راهنمای خرید عینک آفتابی

راهنمای خرید عینک آفتابی

شاید باورش برای شما سخت باشد اما هدف اولیه ساخت عینک آفتابی پنهان کردن احساسات بوده است. چشم‌ها می‌توانند بیشتر از هر عضو دیگری احساسات و افکار شما را آشکار کنند به همین دلیل، چینی‌ها قرن‌ها پیش عینک آفتابی را اختراع کردند. عینک‌های آفتابی دارای شیشه‌های تیره هستند. از آن‌ها برای محافظت از چشم‌ها در برابر نور شدید آفتاب استفاده می‌شود. برای انتخاب عینک آفتابی مناسب، راهنمای خرید عینک آفتابی را مطالعه کنید.

عینک آفتابی توسط مارکوپولو به اروپا آورده شد و در اواسط دهه 1700 برای محافظت از چشم‌ها استفاده می‌شد. در اوایل قرن بیستم، عینک آفتابی به‌شدت موردتوجه ساحل دوستان قرار گرفت. در دهه‌های بعدی، عینک‌های آفتابی جایگاه محکمی در دنیای مد به‌عنوان لوازم جانبی شیک پیدا کردند.

در این متن شما در مورد اهمیت داشتن عینک آفتابی، انواع مختلف آن‌ها و در مورد راهنمای خرید انتخاب عینک آفتابی مناسب اطلاعات کاملی به دست خواهید آورد. با ما همراه باشید.

عینک آفتابی
عینک آفتابی

دلایل خرید عینک آفتابی

عینک آفتابی جزء لوازم جانبی شیک در صنعت مد محسوب می‌شود؛ اما مهم‌تر از شیک بودن، آن‌ها برای حفظ سلامت چشم بسیار ضروری هستند.

به‌صورت علمی ثابت‌شده است که لایه‌نازک پوستی که چشم‌ها را می‌پوشاند در بلندمدت که در معرض تابش نور خورشید قرار می‌گیرد احتمال دارد که ایجاد سلول سرطانی کند. عینک آفتابی کمک می‌کند تا اشعه‌های مضر خورشید نتوانند مستقیماً روی این ناحیه حساس اثر بگذارند.

برخی از افراد به روشنایی و اشعه خورشید حساس هستند و با استفاده از عینک آفتابی می‌توانند مزاحمت هر دو عامل را کاهش دهند. لنزهای پلاریزه بهترین گزینه برای جلوگیری از اشعه‌های شدید خورشید هستند. در ادامه دلایل مهم خرید و استفاده از این عینک‌ها را بیان می‌کنیم.

محافظت در برابر اشعه فرابنفش

یکی دیگر از موارد مهم تابش اشعه ماورا بنفش خورشید است که می‌تواند باعث ایجاد آب‌مروارید شود.
همچنین امکان رشد تومور خوش‌خیم در سطح چشم و ایجاد بیماری فتوکراتیت وجود دارد. اکثر عینک‌های آفتابی UV هستند و به محافظت از چشم در برابر این اشعه‌های مضر کمک می‌کنند. می‌توان با خرید عینک آفتابی و استفاده از آن از ابتلا به این بیماری‌ها جلوگیری کرد.

عینک آفتابی که مطابق با استانداردهای توصیه‌شده برای محافظت در برابر اشعه ماورا بنفش باشد، حداقل 60٪ از اشعه UVA و 70٪ از UVB را دفع می‌کنند.

محافظت در برابر اشعه فرابنفش
محافظت در برابر اشعه فرابنفش

برای آشنایی بیشتر با عینک آفتابی استاندارد مقاله زیر را مطالعه کنید.

عینک آفتابی استاندارد

محافظت در برابر نور آبی

قرار گرفتن در معرض اشعه آبی و بنفش نور خورشید به مدت طولانی می‌تواند بر شبکیه چشم تأثیر مستقیم گذاشته و باعث ایجاد بیماری دژنراسیون ماکولا (تباهی لکه زرد) شود.

دید راحت

کافی است دو ساعت زیر نور آفتاب باشید تا چشمانتان دید راحت و واضح خود را از دست بدهند و نور شدید خورشید باعث خارش و اشک زدن چشمان شما شود. عینک آفتابی می‌تواند همه‌ی این مشکلات شما را برطرف کند. لنزهای پولاریزه میزان نوری که از سطوح منعکس می‌شود کاهش می‌دهند. این لنزها همچنین مقداری از نور پراکنده‌شده توسط جو را فیلتر می‌کنند که باعث می‌شود شما دید بهتری داشته باشید.

جلوگیری از سرطان پوست

پوست روی پلک‌ها و پوست اطراف چشم نسبت به پوست سایر اجزای بدن سیار حساس‌تر است و بیشتر در معرض ایجاد سرطان است. با استفاده از عینک آفتابی برای تمام فعالیت زیر نور خورشید از چشم خود را در برابر نور خورشید، آلودگی گردوغبار و سرطان پوست محافظت کنید.

چگونه می‌توان عینک آفتابی مناسب را انتخاب کرد؟

هنگامی‌که قصد خرید عینک آفتابی رادارید، می‌توانید با در نظر گرفتن بسیاری از معیارها مهم راهنمای خرید عینک آفتابی ازجمله جنس لنز، رنگ لنز، ساختار قاب، طراحی و سایز یک عینک مناسب برای خود انتخاب کنید.

راهنمای خرید عینک آفتابی با توجه به شکل صورت

انتخاب عینک مانند انتخاب کلاه باید با توجه به شکل صورت باشد. صورت انسان‌ها معمولاً پنج شکل اساسی دارد که باید با توجه به آن‌ها عینک مناسب را انتخاب کنید. قبل از اینکه به سراغ یک عینک گران‌قیمت بروید، مطمئن شوید که نوع صورت خود را می‌دانید. بهترین حالت که می‌تواند باعث زیبا جلوه دادن بیشتر عینک روی چشمان نوبت این است که شکل عینک آفتابی با شکل صورت شما تضاد داشته باشد.

صورت مربعی شکل

صورت مربعی شکل در مردان معمولاً با فک محکم توصیف می‌شود. این چهره توسط بانوی اول، ژاکلین کندی در دهه 1960 تجسم یافت. او با استفاده از عینک آفتابی بزرگ، سبکی را رایج کرد که اکنون jakie o نامیده می‌شود که هنوز هم رایج است.

عینک آفتابی زنانه مناسب منحنی، گرد یا چشم‌گربه‌ای است که ویژگی‌های زاویه‌دار فرد را تکمیل می‌کند.
از طرف دیگر، مردان ترجیح می‌دهند بر ظاهر فکی قوی تأکید کنند؛ بنابراین، عینک آفتابی با زاویه‌های تیز بهترین گزینه برای این نوع صورت است.

صورت مثلثی

صورت مثلثی‌ها دارای پیشانی پهن و چانه باریکی هستند. در زنان به‌صورت مثلثی صورت قلبی نیز گفته می‌شود. عینک آفتابی با قاب چشم‌گربه‌ای یا با لبه‌های کاملاً گرد انتخاب خوبی برای این نوع صورت است.
عینک‌های آفتابی با لبه زیرین پهن‌تر و فاقد هرگونه خط مستقیم در قسمت بالای آن برای زنان و مردان بسیار مناسب هستند.

صورت مثلثی
صورت مثلثی

صورت مستطیلی

از عینک‌های سایز بزرگ بیشتر برای این نوع صورت‌ها استفاده می‌شود که دارای لنزهای گرد یا مستطیلی با قاب ضخیم هستند.

صورت گرد

صورت گرد چهره‌ای است که بیشترین انحناها را به چشم می‌آورد؛ بنابراین قاب عینک باید ترجیحاً گوشه‌دار و محدود باشد و فریم باریک داشته باشد.

صورت بیضی

صورت بیضی‌شکل منحنی‌هایی ملایم و گرد دارد. برای این‌گونه صورت می‌توان تقریباً هر سبک عینک آفتابی انتخاب کرد. ولی بهتر است عینک آفتابی را انتخاب کنید که صورت را از ابروها گونه بپوشاند.

توجه به‌راحتی و مراقبت از چشم

در یک روز بدون ابر و آفتابی نور خورشید می‌تواند باعث ناراحتی و حواس‌پرتی به‌خصوص هنگام رانندگی شود. خوشبختانه در دهه‌های اخیر لنز‌هایی به رنگ کهربایی که نور آبی اضافی منعکس‌شده توسط ابرهای کم ارتفاع را فیلتر می‌کنند تولیدشده و برای همه قابل‌دسترس هستند. آن‌ها دید متعادل و واضح‌تری از جاده به رانندگان می‌دهند.

توجه به جنس قاب یا بدنه‌ی عینک

یکی دیگر از موارد راهنمای خرید عینک آفتابی توجه به جنس قاب است. برای خرید یک عینک آفتابی جدید انتخاب جنس قاب نقش مهمی دارد زیرا دوام عینک آفتابی تا حد زیادی به آن بستگی دارد. این بدنه شکل اصلی طرح را ترسیم می‌کند و همچنین به قاب نگه‌دارنده لنزها تبدیل می‌شود. همچنین محل قرارگیری عینک آفتابی را بر روی صورت است. قاب‌های عینک آفتابی می‌توانند از مواد فلزی، نایلونی یا حتی پلاستیکی ساخته شوند.

جنس قاب یا بدنه‌ی عینک
جنس قاب یا بدنه‌ی عینک

اصل بودن عینک نیز بسیار مهم است. مطالعه مقاله چگونه عینک اصل را تشخیص دهیم؟ را از دست ندهید.

عینک آفتابی فریم فلزی

عینک‌های آفتابی ساخته‌شده با قاب فلزی محکم اما سفت‌وسخت هستند. در صورت فشار آمدن روی آن‌ها به‌راحتی خم می‌شوند. بااین‌حال، اگر فشار زیادی وارد شود، ممکن است به‌طور دائمی خم شوند یا حتی بشکنند.

عینک آفتابی فریم نایلون

قاب‌های نایلونی محکم، سبک و انعطاف‌پذیر و بادوام هستند. به خاطر همین ویژگی‌ها برای اکثر عینک‌های ورزشی مانند اسکی و ورزش‌های آبی از این جنس استفاده می‌کنند.

عینک آفتابی با قاب پلاستیکی

قاب‌های پلاستیکی سبک، محکم و نیمه منعطف هستند. روی پل و گوشواره‌های قاب عینک آفتابی یک پوشش لاستیکی وجود دارد که اجازه می‌دهد عینک آفتابی به‌خوبی روی صورت شما قرار بگیرد. عینک آفتابی پلاستیکی در رنگ‌های زنده و شاد و فلورسنت وجود دارند.

توجه به مواد لنز

مواد لنزهای عینک آفتابی نیز یکی دیگر از مواردی است که در راهنمای خرید عینک آفتابی بهتر است به آن توجه کرد. این مواد عبارت‌اند از شیشه، پلاستیک یا پلی کربنات. نوع ماده استفاده‌شده می‌تواند کیفیت دید را بسیار تحت تأثیر قرار دهد.

لنزهای شیشه‌ای

شیشه از زمان‌های قدیم برای ساخت لنز استفاده می‌شد. شیشه دید واضحی را ارائه می‌دهد و می‌تواند به‌صورت سفارشی ساخته شود تا دید درستی به شما بدهد. لنزهای شیشه‌ای کمی سنگین‌تر از لنزهای پلاستیکی یا پلی کربنات هستند.

لنزهای پلاستیکی

این لنزها سبک و بادوام هستند. لنزهای پلاستیکی در بیشتر مارک‌های مطرح موجود هستند اما به‌راحتی می‌توانند خط بردارند.

لنزهای پلی کربنات

این لنزها نسبت به شیشه و پلاستیک مقاوم‌تر هستند برای همین در عینک‌های ورزشی نیز از این نوع لنزها استفاده می‌شوند.

لنزهای پیشرفته عینک آفتابی

جهت افزایش کیفیت دید در عینک‌های آفتابی قابلیت‌های جدیدی در لنزهای آن‌ها به‌کار برده می‌شود که چند مورد از آن‌ها در مقاله‌ی راهنمای خرید عینک آفتابی بررسی می‌کنیم.

لنزهای پیشرفته
لنزهای پیشرفته

لنزهای آینه‌ای

آن‌ها دارای سطح آینه‌ای هستند که قابلیت منعکس کردن نور رادارند. آن‌ها اشعه‌های مضر خورشید را فیلتر کرده و باعث ارائه دید مناسبی به شما می‌شود. این نوع لنزها در رنگ‌های متنوعی تولیدشده‌اند.

لنزهای مقاوم در برابر خراش

بیشتر لنزهای پلاستیکی و پلی کربناتی را با مواد مقاوم در برابر خراش پوشش می‌دهند تا از دوام بیشتری برخوردار شوند.

لنزهای ضد انعکاس

لنزی که با روکش ضد انعکاس پوشش داده‌شده باشد، امکان انتقال نور بیشتر از طریق لنز را فراهم می‌کند. این نوع لنز می‌تواند از تابش خیره‌کننده کاسته و وضوح تصویر را بهبود ببخشد.

لنزهای با کنتراست بالا

لنزهای نارنجی و لنزهای آفتابی زرد فیلتر تصفیه کنتراست را ارائه می‌دهند. لنزهای با کنتراست بالا باعث کاهش تابش خیره‌کننده و شدید نور می‌شوند.

لنزهای فتو کروماتیک

به آن‌ها لنزهای انتقالی نیز گفته می‌شود. این لنزها به‌طور خودکار با نور در محیط‌های اطراف تنظیم می‌شوند، درنتیجه باعث کاهش تابش خیره‌کننده و بهبود وضوح دید می‌شوند.

لنزهای گرادیان

رنگ این لنزهای شیب‌دار از رنگ روشن تا تیره در سراسر لنز متغیر است تا ظاهری کاملاً مات و مبهم داشته باشند.

توجه به رنگ لنز

عینک‌های آفتابی در انواع رنگ‌ها و سایه‌های تیره ساخته می‌شوند. رنگ عینک آفتابی را باید به‌گونه‌ای انتخاب کنید که به لباس‌های شما بیاید. انواع رنگ‌های لنز که معمولاً استفاده می‌شوند عبارت‌اند از:

  • لنزهای آفتابی خاکستری: آن‌ها شدت نور را بدون تغییر در رنگ فیلتر می‌کنند.
  • لنزهای آفتابی قهوه‌ای و سبز: این رنگ از لنزها برخی از کنتراست‌ها را با حداقل تغییر در رنگ ارائه می‌دهند.
  • لنزهای آفتابی نارنجی و زرد: بیشترین کنتراست رنگ و درک عمق رادارند.
  • لنزهای بی‌رنگ: آن‌ها شدت نور را کم نمی‌کنند اما چشم‌ها را از اشعه ماورا بنفش محافظت می‌کنند.
راهنمای خرید عینک آفتابی
رنگ لنز

استفاده از کرم ضد آفتاب نیز برای محافظت از پوست لازم است. به‌همین‌منظور پیشنهاد می‌کنیم مقاله راهنمای خرید کرم ضد آفتاب را مطالعه کنید.

سبک عینک آفتابی

متناسب با هر فعالیت و سبک زندگی یک عینک آفتابی خاص وجود دارد. برخی از سبک‌های محبوب موجود در بازار را بررسی می‌کنیم تا بتوانید در راهنمای خرید عینک آفتابی بهترین نوع عینک را برای خودتان انتخاب کنید.

عینک آفتابی خلبانی

این عینک‌های آفتابی دارای لنزهای بزرگ و سیاه و معمولاً دارای قاب فلزی هستند. این نوع عینک‌ هم برای آقایان و هم برای خانم‌ها قابل‌استفاده است.

عینک آفتابی دو کانونی

در اواسط دهه چهل بیشتر افراد برای خواندن کتاب و همچنین مشاهده راحت اجسام دور یا رانندگی، باید از لنزهای دو کانونی استفاده می‌کردند. عینک آفتابی دوکانونی شامل یک بخش بزرگنمایی است که در قسمت پایین لنز تعبیه‌شده است تا به مطالعه، کار با رایانه و سایر کارهای از این دسته کمک کند.

عینک آفتابی مناسب رانندگی

آن‌ها دارای لنزهای کنتراست بالا هستند تا تصویری واضح با دید خوب ارائه دهند. ازجمله مارک‌های مشهور عینک آفتابی رانندگی Maui Jim، Serengeti و Persol هستند.

عینک آفتابی ورزشی

بسیاری از عینک‌های آفتابی بسته به نوع ورزشی که نیاز به عینک آفتابی دارد موجود هستند. از عینک‌های آفتابی مقاوم در برابر آب برای ورزش‌های آبی و از عینک‌های آفتابی بسیار سبک و با چسبندگی مناسب برای صخره‌نوردی استفاده می‌شود. از مارک‌های معروف می‌توان به عینک آفتابی Oakley، Arnette و Native اشاره کرد.

ورزشی
عینک آفتابی ورزشی

مراقبت از عینک آفتابی

پس از مطالعه در مورد راهنمای خرید یک عینک آفتابی، باید پس از خرید عینک مناسب جهت مراقبت از لنزها و قاب نکاتی را رعایت کرد. در ادامه به چند نکته مفید که به شما کمک می‌کند تا مدت‌ها از عینک آفتابی خود به‌خوبی نگه‌داری کنید اشاره‌شده است.

جعبه محافظ

عینک آفتابی شما هرچقدر هم که گران باشد نشکن نیستند. جعبه محافظ از عینک شما نهایت محافظت را انجام می‌دهد. جعبه عینک آفتابی شما را از گردوغبار، آب و همچنین سقوط تصادفی و نشستن روی عینک نجات می‌دهند. اما ایراد بزرگ جعبه، اندازه بزرگ و ساختار غیرقابل انعطاف آن است که فضای زیادی را اشغال می‌کند.

خانم‌ها می‌توانند آن را در انواع مختلف کیف‌های زنانه جای دهند اما آقایان نمی‌توانند آن را در جیب خود بگذارند.
محافظ‌های پارچه‌ای نیز تا حدودی از عینک شما در برابر خراش و خط افتادن محافظت می‌کند؛ بنابراین، اگر ذاتاً وسواسی و محتاط هستید و بااحتیاط از عینک آفتابی خود استفاده می‌کنید، این محافظ‌ها می‌توانند برای شما مناسب باشند.

عیب بزرگ این محافظ‌ها این است که از عینک در برابر آسیب‌های مکانیکی نمی‌توانند محافظت کنند اما مزیت این محافظ‌ها این است که قابل‌انعطاف هستند و می‌توانید آن‌ها را راحت در کیف خود جا داده و با خود حمل کنید.

مراقبت از لنز

هرچقدر که در نگهداری عینک آفتابی خود کوشا باشید بازهم لنزهای عینک آفتابی کثیف و هم چرب می‌شوند. به همین دلیل بسیار مهم است که بدانید چگونه آن‌ها را تمیز نگه‌دارید.

خودداری از استفاده کردن از پارچه

سعی نکنید عینک خود را با یک‌تکه از لباس خود پاک‌کنید. این روش نه‌تنها بی‌اثر است، بلکه به‌طور بالقوه مضر است. حتی لباس‌های نخی هم برای این کارمناسب نیستند چه برسد به لباس‌های پشمی! الیاف مصنوعی بدترین موادی هستند که می‌توانید برای تمیز کردن لنز عینک از آن‌ها استفاده کنید.

استفاده از پارچه‌های میکرو فیبر

عینک آفتابی را فقط با پارچه میکرو فیبر که مخصوص تمیز کردن عینک ساخته‌شده‌اند تمیز کنید. این نوع پارچه بسیار نرم است و گردوغبار عینک شما را به‌راحتی پاک می‌کند. فقط قبل از پاک کردن عینک از تمیز بودن پارچه مطمئن شوید.

زمانی که پارچه کثیف و چرب شد، آن را با دست بشویید. وقتی پارچه با شستشوی مکرر زبر و پوسته‌پوسته شد باید آن را عوض کنید و به‌هیچ‌عنوان دیگر از آن استفاده نکنید زیرا ممکن است باعث آسیب رساندن به لنزهای عینک شود.

استفاده از لوازم مخصوص تمیز کردن عینک

لوازم تمیز کردن مخصوص زیادی در بازار موجود است که به‌طور خاص برای عینک آفتابی طراحی‌شده‌اند. آن‌ها به‌صورت دستمال مرطوب یا کیسه‌های پارچه‌ای که از قبل مرطوب شده‌اند فروخته می‌شوند.
شاید قیمت آن‌ها نسبتاً بالا باشد اما بسیار کاربردی و حرفه‌ای هستند. پارچه‌های مرطوب بسته‌های جداگانه‌ای دارند که می‌توانید آن‌ها را درون کیف خود قرار دهید.

مراقبت از قاب عینک

قاب‌های عینک آفتابی کاملاً محکم هستند و می‌توانید سال‌ها از آن‌ها استفاده کنید. حساسیت آن‌ها نسبت به لنزها کمتر است و بدون نگرانی از آسیب دیدن، می‌توان آن‌ها را تمیز کرد. تنها مشکل قاب‌ها این است که پیچ‌های آن‌ها باگذشت زمان شل می‌شوند. این پیچ‌های کوچک در لبه‌های عینک آفتابی قرار دارند. شما باید آن‌ها را به‌صورت دوره‌ای سفت کنید. اگر خیلی شل شوند و بیفتند، کل عینک آفتابی از هم جدا می‌شود.

از قرار گرفتن طولانی‌مدت عینک آفتابی در معرض نور خورشید و آب‌نمک خودداری کنید. بسیاری از قاب‌ها از پلاستیک یا فلز ساخته‌شده‌اند. پلاستیک به گرما حساس است و فلزات به آب‌نمک واکنش نشان می‌دهند.

خودداری از خرید عینک‌های تقلبی

گرچه اکثر ما علاقه‌ای سرسختانه برای خرید عینک آفتابی طرح Prada یا Ray-ban داریم، اما باید مراقب عینک‌های جعلی و تقلبی باشیم زیرا استفاده طولانی‌مدت از چنین عینک‌های آفتابی ارزان می‌تواند مشکلاتی مانند سردرد، دید کم و آستیگماتیسم را در ما ایجاد کنند.

خودداری از خرید عینک‌های تقلبی
خودداری از خرید عینک‌های تقلبی

چگونه می‌توان عینک آفتابی اصل را شناسایی کرد؟

در این قسمت نکات کلیدی در تشخیص عینک آفتابی اصل را برای شما بیان می‌کنیم.

برچسب شماره مدل عینک

این برچسب شماره مدل، نوع لنز و عرض لنز را نشان می‌دهد. این شماره روی جعبه باید با اطلاعات چاپ‌شده روی پل و بازوهای عینک مطابقت داشته باشد.

کاغذ معرفی عینک

یک کاغذ معرفی کوچک با تمام وسایل جانبی در کنار عینک آفتابی اصلی وجود دارد. به کیفیت کاغذ به‌خوبی توجه کنید. در این کاغذ محتوای خوبی با اطلاعات مربوط به عینک آفتابی وجود دارد. در چاپ نباید هیچ‌گونه اشتباه دستوری، املایی و حروف نویسی وجود داشته باشد.

لاستیک روی گوش و قطعات بینی

به یاد داشته باشید که محصولات معتبر هرگز کیفیت را تحت تأثیر قرار نمی‌دهند. لاستیک عینک باید از کیفیت خوبی برخوردار باشد. آن‌ها باید انعطاف‌پذیر اما بادوام باشند و احساس شکنندگی، لغزندگی و یا جدا شدن آسان نداشته باشند.

بعضی‌ها به‌اشتباه فکر می‌کنند استفاده از عینک آفتابی فقط مخصوص تابستان است اما باید این نکته را مدنظر قرار بدهید که اشعه‌ مضر موجود در نور خورشید همیشه وجود دارد پس استفاده از عینک آفتابی محدود به فصل خاصی از سال نمی‌شود.

ویژگی‌های لنز

یکی از معدود اصطلاحاتی که اکثر مردم در مورد عینک آفتابی می‌شناسند اشعه ماورا بنفش است؛ یعنی تابشی که از خورشید می‌آید و به چشم ما آسیب می‌زند. امروزه تقریباً همه عینک‌های آفتابی از اشعه ماورا بنفش محافظت کامل می‌کنند، اما آنچه در مورد عینک آفتابی خود باید دنبال آن باشید شاخص محافظت خوانده می‌شود که از صفر به چهار درجه‌بندی می‌شود.

شاخص محافظت به توانایی فیلتر کردن لنز اشاره دارد و نشان می‌دهد که لنزهای آفتابی چه مقدار نور را از خود عبور می‌دهند. درجه صفر یک لنز واضح یا کمرنگ 80-100 درصد است، درحالی‌که درجه چهار برای یک لنز بسیار تاریک است که فقط 3-8 درصد نور را از خود عبور می‌دهد.

کلام آخر

چشم‌های ما از مهم‌ترین اعضای بدن ما هستند. با خرید یک عینک آفتابی مناسب می‌توانیم از آن‌ها در برابر اشعه مضر و نور شدید محیط محافظت کنیم. در این متن سعی کردیم یک راهنمای خرید عینک آفتابی به شما ارائه دهیم تا بتوانید مناسب‌ترین نوع عینک آفتابی را برای خودتان تهیه کنید.

فراموش نکنید که اپلیکیشن واسط کالا مناسب‌ترین گزینه برای خریدوفروش گوشی هوشمند و سایر کالاهای دست‌دوم شما با نازل‌ترین قیمت‌ها است. از اینکه با واسط کالا همراه بودید سپاسگزاریم.

منبع:
productok.com

تبلیغات
vasetpet-content

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *