انواع بوت زنانه

انواع بوت زنانه

وقتی به فصل پاییز و زمستان می‌رسیم بوت ها یا همان چکمه‌ها یکی از اعضای جدانشدنی لباس ما خواهند بود. انواع مختلفی از بوت های زنانه وجود دارد که همین تعدد باعث سخت شدن انتخاب می‌شود. اگر با انواع بوت زنانه آشنا باشید هنگام خرید سردرگم نخواهید بود و خرید آسانی پیش رو خواهید داشت. ما در اینجا انواع مختلف بوت زنانه را به شما معرفی می‌کنیم.

ما در مقاله انواع بوت زنانه سعی داریم که انواع بوت ها را با توجه به طول یا ارتفاع، جنس و پاشنه آن‌ها به شما معرفی کنیم.

ممکن است برخی از بوت ها باهم همپوشانی داشته باشند اما درمجموع، در پایان مقاله شما اطلاعات مفیدی در ابن رابطه کسب خواهید کرد. پس با ما همراه باشید.

طبقه‌بندی بوت ها

برای بررسی انواع بوت زنانه باید در ابتدا نحوه طبقه‌بندی آن‌ها را بررسی کنیم.

طبقه‌بندی بوت ها باتوجه به طول

 • بوت های تا زانو
 • بوت های تا ساق
 • بوت های تا مچ پا
 • زیر چکمه‌های مچ پا

طبقه‌بندی بوت ها باتوجه به جنس

 • بوت های مخملی
 • بوت های چرمی
 • بوت های جیر
 • بوت های چرمی
 • بوت های پوشیده از پشم گوسفند
 • بوت های جین
 • بوت های PU
 • بوت های توری
 • بوت های خز مصنوعی

طبقه‌بندی بوت ها باتوجه به پاشنه

 • بوت های استیلتو
 • بوت های پاشنه کم (چلسی)
 • بوت های گوه‌ای
انواع بوت زنانه
بوت های پاشنه کم

انواع بوت های دیگر

 • بوت های حاشیه‌دار
 • بوت های بندی
 • بوت های آکسفورد
 • بوت های اسب‌سواری
 • پوتین‌های بارانی

پیشنهاد می‌کنم برای آشنایی بیشتر با کفش‌های زنانه مقاله انواع کفش زنانه را از دست ندهید.

تاریخچه بوت

پیش از اینکه به بررسی انواع بوت زنانه بپردازیم در ابتدا تاریخچه آن را بررسی می‌کنیم. اولین مورد شناخته‌شده از بوت به حدود ۱۲۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح برمی‌گردد. تا حدود ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح مینایی‌ها از جزیره یونان ساخت بوت را به یک تجارت تبدیل کردند.

ازنظر تاریخی، هدف از پوشیدن چکمه محافظت از پا ها بود. امروزه اما به‌جز محفوظ نگه‌داشتن پا ها اهداف دیگری نیز دنبال می‌کنند. واقعیت این است که چکمه‌های مدرن بیشتر به یک مد تبدیل‌شده‌اند. اگرچه تصویر معمولی که با شنیدن کلمه «چکمه » در ذهن ظاهر می‌شود ، کفشی است که پا و مچ پا را می‌پوشاند، اما امروزه انواع مختلفی از بوت ها وجود دارند که ویترین فروشگاه‌ها را پرکرده‌اند.

انواع بوت زنانه
انواع بوت

طول یا ارتفاع بوت

اولین قدم برای خرید یک جفت بوت ایده‌آل این است که تصمیم بگیرید کدام طول را انتخاب کنید.

چکمه‌های بلند تا ران

این چکمه‌ها بلندترین نوع چکمه‌ها هستند زیرا دارای بلندترین شافت (قسمتی از بوت که پا را می‌پوشاند) است که تا ران شما می‌رسد.

این نوع از بوت های زنانه اغلب مخصوص خانم‌هایی هستند که در مناطق بسیار سرد زندگی می‌کنند زیرا بیشترین گرما و محافظت را دارند.

چکمه‌های بلند تا ران نیز با توجه به اینکه از مواد سبک‌تری ساخته‌شده‌اند، می‌توانند در فصول گرم سال نیز پوشیده شوند.

چکمه‌های تا زانو

این چکمه‌ها شاید یکی از زیباترین بوت ها برای خانم‌ها باشند. این نوع بوت تا زانو امتداد دارد و می‌توان آن‌ها را روی شلوار جین پوشید اما اکثر خانم‌ها ترجیح می‌دهند آن‌ها را با دامن کوتاه بپوشند تا بسیار شیک به نظر برسند.

چکمه‌ها یا بوت های پایین زانو

این نوع چکمه‌ها علاوه بر پوشاندن پا، ساق پا را نیز می‌پوشاند. این بوت ها به‌طورمعمول در جلو یا کناره‌های خود زیپ‌دارند تا پوشیدن آن‌ها آسان باشد. برخی از این چکمه‌ها ممکن است به‌جای زیپ دارای دکمه و یا بند باشند.

چکمه‌های تا مچ پا

همان‌طور که از نامش پیداست، این چکمه‌ها پای شما را تا قسمت مچ می‌پوشاند. بوت های تا مچ پا معمولاً از جیر یا مخمل ساخته می‌شوند و غالباً پاشنه‌های سکویی دارند. بوت های چلسی محبوب‌ترین نوع چکمه‌های تا مچ پا هستند.

چکمه های تا مچ پا
چکمه های تا مچ پا

کاملاً برخلاف چکمه‌های سنتی که حداقل قسمت میانی ساق را می‌پوشانند، چکمه‌های زیر مچ پا دارای یک پوشش پا برش کم است که به زیر مچ پا ختم می‌شود.

به‌طورمعمول کفش پاشنه‌بلند و انگشتان پا بسته است تا بتواند آن‌ها را از کفش‌های کتانی، کفش پاشنه‌دار معمولی متمایز کند.

این بوت ها معمولاً با شلوار جین یا شلوار بلند پوشیده می‌شوند. بوت های تا مچ یکی از زیباترین انواع بوت زنانه به شمار می‌رود.

جنس بوت

پس از انتخاب طول بوت نوبت به انتخاب جنس موردنظرتان می‌رسد.

بوت های مخمل

بوت های تولیدشده از مخمل بسیار ظریف و زیبا هستند اما مناسب هرجایی نیستند. دلیل آن این است که چکمه‌های مخمل به گردوغبار و یا گل‌ولای بسیار حساس‌اند و خلاص شدن از شر این لکه‌ها می‌تواند یک کار کاملاً چالش‌برانگیز باشد. به یاد داشته باشید که از این بوت ها برای مکان‌هایی که خاکی و یا ماسه‌ای هستند استفاده نکنید. اما به دلیل زیبایی بی‌نظیر این بوت ها ضروری است که یکی از آن‌ها را داشته باشید. بوت های مخمل یکی از محبوب‌ترین انواع بوت های زنانه هستند.

چکمه‌های چرمی

یکی از انواع بوت های زنانه، بوت های چرمی هستند. چکمه‌های چرمی متین و نفیس هستند. این چکمه‌های درجه‌یک نه‌تنها یکی از محبوب‌ترین انواع چکمه‌ها در بین مردان و زنان در سراسر جهان محسوب می‌شوند، بلکه یکی از قدیمی‌ترین انواع این کفش‌ها نیز هستند.

چکمه های چرمی
چکمه های چرمی

دلیل دیگر اینکه این چکمه‌ها به این محبوبیت تاریخی رسیده‌اند این است که به دلیل جنسشان، واقعاً بادوام و ماندگار هستند. به‌علاوه، تمیز کردن چکمه‌های چرمی فوق‌العاده آسان است و نگهداری آن‌ها نیز دردسری ندارد.

چه به‌طور تصادفی چای یا آب روی بوت های چرمی خود بریزید و چه داخل یک گودال شوید، این کفش‌ها را می‌توانید به‌سادگی با یکپارچه مرطوب تمیز پاک‌کنید تا مانند روز اولشان شوند. این مزیت بوت های چرم نسبت به بوت های مخمل است.

برای آشنایی بیشتر با نحوه تمیز کردن بوت می‌توانید به مقاله تمیز کردن کفش در سایت واسط پت مراجعه کنید.

بوت های جیر

یکی دیگر از انواع بوت های زنانه بوت های جیراست. جیر به‌نوعی ماده نرم و مخملی گفته می‌شود که تا حدی شبیه کاغذ سنباده است.

جیر در اصل نوعی چرم اصلاح‌شده است اما از پوست ساده چرم، زیباتر به نظر می‌رسند. چکمه‌های ساخته‌شده از جیر در هر دو رویداد رسمی و غیررسمی می‌توانند استفاده شوند و حس اعتمادبه‌نفس و زیبایی را به فرد ببخشد.

بوت های چرم ثبت‌شده

این نام ممکن است گیج‌کننده به نظر برسد، اما چرم ثبت‌شده درواقع به‌نوعی از چرم اشاره نمی‌کند که فقط از یک فروشنده یا موارد مشابه در دسترس باشد.

درصورتی‌که از قبل اطلاع نداشته باشید، چرم ثبت‌شده نوعی ماده است که براق و ضد آب است. چکمه‌های ساخته‌شده از چرم ثبت‌شده دارای سطحی براق هستند که به این کفش‌ها ظاهری صاف و صیقلی می‌بخشد.

انواع بوت زنانه
بوت های چرم

آن‌ها به‌طورمعمول با پاشنه‌های مدادی بلند تا متوسط ارائه می‌شوند که زیبایی این بوت ها را دوچندان می‌کند. نیازی به گفتن نیست که پوشیدن این نوع چکمه‌ها به معنای واقعی کلمه باعث درخشش و زیبایی شما در میان جمعیت می‌شود.

بوت های پوشیده شده از پشم گوسفند

این چکمه‌ها در امتداد دیواره‌های داخلی خودشان دارای آستری نرم و مخمل خواب‌دار و یا خز هستند. چکمه‌های پوشیده شده از پشم گوسفند بیشتر به‌عنوان UGG شناخته می‌شوند.

اگرچه این نام درواقع نام دومی برای بوت های آستردار است که توسط یک شرکت استرالیایی معرفی‌شده است.

بوت های جین

همان‌طور که از نام آن مشخص است، چکمه‌های جین نوعی کفش پارچه‌ای است که معمولاً با کفش پاشنه‌بلند و به سبک تا زانو یا ران ارائه می‌شود.

این بوت ها جایگزین منحصربه‌فرد و جذابی برای شلوار جین معمولی می‌شوند و بدون توجه به اینکه در چه فصلی آن‌ها را می‌پوشید، همیشه شیک به نظر می‌رسند.

بوت های PU

چکمه‌های PU به چکمه‌های ساخته‌شده از پلی اورتان گفته می‌شود. پلی اورتان یک ماده مصنوعی است که با چرم دو گچ تولید می‌شود.

غالباً به آن چرم مصنوعی گفته می‌شود زیرا بافت آن شبیه همان است. بااین‌حال، بوت های PU از دوام و قیمت کمتری نسبت به نمونه‌های چرمی خوددارند؛ بنابراین، اگر بودجه کمی دارید، چکمه‌های PU را انتخاب کنید.

انواع بوت زنانه
بوت PU

نایلون

نایلون با وزن بسیار کم و تهویه آسان شناخته می‌شود. اگر به دنبال بوت هایی هستید که این دو ویژگی را داشته باشند، به دنبال بوت های نایلونی بروید.

چکمه‌های بندی

بوت های بندی به‌طورکلی یک طبقه‌بندی کلی از چکمه‌های جیر یا چکمه‌های ساخته‌شده از هر ماده دیگری مانند مخمل است.

این چکمه‌ها دارای یک قسمت بنددار در جلو هستند. هر بوت که کمی از بند را در طراحی خود بگنجاند می‌تواند به‌عنوان چکمه بندی در نظر گرفته ‌شود.

بوت های خز مصنوعی

بوت های خز مصنوعی یکی دیگر از انواع بوت های زنانه است. این بوت ها بسیار زیبا هستند آن‌هم به دلیل خزی که در طراحی آن‌ها استفاده‌شده است.

چکمه‌های خز مصنوعی دوستدار محیط زیستند چراکه برای تولید آن‌ها هیچ حیوانی جان خود را از دست نداده است.

نوع پاشنه

اگر شما یک فردی هستید که در نگاه اول هرچه دوست دارد می‌خرد، احتمالاً یکی از چکمه‌های موردعلاقه خود را در لیست بالا پیداکرده‌اید؛ اما اگر هنگام خرید از رویکرد سیستماتیک تری پیروی می‌کنید، آخرین مرحله برای انتخاب چکمه‌هایی که برای شما بهترین هستند، تصمیم‌گیری در مورد اندازه پاشنه است.

بوت‌های استیلتو

این چکمه‌ها دارای یک پاشنه مدادی باریک هستند که ممکن است اندازه آن متوسط یا بلند باشد. چکمه‌های پاشنه‌دار براق مانند این‌ها بالباس‌های مختلف ازجمله پیراهن، شلوار، دامن و غیره بسیار خوب ست می‌شوند.

انواع بوت زنانه
بوت های استیلتو

بوت‌های پاشنه‌کوتاه (چلسی)

این نوع بوت ها دارای پاشنه کم و به سبک پلت فرم هستند. چکمه‌های چلسی یک نوع مشهور از چکمه‌های پاشنه‌کوتاه است که دارای یک کش در کنار آن هستند تا انعطاف‌پذیری و راحتی در پوشیدن را فراهم کند.

بوت های چلسی که به آن چکمه‌های تا مچ پا نیز گفته می‌شود، اتفاقاً قدیمی‌ترین سبک کفش است که به دوران ویکتوریا برمی‌گردد.

این بوت ها توسط J. Sparkes Hall اختراع شد که یک تولیدکننده چکمه شخصی ملکه ویکتوریا بود. اگرچه این بوت ها قرن‌ها پیش به طراحی‌شده‌اند، اما هنوز هم یکی از پرطرفدارترین چکمه‌ها هستند.

وقتی صحبت از خانم‌ها می‌شود، گستره انتخاب در محدوده چکمه‌های چلسی بسیار زیاد است. برخلاف چکمه‌های چلسی مردانه، بوت های چلسی زنانه فقط به رنگ‌های قهوه‌ای یا سیاه محدود نمی‌شوند.

به‌عنوان‌مثال، آن‌ها به‌راحتی می‌توانند این چکمه‌ها را در رنگ‌هایی مانند پاستل، قرمز، بژ و غیره پیدا کنند.

چکمه‌های گوه‌ای

هیچ کفشی راحت‌تر از کفشی باپاشنه‌های گوه‌ای نیست. حال تصور کنید یک بوت باپاشنه گوه‌ای داشته باشید!

چکمه‌های سواری

درحالی‌که این نوع چکمه‌ها در اصل برای اسب‌سواری طراحی‌شده بودند، اما امروزه، آن‌ها به شکلی منحصربه‌فرد بالباس‌های مختلف ست می‌شوند. واضح است که بوت های سواری برای تبدیل‌شدن از بوت هایی کاربردی به بوت‌های مرسوم، مسیری طولانی را طی کرده‌اند.

انواع بوت زنانه
چکمه های سواری

بوت های بارانی

اگر در شهری زندگی می‌کنید که روزهای بارانی زیادی را تجربه می‌کنید، بوت های بارانی که به‌طور انحصاری برای محافظت از پا ها در برابر آب طراحی‌شده‌اند، گزینه‌ای زیبا و مناسب برای شما هستند.

به‌طورکلی، چکمه‌های بارانی چکمه‌هایی تا مچ پا یا تا زانو هستند که از نمای بیرونی مقاوم در برابر باران (لاستیک) ساخته می‌شوند. زمانی وجود داشت که این چکمه‌ها به دلیل شرایط بد آب و هوایی، فقط به همین دلیل استفاده می‌شدند، اما این روزها موارد استفاده زیادی دارند.

شما می‌توانید چکمه‌های شفاف پی‌وی‌سی را نیز امتحان کنید که نه تنها جذاب‌اند بلکه بسیار کاربردی نیز هستند. مواد پلاستیکی آن‌ها بسیار مقاوم در برابر آب است و چکمه‌های شمارا همیشه خشک و خنک نگه می‌دارد.

کلام آخر

به پایان مقاله انواع بوت زنانه رسیدیم. در این مقاله سعی کردیم انواع بوت های زنانه را به شما معرفی کنیم تا شما گزینه‌های بیشتری برای انتخاب در فصل پاییز و زمستان داشته باشید.

مطمئناََ بوت ها یکی از موارد غیرقابل‌حذف در پوشش پاییزی زمستانی شما است. همچنین فراموش نکنید که با دانلود اپلیکیشن واسط کالا می‌توانید اجناس دست‌دوم خود را باقیمت مناسب خریدوفروش کنید. از اینکه با واسط پت همراه بودید سپاسگزاریم.

منبع:
threadcurve.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *