لوازم نگهداری اسب

تشخیص لباس با کیفیت

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که لباسی جدید را خریده باشید و بعد از مدتی استفاده به دلیل بی‌کیفیتی لباس مجبور می‌شوید آن را کنار بگذارید و برخلاف میلتان نتوانید از آن استفاده کنید. اگر تصمیم دارید از شر لباس‌های کهنه و کمرنگ راحت شوید باید عزم خود را جزم کنید و به فکر خرید هوشمندانه باشید. حال شاید بپرسید تشخیص لباس با کیفیت چگونه برای ما امکان‌پذیر است؟

در این مقاله به چند نشانه از لباس خوب و با کیفیت اشاره می‌کنیم که با دانستن این نشانه‌ها می‌توانید لباس‌هایی را خریداری کنید که علاوه بر زیبایی دوام زیادی نیز داشته باشند. با سایت واسط پت همراه باشید تا شما را با چند نکته مهم برای تشخیص لباس با کیفیت آشنا کنیم.

همچنین با شیوع ویروس کرونا ضدعفونی کردن لباس‌ها از اهمیت خاصی برخوردار است. به‌همین‌منظور پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌ی چگونه لباس را ضدعفونی کنیم؟ را مطالعه کنید.

زیپ فلزی

اگر لباس انتخابی شما زیپ داشته باشد باید به این نکته توجه داشته باشید که زیپ‌های پلاستیکی به‌سختی باز و بسته می‌شوند و در برخی مواقع به‌سرعت از کار می‌افتند. این زیپ‌ها به‌سرعت شکسته و خراب می‌شوند و دیگر قابل تعمیر و استفاده نیستند؛ بنابراین در هنگام خرید لباس زیپ‌دار به دنبال زیپ‌های فلزی باشید تا دردسر خراب شدن و تعویض زیپ گریبان گیرتان نشود.

پارچه طبیعی

پارچه‌های مصنوعی به خراب شدن و مراقبت‌های ویژه معروف هستند یعنی برای سالم نگه‌داشتن آن‌ها هزینه‌های زیادی را باید صرف خشک‌شویی کنید. اگر می‌خواهید در کنار شستشوی مداوم و مکرر لباس سالمی داشته باشید که به پارچه آن آسیبی نرسد همیشه دنبال الیاف طبیعی مانند نخ، پشم، ابریشم و غیره باشید.

پارچه طبیعی
تشخیص پارچه طبیعی

اگر قصد خرید پارچه برای لباس‌های خود دارید، خواندن مقاله پارچه مناسب لباس در این زمینه به شما کمک می‌کند.

برش خوب لباس

تولیدی‌های لباس‌های ارزان‌قیمت تمام سعی خود را می‌کنند تا از پارچه کمتری استفاده کنند. به همین دلیل است که معمولاً این لباس‌ها آستین و پاچه‌های کوتاه دارند. شانه‌ها فضای کمی دارند. درزها طوری دوخته‌شده‌اند که بعد از چند بار استفاده باز می‌شوند. بهتر است لباس را پرو کنید تا ببینید در تن شما هم به همان خوبی تن مانکن خواهد بود یا خیر.

دکمه و جادکمه‌ای با کیفیت

تمام جادکمه‌ای‌های لباس را بررسی کنید تا مطمئن شوید اندازه و دوخت مناسبی دارند. همچنین دکمه‌ها را بررسی کنید تا از کیفیت خوبی برخوردار باشند. بعدازآن دوخت همه دکمه‌ها را نگاه کنید و تک‌تک آن‌ها را ببینید که مشکلی نداشته باشند. در تشخیص لباس با کیفیت دکمه‌ها جایگاه بالایی دارند.

درز لباس

قسمت‌های چرخ نشده لباس را با دقت بررسی کنید تا مطمئن شوید درزهای لباس چروک‌خورده یا بی‌نظم دوخته نشده باشند. دوخت‌های داخلی لباس را به‌دقت ببینید. لبه‌های داخلی درز باید سردوزی شده باشند. اگر به دنبال یک دوخت خوب برای درز لباس‌ها هستید سراغ دوخت‌هایی ازجمله فرانسوی یا دوبله برای درزهای لباس باشید. در این مورد بهتر است اطلاعات بیشتری در مورد انواع دوخت‌ها به دست آورید تا بتوانید آن‌ها را در لباس‌ها تشخیص دهید.

درز لباس
تشخیص درزهای لباس

قیمت لباس

قیمت معیار خوبی برای تشخیص لباس با کیفیت نیست. برخی از پیراهن‌ها به دلیل نام تجاری یا فروشگاهی که در آن فروخته می‌شود بسیار گران هستند و باید حاشیه سود خاصی را حفظ کنند. شاید دلیل گران بودن لباس این باشد که دست‌ساز است و از پارچه قابل‌توجهی با یک طرح یا الگوی منحصربه‌فرد دوخته شده است.

تشخیص مارک

مارک‌ها نیز می‌توانند گمراه‌کننده باشند. اغلب اوقات مارک‌ها جایگاه خود را به‌عنوان کیفیت بالا حفظ می‌کنند. در بعضی مواقع مارک‌ها گول‌زننده هستند؛ بنابراین با دیدن یک مارک هزینه زیادی را برای آن لباس مارک‌دار ندهید و آن لباس را از همه نظر بررسی کنید تا لباسی با کیفیت بالا را خریداری کنید.

دکمه اضافه

وقتی در کنار خرید یک لباس دکمه اضافه برای آن لباس به شما عرضه می‌شود یعنی تولیدکننده آن لباس انتظار دارد آن لباس را آن‌قدر طولانی‌مدت به تن کنید که به برخی تعمیرات جزئی نیاز داشته باشید. دکمه اضافه نشانه دیگری برای تشخیص لباس با کیفیت است.

لوازم نگهداری اسب
دکمه اضافه در لباس

چنانچه دوست ندارید لباس‌های کهنه خود را دور بیندازید، مقاله استفاده از لباس‌های کهنه را مطالعه کنید.

تشخیص در وقت مناسب

انتخاب یک لباس با کیفیت یکی از مهم‌ترین موارد هنگام خرید است. مهم است که چگونه پول خود را سرمایه‌گذاری می‌کنیم، این‌طور نیست؟ واقعیت این است که هر یک از ما پس از مدتی استفاده از آن می‌توانیم کیفیت یک لباس را تشخیص دهیم اما دیگر خیلی دیر است زیرا دیگر نمی‌توانیم آن را به فروشگاه برگردانیم.

در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می‌کند حتی اگر تجربه زیادی در انتخاب لباس ندارید بتوانید درست انتخاب کنید.

تناسب خوب

لباس‌هایی با کیفیت بالا همیشه هنگام پوشیدن کاملاً مناسب هستند. این به این دلیل است که شرکت‌هایی که قصد تولید لباس‌های با کیفیت را دارند سرمایه‌گذاری قابل‌توجهی در ایجاد برش‌ها و طرح‌های جدید انجام می‌دهند. این اولین و آسان‌ترین راه برای اطمینان از تشخیص لباس با کیفیت بالا است. آن را بپوشید و از نزدیک نگاهی بیندازید. اگر هر یک از قسمت‌ها کاملاً متناسب با بدن شما باشد آن لباس با کیفیت است.

نحوه دوخت لباس

نحوه دوخت لباس را بررسی کنید. شما احتمالاً هرگز به این کار فکر نکرده‌اید اما واقعاً ایده خوبی است! به شما پیشنهاد می‌کنیم دفعه بعد که لباسی را خریداری کردید و خواستید از کیفیت آن اطمینان حاصل کنید آن را از داخل برگردانید و به همه کوک‌ها نگاهی بیندازید. اگر متوجه شدید که نخ‌های بریده نشده زیادی روی آن آویزان است یا حتی نخ‌هایی با رنگ‌های مختلف مشاهده می‌کنید، این نشانه واضحی است که تولیدکننده سعی کرده هزینه‌ها را کاهش دهد.

نحوه دوخت
نحوه دوخت لباس

کشور تولیدکننده لباس

شما فقط در مواقعی به برچسب لباس توجه می‌کنید که می‌خواهید نحوه نگهداری یا شست‌و‌شوی آن را بدانید. در آن زمان است که متوجه کشور تولیدکننده لباس می‌شوید. با دانستن کشور تولیدکننده نیز می‌توانید به کیفیت لباس خود پی ببرید.

امتحان کردن پارچه

یک آزمون بسیار ارزشمند که می‌توانید روی پارچه‌های بافتنی درحالی‌که هنوز در فروشگاه هستید امتحان کنید، کشش پارچه برای دیدن ضخامت یا شفافیت آن است. اگر می‌بینید که پس از کشش پارچه اندازه و حجم اصلی خود را بازیابی نمی‌کند، بعید است از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

من به شما توصیه نمی‌کنم که آزمایش محبوب فشردن یک تکه پارچه در مشت را انجام دهید تا ببینید چروک می‌شود یا خیر. حقیقت این است که دقیقاً گاهی اوقات پارچه‌های با کیفیت و خوب بیشتر چروک می‌شوند؛ بنابراین نتایج ممکن است گمراه‌کننده باشد.

آستر

بازهم نگاهی خواهیم داشت به داخل لباس؛ اما این بار به آستر آن نگاه خواهیم کرد. اول‌ازهمه به ترکیب پارچه نگاه کنید. اگر پلی‌استر باشد شما به‌سختی یک لباس باکیفیت در دستان خود دارید. آسترهای خوب از ویسکوز یا پنبه ساخته‌شده‌اند به‌طوری‌که پوست احساس راحتی می‌کند و می‌تواند نفس بکشد. می‌توانید تصور کنید که وجود یک پوشش پلی‌استر باعث از بین رفتن خواص خوب پشم به‌عنوان یک الیاف طبیعی می‌شود.

لوازم نگهداری اسب
آستر

خرید لباس اغلب می‌تواند تجربه‌ای طاقت‌فرسا باشد. درحالی‌که گزینه‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد بسیاری از لباس‌ها کیفیت نسبتاً پایینی دارند. خوشبختانه روش‌های مختلفی وجود دارد که شما می‌توانید به‌راحتی به تشخیص لباس با کیفیت بپردازید. با موشکافی دقیق لباس‌های ساخته شده، بررسی کار و کیفیت لباس و با توجه به مقدار مواد استفاده‌شده می‌توانید از کیفیت لباس مطلع شوید.

مواد به‌کار رفته

لباس‌های با کیفیت بالا اغلب با الیاف طبیعی ساخته می‌شوند. به یاد داشته باشید که مقدار بالای فیبر طبیعی لزوماً به معنای کیفیت بالای یک لباس نیست. همچنین باید به ساخت‌وساز لباس نگاهی بیندازید. آن را لمس کنید تا از نرمی آن اطمینان حاصل کنید و از ایمن بودن کار با نخ مطمئن شوید.

اگر بیشتر مواد طبیعی باشند ترکیبی از الیاف طبیعی و ترکیبات مصنوعی مشکلی ندارند. پارچه‌های مخلوط ممکن است به مدت طولانی دوام داشته باشند یا شکل آن‌ها بسیار بهتر از پارچه‌های ساخته شده از الیاف طبیعی باشد.

وسایل جانبی

مشاهده کنید که دکمه‌ها و زیپ‌ها از چه ساخته‌شده‌اند. مواد دکمه‌ها و سایر لوازم جانبی می‌تواند چیزهای زیادی در مورد کیفیت یک لباس به شما بگوید. قطعات پلاستیکی شاخصه ساخت ارزان یک قطعه لباس است. در عوض به دنبال موارد دیگر ازجمله زیپ‌های فلزی و دکمه‌های چوبی یا فلزی باشید. صرف‌نظر از نوع مواد به دنبال دکمه‌های محکم و سایر لوازم جانبی باشید.

ضخامت لباس

روی ضخامت لباس تمرکز کنید. سنگینی یا ضخامت یک قطعه لباس نیز به تشخیص لباس با کیفیت به ما کمک کند. لباس‌های ضخیم به‌طورمعمول لباس‌هایی با کیفیت بالا هستند. این لباس‌ها ظاهر خود را حفظ می‌کنند و سال‌ها دوام خواهند داشت.

لوازم نگهداری اسب
دقت به ضخامت لباس

برای آزمودن ضخامت لباس آن را به سمت بالا نگه دارید و ببینید آیا نور زیادی به آن نفوذ می‌کند یا خیر. آن را با انگشتان خود بگیرید و ببینید چه حسی دارد. احساس کنید در برابر یک نوع لباس مشابه که می‌دانید از کیفیت بالایی برخوردار است، وزن آن چقدر است. اگر سبک‌تر باشد احتمالاً مواد نازک‌تری دارد.

پرسش و پاسخ

کیفیت الگو تا چه میزان در ظاهر لباس تاثیر دارد؟

پاسخ : در لباس‌های با کیفیت، الگوها، باید در همه‌ی نقاط لباس با هم مطابقت داشته باشند. این مشکل را می‌توان در لباس‌های با کیفیت کم و نامرغوب مشاهده کرد. زیرا این ناهماهنگی ظاهر لباس را بهم می‌ریزد.

در لباس‌های با کیفیت دوخت مرغوب باید چگونه باشد؟

پاسخ : لباس را زیر و رو کنید و به آرامی یکی از درزهای جانبی آن را بکشید. اگر از بین درزها نور دیدید، نشانه آن است که لباس عمر چندانی نمی‌کند. لباس با کیفیت دوختی محکم دارد و در هر سانت آن تعداد زیادی دوخت می‌بینید. دوخت محکم از شکاف خوردن لباس جلوگیری می کند.

کلام آخر

در این مطلب از سایت واسط پت یاد گرفتیم که به هنگام خرید لباس به چه مواردی توجه کنیم تا در مقابل هزینه‌ای که می‌دهیم، لباسی بادوام را خریداری کنیم. موارد تشخیص لباس با کیفیت که در این مطلب گفته شد را در هنگام خرید لباس به کار ببرید و به آن‌ها توجه کافی داشته باشید.

فراموش نکنید که با دانلود اپلیکیشن واسط کالا می‌توانید اجناس دست‌دوم خود را باقیمت مناسب خریدوفروش کنید. از اینکه با ما همراه بودید سپاسگزاریم!

پیشنهاد می‌کنم خواندن مطالب زیر را از دست ندهید!

منبع:
dressedbytia.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *