راهنمای جامع خرید و انتخاب پالتو مردانه

راهنمای جامع خرید و انتخاب پالتو مردانه

شما احتمالاً قصد دارید در مکان‌ها و مجالسی که ظاهر می‌شوید جدی گرفته شوید و دیگران از برخورد با شما احساس خوب و خوشایندی داشته باشند. پالتو برای کسانی که می خواهند در زمستان های سرد تیپ زیبا و چشم نوازی داشته باشند یکی از مهم ترین البسه ها است. اگر دلتان می‌خواهد یک پالتو شیک و مناسب را به جای کاپشن اسپرت به تن کنید یا می‌خواهید برای روی یک کت و شلوار شیک مردانه یک پالتو مناسب بخرید لازم است به مقاله راهنمای خرید پالتو مردانه توجه کنید و همراه ما باشید تا از نکاتی که تابه‌حال نمی‌دانستید آگاه و بهره‌مند شوید.

برای خرید یک پالتو مردانه مناسب در پاییز و زمستان در مرحله‌ی اول باید به گرم بودن آن دقت کرد. بااین‌حال شیک بودن پالتو به‌اندازه‌ی گرم بودن آن مهم و حائز اهمیت است. وقتی هوا رو به سردی می‌رود بهترین لباس گرم برای یک تیپ رسمی و آراسته مردانه، علاوه برکت و شلوار، پالتو است. اما دقت داشته باشید که تفاوت بین کت زمستانی و پالتو را تشخیص دهید. معمولاً کت های زمستانی تا روی باسن هستند و گرمای پالتو را ندارند.

نکات مهم هنگام خرید پالتوی مردانه

نکته‌ای مهم در خرید پالتو جنس است. اولین ویژگی برای خرید پالتو گرمی جنس آن است. باید توجه کنید که چه جنسی گرم و مناسب است. اگر پالتویی می‌خواهید که طی چند سال از او استفاده کنید بهترین جنس برای پالتوی شما، پالتویی با جنس پشم یا کشمیر است. پشم ممکن است مانند یک بارانی عمل نکند اما تا حدی در برابر باران های پاییزی مقاوم است. پالتوهای پوشیده شده از پشم شما را گرم نگه می‌دارند.

همچنین پالتویی با جنس کشمیر در مقایسه با پشم گرم‌تر، دوام کمتر و قیمت بالاتری دارد. اگر هزینه و دوام لباس برای شما مهم نیست،

پالتویی با جنس کشمیر بهترین انتخاب است. اگر سرمایی هستید و به دنبال یک لباس واقعاً گرم هستید، معمولاً پالتوهایی که یک لایه آستر دارند می‌توانند انتخاب مناسبی برای شما باشند.

بیشتر انواع پالتوها یک لایه ی پشم‌شیشه نیز دارند که به گرمی آن کمک فراوانی می‌کند.

راهنمای جامع خرید و انتخاب پالتو مردانه
خرید پالتوی مناسب

اندازه

اگر می‌خواهید پالتوی مردانه‌ای با تناسب‌اندام خودتان داشته باشید و آن را روی کت‌وشلوار بپوشید باید به این نکته توجه کنید که فضای کافی در شانه‌ها و کمر آن وجود داشته باشد. پالتو همیشه باید یک سایز بزرگ‌تر از کت خریداری شود تا دست‌ها آزادانه حرکت کنند و احساس تنگی در شانه‌ها و پشت کمر وجود نداشته باشد.
برای این‌که مطمئن شوید یک پالتو اندازه شما است یا نه باید موقع خرید بر روی یک صندلی بنشینید و خم شوید. بند کفش ها ببندید، اگر در این حالت فشاری به شانه‌های شما وارد نشد یعنی سایز پالتو مناسب و اندازه‌ی شما است.

آستین

آستین‌های یک پالتوی مناسب باید کمی از آستین‌های کت شما بلندتر باشد. آستین‌های لباس‌زیر را کاملاً بپوشاند و حتی کمی بلندتر از آن نیز باشند. به شکلی که هنگام پوشیدن دستکش حتی فضای کمی از دست در معرض هوای سرد قرار نگیرد. در ادامه با راهنمای خرید پالتو مردانه ما را همراهی کنید.

ساختار کلی پالتو

در حالت کلی باید پالتو جیب‌هایی مناسب داشته باشد تا بتوان دست را به‌راحتی در آن قرار داد. یقه باید به‌گونه‌ای باشد که هنگام باز کردن آن تمام گردن را بپوشاند. ساختار پالتو باید به‌گونه‌ای طراحی‌شده باشد که شما را در هوای سرد محافظت کند، به‌عنوان‌مثال پالتوهای دو ردیف دکمه یا دو سینه گرمای مناسبی را برای شما پدید می‌آورند.

تفاوت پالتوهای دو سینه و تک سینه

پالتوهای دو سینه یا دو ردیف دکمه اکثراً گزینه‌های مناسبی برای روزهای سرد هستند زیرا فضای خالی کمتری برای ورود هوای سرد دارند. برخلاف پالتوهای دو سینه، پالتوهای تک سینه‌ی کوتاه جذابیت بیشتری نسبت به پالتوهای دو سینه دارند.

راهنمای جامع خرید و انتخاب پالتو مردانه
تفاوت پالتوها

راهنمای خرید پالتو مردانه بر اساس قد

برای خرید یک لباس متناسب با فیزیک بدنی خود به‌صورت آنلاین باید اندازه‌های دقیق بدن خود را داشته باشید و به‌صورت خرید حضوری نیز باید لباس موردنظرتان را در فروشگاه پرو نمایید. اگر قدبلند نیستید و به زیبایی لباس در تن اهمیت زیادی می‌دهید باید این نکات را بدانید.

پالتوهایی که قد آن‌ها تا زانو یا زیر زانو است از نشان دادن بلندی قد خودداری می‌کنند. پالتوهای بالا زانو و اصطلاحاً کوتاه، پاها را کشیده‌تر و درنتیجه قد را بلندتر از پالتوهای بلند و زیر زانو نشان می‌دهند. همچنین اگر قدبلند هستید نباید سراغ پالتوهای کوتاه بروید زیرا قد شما را بلندتر از آنچه هست نشان می‌دهد.

انواع پالتو کلاسیک مردانه

برای اینکه خاص‌تر باشیم می‌خواهیم تعدادی پالتو کلاسیک را به شما معرفی کنیم که همگی در تاریخ لباس مردان تأثیرگذار بوده‌اند، اگرچه تغییرات جزئی داشته‌اند ولی زیبایی خودشان رانشان داده‌اند. اگر می خواهید اطلاعاتی بیشتر درباره چگونه لباس ست کنید بدانید مطلب زیر را از دست ندهید.

چگونه لباس ست کنیم؟

پالتو چستر فیلد chester field

اول‌ازهمه پالتو چسترفیلد را موردبررسی قرار می‌دهیم. این پالتو از ارل چسترفیلد یکی از اشراف انگلستان نام گرفته است و در اواسط قرن نوزدهم ابداع شد. در طول سال‌ها این مدل پالتو تغییر زیادی نکرده است و ویژگی‌های این پالتو امروزه به‌صورت زیر می‌باشد:

 • بدون درز کمر یا دارت جلویی
 • تک سینه
 • یقه کوتاه
 • جیب‌های کناری مستقیم
 • بدون مچی
 • پشت ساده

به‌طورکلی این مدل تا زانو است و معمولاً به رنگ خاکستری یا زغالی می‌باشد و اغلب یک پالتو مناسب برای محیط‌های کاری است. در ادامه با راهنمای خرید پالتو کاورت مردانه ما را همراهی کنید.

چسترفیلد
پالتو چسترفیلد

پالتو کاورت (covert)

پالتو کاورت بسیار شبیه پالتوچسترفیلد است. اما برای شکار و فضای باز جنگل تهیه شده است. جنس این پالتو از پارچه‌های ضخیم و محکم است تا برای قرار گرفتن در برابر بوته‌ها و گل‌ولای و هوای سرد خارج از منزل در کوه و دشت و جنگل مناسب باشد.

پالتو کاورت بسیار سنگین، محکم و بادوام بوده است. البته امروزه خبری از آن پارچه‌های سنگین نیست ولی تا حدودی نسبت به دیگر پارچه‌ها وزن زیادی دارد. این مورد به مقاومت او کمک کرده است. این پالتو اکثراً به رنگ سبز و قهوه‌ای است تا آثار لکه روی آن پدیدار نشود.

ویژگی‌های این پالتو امروزه به‌صورت زیر است:

 • تک سینه یا یک ردیف دکمه
 • یقه شکاف دار
 • پارچه covert سبز قهوه‌ای
 • نسبتاً کوتاه و کمی بلندتر از ژاکت زیر
 • دارای چهار یا پنج خط در سرآستین
 • یک شکاف در ناحیه‌ی پشت
 • دو جیب در ناحیه‌ی درز خارجی
 • جنس یقه از پارچه مخمل
 • جیب داخلی بزرگ

اگر پالتویی بادوام زیاد مدنظر دارید این مدل می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. این مدل پالتو انتخاب مناسبی برای پوشیده شدن در محل کسب‌وکار نیست!

کاورت
پالتو کاورت

پالتو ترانشه

این پالتو یک کلاسیک بی‌انتها است. در جنگ جهانی اول پدید آمد و اختراع شد و کم‌کم به بارانی تبدیل شد.
این مدل از جنس گاباردین ضدآب یا چرم است و درگذشته به‌منظور استفاده برای نظامیان پدید آمد.

ویژگی‌های این پالتو

 • دو سینه و دو ردیف دکمه
 • یقه‌ی بسته‌شده کامل
 • بلند تا زیر زانو
 • آستین‌ها و کمربند سگک‌دار
 • دارای سردوش
 • جیب‌های مورب

پوشیدن این مدل با جلب‌توجه همراه است و بستگی به سلیقه‌ی شخصی شما دارد که چگونه لباس انتخاب کنید و اینکه مدل کلاسیک را قبول کنید یا خیر!

پالتو پولو

مدل پولو (polo) یک مدل آمریکایی به‌حساب می‌آید اما ریشه‌ی آن به کشور انگلستان برمی‌گردد. در گذشته در حین بازی پولو یا همان بازی چوگان، بازیکنان در حین بازی پالتویی طلایی‌رنگ به تن می‌کردند تا از آن‌ها در برابر سرما محافظت کند. هنگامی‌که آن‌ها پس از بازی نیز شروع به پوشیدن پالتو کردند، توجه تماشا گران نیز جلب شد و در پایان دهه ۱۹۲۰، پالتو پولو تبدیل به یک پالتو محبوب در ایالات‌متحده شد. چند سال بعد تنها آقایان خوش‌تیپ پالتو پولو را به تن داشتند.

ویژگی‌های این پالتو به‌صورت زیر است:

 • پارچه‌ی این لباس از موی شتر طلایی یا برنزی با ترکیب ۵۰/۵۰ پشم ساخته می‌شود.
 • دارای کمربند
 • دارای ۶ یا ۸ دکمه
 • جیب‌های درز خارجی در دو طرف
 • یقه مدل پیک و سرآستین‌های اختیاری

این مدل به دلیل رنگی که دارد یک مدل خاص است و اگر دنبال خاص بودن هستید انتخاب مناسبی به شمار می‌آید. برخی از مردان پالتوهای آزاد روی اندام را انتخاب می‌کنند و سلیقه‌شان با مردان جوان‌تر که اغلب مدل‌های تنگ‌تر را می‌پسندند متفاوت است.
راهنمای خرید پالتوی مردانه برای هرسنی متفاوت است زیرا هر شخص با سلیقه، سن و اندام خاص حق انتخاب دارد. البته چطور لباس شیک بپوشیم هم خارج از اهمیت نیست.

راهنمای جامع خرید و انتخاب پالتو مردانه
پالتو پولو

نکات دستوری

 • اگر کوتاه‌قد هستید و به ظاهر خود در پالتو اهمیت خاصی می‌دهید، این را بدانید که پالتوهای دو سینه و بلند مناسب شما نیستند. شما باید دنبال یک مدل زیبای تک سینه و بالا زانو باشید.
 • اگر قدبلند هستید و اندامی متناسب دارید می‌توانید سبک‌های آستین رگلان را تجربه و خریداری کنید و همچنین پالتوهایی با دو ردیف دکمه یا همان دو سینه نیز مناسب شما هستند.
 • برای آقایان پالتوهای سنگین‌تر دوام بیشتری دارند زیرا معمولاً پارچه‌های سنگین و ضخیم از دوام و مقاومت بیشتری برخوردار هستند.
 • هنگام خرید پالتو حتماً باید پیراهن، کت اسپرت و یا کت‌وشلوار از زیر پالتو به تن داشته باشید زیرا پالتو باید روی آن قرار بگیرد.
 • اگر فضای کافی در شانه‌ها و کمر وجود نداشته باشد علاوه بر اینکه برای بسیار تنگ و آزاردهنده است به نظر می‌آید برای شما خیلی کوچک باشد و استایل شما را به هم می‌زند.
 • پالتوهایی با پارچه پشمی بهترین انتخاب برای مردان هستند تا در روزهای سرد پاییز و زمستان از شما در برابر سردی هوا محافظت و مراقبت کنند. درنتیجه: همیشه باید به راهنمای خرید پالتو مردانه توجه کنید و بدانید یک پالتوی خوب باید گرم، مناسب ازنظر اندازه و زیبا باشد.

کلام آخر

به پایان مقاله رسیدیم. امیدواریم که این مقاله به شما در راهنمای خرید پالتو مردانه کمک کرده باشد. فراموش نکنید که اپلیکیشن واسط کالا مناسب‌ترین گزینه برای خریدوفروش کالاهای دست‌دوم شما با نازل‌ترین قیمت‌ها است.

منبع:
esquire.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *