ترکیب رنگ لباس زنانه

ترکیب رنگ لباس زنانه

رنگ‌ها با ترکیب شدن می‌توانند ظاهر لباس شما را درست کنند یا از بین ببرند! بنابراین، طبیعی است که هنگام امتحان ترکیب رنگ لباس زنانه کمی سردرگم شوید. این بدان معنا نیست که شما باید لباس‌های یکرنگ و ساده از بپوشید. در اینجا، ما برای شما انواع مختلفی از ترکیب رنگ‌ها را ارائه می‌دهیم که پوشش شما را زیباتر می‌کنند.

این ایده‌های شیک نحوه ترکیب کردن رنگ‌های گوناگون را به شما آموزش می‌دهند. در این مقاله انواع ترکیب رنگی که می‌خواهید آن‌ها را امتحان کنید آورده شده است. با واسط پت همراه باشید.

ترکیب رنگ

ترکیب کردن ته رنگ‌ها و رنگ‌های خنثی سبک می‌تواند سخت و دشوار باشد. اگر بتوانید یک ترکیب مناسب را به وجود بیاورید یک ظاهری شگفت‌انگیز بین دوستان خود خواهید داشت.

ترکیب رنگ لباس زنانه
ترکیب کردن رنگ ها

اگرچه روند مد معمولاً به شما توصیه می‌کند که از حفظ همان طرح رنگ از سرتاپا جلوگیری کنید، اما این‌یکی از مواردی است که لازم نیست طبق قوانین بازی کنید. خواندن مقاله زیر را برای داشتن ظاهری جذاب‌تر را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

ست کردن کفش با لباس

تداخل رنگ‌ها

اگر رنگ‌ها را هنگام ترکیب رنگ لباس زنانه درست ترکیب نکنید، ممکن است باهم تداخل داشته باشند.

هر دورنگ متضاد و مکمل می‌توانند به‌خوبی باهم کار کنند، اما شما باید هم‌ شدت و هم ملایم بودن آن‌ها را با یکدیگر مطابقت دهید. بااین‌حال، اگر با عمق رنگ مطابقت داشته باشید، می‌تواند راحت‌تر باشد.

چه رنگ‌هایی باهم ترکیب می‌شوند؟

هر دورنگ متضاد و مکمل به‌خوبی باهم ترکیب می‌شوند. زرد و سبز دارای حالتی بهاری درخشان هستند. اگر به دنبال یک ترکیب رنگی کلاسیک هستید، سراغ قرمز و آبی بروید.

بااین‌حال، اگر می‌خواهید مرزها را کنار بزنید، نارنجی و سیاه، بنفش و مرجانی یا برنزه و مارون را امتحان کنید. هرکدام به روشی در ترکیب رنگ لباس زنانه منحصربه‌فرد باورنکردنی به نظر می‌رسند. سایه‌های روشن نیز به‌خوبی باهم ترکیب می‌شوند. در آخر اینکه، اگر سایه‌های روشن بیشتر وفق مراد شما هستند، برای یک ظاهری زیبا، بنفش و سفید یا خاکستری و صورتی کم‌رنگ را انتخاب کنید.

تمرکز روی رنگ‌ها

ما در مطلب ترکیب رنگ لباس زنانه در مورد رنگ‌ها بحث می‌کنیم، نه صحت تصویرگری یا رسمیت. این محتوا شامل نمادهایی است که نمایانگر ظاهر شما (بلوز، شلوار، دامن، کفش و…) هستند. اعتماد کنید که این ترکیب‌ها خوب به نظر می‌رسند. از تخیلاتتان استفاده کنید.

مطالعه مقاله تزیین کفش را از دست ندهید.

آزمایش کردن

برای به وجود آوردن یک ترکیب رنگ لباس زنانه شیک به کمد خود سر بزنید، وسایل مشابه را چک کنید و آن‌ها را برای خود کنار هم قرار دهید تا ببینید چطور به هم می‌آیند و یک ترکیب خوب را به نمایش بگذارید. این کار خیلی راحت‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید.

سر زدن به کمد
سر زدن به کمد و انتخاب لباس ها

برای ست کردن بهتر لباس‌ها، مقاله چگونه لباس ست کنیم؟ را از دست ندهید.

سفید

اگر رنگ اصلی سفید باشد، بیشتر بارنگ سیاه مطابقت دارد. همچنین می‌توانید رنگ سفید را با سایه‌های روشن یا تیره ترکیب کنید.

رنگ بژ

رنگ‌های مشکی، مارون، قرمز و سبز بارنگ بژ کاملاً مطابقت دارند و ترکیب رنگ لباس زیبایی را می‌سازند.

خاکستری

تمام رنگ‌های کمرنگ و روشن و همچنین رنگ‌های قرمز مایل به آبی، آبی روشن، قرمز، سبز با خاکستری ترکیب می‌شوند. وقتی خاکستری‌ رنگ اصلی باشد به‌خوبی در ترکیب رنگ لباس زنانه ظاهر می‌شود.

آبی آسمانی

همه سایه‌های تیره به‌خصوص رنگ‌های قرمز، سبز، صورتی، بنفش، خاکستری، سبز جنگلی، نعناعی، سفید و قرمز با سایه‌های آبی روشن بسیار خوب ترکیب می‌شوند.

رنگ صورتی

بهترین ترکیب رنگ لباس برای صورتی شامل خاکستری، کبالت، مشکی، بنفش روشن و آبی تیره یا سرمه‌ای است.

زرد

مشکی، قهوه‌ای، قرمز، خاکستری و سرمه‌ای یا آبی آسمانی بارنگ زرد بهترین گزینه ترکیب رنگ لباس زنانه هستند.

نارنجی

سفید، زرد، سیاه و سبز ترکیبات خوبی برای نارنجی هستند. رنگ‌های سرمه‌ای، بژ شنی، سبز ارتشی و بنفش از دیگر رنگ‌های مناسب نارنجی هستند.

نارنجی
ترکیب نارنجی با رنگ های دیگر

انتخاب رنگ‌های مکمل

رنگ‌هایی را انتخاب کنید که مکمل یکدیگر باشند.
در ابتدا ایجاد ترکیبات رنگی برای لباس‌ها بسیار دشوار به نظر می‌رسد، اما همین‌که سعی کنید رنگ‌هایی را که بارنگ پوست شما مطابقت دارد ترکیب کرده و مطابقت دهید، به نتیجه دلخواه می‌رسید. در کمترین زمان و درخشان ترین و جسورانه‌ترین ترکیب‌های رنگی را با اطمینان امتحان خواهید کرد. در ادامه برای شما انواع ترکیب رنگ لباس زنانه مناسب را برای شما شرح می‌دهیم.

سبز و زرد

سبز و زرد در اکثر چهره‌ها بسیار زیبا به نظر می‌رسند. اگر رنگ پوستتان گرم است، بر روی رنگ‌های:

 • خردلی
 • خاکی
 • سبز تیره

تمرکز کنید. اگر خنک هستید، یک لباس را با افزودن زردهای روشن و سبزهای کم‌رنگ ترکیب کنید. برای ایجاد این ترکیب رنگی، سعی کنید یک دامن خاکستری ساده یا یک شلوار جین یک بلوز زردرنگ را همراه کنید.
سپس، یک پیراهن سفید و لوازم جانبی سبز برای ظاهر جدید و روزمره اضافه کنید.

زرد و قهوه‌ای مایل به زرد

برای ظاهری زنانه، برنزه را با زرد ست کنید. این رنگ‌ها در برابر رنگ پوست متوسط به نظر می‌رسند و با سایه‌های نارنجی و خنثی به‌خوبی جفت می‌شوند. اگر روحیه خجالتی ندارید، یک لباس زرد با لوازم جانبی در سایه‌های قهوه‌ای یا یک ژاکت زرد و دامن برنزه بپوشید.

ژاکت زرد را با تاپ سفید ست کنید و ظاهر آن را با دامن یا شلوار برنزه به پایان برسانید.

زرد و آبی

ترکیب رنگ لباس زنانه زرد و آبی جذاب به نظر می‌رسد. ترکیبی از سایه‌های تیره آبی و سایه‌های عمیق زرد نیز بسیار مناسب است.

زرد و آبی
ترکیب رنگ زرد و آبی

آبی کمرنگ و صورتی

هیچ‌چیز بیشتر از بهار به دل همه نمی‌چسبد. صورتی‌های ملایم و آبی ممکن است ظریف به نظر برسند. این ترکیب رنگی عطر و بوی نرم یاس و نسیم گرم بهاری را به شما یادآوری می‌کند.

یک لباس آبی با ترکیب صورتی را برای یک ظاهر روزانه امتحان کنید که بقایای زمستان را ذوب کند. لباس‌های خود را لایه‌لایه کنید و از افزودن ترکیبی از رنگ‌ها خجالت نکشید. این ترکیب رنگ لباس زنانه با یک کفش بی‌نظیر مانند یک کفش سفید به‌خوبی کار می‌کند تا پالت رنگ را یکنواخت کند.
خواندن مطلب زیر را به شما پیشنهاد می‌دهیم.
چگونه لباس انتخاب کنیم

سیاه‌وسفید

این رنگ‌های کلاسیک احتمالاً از قبل در کمد شما وجود دارند و ازآنجاکه ترکیب آن‌ها با همه رنگ پوست بسیار راحت است. می‌توانید از مدل‌های مختلف سیاه‌وسفید مانند:

 • راه‌راه
 • چهارخانه
 • خال‌خالی
 • گل‌‌گلی

و موارد دیگر در هنگام ترکیب رنگ لباس زنانه استفاده کنید.

قرمز و آبی

ترکیب رنگ قرمز و آبی یکی از موردعلاقه های خانم‌ها است. ما عاشق این هستیم که بتوانیم یک شلوار جین را با کت قرمز و پاشنه‌های زیبا و متناسب ترکیب کنیم. این ترکیب رنگ جذاب است و ظاهری زیبا را ایجاد می‌کند.

چه کسی می‌تواند از کنار یک پیراهن راه‌راه کلاسیک برتون عبور کند؟ متناوباً، می‌توانید یک پیراهن سفید زیر کت خود بپوشید تا روشنایی قرمز و کنتراست شلوار جین آبی در ترکیب رنگ لباس زنانه خود برجسته شود.

ترکیب رنگ لباس زنانه
ترکیب رنگ های قرمز و آبی

آبی و فیروزه‌ای

همه رنگ‌ها در یک درجه حرارت به‌خوبی با یکدیگر ترکیب می‌شوند. به‌عنوان‌مثال، سایه‌های گرم آبی و سبز یا سایه‌های سرد و خاموش از همان رنگ‌ها در کنار هم خوب به نظر می‌رسند. آبی را با فیروزه‌ای ترکیب کنید و حال یک تطابق رنگی قدرتمند و روشن دارید.

لزوماً لازم نیست که آن را بارنگ خنثی مانند سفید یا کرم همراه کنید. این‌یکی از آن ترکیباتی است که با لوازم جانبی نقره‌ای و طلایی می‌تواند بسیار زیبا جلوه کند. تخیل شما فقط شما را محدود می‌کند. یک لباس آبی سلطنتی، همراه با یک کفش فیروزه‌ای تخت، بدون توجه به موقعیت مناسب، شما را به یک ترکیب عالی می‌رساند.

سبز و قرمز

سبز و قرمز به هر نسبت بسیار روشن به نظر می‌رسند و به‌حق یکی از متناقض‌ترین ترکیبات رنگی به‌حساب می‌آیند.

نارنجی و آبی

نارنجی و آبی طرح کاملی برای استفاده در تکنیک مسدود کردن رنگ است. شلوار آبی را انتخاب کنید و یک قسمت نارنجی اضافه کنید یا قطعه‌ای را انتخاب کنید که ترکیب کاملی از هر دورنگ را داشته باشد. برای ظاهری باکمی تفاوت، یک ترکیب نارنجی سوخته را بارنگ آبی تیره امتحان کنید.

برای پوشیدن این سایه‌ها، حتماً کفش مناسب را اضافه کنید. یک کفش کاملاً به لباس شما اثر می‌گذارد.

نارنجی و سیاه

این ترکیب رنگی درخشان کاملاً جذاب است.هیچ‌چیز لباس سیاه را بیش از رنگ روشن، پررنگ و نارنجی نشان نمی‌دهد. از پوشیدن شلوار شلوغ روشن خجالت نکشید.

زرد و بنفش

تعداد کمی ترکیبات زرد بنفش را انتخاب می‌کنند. شاید به این دلیل که این ترکیب رنگ لباس زنانه در این رنگ‌ها همیشه توجه را به خود جلب می‌کند و بسیار روشن به نظر می‌رسد.

ترکیب رنگ لباس زنانه
ترکیب رنگ های زرد و بنفش

صورتی و خاکستری

صورتی و خاکستری ترکیب زیبایی است که می‌توانید در تمام طول سال با برخی از لباس‌های متنوع از آن استفاده کنید. در استفاده از این ترکیب رنگ لباس زنانه هیچ محدودیتی وجود ندارد. یک شلوار خاکستری تیره با یک قسمت صورتی ملایم می‌تواند به همان اندازه زیبا به نظر برسد.

بنفش و مرجانی

پوشیدن رنگ بنفش و مرجانی با اعتمادبه‌نفس یک ترکیب رنگ لباس زنانه مناسب برای تابستان را ایجاد می‌کند.

مرجانی برای همه رنگ‌های پوست مناسب است. تاپ مرجانی را که با یک کیف یا کفش بنفش روشن مطابقت دهید و امتحان کنید.

صورتی و شتری

شتری به‌خودی‌خود می‌تواند کمی ملایم باشد، اما وقتی با صورتی ملایم جفت شود، ترکیبی از رنگ به دست می‌آید که درست همانند رنگی روشن است که ظاهر می‌شود.
کت صورتی چرک همراه با کیف‌دستی شتری یا لوازم جانبی شتری بسیار زیبا به نظر می‌رسد و به‌قدری متنوع است که می‌تواند با بسیاری از لباس‌ها ست شود. یک کت صورتی چرک را با لباسی سفید ترکیب کنید و آن را با یک کیف‌دستی شتری و کفش بژ به پایان برسانید تا جلوه ظاهری شما بیشتر شود.

بنفش و سفید

درحالی‌که رنگ سفید با هر رنگی مطابقت دارد، هیچ‌چیز خارق‌العاده‌تر از وقتی‌که با رنگ بنفش جفت شود، به نظر نمی‌رسد. این دو رنگ به‌قدری همه‌کاره هستند که می‌توانید برخی وسایل طلا و نقره را باهم مخلوط کرده و خود را به یک ظاهر شیک تبدیل کنید تا ترکیب رنگ لباس زنانه مناسبی به دست بیاورید.
خواندن مطلب چطور لباس شیک بپوشیم را در این قسمت به شما پیشنهاد می‌دهیم.

ترکیب رنگ لباس زنانه
ترکیب رنگ های بنفش و سفید

چه رنگی بیشتر چشم انسان را به خود جذب می‌کند؟

زرد روشن و قرمز بارزترین رنگ‌ها هستند. رنگ زرد نور زیادی را منعکس می‌کند، بنابراین به‌سرعت جلب‌توجه می‌کند اما می‌تواند چشمان شما را خسته کند. قرمز همچنین به دلیل واکنش عاطفی شدیدی که می‌تواند ایجاد کند برجسته است. بدانید که این یکرنگ قدرتمند است.

ترکیب هر رنگ با طیف‌های مختلف آن

هر رنگی با خود و سایه‌های خاص خود به خوبی ترکیب می‌شود. به‌منظور ایجاد یک ترکیب تک‌رنگ، کافی است یک رنگ را به‌عنوان پایه در نظر بگیرید و با استفاده از سایه‌های تیره یا روشن آن، چیزهایی را در اطراف خود انتخاب کنید.

نکات مهم

 • انتخاب هر لباس را از شلوار شروع کنید.
 • گزینه‌هایی که در لیست تطبیق نیستند هنوز هم می‌توانند کارساز باشند.
 • در استفاده از لباس‌های یکرنگ خودداری کنید.
 • تقریباً هر پیراهن، شلوار و کفش در هر گروه از سه دسته قابل تعویض هستند، بنابراین در این قسمت گیر نکنید.
 • به یاد داشته باشید که هیچ قانون سختی در ترکیب رنگ لباس زنانه وجود ندارد، از این کار لذت ببرید.
 • کنار هم قرار دادن ترکیب‌ رنگ‌های اساسی بسیار آسان است.
ست کردن
ست کردن رنگ ها باهم

کلام آخر

در مورد بهترین ترکیب رنگ‌ لباس زنانه هیچ قانون سخت و سریعی وجود ندارد. امیدواریم این ایده‌ها به شما کمک کند تا بهترین رنگ‌ها را برای کمد لباس خود انتخاب کنید. شما با نصب اپلیکیشن واسط کالا می‌توانید کالاهای موردنیاز خود را خریدوفروش نمایید. از همراهی شما با واسط پت متشکریم!

منبع:
thetrendspotter.net

1 دیدگاه دربارهٔ «ترکیب رنگ لباس زنانه»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *