راهنمای خرید لوازم آرایشی

راهنمای خرید لوازم آرایشی

انتخاب و خرید لوازم آرایشی یکی از مهم‌ترین اصول تأثیرگذار در زیبایی و مراقبت از پوست است. استفاده از وسایل آرایشی نامرغوب و نامناسب برای پوست خطرناک است. این مسئله ممکن است باعث بروز حساسیت‌های پوستی، خشکی، قرمزی و ایجاد چین‌وچروک و لکه شود! بنابراین خرید لوازم‌آرایش با کیفت بسیار مهم است.
در بازار لوازم‌آرایش‌های متنوع با مارک‌های مختلف وجود دارد. شما باید دقت کنید تا بهترین و باکیفیت‌ترین لوازم را انتخاب کنید. ما در مقاله راهنمای خرید لوازم آرایشی برای شما نکاتی آورده‌ایم تا با رعایت آن‌ها بتوانید بهترین‌ها را انتخاب کنید.

راهنمای خرید لوازم آرایشی چشم

در خرید لوازم آرایشی چشم بسیار دقت کنید؛ زیرا چشم عضو بسیار مهمی است و هر آسیبی به آن می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری داشته باشد.

خط چشم

در راهنمای خرید لوازم آرایشی ذکرشده که بهتر است برای آرایش چشم در مهمانی‌های شب از خط چشم مایع و برای آرایش روزمره از یک مداد چشم استفاده کنید.

بهتر است یک مداد چشم که هم مناسب استفاده داخل چشم و هم خارج از چشم باشد تهیه کنید. استفاده از خط چشم‌های مویی امکان کشیدن خط چشم‌های ظریف‌تری به شما می‌دهد.

خط چشم ژله‌ای سیاه‌ترین نوع خط چشم است. این خط چشم هم به‌صورت جعبه‌ای و هم مدادی وجود دارد. خط چشم مدادی در دو نوع ساده و ضد آب موجود است. خط چشم ضد آب دوام بیشتری دارد و با عرق کردن از بین نمی‌رود. خط چشم‌های مایع در دو مدل عرضه می‌شوند. این دو مدل شامل واترپروف و معمولی وجود می‌شود. نوع ضد آب یا واترپروف آن برای مدت طولانی‌تری دوام دارد.

خط چشم در رنگ‌های مختلف مثل مشکی، ارغوانی، قرمز، سبز، آبی، نقره‌ای و طلایی وجود دارد که شما می‌توانید برحسب رنگ لباس و چشمتان از آن‌ها در مهمانی‌ها استفاده کنید. قبل از استفاده به شما توصیه می‌شود که مداد چشم خود را بتراشید تا کیفیت بهتر و ماندگاری بیشتری داشته باشد. دقت کنید مداد چشم‌هایی با سری‌های نرم و باکیفیت بالا بخرید.

خط چشم
زدن خط چشم

ریمل

در این قسمت از راهنمای خرید لوازم آرایشی نکات خرید ریمل را بررسی می‌کنیم. ریمل یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین لوازم‌آرایش است. شاید اگر شما از بسیاری از مردم بخواهید نام یکی از مواد آرایشی را که بدون آن نمی‌توانند زندگی کنند را نام ببرند، سریع و با اعتمادبه‌نفس پاسخ می‌دهند: یک پاک‌کننده، مرطوب‌کننده و ریمل! برای اکثر ما مژه‌های بلند، پر و فر نمادی از زیبایی است. بااین‌وجود همه ریمل‌ها مثل هم نیستند. شما نمی‌توانید مژه‌های رؤیاهایتان را بدون ابزار مناسب به دست آورید! بنابراین دقیقاً چگونه باید بفهمید که کدام ریمل را انتخاب ‌کنید؟

ریمل‌ها انواع مختلفی دارند مانند، ریمل پودری که به‌صورت پودر است و مژه‌های شمارا مانند مژه مصنوعی زیبا می‌کند. ریمل کرمی حجم و عمق بیشتری به مژه‌های شما می‌بخشد و برای افرادی که مژه‌های بور و نازک دارند مناسب است. این ریمل‌ها ممکن خیلی زود بریزند و زیر چشم شمارا کثیف کنند.

ریمل‌های مایع که از مدل‌های بسیار پرکاربرد ریمل‌ هستند و در دو نوع ضد آب و حلال آب در بازار عرضه می‌شوند. ریمل‌های ضد آب ماندگاری بسیار زیادی دارند و پاک کردن این ریمل‌ها بسیار سخت است و ممکن است مژه‌ها با آن‌ها کنده شوند. ما در راهنمایی خرید لوازم آرایشی به شما توصیه می‌کنیم که از این ریمل کمتر استفاده کنید تا آسیب کمتری به مژه‌های شما برساند!

ریمل
زدن ریمل

نکات مهم انتخاب ریمل

اول‌ازهمه، سه فاکتور خرید مهم وجود دارد که باید در نظر گرفته شود زیرا هر یک از آن‌ها در نوع خود بسیار مهم هستند. پس به این نکات توجه کنید:

شکل برس ریمل

شکل برس ریمل نقش مهمی درنتیجه کار شما دارد. شما باید فکر کنید که می‌خواهید به مژه‌هایتان چه ویژگی ببخشید و با توجه به آن ویژگی برس ریمل خود را انتخاب کنید.

کسانی که می‌خواهند مژه‌هایی حجیم و مشکی داشته باشند باید از برس های ضخیم و پر مو استفاده کنید. کسانی که دارای مژه‌های پرپشت اما کوتاه هستند باید از ریمل‌هایی که برس نازک دارند استفاده کنند. اگر می‌خواهید گوشه مژه‌های چشمتان را بلند و پرپشت کنید تا چشمتان کشیده به نظر برسد باید از برس‌های مخروطی شکل استفاده کنید.

در راهنمای خرید لوازم آرایشی ذکرشده است که اگر می‌خواهید مژه‌های بلند، خوش‌حالت و پرپشت داشته باشید حتماً ریملی با برس خمیده خریداری کنید. همچنین اگر قسمتی از مژه‌هایتان کم‌پشت‌تر است باید از ریملی با برس توپی استفاده کنید تا بتوانید به‌راحتی قسمت‌های خالی را پرکنید.

فرمول

در سال‌های اخیر فرمول‌های ریمل به‌طور فزاینده‌ای ابتکاری شده‌اند. در حال حاضر بسیاری از آن‌ها حاوی عصاره‌های گیاهی هستند که فراتر از زیبایی است. این ریمل‌ها درواقع برای مژه‌ها وظیفه مضاعف دارند و مراقبت را هم انجام می‌دهند.

راهنمای خرید لوازم آرایشی
خرید لوازم آرایشی

پیشنهاد می‌کنیم خواندن مقاله مراقبت از مو را از دست ندهید!

مژه‌های طبیعی شما

حالت مژه‌های شما نقش زیادی در نحوه اعمال و ظاهر ریمل شما دارد. فر دادن مژه‌ها و شانه زدن از طریق آن‌ها برای از بین بردن مژه‌هایی که روی‌هم قرارگرفته‌اند، به یکدست شدن ریمل کمک می‌کند. اگر شما مژه‌های پرپشت اما نازکی دارید بهتر است به سراغ ریمل‌های بلند کننده بروید.

اگر شما دارای مژه‌های بلندی هستید و می‌خواهید با استفاده از ریمل به آن‌ها حجم بدهید از ریمل‌های حجم دهنده استفاده کنید. اگر شما می‌خواهید که هم مژه‌هایتان را بلند و هم به آن‌ها حجم بدهید بهتر است از ریمل‌هایی که نام lash difinig بر روی آن‌هاست استفاده کنید. همچنین اگر می‌خواهید با استفاده از ریمل به مژه‌هایتان حالت دهید، از ریملی با برس خمیده استفاده کنید. اگر می‌خواهید مژه‌هایتان خوش‌حالت باشند و به هم نچسبند از ریمل‌های جداکننده استفاده کنید.

ریمل مژه پایین (EYEKO SKINNY)

ممکن است در راهنمای خرید لوازم آرایشی نام این نوع ریمل را شنیده باشید. شاید این مدل ریمل ضروری نباشد، اما ریمل مژه پایین راهی برای بزرگ‌تر به نظر رسیدن چشم است. این برس ریمل موهای کوتاه دارد. این نوع مدل در واقع مناسب مژه‌های ظریف و نازک پایین چشم است.

ریمل برای فر نشان دادن مژه

نکته مهم در استفاده از این مدل این است که ریمل را در ریشه مژه‌های خود متمرکز کنید. این کار باعث می‌شود نوک مژه سنگین شود و به سمت پایین فر شود. این ریمل مخصوصاً برای فر دادن مژه‌ها طراحی‌شده است. همچنین دارای یک برس مخروطی است.

راهنمای خرید لوازم آرایشی
استفاده از ریمل

ریمل برای بلند نشان دادن مژه

ریمل MISSLYN BOOMBASTIC ریملی مناسب برای بلند نشان دادن مژه است. در راهنمای خرید لوازم آرایشی این نکته بسیار مهم است که برای رسیدن به حداکثر طول، برس ریمل را از ریشه به سمت بالا نوسان دهید.

ریمل برای حجیم‌تر شدن مژه

ریمل مژه STILA HUGE EXTREME LASH یک ریمل مناسب است.
ما همیشه دوست داریم حجم مژه بیشتری داشته باشیم. برس های عریض‌تر ریمل باعث حجیم‌تر شدن مژه‌های شما می‌شود. این ریمل تنها در یک‌لایه حجم ایجاد می‌کند که در طول روز تکان نمی‌خورد.

ریمل برای مژه‌های نرم و سالم

ریمل حجم دهنده RMS ریملی مناسب است. بین اینکه به نظر برسد مژه‌هایی پر و سالم دارید یا شما واقع مژه‌هایی پر و سالم دارید، تفاوتی وجود دارد. خوشبختانه، این ریمل مژه وابرو فرمولی است که هوشمندانه برای انجام هر دو کار طراحی‌شده است.

ریملی با ماندگاری بالا

ریمل EYEKO SPORT یک ریمل فوق‌العاده محسوب می‌شود.
این ریمل ضد آب توانایی تحمل در سخت‌ترین شرایط را دارد. برس خمیده آن برای جداسازی مژه، بلند و کمی فر شدن مژه‌ها بسیار مناسب است.

استفاده از ریمل
استفاده از ریمل با ماندگاری بالا

رنگ ریمل

ریمل‌ها رنگ‌های متفاوتی دارند. علاوه بر مشکی در رنگ‌هایی مانند یاقوتی، قهوه‌ای و ارغوانی در بازار موجود هستند. شما می‌توانید با توجه به سلیقه خودتان یک رنگ را انتخاب کنید. اگر شما چشم و مویی بور و روشنی دارید می‌توانید از ریمل‌های قهوه‌ای‌رنگ استفاده کنید.

نحوه انتخاب کرم پودر

خرید لوازم آرایشی بسیار سخت و انتخاب کرم پودر بسیار سخت‌تر است! کرم پودری که مناسب پوست شما باشد می‌تواند باعث پوشاندن عیوب پوست شود و پوست را زیباتر نشان دهد. انتخاب کرم پودر معضلی است که تشخیص آن به‌تنهایی ممکن است دشوار باشد. کرم پودر، در دو نوع مایع و کرمی وجود دارد.

کرم پودر مایع یکی از رایج‌ترین و محبوب‌ترین مدل کرم پودر است. این نوع بیشتر توسط افرادی باپوست‌های نرمال و خشک استفاده می‌شود و افرادی که دارای پوست چرب هستند باید از نوع فاقد روغن آن (oil free) استفاده کنند.

کرم پودرها به‌طورکلی بافت سنگین دارند و مناسب افرادی باپوست خشک هستند. افرادی که پوستی مستعد جوش‌دارند بهتر است کمتر از کرم پودر استفاده کنند. بنابراین در راهنمای خرید لوازم آرایشی بیشتر از هر چیزی به این نکته اشاره‌شده است که شما باید به نوع و رنگ پوست خود توجه کنید.

پنکیک پودر فشرده‌شده‌ای است که به دو صورت چرب و خشک وجود دارد. شما می‌توانید پنکیک را با استفاده از اسفنج روپوست خود بزنید. کرم پودر بن استیک دارای بافت سنگینی است و برای پوشش عیوب پوست کاربرد دارد.

کرم پودر
استفاده از کرم پودر

توجه به نوع پوست

یک قانون اساسی که باید دنبال کنید این است که از نوع پوست خود شروع کنید. پایه‌های پودر برای پوست‌های چرب، مختلط یا کسانی که ترجیح می‌دهند کرمشان مات باشد، عالی هستند. اگر مبتدی هستید به دنبال پودر بروید.

اگر شما بعد از حمام احساس خارش در پوست صورت خوددارید باید کرم پودری که مناسب پوست خشک است را تهیه کنید. از کرم پودرهای مایع با بیس روغنی استفاده کنید تا چهره و پوست شمارا سرزنده‌ و شاداب‌تر نشان دهد. برای پوست‌های خشک، پایه‌های مایع می‌توانند پوششی کامل‌تر ارائه دهند.

پایه‌های مایع می‌توانند درجه بالاتری از پوشش داشته باشند و حاوی موادی هستند که به پخش شدن رنگ‌دانه‌ها روی پوست کمک می‌کنند. آن‌ها همچنین حاوی مواد مرطوب‌کننده و نرم‌کننده هستند که به آب‌رسانی و لطافت پوست کمک می‌کنند.

اگر منافذ باز و جوش‌های آکنه‌ای با ظاهر براق دارید پوست شما چرب است. کرم پودری برای شما مناسب است که روی آن کلماتی مانند (oil free) و (matt) نوشته‌شده باشد. کرم پودرهای مایع یا جامد که با بیس آب ساخته‌شده باشند برای شما مناسب است.

اگر قسمت T صورت شما که شامل چانه، پیشانی و بینی است چرب باشد و بقیه قسمت‌ها خشک، شما داری پوست مختلط هستید. باید یک کرم پودر مناسب چرب و یک کرم پودر مناسب پوست خشک تهیه کنید. از کرم پودرهای مایع با بیس آب استفاده کنید.

اگر پوست شما نرمال است می‌توانید از هر کرم پودری استفاده کنید. بهتر است در زمستان از کرم پودرهای روغنی و در تابستان از کرم پودرهای سبک‌تر با بیس آب استفاده کنید.

توجه به پوست
توجه به پوست صورت

توجه به رنگ کرم پودر

در راهنمای خرید لوازم آرایشی ذکرشده است که توجه داشته باشید که رنگ کرم پودر بارنگ پوستتان همخوانی داشته باشد. بسیاری از افراد از کرم پودری چند درجه روشن‌تر یا تیره‌تر از رنگ پوستشان استفاده می‌کنند. کرم پودر تیره پوست را کدر نشان می‌دهد و کرم پودر روشن‌تر پوست و چهره را پیرتر نشان می‌دهد.

برای انتخاب رنگ کرم پودر آن را روی پشت دستتان انتخاب نکنید زیرا اختلاف بسیاری بین رنگ پوست صورت باپوست دست وجود دارد. برای انتخاب بهتر است مقدار کمی کرم پودر را روی قسمتی از صورت در نور طبیعی امتحان کنید.

در این قسمت پیشنهاد می‌کنیم که راهنمای خرید کرم ضد آفتاب را نیز مطالعه کنید.

انتخاب رژ لب

یکی از آیتم‌های مورد بحث راهنمای انتخاب لوازم آرایشی انتخاب رژلب مناسب است. رژلب در رنگ‌های مختلف وجود دارد. در انتخاب رژ لب به این نکات توجه کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

رژلب‌ها در سه صورت جامد و مایع و مدادی در بازار موجود است. رژ لب جامد قدیمی‌ترین نوع رژلب است. رژ لب‌های مایع علاوه بر رنگ بخشیدن به لب‌ها آن‌ها را نرم می‌کنند. رژلب‌های مدادی شبیه رژ لب جامد هستند و ظاهری شبیه به مداد دارند.

راهنمای خرید لوازم آرایشی
استفاده از رژ لب

تعیین رنگ پوست

پوست خود را در نور طبیعی بررسی کنید تا رنگ آن مشخص شود. روی پوست اطراف خط فک خود تمرکز کنید.

  • پوست روشن: پوست شما بسیار کم‌رنگ است و خیلی راحت می‌سوزد. ممکن است کک‌ومک و مقداری قرمزی داشته باشید. وقتی زیر آفتاب هستید، می‌سوزید و احتمالاً برنزه می‌شوید.
  • متوسط: به‌راحتی برنزه می‌شوید و به‌طورکلی نمی‌سوزید و پوست حساسی ندارید.
  • برنزه: پوست شما برنز یا زیتونی است. شما حتی در تابستان به‌ندرت می‌سوزید و برنزه می‌شوید.
  • تیره: پوست شما تیره است و هرگز دچار آفتاب‌سوختگی نمی‌شوید. نوهای شما احتمالاً سیاه یا قهوه‌ای تیره است.


به رنگ رگه‌ای داخل مچ دست خود نگاه کنید. این‌یک روش سریع برای فهمیدن اینکه آیا رنگ پوست گرم، خنثی یا سرد دارید، است. رگ آبی یا بنفش نشان می‌دهد که رنگ پوست سرد دارید. رگ سبز به این معنی است که رنگ پوست گرم است.

اگر در تصمیم‌گیری در مورد آبی یا سبز بودن رگ‌هایتان مشکل‌دارید، احتمالاً رنگ پوست خنثی دارید و می‌توانید رنگ‌ها را از طیف سرد و گرم انتخاب کنید. افرادی که پوست زیتونی دارند معمولاً ته رنگی خنثی دارند.

انتخاب رنگ مناسب

رنگی پیدا کنید که یک تا دو درجه عمیق‌تر از رنگ لب طبیعی شما باشد. برای آزمایش اینکه رنگ رژ به رنگ طبیعی لب شما چقدر نزدیک است، رژ لب را فقط به لب پایین خود بمالید. آن رنگ را با لب بالایی خود مقایسه کنید.

رژ لب
انتخاب رنگ مناسب رژ لب

تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید لب‌های شما کوچک‌تر یا بزرگ‌تر به نظر برسند. رنگ‌های تیره در حقیقت باعث می‌شوند که لب‌های شما کوچک‌تر به نظر برسند، درحالی‌که رنگ‌های روشن می‌توانند براقیت را اضافه کنند.
رژ لب بارنگ مات همچنین می‌تواند باعث نازک‌تر به نظر رسیدن لب‌ها شود، درحالی‌که رژهای براق باعث بزرگ‌تر شدن آن‌ها می‌شود.

نکات مهم

  • اگر پوستی روشن دارید، رنگ صورتی روشن، مرجانی، هلویی یا بژ را امتحان کنید.
  • اگر پوست متوسطی دارید، رنگ‌های رز گلد و مسی امتحان کنید.
  • اگر پوست برنزه‌ای دارید، سعی کنید از قهوه‌ای و بنفش خودداری کنید و به دنبال رنگ‌هایی با ته رنگ نارنجی بروید.

نحوه خرید رژ لب

قبل از خرید رژ لب، آن را امتحان کنید. تستر را باکمی الکل تمیز کنید و از یک برس یا یک پنبه استفاده کنید تا رنگ آن را به لب‌های خود بمالید. اگر نمی‌خواهید رژ لب تستر را به دهان خود بزنید، آن را روی نوک انگشتان خود امتحان کنید. نوک انگشتان شما نسبت به مچ دست یا کنار دستتان به رنگ لب نزدیک‌تر است.

کلام آخر

به پایان این مقاله رسیدیم. امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید. فراموش نکنید که اپلیکیشن واسط کالا مناسب‌ترین گزینه برای خریدوفروش کالاهای دست‌دوم شما با نازل‌ترین قیمت‌ها است. از اینکه با واسط پت همراه بودید سپاسگزاریم.

منابع:

beautybay.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *