راهنمای خرید کلاه گیس

راهنمای خرید کلاه گیس؛ نکات خرید کلاه گیس

کلاه گیس‌ها کلاه‌هایی ساخته‌شده از موی مصنوعی هستند. این کلاه‌ها می‌توانند علاوه بر تأثیرات شگرفی که در زیبایی شما دارند، اعتمادبه‌نفس شما را تقویت کنند. همچنین بعضی از مراجع تقلید اسلام استفاده از کلاه گیس را بلامانع دانسته‌اند. درضمن استفاده از آن‌ها برای افرادی که درطی مراحل درمانی سرطان و شیمی‌درمانی موهای خود را ازدست‌داده‌اند، گزینه بسیار مناسبی خواهد بود. امروزه استفاده از کلاه گیس بسیار عادی و گسترده شده است. اگر می‌خواهید بهترین و مناسب‌ترین نوع کلاه گیس را برای خود بخرید، مقاله راهنمای خرید کلاه گیس را از دست ندهید.

آنچه در ادامه می‌خوانید

انتخاب نوع کلاه گیس

اولین قدم این است که در مورد نوع کلاه گیس که آیا مصنوعی باشد یا طبیعی، تصمیم بگیرید. فکر کنید که کدام‌یک را ترجیح می‌دهید. کلاه گیس‌ها یا از الیاف مصنوعی یا موهای واقعی انسان و یا ترکیبی از این دو ساخته‌شده‌اند.
کلاه گیس‌های مصنوعی مخصوصاً برای حجم کم مو و یا موهایی با مدل‌های کوتاه بسیار مناسب هستند. از آن‌ها اغلب به‌عنوان کلاه گیس “shake-n-go” یاد می‌شود زیرا به‌راحتی می‌توانید هنگام برداشتن آن‌ها را تکان داده و سپس بپوشید.

اگر به دلیل شیمی‌درمانی دچار ریزش مو شده‌اید، در اکثر افراد، موها ظرف شش ماه از آخرین شیمی‌درمانی دوباره رشد می‌کنند. بسیاری از بیماران سرطانی کلاه گیس مصنوعی را ترجیح می‌دهند زیرا گزینه مقرون‌به‌صرفه تر و موقت‌تری است. در راهنمای خرید کلاه گیس گفته می‌شود که قیمت آن‌ها معمولاً بین 50 تا 500 دلار است.

کلاه گیس‌های طبیعی

کلاه گیس‌های ساخته‌شده از موی انسان به دلیل اینکه می‌توانید آن‌ها را به‌ روش‌های مختلفی حالت دهید، همه‌کاره‌ترند. اگرچه آن‌ها به‌طورکلی نسبت به کلاه گیس‌های مصنوعی در شرایط مناسب عمر طولانی‌تری دارند، اما به نگهداری و مراقبت بیشتری نیز نیاز دارند.
کلاه گیس‌های موی انسان اغلب گران‌ترند و ممکن است بین 600 تا 4000 دلار باشند. همچنین می‌توانید به دنبال کلاه گیسی با کلاهک جلوی از جنس توری باشید. این به شما کمک می‌کند تا موها در اطراف صورت شما به شکل طبیعی قرار گیرند.

راهنمای خرید کلاه گیس
کلاه گیس طبیعی

در نظر داشتن سبک زندگی

سبک زندگی خود را در نظر بگیرید. به‌طور روزمره چه‌کارهایی را می‌توانید در جهت مراقبت موهای خود انجام دهید؟ آیا شما کلاه گیسی می‌خواهید که خیلی سریع آن را بپوشید و بیرون بروید و یا اینکه می‌توانید برای زیباتر کردن کلاه گیس وقت بیشتری بگذارید؟ همچنین باید به این فکر کنید که آیا به کلاه گیسی احتیاج دارید که در هنگام ورزش نیز می‌خواهید از آن استفاده کنید یا خیر؟ پاسخ به این سؤالات می‌تواند بهترین راهنمای خرید کلاه گیس برای شما باشد.

فرم صورت در خرید کلاه گیس

به دنبال کلاه گیسی باشید که فرم صورت شما را زیباتر کند. اگر کلاه گیسی را انتخاب کنید که بتواند فرم صورت شما را تقویت کند، بهترین کلاه گیس برای شما خواهد بود. در اینجا چند دستورالعمل کلی وجود دارد:

صورت‌های گرد

برای زیباتر شدن صورت گرد، مدل موهای کوتاه و شلوغ مناسب هستند. همین‌طور چنانچه موها قسمتی از پیشانی را بپوشانند، فرم صورت زیباتر به نظر خواهد رسید. البته موها نباید به‌صورت چتری صاف باشند زیرا گردی صورت بیشتر شده و درنهایت زشت خواهد بود. کلاه گیس زنانه‌ای که طول آن تا سرشانه‌هاست و اصطلاحاً مدل خرد دارد، برای شما که صورت گردی دارید، مناسب خواهد بود.

صورت‌های بیضی‌شکل

درواقع منظور از صورت‌های بیضی، صورت‌هایی کشیده و عمدتاً لاغر است. برای این فرم از صورت سراغ مدل‌های به‌اصطلاح مصری به همراه چتری‌های صاف بروید. چنانچه دوست دارید کلاه گیس زنانه با موی بلند داشته باشید، سراغ مدلی که حالت‌دار است یا فر دارد بروید تا صورتتان را توپر نشان دهد.

صورت های بیضی شکل
صورت های بیضی شکل

صورت‌های مربعی

این نوع صورت‌ها دارای چانه‌هایی تیز هستند. برای صورت‌های مربعی سراغ کلاه گیس‌هایی بروید که تیزی چانه را ملایم‌تر نشان دهند. بهتر است فرق این کلاه گیس‌ها کج و بلند باشد و نوک موها به حالت تیز برش خورده باشند تا توجه را از چانه برداشته و به خود اختصاص دهند.

صورت‌های لوزی شکل

افرادی که صورت لوزی شکل معمولاً گونه‌های باریک و بلند، پیشانی بلند و چانه باریک و نوک‌تیز دارند. این اشخاص باید کلاه گیسی را انتخاب کنند که پیشانی آن‌ها را کوتاه‌تر جلوه داده و کشیدگی صورت را تشدید نکند.

صورت‌های قلبی

افرادی که دارای صورت‌های قلبی هستند، معمولاً پیشانی پهن و چانه بسیار باریکی دارند. این اشخاص بهتر است کلاه گیسی را انتخاب کنند که عرض پیشانی آن‌ها را کمتر نشان داده و به حالت باریک چانه آن‌ها ظاهری متعادل‌تر ببخشد مثل کلاه گیس‌هایی که چتری دارند.

صورت‌های کشیده و صاف

کلاه گیس مناسب برای این نوع اشخاص کلاه گیس‌های فرفری و یا موج‌دار می‌باشد. این مدل کلاه گیس‌ها باعث می‌شود که حالت کشیده صورت در این افراد کمتر به چشم بیاید و متعادل‌تر شود.

کلاه گیس متناسب با رنگ پوست

در ادامه مقاله راهنمای خرید کلاه گیس به موضوع رنگ پوست در زمان خرید می‌پردازیم. کلاه گیسی را انتخاب کنید که هماهنگ با رنگ پوست شما باشد. شما باید قبل از رفتن به خرید کلاه گیس خود، یک ایده کلی از رنگ موردنظر خود داشته باشید. ممکن است به محض ورود به فروشگاه وسوسه شوید که چیز بسیار متفاوتی را امتحان کنید، اما بهتر است به سمت رنگ‌هایی بروید که می‌دانید برای شما مناسب هستند.

راهنمای خرید کلاه گیس
کلاه گیس متناسب با رنگ پوست

انواع رنگ پوست

اگر نمی‌دانید چه رنگ پوستی دارید. باید بدانید که پوست‌های گرم معمولاً چشم‌هایی به‌رنگ‌های قهوه‌ای، فندقی یا سبز دارند. اگر به‌راحتی برنزه می‌شوید، به‌احتمال‌زیاد رنگ پوست شما گرم است.
در مقابل، اگر دچار آفتاب‌سوختگی می‌شوید و رنگی مایل به قرمز روی پوست خود دارید، در این صورت دارای رنگی خنثی هستید. رنگ پوست‌های خنثی اغلب با اکثر رنگ موها سازگار خواهد بود.

درحالی‌که رنگ پوست‌های گرم می‌توانند رنگ‌هایی مانند موی بور یا عسلی، قهوه‌ای شاه‌بلوط، موهایی با سایه‌های سیاه، قهوه‌ای آبنوس یا قرمزهای مسی را بپوشند. پوست خنک می‌تواند بور، قهوه‌ای خاکستری، قرمز بلوطی یا رنگ‌های مایل به قرمز، سیاه زاغی را بپوشد. قبل از خریدن کلاه گیس، با آرایشگر خود صحبت کنید تا شما را در مورد مدل مو یا رنگی که باید در انتخاب کلاه گیس به آن توجه کنید، راهنمایی کند.

قرار دادن کلاه گیس روی سر

قسمت بعدی که در راهنمای خرید کلاه گیس که بسیار مهم است، امتحان کردن آن روی سر است. بر اساس سلیقه خود به دنبال کلاه گیس مصنوعی یا کلاه گیس موی انسان باشید. اطمینان حاصل کنید که کلاه گیسی متناسب با نیاز و بودجه خود پیداکرده‌اید.

کلاه گیس را می‌توانید به‌صورت آنلاین از بوتیک‌های کلاه گیس آنلاین نیز خریداری کنید. بااین‌حال، هنگام خرید کلاه گیس به‌صورت آنلاین، باید درک خوبی از برش، رنگ و سبک کلاه گیس موردنظر خود داشته باشید تا مطابق با نیاز شما باشد. همچنین می‌توانید از اندازه‌گیری‌های خود برای خرید کلاه گیس متناسب با سر خود استفاده کنید.

قراردادن روی سر
قرار دادن کلاه گیس روی سر

تخفیفات بیماران سرطانی

اگر شما یک بیمار سرطانی هستید که به‌عنوان بخشی از مراحل شیمی‌درمانی کلاه گیس می‌خرد، شرکت بیمه شما ممکن است بخشی یا کل هزینه کلاه گیس را به شما بازگرداند. همچنین سازمان‌های خاصی مانند انجمن سرطان پستان وجود دارد که کلاه گیس را به‌صورت رایگان به این بیماران می‌دهند. با پزشک خود در مورد گزینه‌های بیمه خود صحبت کنید و با برنامه‌های پشتیبانی سرطان در منطقه خود تماس بگیرید تا ببینید آیا واجد شرایط دریافت کلاه گیس رایگان یا تخفیف کلاه گیس هستید یا خیر.

اندازه‌گیری سر

در راهنمای خرید کلاه گیس، موضوع اندازه‌گیری سر برای خرید کلاه گیس بسیار مهم است. بنابراین دور سر خود را اندازه بگیرید. چه کلاه گیس خود را به‌صورت حضوری بخرید و چه به‌صورت آنلاین، باید از اندازه سر خود مطلع شوید.

یک نوار اندازه‌گیری پارچه‌ای بردارید و آن را دور سر خود بپیچید. این نوار اندازه‌گیری باید از وسط پیشانی شما شروع‌شده، به پایین جمجمه برود و سپس به عقب سر رفته و دوباره به وسط پیشانی برسد. درواقع باید دورتادور سر را اندازه بگیرید. مطمئن شوید که نوار را دور سر خود می‌پیچید، نوار را در بالای گوش خود نگه‌دارید.
اندازه متوسط دور سر 22 اینچ است.

امتحان کردن کلاه گیس

کلاه گیس را روی سر امتحان کنید تا راحت باشد. آزمایش مناسب بودن کلاه گیس مهم‌ترین فرآیند خرید کلاه گیس و بهترین راهنمای خرید کلاه گیس است. شما باید مطمئن شوید که کلاه گیس کاملاً بدون تحریک پوست سر روی سر شما قرار می‌گیرد.

بسیاری از کلاه‌های کلاه گیس دارای زبانه‌هایی هستند که می‌توانند متناسب با اندازه سر شما تنظیم شوند. شما باید کلاه گیسی را انتخاب کنید که مناسب‌ترین اندازه را برای سر شما داشته باشد. همچنین برخی از کلاه گیس‌ها دارای نوار دوطرفه هستند که برای محکم نگه‌داشتن کلاه گیس استفاده می‌شوند.

راهنمای خرید کلاه گیس
امتحان کردن کلاه گیس

اگر روی موهای طبیعی خود کلاه گیس پوشیده‌اید، برخی از کلاه گیس‌ها را می‌توان با سنجاق یا شانه‌های کوچک به موهای خود متصل کنید تا کلاه گیس به‌طور ناگهانی از سر نیافتد. مطمئن شوید که کلاه گیس شما ضمانت بازگشت داشته باشد. اگر کلاه گیس پوست سر شما را تحریک می‌کند، باید بتوانید آن را با کلاه گیس راحت‌تری تعویض کنید. اگر کلاه گیس خود را به‌صورت آنلاین خریداری می‌کنید، حتماً باید ضمانت بازگشت یا تعویض قوی و مطمئن داشته باشد.

نوار قابل تنظیم کلاه گیس

در این بخش از راهنمای خرید کلاه گیس به مواردی اشاره می‌کنیم که می‌توانید با استفاده از آن‌ها کلاه گیس را روی سر خود تنظیم کرده و ثابت نگه‌دارید. از نوار قابل تنظیم استفاده کنید تا کلاه گیس در جای خود باقی بماند. بعضی از کلاه گیس‌ها دارای یک نوار قابل تنظیم هستند که می‌توانید آن را محکم کنید تا کلاه گیس در جای خود ثابت باقی بماند.

همچنین شما می‌توانید یک نوار کوسن خریداری کنید و آن را زیر کلاه گیس ببندید. نوار کوسن باعث می‌شود بتوانید کلاه گیس را راحت‌تر بپوشید و هرگونه فشار ناشی از پوشیدن کلاه گیس از بین خواهد رفت.
همچنین می‌توانید از گیره مو استفاده کنید. این اصطکاک و کشش به ماندن کلاه گیس در محل خودش روی سر کمک می‌کند.
برخی از افراد از toupee clips نیز استفاده می‌کنند. این گیره‌ها مخصوص کلاه گیس هستند، به‌طوری‌که به موهای شما ازیک‌طرف و از طرفی دیگر به کلاه گیس می‌چسبند تا کلاه گیس را در جای خود نگه‌دارند.

مراقبت از کلاه گیس

در قسمت آخر از مقاله راهنمای خرید کلاه گیس به نکات مراقبی پس از خرید کلاه گیس می‌پردازیم.
از کلاه گیس در برابر گرما محافظت کنید. اگر کلاه گیس را پوشیده‌اید و می‌خواهید روی اجاق‌گاز غذا بپزید، ممکن است کلاه گیس شما آسیب ببیند. بیشتر کلاه گیس‌ها نسبت به گرما حساس هستند و می‌توانند در اثر گرما آسیب ببینند.

اگر می‌خواهید کلاه گیس خود را هنگام آشپزی یا پختن بپوشید، یک روسری یا شال بپوشید تا از کلاه گیس شما در مقابل حرارت محافظت کند. هرگز نباید از سشوار، دستگاه فر یا خشک‌کن مو برای کلاه گیس استفاده کنید، زیرا این امر می‌تواند به الیاف کلاه گیس خصوصاً الیاف مصنوعی آسیب برساند.

مراقبت کردن
مراقبت کردن از کلاه گیس

شستشوی کلاه گیس

کلاه گیس‌های موی طبیعی انسان را می‌توانید با شامپو و نرم‌کننده ملایم بشویید. کلاه گیس‌ها باید هر شش تا هشت بار که استفاده می‌شوند شسته شوند. فارغ از اینکه کلاه گیس موی مصنوعی دارید یا کلاه گیس موی انسانی، همیشه باید قبل از شستن آن را به‌آرامی با برس مخصوص کلاه گیس شانه بزنید. اگر کلاه گیس فرفری یا حالت دار است، انگشتان خود را به‌آرامی از کلاه گیس عبور دهید تا گره‌های پیچیده قبل از شستشو برطرف شود.

برای شستن کلاه گیس مصنوعی، کلاه گیس را به داخل برگردانید. سپس آن را در یک کاسه آب سرد و مقدار کمی شامپوی ملایم غوطه‌ور کنید. کلاه گیس را به‌آرامی در آب بچرخانید و اجازه دهید حدود پنج دقیقه خیس بخورد.

آبکشی کلاه گیس

کلاه گیس را یک تا دو بار آب‌کشی کنید تا تمام شامپوها پاک شوند. سپس، نرم‌کننده را به کلاه گیس بمالید و بگذارید دو دقیقه بماند تا در مو نفوذ کند. برای شستشوی کلاه گیس از آب سرد استفاده کنید. تا زمانی که تمام نرم‌کننده از کلاه گیس خارج شود، به شست‌وشو ادامه دهید.

پس از پاک شدن نرم‌کننده، کلاه گیس را در یک حوله خشک بپیچید و به‌آرامی شانه بزنید. می‌توانید یک اسپری فیکس کننده بسیار سبک، با فاصله 10-12 اینچی اسپری کنید. اجازه دهید کلاه گیس روی پایه کلاه گیس خشک شود. سپس آن را با برس کلاه گیس شانه یا برس بزنید. از قرار دادن کلاه گیس در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید. همچنین سعی نکنید کلاه گیس خیس را برس بزنید.

شستن کلاه گیس مصنوعی

در ادامه مقاله راهنمای خرید کلاه گیس به نحوه شستن کلاه گیس مصنوعی می‌پردازیم. برای شستن کلاه گیس مصنوعی از شامپو مخصوص کلاه گیس مصنوعی استفاده کنید. این کار را بعد از هر شش تا هشت بار پوشیدن، انجام دهید. همیشه قبل از شستن کلاه گیس را با برس کلاه گیس برس بزنید. شما می‌توانید شامپو و نرم‌کننده کلاه گیس مصنوعی را از فروشگاه‌های مخصوص فروش کلاه گیس خریداری کنید.

راهنمای خرید کلاه گیس
شستن کلاه گیس مصنوعی

دو قطره از شامپوی مخصوص کلاه گیس مصنوعی را در یک سینک یا ظرف آب سرد بریزید. سپس، کلاه گیس را به داخل برگردانید و آن را در آب غوطه‌ور کنید. کلاه گیس را به‌آرامی در آب بچرخانید و حدود پنج دقیقه آن را خیس کنید. تا زمانی که تمام شامپو از بین نرفته است، به شست‌وشو ادامه دهید. برای شستشوی کلاه گیس از آب سرد استفاده کنید. یک تا دو قطره نرم‌کننده کلاه گیس روی کلاه گیس بریزید. به فیبرها اجازه دهید تا نرم‌کننده را جذب کنند و حدود دو دقیقه بمانند. با استفاده از آب سرد تمام نرم‌کننده‌ها را از کلاه گیس پاک کنید.

استفاده از نرم‌کننده و خشک‌کردن کلاه گیس

یک حوله خشک برداشته و کلاه گیس را با آن بپیچید و آب اضافی را بیرون بیاورید.
نرم‌کننده ملایم مخصوص کلاه گیس مصنوعی را به‌صورت اسپری روی کلاه گیس بپاشید. اجازه دهید کلاه گیس کاملاً روی پایه کلاه گیس خشک شود. کلاه گیس را فقط وقتی کاملاً خشک شد، برس بزنید.

هر بار قبل از پوشیدن کلاه گیس، آن را شانه بزنید. کلاه گیس را فقط زمانی که کاملاً خشک است استفاده کنید؛ زیرا ممکن است الیاف کلاه گیس وقتی خیس است آسیب ببینند. استفاده از برس مو یا شانه معمولی در زمانی که کلاه گیس خیس است، می‌تواند باعث کشش و فشار الیاف شود.

پرسش و پاسخ

کدام مارک کلاه گیس بهترین است؟

پاسخ: RiRi Hair طیف وسیعی از کلاه گیس های جلوی توری ، توری کامل و 360 عدد را ارائه می دهد. محصولات آنها همه 100٪ موهای بکر پردازش نشده است ، و این گزینه عالی برای کسانی است که می خواهند در کلاه گیس سرمایه گذاری کنند که از طریق رنگها و سیلیکونها دستکاری نشده است.

آیا استفاده از کلاه گیس رشد مو را متوقف می کند؟

پاسخ: نه ، استفاده از کلاه گیس رشد مو را متوقف نمی کند. با این حال ، اگر موهای زیر کلاه گیس شما به درستی محافظت نشده یا از آن مراقبت نشده باشد ، می تواند به موهای شما آسیب برساند و رشد را تحت تأثیر قرار دهد.

آیا کلاه گیس های جلوی توری می توانند هر روز برداشته شوند؟

پاسخ: کلاه گیس های جلوی توری را می توان هر روز برداشت. در حقیقت ، آنها باید قبل از خواب یا قبل از استحمام / شنا برداشته شوند. با برداشتن کلاه گیس جلوی توری خود ، با به حداقل رساندن ساییدگی و پارگی ناشی از فعالیت های روزمره ، طول عمر آن را افزایش می دهید.

کلام آخر

به پایان مقاله راهنمای خرید کلاه گیس رسیدیم.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع‌شده باشد. شما می‌توانید با مراجعه به سایت واسط پت سایر مقالات مرتبط را مطالعه کنید. فراموش نکنید که بهترین گزینه برای خریدوفروش وسایل دست‌دوم شما با مناسب‌ترین قیمت‌ها، اپلیکیشن واسط کالا است. از اینکه با ما همراه بودید سپاسگزاریم.تبلیغات
vasetpet-content

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *