خطرناک ترین سگ دنیا

خطرناک ترین سگ های دنیا

سگ‌ها حیوانات وفادار و درعین‌حال خطرناکی هستند. عوامل مختلفی برای سنجش خطرناک ترین سگ دنیا وجود دارد. گاهی اوقات میگویند سگی وحشی‌تر است که آسیب بیشتری به افراد وارد کند. البته همه‌ی سگ‌ها خطرناک نیستند و بسیار مهربان هستند و فقط جنبه‌ی زیبایی دارند.

بااین‌وجود برخی از سگ‌ها در صورت حمله به یک فرد، می‌توانند آسیب‌های جبران‌ناپذیری به او وارد کنند و حتی منجر به مرگ او شوند. البته اگر یک سگ خطرناک و وحشی را به‌عنوان سگ نگهبان انتخاب می‌کنید، باید حتماً تجربه و مهارت لازم را برای تربیت بهترین سگ نگهبان داشته باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید

چرا خطرناک هستند؟

واقعا چرا برخی سگ‌ها خطرناک هستند؟ برخی از سگ‌ها به دلایل خاصی خطرناک تلقی می‌شوند. شدت خطرناک بودن برخی از این سگ‌ها به حدی است که قانون آن‌ها را ممنوع کرده است و نباید آن‌ها را در خانه نگهداری کرد. طبق تحقیقات انجام‌شده، سگ‌ها حملات مرگبار بسیاری داشته‌اند و باعث کشته شدن افراد بسیاری می‌شود.
نژاد سگ‌های پیت بول به‌عنوان خطرناک ترین سگ دنیا مشخص‌شده‌اند. البته نژادهای دیگری نیز وجود دارند اما این سگ آمار کشته‌شدگان بیشتری را ثبت کرده است.

دلایل پرخاشگری

چرا برخی از سگ‌ها پرخاشگر و خطرناک هستند؟ سگ‌ها همیشه خطرناک و پرخاشگر نیستند. اگر اتفاق درونی یا بیرونی باعث پرخاشگری آن‌ها نشود حتی وحشی ترین آن‌ها نیز خطرناک و وحشی می‌شوند. بهتر است قبل از خرید یک سگ موارد زیر را بخوانید تا یک سگ به شما صدمه نزند.

دلایل پرخاشگری
دلایل پرخاشگری
  • برخی از سگ‌ها ماهیت تهاجمی دارند.
  • نژادهای متفاوت هر سگ
  • مشکلاتی که اطرافیان برایشان به وجودمی آورند و باعث ترس و هیجان او شود.
  • آموزش نادرست به سگ‌ها
  • خرید یک سگ بدون تحقیقات کافی

در ادامه چند مورد از خطرناک ترین سگ دنیا را برایتان بیان می‌کنیم. امیدوارم آن‌ها را بشناسید و بتوانید در برخورد با آن‌ها اقدامات لازم را انجام دهید.

روتوایلر

روتوایلرها سگ‌هایی قدرتمند با فک و دندان‌های بسیار قوی هستند که معمولاً از آن‌ها برای نگهبانی و محافظت استفاده می‌شود. نام این سگ نیز در لیست راهنمای سگ نگهبان آورده شده است. آن ها نیز مانند سایر نژادهای سگ علاقه‌ای به غریبه‌ها ندارند.

سگ‌های روتوایلر روی دم خود بسیار حساس هستند. البته برخی از صاحبان روتوایلر هنگام نوزادی دم این سگ را قطع می‌کنند تا راحت‌تر بتوانند او را آموزش دهند.
غریزه‌ی نگهبانی و محافظت در وجود این سگ‌ها نهفته است. آن‌ها سگ‌ها متحدی هستند و می‌توانند از یک گله به‌خوبی محافظت کنند. قدرت این سگ چیزی فراتر از حد معمول است و ذاتاً رفتارهای خطرناک دارند. صاحب یک روتوایلر باید مراقب رفتارهای او باشد.

خطرناک ترین سگ دنیا
روتوایلر

توسا اینو

این سگ یکی از خطرناک ترین سگ‌های دنیا است. جثه‌ای بسیار بزرگ دارد. وزن توسا حدوداً ۶۰ تا ۹۰ کیلوگرم است و قد آن‌ها ۶۰ تا ۸۰ سانتی‌متر است. این سگ‌ها به نام سگ‌های جنگجو می‌شناسند. افراد زیادی این سگ‌ها را برای جنگ و مسابقات پرورش می‌دهند. نگهداری این سگ به دلیل خطرناک بودنشان در برخی کشورها محدودشده است.

باندوگ آمریکا

این سگ آمریکایی ترکیبی از پیت بول تریر آمریکایی و بولدوگ ناپلی است. باندوگ بسیار قوی است ولی برخلاف قیافه‌ی بسیار قوی و عضلانی که دارد برای جنگیدن تربیت نمی‌شود.

سگ کن کورسو

این نژاد سگ ۴۵ تا ۶۸ کیلوگرم وزن دارد. این سگ ا نیز یکی از انواع سگ‌های شکاری است و بیشتر توسط رومی‌ها در جنگ‌ها استفاده می‌شود.

سگ نژاد تریر

این نژاد دارای سری بزرگ و تخم‌مرغی است که او را با دیگر سگ‌ها متمایز کرده. قدرت بدنی و عضلانی بول تریرها از سایر سگ‌ها بیشتر است. آن‌ها جز خطرناک ترین سگ دنیا هستند اما لزوماً وحشی نیستند.
البته اگر با رفتارهای نامناسب باعث ترس سگ نژاد تریر شوید و یا او را خشمگین کنید، وحشی می‌شود و حتی به خودتان هم آسیب می‌رساند. همین حساس بودن آن‌ها باعث شده که جز خطرناک ترین سگ‌ها باشند.

سگ نژاد تریر
سگ نژاد تریر

سگ داگو آرژانتینو

این سگ یکی از سگ‌های اصیل جنوب افریقا است. ازجمله ویژگی‌های این سگ توانایی بالایش در محافظت و شکار دارد. این سگ‌های شکاری تقریباً اهلی و باهوش هستند و اصلاً میانه‌ی خوبی با افراد غریبه ندارند.
برای اینکه به شما آسیبی نزند بهتر است با او خوب رفتار کنید. اگر صاحب یک دوگو هستید حتماً او را به‌خوبی تربیت کنید. اگر به سگ خود آموزش می‌دهید هیچ‌گاه او را اذیت نکنید و تمرین‌های سخت‌گیرانه را اعمال نکنید.
سگ داگو آرژانتینو جز سگ‌های بزرگ و سفیدرنگی هستند که حتی می‌توانند حیوان‌های بزرگی مانند: یوزپلنگ، گراز وحشی و شیر را شکار کنند. نگهداری این سگ‌ها نیز به‌طور قانونی ممنوع شده است.

بوربول

بوربول یک سگ بولدوگ بزرگ و از نژاد آفریقای جنوبی است. این سگ برای حفاظت از خانه یا مزرعه تربیت می‌شود. بوربول‌ها در برابر حیوانات درنده و در ردیابی بسیار مهارت دارند. آن‌ها بسیار وفا دارند و از خانواده و صاحب خود با تمام وجود محافظت می‌کنند.

گل دونگ

گل دونگ یا همان بولداگ پاکستانی سگ بسیار قدرتمندی و قوی‌ای است. این سگ‌ها نیز به‌عنوان سگ جنگی تربیت می‌شوند و البته غیرقابل‌کنترل هستند. اگر با یک گول دونگ مواجه شدید و از آن فرار کردید هیچ جای فراری نیست و نمی‌توانید از حملات او در امان باشید. این سگ‌ها غیر کنترل و متهاجم هستند.

خطرناک ترین سگ دنیا
گل دونگ

بسنجی

تیزبین‌ترین نژاد سگ‌ها، سگ‌های بسنجی هستند. آن‌ها بسیار تیزبین و کنجکاو و البته مهربان هستند. البته با غریبه‌های زیاد دوست نمی‌شوند. قدرت یادگیری سگ‌های بسنجی نسبت به سایر سگ‌های پایین‌تر است به همین دلیل آموزش به آن‌ها سخت است.

سگ سنت برنارد

اگر به لیست خطرناک ترین سگ دنیا بگردی، نام سنت برنارد در این لیست می‌درخشد. این سگ‌های بزرگ و قوی نخستین دفعه در کوه‌های آلپ ایتالیا و سوئیس پرورش یافتند. این سگ‌ها اصولاً به‌عنوان سگ امداد و نجات تربیت می‌شوند.

به دلیل ارتباطی که سنت برنارد با افراد مختلف دارد بهتر است او را اجتماعی تربیت کنند. لازم است که از دوره‌ی نوزادی آن هار ا تربیت کنید تا از رفتارهای تهاجمانه ی آن‌ها جلوگیری کنید.
هنگام حوادث و اتفاق‌هایی مانند زلزله و سیل، سنت برنارد می‌تواند به نیروی امداد و نجات برای حمل بیمارها و اجساد غرق‌شده کمک کند. دریکی از مقالات سایت واسط پت قوی‌ تری سگ دنیا را به‌طور کامل بیان کرده‌ایم. سنت برنارد جز این لیست نیز هست.

بولداگ آمریکایی

این سگ یکی از سگ‌های ورزشی است که قدرت و استقامت بالایی در مقابل سختی‌ها دارد. البته بسیار چابک و باهوش است. بولداگ علاوه بر خطرناک بودن، از وحشی‌ترین نژاد سگ است که ازنظر تاریخی قدمت زیادی دارد.

سگ بولداگ بیشتر در مزارع به کار گرفته می‌شود. بولداگ آمریکایی سنگین‌وزن و قدت عضلانی خوبی دارد. آن‌ها توانایی خوبی برای جنگیدن با گراز ها دارند که به مزارع آسیبی نزنند. البته کار جالب آن‌ها حشرات را نیز می‌کشند و از محصولات و اموال دفاع می‌کنند.

سگ بولداگ آمریکایی
سگ بولداگ آمریکایی

بولداگ برزیلی

این سگ‌ها قدرت ردیابی بالایی دارند. این سگ‌های خشن و متهاجم در برخی کشورها ممنوع شده‌اند. این سگ‌ها می‌توانند بسیار متهاجم و خشن شوند. نگهداری این سگ نیز به خاطر سایز بزرگ و سر درشت و پتانسیل تهاجمی او در بسیاری کشورها ممنوع است.

سگ پیت بول آمریکایی

پیت بول‌ها سگ‌های جنگنده‌ای هستند که فقط جهت جنگ سگ‌ها پرورش داده‌شده است و متأسفانه باید گفت امروزه نیز همچنان این سگ برای جنگ‌هایی که بین سگ‌ها به وجود می‌آید همچنان مورداستفاده است.
این نژاد از سال ۱۹۱۴ از آلمان به بسیاری از کشورها انتقال‌یافته و در سال‌های اخیر در کشورمان نیز به آن به‌عنوان یک سگ نگهبان بسیار باهوش توجه زیادی شده است. این نژاد بسیار چالاک و دارای عضلات و استخوان‌بندی قوی هست.

آن‌ها با اشتیاق کاری که به آن‌ها داده می‌شود را تا انتها و به‌درستی انجام می‌دهند. این دسته سگ‌ها برای حمله به گاو نر و گراز تربیت می‌شوند آن‌ها فک و دندان‌های بسیار قدرتمندی دارند و به همین دلیل به آن‌ها گیرنده‌های قوی میگونید. خصوصیت بارز سگ پیت بول آمریکایی ضربه‌های چکشی است که به انسان وارد می‌کند تا نهایتاً باعث مرگ انسان شود.

زیرا اگر یک شکار یا وسیله را بگیرند آن را رها نمی‌کنند. بنابراین، آن‌ها باید از کودکی آموزش ببینند تا از موقعیت‌های خطرناک جلوگیری شود و عواقب بدی به دنبال آن نباشد.. این سگ در امریکا به‌عنوان خطرناک‌ترین سگ شناخته‌شده است. پیت بول‌ها، سگ‌های وحشی و جنگنده‌ای هستند که به دلیل توانایی بالایی که برای نگهبانی دارند، برای محافظت از دام استفاده می‌شوند. البته از این نوع سگ‌ها نیز برای دستگیری دزد ها کمک گرفته می‌شود. علاوه بر این پیت بول‌ها را برای مسابقات دعوای بین سگ‌ها نیز خریداری می‌کنند و آموزش می‌دهند.

خطرناک ترین سگ دنیا
سگ پیت بول آمریکایی

ژرمن شپرد

این سگ‌ها المانی وزنی حدود ۳۲ تا ۴۵ کیلوگرم دارند. ژرمن‌ها از محبوب‌ترین سگ‌ها هستند. آن‌ها هوش و اعتمادبه‌نفس بالای این سگ‌ها باعث شده تا از آن‌ها در نیروی انتظامی پلیس استفاده شود. از این سگ‌ها در هنگام حوادث و زلزله کمک می‌گیرند.
این سگ‌ها را به‌عنوان سگ‌های همراه پلیس می‌شناسند زیرا هوش بالایی که ژرمن‌های وحشی دارند باعث استفاده‌ی آن‌ها در نیروی انتظامی شده است. نیرویی که یک ژرمن شپرد برای حمل اجساد و وسایل دارد حدود ۱۰۶۰ نیوتون است. باید مراقب باشید تا به شما حمله نکند و شما را گاز نگیرد.

توجه

اگر یک ژرمن شپرد به شما حمله کند و شما مقاومت کنید و از او فرار کنید می‌تواند باعث خطرات بسیار بیشتری برایتان شود. البته این نژاد سگ توسط نیروی انتظامی آموزش‌های لازم را به‌طور کامل می‌بینند.
ژرمن‌ها در حالت عادی و اجتماعی بسیار آرام و مهربانی هستند. رفتار ژرمن‌ها در مورد نژاد دیگری از آن‌ها یعنی سگ چوپان اروپایی نیز یکسان است. این سگ‌ها نیز برای دفاع و حمله باید آموزش ببینند.
ژرمن‌ها و سگ‌های چوپان سیاه برای شکار انسان بسیار ماهر هستند بهتر از هنگم دیدن آن‌ها نترسید و فرار نکنید. آن‌ها سرعت عملی بیش ازآنچه فکرش را بکنید دارند و هرگز نمی‌توانید از آن‌ها فرار کنید.

چوپان ژرمن برای همه‌ی افراد مناسب نیست. بهتر است قبلاً سابقه‌ی نگهداری از سگ‌های بزرگ را داشته باشید. برای شناخت وحشی ترین نژاد سگ، در ادامه با ما همراه باشید.
البته سگ‌های زیادی در دسته‌ی خطرناک ترین سگ دنیا قرار دارند. سگ‌های خطرناک تقریباً همان سگ‌های وحشی هستند که نسبت به رفتارهای انسان‌ها حساس هستند. در سایت ما برخی از وحشی‌ترین نژاد سگ، بیان و توضیح داده‌شده‌اند. توصیه می‌کنم این مطلب را نیز بخوانید و سگ‌های خطرناکی که وحشی نیز هستند را بشناسید.

سگ ژرمن شپرد
سگ ژرمن شپرد

هاسکی

این سگ‌ها خیلی پرتحرک و دوست‌داشتنی هستند. هاسکی ها عاشق این هستند که باهم نژادهای خود در شب‌های تاریک زیر نور ماه زوزه سر دهند. این نژاد به‌هیچ‌عنوان به کسانی که به دنبال داشتن یک سگ هستند پیشنهاد نمی‌شود.

هاسکی ها به گرگ‌ها شباهت دارند و به همین دلیل باید از آن‌ها ترسید. سگ‌ هاسکی مالاموت نیز مانند همه‌ی سگ‌های قطبی پرانرژی هستند و باید مسافت‌های زیادی را بروند و انرژی خود را خالی کنند. نه‌تنها به‌عنوان سگ سورتمه کوهی بلکه به‌عنوان یک سگ همراه و سگ نمایشی نیز مورداستفاده قرار می‌گیرد.
یا سگ هاسکی آلاسکا رابطه‌ی خوبی با ماموت‌ها دارند و این به لیل شباهت نژادی هردو به گرگ‌ها است؛ اما هاسکی های چابک به رنگ‌ها منحصربه‌فرد و زیبا یک صورت متفاوت سفیدرنگ و چشمان آبی‌رنگ و زیبای خاصی دارند.

ماموت‌های آلاسکا

ماموت‌های آلاسکا سگ‌های مهربان با رفتارهای دوستانه هستند. اما به علت دمدمی‌مزاج بودن این سگ‌ها و تغییرات رفتاری‌شان بهتر است دور از شهر و در مزارع نگهداری شوند. این سگ‌ها بسیار پرانرژی هستند و حتماً لازم است تا روزانه انرژی آن‌ها تخلیه شود.

اگر سگ‌های آلاسکا تلاش نکنند و انرژی خود را تخلیه نکنند، پرخاشگری می‌کنند و به صاحبان خود و اطرافیان صدمه می‌زنند. این سگ‌ها عاشق تمرینات سخت هستند. این نژاد یکی دیگر از نژادهای معروف قطب شمال است که در ابتدا به‌عنوان سورتمه و حمل بارهای سنگین استفاده می‌شد. ماموت‌ها توانایی زندگی کردن در شرایط سخت آب و هوایی را دارند.

ماموت‌های آلاسکا
ماموت‌های آلاسکا

ماموت‌ها می‌توانند در آب‌وهوای سرد و شرایط سخت زندگی کنند. نکته‌ی دیگری که باید حتماً به آن توجه کنید، سگ‌های آلاسکا قدرت یادگیری پایینی دارند و آموزش دادنشان حوصله و صبر زیادی را می‌طلبد. چون این سگ‌ها جز وحشی ترین نژاد سگ‌ها هستند، باید به‌دقت از آن‌ها مراقبت کرد.
خیلی جالب است که بدانید ماموت‌های آلاسکا سگ‌های خطرناک وحشی‌ای هستند که مهارت خوبی در شکاردارند. آن‌ها حتی می‌توانید خرس را از بین ببرند. البته اگر آن‌ها را تربیت کنیم به یک دوست وفادار و مهربان تبدیل خواهند شد. ماموت‌ها نماد رسمی ایالت آلاسکا هستند

باکسر

برخلاف اسمشان این نژاد به‌صورت طبیعی اصلاً سگ‌های مهاجمی نیستند، ولی دارای دو فک بسیار قوی هستند که ممکن است یک گاز آن‌ها هر شکاری را از پا درآورد.
باکسرها زرنگ و باهوش پرانرژی هستند. این نژاد به سگ‌های سرسخت مشهورند که برای فراگرفتن آموزش‌ها لجبازی می‌کنند. همین امر باعث شده که آن‌ها به‌سادگی آموزش پذیر نیستند. البته با فن‌های صحیح می‌توان از آموزش آن‌ها نتیجه‌ی خوبی گرفت.

کلام آخر

شما می‌توانید یکی از نژاد خطرناک ترین سگ دنیا را به‌عنوان بهترین نگهبان داشته باشید. بیشتر این سگ‌ها قدرت بدنی بالایی دارند البته برخی از آن‌ها بسیار مهربان و وفادار هستند.
دقت کنید که هنگام برخورد با این سگ‌ها و آموزش دادن، رفتارهای نامناسبی انجام ندهید. امیدوارم با خواندن این مقاله سایت واسط پت، سگ‌های خطرناک را بیشتر بشناسید و از آن‌ها دوری کنید، فرار کردن شما سگ‌ها را وحشی‌تر می‌کند.
همچنینی می‌تواند اپلیکیشن واسط کالا را دانلود کنید و در آن به خرید و فروش سگ بپردازید.
از اینکه با ما همراه بودید سپاسگزاریم.

منابع:

thesprucepets.com

theconversation.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *