ویژگی های یک رژ لب خوب

یک رژلب خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

اگر به دنبال یک رژلب بی‌نقص هستید، ابتدا باید ویژگی های رژلب خوب را بدانید. رژلب مدنظر شما هر رنگی که باشد، شما باید مطمئن شوید که رژلب باکیفیتی است. یک تصور غلط و رایج در مورد محصولات این است که اگر قیمت محصولی گران باشد حتماً از کیفیت خوبی برخوردار است. محصولات باکیفیت می‌توانند در هر بسته‌بندی و قیمتی ارائه شوند و رژلب هم از این قاعده مستثنا نیست. ما در این مقاله ویژگی های رژلب خوب را برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم تا شما با به‌کارگیری آن بتوانید رژلب مناسب خود را خریداری کنید.

برای اینکه بفهمید رژلب انتخابی برای شما مناسب است یا خیر، درمرحله اول به نیاز شما بستگی دارد. لازم از پیش از خرید لوازم آرایشی، خواسته‌ی خودتان را مشخص کنید. آیا رژلب مات می‌خواهید؟ رژلب موردنظر شما کرمی است یا براق؟ مشخص کنید که بیشتر به چه سبکی علاقه دارید و رژلبی را پیدا کنید که از این ویژگی‌ها برخوردار باشد. درحالی‌که برخی از رژلب‌های کرمی از کیفیت بهتری نسبت به سایرین برخوردار هستند. نگاهی رژلب‌هایی که حاوی آب‌رسان هستند بیندازید. یکی از ویژگی های رژلب خوب این است که به لب‌ها رطوبت رسانی کند.

ماندگاری طولانی‌مدت

یکی از ویژگی های رژلب خوب این است که مدت‌زمان طولانی روی لب شما بماند. رژلب شما نباید از روی لب به سطحی که با آن تماس پیدا کند (مثل دندان‌ها) منتقل شود.

این بیشتر به نوع رژلبی که استفاده می‌کنید بستگی دارد، اما یک رژلب باید بتواند روی لب‌های شما باقی بماند. شما باید رژلبی را تهیه کنید که از ماندگاری بالایی برخوردار باشد و هنگام خوردن غذا و نوشیدن مایعات پاک نشود یا روی فنجان و لیوانتان ردی باقی نگذارد. این مهم‌ترین نکته در خرید رژلب است.

البته هیچ رژلب برای همیشه روی لب شما باقی نخواهد ماند. آنچه رژلب خوب و ماندگار را از بقیه جدا می‌کند، این است که شما مجبور نباشید هرچند ساعت یک‌بار رژ بزنید. رژلب‌هایی که روی پوست لب لایه‌لایه می‌شوند، در اواخر روز احساس خوبی به شما نمی‌دهند. رژلبی خوب است که ماندگار باشد و رطوبت لب شمارا تأمین کند.

ماندگاری طولانی
رژ لب با ماندگاری بالا

پخش نشدن رژ لب

یکی از دیگر ویژگی های یک رژلب خوب این است که بتواند بدون پخش شدن روی لب‌های شما بماند. پخش شدن رژ در اطراف خطوط لب با افزایش سن بیشتر ایجاد می‌شود زیرا چین‌وچروک اطراف لب باعث پخش شدن رژلب شما می‌شود.

تکنیک‌هایی وجود دارند که می‌توانید از پخش شدن رژلب جلوگیری کنید. بااین‌حال اگر یک رژلب را انتخاب کنید که تا حد امکان پخش نشود، روند آرایش شما ۱۰ برابر آسان‌تر خواهد بود! از آنجایی که رژلب یکی از لوازم آرایشی شخصی مهم است، هیچ‌چیز بدتر از استفاده از رژلبی که پخش می‌شود نیست!

هنگامی‌که رنگ رژلب در اطراف خطوط لب پخش شود، تقریباً غیرممکن است که آن را بدون شستن تمام‌صورت خود پاک‌کنید. همانطور که گفته شد یکی از ویژگی های رژلب خوب این است که مشکل پخش شدن را نداشته باشد. پس در هنگام خرید رژلب این ویژگی را در نظر بگیرید.

رنگ

یکی از ویژگی های رژلب خوب این است که دارای بازدهی رنگی خوبی باشد. یک رژلب خوب باید به‌عنوان سایه‌ای کاملاً رنگی روی لب شما ظاهر شود. مهم‌تر از همه این است که رنگ رژلب باید کاملاً روی لب شما پخش شود و به‌عنوان یک لکه خط‌دار روی لب‌های شما ظاهر نشود. این اتفاق ممکن است در رژهای رنگ روشن رخ دهد.

یک رژلب خط‌دار به لایه‌های بیشتری نیاز دارد تا رنگ یکدستی داشته باشد. این اتفاق باعث می‌شود تا غالباً شما احساس سنگینی و چسبناکی را روی لب‌هایتان داشته باشید. اگر رژلب به‌اندازه کافی مات نباشد، درنهایت باید لایه‌های زیادی را برای ایجاد رنگ اعمال کنید، این می‌تواند به معنی هدر رفتن مقدار زیادی رژلب باشد!

رنگ های متفاوت
رنگ های متفاوت رژ لب

رژلب‌ها معمولاً این‌طور به نظر می‌رسند که رنگی مثل رنگ بسته‌بندی دارند. در بیشتر موارد، زمانی که رژلب روی لب قرار می‌گیرد رنگ متفاوتی دارد. مهم این است که بدانید دقیقاً رنگ رژ زمانی که روی لب می‌نشیند چگونه خواهد بود! به این صورت شما متوجه می‌شوید که آیا رژلب با رنگ پوست و لباستان مطابقت دارد یا خیر. ازآنجاکه بیشتر اوقات نمی‌توانید رژلب را امتحان کنید، به دنبال تصاویر آنلاینی که نحوه ظاهر شدن رنگ رژلب روی پوست لب‌ را نشان می‌دهند بگردید.

داشتن حالت روغنی و کرمی

یکی دیگر از ویژگی های رژلب خوب کرمی بودن آن است. رژلب از روغن، رنگ‌دانه‌ها و موم تشکیل‌شده است. یک رژلب خوب دارای یک سه‌گانه متعادل است که باعث می‌شود محصول به‌راحتی روی لب‌ها بنشیند و پخش شود.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله مراقبت از پوست را از دست ندهید.

هیدراتاسیون

وقتی رژلب تعادل موم و روغن خوبی داشته باشد، لب را تا حد بسیار زیادی آب‌رسانی می‌کند. یک رژلب خوب نباید به شما احساس خشک شدن پوست لب را بدهد. بنابراین یکی از ویژگی های رژلب خوب این است که لب‌های شمارا خشک نکند.

چسبناک نبودن

یکی از ویژگی های رژلب خوب این است که خیلی چسبناک نباشد. هیچ‌کس نمی‌خواهد هنگامی‌که در حال ارائه کلاسی یا سخنرانی در یک در شرکت است، یا در یک مهمانی مهم حضور دارد لب‌هایش به هم چسبیده باشد! بنابراین در هنگام انتخاب رژلب به این نکته توجه کنید.

همان‌طور که شما یکرنگ رژلب مناسب می‌خواهید، به دنبال یک بافت یکنواخت و خوب نیز باشید. برخی از رژلب‌ها، به‌ویژه رژلب‌های براق و مایع، می‌توانند با فرمول مخصوصی تهیه شوند. هنگام استفاده از این رژلب‌ها این احساس به شما دست می‌دهد که هر بار دهان خود را باز می‌کنید لب‌های شما به هم می‌چسبند! گرچه این به سلیقه شما بستگی دارد. اگر بافت صاف‌تری در رژلب را ترجیح می‌دهید، به دنبال رژلبی باشید که حالتی چسبناک دارد. این رژلب‌ها معمولاً زرق‌وبرق نیز دارند.

ویژگی های یک رژ لب خوب
چسبناک نبودن رژ لب

تمدید و استفاده دوباره

حتی بهترین رژلب‌ها نیز در طول روز ساییده می‌شوند، به همین دلیل است که یک رژلب خوب باید بتواند به‌راحتی دوباره استفاده شود. یکی از ویژگی های رژلب خوب این است که به‌راحتی بتوان آن را تمدید کرد. شما باید این نکته را در نظر بگیرید، برای اینکه بتوانید راحت‌تر رژلب را تمدید کنید باید یک‌لایه نازک از آن را بزنید. به‌این‌ترتیب، وقتی نوبت به تمدید رژلب می‌رسد، می‌توانید با خیال راحت آن را تمدید کنید.

رایحه خوب

یک رژلب باید همان‌طور که ازلحاظ ظاهری خوب به نظر می‌رسد بوی خوبی هم داشته باشد. منظور نیست که باید بوی عصاره وانیل یا گلاب بدهد، اما حداقل نباید بوی پلاستیکی داشته باشد! یک رژلب باید رایحه کمی داشته باشد. اگر رژلب شما بوی ماده شیمیایی یا پلاستیکی می‌دهد، ممکن است از تاریخ انقضای آن گذشته باشد یا حاوی ماده‌ای شیمیایی باشد. درهرصورت شما نباید از آن استفاده کنید. یکی از ویژگی های رژلب خوب رایحه آن است که می‌تواند شمارا در انتخاب یک رژلب مناسب راهنمایی کند.

این‌که رژلب شما بوی خوبی داشته باشد یک امر ترجیحی است، اما به‌طور واضح برخی از خانم‌ها به بوی رژلب خود اهمیت ویژه‌ای می‌دهند.

داشتن پوشش مناسب

شما می‌خواهید یک رژلبی بخرید که پوشش کاملی داشته باشد. به نظر می‌رسد برخی از رژلب‌ها دارای رنگ تیره هستند، اما به‌محض استفاده از آن‌ها رنگ لب‌های شما شفاف، کم‌رنگ و خط‌دار به نظر می‌رسند. اگر دنبال خرید براق‌کننده‌ای با درخشش کم نیستید، پس رژلبی می‌خواهید که یک مقدار پوشش به لب شما ببخشد. رژلب خوب هرگز نباید روی لب‌های شما خط بکشد.

ویژگی های یک رژ لب خوب
یک رژ لب خوب

احساس خوب

یکی از ویژگی های رژلب خوب این است که احساس خوب و سبکی به شما ببخشد. رژلب‌های مات بیشتر اوقات بر روی لب‌های شما سفت می‌شوند. اگر می‌خواهید احساس خیلی خوبی داشته باشید رژلب‌های مایع و مات را خریداری نکنید. بهتراست از رژلب‌های کرمی که بافت نرمی‌تر و احساس بهتری رادارند خریداری کنید.

تناسب رژ با رنگ پوست

در اینجاست که خرید آنلاین کمی مشکل ایجاد می‌کند! اگر شما رژ را امتحان نکنید، به‌هیچ‌وجه نمی‌توانید ببینید که محصول روی پوست شما چگونه به نظر شما می‌رسد یا به پوست شما می‌آید یا نه؟ عکس محصولات در سایت فروشگاه‌های آنلاین می‌توانند شما را فریب دهند.

یک رژلب خوب باید با رنگ پوست شما هماهنگ باشد. رنگ قرمز برای همه خوب به نظر می‌رسد، اما شما باید بدانید که آیا به دنبال یک رنگ گرم یا رنگ سرد هستید. یکی از ویژگی های رژلب خوب این است که با رنگ پوست شما هماهنگ باشد پس در خرید رژلب این نکته را در نظر بگیرید.

برای انتخاب یک رنگ رژلب مناسب شما باید به رنگ و جنس پوستتان توجه کنید:

  • بانوانی که پوست صورتشان نسبت تیره است بهتر است از رژلب‌هایی بارنگ قرمز تیره، گوجه‌ای براق و بنفش استفاده کنند.
  • خانم‌هایی که رنگ پوست روشنی دارند بهتر است از رژهای قهوه‌ای روشن و آجری با ته رنگ صورتی استفاده کنند.
  • اگر رنگ پوست شما گرم است از رژلب‌هایی با پایه رنگ نارنجی استفاده کنید.
  • اگر رنگ پوست حالت سرد و روشنی دارد بهتر است از رژهایی که نسبتاً پایه رنگی تیره دارند استفاده کنید.
ویژگی های یک رژ لب خوب
استفاده از رنگی متناسب با پوست

عدم ایجاد مسمومیت

وجود سرب در این لوازم‌آرایشی تابه‌حال بحث‌های بسیاری را ایجاد کرده است. بسیاری معتقدند که وجود ترکیب‌های سمی این فلز که در برخی از رژلب‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد باعث ابتلا به سرطان در بانوان می‌شود. بااین‌حال برای اثبات این ادعا مدرک علمی واضح و روشنی وجود ندارد. عده‌ای معتقدند که این فقط یک شایعه است و وجود کم سرب در رژلب نمی‌تواند باعث ابتلا به سرطان در بانوان شود.

خشک نکردن لب‌ها

رژلبی که لب‌های شما هنگام استفاده از آن مرطوب می‌شود یک گزینه مناسب است. معمولاً ما به دنبال کمی رنگ هستیم تا لب‌هایمان زیباتر به نظر برسد، اما یک ویژگی عالی دیگر این است که بعد از استفاده از آن لب‌هایتان کاملاً خشک نشوند.

رژلب مایع

بسیاری از بانوان از رژلب مایع استفاده می‌کنند چون معتقدند این نوع رژلب‌ها کاربردی آسان‌تر دارند و ظاهری بهتر نسبت به رژهای معمولی دارند. شما باید در انتخاب این رژلب‌ها این موضوع را در نظر بگیرید که رنگ‌های بسیار تیره یا بسیار روشن ممکن است جلوه زیبایی به‌صورت شما نبخشد. بانوانی که می‌خواهند با یک‌بار استفاده از رژلب تا مدت زیادی نیاز به تمدید آن نداشته باشند می‌توانند از رژلب‌های مایع استفاده کنند.
به این نکته توجه کنید که هنگام استفاده از رژلب‌های مایع بهتر است از قلم‌موهای مخصوص این کار استفاده کنید.

رژلب ضد آفتاب

بسیاری از مردم ضد آفتاب را روی لبشان نمی‌زنند. بهترین مارک‌های رژلب دارای اس پی اف هستند و از لب در مقابل آسیب‌های نور آفتاب محافظت می‌کند! پس از دیگر ویژگی های رژلب خوب داشتن ضد آفتاب در آن است.

ویژگی های یک رژ لب خوب
رژ لب با spf10

بافت منسجم و نرم

شاید برای شما هم پیش‌آمده باشد که زمانی از رژلب استفاده می‌کنید احساس کنید مواد رژلب به‌خوبی روی لب پخش نمی‌شود. همچنین ممکن است هنگام زدن رژلب مجبور باشید فشار دست را بیشتر کنید تا رژلب‌به‌لب‌هایتان منتقل شود. یکی از ویژگی های رژلب خوب داشتن بافت منسجم و ساختار نرم و خامه‌ای است. رژلب نرم و خامه‌ای با یک حرکت به‌راحتی روی لب شما منتقل می‌شود و بافت یکپارچه و منسجم ایجاد می‌کند.

قیمت

شما نباید برای داشتن رژلب‌های خوب هزینه‌های زیادی صرف کنید. اصل این است که رژلبی سالم تهیه کنید. بسیاری از برند‌های آرایشی فقط هزینه اسم برند را از شما می‌گیرند، پس رژلبی مناسب با بودجه‌تان تهیه کنید.

کلام آخر

به پایان این مقاله رسیدیم. امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید. فراموش نکنید که اپلیکیشن واسط کالا مناسب‌ترین گزینه برای خریدوفروش کالاهای دست‌دوم شما با نازل‌ترین قیمت‌ها است.

منابع:

lakishadams.com

society19.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *