گرانترین کیف دنیا

گرانترین کیف دنیا

همه می‌دانند که بهترین و محبوب‌ترین وسایل برای خانم‌ها جواهرات و کیف هستند. مهم نیست شما چند کیف دارید بازهم زمانی که کیف زیبایی را می‌بینید دوست دارید آن را بخرید. برای برخی از خانم‌ها ارزش کیف بالاتر از آن است که فقط برای حمل وسایل شخصی استفاده شود. بعضی‌ها از آن به‌عنوان وسیله‌ای برای بیان شخصیت خود و برخی دیگر برای نشان دادن ثروت خود استفاده می‌کنند. بعضی از انواع کیف زنانه آن‌قدر گران هستند که با پول آن به‌راحتی می‌توانید خانه‌ بخرید! این شما هستید که تصمیم می‌گیرید چه چیزی برای شما بهتر است خرید خانه یا گرانترین کیف دنیا!

کاربرد کیف

لباس‌ها تا قرن هفدهم جیب نداشتند، بنابراین زنان و مردان به‌طور یکسان از کیف استفاده می‌کردند. در آن زمان بعضی از کیف‌ها به نام کیف‌های پیام‌رسان برای مشاغل طبقه کارگر تهیه می‌شد.

برخی دیگر از کیف‌ها به‌طور خاص برای دانشمندان و عالمان آن زمان مناسب بودند. برای طبقه اشراف و ثروتمندان هم کیف‌های سفارشی طراحی می‌شد.

به‌طورکلی درگذشته‌ها، کیف‌ها مطابق بافرهنگ مناطق خاص خود بودند و در هر دوره زمانی متناسب با آن دوره تهیه می‌شدند. در حقیقت، کیف امنیت حریم خصوصی هر فرد را فراهم می‌کند. کیف‌ها هرکدام در نوع خود بخش کوچکی از تاریخ هر منطقه و فرهنگ آن را به نمایش می‌گذارند. در تمام فرهنگ‌ها یک کیف خوش‌ساخت ازنظر کیفیت و زیبایی، اهمیت بالایی دارد.

سرمایه‌گذاری با خریدن کیف!

بیشتر خانم‌ها درک درستی از روانشناسی خرید کیف دارند. بااین‌حال بیشتر کارشناسان معتقدند که داشتن گرانترین کیف‌های دنیا، با طراحی خوب و بادوام، سرمایه‌گذاری ارزشمندی است. زیرا به‌مرورزمان قیمت‌های فروش مجدد آن به‌طور نجومی افزایش می‌یابد.

بهترین برندها
گرانترین برندهای کیف زنانه

گرانترین کیف پول دنیا

کیف پول الماس ۱۰۰۱ شب رابرت موآد به‌عنوان گرانترین کیف دنیا شناخته شده است. این کیف از حماسی‌ترین داستان‌های عاشقانه طراحی و تهیه‌شده است. گرانترین کیف دنیا شامل ۴۵۱۷ الماس (۱۰۵ الماس زرد، ۵۶ صورتی و ۴۳۵۶ بی‌رنگ) با وزن کلی ۳۸۱.۹۲ قیراط است. این شاهکار جواهر نشین، توسط ده صنعتگر بسیار ماهر که درمجموع ۸،۸۰۰ ساعت کارکردند، ساخته‌شده است.

در سال ۲۰۱۰ گینس این کیف را به‌عنوان باارزش‌ترین و گرانترین کیف دنیا تأیید کرد. گرانترین کیف دنیا به‌عنوان کیف‌دستی منحصربه‌فرد از طریق فروش خصوصی باقیمت ۳.۸ میلیون دلار آمریکا در سال ۲۰۱۰ فروخته شد. این کیف تا ۲۰ اکتبر ۲۰۱۷ در گالری Christie’s Hong Kong به نمایش گذاشته شد.

طراحی گرانترین کیف دنیا

کیف پول الماس که توسط رابرت موآد طراحی و به‌عنوان گرانترین کیف دنیا شناخته شد، از داستان شهرزاد و پادشاه آن سرزمین شکل گرفت. این داستان حماسی از رمز و راز عاشقانه، الهام گرفته است.

گرانترین کیف دنیا یک الماس شفاف ۵.۰۴ قیراطی دارد که این الماس به شکل قلب در مرکز کیف طراحی‌شده است. همچنین الماس‌های سبک اطراف این قلب را احاطه کرده اند. این کیف دارای ۷.۸۹ قیراط الماس صورتی و ۷.۶۶ قیراط الماس زرد و فانتزی دارد. هیچ جزئیاتی در مورد این قطعه تماشایی نادیده گرفته نشده، زیرا حتی جعبه آن، یک اثر بسیار زیبا و هنری است.


رابرت موآد گفت: همان‌طور که داستان‌های شهرزاد خوانندگان را با نقشه‌های پیچیده، مجذوب خودکرده است. کیف پول الماس Mouawad 1001 Nights نیز به‌گونه‌ای طراحی‌شده که جذابیت الماس‌های آن چشم هر بیننده‌ای را برای دقایقی مجذوب خود می‌کند. از همان روزهای ابتدایی، موآد به دلیل اشتیاق به سنگ‌های قیمتی گران‌بها و تسلط در هنر، به شهرت جهانی رسید و این ذوق و علاقه او منجر به طراحی گرانترین کیف دنیا شد.

طراحی زیبا
طراحی زیبای این کیف

گرانترین کیف دنیا را چه کسانی می‌خرند؟

مارک های لوکس فقط یک تا سه مورد با طراحی ویژه تولید می‌کنند. این باعث می‌شود، تنها ۱٪ از مردم بتوانند گرانترین کیف‌های دنیا را خریداری کنند. ازآنجاکه گرانترین کیف‌های دنیا را نمی‌توان برای هر موقعیتی استفاده کرد، این کیف‌ها تنها برای میلیاردرهایی که کلکسیون کیف باارزش دارند مناسب هستند. این کیف‌ها را با الماس و انواع دیگر جواهرات و چرم‌های طبیعی تزئین می‌کنند و با بالاترین قیمت ‌به حراج می‌گذارند.

هرچه کالا محدودتر و مخصوص طبقه‌ای خاص از افراد جامعه باشد، هزینه آن در بازار بیشتر است. این محدودیت کالا باعث شد تولید در بازار، کمتر از تقاضا شود. به‌مرورزمان کالاهای گران‌بها برای مشتریان خاص تهیه و تولید شد. بر طبق آمار رسمی شرکت رابرت موآد، انتظار برای به دست آوردن گرانترین کیف دنیا تا ۶ سال طول کشید.

طراح گرانترین کیف دنیا

رابرت موآد وارث تجارت جواهرات گران‌قیمت خانواده بود. پدربزرگش در بیروت در سال ۱۸۹۰ یک شرکت خصوصی جواهرات تأسیس کرد و مسئولیت آن را به موآد سپرد. موآد به دلیل علاقه زیاد به هنر و سنگ‌های قیمتی توانست موفقیت‌های زیادی را کسب کند و سال‌های بعد به‌عنوان طراح گرانترین کیف دنیا شناخته شد.

موآد سازنده گرانترین کیف دنیا، یک شرکت خصوصی سوئیس و اماراتی دارد که جواهرات، اشیای هنری و ساعت‌های لوکس را تولید می‌کند. دفتر مرکزی این شرکت در ژنو، سوئیس است و دفتر مرکزی دیگر آن در خاورمیانه در برج‌های دریاچه جمیرا در دبی است.


رابرت موآد طراح و سازنده گرانترین کیف دنیا در سال ۲۰۰۶ موزه خصوصی خود را که شامل مجموعه کتاب‌ها، عناصر معماری، سفال، سلاح‌های باستانی، فرش‌ها، جواهرات و سنگ‌های قیمتی نادر بود را راه‌اندازی کرد. رابرت موآد اولین بار نیست یک کالای گران‌قیمت تولید می کند. او در سال ۲۰۰۳ یک لباس‌زیر گران‌قیمت به قیمت ۱۱ میلیون دلار طراحی کرد.

گرانترین کیف دنیا
گرانترین کیف پول دنیا

پیشنهاد می‌کنیم مطالعه مقاله گرانترین ساعت‌های دنیا را از دست ندهید.

قصه هزار و یک شب

داستان گرانترین کیف دنیا برگرفته از قصه‌گویی شهرزاد یک ملکه افسانه‌ای پارسی است که در هزارویک‌شب، با ۱۰۰۱ داستان ملکه سرزمین خود شد. این داستان از زندگی پادشاهی عربی می‌گوید که بعدازاینکه همسرش او را فریب داد و تنها گذاشت تصمیم می‌گیرد هرروز همسر جدیدی بگیرد و صبح روز بعد او را اعدام کند! اما داستان با آمدن شهرزاد‌ زیباتر می‌شود.

او برای نجات همه دختران جوان سرزمینش تصمیم می‌گیرد با پادشاه ازدواج کند. اگرچه خانواده‌اش با این کار او مخالف بودند اما او با پادشاه ازدواج می‌کند. او تمام شب را با گفتن داستانی برای پادشاه می‌گذرانده و در پایان او داستان را در لحظه‌ای مهیج متوقف می‌کند. شاه می‌خواست پایان ماجرا را بشنود، اما شهرزاد می‌گوید که برای شنیدن بقیه داستان باید تا شب دیگر صبر کند.

صبح روز بعد پادشاه از ترس اینکه خبر پایان داستان را نشنود نمی‌تواند شهرزاد را اعدام کند. شب بعد او ماجرا را تمام ‌می‌کرد و داستان دیگری را شروع می‌کرد و دوباره آن را متوقف می‌کرد. پادشاه مجبور می‌شد شب دیگری صبر کند تا بقیه ماجرا را بشنود. شهرزاد این کار را برای ۱۰۰۱ شب همراه با ۱۰۰۱ داستان ادامه داد. سلطان پس از ۱۰۰۱ شب، عاشق شهرزاد می‌شود و تصمیم می‌گیرد با او زندگی جدیدی را شروع کند.


داستان‌های شهرزاد که از قصه‌های تاریخی و عاشقانه‌های تراژیک گرفته‌شده بود به‌مرورزمان توسط بسیاری از محققان و نویسندگان جمع‌آوری شد. رابرت موآد طراح گرانترین کیف دنیا با الهام از این داستان عاشقانه به طراحی گرانترین کیف دنیا پرداخت. در ادامه با چند نمونه از گرانترین کیف‌های موجود در دنیا آشنا می‌شویم. با ما در ادامه مقاله همراه باشید.

گرانترین کیف دنیا
حکایت گرانترین کیف پول دنیا

کیف Hermes Kelly Rose Gold

مارس لوکس هرمس برای ایجاد این کیف‌دستی منحصربه‌فرد با جواهرساز پیرس هاردی همکاری کرد. این کیف شبیه چرم تمساح است و از گل رز طلای جامد تهیه‌شده است. این کیف دارای ۱۱۶۰ الماس است و فقط ۱۲ کیف از این قبیل ساخته‌شده است که به ارزش آن می‌افزاید. قیمت کیف ۲ میلیون دلار است. بعد از کیف هزار یک‌شب موآد این کیف هم در مقام دوم گرانترین کیف دنیا قرارگرفته است.

کیف Hermes Birkin

سومین کیف از گرانترین کیف های دنیا توسط طراح ژاپنی هرمس بیرکین تهیه‌شده است. این کیف‌دستی ۲۰۰۰ الماس را در لایه بیرونی خود حمل می‌کند. این کیف یک قطعه ۸ گرمی جداشونده‌ای به شکل گلابی دارد، که می‌تواند توسط شخص جدا شود و به‌عنوان سنجاق یا دستبند یا گردنبند استفاده شود. قیمت این کیف ۱.۴ میلیون دلار است.

کیف Hermes Chaine’d Ancre

این کیف در رتبه چهارم گرانترین کیف دنیا قرار دارد که از طرحی مانند زندان و حلقه‌های زنجیره‌ای لنگری است ساخته‌شده است. این کیف با ۱۱۶۰ قطعه الماس پوشانده شده است. آنچه آن را گران می‌کند این است که فقط ۳ کیف از این قطعه در جهان موجود است. این موضوع ارزش کیف را بالا برد و این کیف باقیمت ۱.۴ میلیون دلار فروخته شد.

کیف Lana Marks Cleopatra Clutch

این کیف موردعلاقه افراد مشهور است. آنچه به ارزش آن می‌افزاید این است که هرسال تنها یک قطعه از این کیف تولید و با رنگ و طرحی جدید عرضه می‌شود. قیمت این کیف ۴۰۰ هزار دلار است. بعد از کیف هرمس این کیف در رتبه پنجم گرانترین کیف دنیا قرار دارد.

گرانترین کیف دنیا
کیف Lana Marks Cleopatra Clutch

کیف Niloticus Crocodile Himalaya Birkin

رتبه ششم گرانترین کیف دنیا به کیفی از تمساح Niloticus اشاره می‌کند. این کیف بیش از ۲۴۰ الماس با طلای ۱۸ عیار را در خود جای‌داده است. روند رنگ‌آمیزی این کیف بسیار طولانی شد زیرا طرح کیف تصاویری از کوه‌های هیمالیا بارنگ‌های قهوه‌ای و کوه‌ها بارنگ‌های سفید را به تصویر می‌کشد. همچنین این کیف تصاویری از ابرها و قله‌های پوشیده از برف را نشان می‌دهد. این کیف باقیمت ۳۷۹۰۰۰ دلار فروخته شد.

کیف Chanel Diamond Forever

این کیف دارای ۳۳۴ الماس با وزن ۳۵۶ قیراط از طلای سفید است. این کیف ساده و ظریف همراه با زنجیر طلای ۱۸ عیار است که می‌تواند به‌عنوان بند استفاده شود و قابل جدا شدن است. آنچه به آن ارزش می‌دهد این واقعیت است که فقط ۱۳ قطعه از این کیف ساخته‌شده است. این کیف باقیمت ۲۶۱۰۰۰ دلار فروخته شد.

کیف Fuchsia Diamond-Studded Hermes

در ساخت این کیف از طلای سفید و الماس ۱۸ عیار استفاده‌شده است. این کیف در حراجی هنگ‌کنگ در سال ۲۰۱۵ رتبه هشتم گرانترین کیف دنیا را، با قیمت ۲۲۲ هزار دلار کسب کرد.

کیف Hermes Exceptional Collection

چندین سال پیش در یک حراج عمومی در مزایده‌های Heritage در دالاس، یک فرد ناشناس برنده مناقصه گرانترین کیف دنیا شد. او این کیف را با قیمت ۲۰۳ هزار دلار از مزایده خریداری کرد.

کیف Blue Crocodile Hermes Birkin

مقام دهم گرانترین کیف دنیا به کیف‌دستی تمساح آبی هرمس بیرکین تعلق می‌گیرد. این کیف در اولین حراجی کریستی در مایفیر لندن توسط شخص ناشناسی خریداری شد. کیف‌دستی تمساح آبی دارای طلای سفید و الماس‌های ۱۸ عیاراست و قیمت این کیف ۱۵۰ هزار دلار است.

گرانترین کیف دنیا
کیف Blue Crocodile Hermes Birkin

کلام آخر

امروزه جنبه‌های زیبایی کیف اهمیت زیادی به‌ویژه برای خانم‌ها دارند. کیف یکی از لوازم مهم در زندگی روزمره ما به‌شمار می‌رود. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع‌شده باشد. شما می‌توانید با مراجعه به سایت واسط پت سایر مقالات مرتبط را مطالعه کنید. فراموش نکنید که بهترین گزینه برای خریدوفروش وسایل دست‌دوم شما با مناسب‌ترین قیمت‌ها، اپلیکیشن واسط کالاست. از اینکه با ما همراه بودید سپاسگزاریم.

منبع:
luxhabitat.ae

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *