حالت دادن مو بدون استفاده از حرارت

حالت دادن مو بدون استفاده از حرارت

استفاده مداوم از سشوار، اتو مو و بابلیس برای حالت دادن مو، به‌سلامت موهای شما آسیب می‌رساند. برای مراقبت از موهای خود و کمک به‌سلامت آن‌ها بهتر است از روش‌های طبیعی مانند بافتن مو و بیگودی برای حالت دادن مو استفاده کنید.

حالت دادن مو بدون استفاده از حرارت

سشوار، بابلیس و اتوی مو از پرکاربردترین لوازمی هستند که برای حالت دادن مو از آن‌ها استفاده می‌شود. از این وسایل می‌توان برای حالت دادن مو در کم‌ترین زمان استفاده کرد. این لوازم بیشترین آسیب را به موهای شما می‌رسانند. ما در این مقاله چندین روش آورده‌ایم تا شما با به کار بردن آن‌ها بدون استفاده از حرارت به موهایتان حالت بدهید.

یک مو زمانی زیبا و سالم است که از محصولاتی مناسب خودش استفاده شود. زمانی که قرار است موی شما در معرض هوا خشک شود، باید از محصولاتی استفاده کنید که مو را برای این کار آماده کند. بدون اینکه از وسایل حرارتی استفاده کنید.

این محصولات در شرکت‌ها و انواع مختلف تولید می‌شوند، شما می‌توانید آن‌ها را خریداری کنید و با اسپری کردن آن‌ها روی مو، باعث لطافت و آب‌رسانی موهایتان شوید. درنتیجه بعد از خشک شدن مو در معرض هوای آزاد نتیجه فوق‌العاده آن را می‌بینید. این محصولات از خشک و وز شدن موهای شما جلوگیری می‌کنند.

استفاده از اسپری نمک برای حالت دادن مو

معمولاً برای اینکه موهای شما ویو شوند از دستگاه اتوی مو استفاده می‌شود. بهترین جایگزین برای این روش استفاده از اسپری نمک است.

برای این کار شما باید موهای خود را خشک نکنید. اسپری‌ نمک که مخصوص مو از نمک دریا ساخته‌شده‌است و روغن‌های طبیعی و آلوئه ورا در آن‌ها به‌کاررفته است که می‌تواند یک موی ویو شده و جذاب را به شما ببخشد و همچنین باعث رطوبت و آب‌رسانی عمیق آن‌ها شود.

استفاده از اسپری نمک
فر کردن مو با اسپری نمک

حالت دادن مو با استفاده از بافتن

اگر شما کمی اسپری مرطوب‌کننده یا اسپری آب به موهایتان بزنید و سپس بعد از استفاده از آن موهایتان را شانه کنید و آن‌ها را ببافید، زمانی که بافت موهایتان را باز می‌کنید با موهای حالت دار و مواج روبه‌رو خواهید شد. بهتر است که بافت مو شب تا صبح روی موهایتان بماند و صبح روز بعد بافت را بازکنید. همچنین می‌توانید از این روش بعد از حمام هم استفاده کنید.

استفاده از پنکه در حالت دادن مو

پس از شستن موها و استفاده از نرم‌کننده موها را با یک حوله خشک‌کنید. زمانی که مقداری از نم موها باقی ماند کمی ازسرم های صاف کننده مو روی موهایتان بزنید. سپس موها را جمع کنید و فقط قسمت که می‌خواهید صاف باشد را باز نگه‌دارید. یک پنکه را در پشت سرتان قرار دهید، سپس با استفاده از یک برس بزرگ و نرم موهایتان را از ریشه به سمت بیرون به‌صورت مداوم برس بکشید تا موها صاف شود.

خوابیدن با موی نم‌دار

وسایل متفاوتی برای حالت دادن مو و جلوگیری از وز شدن آن‌ها وجود دارد، اما شما می‌توانید این لوازم را با محصولات مناسب استفاده کنید. مثلاً محصولات مناسبی برای جلوگیری از وز مو وجود دارد که موهای شمارا آب‌رسانی می‌کنند. بعد از استفاده از آن‌ها باید موهای خود را شانه بزنید و سپس با همان موی نم‌دار به رختخواب بروید.

استفاده از تکه‌های پارچه برای حالت دادن مو

شما می‌توانید تکه‌های پارچه را جایگزین بیگودی‌ها کنید. شما باید بعد از شستن مو و استفاده از نرم‌کننده با یک حوله نرم موهایتان را خشک‌کنید. سپس پارچه‌ای نخی و مناسب را به شکل نوارهای دراز ببرید و موها را به چند دسته تقسیم کنید. هر قسمت را شانه بزنید و دور نوار لوله شده بپیچید.

استفاده از تکه های پارچه
حالت دادن مو با تکه های پارچه

بعد ازآن دو سر پارچه را به هم گره بزنید. به این نکته توجه کنید که اگر موهایتان را از زیر بپیچید فرهای زیباتری خواهید داشت. می‌توانید اجازه دهید شب تا صبح موها در این حالت باقی بمانند و بعد پارچه‌ها را بازکنید تا فرهای زیبا و ماندگارتری داشته باشید. این‌ یکی از روش‌های زیبای حالت دادن مو است.

دم خرگوشی

ابتدا شما باید موهای خود را به محصولات رطوبت دهنده مو آغشته کنید. توجه داشته باشید که موهایتان باید کاملاً تمیز باشد. در مرحله بعد موها را به دو قسمت تقسیم کنید و دم خرگوشی ببندید. شما می‌توانید قسمت‌های بیشتری ایجاد کنید و به‌جای دو، چندین دم خرگوشی داشته باشید. درنهایت یک روسری روی سرتان بگذارید و به رختخواب بروید و فردای آن موهای خود را بازکنید.

فر طبیعی مو

شما باید همیشه بدون استفاده از لوازم حرارتی بافت طبیعی موهایتان را حفظ کنید. بیشتر افراد حداکثر زیبایی خانم‌ها را در موی طبیعی آن‌ها می‌دانند. بهتر است که در حمام کمی نرم‌کننده به موها بزنید. از محصولاتی استفاده کنید که مخصوص موی شما است و سپس اجازه دهید که موهایتان در معرض هوا خشک شوند.

استفاده از بیگودی برای حالت دادن مو

از بیگودی فقط برای فر کردن موها استفاده نمی‌شود. بعد از شستن موها و استفاده از نرم‌کننده، از محصولاتی که برای موهای چرب استفاده و باعث حجیم شدن موها می‌شود دوری‌کنید. موهایتان را کمی با حوله خشک‌کنید و موها را به دور بیگودی‌ها بپیچید. بیگودی‌های بزرگ برای صاف کردن مو کاربرد دارند.

شما برای حالت دادن مو با بیگودی باید موها را به سمت داخل بپیچید. توجه داشته باشید که موهای شما باید نم و مرطوب باشد اگر موهایتان خشک‌شده است می‌توانید از اسپری آب استفاده کنید و کمی آب به آن‌ها بپاشید. بعد از پیچیدن مو به دور بیگودی‌ها، مقداری موس یا کرم مخصوص مو بزنید تا موها در جای خود ثابت بمانند، سپس بگذارید تا موها در معرض هوا خشک شوند یا برای خشک شدن آن‌ها از سشوار با حرارت سرد استفاده کنید. موها را بازکنید و شانه بزنید حالا شما موهایی حالت دار دارید.

بیگودی
استفاده از بیگودی

حالت دادن مو با استفاده از سشوار

زیبا جلوه دادن موهای شما مانند زمانی که در سالن‌ها آن‌ها را سشوار می‌کشند شاید سخت و دشوار به نظر برسد. حتی در صورت عدم استفاده صحیح از سشوار می‌تواند باعث آسیب‌دیدگی و وز شدن مو شود. تسلط بر چند فن ساده به شما این امکان را می‌دهد تا ضمن حفظ سلامتی مو، سبک خود را نیز بیان کنید.

شستن موها

در ابتدا شما باید موهای خود را بشویید. روش‌های مختلفی برای شستن انواع مو وجود دارد. به‌طورکلی، شما نیازی به شستن هرروزه موهای خود ندارید. همچنین، هر وقت موهای خود را می‌شویید نیازی به استفاده از شامپو نیست. اگر موهای شما به‌طور مداوم شسته شود، ممکن است آسیب ببیند.

اگر روزانه آن را نشویید، موهای ظریف می‌توانند چرب به نظر برسند. اگر نمی‌خواهید با شستشوی روزانه به موهای خود آسیب برسانید، از یک شامپو حجم دهنده و نرم‌کننده استفاده کنید. اگر موهای پرپشتی دارید، می‌توانید چندین روز موهایتان را نشویید. هنگام شستن موها حتماً از نرم‌کننده استفاده کنید.

برای به دست آوردن درخشش اضافی از شامپوهایی که با روغن آرگان یا کراتین تزریق می‌شوند استفاده کنید.
نوع موهای شما مهم نیست، باید از استفاده شامپوهای حاوی سولفات و الکل خودداری کنید. این مواد می‌توانند باعث آسیب رساندن، خشکی و وز شدن موها شوند.

خشک‌کردن موها

موهای خود را با استفاده از حوله خشک‌کنید. قبل از خشک شدن با حوله اطمینان حاصل کنید که آب از موهای شما می‌چکد. هرچه بیشتر بتوانید موهای خود را با حوله خشک‌کنید، زمان کمتری را به سشوار کشیدن اختصاص می‌دهید و موهای شما آسیب کمتری از گرمای سشوار می‌گیرند.

حالت دادن مو بدون استفاده از حرارت
خشک کردن موها

هنگام خشک‌کردن موهای خود ملایم باشید. خشک شدن سریع وبی دقت می‌تواند به موهای شما آسیب برساند.
هرچه حوله شما نرم‌تر باشد، برای موهایتان بهتر خواهد بود. حتی می‌توانید حوله‌هایی تهیه کنید که مخصوص خشک شدن موها طراحی‌شده‌اند. شما همچنین می‌توانید از یک تی‌شرت نخی یا پارچه میکرو فیبر برای خشک‌کردن موهای خود استفاده کنید.

اگر می‌خواهید این روند را سرعت بخشید، می‌توانید از سشوار خود روی حرارت کم یا متوسط استفاده کنید تا رطوبت سریع کاهش یابد. به یاد داشته باشید که گرما به مو آسیب می‌رساند، بنابراین بااحتیاط و اعتدال از سشوار استفاده کنید.

استفاده از محصولات مو

از محافظ حرارت و سایر محصولات مو استفاده کنید. شما می‌توانید برای جلوگیری از آسیب رساندن به موهای خود، از یک محافظ گرما استفاده کنید. اگر از محصولات مو استفاده می‌کنید، قبل از شروع به خشک‌کردن مو، دستورالعمل‌ها را بررسی کنید. بسیاری از محصولات درحالی‌که هنوز موهای شما مرطوب هستند باید به ریشه موهای شما زده شوند.

نرم‌کننده‌های مو می‌توانند از موهای شما به‌خصوص از قسمت‌های انتهایی محافظت کنند. اگر موهای بلندی دارید مدت‌زمان زیادی طول می‌کشد تا روغن‌های طبیعی پوست سر شما به ساقه و نوک مو برسد. بهتر است برای جلوگیری از موخوره و آسیب دیگری که به موهای شما وارد می‌شود، اطمینان حاصل کنید که نرم‌کننده مرطوب را از میانه فولیکول تا انتهای موهای خود پخش کرده باشید.

اگر به دنبال افزودن ضخامت به موهای خود هستید، استفاده از چند موس حالت‌دهنده را در نظر بگیرید. کرم درخشان برای صاف کردن موها و براق شدن آن‌ها استفاده می‌شود. اگر لازم است موهای خود را تنظیم کرده و کمی حالت دهید، مقداری اسپری مو تهیه کنید. همچنین می‌توانید از اسپری موی مقاوم در برابر حرارت برای جلوگیری از آسیب استفاده از سشوار استفاده کنید. اگر شما موهای موج‌دار و فری دارید و می‌خواهید آن‌ها را صاف کنید، باید از کرم صاف کننده استفاده کنید.

نرم کننده ها
استفاده از نرم کننده مو

نحوه حالت دادن مو با استفاده از سشوار

با استفاده از گیره‌های مو، موهای خود را به قسمت‌های جداگانه تقسیم کنید. اغلب مردم برای ساده شدن کار با جمع‌آوری موهای بالای سر و بستن آن‌ها با گیره مو، شروع می‌کنند. اجازه دهید موها در کناره‌ها و پشت سر به‌طور طبیعی آویزان باشند.

اگر دوست دارید چتری داشته باشید، آن‌ها را خارج از گیره قرار دهید. ابتدا آن‌ها را در جای خود خشک‌کنید تا بعداً دچار اشکال در شکل‌گیری نشوید. اگر موهای شما ضخیم است یا برای جدا نگه‌داشتن همه آن‌ها مشکل‌دارید، می‌توانید از گیره‌های بیشتری استفاده کنید.

قسمتی از موهای خود را انتخاب کنید تا ابتدا خشک شود. هر نوع گیره را در بخشی از موهای خود که انتخاب کرده‌اید بردارید. بخش های کوچک‌تر از مو به‌راحتی کنترل می‌شوند و وقتی از تنظیم گرمای کم یا متوسط استفاده می‌کنید سریع‌تر خشک می‌شوند. موهای کنار سر شما راحت‌ترین قسمت شانه زدن و سشوار کشیدن است، بنابراین شاید ابتدا بخواهید با آن‌ها شروع کنید. به‌عنوان یک گزینه، ابتدا با سشوار زدن پشت سرخود شروع کنید.

موهای آزاد خود را سشوار بکشید. تمام موهایی را که در گیره مو قرار ندارند، خارج کنید. سعی کنید موهای خود را تا جایی که می‌توانید با استفاده از برس صاف کنید. برای دیدن پشت سرخود از دو آینه استفاده کنید. از آینه دیواری دور شوید و با استفاده از آینه دستی بازتاب پشت سرخود را در آینه دیواری مشاهده کنید.

خشک‌کردن مو

بهترین سشوار را برای موهای خود انتخاب کنید. اکثر سشوارها دارای مجموعه‌ای از اتصالات هستند. اگر موهای فر دارید از نازل پخش‌کننده استفاده کنید. یک نازل کنسانتره به شما کمک می‌کند تا جریان هوا را هدایت کنید تا بتوانید قسمت‌های خاصی مانند موی چتری یا ریشه مو را خشک‌کنید، بدون اینکه بر بقیه موهای شما تأثیر بگذارد. اگر موهای فر دارید و می‌خواهید موها را موج‌دار نگه‌دارید، می‌توانید استفاده از پخش‌کننده را نیز در نظر بگیرید. بااین‌حال، اگر قصد دارید موهای خود را پس از خشک شدن صاف کنید، این گزینه خوبی نیست.

حالت دادن مو بدون استفاده از حرارت
خشک کردن مو با سشوار

برای حالت دادن مو با سشوار خود یک حرارت متوسط یا کم را انتخاب کنید. گرمای بالاتر می‌تواند باعث آسیب‌دیدگی و وز شدن مو شود، بنابراین معمولاً بهتر است این کار را با تنظیم کمتری شروع کنید و دما را به‌تدریج افزایش دهید. استفاده از سشوار بدون اتصال به مو باعث آسیب موهای شما می‌شود. هوایی که مستقیماً از سشوار می‌آید خیلی گرم است.

استفاده از برس گرد

بخشی از موهای آزاد خود را با برس جدا کنید. هر نوع گیره مویی را که فکر می‌کنید مناسب است را به کار ببرید. اگر از برس گرد استفاده می‌کنید، می‌توانید قسمتی از موهای خود را به دور برس بپیچید، اگر از برس گرد استفاده می‌کنید بهتر است از پشت سرخود شروع کنید.

از جمع‌آوری بیش‌ازحد مو با برس خودداری کنید. جمع‌آوری قسمت‌های کوچک‌تری از مو با برس به شما امکان خشک‌کردن سریع‌تر آن را با حرارت کمتر می‌دهد، این روش کمک می‌کند تا از آسیب رسیدن به موهای شما جلوگیری شود.

از برس به صورتی استفاده کنید که موهای شما کشیده نشود. بیشتر افراد وقتی موهایشان با زاویه کمی پایین کشیده می‌شوند، راحت‌ترین حالت رادارند. این به موهای شما کمک می‌کند تا سریع‌تر خشک شوند و از موخوره جلوگیری کنید.

سشوار را به قسمتی از موهای خود که روی برس است بکشید. همان‌طور که آن قسمت را خشک می‌کنید به‌آرامی شانه بزنید. اگر سشوار در یک زاویه رو به پایین قرار دهید، به صاف و درخشش مو کمک می‌کنید. این روند را برای تمام موهای کنار و پشت سرخود ادامه دهید. برای داشتن بهترین اثر، موهای خود را از ریشه تا انتها سشوار و شانه و خشک‌کنید.

حالت دادن مو بدون استفاده از حرارت
استفاده از یک برس گرد

نکات مهم خشک کردن مو با سشوار

موهای خشک را از دو طرف جمع کرده و پشت سر ببندید. آن‌ها را به یک گیره یا کش مو بپیچانید تا جلوه‌ای موج‌دار ایجاد کند. روش دیگر این است که شما می‌توانید آن‌ها را به شکل یک دم‌اسبی شل ببندید تا به صاف شدن موهای شما کمک کند. گیره را بردارید. اجازه دهید تا موها روی صورت شما بیفتد. موهای خیس بالای سرخود را با موهایی که تازه خشک کرده‌اید مخلوط نکنید.

با استفاده از برس موها را از بالای سرخود به جلو سشوار بکشید. موهای خود را به سمت بیرون، بالای پیشانی خود رها کنید. سعی کنید موهای خیس خود را با موهایی که از قبل خشک کرده‌اید مخلوط نکنید. شما باید از یک آینه بزرگ استفاده کنید تا به شما کمک کند که تا شما دید بیشتری داشته باشید.

با سشوار ریشه موهایتان را هدف قرار دهید. برای بالا بردن سریع ریشه‌ها از حرارت زیاد استفاده کنید. این به حجم دادن موهای شما کمک می‌کند. همان‌طور که موهای خود را با سشوار خشک می‌کنید، با برس به جلو بکشید. به‌آرامی این روند را تکرار کنید تا موهای شما کاملاً خشک شوند. به یاد داشته باشید که باید همچنان سشوار را با زاویه رو به پایین نگه‌دارید. این به موهای شما کمک می‌کند تا ظاهر صاف و براق خود را حفظ کنند.

حالت دادن مو

قسمت‌هایی که از موهایتان را جدا کرده‌اید آزادکرده تا موها حالت طبیعی را به دست بیاورند. هر نوع گیره یا کش مو را برداشته و موهای خود را به عقب برگردانید. اگر می‌خواهید موهایتان را حجیم نشان دهید ادامه این مقاله را مطالعه کنید.

حجم دادن به مو

با استفاده از اسپری حجم دهنده روی ریشه‌های مو شروع کنید، سپس موها را تقسیم‌بندی کرده و از دستگاه سشوار استفاده کنید. وقتی سرتان را به عقب برگردانید، حجم بیشتری خواهید داشت. گزینه دیگر قرار دادن چند گیره حلقه‌ای شکل در ریشه‌ها و سپس استفاده از سشوار با درجه حرارت کم است.

حالت دادن مو بدون استفاده از حرارت
حجم دادن به موها

انتهای موهای شما بیشتر در معرض آسیب و موخوره قرار دارد، بنابراین توجه ویژه به نحوه حالت دادن آن‌ها می‌تواند ظاهر شمارا بهبود بخشد. انتهای موهای خود را با چرخاندن آن‌ها با یک برس گرد فر کرده و با سشوار روی حرارت کم و متوسط خشک‌کنید.

بعد از خشک شدن، با استفاده از سشوار برای چند دقیقه هوای سرد به موهایتان بزنید. این فرهای شمارا تنظیم می‌کند. انتهای موهای خود را با کشیدن برس در حین خشک شدن صاف کنید. هنگام شانه زدن از حرارت گرم روی سشوار استفاده کنید. برای داشتن ظاهری براق، از اسپری براق یا یک قطره سرم براق‌کننده استفاده کنید. سرم براق‌کننده را وسط ساقه موهایتان بزنید و تا انتهای آن پخش‌کنید.

با مقداری کرم حالت‌دهنده یا ژل مو، موهای خود را حالت بدهید. برای حالت دادن مو به صورتی که حالت پف داشته باشد شما باید آن‌ها را جهت طبیعی سشوار بکشید و گوجه کنید یا باز بگذارید.

کلام آخر

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع‌شده باشد. شما می‌توانید با مراجعه به سایت واسط پت سایر مقالات مرتبط را مطالعه کنید. فراموش نکنید که بهترین گزینه برای خریدوفروش وسایل دست‌دوم شما با مناسب‌ترین قیمت‌ها، اپلیکیشن واسط کالاست. از اینکه با ما همراه بودید سپاسگزاریم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *