راهنمای انتخاب رژ گونه

راهنمای انتخاب رژ گونه

رژ گونه یکی از پرکاربردترین لوازم‌آرایشی میان بانوان است. انتخاب رژ گونه مناسب می‌تواند چهره شما را گرم‌تر نشان دهد و باعث ایجاد زاویه در صورت و برجسته دیده شدن گونه‌های شما ‌شود. طبیعتاً پیدا کردن رژ گونه‌ای متناسب با فرم صورت و رنگ پوست کار سختی است. تشخیص اینکه کدام رنگ رژ گونه برای رنگ پوست و چشمتان مناسب است نقش بسیار تأثیرگذاری در زیبایی آرایش شما دارد. ما در مقاله راهنمای انتخاب رژ گونه برای شما چندین نکته آورده‌ایم تا با به‌کارگیری آن‌ها، بتوانید رژ گونه مناسب خود را انتخاب کنید.

انتخاب رژ گونه مناسب

انتخاب یک رژ گونه که سایه مناسبی با چهره شما داشته باشد باعث می‌شود که چهره شما گرم‌تر و جذاب‌تر دیده ‌شود. انتخاب رژ گونه مناسب درخششی سالم به پوست میفزاید و حتی باعث ایجاد برجستگی استخوان گونه می‌شود.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله راهنمای خرید لوازم آرایشی را نیز مطالعه کنید.

بهترین رژ گونه برای شما چیست؟

قبل از انتخاب رژ گونه شما باید به این نکته توجه داشته باشید که رنگ و جنس رژ گونه باپوست شما هماهنگ باشد. شما باید در قدم اول انواع رنگ و ساختار رژ گونه را بشناسید. ما در مقاله راهنمای انتخاب رژ گونه برای شما این موارد را آورده‌ایم تا شما بهترین انتخاب را داشته باشید.

ساختار رژ گونه

انواع بسیاری از رژ گونه در بازار وجود دارد و این ممکن است باعث شود شما در انتخاب رژ گونه سردرگم شوید. باید این نکته را در نظر بگیرید که انتخاب بهترین رژ گونه بستگی به نوع پوست شما دارد.

ازنظر جنس سه نمونه رژ گونه در بازار وجود دارد که شما باید بسته به نوع پوستتان رژ گونه را انتخاب کنید. در راهنمای انتخاب رژ گونه به شما توصیه می‌شود که ابتدا آن را روی دست خود امتحان کنید تا متوجه رنگ و بافت آن شوید.

راهنمای انتخاب رژ گونه
انتخاب رژ گونه متناسب با پوست

رژ گونه کرمی

رژ گونه کرمی مناسب پوست خشک و نرمال است. این نوع رژ گونه حالت مخملی و کرمی دارد. همچنین مانند یک مرطوب‌کننده عمل می‌کند و باعث می‌شود که رژ گونه بهتر جذب پوست شود و پوست را آب‌رسانی کند.

رژ گونه پودری

رژ گونه پودری از پرکاربردترین نوع رژ گونه است. از مزایای این رژ گونه می‌توان به حفظ حالت طبیعی چهره، محو شدن و جذب بهتر چربی پوست اشاره کرد. در راهنمای انتخاب رژ گونه به شما توصیه می‌شود کسانی که دارای پوست چرب و مختلط هستند از این نوع رژ گونه استفاده کنند.

رژ گونه مایع و ژله‌ای

اگر برای شما ماندگاری رژ گونه ملاک است به شما توصیه می‌کنیم تا از رژ گونه‌های مایع و ژله‌ای استفاده کنید. این نوع از رژ گونه به‌طورمعمول رنگ‌های پررنگی‌تری نسبت به دو نمونه قبلی دارد و برخلاف رژ گونه‌های پودری به‌آسانی محو نمی‌شود.

راهنمای انتخاب رنگ رژ گونه

اولین قدم در یافتن رنگ رژ گونه این است که با رنگ پایه پوست شما همخوانی داشته باشد. اگر شما نمی‌توانید تشخیص دهید که رژ گونه بارنگ پوستتان هماهنگ است یا نه؟ در راهنمای انتخاب رژ گونه به شما توصیه می‌شود تا رژ گونه‌ای مطابق بارنگ لبتان انتخاب کنید.

راهنمای انتخاب رژ گونه
رژ گونه متناسب با پوست

ما به شما پیشنهاد می‌دهیم تا رژ گونه را روی سیب گونه‌های خود امتحان کنید تا ببینید آیا بارنگ پوست یا رنگ طبیعی شما هماهنگی دارد یا خیر؟ اگر رژ گونه حالت غیرطبیعی به چهره شما ببخشد بهتر است رژ گونه دیگری انتخاب کنید. از رژ گونه برای آخرین مرحله از آرایش صورت، پس از آرایش کامل پوست و چشم استفاده کنید.

البته شما باید اطلاعاتی در مورد ته رنگ پوست بدانید ما در مقاله راهنمای انتخاب رژ گونه این اطلاعات را برای شما آماده کرده‌ایم. رنگ پوست زرد و زیتونی بارنگ‌های گرم و صورتی‌رنگ جلوه بهتری پیدا می‌کنند و افراد باپوست سرد بهتر است از رژ گونه‌هایی با ته رنگ بنفش و قهوه‌ای استفاده کنند.

نوع رژ گونه بسیار مهم است. اگر پوست شما خشک است، بهتر است از یک رژ گونه کرمی یا براق برای بخشیدن درخشندگی به پوست استفاده کنید. همچنین در راهنمای انتخاب رژ گونه به شما توصیه می‌شود، اگر شما دارای پوست چرب هستید، بهتر است از یک رژ گونه پودری و مات استفاده کنید تا گونه‌های شما در طول روز چربی کمتری داشته باشند.

روش صحیح رژ گونه زدن بر اساس شکل صورت

روش کلی استفاده از رژ گونه این است که شما تنها بر روی قسمت برجسته گونه از آن استفاده کنید. نکته مهم این است که این روش ممکن است برای همه افراد کارساز نباشد. در راهنمای انتخاب رژ گونه شما باید به شکل و حالت صورت خود را در نظر بگیرید.

صورت‌های بیضی‌شکل

برای استفاده از رژ گونه می‌توانید رژ گونه را ابتدا بر روی گونه‌های خود بزنید و اطراف لبه‌ها را blend یا ترکیب کنید. برای پیدا کردن قسمت برجسته صورت و گونه شما باید لبخند بزنید.

راهنمای انتخاب رژ گونه
صورت های بیضی شکل

صورت‌های مربعی شکل

برای بهتر دیده شدن ظاهر این صورت‌ها، شما باید رژ گونه را در امتداد گونه‌ها بزنید. یک سانتی‌متری از هر طرف بینی دور شوید و آنجا را هم‌مقداری به رژ گونه آغشته کنید.

صورت‌های گرد

اگر شما صورت گردی دارید و می‌خواهید صورتتان لاغرتر دیده شود، رژ گونه را به استخوان گونه بزنید و آن را به سمت بالا و پیشانی خارج و آن را به‌خوبی ترکیب کنید.

صورت‌های کشیده

برای کوتاه‌تر نشان دادن این نوع از صورت‌ها شما باید؛ رژ گونه را زیر سطح برجسته گونه بزنید اما به این نکته توجه کنید که شما نباید آن را در بقیه نقاط صورتتان پخش‌کنید.

صورت‌های قلبی شکل

برای این نوع از چهره‌ها شما باید در ابتدا رژ گونه را زیر سطح برجسته گونه بزنید و آن را در امتداد خط رویش مو محو و ترکیب کنید.

راهنمای انتخاب رژ گونه برای پوست روشن

رژ گونه قهوه‌ای با ته رنگ صورتی زیبا گزینه مناسبی برای این نمونه از رنگ پوست است. صورتی کم‌رنگ گزینه‌ای است که اکثر افراد باپوست روشن طرفدار این رنگ از رژ گونه هستند. استفاده از این رنگ باعث می‌شود تا چهره این افراد حالت طبیعی و معصومانه پیدا کند. بسیاری از آرایشگران معتقدند که رنگ صورتی ملایم به پوست روشن جلوه‌ای خوشایندی می‌دهد.

پوست های روشن
رژ گونه برای پوست های روشن

اگر شما پوستی روشن دارید بهتر است از رنگ‌های بیش‌ازحد روشن استفاده نکنید! مگر اینکه رنگ پوست شما خیلی روشن و سرد باشد. رنگ‌هایی مانند صورتی ملایم، هلویی و مرجانی برای پوست شما مناسب اند. رژ گونه‌ی کرمی برای پوست روشن بهتر است و چهره را طبیعی‌تر نشان می‌دهد.

پوست بیش‌ازحد روشن

برای این نوع از رنگ پوست به شما پیشنهاد می‌کنیم که از رنگ‌هایی با تناژ صورتی استفاده کنید. این نکته را در نظر بگیرید که تحت هیچ شرایطی به سراغ رنگ‌های تیره نروید؛ زیرا تضاد بین رنگ پوست و رنگ رژ گونه شما جلوه ناخوشایندی ایجاد می‌کند.

پوست روشن، سرد و بور

در راهنمای انتخاب رژ گونه به شما پیشنهاد می‌شود اگر رنگ پوست خیلی روشن با ته رنگ سرد و قرمز دارید، از رژ گونه‌ای استفاده کنید که حاوی رنگ صورتی با ته رنگ سرد باشد. توجه کنید که هر رژ گونه‌ای که ته رنگی گرم و تیره‌ای داشته باشد چهره شمارا قرمز و خشمگین نشان می‌دهد. برای همین به شما پیشنهاد می‌شود که از رنگ‌های ملایم استفاده کنید.

پوست سفید معمولی

اگر شما دارای این رنگ پوست هستید می‌توانید از رژ گونه‌هایی با رنگ زرد، هلویی یا برنزه استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که شما تحت هیچ عنوان نباید از رژ گونه‌هایی بارنگ‌های تند استفاده کنید. به‌طور خلاصه، سایه‌های ملایم روی پوست روشن‌تر می‌نشیند.

رنگ های مناسب پوست سفید
رنگ های مناسب برای پوست های سفید

پوست‌های متوسط و گندمی

برای افرادی که پوستی گندمگون دارد، رنگ صورتی کم‌رنگ و هلویی بهترین گزینه است. بهتر است از رژ گونه‌هایی بارنگ صورتی تیره یا ارغوانی استفاده نکنید.

در راهنمای انتخاب رژ گونه به شما پیشنهاد می‌شود که اگر دارای این رنگ پوست هستید به سراغ رژ گونه‌ای بارنگ‌های بنفش و صورتی بروید. به این نکته را در نظر بگیرید که از رنگ‌های تیره استفاده نکنید زیرا باعث می‌شود چهره شما خسته به نظر برسد. اگر پوست گندمی و موهای روشن و طلایی دارید ما به شما پیشنهاد می‌کنیم از رنگ‌های صورتی و هلویی استفاده کنید زیرا هم با تن رنگ پوست و هم با تن رنگ موی شما هماهنگ اند.

به‌طورکلی این نکته را در نظر بگیرید که میزان تیرگی و روشنی رژ گونه را بر اساس تیرگی و روشنی رنگ پوستان انتخاب کنید و از رنگ‌های خیلی تیره یا روشن استفاده نکنید.

رژ گونه هلویی رنگ

بعضی افراد معتقدند که هرکسی می‌تواند رژ گونه هلو را استفاده کند و فوق‌العاده به نظر برسد. به همین دلیل این سایه را به‌عنوان گزینه‌ای برای رنگ‌های مختلف پوست مشاهده خواهید کرد. اگر شما دارای رنگ پوست روشن هستید، هلویی بسیار گزینه خوبی است.

رنگ هلویی شادابی طبیعی پوست را افزایش می‌دهد. همچنین رنگ هلویی به دلیل اینکه یک رنگ عالی و خنثی است، باعث ایجاد احساس درخشندگی و نرمی در پوست می‌شود.

راهنمای انتخاب رژ گونه
رژ گونه هلویی رنگ

پوست زیتونی

اگر شما پوستی زیتونی دارید پیشنهاد می‌دهیم که به‌جای یکرنگ رژ گونه از دورنگ استفاده کنید. شما باید ابتدا از یک کرم برنزه کننده استفاده کنید و برجستگی گونه‌های خود را نمایان کنید. در مرحله بعدی شما باید روی برجستگی‌هایی که مشخص کرده‌اید از رژ گونه‌هایی به رنگ هلویی با ته رنگ قرمز استفاده کنید تا چهره شما جلوه بهتری داشته باشد.

رژ گونه‌های آلویی رنگ

از این رنگ بیشتر در مهمانی‌های شب استفاده می‌شود. این رنگ رژ گونه با پوست‌های روشن هماهنگی بیشتری دارد.

پوست گندمی رو به سبزه

اگر شما پوست سبزه‌ای دارید، نباید به سراغ رنگ‌های آلبالویی یا رنگ‌هایی با تناژ قرمز بروید. استفاده از این رنگ‌ها چهره شمارا پف‌آلود نشان می‌دهند.

پوست تیره و سبزه

اکثر رنگ‌های رژ گونه با این رنگ پوست سازگاری دارند. شما می‌توانید در آرایش صورتتان از اکثر این رنگ‌های رژ گونه استفاده کنید. همچنین بهتر است به سراغ رژ گونه‌هایی بارنگ‌های گرم مایل به قهوه‌ای یا رنگ‌هایی با ته رنگ بنفش و تیره بروید. سایه‌های پررنگ و نارنجی ‌رنگ‌های بسیار مناسبی برای شما هستند. درواقع برای اینکه چهره شما زیباتر و شاداب‌تر به نظر برسد بهتر است از رژ گونه‌های براق استفاده کنید.

راهنمای انتخاب رژ گونه
رژ گونه مناسب پوست های تیره

پوست تیره و طلایی

اگر شما دارای پوستی تیره مایل به طلایی هستید می‌توانید از رنگ‌های هلویی با ته رنگ صورتی یا قرمز استفاده کنید. این رنگ‌ها با رنگ پوست شما هماهنگ می‌شوند و ترکیبی زیبا به چهره شما می‌بخشند.

پوست بسیار تیره

افراد دارای این رنگ پوست می‌توانند از رنگ هر رنگی حتی رنگ‌های بیش‌ازحد تیره و تند استفاده کنند. افراد داری این رنگ پوست بهتر است از رژ گونه‌های براق و اکلیلی استفاده کنند.

اگر پوست شما تیره متمایل به گرم است بهتر است از رنگ‌های ارغوانی و براق استفاده کنید. اگر پوست شما تیره و سرد است از رژ گونه‌هایی بارنگ‌های نارنجی یا آجری استفاده کنید.

رژ گونه با تناژ زردآلویی

برخی از آرایشگرها برای ایجاد گرما در پوست از این رنگ‌ها استفاده می‌کنند. بهتر است افرادی که دارای رنگ پوست متوسط یا گندمی هستند از رژ گونه‌های زردآلویی رنگ استفاده کنند. استفاده از این رژ گونه‌ها بیشتر در فصل تابستان است و باعث برنزه نشان دادن پوست می‌شود.

راهنمای انتخاب رژ گونه
رژ گونه زردآلویی رنگ

رژ گونه‌های صورتی‌رنگ

این نکته را در نظر داشته باشید که صورتی کم‌رنگ روی پوست سفیدرنگ جذاب است. صورتی متوسط برای پوست گندمی مناسب است.

رژ گونه‌های سرخ‌رنگ

رژ گونه‌هایی به رنگ گل رز، از پرطرفدارترین رژ گونه‌ها هستند. رژ گونه‌هایی با تن رنگی صورتی طلایی برای افرادی بارنگ پوست زیتونی مناسب هستند. همچنین رژ گونه‌های سرخ‌رنگ نیز مانند هلویی می‌توانند به تعادل رنگ زیتونی کمک کنند. استفاده از این رنگ رژ گونه می‌تواند به چهره شما گرما ببخشد، بنابراین چهره شما خسته‌کننده به نظر نمی‌رسد.

رژ گونه‌های مسی‌رنگ

این رنگ رژ گونه یکی از رنگ‌های اصلی برای آرایشگران محسوب می‌شود. این رنگ رژ گونه به دلیل دارا بودن ته رنگ صورتی برای افرادی که دارای پوست زیتونی هستند، خیره‌کننده است. همچنین از این رنگ رژ گونه می‌توان برای کانتور کردن هم استفاده کرد.

ما در راهنمای انتخاب رژ گونه به شما پیشنهاد می‌کنیم افرادی که دارای پوست زیتونی روشن هستند؛ می‌توانند تنها با یک حرکت رژ گونه را به پوستشان منتقل کنند. افرادی که دارای پوست زیتونی متوسط یا تیره هستند باید با تکرار حرکت رژ گونه را به پوستشان منتقل کنند.

چگونه بهترین رژ گونه را خریداری کنیم؟

گونه‌ها، زیبایی را تقویت می‌کند. استفاده از رنگ‌های صورتی، قرمز و بنفش برای یافتن رژ گونه می‌تواند ترسناک به نظر برسد، اما با دانش مناسب، لازم نیست از همه فرمول‌های مختلف پودر و کرم موجود در بازار استفاده کنید. نکته اصلی اینکه رژ گونه روی پوست شما بنشیند نحوه استفاده درست از آن است.

خرید بهترین ها
خرید بهترین رژ گونه

رژ گونه‌ی پودری نسخه سنتی است زیرا پخش آن روی پوست لطیف‌تر و راحت‌تر است. استفاده از پودر برای تازه‌کارها نیز سریع‌تر و آسان‌تر است، زیرا شما همیشه می‌توانید به‌آسانی آن را روی صورتتان ترکیب و محوکنید.

نحوه استفاده از براش رژ گونه

براش مناسب با نوع رژ گونه تأثیر بسیاری بر پخش یکنواخت رژ گونه روی پوست دارد. ما در مقاله راهنمای انتخاب رژ گونه برای شما فهرستی از براش های مناسب با نوع رژ گونه آورده‌ایم.

رژ گونه پودری

برای مصرف این نمونه از رژ گونه‌ها بهتر است از براش هایی که زاویه‌دار یا سر آن‌ها بزرگ است استفاده کنید. این مدل براش ها باعث می‌شوند رژ گونه بر روی پوست شما به‌صورت یکنواخت دیده شود.

برای زدن این نمونه از رژ گونه باید براش را به مقدار کمی از آن آغشته کنید. در مرحله بعد شما باید براش را بر سطحی بزنید تا مقدار اضافی رژ گونه از آن خارج شود. در مرحله آخر براش را به‌صورت چرخشی بر روی گونه حرکت دهید تا رژ گونه به گونه شما منتقل شود.

رژ گونه کرمی

شما باید از یک براش با نوک مسطح استفاده کنید. براش باید متوسط و دارای سری صاف باشد. برای استفاده از رژ گونه کرمی بهتر است از حرکات ضربه‌ای استفاده کنید.
برای زدن این نمونه از رژ گونه می‌توانید از حرکات چرخشی براش برای ترکیب کردن رژ گونه باپوست استفاده کنید.

رژ گونه مایع یا ژله‌ای

برای استفاده از این نوع رژ گونه بهتر است از اسفنج‌های آرایشی استفاده کنید. شما باید رژ گونه را روی دونقطه استخوان گونه بزنید و سپس برای پخش کردن آن از اسفنج به‌صورت ضربه‌ای استفاده کنید.

راهنمای انتخاب رژ گونه
رژ گونه مایع

انتخاب رژ گونه مناسب بارنگ چشم قهوه‌ای

برای کسانی که دارای این رنگ چشم هستند، رژ گونه‌هایی با رنگ قرمز، جگری، گوجه‌ای و اناری مناسب هستند. رنگ‌های خنثی و انواع رنگ قهوه‌ای گزینه مناسبی برای شما نخواهند بود. اگر شما دارای پوستی روشن و چشمانی تیره هستید، باید رژ گونه‌ای را انتخاب کنید که به‌صورت شما شادابی و طراوت ببخشد. رنگ‌ هلویی انتخاب مناسبی برای شما است، زیرا این رنگ چهره شمارا زنده و شاداب نشان می‌دهد.

چشم‌های میشی

رژ گونه‌هایی به رنگ بنفش و ارغوانی چشم‌های شمارا بیش‌ازحد زیبا و جذاب می‌کنند، اما رنگ‌های صورتی و نارنجی می‌توانند رنگ چشم‌های شمارا خاکستری نشان دهند.

چشم‌های آبی

در راهنمای انتخاب رژ گونه برای خانم‌های چشم آبی، رژ گونه‌هایی به رنگ هلویی و صورتی مناسب هستند. رنگ‌های قهوه‌ای و بادمجانی درخشش چشم شمارا کاهش می‌دهند.

چشم‌های سبز

به شما پیشنهاد می‌دهیم تا از تمام طیف‌های رنگ صورتی استفاده کنید، زیرا این رنگ‌ها سبزی چشم‌های شمارا نمایان می‌کند. رنگ‌های قهوه‌ای می‌توانند گیرایی چشم شمارا کاهش دهد.۱۱

کلام آخر

به پایان این مقاله رسیدیم.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع‌شده باشد. شما می‌توانید با مراجعه به سایت واسط پت سایر مقالات مرتبط را مطالعه کنید. فراموش نکنید که بهترین گزینه برای خریدوفروش وسایل دست‌دوم شما با مناسب‌ترین قیمت‌ها، اپلیکیشن واسط کالا است. از اینکه با ما همراه بودید سپاسگزاریم.

منابع:

bhg.com

my-best.net

bustle.com

1 دیدگاه دربارهٔ «راهنمای انتخاب رژ گونه»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *