راهنمای خرید سشوار

راهنمای خرید سشوار

بسیاری از افراد به‌راحتی برای سریع‌تر خشک شدن موهایشان به بالاترین تنظیمات این وسیله روی می‌آورند؛ اما از سشوار فقط برای سرعت بخشیدن به خشک کردن مو استفاده نمی‌شود. این دستگاه کمک می‌کند تا موهای شما زیباتر به نظر برسند. استفاده از تنظیمات صحیح برای انواع مو باعث می‌شود که کار شما راحت‌تر شود. با خواندن راهنمای خرید سشوار می‌توانید متناسب با نیاز و نوع موی خود، بهترین مارک سشوار را پیدا کنید.

چرا به سشوار نیاز دارید؟

یک سشوار مناسب می‌تواند احساس زیبایی را در شما ایجاد کند. خوش‌فرم بودن موها به شما اجازه می‌دهد تا احساس خوبی داشته باشید، بنابراین چه در حال آماده شدن برای مهمانی، چه یک جلسه مهم باشید.

یا اینکه می‌خواهید همیشه زیبا به نظر برسید و موهای خوش فرمی داشته باشید، سشوار یکی از موارد ضروری در سرویس بهداشتی شما است.
برای داشتن موهایی زیباتر خواندن مقاله زیر را به شما پیشنهاد می‌دهیم.
مراقبت از مو

دسته‌بندی سشوار

سشوار انواع مختلفی دارد که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

خانگی

توان، سرعت، حرارت کم و تنظیمات ساده دارند. بیشتر برای خشک‌ کردن موها کاربرد دارند و هرچند که قیمت ارزان‌تری دارند اما ما در راهنمای خرید سشوار، توصیه نمی‌کنیم برای خرید سشوار، این مدل‌ها را انتخاب کنید.

نیمه‌حرفه‌ای

سرعت و حرارت متوسط و تنظیمات بیشتری نسبت به مدل‌های خانگی دارند و همچنین بازه قیمتی متوسط دارند.

حرفه‌ای

شاید فکر کنید شما یک آرایشگر حرفه‌ای نیستید و استفاده از بهترین مارک سشوار هزینه اضافی است اما واقعیت خلاف این موضوع است. مدل‌های حرفه‌ای سشوار به‌سرعت و به‌ راحتی به موهای شما حالت می‌دهند.
با ویژگی‌ها و لوازم جانبی که دارند، مانند یک آرایشگر حرفه‌ای می‌توانید موهای خود را سشوار کشیده و آراسته کنید. تجربه ما اثبات کرده است که حتماً با خرید سشوار حرفه‌ای و استفاده از مدل‌های پیشرفته رضایت کامل را به دست خواهید آورد.

راهنمای خرید سشوار
خرید یک سشوار حرفه ای

خواندن مقاله‌ زیر را از دست ندهید.
برای آرایشگر شدن از کجا شروع کنم؟

انواع سشوار

در این قسمت به بررسی مدل‌های مختلف سشوار می‌پردازیم.

سشوار یونی

در سشوارهای یونی از یون‌هایی با بار منفی استفاده می‌شود که مولکول‌های آب با بار مثبت را به‌سرعت از بین می‌برند و باعث کاهش زمان خشک شدن می‌شوند. از آنجا که یون‌های دارای بار منفی، کوتیکول مو را باز نمی‌کنند، رشته‌های مو خشک می‌شوند.

هنگام خشک‌ کردن موهای خود با سشوار یونی می‌توانید از درجه حرارت کمتری استفاده کنید. این امر به ساقه مو کمک می‌کند تا رطوبت خود را حفظ کند، موخوره را به حداقل برساند و موهای شما را سالم نگه دارد. هنگام استفاده از این سشوارها، شکل فر مو حفظ می‌شود.

سشوارهای مادون قرمز

در این بخش از راهنمای خرید سشوار به بررسی این مدل می‌پردازیم. سشوارهای مادون قرمز به دلیل توزیع خوب و یکنواخت گرما شناخته شده‌اند. آن‌ها با انتشار طول‌موج‌های طولانی گرما، برای عبور کامل از مو، کار می‌کنند. سشوارهای مادون قرمز اغلب اجزایی دارند که با مواد رده بالاتر مانند سرامیک پوشانده شده‌اند که بعداً در مورد آن‌ها صحبت خواهیم کرد.

سشوار برسی

برخی از سشوارها چندین ابزار را در یک وسیله ترکیب می‌کنند. سشوارهای برسی، گرما را از طریق برس در موی شما آزاد می‌کنند. این نوع ابزار به شما امکان می‌دهد تا موهای خود را هم‌زمان خشک‌ کنید و به‌طور یکپارچه حالت دهید.

سشوار سرپوش

مدلی دیگر از این ابزار حالت دادن مو، سشوار سرپوش است. این سشوارها مانند کلاهک (سرپوش) روی سر قرار می‌گیرند و از هر جهت هوای گرم و خشک را به موهای شما می‌رسانند.
این سشوار برای افرادی که موهای فر دارند، توصیه می‌شود. با این حال، گزینه خوبی برای کسانی که دوست دارند هنگام سشوار کشیدن کنترل بیشتری بر جریان هوا و جهت دادن داشته باشند، نخواهد بود.
اگر به فکر انتخاب این مدل هستید، حتماً محل نگهداری و استفاده از دستگاه را در نظر بگیرید. اگر فضای محدودی دارید ، این گزینه انتخاب درستی نیست.

سشوار سرپوش
حالت دادن راحت به مو با سشوار

اجزای تأثیرگذار بر موی شما

همان‌طور که قبلاً ذکر شد، اجزای گرمایشی داخل خشک‌کن ممکن است با مواد مختلف پوشانده شوند. گنجاندن این مواد در انواع متفاوت اهداف مختلفی دارد، ازجمله تقویت حضور یون‌های منفی یا تساوی پراکندگی گرما. برای کسب اطلاعات در مورد مواد مختلفی که احتمالاً هنگام مطالعه راهنمای خرید سشوار با آن‌ها درگیر هستید می‌توانید در ادامه مطلب بخوانید.

سرامیک

مواد سرامیکی ازجمله انواع رایج ابزارهای حالت‌دهنده مو هستند. این بدان دلیل است که این مواد در پراکندگی گرما به‌طور مساوی عمل می‌کنند. این پراکندگی می‌تواند به معنای محافظت اضافی از مو باشد. حادثه‌ای که می‌تواند به مو آسیب برساند یا حتی بسوزاند.

سشوارهای سرامیکی برای اکثر انواع موها عالی هستند. آن‌ها گرمای مادون قرمز منتشر می‌کنند که از داخل به رشته مو نفوذ می‌کنند. برخلاف سشوارهای سنتی که برای تبخیر آب به‌راحتی هوای گرم را می‌وزند، سشوارهای سرامیکی طوری ساخته شده‌اند که لطافت بیشتری به موهای شما می‌دهند.

تورمالین

تورمالین یک ماده معدنی نیمه قیمتی است که به لطف توانایی در افزایش یون‌های دارای بار منفی، اغلب در سشوارها موجود است. انفجار اضافی یون‌ها باعث می‌شود که یک ابزار طراحی کارآمد در آن باشد. اگر قدرت تقویت یون برای شما مهم است یا اگر نگران وز وز شدن موهایتان هستید، تورمالین را در نظر داشته باشید.

تیتانیوم

تیتانیوم ماده دیگری است که برای افزایش کارایی بهترین مارک های سشوار در آن‌ها گنجانده شده است. یک پوشش تیتانیوم می‌تواند به پراکندگی حتی یکنواخت بودن گرما کمک کند و منجر به خشک شدن بهتر و محافظتی بیشتر از آن‌ها شود.

سشوار سرپوش
سشوار های مختلف

گرما گرچه به‌طور مساوی پراکنده می‌شود، اما با این فلز می‌تواند بسیار داغ شود. به همین دلیل، ممکن است افرادی که موهایشان به‌راحتی آسیب‌دیده یا به گرما حساس هستند، بخواهند از تیتانیوم صرف‌نظر کنند و بر یک مورد دیگر تمرکز کنند.

ویژگی‌ها و تنظیمات رایج سشوار

در این قسمت به بررسی ویژگی‌ها و تنظیمات رایج سشوار می‌پردازیم.

کنترل دما

سشوار با کنترل دما به شما امکان می‌دهد تنظیمات را متناسب با نوع و شرایط مو انجام دهید. اگر موهای نازکی دارید، یا اگر موهایتان آسیب‌دیده باشد، تنظیمات حرارت کمتری مناسب‌تر است زیرا موهای شما بیشتر در معرض شکستگی است. علاوه بر این، می‌توان از تنظیم گرمای بالاتر برای خشک‌ کردن سریع موهای ضخیم و درشت استفاده کرد. به دنبال ویژگی‌هایی باشید که به تنظیم گرما کمک کنند.

کنترل جریان هوا

خشک‌کن با توان بالا جریان سریع هوا را امکان‌پذیر می‌کند و توانایی کنترل جریان هوای سشوار از ویژگی‌های مفید آن است. جریان هوای کم به شما امکان می‌دهد کنترل بهتری داشته باشید زیرا موهای خود را بهتر حالت می‌دهید. تنظیمات سرعت بالا برای موهای ضخیم بهتر است.

اگر می‌خواهید تنظیم گرما را کم کنید اما موهایتان را به‌سرعت خشک‌کنید، می‌توانید از تنظیم سرعت بالا نیز استفاده کنید. بسیاری از سشوارها مانند سشوار Remington Air 3D با استفاده از فن‌آوری‌های منحصربه‌فرد تلاطم هوا را به حداقل می‌رسانند و جریان هوا را بدون وقفه ایجاد می‌کنند تا نتایج خارق‌العاده‌ای داشته باشند.

متمرکز کننده

اتصال متمرکز کننده، جریان مستقیم و دقیق هوا را برای شما فراهم می‌کند تا قسمت‌های خاصی از مو را خشک‌کنید. این یک گزینه عالی برای موهای ضخیم‌تر است و به شما کمک می‌کند تا حالت مدنظر خود را به دست آورید.

متمرکزکننده
استفاده از متمرکز کننده

نکات مهم راهنمای خرید سشوار

نکات دیگری که در راهنمای خرید سشوار باید در نظر بگیرید عبارت‌اند از:

توجه به وات روی سشوار

وات نقش مهمی در گرم شدن سشوار و سرعت خشک‌ کردن موهای شما می‌تواند داشته باشد. بسیار مهم است که یک سشوار با وات مناسب انتخاب کنید که مو‌های شما را کاملاً خشک کند. برای هر دو نوع موی مجعد و ظریف، متخصصان توصیه می‌کنند که قدرت خشک‌کن‌ها در حدود ۱۴۰۰ باشد.

انتخاب یک سشوار راحت

وزن سشواری را انتخاب کنید که برای شما راحت باشد بسته به فناوری و ویژگی‌ها، برخی از سشوارها می‌توانند وزن زیادی داشته باشند. اگر موهای شما ضخیم است، مجبورید مدت‌زمان طولانی او را نگه‌دارید پس اذیت می‌شوید. به این نکته در هنگام خرید توجه کنید.

سشوار دارای قابلیت هوای سرد

از سشواری استفاده کنید که دارای قابلیت هوای سرد باشد. این به مهروموم شدن کوتیکول خارجی مو، قفل شدن رطوبت و بهبود درخشش و لطافت کمک می‌کند. اگر موهای شما معمولاً خشک و شکننده است، این ترفند برای کمک به از بین بردن خشکی بسیار مناسب است.

سشوار مناسب برای انواع مو

شما به سشوار مناسب نیاز دارید تا بهترین حالت را به موی شما بدهد. خواه فرهای طبیعی زیبایی داشته باشید و یا موهای صاف و براق، ویژگی‌ها و تنظیمات مختلفی متناسب با انواع مختلف مو وجود دارد.
نوع مو خود را درادامه پیدا کنید تا بتوانید سشوار مناسب را برای خود پیدا کنید و از نتیجه باکیفیت کارتان لذت ببرید.

سشوار سرپوش
سشوار های مناسب مو

موهای نازک یا ظریف

برای جلوگیری از خشک شدن بیش‌ازحد، از تنظیم گرمای کم روی سشوار استفاده کنید. موهای نازک به‌ویژه در معرض آسیب در برابر گرمای زیاد قرار دارند، بنابراین استفاده از بهترین سشوار، مدل سرامیکی گزینه مناسبی است که توزیع یکنواخت گرما را برای مراقبت بهتر از مو فراهم می‌کند.

موهای ضخیم

برای موهای ضخیم، باید سشوار خود را روی حرارت زیاد تنظیم کنید تا به از بین بردن رطوبت اضافی کاملاً کمک کند. برای بهبود جریان هوا و کنترل بهتر می‌توانید یک سری متصل کنید تا بتوانید بخش به بخش خشک ‌کنید.

موهای وز

برای کسانی که موهای وز دارند، سشوار با فناوری یونی یا تورمالین به کاهش استاتیک کمک می‌کند و موهای بدون وز را برای شما ایجاد می‌کند.

موهای موج‌دار

مدلی با اتصال پخش‌کننده را انتخاب کنید زیرا این امر به حفظ شکل طبیعی فرهای شما کمک می‌کند. سشوار با فناوری یونی استاتیک را از بین می‌برد و به سالم نگه‌داشتن فر در عین حفظ رطوبت کمک می‌کند.

موهای فردار
موهای فردار

موهای کدر

با سشوار دارای فناوری تهویه یونی و تورمالین به موهای کسل ‌کننده و بی‌روح درخشش و درخشندگی ببخشید. از ویژگی باد خنک او می‌توانید در پایان استفاده کنید

موهای خشک یا آسیب‌دیده

برای موهای خشک یا آسیب‌دیده، خشک شدن کامل با حوله و استفاده از محافظ گرما قبل از خشک شدن می‌تواند از آسیب بیشتر موهای شما جلوگیری کند. از تنظیم گرمای کم استفاده کنید و اطمینان حاصل کنید که سشوار را دائماً حرکت می‌دهید تا گرما در یک منطقه متمرکز ‌نشود.

اگر خشک شدن بیش ‌از حد طولانی شد، جریان هوا را به‌جای گرما افزایش دهید تا از آسیب بیشتر جلوگیری کند. سشوار موی سرامیکی گزینه بسیار خوبی است زیرا دمای یکنواختی را فراهم می‌کند. اگر موهای خشک و آسیب‌دیده دارید مقاله فواید آبرسان مو می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند.

سایر نکات مربوط به خشک‌ کردن مو

گذشته از استفاده از ابزارهای بالا برای کمک به انتخاب بهترین سشوار برای نوع مو، روش‌های دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید اطمینان حاصل کنید که یک وسیله مناسب در خانه ‌دارید.

استفاده از شانه مناسب

کار خود را با استفاده از برس پارویی در حین سشوار کشیدن شروع کنید تا موهای شما حدود ۷۵٪ خشک شود. سپس، هنگامی‌که موهای خود را خشک می‌کنید، از یک برس گرد استفاده کنید تا رشته‌های مو را از ریشه بلند کرده و حجم ایجاد کند. اگر به دنبال افزودن درخشش اضافی هستید، یک برس گرد با موی گراز انتخاب کنید که روغن‌های طبیعی مو را از ریشه تا نوک پخش کند.

کم کردن حرارت

در این قسمت از راهنمای خرید سشوار توصیه می‌کنیم تا حرارت را کم کنید، اما توان را بالا نگه‌دارید.
برخلاف بیگودی و سیم‌پیچ‌هایی که به دمای بالاتری نیاز دارند، سشوارها به انرژی بیشتری نسبت به گرما احتیاج دارند. به دنبال سشواری باشید که بین ۱۳۰۰ تا ۱۸۰۰ وات داشته باشد.

کم کردن حرارت
سشوار با حرارت پایین تر

استفاده درست از تنظیمات

شما معمولاً سه تنظیم بالا، پایین و خنک را مشاهده خواهید کرد. اگر موهای ضخیم و ضخیم‌تری دارید یا موهایتان خیلی مرطوب است، از تنظیمات بالا استفاده کنید. از حالت کم برای موهای شکننده و نازک‌تر یا اگر موهایتان فقط مرطوب است استفاده کنید. از تنظیمات خنک که به‌عنوان دکمه شات سرد نیز شناخته می‌شود، باید برای خشک‌ کردن کوتیکول مو استفاده کنید.

سر و صدا

متأسفانه شما نمی‌دانید صدای سشوار تا چه حدی بلند است، اما برای راهنمایی می‌توانید نظرات فروشنده را بپرسید.

اندازه

اگر زیاد سفر می‌کنید، یک سشوار مخصوص مسافرت مناسب تهیه کنید که جمع ‌و جور باشد و بسته ‌بندی آن آسان باشد. در مورد ابعاد و امکاناتش تحقیق و بررسی کنید آیا تا می‌خورد و چقدر جا را اشغال می‌کند.

بهترین مارک سشوار

در این قسمت ما برای شما چند تا از بهترین‌هایی که در بازار عرضه می‌شوند را مثال زده‌ایم. البته که باید گفت مدل‌های زیادی در بازار از مارک‌های مختلفی عرضه می‌شود اما نام بردن همه‌ی آن‌ها از این بحث خارج است. ما چند تا از بهترین‌ها را برایتان آورده‌ایم.

سشوار محافظت در برابر آسیب D3190

یک سشوار پرفروش است. این دستگاه دارای دو اتصال است: یک متمرکز کننده هوا و یک دستگاه پخش‌کننده.

سشوار و حجم دهنده یک مرحله‌ای REVLON

بهترین گزینه است. شکل بیضوی آن به‌راحتی قابل استفاده است. بازوها را خسته نمی‌کند. بعلاوه، موهای شما را در سطح انفجار از ریشه تا نوک صاف و انعطاف‌پذیر می‌کند. فقط مراقب باشید برای جلوگیری از شکستگی از آن در زمانی که موهایتان مرطوب است استفاده نکنید.

راهنمای خرید سشوار
سشوار revlon

سشوار مافوق صوت دایسون

این طراحی منحصر به فرد سریع‌ترین جریان هوا دارد و موها را سریع‌تر از هر مدل دیگری در میان انواع سشوار خشک می‌کند.

سشوار حرفه‌ای Ultra Smooth کریکت

مدل کریکت بیشترین گرما را ساطع می‌کند تا موهای متراکم یا ضخیم را نیز به سرعت خشک کند. در دمای ۱۵۰ درجه فارنهایت، بیشترین دمای هوا را دارد که این گزینه خوبی برای موهای ضخیم است. همچنین برای سادگی همه جانبه از امتیاز بالایی برخوردار است.

کلام آخر

راهنمای خرید سشوار را با هم مرور کردیم. دانستیم که وقتی نوبت به خرید سشوار می‌رسد، یک مدل با کیفیت بالا که مناسب نوع موی شما باشد می‌تواند به‌طور قابل‌توجهی سلامت مو را بهبود بخشد. امیدواریم شما را در مسیری درست راهنمایی کرده باشیم تا به مقصود خود رسیده باشید. همچنین فراموش نکنید که با دانلود اپلیکیشن واسط کالا می‌توانید اجناس دست‌دوم خود را باقیمت مناسب خریدوفروش کنید. از اینکه باواسط پت همراه بودید سپاسگزاریم.

منبع:
appliancesonline.com.au

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *