انتخاب لباس و رنگ پوست

انتخاب لباس و رنگ پوست

برای اینکه بهترین لباس را انتخاب کنید و همیشه در مهمانی بدرخشید، باید به تناسبی که بین انتخاب لباس و رنگ پوست وجود دارد دقت کنید. همیشه قبل از خرید لباس‌هایتان بهتر است بدانید که چه رنگ‌هایی را باید بخرید. سپس لباس خود را متناسب با رنگ پوست خود انتخاب کنید.
به همین دلیل همیشه توجه کنید که چه رنگ‌هایی را باید انتخاب کنید که با رنگ پوست شما تطابق داشته باشد؟ و پوست شما را روشن کند.

اگر لباس شما متناسب با رنگ پوست و یا موی شما نباشد، باعث می‌شود که چهره‌ای کسل‌کننده و نامتعارف داشته باشید از طرفی نشاط و جذابیت خاصی نیز نخواهید داشت.


برای این کار ابتدا باید رنگ پوست خود را تعیین کنید سپس به دنبال رنگ‌هایی باشید که برای رنگ پوست شما مناسب باشد. در اینجا به شما کمک خواهیم کرد تا رنگ پوست خود را شناسایی و تعیین کنید. سپس با توجه به آن، رنگ لباس متناسب خود ر ا شناسایی کنید تا چهره‌ی شما روشن و سرزنده شود.

تعیین رنگ پوست شما

اگرچه پوست انسان‌ها، طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها را شامل می‌شود. اما به‌طورکلی فقط سه رنگ اصلی برای پوست وجود دارد:

گرم، سرد و خنثی. پس بهتر است با توجه به این سه رنگ، لباس خود را بخرید. مطلب تشخیص لباس با کیفیت در خرید به شما کمک می کند.

  • چهره‌های گرم: چهره‌هایی که دارای ته رنگ زرد هستند.
  • چهره‌های سرد: این چهره‌ها برخلاف چهره‌های گرم، دارای ته رنگی صورتی هستند. البته برخی افراد هنگامی‌که در مقابل آفتاب قرارگرفته و چهره‌های برنزه و تیره‌تری دارند. اما رنگ صورت به‌طورکلی ثابت می‌ماند و فقط برخی از چهره‌ها ته رنگ هلو یا زیتون دارند

راه‌های تشخیص رنگ پوست خود

برای انتخاب لباس و رنگ پوست، باید رنگ پوست خود را به‌درستی تشخیص دهید. در اینجا چند روش برایتان بیان کرده‌ایم. برای شناسایی بهتر پوست خود با ما همراه باشید.

انتخاب لباس و رنگ پوست
تشخیص رنگ پوست

تشخیص از نقاط نازک بدن

قسمت پوست مچ دست، آرنج و شقیقه‌هایتان نگاه کنید. نازک بودن پوست این قسمت‌ها باعث می‌شود که رگ‌های خونی بهتر مشخص شوند. اگر رگ‌های دست شما آبی دیده می‌شوند، پوست شما سرد است. اما اگر سبزرنگ هستند، رنگ پوست شما گرم است.

البته اگر رنگ رگ‌های شما بین این دو رنگ است پس پوست شما به رنگ خنثی است. اگر خودتان در انتخاب لباس و رنگ پوست مشکل‌دارید، از فرد دیگری که بهتر شما را می‌بیند، کمک بگیرید.

آزمایش کاغذ سفید

پوست شما اغلب دارای رنگ‌های مایل به قرمز است اما گاهی اوقات این رنگ‌های قرمز به دلیل وجود انواع هورمون‌ها در بدن شما است. برای این آزمایش یک کاغذ سفید کاملاً روشن را بردارید. آن را از روی صورت تا زیر گلویتان قرار دهید. به‌دقت نگاه کنید، اگر از زیر کاغذ سفید، رنگ صورتی و آبی پدیدار شد یعنی که شما پوست خوش‌رنگ و سردی دارید.
اما اگر رنگ سبز و طلایی را مشاهده کنید یعنی شما پوستی با رنگ کرم و گرم دارید. البته افرادی که پوست خنثی دارند در هر زمان از فصل‌های سال این رنگ برایشان متفاوت نشان داده می‌شود.

تست جواهرات

اگر نتوانستید از آزمایش‌های بالا رنگ پوست خود را متوجه شوید با استفاده از این آزمایش ساده، رنگ پوست را بسنجید. ساده‌ترین راه، استفاده از جواهراتی مانند طلا و نقره است. اگر از گردنبند یا دستبند برای این کار استفاده کنید بهتر از گوشواره است.

انتخاب لباس و رنگ پوست
انتخاب لباس و رنگ پوست

با دستبند یا گردنبند نقره یا طلای خود زیر نور خورشید با زاویه‌ی مناسب بایستید سپس به چگونگی ظاهر شدن پوست خود در برابر رنگ هر دو نوع جواهرات نگاه کنید. حال اگر حس کردید که طلا بیشتر به پوست شما سازگار است و به پوست جلوه می‌دهد، پس شما پوست کرم‌رنگ و گرم دارید. اما اگر نقره را بیشتر برای خود می‌پسندید، پس شما پوستی با رنگ سرد دارید.

نحوه واکنش پوست در برابر آفتاب

افرادی که پوستی با رنگ سرد دارند، خیلی زود در مقابل آفتاب‌سوختگی می‌سوزند. درحالی‌که افرادی که پوستی به رنگ گرم دارند به‌جای سوزش، برنزه می‌شوند. البته برای انجام این آزمایش هیچ‌گاه بیش‌ازحد در آفتاب نمانید زیرا ممکن است که پوست شما بسوزد یا برنزه شود.
اما اگر متوجه شدید که در برابر آفتاب نه می‌سوزید و نه برنزه می‌شوید، یا اینکه سوختگی شما به‌سرعت به رنگ برنزه تبدیل می‌شود، احتمالاً دارای پوستی خنثی هستید.

فصل‌ها

از دیگر عوامل تأثیرگذار در انتخاب لباس و رنگ پوست، فصل‌ها هستند. فصل‌ها می‌توانند رنگ تیپ همیشگی شما را تماماً عوض کنند. برای مثال تابستان و زمستان هر دو رنگ سردی دارند در حالی که بهار و پاییز رنگ گرمی دارند. حال شاید بگویید که فصل‌ها چه تأثیری بر رنگ پوست ما خواهد داشت؟

در تابستان اگر آزمایش کاغذ سفید را انجام دهید پوست شما دارای ته رنگ آبی، قرمز یا صورتی خواهد بود. رنگ مو و چشم شما نیز در تابستان نسبت به زمستان، با رنگ پوست شما در تضاد است. مثلاً اگر پوستتان روشن باشد رنگ چشمان تیره‌تری خواهید داشت.

در فصل بهار اگر این آزمایش را انجام دهید، پوست شما دارای ته رنگ طلایی، کرم و هلویی رنگ است. گونه‌ها سرخ و چشم‌ها کم‌رنگ‌تر خواهند شد. در این فصل هم اگر آزمایش کاغذ را انجام دادی به این نکات دقت کنید.

در فصل پاییز پوست شما در آزمایش کاغذ بیشتر ته رنگ طلایی، زرد و رنگی گرم خواهد بود. اکنون متوجه شدید که برای چه بحث فصل‌ها را برایتان بیان کرده‌ایم. در هر فصل باید متناسب با شرایط آب و هوایی همان فصل، رنگ لباس خود را با رنگ پوست خود تطابق دهید.

تاثیر فصل ها
تاثیر فصل ها روی رنگ پوست

امیدوارم با این نکات گفته‌شده بتوانید رنگ پوست خود را در هر فصل و موقعیت زمانی و مکانی، تعیین کنید. در ادامه‌ی مطلب به بحث مهم انتخاب لباس و رنگ پوست متناسب با هر لباس می‌پردازیم. پس برای آشنایی با رنگ‌های مناسب با پوست خود با ما همراه باشید.

انتخاب رنگ لباس بر اساس علاقه

شاید شما به رنگی علاقه داشته باشید و اگر لباسی به این رنگ را ببینید بخواهید آن را بخرید. اما توصیه می‌کنم از خرید لباسی که صرفاً به دلیل علاقه‌تان به رنگش آن را مناسب میدانید، صرفه نظر کنید. لباس‌های شما باید علاوه بر زیبایی رنگ خودشان، زیبایی شما را نیز به همراه داشته باشند.

البته به این نکته هم دقت کنید که نباید لباس‌هایتان یکرنگ و یکدست باشند. برای مثال کمدتان پر از لباس‌هایی با رنگ آبی باشد. رنگ‌های زیادی هستند که با پوست شما تناسب دارند. بهتر است از هر رنگ مناسب، در کمد لباسی خود داشته باشید و به‌طور چرخشی از آن‌ها استفاده کنید.

لباس‌های متناسب با هر فصل

امیدواریم که تا اینجا توانسته باشید رنگ و نکات مربوط به پوست خود را متوجه شوید. حال به رنگ‌هایی که برای هر پوست در هر فصل متناسب است می‌پردازیم.

تابستان

لباس‌هایی به رنگ یاسی، بنفش، آبی کمرنگ و لباس‌هایی که سایه‌های خنثی پاستلی و ملایم با ته رنگ گل رز دارند را بپوشید. به‌طورکلی در این فصل، رنگ‌های ملایم بهتر از رنگ‌های جیغ و زننده هستند.

تابستان
پوشیدن لباس های مناسب تابستان

زمستان

لباس‌هایی با ته رنگ آبی یا صورتی یا رنگ‌های سفید، سیاه و آبی تیره بپوشید تا به بهترین شکل در لباس‌های خود بدرخشید.

بهار

در این فصل لباس‌هایی با ته رنگ زرد و نارنجی مانند هلو و رنگ‌های مرجانی مناسب‌تر خواهند بود.

پاییز

در فصل پاییز که هوا کم‌کم سرد می‌شود، از لباس‌های پاییزی به رنگ‌های گرمی مانند قهوه‌ای، کاراملی (کرم متمایل به قهوه‌ای)، بژ، قرمز گوجه‌ای و سبز استفاده کنید.

انتخاب لباس و رنگ پوست

اگر شما پوستی روشن و یا پوستی با ته رنگ صورتی یا قرمز دارید بهتر است رنگ‌های خاکی، رنگ هلو، یا صورتی مایل به قرمز، قرمز، آبی روشن و سبز بپوشید. برعکس از رنگ‌های سیاه‌وسفید استفاده نکنید.
اگر رنگ پوست شما روشن و ته رنگ زرد دارد، صورتی روشن بهترین انتخاب برای شما است.

علاوه بر این زرد کمرنگ و متمایل به لیمویی نیز گزینه‌ی مناسبی است. البته استفاده از رنگ‌هایی که برای پوست‌های خنثی هم استفاده می‌شود بد نیست برای مثال رنگ بژ روشن و خاکستری. از پوشیدن رنگ‌های زیاد تیره و جیغ خودداری کنید.

رنگ برنزه یا زیتونی

اگر رنگ پوست برنزه یا زیتونی‌رنگ یا پوست متوسطی دارید، رنگ‌های زیر برای شما مناسب‌تر است.
رنگ‌های قهوه‌ای، زرد نارنجی، سبز زیتونی، قرمز پررنگ و بنفش برایتان می‌تواند بهترین گزینه باشد؛ و برخلاف پوست‌های روشن سعی کنید رنگ‌های سیاه‌وسفید، رنگ‌های کمرنگ را نپوشید.

انتخاب لباس و رنگ پوست
رنگ برنزه پوست و رنگ لباس

رنگ پوست تیره

اگر چهره شما تیره است رنگ‌های تیره را می‌توانید بپوشید. برای مثال مشکی، خاکستری پررنگ، سورمه‌ای شما را زیبا و جذاب نشان خواهد داد. علاوه بر این رنگ‌های پررنگ مانند سبز زمردی، آبی یاقوتی، بنفش را نیز به رنگ‌های کمد لباسی خود اضافه کنید. پس انتخاب لباس و رنگ پوست را رعایت کنید، دیگر از خرید لباس‌هایتان نگران نباشید.
اما برخلاف رنگ‌های یادشده به شما توصیه می‌کنیم که رنگ های خاکی و رنگ‌های مخلوط را استفاده نکنید. این رنگ‌ها از جذابیت شما در مقابل دیگران می‌کاهد.

جواهرات متناسب پوست

بعدازاینکه تست طلا و جواهر را که برای تعیین سرد یا گرم بودن رنگ پوست خود انجام دادید را به خاطر دارید؟ اکنون‌که متوجه شدید کدام‌یک از فلزات باعث می‌شوند پوست شما سالم و درخشان به نظر برسد، تعداد بیشتری از این فلزات را بخرید و در جعبه‌ی جواهرات خود نگه‌دارید.

اما طبق نتایج و تحقیقات انجام‌شده بهتر است، پوست‌های سرد تابستان‌ها از جواهرات نقره‌ای و طلای سفید استفاده کنند. زمستان‌ها نیز باید از نقره و پلاتین استفاده کنند و البته بازهم هرکس می‌تواند طبق نظر شخصی خود و آزمایش‌های انجام‌شده جواهرات را انتخاب کند.
برای پوست‌های با رنگ گرم نیز بهتر است از رنگ طلایی استفاده کنند. در پاییز هم می‌توانند از طلا، برنز یا مس استفاده کنند.

نکات انتخاب لباس و رنگ پوست

  • اگر رنگ روشن و کمرنگی دارید، از پوشیدن لباس و روسری‌های سیاه‌وسفید پررنگ خودداری کنید.
  • اگر چهره متوسطی با رنگ خنثی دارید، رنگ‌های اصلی و پررنگ برای شما بسیار مناسب است و به‌خوبی باعث درخشش و زیباتر شدن شما خواهد شد.
  • اگر رنگ پوست تیره‌ای دارید، رنگ سفید و رنگ‌های روشن برای شما مناسب‌تر هستند.
انتخاب لباس و رنگ پوست
انتخاب لباس و رنگ پوست

انتخاب لباس متناسب با رنگ چشم و مو

علاوه بر انتخاب لباس و رنگ پوست، شما می‌توانید لباس‌های خود را بر اساس رنگ چشم‌ها و موهایتان انتخاب کنید. همچنین خانم‌های عزیز بهتر است که آرایش خود را می‌توانند با این ویژگی‌های خود تطبیق دهند. در ادامه‌ی این مقاله سعی داریم چندین مورد از آن‌ها را برایتان شرح دهیم.

افراد چشم آبی

معمولاً دارای پوستی خونسرد هستند. اما اگر آن‌ها پوست برنزه داشته باشند، رنگ آبی کمرنگ بهترین حالت برای آن‌ها است. اگر این افراد چشم آبی موهای تیره و پوست کمرنگی داشته باشند به آن‌ها توصیه می‌شود که از رنگ‌های یاقوتی و آبی سلطنتی استفاده کنند.

چشم قهوه‌ای

اگر یک فرد چشمانی قهوه‌ای‌رنگ به همراه موهای صاف و قهوه‌ای تیره‌ای داشته باشد بهتر است سبز پررنگ را امتحان کنند. خاکستری نیز برای این افراد مناسب به نظر می‌رسد. البته متناسب با رنگ پوست او نیز می‌توانند رنگ بنفش را نیز امتحان کنند.
بهتر است افرادی که چشم‌های قهوه‌ای دارند، موهای زنجبیلی، بلوند، عسلی و یا بلوطی روشن داشته باشند. موهای قهوه‌ای برای این افراد مناسب نیست.

چشمان مشکی

اگر یک فرد چشم مشکی موهای مشکی و تیره‌ای هم داشته باشد، صرف‌نظر از رنگ پوستش می‌تواند مشکی و قرمز بپوشد و بسیار هم جذاب شود. اما اگر پوست کمی برنزه باشد می‌تواند علاوه بر این دو رنگ بنفش تیره را نیز امتحان کند.

انتخاب لباس و رنگ پوست
ست کردن لباس مشکی و قرمز با موی مشکی

افرادی که موهای قهوه‌ای‌رنگ به همراه پوستی روشن دارند همه‌ی رنگ‌ها برایشان مناسب است. تقریباً هر نوع رنگ و آرایشی نیز به آن‌ها جذابیت خود را می‌دهد. البته رنگ‌های بهتری که پیشنهاد می‌کنم: سبز، قهوه‌ای، خاکستری، مشکی و بژ هستند. این رنگ‌ها چشمان شما را درشت‌تر نشان می‌دهد.

چشمان خاکستری

این افراد اگر پوستی روشن و سفیدرنگ داشته باشند، این چشم‌ها رنگی را که بپوشند در خود منعکس می‌کنند. به همین دلیل انتخاب لباس و رنگ پوست برای آن ها ساده‌تر خواهد بود. برای مثال یک فرد چشم خاکستری اگر سبز بپوشد چشمانش سبز و اگر آبی بپوشد، آبی خواهند شد. البته اگر یک فرد چشم خاکستری موهای بلوندی داشته باشد دیگر هر رنگ لباسی به او می‌آید.

چشمان سبز

داشتن چشمان سبز به همراه موهای سیاه و پوست روشن جذابیت و زیبایی خاصی به همراه خواهد داشت. برای این افراد لباس‌های صورتی‌رنگ گزینه‌ی مناسبی است. صورتی کم‌رنگ یا حاشیه‌های مختلف را امتحان کنید و ببینید کدام حاشیه بهتر است.

چشم سبز
چشمان سبز و موهای مشکی

کلام آخر

اگر تاکنون لباس‌های خود را تنها بر اساس مدل، طرح و رنگ موردعلاقه‌تان خریداری می‌کردید، با خواندن این مقاله و سایر مقالات سایت واسط پت می‌توانید بهترین انتخاب متناسب با پوست خود را داشته باشید. با این انتخاب شما بهترین و جذاب‌ترین حالات پوست خود را دارید.

اگر به دنبال خریدوفروش انواع لباس‌های موردعلاقه‌ی خود هستید، اپلیکیشن واسط کالا را دانلود کرده و در آن لباس‌های خود را فروخته یا به دنبال لباس موردنظر خود با قیمت مناسب باشید. واسط کالا، واسطه‌ای با اطمینان بین شما و دیگران است تا به‌راحتی و بدون اتلاف وقت وسایل خود را به فروش گذاشته و یا بخرید.
از همراهی شما سپاس گذارم.

منابع:

effortlessgent.com

wikihow.com

thelist.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *