راهنمای خريد عطر

راهنمای جامع و کامل خريد عطر؛ چگونه خوشبوترین عطر را بخریم؟

انتخاب عطر مناسب می‌تواند کاری دلهره‌آور باشد. باوجود به تنوع و رایحه‌های مختلف، می‌توانید به‌راحتی و بدون تأمل زیاد، یکی را انتخاب کنید. بااین‌حال، می‌توانید با استفاده از راهکارهايی که در مقاله راهنمای خريد عطر مناسب به شما می‌دهیم، تصميمی آگاهانه بگیرید .که درنهایت از خريد خود پشیمان نشوید!

آنچه در ادامه می‌خوانید

قیمت عطر

در مورد قیمت موردنظر خود تصمیم بگیرید. عطر یک کالای لوکس است و هزینه آن می‌تواند بین محصولات بسیار، متفاوت باشد. قیمت برخی از عطرها کمتر از 20 دلار است درحالی‌که قیمت برخی دیگر صدها یا حتی هزاران دلار است. قبل از اینکه به خرید بروید، حتماً تصمیم بگیرید که چه مقدار پول می‌خواهید برای خريد یک عطر هزینه کنید.
اگر عطر هدیه است نيز بايد هم امکانات مالی خود را در نظر بگیرید . هم رابطه خود را با گیرنده هدیه در نظر بگیرید.

غلظت رايحه عطر

در راهنمای خريد عطر مناسب، عطرها بسته به قدرت ماندگاری که دارند نام‌های مختلفی دارند. معمولاً گران‌ترین عطرها ماندگارترین هستند، درحالی‌که عطرهای ارزان‌قیمت آن‌قدر ماندگار نیستند. معمولاً نوع یا غلظت عطر را با نام آن در جلوی بطری مشاهده می‌کنید.
ادکلن کمترین غلظت عطر را دارد و حدود دو ساعت طول می‌کشد تا بوی آن برود. این روغن 3-5٪ در مخلوط آب و الکل است.

عطر ادکلن نوعی عطر با غلظت کمی بيشتر است که ماندگاری آن سه تا چهار ساعت است. این روغن 4-8٪ در مخلوط آب و الکل است.
غلظت روغن ادو پرفیوم بیشتر از ادکلن است و حدود شش ساعت دوام می‌آورد. این روغن 15-18٪ روغن مخلوط با الکل است.
عطر با بیشترین غلظت را به‌راحتی عطر می‌نامند. عطر قدرت ماندگاری بالایی دارد و تمام‌روز دوام خواهد داشت. این روغن 15-30 درصد است که با الکل مخلوط شده است.

غلظت رایحه
غلظت عطر

تاثیر انواع عطر

عطرها به‌طورکلی به پنج دسته رایحه تقسیم می‌شوند، اگرچه بسیاری از عطرها حاوی ترکیبی لطیف از رایحه‌ها هستند. اگر برای شخص دیگری عطر می‌خرید، ببینید چه نوع عطرهایی را استفاده می‌کند. اگر نمی‌دانید چه نوع رایحه‌ای را دوست دارید، نگران نباشید. وقتی به فروشگاه رفتيد و عطرها را امتحان کرديد، می‌توانید بفهمید چه نوع عطر و خانواده رایحه‌ای را ترجيح می‌دهید. در ادامه مقاله راهنمای خريد عطر مناسب، با انواع عطرها آشنا خواهيد شد.

در مقاله ی لوازم آرایشی و بهداشتی شخصی میتوانید سایر لوازم آرایشی و بهداشتی که برای خود احتیاج دارید به طور کامل ببینید.

عطر شيرين

عطرهای گل که معمولاً به نام عطر شیرین خوانده می‌شوند، بویی شبیه گل‌های تازه چيده شده دارند. رایحه‌های رایجی که در عطرهای گل استفاده می‌شود گل رز، اسطوخودوس، میخک و شکوفه پرتقال است. عطرهای گل به دلیل رایحه شیرین و زنانه‌ای که دارند، بیشتر مردم از آن لذت می‌برند. اين عطرها محبوب‌ترین عطرها برای خانم‌ها هستند.

عطر تلخ

عطرهای شرقی يا ادویه‌دار بوی تلخ و پیچیده‌ای دارند. بسیاری از آن‌ها حاوی تنهایی ادویه مانند انیسون ستاره‌ای، دارچین و وانیل هستند.
معمولاً در تولید عطرهای تلخ از اسانس‌هایی خاص استفاده می‌شود، اسانس‌هایی مانند ریشه درختان و ادویه‌های تند شرقی.
از عطرهایی مانند بولگاری، اسکادا و ایریا که دارای رایحه سنگینی هستند، ترجیحاً در محافل رسمی استفاده کنید. این را حتماً به یاد داشته باشید که در مکان‌های رسمی از رایحه‌های تلخ، گرم، شیرین و تند استفاده می‌شود.

راهنمای خريد عطر
عطر های تلخ

عطر سرد

در مورد عطر سرد باید گفت که به عطری سرد گفته می‌شود که حس خنکی و تازگی را ایجاد ‌کند. اگر می‌خواهید در این مورد بیشتر بدانید باید گفت که بوی این نوع عطرها معمولاً باعث می‌شود که طعمِ میوه‌هایی از قبیل خیار و هندوانه را به خاطر آوریم.
در راهنمای خريد عطر مناسب دو عطر ترش و خاکی نيز داريم:

عطر ترش

عطرهای ترش هم حس طراوت و شادمانی را به وجود می‌آورند. پیشنهاد می‌کنیم که در محافل دوستانه و صمیمی، از عطرهای سرد و ترش استفاده کنید. مثلاً از عطرهایی مانند مادام روشاز، گپ، هوگو و آزارو استفاده کنید. عطرهایی با طعم گل‌های وحشی می‌توانند حس صمیمیت بیشتری به وجود آورند.

عطرهای مرکبات يا میوه‌ای بوی میوه، مخصوصاً مرکبات را می‌دهند. عطرهای رایج مرکبات مانند پرتقال، گریپ‌فروت و لیموترش و همچنین میوه‌های دیگری مانند زردآلو، سیب یا هلو است. به‌طورکلی این رایحه‌ها روشن و طراوت‌بخش هستند.

این نکته را هم به خاطر داشته باشید که عطرهای سرد و ترش باعث آرامش روحی و رفع خستگی نیز می‌شوند. مثلاً، در امکانی مثل باشگاه‌های ورزشی، هوای داخل باشگاه را به‌طورمعمول با رایحه‌های سرد و ترش مطبوع می‌کنند.

راهنمای خريد عطر
عطر های ترش

وجود عطر خاک

عطرهای Woody / Chypre بوی چوبی و خاکی دارند. بسیاری از آن‌ها حاوی رایحه‌هایی مانند ترنج، خزه بلوط و پچولی هستند.

پيدا کردن عطر موردعلاقه با کمک راهنمای خريد عطر

از دیگران بپرسید از چه نوع عطری استفاده می‌کنند؟ به رایحه‌هایی که در اطراف خود احساس می‌کنید، دقت کنيد. اگر رایحه‌ای را دوست داشتيد از فردی که آن عطر را استفاده کرده، حتماً اسم عطر و نام فروشگاهی که از آن عطر را خريده، بپرسيد. شما خيلی راحت می‌توانید عطر موردعلاقه خود را بدين ترتيب پيدا کنيد، بدون آنکه ساعت‌ها در فروشگاه عطر سپری کنيد.

اگر عطر و رايحه عطرهای دوستان خود را دوست ندارید، .سعی کنید آنچه را که دوست ندارید نيز با دقت مشخص کنید. این اطلاعات ارزشمندی است که می‌تواند راهنمای خريد عطر برای شما باشد و به شما کمک کند تا گزینه‌های خود را محدود کنید.

توصیه‌های هنگام خرید عطر

بازه زمانی برای خريد عطر را گسترش دهيد به اين معنی که سعی نکنيد، بار اول خريد کنيد. زيرا اگر چند عطر را با هم بو کنيد، حساسیت بینی شما نسبت به بوی عطر بیشتر می‌شود . این باعث می‌شود که انتخاب عطر مناسب بسيار سخت شود. ازآنجاکه برای تصمیم‌گیری صحيح می‌خواهید طیف وسیعی از رایحه‌ها را استشمام کنید.سعی کنید در چند نوبت به فروشگاه عطر رفته و هر بار يک عطر را بو کنيد تا درنهایت عطر موردنظر خود را بيابيد.

دقت کنید که هنگام خرید عطر از هيچ رایحه‌ای استفاده نکنید. وقتی در حال خرید عطر هستید، از هیچ نوع محصول پوستی معطر مانند لوسیون بدن، اسپری بدن یا حتی خوشبوکننده استفاده نکنید. این رایحه‌ها می‌توانند باعث منحرف شدن و تداخل با رایحه عطر شوند.

توصیه های مهم
امتحان کردن عطر های متفاوت

داشتن همراه در خريد عطر

به هنگام خريد عطر، دوستی را همراه داشته باشيد تا در تصمیم‌گیری به شما کمک کند و راهنمای خريد عطر مناسب باشد. به‌خصوص اگر عطر هدیه است، همراهی شخص دیگری که گیرنده را می‌شناسد، می‌تواند بسیار مفید باشد. اگر می‌خواهید عطر را برای خود انتخاب کنید، به این فکر کنید که آیا دعوت از یک دوست مفید خواهد بود یا تصمیم شما را سخت‌تر خواهد کرد.

توصیه‌هایی درباره فروشگاه عطر

درباره فروشگاه‌های عطر تحقیق کنید. فروشگاه‌هایی که برای خريد انتخاب می‌کنید را با دقت انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که فروشگاه‌ها کارکنانی آگاه و معتبر و متخصص دارند و خدمات شخصی به مشتری ارائه می‌دهند. همچنین اطمینان حاصل کنید که فروشگاه‌هایی که به آنجا می‌روید در محدوده قیمتی که مدنظر شما است، محصولاتی را ارائه می‌دهند.

فروشگاه‌های بزرگ مانند میسی خدمات بسیار خوبی به مشتری دارند، گرچه محصولات آن‌ها گران است.
بوتیک‌های کوچک ممکن است عطرهای گران‌قیمت داشته باشند. بسته به اندازه بوتيک از تنوع کمتری برخوردار باشند. اما محصولات و خدمات مشتری آن‌ها معمولاً از کیفیت بالایی برخوردار است.

سعی کنید در فروشگاهی خرید کنید که عطر یکی از عمده‌ترین محصولات فروخته‌شده باشد. اگر به یک فروشگاه لباس که چند عطر نیز می‌فروشد مراجعه کنید. گزینه‌های زیادی وجود ندارد و ممکن است پرسنل آن‌ها به اندازه کارکنان فروشگاه‌های تخصصی عطر آگاهی نداشته باشند .شاید نتوانند راهنمای خريد عطر مناسب برای شما باشند.

تمايل با فروشنده به عنوان راهنمای خرید عطر

از یک فروشنده کمک بخواهید. در حال حاضر شما باید ایده خوبی از اینکه به دنبال چه عطری می‌گردید داشته باشید. به نزدیک‌ترین فروشنده مراجعه کنيد و از او بپرسید آیا می‌تواند به شما در یافتن عطر مناسب کمک کند. آن‌ها خوشحال می‌شوند که کمک کنند و دانش آن‌ها در مورد محصولات، جستجو را بسیار آسان می‌کند.
می‌توانید جملاتی از این قبیل را بگویید: من به دنبال یک عطر نیمه ماندگار با بوی مرکبات هستم. دامنه قیمت موردنظر من 70-120 دلار است.

کمک گرفتن از فروشنده
کمک گرفتن از فروشنده هنگام انتخاب عطر

اگر ایده‌ای ندارید که چه چیزی را دوست دارید. از فروشنده بخواهید به شما اجازه دهد یکی از محبوب‌ترین عطرها را از هر دسته رایحه استشمام کنید.
اگر عطر را هدیه می‌دهید و نمی‌دانید گیرنده از چه چیزی خوشش می‌آید. از فروشنده بخواهید محبوب‌ترین عطرها را به شما نشان دهد. به‌ویژه رایحه‌های گل ازآنجایی‌که این دسته از رایحه‌های محبوب‌ترین عطرها هستند . می‌توانند راهنمای خريد عطر مناسب برای هديه دادن باشند.

تست و انتخاب عطر

هر بار که با قصد خريد عطر به فروشگاه می‌روید، فقط شش عطر را تست کنید. رایحه‌ها را نيز بیش‌ازحد استفاده نکنید. این به شما امکان می‌دهد پیچیدگی‌های هر رایحه را کاملاً درک کنید و حس بویایی شما را بیش‌ازحد تحريک نمی‌کند. ازآنجاکه گزینه‌های خود را محدود کرده‌اید، مجبور نیستید وقت خود را روی عطرهایی که برای شما نامناسب هستند هدر دهید.

به هنگام امتحان کردن عطر، در ابتدا بطری عطر را بو کنید. این به شما نشان می‌دهد که آیا شما عطر را دوست دارید یا نه. اگر درنهایت اصلاً بو را دوست ندارید، خوشحال خواهید شد که آن را روی خودتان اسپری نکردید
زیاد استنشاق نکنید، زیرا ممکن است بویایی شما ديگر قادر به تشخيص تفاوت‌ها نباشد.

استفاده از ورقه‌های بلاتر

اسپری عطر را روی ورق‌های بلاتر بپاشید. اگر بوی عطری را در بطری احساس می‌کنید و رایحه آن را می‌پسندید، مقدار کمی عطر را روی یک ورقه بلاتر اسپری کنید. حدود ده ثانیه اجازه دهید تا رایحه روی آن قرار بگیرد، سپس آن را بو کنید. اگر هنوز عطر را دوست دارید، روی ورقه را برچسب زده و داخل کیف خود قرار دهید. به‌این‌ترتیب بعداً می‌توانید آن را بو کنید و به یاد بیاورید که کدام عطر است . این کار از بهترين راهکارها در مقاله راهنمای خريد عطر مناسب می‌باشد.

اسپری عطر روی پوست

عطرهای موردعلاقه را روی پوست خود اسپری کنید. اگر واقعاً عطر را دوست دارید و فکر می‌کنید این عطر می‌تواند همان عطر موردعلاقه شما باشد، مقدار کمی از آن را روی مچ دست یا خم آرنج خود اسپری کنید. حدود 10 ثانیه صبر کنيد تا الکل آن بپرد و سپس عطر را به‌آرامی استشمام کنید. رایحه عطر در تماس با پوست شما کمی تغییر می‌کند، بنابراین مهم است که عطر را روی پوست خود آزمایش کنید.

زدن روی دست
زدن عطر روی دست

بیش از یک عطر را روی هر بازو اسپری نکنيد، در غیر این صورت رایحه‌ها شروع به مخلوط شدن می‌کنند.

يک توصيه مهم

در راهنمای خريد عطر مناسب، بین هر بار امتحان کردن رایحه جديد، با بوییدن چیزی خنثی و بدون بو، مانند پوست یا پیراهن، حس بويايی خود را تازه کنید. رایحه خنثی حس بویایی شما را تازه می‌کند تا بوی آخرین عطر ماندگار نشود و با عطر بعدی که استشمام خواهيد کرد تداخل ايجاد نخواهد کرد.

داشتن نمونه از عطر موردپسند

اگر عطری را که اسپری کرده‌اید و دوست داشتيد، ورقه‌ای که عطر را روی آن اسپری کرده‌اید، نگه دارید و همچنین از فروشنده بخواهید که نمونه‌ای از عطر را به شما بدهد. به فروشنده بگویید که به فکر خرید عطر هستید اما می‌خواهید با تصمیم خود بخوابید. اکثر شرکت‌های بزرگ فروش عطر، نمونه‌هایی از محصولات خود را دارند که اگر بدانند مشتری به‌طورجدی علاقه‌مند‌است خوشحال می‌شوند آن را به او بدهند.
سپس نمونه عطرها را در کنار هم مقایسه کنید. بعدازاینکه از فروشگاه‌های عطر بازدید کردید و چندین انتخاب داشتید، همه نمونه‌ها و ورق‌ها را جمع‌آوری کنید. به ترتيب گزینه‌های خود را محدود کنید تا زمانی که تصمیم نهايی خود را بگیرید.

خرید یک مجموعه نمونه را در نظر بگیرید. اگر به نظر نمی‌رسد فقط به یک رایحه بسنده کرده‌اید، یک مجموعه نمونه از فروشگاهی مانند Sephora یا Ulta بخرید. مجموعه‌های نمونه شامل بطری‌های نمونه یا بطری‌های مسافرتی از عطرهای مختلف است.
می‌توانید در طی چند هفته هر عطر را تست کنید و درنهایت یک بطری با اندازه معمولی از عطر موردعلاقه خود را خریداری کنید.
در ادامه مقاله راهنمای خريد عطر مناسب به مهم‌ترین عامل در انتخاب عطر مختص خود شما می‌پردازیم.

راهنمای خريد عطر
داشتن نمونه از عطر موردپسند

عوامل مؤثر در عطر، به هنگام استفاده

مندی یانگ، بنیان‌گذار و مدیرعامل استودیوی کشف عطر Perfumarie، در مورد اینکه چرا رایحه‌ها در دو فرد مختلف کاملاً متفاوت است توضيح می‌دهد: رایحه‌ها به نور و گرما و حتی شیمی بدن شخص، رژیم غذایی و سطح هورمونی افراد حساس هستند. حتی زمان‌های مختلف در طول روز می‌تواند از عوامل تأثیرگذار بر ماندگاری عطر و قدرت آن باشد.
محیط کار و زندگی شما نيز در بوی پوست شما نقش دارد. ازآنجاکه محیط پیرامون، رژیم غذایی و حتی آب‌وهوا می‌تواند بر روی بوی عطر شما تأثیر بگذارد، مهم است که چند بار و در مکان‌های مختلف عطر خود را امتحان کنید.

خانم یانگ همچنین اشاره کرد که عناصر طبیعی و مصنوعی در رایحه شما نه‌تنها بر مدت‌زمان ماندگاری بلکه بر بوی خود عطر و نحوه تعامل آن با بدن تأثیر می‌گذارد. گفته می‌شود، چهار تن گل رز، تقریباً از 1 میلیون و 600 هزار شکوفه گل رز تشکیل‌شده است .این گل ها فقط یک کیلوگرم روغن گل رز تولید می‌کند. عطرهای واقعی و کاملاً طبیعی بسیار گران هستند و به دلیل شرایط آب‌وهوایی هیچ دو محصول گل رز کاملاً یکسان نخواهند بود.

علاوه بر این در راهنمای خريد عطر مناسب، بايد بدانيد که عطرهای طبیعی مدت‌زمان ماندگاری کمتری دارند. رایحه‌های کاملاً طبیعی ممکن است واکنش‌های آلرژیک بیشتری نسبت به مواد مصنوعی ایجاد کنند، بنابراین در مورد محصولات این گروه بسیار مراقب باشید. همیشه قبل از خرید تست پوستی انجام دهید!

چگونه یک عطر مناسب با شیمی بدن خود انتخاب کنیم؟

در حقیقت، «شیمی بدن شما تأثیر عمده‌ای روی عطر دارد.» و برای انتخاب عطر عالی، باید قسمت‌های مختلف شیمی بدن خود را بفهمید و عطرها را برای آن آزمایش کنید.
شیمی بدن، گرما، روغن‌ها و حتی باکتری‌های موجود در پوست شما نقش مهمی دارند كه بر نحوه انتشار عطر از فرد تأثیر می‌گذارد. همچنین اين عوامل تأثیر مهمی در مدت‌زمان ماندگاری عطر بر روی بدن شما دارد. برگ خریدهای ذکرشده در بالا می‌توانند در افراد مختلف سال‌به‌سال متفاوت باشند.

راهنمای خريد عطر
انتخاب کردن عطر مناسب

چند عامل وجود دارد که هنگام فکر کردن در مورد چگونگی کار کردن یک عطر با شیمی منحصربه‌فرد بدن شما، نقش‌آفرینی می‌کند
در ادامه مقاله راهنمای خريد عطر مناسب به عوامل مؤثر در انتخاب عطر با توجه به عوامل شيميايی پوست بدن هر فرد که می‌تواند با فرد ديگر متفاوت باشد، می‌پردازیم.

عوامل مؤثر در انتخاب عطر با توجه به شيمی بدن

عواملی مانند نوع پوست، Ph و دمای پوست می‌تواند روی عطر مورداستفاده بر بدن و پوست هر فرد تأثیر بگذارند.

نوع پوست در راهنمای خرید عطر

مهم‌ترین چیزی که در بوییدن عطر روی شما تأثیر می‌گذارد نوع پوست شماست؛ و «یک قانون ساده وجود دارد که باید از آن پیروی کنید: آیا پوست شما خشک است یا چرب؟ هرچقدر پوست شما چرب باشد، برای تأثیرگذاری رایحه به عطر کمتری احتیاج دارید و ماندگاری رایحه بیشتر است.»
برای خرید بهترین کرم های ضد آفتاب و آبرسان ها میتوانید به سایت واسط پت مراجعه کنید و راهنمای خرید این کرم ها را در آن بخوانید.از جمله ی این مقالات به راهنمای خرید کرم ضد آفتاب و برسان پوست خانگی می‌توان اشاره کرد.

پوست چرب

غدد سباسه (غدد برون‌ریز میکروسکوپی موجود در پوست) سموم را دفع می‌کند که از طریق فولیکول‌های مو به سطح پوست راه می‌یابد. رژیم غذایی، سبک زندگی، میزان استرس و همه این موارد بر بوی این ماده روغنی تأثیر می‌گذارند. وقتی این امر با عرق و عطر ما مخلوط شود، هیچ‌چیزی برای نتیجه‌گیری وجود نخواهد داشت. بنابراین، اگر پوست بسيار چربی‌دارید، بدن بوی واضح‌تری خواهيد داشت و رایحه بدن شما بیشتر با بوی عطر مخلوط می‌شود.

پوست خشک

«پوست خشک مولکول‌های معطر را در لایه‌های خود به دام می‌اندازد و منجر به بوی طولانی‌تر می‌شود. رایحه بسیار سریع روی پوست خشک تبخیر می‌شود و به‌سرعت بوی آن را کم می‌کند.» روغن یکی از مواد تشکیل‌دهنده عطر است که به ماندگاری آن کمک می‌کند. اگر پوست شما از بسيار خشک است، عطر دارای رایحه و قدرت ماندگاری کمتری است.

پوست های خشک
عطر مناسب پوست های خشک

برای پوست‌های خشک توصيه می‌کنیم قبل از استفاده از عطر برای ماندگاری بيشتر از لوسيون ها و مرطوب‌کننده های بدون بو استفاده شود.
ساير عوامل مانند pH و دمای پوست نيز راهنمای خريد عطر مناسب می‌توانند باشند.

pH پوست

معمولاً و در حالت ايده آن Ph پوست کمی اسيدی است و همين اسيدی بودن باعث جذب و انتشار عطر می‌شود. اگر ميزان اسيدی پوست کمتر از حد نرمال بشود، رایحه را جذب نمی‌کند. اگر پوست شما خشک است قبل از استفاده از عطر آن را به‌خوبی مرطوب کنيد. به نظر می‌رسد رطوبت کلید اصلی برای کمک به ماندگاری و عملکرد عطر باشد.

دمای پوست

حفظ آرامش و توجه به خلق‌وخوی شما می‌تواند به شما کمک کند تا بفهمید چه وقت عطر بزنيد و چه وقت نزنید. گرمای بدن شما نیز عامل مهمی است. دمای پایه بدن گرم‌تر به این معنی است که انتشار عطری که استفاده می‌کنید بيشتر خواهد بود و بالعکس. بنابراین در روزهای گرم یا روزهایی که خون شما در حال جوشیدن است، ممکن است بوی عطر شما بیشتر شود.

در این قسمت بهتر است به شما یاد آوری کنم که مراقبت از پوست یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگزار در زیبایی است.مخصوصا برای خانم ها ،پوست یکی از دو زیبایی آن ها است و باید همیشه به آن رسیدگی کنند.با کمک لینک قبل میتوانید تمامی اصول و نکاتی که برای مراقبت از پوست را احتیاج دارید به طور کامل مطالعه بفرمایید.

آزمایش و خطا

درست مانند امتحان کردن لباس، کفش و غیره – هیچ دو حس و هیچ دو بینی شبیه به هم نیستند. شاید فکر کنید بوی خوبی دارید اما دیگران از ترکیب بی‌نظیر روغن‌های طبیعی پوست و انتخاب عطر شما لذت نمی‌برند. بازهم هیچ عطری متناسب با همه وجود ندارد. ما بیش از 400 گیرنده بویایی در بینی خود داریم و هیچ دو دقیقاً به‌طور یکسان برنامه‌ریزی نشده‌اند. نکته اصلی این است که عطری پیدا کنید که باعث شود مردم به‌طور مداوم به شما بگویند چقدر بوی خوبی دارید.

یک قانون خوب این است که قبل از خرید حتماً بايد آن را تست کنید!
در ادامه مقاله راهنمای خريد عطر مناسب به انتخاب عطر مناسب برای فصل‌های سرد و گرم می‌پردازیم.

کدام عطرها مناسب فصل‌های گرم هستند؟

در فصل گرم سال بنا به شرایط جوی و تعریق زیاد، استفاده از رایحه‌های خنک و ترش، تلخ و ‌‌‌سرد، جنگلی و‌ وحشی بسیار مناسب است. استفاده از اين عطرها، حس سرمای خوشایندی را به خودتان و اطرافیانتان منتقل می‌کند و به‌این‌ترتیب حس گرمای محیط کاهش می‌یابد تا به یک حس تعادل دمایی برسید.

راهنمای خريد عطر
عطر های مناسب فصل های گرم

کدام عطرها مناسب فصل‌های سرد هستند؟

خوب است که این نکته را بدانید که ماندگاری عطرها در هوای سرد بیشتر است. در مورد دلیل آن‌هم باید گفت که در فصول پاییز و زمستان با توجه به دمای پایین هوا، الکل موجود در عطر دیرتر تبخیر شده و باعث ماندگاری عطر می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم که در فصل‌های سرد سال، از رایحه‌های سنگین مانند عطرهای شیرین، تند و تلخ استفاده کنید.

پرسش و پاسخ

به چه نکاتی در زمان خرید عطر باید توجه کرد؟

امتحانش کنید.
رایحه خود را بشناسید . هرگز رایحه‌ای نخرید که بوی یک رایحه دیگر را بدهید.
تم مناسب را انتخاب کنید.
نت‌های یک عطر .
غلظت عطر .
هرگز عجله نکنید.
رایحه‌ای متناسب با شخصیت خود بخرید

چگونه عطری را پیدا کنید که بوی خوش شما را ماندگار کند؟

پاسخ : مهمترین چیزی که در ماندگاری بوی عطر روی شما تأثیر می‌گذارد نوع پوست شماست. یک قانون ساده وجود دارد که باید از آن پیروی کنید: آیا پوست شما خشک است ، یا چرب؟ 
هر چقدر پوست شما چرب باشد ، برای تأثیرگذاری رایحه به عطر کمتری احتیاج دارید و ماندگاری رایحه بیشتر است.

کلام آخر

به پايان مقاله راهنمای خريد عطر از سایت واسط پت مناسب رسيديم، اميدوارم با توجه به اطلاعاتی که ارائه کرديم، بتوانيد عطر مناسب خود را انتخاب کنيد و خود و اطرافيان شما از آن لذت ببريد. برای این کار، می‌توانید از اپليکيشن واسط کالا نيز استفاده کنيد.از همراهی شما سپاس گزارم.


منابع

wikihow.com

nytimes.com

blog.dossier.co

تبلیغات
vasetpet-content

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *