گرانترین کفش دنیا

گرانترین کفش دنیا

رتبه‌بندی کفش‌های گران‌قیمت سال ۲۰۲۰ کاملاً تعجب‌آور است! از این نظر که در لیست ۵ کفش گران‌قیمت جهان، کفش مردانه وجود ندارد. به لطف استفاده از الماس‌های نادر، پلاتین و طلا کفش‌ زنانه Debbie Wingham گرانترین کفش دنیا تاکنون است!

از گرانترین کفش‌های مردانه می‌توان به کفش سفارشی تام فورد توسط جیسون آرشبن اشاره کرد که کاملاً با الماس پوشیده شده است.

مواد استثنایی و گران‌قیمت و صدها ساعت کار پرزحمت دست این کفش را فوق‌العاده گران کرده است. روزهایی که کفش‌ها را برای محافظت از پا می‌پوشیدند گذشته است.

امروزه، آن‌ها به یک جزء جدایی‌ناپذیر از کمد لباس شخصی و همچنین یک ضرورت مد تبدیل‌شده‌اند. برای افراد ثروتمند، کفش به‌عنوان شاخصی از وضعیت اجتماعی یک فرد نیز عمل می‌کند. در ادامه به معرفی ده کفش از لیست گرانترین کفش دنیا می‌پردازیم. با ما همراه باشید!

کفش استوارت وایتزمن

این کفش پاشنه‌بلند Weitzman به سبک دهه ۱۹۴۰ طراحی‌شده است. این کفش دارای یک بند T است که به‌طورمعمول در آن دوره یافت می‌شد و ارزش آن ۱ میلیون دلار است. قسمت انگشتان این کفش‌ها دارای تزئینات گل رز ساخته‌شده از ۱۸۰۰ الماس کویت و وزن کلی عیار ۱۰۰ است.

جدا از این ویژگی‌های زیبا، این جفت کفش با ۴۰۰ الماس کویت دیگر نیز پوشیده شده است. وقتی دیابلو کودی، نویسنده فیلم‌نامه جونو برنده اسکار، از پوشیدن آن‌ها در مراسم سال ۲۰۰۸ خودداری کرد و احساس کرد که این کفش‌ها فقط یک «ترفند تبلیغاتی شیرین» هستند، این کفش‌ها به یک تینسل تبدیل شدند.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله انواع کفش زنانه را مطالعه کنید.

کفش PLATINUM GUILD STILETTOS

باید بدانید که هر زمان نام استوارت وایتزمن را می‌خوانید، نامش با چیزی بسیار ارزشمند، فوق‌العاده و مجلل همراه خواهد شد. این کفش‌ها یکی از گرانترین کفش های دنیا و یک نمونه کامل از زیبایی و تجمل هستند. رویهٔ کفش با ۴۶۴ الماس بکر در سراسر آن تزئین شده است. این کفش‌ها بندهایی دارند که جلوه بی‌نظیری از زیبایی را به نمایش می‌گذارند و به‌راحتی قابل جدا شدن هستند. شما می‌توانید آن‌ها را به‌عنوان یک قطعه از جواهرات گران‌بها دور گردن خود بپوشید! بنابراین، سبک این کفش از بالاترین درجه عملکرد برخوردار است. این کفش‌ها برای اولین بار در جوایز اسکار ۲۰۰۲ به نمایش درآمدند.

کفش OZ RUBY STILETTOS

استوارت وایتزمن جادوگر عرصه کفش‌های گران‌قیمت نام OZ RUBY STILETTOS را برای این کار خود برگزید. این کفش ۱.۶ میلیون دلار قیمت دارد و یکی از گرانترین کفش‌های دنیا است. پس از ساخت و نمایش دمپایی‌های یاقوتی توسط هری وینستون، نسخه جدیدتر آن توسط استوارت وایتزمن ارائه شد. فقط این بار آن‌ها پاشنه‌دار هستند. چشم‌نوازی و زرق‌وبرق این کفش‌ها با استفاده از یاقوت ۱۲۳ عیار به وجود آمده‌اند.

 OZ RUBY STILETTOS
کفش OZ RUBY STILETTOS

کفش سفارشی تام فورد

کفش سفارشی تام فورد که توسط جیسون آرشبن طراحی‌شده ۲ میلیون دلار قیمت دارد. این کفش توسط نیک کانن میزبان ۲۰۱۴ America’s Got Talent، به نمایش گذاشته شد. او با پوشیدن یک جفت کفش پوشیده شده از الماس به ارزش ۲ میلیون دلار، موفق شد انتظارات را برآورده کند.

کفش‌های تام فورد توسط جیسون آراشان، طراح مشهور جواهرات طراحی‌شده بود که توجه بسیاری را به خود جلب کرد. بیش از ۱۴۰۰۰ الماس سفید با برش کامل که با دقت روی طلای سفید قرار گرفتند. برای تکمیل این کفش‌های خیره‌کننده بیش از ۲۰۰۰ ساعت کار انسانی در بازه زمانی یک سال انجام شد که به نظر می‌رسید ارزش آن را داشت و آن را در لیست گرانترین کفش دنیا قرار داد.

کفش استوارت وایتزمن پاشنه تانزانیتی

استوارت وایتزمن پاشنه تانزانیتی کفشی ۲ میلیون دلاری و سومین کفش استوارت وایتزمن در لیست گرانترین کفش دنیا است. این کفش‌های پاشنه‌دار محصول همکاری ادی لو ویان و وایتزمن هستند. بندهای کفش دارای ۱۸۵ قیراط تانزانیت همراه با ۲۸ قیراط الماس هستند. آنچه باعث جذابیت بیشتر این کفش‌ها می‌شود این واقعیت است که از نقره درخشان ساخته‌شده‌اند و این ظاهری لطیف به آن‌ها می‌بخشد.

دمپایی سیندرلا طراحی‌شده!

این دمپایی خیره‌کننده یکی دیگر از کار های استوارت وایتزمن است که ساخته‌شده از چرم ایتالیایی است. این دمپایی الهام گرفته از شخصیت محبوب داستان‌های سینمایی، سیندرلا است. ۵۶۵ الماس کویت در پلاتین قرار گرفتند تا بندهای انگشت پا و مچ پا ساخته شود. اگر همه آنچه گفته شد کافی نباشد، این کفش یک الماس ۵ عیار آماراتو دارد که به‌تنهایی بیش از یک‌میلیون دلار ارزش دارد. این کفش با یک پاشنه ۴ اینچی توسط آلیسون کراوس خواننده، در اسکار ۲۰۰۴ پوشیده شد. او درواقع یکی از گرانترین کفش‌های دنیا را پوشیده بود. ارزش این دمپایی ۲ میلیون دلار بود!

کفش ریتا هیورث

ریتا هیورث، یکی از قدیمی‌های هالیوود، درواقع یک جفت گوشواره را به استوارت وایتزمن سپرد تا از آن برای طراحی یک جفت کفش بی‌نظیر که در لیست گرانترین کفش دنیا قرار می‌گیرد استفاده کند. آنچه در مورد این کفش برجسته است، سایه‌روشن پارچه Sienna Satin است که در ساخت آن استفاده‌شده است. گوشواره‌ها به‌طور برجسته در وسط کفش قرار دارند و تمام ظاهر این کفش‌ها را به شعری زیبا همانند می‌کند. این جفت علیرغم ظرافت کم، دارای انواع مختلفی از سنگ‌های قیمتی گران‌بها است، از الماس گرفته تا یاقوت کبود و یاقوت. جالب است بدانید این کفش‌های جلوباز با ارزش ۳ میلیون دلار، فروشی نیستند! آن‌ها از آن دختر هیورث، شاهزاده خانم یاسمین آقاخان هستند.

گرانترین کفش دنیا
گرانترین کفش دنیا

کفش روبی هری وینستون

ران وینستون، پسر هری وینستون، طراح جواهرات، سعی کرد در پنجاهمین سالگرد کلاسیک هالیوود، جادوگر اوز را به بهترین شکل ممکن گرامی بدارد! او این کار را با ساخت و طراحی کفش‌های یاقوتی که دوروتی جوان پوشیده بود، انتخاب کرد. این کفش‌ها با استفاده از ۴۶۰۰ یاقوت ساخته‌شده اند و نمایانگر اوج تجمل هستند. همین نحوه طراحی و ساخت، این کفش‌ها را به رده سوم گرانترین کفش دنیا رساند. به‌جز ۱۳۵۰ قیراط یاقوت، در این کفش‌های زیبا ۵۰ قیراط الماس نیز به‌کاررفته است. این کفش‌ها ۳ میلیون دلار ارزش داشتند!

کفش پاشنه‌بلند دبی وینگهام

قیمت یک کفش چقدر باید باشد تا بتوان گفت قیمت آن زیاد است؟ هزاران؟ ده هزار؟ صد هزار؟ یک‌میلیون؟ خوب، ۱۵.۱ میلیون چطور؟ این جفت کفش گران‌قیمت که به‌عنوان یک هدیه تولد سفارش داده‌شده است، توسط دبی وینگهام طراحی‌شده است. این طراحی توسط او چندان هم دور از انتظار نیست. این کفش پاشنه‌بلند با برخی از گرانترین و نادرترین سنگ‌های قیمتی جهان مانند الماس‌های آبی و صورتی طراحی شده است که قیمت گزاف آن را توجیه میکند. بدنه کفش از پلاتین ساخته‌شده درحالی‌که پلاک آن از طلای خالص است. باقیمانده این کفش‌ها از چرم است اما دارای رنگ طلای ۲۴ عیار است.

گرانترین کفش دنیا
کفش پاشنه‌بلند دبی وینگهام

کفشJada Dubai و Passion Jewellers

Jada Dubai و Passion Jewellers برای ساخت و طراحی گرانترین کفش دنیا همکاری کرده‌اند. در کفش‌های پاشنه استیلت ۱۷ میلیون دلاری، یک جفت الماس درجه ۱۵ عیار D تعبیه‌شده است. ۲۳۸ الماس دیگر نیز برای تزئینات به‌کاررفته است. این جفت کفش که قیمت آن بیشتر از عمارت های ریویرای فرانسه است، در برج العرب دبی به همراه یک جفت کفش قرمز عجیب‌وغریب حاوی یاقوت‌های قیمتی با قیمت ۲۷۰۰۰ دلار به نمایش درآمد. ۹ ماه طول کشیده تا کفاش‌های متخصص آن را از طلای خالص تهیه کنند!

کلام آخر

ممکن است قیمت این کفش‌ها بسیار گران باشد، اما فداکاری، تلاش، صنعتگری و موادی که برای تولید آن‌ها در نظر گرفته‌شده است، آن‌ها را به سرمایه‌ای ارزشمند برای افراد ثروتمند تبدیل کرده است تا از پس هزینه‌های آن‌ها برآیند.

به پایان مقاله گرانترین کفش دنیا رسیدیم. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. شما می‌توانید برای خریدوفروش اجناس دسته دوم خود به اپلیکیشن واسط کالا مراجعه کنید. فراموش نکنید که اپلیکیشن واسط کالا یک‌راه آسان و مطمئن برای خریدوفروش است. از اینکه با واسط پت همراه بودید سپاس گزاریم.

منبع:

beautifullife.info

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *