راهنمای خرید کرم ضد آفتاب

راهنمای خرید کرم ضد آفتاب

شما باید از پوست خود با بهترین ضد آفتاب محافظت کنید. هر ضد آفتاب با دو معیار ارزیابی می‌شود: تغییر در SPF و محافظت در برابر UVA. ما در راهنمای خرید کرم ضد آفتاب نکاتی را ارائه می‌دهیم تا بتوانید مؤثرترین محافظت در برابر اشعه ماورا بنفش را به دست آورید. با واسط پت همراه باشید تا شما را با این محصول محافظت از پوست بیشتر آشنا کنیم.

خواندن مقاله زیر را از دست ندهید.
مراقبت از پوست

شناخت ضد آفتاب

سرطان پوست شایع‌ترین سرطان در ایالات‌متحده شناخته شده است. فواید ضد آفتاب بیشتر از خطرات احتمالی مواد تشکیل ‌دهنده آن است. گفته می‌شود، گزارش‌های نگران کننده زیادی در مورد اثرات سلامتی با مواد شیمیایی ضد آفتاب مانند اکسی بنزون و آووبنزون منتشر شده است.

برخی از کارشناسان نگران هستند که ممکن است این مواد شیمیایی از طریق پوست جذب شوند و منجر به تحریک پوست، اختلالات هورمونی و حتی سرطان پوست شوند. اخیراً، FDA خواستار تحقیق بیشتر در مورد ایمنی و اثربخشی این مواد شیمیایی شده است.

متخصصان می‌گویند شواهد زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد ضد آفتاب از سرطان پوست و سایر اثرات مضر آفتاب محافظت می‌کند، بنابراین مصرف‌کنندگان باید به استفاده از آن بر روی پوست به صورت صحیح در معرض آفتاب ادامه دهند.

آیا باید تنها به ضد آفتاب اکتفا کنید؟

ضد آفتاب تنها یک دفاع ثانویه و جزئی در برابر اشعه ماورا بنفش است. اولین و مهم‌ترین نکته این است که شما خودتان باید سعی کنید در معرض آفتاب در وسط روز قرار نگیرید. اگر بیرون رفتید، یک کلاه لبه پهن، یک پیراهن با بافت متراکم و عینک آفتابی بپوشید.

استفاده از کلاه
استفاده از کلاه در برابر نور خورشید

برخی از متخصصان سرطان پوست نگران هستند که ضد آفتاب‌ها احساس امنیت کاذب را در افراد ایجاد می‌کنند و آن‌ها مدت بیشتری در آفتاب باقی می‌مانند. این واقعیت است که در تعدادی از مطالعات نشان داده شده است. آن را دست کم نگیرید. خود را در معرض اشعه ماورا بنفش آسیب رساننده قرار ندهند. با این حال، این بدان معنا نیست که شما نباید از ضد آفتاب استفاده کنید. فقط باید از محدودیت‌های آن آگاهی داشته باشید و برای محافظت کامل به آن اعتماد نکنید.

نحوه استفاده درست از ضد آفتاب

استرالیا یکی از بالاترین آمار میزان سرطان پوست در جهان را دارد. با هم خواندیم که ضد آفتاب در کنار لباس مناسب، کلاه، عینک آفتابی و جلوگیری از آفتاب در وسط روز نقش مهمی در محافظت در برابر سرطان پوست دارد. وقتی ضد آفتاب به‌درستی استفاده نشود؛ که معمولاً به معنای عدم استفاده کافی از آن یا عدم استفاده آن به‌اندازه کافی است.

ممکن است افراد از محافظتی که انتظار دارند برخوردار نشوند. در همین حال، برخی از مردم نگران هستند که ضد آفتاب به دلیل وجود مواد شیمیایی مختل کننده غدد درون‌ریز یا نانو ذرات، ممکن است در واقع مشکلات سلامتی برای آن‌ها ایجاد کند. ما برخی از مواردی را که باید هنگام انتخاب یکی از آن‌ها دقت کنید، با شما مرور می‌کنیم.

انواع اشعه ماورا بنفش

وقتی در معرض آفتاب قرار دارید، یعنی مستقیم در معرض تابش اشعه ماورا بنفش قرار می‌گیرید؛ که این اشعه‌ها عبارتند از:

UVA

UVA به عمق پوست نفوذ می‌کند و مسئول برنزه شدن است. همچنین باعث پیری پوست، چین و چروک و برخی سرطان‌های پوست می‌شود. UVA در تمام طول سال در ساعات روشنایی در سطحه نسبتاً ثابتی وجود دارد.

UVB

اشعه UVB باعث قرمزی پوست و آفتاب‌سوختگی می‌شود؛ که این مورد مهم‌ترین علت سرطان پوست است. همچنین به برنزه شدن و پیری پوست کمک می‌کند. برخلاف UVA، سطح UVB با توجه به ارتفاع، عرض جغرافیایی، زمان روز و زمان سال متفاوت است. کرم ضد آفتاب با طیف وسیع هر دو اشعه UVA و UVB را مسدود می‌کند.

آفتاب سوختگی
آفتاب سوختگی پوست

SPF به چه منظور است؟

منظور از SPF، اندازه‌گیری نسبی مدت زمان محافظت از ضد آفتاب در برابر آفتاب‌سوختگی است. اما شدت و توزیع طول موج اشعه UVB در طول روز و با توجه به مکان متفاوت است. و مهم نیست که از SPF چه استفاده‌ای می‌کنید، ضد آفتاب باید هر دو ساعت یا بلافاصله هنگامی که از آب خارج می‌شوید دوباره استفاده شود.
شماره SPF هیچ اطلاعاتی در مورد میزان محافظت ضد آفتاب در برابر اشعه UVA به شما نمی‌دهد. به همین دلیل شما باید به دنبال ضد آفتاب با طیف گسترده‌ای باشید که از هر دو نوع UVA و UVB محافظت کند.
با این حال، بدانید که هیچ ضد آفتابی ۱۰۰ درصد از اشعه UVA یا UVB محافظت نمی‌کند.

ویژگی‌های یک ضد آفتاب خوب

البته یک کرم ضد آفتاب خوب علاوه بر داشتن SPF خوب و مناسب بودن با نوع پوست، باید ویژگی‌های دیگری هم داشته باشد، مانند:

 • مقاوم بودن در آب
 • مقاوم بودن در برابر تعریق
 • ماندگاری بالا
 • قیمت مناسب

حساسیت پوستی

ضد آفتاب‌های شیمیایی می‌توانند باعث تحریک و در موارد نادر حتی حساسیت شوند. برخی از موادی که بیشتر آلرژی‌زا هستند عبارت‌اند از: بوتیل متوکسی، دی بنزوئیل متان، اکسی بنزون ، کافور ۴ و متیل بنزیلیدین. اگر کرم ضد آفتاب جدیدی می‌خرید و پوستی حساس دارید، اول روی بازوی خود تست کنید تا ببیند آیا واکنشی دارد یا خیر.

حساسیت پوستی
حساسیت پوستی

به چه مواردی حین خرید کرم ضد آفتاب دقت کنیم؟

برای حداکثر سود برای بدن و پوست خود از ضد آفتاب SPF 50+ استفاده کنید. تمام ضد آفتاب‌های موجود در بازار باید طبق استاندارد تایید شده تست و رتبه‌بندی شوند. بنابراین ارزان‌ترین ضد آفتاب ۵۰+ باید همان محافظتی را داشته باشد که گران‌ترین آن دارد.

یک مزیت ارزان قیمت این است که احتمالاً آزادانه از آن استفاده خواهید کرد. از طرف دیگر، گران‌ترها ممکن است روی پوست احساس زیبایی بیشتری داشته باشند یا حتی آسیب کمتری به پوست شما بزنند. اگر ارزان‌ترها برای شما احساس چربی یا ماسیدگی کنند، ممکن است به همان اندازه باعث دل زدگی شما شوند. در انتخاب اولیه دقت کنید.

انواع مدل‌های کرم‌ ضد آفتاب

در راهنمای خرید کرم ضد آفتاب به چند مدل از کرم های ضد آفتاب می پردازیم. امیدواریم تا این لحظه از بودن با ما لذت برده باشید.

لوسیون و شیر

اکثر ضد آفتاب‌های موجود در بازار به‌صورت شیر و لوسیون ارائه می‌شوند. این مزیته ارزان بودن، کاربرد آسان و خشک نشدن آن است. با این حال، ممکن است احساس چسبندگی یا چربی در پوست شما ایجاد کنند.

کرم‌ها

بسیاری از ضد آفتاب‌ها به دو صورت کرم و لوسیون وجود دارند که در آن مواد یکسان هستند اما قوام آن‌ها متفاوت است. کرم‌ها غلیظ‌تر هستند و به جای بطری در یک تیوپ قرار می‌گیرند.

راهنمای خرید کرم ضد آفتاب
زدن کرم ضد آفتاب روی پوست

ژل

ژل‌ها بر پایه الکل هستند، بنابراین احساس چسبندگی یا چربی در پوست شما ایجاد نمی‌کنند، اگرچه ممکن است اثر خشکی داشته باشند.

اسپری‌ها

اسپری‌ها نیز بر پایه الکل هستند، بنابراین چرب نیستند اما ممکن است پوست شما را خشک کنند. استفاده از آن‌ها آسان است و برای بدن‌هایی که مو دارند بسیار مناسب است؛ اما شما باید از آن‌ها به‌اندازه کافی استفاده کنید. پس مراقب میزان استفاده خود باشید.

پودرها

ضد آفتاب‌های پودری با فرمت نسبتاً جدید، مانند پودر پایه با برس مخصوص زده می‌شوند و بهترین حالت برای مناطق کوچک پوست مانند صورت هستند. خشک و بدون چربی هستند که می‌توانند در طول روز مفید باشند. فقط مطمئن شوید که به‌اندازه کافی استفاده کرده‌اید.

مقاومت در برابر آب

اگر می‌خواهید شنا کنید، به دنبال محصولی بگردید که ضد آب باشد. به‌ عنوان ‌مثال برچسب‌هایی که روی آن‌ها نوشته شده است ۴ ساعت، اما شما نباید گمراه شوید. ممکن است برای مدت زمان طولانی بر روی بدن شما بماند، اما باید برای استفاده بیشتر از آن بیشتر استفاده کنید. بعد از شنا یا ورزش و غیره حداقل هر دو ساعت یک بار از آن استفاده کنید.
برای اینکه چشمان شما بعد از مراقبت به حالت زیبا اولیه بازگردند و گودی آن‌ها رفع شود، خواندن مقاله زیر را به شما پیشنهاد می‌دهیم.
درمان گودی چشم

محافظت در برابر آفتاب

اگر از سایر استراتژی‌ها در برابر آفتاب پیروی کنید، به هر حال شما می‌توانید کرم‌های ضد آفتاب را کمتر استفاده کنید. تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که تنها به ضد آفتاب‌ها اعتماد می‌کنند بیشتر از کسانی که در سایه می‌مانند و آستین‌های بلند می‌پوشند، می‌سوزند.

راهنمای خرید کرم ضد آفتاب
سوختن پوست دست در برابر خورشید

سعی کنید از قرار گرفتن در برابر آفتاب اجتناب کنید یا در هنگام شدیدترین تابش آفتاب در سایه بمانید. (۱۰ صبح تا ۴ بعدازظهر) و در این ساعات لباس مناسب بپوشید. لباس خود را در برابر نور نگه دارید. اگر می‌توانید از طریق آن ببینید، اشعه ماورا بنفش نیز می‌تواند از بین او عبور کند و به پوست شما آسیب بزند.

بهترین کرم ضد آفتاب‌ برای پوست‌های حساس

ذرات اکسید روی یا دی‌اکسید تیتانیوم، منعکس میشوند و اشعه ماورا بنفش را پراکنده می‌کنند. در حالی که هر دو از محافظت طیفی گسترده برخوردار هستند. به‌ طور کلی ایمن‌تر و بهتر از ضد آفتاب‌های شیمیایی هستند، به ویژه برای پوست‌های حساس توصیه می‌شوند.

با این حال، آن‌ها می‌توانند ظاهری شبح گونه به شما بدهند و باعث می‌شود مصرف‌کنندگان یا از آن‌ها اجتناب کنند و یا برای استفاده مؤثر کمتر از مقدار مورد نیاز خود استفاده کنند. لازم است بدانید که فواید اکسید روی و دی‌اکسید تیتانیوم بیشتر از خطرات آن شناخته شده است.

ذرات نانو

فرآیند میکرونایزینگ، با کوچک کردن ذرات فلز تا حد زیادی این مشکل شبح را حل کرده است، اما نگرانی‌های جدیدی ایجاد کرده است. چنین ذرات کوچکی ممکن است در محدوده نانو قرار گیرند که این ذرات نانو ذرات خاص خود را حمل می‌کنند.

راهنمای خرید کرم ضد آفتاب
راهنمای خرید کرم ضد آفتاب

با این حال، تحقیقات تاکنون نشان نداده است که ذرات نانوئه موجود در ضد آفتاب می‌توانند به زیر لایه‌های خارجی پوست نفوذ کنند، مگر اینکه پوست ترک خورده باشد. بعلاوه، تولیدکنندگان می‌توانند ذرات نانو را پوشش دهند تا در ایجاد رادیکال‌های آزاد بالقوه خطرناک واکنش نشان ندهند.

محصولاتی برای کودکان

پوست حدود ۱٪ از مردم نسبت به ضد آفتاب واکنش نشان می‌دهد. برخی از ضد آفتاب‌ها به‌طور خاص برای کودکان نوپا، نوزادان و کودکان به بازار عرضه می‌شوند. ممکن است حاوی مسدود کننده‌های فیزیکی بیشتر و فیلترهای شیمیایی کمتری باشند.

بنابراین ممکن است برای بزرگ‌سالانی که پوست حساس دارند نیز مناسب‌تر باشند. در مورد بهترین گزینه‌ برای شما باید با متخصص پوست مشورت کنید. در رابطه با نوزادتان نیز بهتر است تا ۱۲ ماه اول نوزادان را تا آنجا که ممکن است در معرض آفتاب قرار ندهید.

جایی که شاخص UV 3 یا بیشتر است نوزادتان را نبرید. اگر اجتناب‌ناپذیر است، از کلاه، لباس و سایه‌بان برای محافظت استفاده کنید و از کرم ضد آفتاب به‌عنوان آخرین راه‌حل برای پوشاندن هرگونه پوست محافظت نشده استفاده کنید. استفاده از ضد آفتاب در نوزادان کمتر از شش ماه درست نیست.

خطاهای کوچک در استفاده از ضد آفتاب

بیشتر خرابی‌های ضد آفتاب به دلیل خطای انسانی است. اگر از آن به‌درستی استفاده نکنید، بهترین ضد آفتاب در جهان راهم که داشته باشید آن کاری که باید انجام دهد را نمی‌کند. به مقداری که باید استفاده کنید و زمان هایی که لازم است آن را تمدید کنید دقت داشته باشید.

راهنمای خرید کرم ضد آفتاب
فاسد شدن ضد آفتاب


برای اینکه از بد بویی که در پاهایتان مشاهده میکنید خلاص شوید واسط پت خواندن مقاله زیر را به شما پیشنهاد میدهد.
درمان قطعی بوی بد پا

آیا به‌اندازه کافی از ضد آفتاب استفاده می‌کنید؟

وقتی کرم‌های ضد آفتاب آزمایش می‌شوند، به میزان ۲ میلی‌گرم در سانتی‌متر مربع از پوست امتحان می‌شوند که برابر است با حدود ۳۵ میلی‌لیتر برای بدن بزرگ‌سالان. اما بسیاری از افراد میزان کمتری استفاده می‌کنند که به‌طور قابل‌توجهی اثربخشی را کاهش می‌دهد. عدم استفاده از آن به‌اندازه کافی، عدم استفاده مجدد از آن پس از ساعات مشخص شده، شنا یا ورزش و برخورد ناخواسته آن روی لباس و… نیز می‌تواند از اثر بخشی آن بکاهد.

مقدار صحیح

در خواندن راهنمای خرید کرم ضد آفتاب با نکات ریز و درشتی آشنا شدید. حال با هم اندازه‌ای که باید از آن استفاده کنید را مرور می‌کنیم. به اندازه یک قاشق چای‌خوری برای هر عضو یا قسمتی از بدن؛ یعنی یک قاشق چای‌خوری از لوسیون ضد آفتاب برای صورت و گردن، یک قاشق چای‌خوری برای هر بازو، یکی برای هر ران پا، یکی برای هر ساعد دست و هر ساق پا و یکی برای قسمت سینه و شکم، یکی برای پشت و پشت گردن استفاده می‌شود.

نکات مهم در استفاده از ضد آفتاب

 • ۱۵ تا ۳۰ دقیقه قبل از اینکه در معرض آفتاب قرار بگیرید آن را روی پوست تمیز و خشک قرار دهید تا زمان تعامل با پوست شما فراهم شود. سپس قبل از بیرون رفتن دوباره بزنید.
 • تمام قسمت‌های بدن را که توسط لباس محافظت نمی‌شوند بپوشانید (گوش‌ها، پشت گردن، پشت دست‌ها را فراموش نکنید).
 • آن را به‌طور مساوی استفاده کنید و بیش از حد آن را مالش ندهید. بیشتر ضد آفتاب‌ها به لایه خارجی پوست جذب می‌شوند و نیازی به مالش شدید ندارند.
 • حداقل هر دو ساعت یک بار آن را بازسازی کنید.
 • هر زمان که برای مدت زمان قابل‌ توجهی در فضای باز از منزل خارج می‌شوید، از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.
 • هنگام استفاده آن را تکان دهید. ممکن است دستورالعمل‌ها به شما نگویند که این کار را انجام دهید، اما این کار ایده خوبی است زیرا به توزیع مواد فعال در سراسر ضد آفتاب کمک می‌کند. این کار را قبل از استفاده فراموش نکنید.
راهنمای خرید کرم ضد آفتاب
زدن ضد آفتاب قبل از بیرون رفتن

به‌اندازه کافی استفاده کنید.

۱۵ تا ۳۰ دقیقه قبل از بیرون رفتن از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. صرف نظر از اینکه از چه نوعی استفاده می‌کنید، هر ۲ ساعت بلافاصله دوباره آن را بر روی پوست خود شارژ کنید.

ضد آفتاب‌های اسپری

از ضد آفتاب‌های اسپری با دقت استفاده کنید. FDA گفته است در حال بررسی خطرات استنشاق ضد آفتاب‌های اسپری است. تا زمانی که ما اطلاعات بیشتری کسب نکنیم، متخصصان به ما می‌گویند استفاده از اسپری روی کودکان خودداری کنید و آن‌ها را مستقیماً روی صورت خود اسپری نکنید.
در عوض، ضد آفتاب را روی دست خود اسپری کنید، سپس آن را به‌صورت خود بمالید. اسپری‌ها قابل اشتعال هستند، بنابراین بگذارید قبل از نزدیک شدن به هوای آزاد خشک شوند.
خواندن مقاله راز زیبایی دندان را از دست ندهید.

نکات برجسته‌ی دیگر

 • ضد آفتاب خود را در دمای کمتر از ۳۰ درجه سانتی‌گراد نگهداری کنید. اگر آن را در اتومبیل خود یا در معرض آفتاب بگذارید، ممکن است اثر خود را از دست بدهد.
 • از ضد آفتاب‌هایی که تاریخ انقضا گذشته‌اند استفاده نکنید زیرا ممکن است اثر خود را از دست داده باشند. و ضررهای غیرقابل جبرانی برای شما داشته باشند.
 • ضد آفتاب فقط یک دفاع ثانویه و جزئی است. اول از همه، سعی کنید از قرار گرفتن در برابر آفتاب در وسط روز جلوگیری کنید.

نتیجه پایانی

بر اساس یافته‌های ما و بررسی ضد آفتاب‌ها، اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که پوستتان برایتان از اهمیت زیادی برخوردار است پس داشتن یک ضد آفتاب بسیار خوب مهم است. اگر یک کرم خوب را پیدا نکردید، نتایج مطلب ما نشان می‌دهد که انتخاب ضد آفتاب با مواد شیمیایی فعال و SPF 40 یا بالاتر شانس بیشتری برای دریافت حداقل اشعه‌ها را به شما می‌دهد.

استفاده از ضد آفتاب بهتر از استفاده نکردن از آن است، اما این تنها بخشی از استراتژی هوشمند ضد آفتاب است. ممنون که وقت گذاشتید و تا انتها مطلب راهنمای خرید کرم ضد آفتاب با ما همراه بودید. با سر زدن به اپلیکیشن واسط کالا وسایل مورد نظر خود را خرید و فروش نمایید و کسب درآمد کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

منابع:
consumerreports.org
choice.com.au

2 دیدگاه دربارهٔ «راهنمای خرید کرم ضد آفتاب»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *