راهنمای خرید اپیلاتور

راهنمای خرید اپیلاتور

بسیاری از دستگاه‌ها و تکنیک‌ها برای از بین بردن مو بدن وجود دارند. این نظر شخصی شما است که کدام راه را انتخاب می‌کنید. زن بودن باعث می‌شود که شما همه‌ی روش‌های حذف مو را بررسی کنید. مطمئنا استفاده از تیغ، اپیلاتور، کرم‌های مختلف رفع مو، نوارها و اپیلاسیون را امتحان کرده اید.
در این مطلب ما روش استفاده از اپیلاتور را انتخاب و بررسی می‌کنیم؛ زیرا این روش باعث رشد کند مو و انعطاف‌پذیری پوست شما می‌شود. راهنمای خرید اپیلاتور را در واسط پت مطالعه فرمایید. تا به پاسخ سؤالاتتان پی ببرید و اپیلاتور مناسب را انتخاب کنید.

اپیلاتور چیست؟

اپیلاتور وسیله‌ای دستی، شبیه ماشین ریش تراش برقی است. با این حال، به جای استفاده از تیغه‌ها برای بریدن موها، یک سری که به‌سرعت در حال چرخش است دارد. اپیلاتور به جای اینکه فقط موها را از سطح برش دهد، موها را از ریشه می‌کند. علاوه بر این، به‌تدریج رشد و ضخامت مو را کاهش می‌دهد، در صورتی که فواید طولانی مدت دارد، یک روش ایدئال نیز هست. در این حین اگرپوست حساسی دارید و به آن اهمیت می دهید،
خواندن مقاله مراقبت از پوست را برای داشتن پوستی بهتر از دست ندهید.

انواع اپیلاتور

در راهنمای خرید اپیلاتور آن‌ها را برای شما بر اساس نحوه گرفتن موها تقسیم می‌کنیم، در اصل دو نوع اپیلاتور وجود دارد:

 • اپیلاتور چرخشی
 • اپیلاتور موچینی

اپیلاتورهای چرخشی

اپیلاتور نوع فنر یک موفقیت تجاری بود، اما دوام پایین فنرها باعث شد که از ایدئال‌ها نباشد. در پاسخ به این رویداد، رمینگتون از مفهوم اپیلاتور اپیلیدی استفاده کرد، اما با استفاده از عنصری که از دیسک‌ها به جای فنر استفاده شده بود، طرح را کمی تغییر داد.

راهنمای خرید اپیلاتور
اپیلاتور های چرخشی

این دیسک‌ها قوی‌تر بودند و ماندگاری بیشتری داشتند. دیسک‌ها تقریباً به همان روش فنرها کار می‌کنند، هرچند که می‌چرخند و به هم می‌آیند تا موها را بگیرند و آن‌ها را بیرون بیاورند و سپس از هم دور شوند تا موها آزاد شوند. اما در مقایسه با سیم‌پیچ‌های فلزی، این دیسک‌ها قوی‌تر بوده و دوام بیشتری داشته و از درد کمتری شما را برخوردار می‌کنند.

اپیلاتورهای موچینی

پس از گذر سال‌ها از طراحی اپیلاتورها، اکثر شرکت‌ها در حال فروش اپیلاتورهای نوع موچین هستند. همان‌طور که از نامشان پیداست، آن‌ها مانند موچین کار می‌کنند. این اپیلاتورها دارای سر با چندین صفحه فلزی هستند. صفحات به‌طور مداوم می‌چرخند تا مانند موچین باهم حرکت کنند، موها را بیرون آورده و آزاد می‌کنند.

خواندیم که، دیسک و موچین سه نوع اصلی طراحی اپیلاتور هستند. با این حال، روش‌های زیادی برای دسته‌بندی اپیلاتورها وجود دارد. بیایید برخی از انواع دیگر اپیلاتورها را در راهنمای خرید اپیلاتور با هم بررسی کنیم.

اپیلاتورهای سیم‌دار و بی‌سیم

شما می‌توانید اپیلاتورهای سیم‌دار، بی‌سیم و دوتایی را در بازار پیدا کنید. اپیلاتورهای سیم‌دار دارای یک سیم متصل هستند که هنگام استفاده از اپیلاتور باید به پریز متصل شوند. در گذشته تقریباً همه‌ی اپیلاتورها از نوع سیم‌دار بودند.

سپس انواع بی‌سیم به وجود آمدند که با باتری کار می‌کنند. این‌ها قدرت کمتری دارند اما به‌طورمعمول برای مسافرت کوچک‌تر و راحت‌ترند. امروزه اکثر اپیلاتورها از نوع ترکیبی شبیه تلفن‌های همراه هستند. آن‌ها دارای یک باتری قابل شارژ و یک سیم شارژ قابل جابجایی هستند.

راهنمای خرید اپیلاتور
اپیلاتورهای سیم دار

شما برای شارژ اپیلاتور آن را به برق متصل کرده و سپس می‌توانید آن را از بند ناف جدا کنید تا با سهولت بیشتری از اپیلاتور استفاده کنید. با این وجود، اگر قبل از استفاده از وقت کافی برای شارژ کامل آن ندارید، می‌توانید هنگام استفاده از آن ، او را به برق وصل و شارژ کنید.

اپیلاتورهای مرطوب و خشک

اپیلاتورهای بنددار همیشه اپیلاتورهای خشک هستند. یعنی نمی‌توان از آن‌ها در آب استفاده کرد. برای بسیاری از کاربران اپیلاتور، این مسئله خاصی نیست. با این حال، آب باعث شدت درد اپیلاتور می‌شود. بنابراین بسیاری از اپیلاتورها اکنون ضد آب طراحی شده‌اند. این مدل‌های اپیلاتور مرطوب و خشک انواع سیم‌دار و بی‌سیم هستند. تا بتوانید اپیلاتورها را شارژ کنید، سپس بند آن‌ را بردارید تا از آن‌ها در زیر دوش یا حمام استفاده کنید. در ادامه راهنمای خرید اپیلاتور با نقاط حساس بدن با ما همراه باشید.

چه مناطقی از بدن می‌خواهید از آن استفاده کنید؟

بیشتر خانم‌ها از اپیلاتورها در درجه اول روی پاها استفاده می‌کنند. با این حال، اگر تصمیم دارید که از آن در مناطق دیگر استفاده کنید، ممکن است بخواهید یک اپیلاتور همراه با اتصالات برای نواحی مختلف بدن مانند صورت، زیر بغل و بیکینی را در نظر بگیرید.

این اتصالات سر موچین را می‌پوشانند و باعث کاهش ناحیه اپیلاسیون می‌شوند. از آنجا که کلاهک‌ها واقعاً ابعاد اپیلاتور را تغییر نمی‌دهند، بنابراین عملکرد اپیلاتور در مناطق تنگ آسان نیست. برای دسترسی به مناطق سخت‌تر، ممکن است بخواهید یک اپیلاتور با ابعاد کوچک‌تر تهیه کنید.

ما استفاده از اپیلاتور معمولی برای صورت شما را حتی با کلاه‌های موجود را توصیه نمی‌کنیم. زیرا می‌تواند برای پوست لطیف صورت کمی بیش از حد قدرتمند باشد. اگر قصد اپیلاسیون صورت خود را دارید، مدلی را که مخصوص صورت طراحی شده انتخاب کنید.

زدن موهای زائد صورت
زدن موهای زائد صورت

نکته منفی

نکته منفی بیشتر اپیلاتورهای صورت این است که با باتری کار می‌کنند و قابل شارژ نیستند.

چرا باید از اپیلاتور استفاده کنید؟

 1. زیرا مناسب برای پوست‌های حساس هستند. در مقایسه با تیغ‌های دستی، موهای نرم روی پوست لطیف‌ترند. تیغ‌های دستی لبه تیز خود را روی سطح پوست شما می‌کشند که می‌تواند باعث سوختگی یا آسیب پوست شما شود.
 2. پوستی صاف که ماندگاری بیشتری دارد. اپیلاسیون می‌تواند تا چهار هفته پوست صافی برای شما ایجاد می‌کند. تیغ را حذف کنید و با دردسرهای هفتگی یا روزانه خداحافظی کنید.
 3. خرابکاری کمتر دارد. هنگامی که از تیغ دستی یا کیت اپیلاسیون استفاده می‌کنید، باید از کرم‌های اصلاح، ژل و موم استفاده کنید. که می‌تواند روندی نامرتب، چسبناک و دردسر ساز داشته باشند. با استفاده از اپیلاتور، به این موارد اضافی پرهزینه و تحریک‌کننده پوست نیازی ندارید.
 4. از ریشه‌های خاردار جلوگیری می‌کند. اپیلاتورها موها را از ریشه می‌کشند. روشی که به جلوگیری از ریشه‌های خاردار کمک می‌کند و از آنجا که آن‌ها می‌توانند موهای خیلی کوتاه (طول کمتر از یک میلی‌متر) را از بین ببرند، لازم نیست که مدت زیادی صبر کنید تا موهای شما رشد کند.
 5. تنظیمات قابل تنظیم دارند. اپیلاتورها دارای تنظیمات سرعتی هستند که می‌توانید براساس نظر خودتان آن را تنظیم کنید. به شما امکان می‌دهد دستگاه خود را بسته به میزان تحمل پوست در فرآیند اپیلاسیون یا اینکه از کدام ناحیه مو را از بین می‌برید، انتخاب کنید.

خواندن مطلب زیر را برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آبرسان پوست خانگی برای بعد از اپیلاسیون مطالعه فرمایید.

آبرسان پوست خانگی

آیا دستگاه رشد و ضخامت مو را کاهش می‌دهد؟

کشیدن مو از ریشه باعث کاهش ضخامت موهای روییده شده می‌شود، بنابراین پس از چند جلسه ممکن است شاهد رشد مجدد ظریف و نرم مو باشید. رشد مجدد موها نیز ممکن است بیشتر طول بکشد و در این صورت نیاز به اپیلاسیون اغلب کاهش می‌یابد.

راهنمای خرید اپیلاتور
دستگاه اپیلاتور

چگونه از اپیلاتور استفاده کنیم؟

این سوال پیش می آید که چگونه می‌توان پوست خود را قبل از اپیلاسیون آماده کرد؟ در اثر به دام افتادن سلول‌های مرده پوست در داخل فولیکول، باعث رشد آن‌ها به سمت داخل می‌شود. با لایه ‌برداری از پوست قبل از اپیلاسیون می‌توانید از این مشکل جلوگیری کنید. این فرآیند سلول‌های مرده پوست را به‌آرامی از بین می‌برد. برای جلوگیری از حساسیت می‌توانید یک یا دو روز قبل از اپیلاسیون لایه ‌برداری کنید.

چگونه اپیلاسیون راحتی داشته باشیم؟

با استفاده از اپیلاتورهای هیبریدی که می‌توانند به صورت مرطوب یا خشک استفاده شوند، می‌توانید موها را هنگام حمام یا دوش از بین ببرید. آب گرم می‌تواند به حداقل رساندن درد، باز شدن منافذ پوست و آرامش شما کمک کند.

چگونه از پوست خود پس از اپیلاسیون مراقبت کرد؟

مرطوب‌سازی بلافاصله پس از اپیلاسیون به تغذیه و لطافت پوست شما کمک می‌کند. این کار همچنین می‌تواند التهاب یا قرمزی را تسکین دهد. برای جلوگیری از مسدود شدن منافذ یا تحریک، از کرم یا لوسیون بدون عطر استفاده کنید. می‌توانید چند روز پس از اپیلاسیون مجدداً لایه ‌برداری کنید. در ادامه با ویژگی‌هایی که باید در خرید اپیلاتور مراقب آن‌ها باشید می پردازیم.

سر اپیلاتور بسیار پهن

یک سر اپیلاسیون گسترده‌تر، سطح بیشتری را تحت پوشش قرار می‌دهد، برای یک روند سریع‌تر و کارآمدتر از بین بردن موها به شما کمک می‌کند پس در راهنمای خرید اپیلاتور شما باید به این نکته توجه داشته باشید.

پیوست ها و سرهای اضافی

یک اپیلاتور می‌تواند مجموعه‌ای از پیوست ها را برای از بین بردن دقیق موهای زائد در اطراف مناطق ظریف مانند خط بیکینی، زیر بغل یا صورت ارائه دهد. بعضی از مدل‌ها مانند Philips Satinelle Prestige حتی با ماساژور یا برس صورت همراه هستند تا روال زیبایی یا جلسات زیبایی شما را کامل کنند. با استفاده از برخی از اپیلاتورها می‌توانید لایه ‌برداری یا مراقبت از پوست خود را در کنار عملکرد از بین بردن موها انجام دهید.

راهنمای خرید اپیلاتور
اپیلاتور مدل Philips Satinelle Prestige

دیسک‌های سرامیک ضد حساسیت

اگر پوست شما حساس است یا نگران ایجاد واکنش آلرژیک به سیم‌پیچ‌های فلزی هستید، یک اپیلاتور با موچین دیسک سرامیکی را انتخاب کنید. این کار باعث می‌شود موهای شما به‌طور مؤثر و بدون خطر تحریک از بین بروند.

نور توکار

اپیلاتورها موهای بسیار ریز و کوتاه را که می‌توانند از تشخیص چشم غیرمسلح فرار کنند، از بین می‌برند. برخی از اپیلاتورها با نور داخلی تعبیه شده‌اند و اطمینان می‌دهند که شما مکانی را از دست نخواهید داد.

اپیلاتور بدن و اپیلاتور پا

ممکن است متوجه شده باشید که برخی از توصیفات اپیلاتور باعث تمایز بین اپیلاتور برای پاها و اپیلاتور برای بدن می‌شوند. این عجیب به نظر می‌رسد زیرا پاها معمولاً بخشی از بدن در نظر گرفته می‌شوند، درست است؟
تفاوت اصلی این است که اپیلاتورهای طراحی شده برای پاها معمولاً می‌توانند ناحیه بزرگ‌تری را به‌سرعت بپوشانند و توجه کمتری به کاهش تحریک و درد داشته باشند. پاها به‌طور کلی می‌توانند درد و سرعت بیشتری را تحمل کنند و نیازی نیست که با آن‌ها به‌آرامی رفتار شود.

بیشتر اپیلاتورهایی که پیدا خواهید کرد هم برای پا و هم بدن است. آن‌ها این کار را معمولاً با داشتن سر‌های مختلف انجام می‌دهند. همچنین ممکن است سرعت‌های مختلفی داشته باشند بنابراین می‌توانید در مناطق حساس‌تر از سرعت کمتری استفاده کنید.
اگر از بوی بد پاهایتان کلافه‌اید و فکر می‌کنید باعث آزار اطرافیانتان هستید خواندن مقاله زیر را فراموش نکنید.
درمان قطعی بوی بد پا

موهای زائد صورت

اپیلاتورهای کمی در بازار وجود دارد که فقط برای موهای صورت طراحی شده باشند. این مدل‌ها کوچک‌تر و سبک‌ترند، دارای سرهای باریک هستند بنابراین می‌توانید با آرامش به اطراف صورت بروید تا لب بالایی، چانه، پیشانی و موهای ابرو را از بین ببرید.

موهای صورت
زدن موهای زائد با اپیلاتور

آن‌ها از قدرت کمتری استفاده می‌کنند، بنابراین اغلب کمی‌ کندتر و ساکت‌تر هستند که تجربه ملایم‌تری را برای نواحی ظریف صورت شما فراهم می‌کنند. علاوه بر اپیلاتورها فقط برای صورت، اکثر مدل‌های اپیلاتور برتر دارای پیوست هستند. بنابراین می‌توانید از سری مخصوص آن‌ها برای صورت استفاده کنید. این می‌تواند برای بسیاری از افراد خوب باشد، اما اپیلاتورهای بزرگ‌تر و مانور آن‌ها در اطراف صورت کاری دشوار است.

اپیلاتور زنانه و اپیلاتور مردانه

در اپیلاتورها بیشتر طرح‌های زنانه و زیاد بودن رنگ بنفش، صورتی و آبی روشن دیده می‌شود. که تقریباًهمه مدل‌های اپیلاتور برای خانم‌ها طراحی و به بازار عرضه‌شده است. اما چند اپیلاتور وجود دارد که به‌طور خاص برای مردان به بازار عرضه می‌شود. سه ویژگی وجود دارد که معمولاً این ویژگی را از سایر اپیلاتورهای موجود در بازار متمایز می‌کند:

اپیلاتورهای مردانه معمولاً سیاه یا به رنگ تیره هستند. آن‌ها همچنین معمولاً برای از بین بردن موهای زبر طراحی می‌شوند. زیرا موهای بدن اکثر مردان ضخیم‌تر از موهای بدن زنان است و اپیلاتورهای مردانه معمولاً دندانه‌دار هستند.

انواع مارک‌های اپیلاتور

ده ها شرکت تولیدکننده اپیلاتور وجود دارد. با این حال مشهورترین و معتبرترین مارک‌های فعلی شامل

 • Braun
 • Panasonic
 • Emoji
 • Philips
 • Remington
 • Epilady

اکثر این شرکت‌ها در محصولات مراقبت شخصی مانند اپیلاتور و موبر تخصص دارند. که هرکدام از آن‌ها راهنمای خرید اپیلاتور خوبی به حساب می‌آیند.

برس های لایه ‌بردار مخصوص

برس های لایه ‌بردار مخصوص موهای داخل شده که برخی از اپیلاتورهای جدید دارای این گزینه هستند تا از موهای رشد نکرده جلوگیری کنند. این مدل‌ها شامل یک برس لایه ‌بردار قابل تغییر برای بدن است. هر ۳ ماه یک ‌بار باید این برس تعویض شود.

برس های لایه بردار مخصوص
برس های لایه بردار مخصوص

میزان درد

هیچ رازی نیست که اپیلاتورها می‌توانند دردناک نباشند زیرا اپیلاسیون شامل از بین بردن موهای ریشه است. برخی از شرکت‌ها ادعا می‌کنند که پیوندهای خاصی ایجاد کرده‌اند تا روند کار دردناک نباشد. معمولاً این مدل‌ها با درپوش ماساژ لرزشی ارائه می‌شوند. واقعاً فکر نمی‌کردیم همه کلاهک‌های لرزشی تفاوت زیادی داشته باشند. تنها کاری که آن‌ها انجام دادند این بود که عملکرد را کند کنند، این بدان معناست که اپیلاتور موهای کمتری را بیرون می‌کشد.
این کار می‌تواند روند دردناک‌تری داشته باشد زیرا شما همه موها را یک باره بیرون نمی‌آورید، اما به همان اندازه کارآمد نیست. تنها مدل‌هایی که به‌طور قابل‌توجهی کمتر دردناک بودند، مدل‌های مرطوب و خشک بودند.

سر و صدا

اپیلاتورها می‌توانند پر سر و صدا باشند. صدای اکثر آن‌ها می‌تواند به ‌اندازه تیغ برقی باشد. برخی بلندتر از بقیه اپیلاتورها هستند. در ابتدا صدا می‌تواند شما را بیشتر اذیت کند. اما اگر قصد استفاده از اپیلاتور را دارید، باید بدانید که صدای آن‌ها بسیار بلند است.

قیمت

اپیلاتورهایی قیمت‌های متفاوتی دارند. در حالی که هزینه‌ی بیشتر لزوماً به این معنی نیست که عملکرد بهتری دریافت می‌کنید، هرچه ویژگی‌های بیشتری بخواهید هزینه بیشتری نیز خواهد داشت.
شما می‌توانید با نصب اپلیکیشن واسط کالا در این اپلیکیشن محصول مورد نظرتان را پیدا کنید و آن‌ها را با هم مقایسه کنید یا حتی با فروشندگان این محصول مشورت و اطلاعات کامل‌تری را کسب نمایید.

راه‌های نهایی

اپیلاتورها از زمانی که برای اولین بار در سال ۱۹۸۶ وارد بازار شده‌اند یک مسیر طولانی را پشت سر گذاشته‌اند. چه برای تمیز نگه‌داشتن ابروها که به یک مورد نیاز دارید و چه می‌خواهید موهای بدن را از بین ببرید، انواع مختلف اپیلاتور وجود دارد که نیازهای شما را برآورده می‌کنند. امیدواریم با مطالعه راهنمای خرید اپیلاتور به مقصود خود رسیده باشید.

راهنمای خرید اپیلاتور
راهنمای خرید اپیلاتور

با واسط کالا همراه باشید تا اطلاعات لازم را کسب نمایید. شما می‌توانید با ما به کسب اطلاعات جدید و به روز دست پیدا کنید. نصب اپلیکیشن واسط کالا را فراموش نکنید. همچنین نظر خودتان را در این باب با ما و دیگر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

منابع:

appliancesonline.com.au

epilatorauthority.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *