به شما پیشنهاد می‌دهیم.
مراقبت از مو

راز حالت دادن موها

این راز به معنی، زمان‌بندی مناسب و استفاده مناسب از ابزار و محصولات است. اتو مو از رطوبت طبیعی مو استفاده می‌کند تا سبک جدیدی ایجاد کند. به همین دلیل Cunnane Phillips پیشنهاد می‌دهد که موهای شما نسبتاً خشک باشد تا این دستگاه به درستی کار کند.

با این حال، اگر مراقبت نشود، آن‌ها می‌توانند موهای شما را شکننده و بسیار کشسان نشان دهند. اتوهای بخار ساز رطوبت ایجاد می‌کنند، بنابراین کمتر موهای شما را خشک می‌کنند. بهترین آن‌ها صفحه‌های روکش شده با تفلون است.
سلول‌های موی سوخته می‌توانند روی آهن‌های داغ جمع شده و باعث چسبیدن آن‌ها به موهای شما شوند که بسیار آسیب‌زننده است. برای جلوگیری از این خطر، صفحات تخت خود را در صورت نیاز تعویض کنید.

حالت دادن
حالت دادن موها

چگونه اتو مو مناسب را انتخاب کنیم؟

اگر راهنمای خرید اتو مورابا دقت مطالعه کنید آن دستگاه برای شما سال‌ها دوام خواهد داشت و از موهای شما در برابر آسیب‌ها محافظت می‌کند. ارزش دارد که کمی وقتتان را برای انتخاب مناسب نیازتان به خواندن مطالب مربوط و پرس‌وجو اختصاص دهید. دستگاه مناسب به‌سرعت موهای شما را بدون آسیب‌هایی مانند شکستگی یا به وجود آمدن بافتهایی ناهموار، حالت می‌دهد.

اهمیت طراحی مناسب

ممکن است فکر کنید همه یک گونه‌اند، اما لبه‌های این ابزار صاف کننده مو می‌تواند قابلیت انعطاف‌پذیری آن‌ها را تحت تأثیر قرار دهد. اگر صفحه و لبه‌های خارجی اتو کمی گرد باشد، کار صاف کردن کمی راحت‌تر خواهد بود. اتوی مو دارای لبه‌های تیز، سازگاری کمتری دارد.

عرض صفحه

هرچه عرض صفحات بیشتر باشد، سریع‌تر می‌توانید موهای خود را صاف کنید. اما بعضی خانم‌ها موهای نرم‌تری دارند که ممکن است صفحات پهن گرمای زیادی به موهای آن‌ها وارد کند و به ساقه مو آسیب می‌رساند. پس این صفحات برای آن‌ها مناسب نیستند.
اگر شما هم علاوه بر مو به مراقبت از پوست خود اهمیت می دهید خواندن مطلب زیر را از دست ندهید.

مراقبت از پوست

تشخیص دقیق نوع مو

هر زمان که قصد خرید ابزاری برای حالت دادن موهای خود دارید، از خود این سؤال را بپرسید که راهنمای خرید اتو مو چیست و کدام نوع مناسب موهای من است؟ موی شما ضخیم است یا فر است؟ سپس فکر می‌کنید که برای صاف کردن موهای خود به چه مقدار گرما نیاز دارید.
تعیین نوع مو به شما کمک می‌کند تا با در نظر گرفتن دو عامل اندازه و تنظیمات گرما، به راحتی بدانید که کدام وسیله مناسب‌ترین حالت را برای شما ایجاد می‌کند.

راهنمای خرید اتو مو
تشخیص نوع مو

تنظیم دما

اگر اتو مویی با محدوده‌ای از دما ۳۶۰-۳۸۰F داشته باشید، هنگام روشن کردن آن، صفحه می‌تواند فقط در دمای پیش‌فرض تنظیم شده و هیچ راهی برای تنظیم آن وجود ندارد.
نوع دیگر اتو مو دمای متغیر دارند که به شما امکان می‌دهد دمای مناسب موهای خود را تنظیم کنید. بیشتر متخصصان و آرایشگران مو از اتوی مو با تنظیمات متغیر استفاده می‌کنند. معمولاً، آن‌ها دارای ۵ صفحه شماره‌گیری هستند. مدل‌های دیجیتالی هستند که می‌توانید آن‌ها را با هر درجه حرارت دلخواه تنظیم کنید.

انواع اتو مو

در ادامه راهنمای خرید اتو مو به انواع اتو و جنسیت صفحات آن‌ها می پردازیم.

اتوهای معمولی و نیمه‌حرفه‌ای

هرچند با کیفیت پایین ساخته شده‌اند اما قطعاً جواب می‌دهند. اما این ریسک را باید قبول کنید، که موهای شما بیشتر در معرض آسیب و شوک الکتریکی این آهن‌آلات تخت هستند که همچنین دوام چندانی ندارند.
توجه داشته باشید که گرمای سطح صفحات به‌طور مساوی توزیع نشده و یا ممکن است بیش از حد گرم شوند، به دلیل اینکه مجبورید اتو را بارها از قسمت‌های مو عبور دهید، احتمالاً موهای شما خشک خواهد شد. صفحات از مواد با کیفیت بالا ساخته نشده‌اند، آن‌ها به راحتی خراب می‌شوند.

اتوهای حرفه‌ای

به سادگی با کیفیت بالاتر و فن‌آوری‌های پیشرفته‌تر ساخته می‌شوند و باعث صاف و سریع شدن کار شما می‌شوند. آن‌ها همچنین به خوبی طراحی شده و بادوام هستند. صفحات ضخیم هستند و سطح آن‌ها با دوام و صاف است و مانع از خرد شدن و شکستن مو می‌شوند. آن‌ها همچنین به‌سرعت و دقیقاً با دمای تنظیم شده گرم می‌شوند، بنابراین لازم نیست چند دقیقه منتظر گرم شدن آن‌ها باشید.

فناوری گرمایش و مواد صفحه

صفحه‌های صاف کننده مو (صفحات گرمایشی) تقریباً از سرامیک، تیتانیوم یا تورمالین ساخته شده‌اند و با فناوری‌های مختلف گرم می‌شوند. این‌ها بهترین مواد برای کاهش گرما هستند، زیرا آن‌ها به‌طور یکنواخت روی سطح گرم می‌شوند و باعث کاهش آسیب مو می‌شوند.

یون‌هایی با بار منفی آزاد می‌کنند تا موهای موخوره را خنثی و متعادل کنند یا کوتیکول مو را سفت کنند. به عبارت دیگر، آن‌ها به آرامی موهای شما را لمس می‌کنند و به مو شما یک ظاهر سالم و براق می‌دهند. انتخاب شما در مورد موادی است که فکر می‌کنید برای موهای شما مناسب است.

سرامیک

رسانایی گرمایی سرامیک از فلز کمتر است. بعضی از مدل‌های ارزان قیمت صفحات را فقط با یک لایه نازک سرامیک که روی صفحات فلزی قرار گرفته‌اند، آن را پوشانده‌اند.
از نظر گرمای شدید، این نوع صفحه‌ها گرما را به روش ملایم آزاد می‌کنند و آسیب احتمالی ناشی از ابزار را بسیار کاهش می‌دهند؛ اما اگر آن را رها کنید، ممکن است ترک بخورد. به یاد داشته باشید هنگام نگه‌داشتن آن مراقب باشید.

راهنمای خرید اتو مو
اتو موی سرامیکی

تیتانیوم

تیتانیوم یک فلز قوی است. صفحات ساخته شده توسط این فلز با دوام بوده و به‌سرعت گرم می‌شوند. باور کنید یا نکنید، تیتانیوم ماده بسیار خوبی برای ظرفیت تولید گرمای مداوم و شدید به موهای شما است.
بنابراین اتوهای تخت تیتانیوم بر روی بسیاری از انواع مو به‌طور مؤثر کار می‌کنند. داشتن صفحات گرم‌تر به این معنی است که موهای شما بیشتر در معرض آسیب قرار دارند. باز تأکید می‌کنیم که این به نوع و بافت مو شما بستگی دارد.

اتوهای تخت تیتانیوم همیشه برای کسانی که موهای سیاه ضخیم و بلندی دارند بهترین حالت را دارد. وقتی آهن صاف تیتانیومی را از تمامی قسمت موهای خود عبور می‌دهید، تعجب خواهید کرد که چگونه موهای شما به‌طور چشمگیری تغییر کرده است.

مادون قرمز

با استفاده از این روش گرمایشی، منبعی وجود دارد که نور نامرئی را با طول موج در منطقه مادون قرمز برای گرم کردن تابش می‌کند. برخلاف سایر روش‌های سنتی که سطح صفحات را گرم می‌کنند، آهن تخت مادون قرمز مستقیماً روی موهای شما کار می‌کند. پرتو IR (انرژی تابشی نامرئی) عمیقاً از داخل ساختار مو کار می‌کند. روند صاف کردن سریع است و باعث کاهش زمان قرار گرفتن در معرض حرارت به مو می‌شود.

نانو

اصطلاح Nano در رابطه با چیزی است که در اندازه کمتر اندازه‌گیری شده است، یعنی ذرات بسیار کوچک در آن به کار رفته است. این ذرات به‌عنوان بخشی از صفحات روی سطح تعبیه شده‌اند یا به‌طور کامل برای ساخت صفحه استفاده می‌شوند. این اصطلاح در بازار تنها به کار نرفته است مانند نانو تیتانیوم، نانو سرامیک. سطح مواد نانو بسیار برتر از محصولات بدون نانو است. آن‌ها می‌توانند رشد باکتری‌ها را مهار کنند. در خرید اتو مو به این نکته مهم توجه کنید.

تورمالین

آهن‌های تخت تورمالین تا حدودی شبیه سرامیک ساخته می‌شوند، به جز مواد صفحات. تورمالین برخی از خصوصیات فیزیکی و سرامیکی مانند سطح ریز و چگالی را دارد. ترکیبی از تورمالین و سرامیک سطح کاملی ایجاد می‌کند که با اصطکاک کمتری و به‌صورت الکترونیکی متعادل‌تر، موهای شما را صاف می‌کند.

گرافن

ثابت شده است که یک عنصر طبیعی می‌تواند موهای شما را مرطوب کند و به دلیل هدایت گرمائی عالی، آهن‌های گرافن را می‌توان در دمای پایین تنظیم کرد در حالی که اثربخشی آن در مقایسه با سایر آهن‌های تخت است.

انتخاب صفحات مناسب

خواندیم که اتوها از انواع فلزات و مواد دیگر ساخته می‌شوند. انتخاب با نوع مو شما است. پس نیاز موهایتان را در نظر بگیرید تا این نکته‌ها را با هم مرور کنیم.

انتخاب صفحات مناسب
صفحات مناسب اتو مو
  • اتوهای تیتانیوم به‌سرعت گرم می‌شوند و دمای بالاتر را به‌صورت مساوی اعمال می‌کنند. این اتوها گران‌ترهستند. شما به آهن تیتانیوم احتیاج ندارید مگر اینکه موهای فر و ضخیمی داشته باشید.
  • اتوهای سرامیکی ارزش و اثربخشی را ادغام می‌کنند و حتی گرما را برای اکثر بافت‌های مو ارائه می‌دهند. بعضی از این اتوها فقط روکش سرامیک دارند. این مدل‌ها با گذشت زمان فرسوده می‌شوند و گرما را به‌طور یکنواخت توزیع نمی‌کنند یا اصلاً کار نمی‌کنند.
  • صفحات تورمالین برای موهای آسیب‌دیده عالی هستند. این صفحات گاهی به صفحات یونی نیز نامبرده می‌شوند. این‌ها ین منفی بیشتری نسبت به یون مثبت تولید می‌کنند و موخوره را کاهش می‌دهند و ساقه مو را آب‌بندی می‌کنند.

اندازه‌های صفحه

خرید اتو مو یک سایز برای همه مناسب نیست. اندازه‌های اتو مو متنوع است، از ۱/۲ تا ۲ اینچ متغیر است. نمی‌شود گفت بزرگ‌تر بهتر نیست. هرچه اندازه صفحه بزرگ‌تر باشد، بهتر می‌تواند گرما را برای موهای شما تأمین کند.
اما با اندازه‌های بزرگ دستگاه، نمی‌توانید به قسمت کوچک بروید یا به ریشه نزدیک شوید، بنابراین با توجه به مدل مویی که شما صاف می‌کنید، طول و ضخامت مو (نوع و بافت مو) برای انتخاب اندازه اتو مناسب مؤثر است.
جالب است بدانید، حالت دادن مو بدون استفاده از حرارت هم امکان پذیر است.

دمای مناسب

اگر تنظیم گرما روی سطح مطابق با نوع و طول مو تنظیم شده باشد، دیگر هیچ آسیبی به مو وارد نمی‌شود. این ویژگی متناسب با موهای شما است. دمایی که می‌توانید تنظیم کنید به شرح زیر است:

موهای کوتاه

بسته به بافت مو (نرم یا ضخیم)، اندازه صفحه‌های کوچک (نیم اینچ تا یک اینچ) را انتخاب کنید. این به شما امکان می‌دهد تا قسمت‌های کوچک‌تر را صاف کنید و ابزار را راحت‌تر روی ریشه قرار دهید.
اگر موهای نرمال، متوسط، با ضخامت متوسط یا موج‌دار دارید با طول شانه کمتر، می‌توانید یک صاف کننده مو ثابت خریداری کنید با دما ۳۷۰F.

موهای بلند

از یک اتوی مو با اندازه‌های بزرگ صفحه (یک و نیم اینچ تا دو اینچ) استفاده کنید، بنابراین این‌ها می‌توانند سطح بیشتری از قسمت‌های مو را برای صاف کردن بپوشانند، می‌توانید در وقت خود صرفه‌جویی کنید. به خاطر بسپارید که آهن‌های تخت ممکن است وزن داشته باشند. اتو را با وزن کمتر از ۱ کیلوگرم انتخاب کنید که نگهداری و تحمل وزن آن راحت باشد.

فر کردن با اتو مو

هنگام خرید بعضی از اتو موها با احساس خستگی از اینکه موهایتان را صاف به نظر می‌رسانند، با منحنی گرد طراحی شده‌اند که به شما امکان می‌دهد یک فر کاملاً عالی ایجاد کنید.

فر کردن
فر کردن مو با اتو مو

زیاده روی نکنید. هر روز میخواهید موهایتان را صاف کنید؟ آب موجود در موهای شما را این محصولات گرم کننده از بین میبرد. در استفاده از این محصولات زیاده روی نکنید و بیشتر مراقب موهای زیبا و درخشانتان باشید. اگر از این دستگاه تا به حال زیاد استفاده کرده‌اید و موهای بد حالتی دارید می‌توانید با خواندن مقاله زیر موهای خود را درمان کنید.
فواید آبرسان مو

نکات خرید

  • صفحات صاف و بادوام، همچنین پاک کردن صفحات آن‌ها آسان است.
  • سبک و دارای طراحی ارگونومیک، با نگه‌داشتن و حالت دادن آسان موهای شما باشد.
  • سریع گرم شود.
  • تغییر تنظیم گرمای آسانی داشته باشد.
  • تا آنجا که ممکن است آسیب کمتری به مو وارد کند. این بسیار مهم است زیرا همه ابزارهای داغ تا حدودی عوارض جانبی دارند.
  • ویژگی ایمن مانند خاموش شدن خودکار داشته باشد. (اگر استفاده نمی‌شود بعد از ۳۰ دقیقه یا ۱ ساعت به‌طور خودکار خاموش می‌شود)

استفاده از محصولات تقلبی ممنوع!

اتو مو را از فروشندگان غیرمجاز خریداری نکنید. این کار نه ‌تنها پول شما را هدر می‌دهد بلکه خطر آسیب دیدن مو را افزایش می‌دهد. اما شناخت اصیل بودن محصولات دشوار است. بخوانید و پرس‌وجو کنید. حتی شما می‌توانید با نصب اپلیکیشن واسط کالا در آنجا کالاها را باهم مقایسه و حتی خریدهای به صرفه انجام دهید.

مارک‌های معتبر محصولات صاف کننده مو

در ادامه راهنمای خرید اتو مو به برندهای معتبر می پردازیم.

Babyliss

نامی معتبر در صنعت زیبایی حرفه‌ای است. محصولات آن‌ها که به‌ عنوان بهترین ابزار مو برای افراد حرفه‌ای شناخته می‌شود، در بیش از ۲۰۰ کشور در سراسر جهان فروخته‌شده است.

GHD

آن‌ها ابزارهای طراحی را نه فقط برای سالن بلکه برای استفاده در منزل طراحی می‌کنند و انتخاب اتوی موی آن‌ها از بهترین انتخاب‌ها ست.

رمینگتون

بیش از ۲۰۰ سال تأسیس شده و طیف وسیعی را برای نظافت محصولات از ریش‌تراش برقی تا اتو مو ارائه می‌دهد. نوآوری، تحقیقات و پیشرفت‌های آن‌ها به راه‌اندازی ابزارهای دوستانه مو کمک کرده است.

کوریولیس

این یک شرکت قدیمی نیست، بیش از چهارده سال پیش تأسیس شده است که این برند با نوآوری‌های خود در صنعت زیبایی پیشرو بوده است.
در ادامه راهنمای خرید اتو مو به تفاوت بین کالاها و قیمت می پردازیم.

تفاوت بین قیمت و کالا با کیفیت

ممکن است شما به یک فروشگاه بروید و یک صاف کننده مو ارزان قیمتی بخرید. بعد از مدتی امکان دارد متوجه خرابی موهایتان شوید و باز مجدد مجبورید که اتو موی خود را تعویض کنید چون این اتو با موهای شما سازگاری ندارد و روز به روز موهای شما در برابر آسیب بیشتری قرار می‌گیرد.

این مدل دستگاه‌ها زودتر می‌شکنند و بیشتر به موها آسیب می‌زنند، زیرا این صاف کننده‌ها گرما را به‌صورت ناهموار ایجاد می‌کنند و یا حتی بیش از حد گرم می‌شوند. دستگاه‌هایی با قیمت بالاتر مسلماً کیفیتی بیشتر داشته و ارزش بیشتری برای خرید دارند.
آن‌ها سال‌ها دوام داشته و برای شما به بهترین شکل کار می‌کنند؛ که دیگر شما مجبور نیستید برای درمان موهای آسیب‌دیده‌تان دنبال راه‌های گوناگون دیگر باشید.

راهنمای خرید اتو مو
خرید اتو موی مناسب

حکم نهایی

اگر از درمان‌هایی که مربوط به زیباتر نگه‌داشتن موهای شما هستند استفاده نمی‌کنید. استفاده از اتوی مو در خانه برای موهای شما ضرر دارد. با استفاده مکرر از این دستگاه این موهای کاملاً صاف فقط یک مدت زمانی زیبایی خاصی دارند و دوام می‌آورند. استفاده مکرر از ابزار حالت‌دهی داغ بر روی ظاهر مو شما تأثیر می‌گذارد، هرچه بیشتر حالت دهید حالت طبیعی شدن مو کمتر می‌شود.

بسیار مهم است که آنچه برای موهای شما بیشتر مناسب است انتخاب کنید و سپس با توجه به نیاز موهای خود خریداری کنید. ما سعی کرده‌ایم در طول این مقاله به شما در تصمیم‌گیری کمک کنیم و امیدواریم اکنون بتوانید نیازهای خود را شناخته باشید. اگر از این مطلب اطلاعات جدید کسب کردید و یا حتی موضوع جالبی از راهنمای خرید اتو مو دارید با ما و دیگر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

امیدواریم که مطلب راهنمای خرید اتو مو برای شما مفید واقع‌شده باشد. شما می‌توانید با مراجعه به سایت واسط پت سایر مقالات مرتبط را مطالعه کنید. فراموش نکنید که بهترین گزینه برای خریدوفروش وسایل دست‌دوم شما با مناسب‌ترین قیمت‌ها، اپلیکیشن واسط کالا است. از اینکه با ما همراه بودید سپاسگزاریم.

منبع:
hotstylingtoolguide.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *