راهنمای خرید ساک نوزاد

راهنمای خرید ساک نوزاد

تهیه سیسمونی برای مادران یک فرایند بسیار ضروری و هیجان‌انگیز است البته باکمی دلهره و سؤال‌های فراوان همراه است. ساک نوزاد از مهم‌ترین وسایل او است. از ابتدای به دنیا آمدن نوزاد تا زمانی که نوزاد، به سن کودکی می‌رسد (حدود ۳ سالگی) این وسیله بیشترین کاربرد را برای مادران دارد. راهنمای خرید ساک نوزاد در این زمینه کمک بزرگی به شما خواهد کرد.

اگرچه حمل وسایل نوزاد با کیف معمولی (کیفی که قبل از به دنیا آمدن نوزاد)، هم امکان‌پذیراست. ولی با این تفاوت که کیف معمولی فضای کافی برای حمل تمام وسایل نوزاد شمارا ندارد و شما همیشه به دنبال وسایل در کیف خود هستید.

چرا باید ساک نوزاد بخریم؟

لباس نوزاد از مهمترین وسایل او است که هم در خرید و هم در نگهداری آن باید دقت لازم را داشته باشید.بچه های شما باید بهترین و تمیز ترین لباس ها را بچوشند.شما همچنین میتوانید این مطلب از سایت ما را برای انتخاب لباس فرزند دلبند خود بخوانید.

بسیاری از مادران زمانی که قراراست با کودک خود به بیرون از خانه بروند، همیشه نگران این موضوع هستند که آیا می‌توانند تمام وسایل موردنیاز نوزاد را، همراه خود ببرند؟ چرا این‌همه نگرانی وجود دارد؟


خیلی کارهای نوزاد ممکن است بطور هم‌زمان انجام شود و شما فرصت بسیار کمی دارید .به‌طور مثال نوزاد شما گرسنه می‌شود، ازیک‌طرف باید نوزاد را با پستانک یا اسباب‌بازی آرام کرد از طرف دیگر باید شیشه شیر خشک نوزاد را سریع آماده کرد.

انجام دادن این کارها در مدت‌زمان کوتاه فقط نیاز به یک ساک منظم و جادار دارد تا مادر بتواند وسایل را سریع پیداکرده و نوزاد را آرام کند.

پس برای حذف این نگرانی اولین کار که شما باید انجام دهید. کمک گرفتن از راهنمای خرید ساک نوزاد برای خرید یک کیف مناسب نوزاد است.

در یکی از مقالات سایت واسط پت راهنمای انتخاب کیف را به طور کامل برایتان بیان کرده ایم. شما میتوانید برای خرید کیف نوزاد خود به این مطلب مراجعه کرده و به طور خلاصه ومفید این مطلب را بخوانید.

کاربردی‌ترین مرحله، خرید ساک نوزاد

اولین و پرکاربردترین وسیله در تهیه سیسمونی، خرید ساک نوزاداست. خرید ساک نوزاد با داشتن استانداردهای مناسب و فضای کافی (جیب‌های زیاد) از شما یک سوپرمن خواهد ساخت! این روزها خیلی مهم است برای مادران که وسایل نوزاد خود را همه‌جا همراه خود داشته باشند.

فقط به خاطر اینکه نوزاد ممکن است به تمام وسایل نیاز داشته باشد و درصورتی‌که نوزاد گریه یا بی‌آرامی کند بتوانند او را آرام کنند.

راهنمای خرید ساک نوزاد، به شما کمک می‌کند ساکی را انتخاب کنید که تمام وسایل موردنیاز نوزاد را در خود جای دهد. وسایلی که نوزاد شما باید در ساک خود داشته باشد. پوشک، تشکچه تعویض، یکدست لباس اضافی، برخی از اسباب‌بازی‌ها، دستمال‌کاغذی و دستمال مرطوب، شیشه شیر، پستانک، پمادها، فلاکس، شیر خشک . … است.

راهنمای خرید ساک نوزاد
راهنمای خرید ساک نوزاد

البته، شما هم به‌عنوان یک مادر وسایل خاص خود را که شامل کیف پولی، دسته‌کلید و موبایل، باید همیشه همراه خود داشته باشید.

طراحی ساک نوزاد

امروزه تولیدکنندگان ساک نوزاد، جیب‌های مخصوصی را برای نگه‌داشتن وسایل شخصی مادر، در ساک طراحی کرده‌اند. اینکه مادران بدانند ساک مناسبی برای تمام وسایل نوزاد، در بازار موجود است، میزان استرس آن‌ها را کم می‌کند. خرید ساک نوزاد کاملاً شیک و زیبا اما با امکانات کم می‌تواند ناامیدکننده و استرس‌زا باشد.

خرید ساک نوزاد در انواع پارچه‌ها و رنگ‌ها و جنس‌های مختلف در بازار موجود است .بنابراین شما باید تصمیم بگیرید که کدام‌یک مناسب شما است. این تصمیمی است که فقط در صورت آگاهی از راهنمای خرید ساک نوزاد می‌توانید انتخاب کنید.

بسیاری از انتخاب‌ها به نیاز شما بستگی دارد. آیا به دنبال ساکی هستید که بتواند تمام وسایل نوزاد شمارا در خود جای دهد؟ آیا با خرید ساک نوزاد استاندارد و مناسب، نگرانی مادران کم می‌شود؟ آیا به دنبال خرید ساک نوزاد کوچک برای مهمانی هستید؟ چگونه می‌توان فهمید کدام ساک مناسب برای نوزاد من است؟

انواع ساک‌های نوزاد

همان‌طور که گفته شد باید به این وسیله‌ی مهم و همیشه همراه نوزاد توجه بسیاری داشته باشید. اگر کیف نوزاد را با توجه به نکات گفته‌شده در این مقاله انتخاب کنید . از راهنمای خرید ساک نوزاد ما کمک بگیرید مطمئن باشید که یک کیف بادوام، مناسب و کم‌هزینه خواهید داشت. پس با ما همراه باشید.

۱-ساک نوزاد دستی (سنتی)

این‌یک ساک دستی چاق‌وچله و جاداراست این ساک شباهت زیادی به ساک دستی معمولی دارد. ولی با این تفاوت وقتی به داخل ساک نگاه می‌کنیم متوجه تعداد زیادی جیب در داخل و خارج آن می‌شویم. این ساک به خاطر این ویژگی جزء محبوب‌ترین ساک‌ها، برای نوزادان در بازاراست.

این خصوصیت ویژه به مادران این اطمینان را می‌دهد که می‌توانند وسایل زیادی از نوزاد را به‌راحتی همراه خود داشته باشند. بنابراین خرید ساک نوزاد سنتی با در نظر گرفتن نیازهای نوزادان طراحی‌شده است.

ساک‌های سنتی موردپسند والدین

ساک‌های سنتی در طرح‌های مختلفی موجود است و تا حد زیادی موردپسند والدینی است که می‌خواهند ساک نوزادشان به‌روز باشد.همچنین این ساک به‌راحتی والدین هم توجه می‌کند.بنابراین، جیب‌های خاصی برای نگهداری وسایل والدین مانند تلفن همراه و کلید دارد.

این ساک کاملاً بزرگ و وسایل بیشتر از یک نوزاد را در خود جای می‌دهد. خرید ساک نوزاد سنتی بهترین گزینه برای مادرانی که نوزاد دوقلو یا دو کودک با تفاوت سنی کم دارند، مناسب است.

۲-ساک لوازم کودک

ساک لوازم کودک یک ساک کاملاً بزرگ است و جیب‌های جاداری را دارد. همچنین شما می توانید با استفاده از بند بلند ساک، آن را روی شانه خود آویزان کنید.

یک مزیت عمده خرید ساک نوزاد لوازم کودک این است که برای تعویض پوشک یا استفاده از دستمال مرطوب، مجبور نیستید داخل ساک را بازکنید. جیب تعویض پوشک نوزاد در بیرون از ساک طراحی‌شده است.

همچنین این ساک بهترین انتخاب برای یک روز تعطیل یا یک سفر آخر هفته است. این ساک یک کیف قمقمه‌ای با عایق حرارتی گرما و سرما دارد. همچنین دو جیب کشی در دو طرف ساک جهت قرار دادن بطری و یک جیپ زیپی بزرگ در قسمت جلوی ساک دارد.

چمدون لوازم
ساک لوازم کودک

مشکل اصلی ساک‌های لوازم کودک

نکته بسیار مهم در لیست راهنمای خرید ساک نوزاد، این است که ساک وزن زیادی را به یک‌طرف بدن وارد می‌کند. در اینجا دانستن یک نکته برای کمک به شما این است که آن را به‌گونه‌ای بر روی شانه‌ها و بدن خود قرار دهید که ساک در یک‌طرف بدن و بند در طرف مخالف ساک قرار گیرد.

ساک دارای زنجیر یا رکابی است که دور قفسه سینه می‌پیچد؛ و موردپسند بیشتر والدین به‌ویژه پدرها است. این ساک کاملاً شیک و بزرگ و دارای جیب‌هایی جادار و نقش نگارهای زیبایی است. همچنین ساک لوازم کودک دارای دسته دوتایی است و درنتیجه این امکان را به شما می‌دهد آن را روی آرنج خود آویزان کنید.

۳-ساک کوله‌پشتی

یکی دیگر از مدل‌های خرید ساک نوزاد، ساک نوزاد کوله‌پشتی است. این ساک شبیه کوله‌پشتی معمولی است ولی با این تفاوت که دارای تعداد زیادی جیب‌های اضافی است.

جیب‌های دسترسی آسان ساک نوزاد کوله‌پشتی شامل، یک جیب تعویض پوشک و یک جیب بطری عایق‌بندی شده است. مزیت مهم این ساک این است که وزن را به‌طور مساوی بر روی شانه‌ها و کمر توزیع و از کمردرد جلوگیری می‌کند.

این ساک کوله‌پشتی فضای زیادی به همراه راحتی و آرامش به شما ارائه می‌دهد .در ضمن بسیاری از ساک‌ها می‌توانند به سبک کوله‌پشتی تبدیل شوند. همچنین ساک کوله‌پشتی یک جیب زیپی در جلوی ساک و دو جیب کش مانند در دو طرف ساک دارد.

۴-ساک کیف پولی (کلاچ)

اگر فقط به دنبال خرید ساک نوزاد به معنای واقعی هستید و قصد ندارید از ساک برای حمل چیز دیگری استفاده کنید، این گزینه‌ای عالی است. این ساک شبیه کیف پول، به‌صورت مربع شکل، کوچک و بند شانه‌ای اضافی نیز دارد. این ساک فقط به‌اندازه‌ای بزرگ است که می‌تواند یک پوشک تعویض را در خود نگه دارد.

ساک کیف پولی را می‌توانید در دست بگیرید یا به‌عنوان لوازم جانبی در ساک نوزاد خود بگذارید. انتخاب ایدئال برای آن دسته از مادرانی است که می‌خواهند وسایل کمی را همراه خود داشته باشند.

۵-ساک نوزاد شانه‌ای (مسنجر)

اگر شخصی هستید که به‌ظاهر ساک توجه می‌کنید این ساک بهترین گزینه برای شما و کاملاً مرسوم، مد روز است. ساک نوزاد شانه‌ای کوچک و دارای دو محفظه جیب دارو به بسته شدن تاشو مجهز است. ساک نوزاد شانه‌ای با یک‌بند شانه طراحی‌شده و می‌توانید آن را روی بدن خود به‌صورت عمودی آویزان کنید.

۶-ساک کالسکه‌ای‌

ساک کالسکه‌ای ساکی است کوچک و دارای بندها و دسته‌های بلندتری نسبت به ساک دستی معمولی است. این ساک مناسب برای آویزان کردن بر روی دسته کالسکه است .اما ما این کار را توصیه نمی‌کنیم زیرا وزن سنگین ساک باعث می‌شود کالسکه به عقب برگردد و باعث سقوط ناگهانی کالسکه شود.

راهنمای خرید ساک نوزاد
ساک کالسکه ای

نکته: بعضی از ساک‌های نوزاد بسته به نوع چیدمان بندها می‌توانند به‌عنوان ساک کوله‌پشتی یا به ساک لوازم کودک تبدیل شوند. اگر می‌خواهید نحوه حمل وسایل کودک را تغییر دهید، گزینه‌های خوبی هستند. نام برخی از این ساک‌ها در لیست راهنمای خرید ساک نوزاد آورده شده است.

البته توجه داشته باشید که خرید ساک نوزاد برای دوقلوها در مقایسه با ساک که برای حمل وسایل یک نوزاد تهیه می‌شود متفاوت است.

انتخاب خرید ساک نوزاد با کمک شریک زندگی

شریک زندگی خود را هنگام انتخاب کیف در ذهن داشته باشید. وقتی صحبت از طرح‌ها یا الگوها می‌شود، یکی از والدین ممکن است ساک سبک کوله‌پشتی، دیگری ساک لوازم کودک را دوست داشته باشد. یکی را انتخاب کنید که هردوی شما بتوانید آن را حمل کنید. اگر نمی‌توانید روی یک خرید ساک نوزاد به توافق برسید، هردو عدد را تهیه و در اتاق نوزاد بگذارید.

مهم‌ترین ویژگی‌های خرید ساک نوزاد

سعی کنید در هنگام خرید ساک نوزاد، ساکی را انتخاب کنید که دست‌های شمارا آزاد بگذارد. چراکه شما علاوه بر نگه‌داشتن ساک نوزاد، باید نوزاد خود را بغل کنید. ساک نوزاد کوله‌پشتی یا ساک لوازم کودک این ویژگی را دارد.
هنگام خرید ساک نوزاد به قیمت آن توجه کنید. بعضی از ساک‌ها خیلی گران هستند که لازم نیست این مقدار هزینه شود .چون به‌مرورزمان نوزاد بزرگ‌شده و نیاز به وسایل کمتری دارد و باید از ساک‌های کوچک‌تری (معمولی) استفاده کرد.

ساک نوزاد باید سبک، راحت و استحکام خوبی داشته باشد و دوخت نقاط پرفشار ساک مانند درزها محکم و ضربدری باشد. توجه به این نکات برای کمک گرفتن و راهنمای خرید ساک نوزاد بسیار مهم است.

جنس به‌کاررفته در پوشش داخلی و خارجی ساک نوزاد باید بسیار مطلوب باشد. جنس بیشتر ساک‌ها از نایلون یا برزنت است زیرا هم بادوام است و هم دیرتر کثیف می‌شود.


ساک نوزاد فضای کافی و جیب‌های مفید داشته باشد .مطمئناً ساکی با تعداد زیادی جیب به نظم بخشیدن وسایل شما کمک می‌کند. دیده‌شده بعضی از ساک‌ها تا ۱۴ عدد جیب‌دارند. فرق خرید ساک نوزاد و ساک معمولی در تعداد جیب‌های داخلی و خارجی آن است.

ساک نوزاد قابل شستشو در ماشین لباس‌شویی باشد و لکه را در خود نگه ندارد. در ضمن نیاز به خشک‌شویی نداشته باشد زیرا ساک نوزاد خیلی زود کثیف می‌شود.ساک نوزاد دارای بندهای عریض، پف‌دار، قابل تنظیم و نرم باشد.
در ساک نوزاد تشکچه تعویض پوشک، جیب‌های بطری عایق‌بندی شده، محفظه‌های دستمال مرطوب، طراحی‌شده باشد.

خرید ساک ضد آب

وزن ساک نوزاد بیشتر از ۱.۵ کیلوگرم نباشد. زیرا زمانی که وسایل نوزاد را در ساک می‌گذاریم وزن ساک چند برابر می‌شود.

راهنمای خرید ساک نوزاد
خرید ساک ضد آب

برای شستن و ضدعفونی کردن برخی از این کیف ها میتوانید حتی از مشین لباسشویی استفاده کنید.فقط باید نکات لازم آن را بدانید.در مطلب چگونه لباس را ضدعفونی کنیم؟ این کار را به راحتی بیاموزید.

ساک نوزاد زیپ دار

در هنگام خرید ساک نوزاد دقت کنید که ساک دارای بندهای مخصوصی باشد. که در صورت تمایل بتوانید ساک را به دسته کالسکه یا به شانه‌ها آویزان کنید.

قیمت ساک نوزاد به عوامل مختلفی بستگی دارد: جنس، شکل، رنگ، اندازه، خاصیت ضد آب، تعداد جیب‌ها و نوع جیب‌ها (زیپی یا دکمه‌ای) داشتن بند شانه‌ای، بند قابل تنظیم نیز اهمیت بالایی دارد.
نکته مهم و ضروری: هیچ‌وقت استحکام را فدای قیمت نکنید.

تغییرات و انتخاب رنگ ساک نوزاد

امروزه ساک نوزاد نسبت به گذشته تغییرات زیادی را داشته است. ازجمله تغییرات ساک نوزاد شکل، تعداد جیب‌ها و نوع جیب‌ها، اندازه و غیره است. در لیست راهنمای خرید ساک نوزاد برخی از شرکت‌ها و کارخانه‌های تولیدکننده وسایل سیسمونی، آن‌ها در تلاش هستند که محصولی باکیفیت مناسب، طراحی زیبا، امکانات کافی و همچنین قیمت مناسب را ارائه دهند.

انتخاب رنگ مناسب لباس و حتی ساک نوزادان ریشه تاریخی و فرهنگی دارد. بیشتر مردم از رنگ‌های سفید، صورتی ملایم یاسی، گلبهی برای نوزادان دختر و برای پسرها قهوه‌ای، آبی، آبی و سفید، کرم قهوه‌ای، سبز و زرد، زرد انتخاب می‌کنند.

البته افرادی نیز هستند که خیاط هستند و یا توانایی خرید ساک نوزاد را ندارند. ما به این افراد پیشنهاد میکنیم که خودشان نیز دوختن یک کیف بسیار شیک و جادار را برای فرزند شان امتحان کنند. فقط کافی است آموزش دوخت کیسه پارچه ای را بخوانید .سپس همه ی روش ها را برای کیف نوزاد خود به کار ببرید.

رنگ‌های مشترک بین دختر و پسر سبز، نارنجی، بنفش، قرمز و زرد است.
رنگ اسپرت هم یکی دیگر از انتخاب‌های مشترک بین ساک نوزاد پسر و دختراست .شامل قرمز و سیاه، سیاه و آبی، آبی و طلایی، نارنجی و آبی، بنفش و طلایی، صورتی و زرد و سیاه است.

راهنمای خرید ساک نوزاد
انتخاب رنگ ساک نوزاد

کلام آخر

نوزاد برای مراقبت خوب وسایل زیادی را لازم دارد و شما نمی‌دانید چه زمانی به یک وسیله خاص نیاز پیدا می‌کنید. مادران معمولاً در مورد وسایلی که باید در بیرون از خانه همیشه همراهشان باشد نگران هستند. و دوست دارند همه وسایل نوزاد در دسترسشان باشد. اینجاست که ثابت می‌کند خرید ساک نوزاد با فضای کافی و امکانات مناسب می‌تواند بهترین گزینه برای مادران باشد.

در ضمن در راهنمای خرید ساک نوزاد، بهترین ساک، ساکی است که بتوانید آن را تحمل‌کنید .علاوه بر این گردن و شانه‌های شما خالی از وزن باشد. با خرید این نوع ساک‌ها هم خود به آرامش می‌رسید وهم بغل کردن نوزاد برای شما راحت‌تر می‌شود.

همچنین شما می‌توانید در سایت واسط پت موارد مشابه و بسیار مفیدی آورده شده است که برای داشتن زندگی در کنار نوزاد خود بهتر است به آن عمل کنید. البته اگر علاقه به خرید شیک‌ترین و به‌صرفه‌ترین کیف‌ها را دارید می‌توانید اپلیکیشن واسط کالا را دانلود کرده و بهترین سیسمونی‌ها و ساک‌ها را در آن مشاهده و حتی برای دیگران به قیمت مناسب به اشتراک بگذارید.

از اینکه با ما همراه بودید از شما سپاس‌گزارم.

منابع:

thebump.com

flipkart.com
.parentsneed.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *