ترسناک‌ ترین سگ دنیا

ترسناک‌ ترین سگ دنیا

سگ ها بهترین دوست انسان هستند، اما حتی یک توله سگ کوچک و می‌تواند بزرگ شود و به یک ماشین کشنده کشنده تبدیل شود! در حالی که بسیاری از افراد صاحب سگ هستند، تعداد زیادی از افراد از سگ می‌ترسند. ما به طور غریزی می‌دانیم که سگ‌ها می‌توانند خطرناک باشند، اما به‌هرحال سگ‌ها را دوست داریم. این بدان معنا نیست که نژاد سگی وجود ندارد که برای انسان خطرناک نباشد! بعضی از نژادهای سگ وجود دارند که بسیاری از مردم آن‌ها را ترسناک و خطرناک می‌دانند. ترسناک‌ ترین سگ های دنیا علت ترس بسیاری از مردم هستند.

نزدیک شدن به یک سگ ناشناخته از هر نژاد می‌تواند خطرناک باشد، زیرا سگ‌های زیادی می‌توانند به انسان حمله کنند. اگرچه بیشتر آن‌ها این کار را فقط در صورت تهدید انجام می‌دهند، برخی کاملاً بی پروا حمله می‌کنند و وقتی سگ قدرتمندی گردن شما را گاز می‌گیرد، احتمالاً به این زودی‌ها بلند نخواهید شد.

چه عواملی سگ را ترسناک می‌کند؟

پیش از معرفی ترسناک‌ ترین سگ های دنیا در ابتدا عواملی که یک را ترسناک می‌کند را بررسی می‌کنیم. همچنین پیشنهاد می‌کنم مقاله‌ی وحشی‌ترین نژاد سگ را نیز از دست ندهید!

اندازه

در این حالت، هرچه اندازه سگ شما بزرگ‌تر باشد، به‌طورقطع ترسناک ‌تر خواهد بود! یک پیت بول ۵۰ پوندی درحالی‌که دندان‌هایش را نشان می‌دهد و پارس می‌کند بسیار ترسناک به نظر می‌رسد. پس اندازه سگ شما از عوامل مهم ترسناک بودن او است.

چه عواملی سگ را ترسناک می‌کند؟
چه عواملی سگ را ترسناک می‌کند؟

رنگ

برخی از داده‌های تجربی نشان می‌دهد که سگ‌های سیاه ترسناک ‌تر از رنگ‌های دیگر هستند. دلایل این امر کاملاً روشن نیست، اما ممکن است ارتباطی با ظاهر سگ‌هایی مانند روت ویلر، دوبرمن، آلمان پین‌ترها و نژادهای مشابه داشته باشد که عمدتاً رنگ آن‌ها سیاه است.

ساختار بدنی

مواردی مانند دهان بزرگ و شانه‌های پهن باعث ترسناک ‌تر شدن سگ می‌شود.
به‌عنوان‌مثال، پیت بول‌ها را در نظر بگیرید؛ بخشی از دلیل ترسناک بودن این سگ‌ها، جدا از افسانه‌هایی که راجب این نژاد وجود دارد، ترکیب سر مربع شکل، دهان بزرگ و شانه‌های او است که به‌اندازه کافی او را ترسناک و قوی نشان می‌دهند.

پارس سگ

هر چه صدای پارس سگ شما خشن‌تر و کلفت‌تر باشد، در حین پارس کردن ترسناک‌تر جلوه می‌کند و تصور ما از شخصیت و ظاهر آن سگ نیز ترسناک خواهد بود.

در ادامه با برخی از ترسناک‌ ترین سگ های دنیا آشنا می‌شویم. با ما در ادامه‌ی مقاله همراه باشید.

پیت بول

پیت بول‌ها قطعاً از ترسناک‌ ترین سگ های دنیا هستند. بسیاری از این سگ‌ها هیکلی عضلاتی دارند که مطمئناً هر کس را که از کنار آن‌ها عبور می‌کند می‌ترساند. گرچه این نژاد قطعاً می‌تواند شیرین و دوست‌داشتنی باشد، اما تمایل به پرخاشگری دارد.
به همین دلیل آموزش مناسب برای پیت بول بسیار مهم است. آن‌ها می‌توانند در یک ثانیه از آرامش کامل به حالت تهاجمی و پرخاشگر تبدیل شوند که این نژاد را ترسناک نیز خواهد کرد.

ترسناک‌ ترین سگ دنیا
پیت بول

آکیتا

آکیتاها بزرگ‌ترین سگ‌ها در جهان نیستند، اما وزن اکثر آن‌ها حدود ۹۰ تا ۱۰۰ پوند است. بااین‌حال، ترکیب وضعیت بزرگ سر و شانه‌ها به جلو می‌تواند ظاهر آن‌ها را بسیار تهدیدآمیز کند.

آکیتاها برای محافظت از خانواده‌های خود به‌طور غریزی عمل می‌کنند. در حقیقت، این‌یکی از اهداف اصلی پرورش این نژاد است که در ژاپن وظیفه محافظت از خانواده‌های اشرافی را به عهده داشته‌اند.
آکیتا علی‌رغم رفتارهای شجاعانه و گاه پرخاشگرانه، اغلب عاشق سایر حیوانات خانگی می‌شوند و به‌راحتی با آن‌ها کنار می‌آیند.

بااین‌حال، آموزش دادن و تربیت آکیتا کار ساده‌ای نیست بنابراین انتخاب خوبی برای صاحبان بی‌تجربه نیست. آن‌ها از کودکی به آموزش مداوم معاشرت منظم نیاز دارند تا به سگ دلخواه شما تبدیل شوند.

روت وایلر

نام روت وایلر همیشه در لیست ترسناک‌ ترین سگ دنیا وجود دارد و به‌راحتی می‌توان دلیل آن را فهمید. آن‌ها تمام ویژگی‌های یک نژاد ترسناک رادارند! روت وایلر یکی از قویترین سگ‌های دنیا نیز محسوب می‌شود. آن‌ها بسیار بزرگ هستند و بدن آن‌ها با خز سیاه پوشیده شده است. این سگ‌ها فوق‌العاده عضلانی و قدرتمند هستند و اغلب به افراد غریبه واکنش نشان می‌دهند و شروع به پارس کردن می‌کنند.

روت وایلر
روت وایلر

اما درواقع روت وایلر نه‌تنها ترسناک نیست بلکه آن‌ها همراهانی فوق‌العاده، حساس، دوست‌داشتنی و وفادار هستند. آن‌ها دوست ندارند از صاحبان خود دور باشند، بنابراین برای خانواده‌هایی که وقت زیادی را خارج از خانه می‌گذرانند گزینه مناسبی نیستند.

علاوه بر این، آن‌ها سگ‌هایی شگفت‌انگیز، باهوش و قوی هستند. آن‌ها به صاحبی نیاز دارند که بتواند به روشی مطمئن، درعین‌حال دوستانه، تسلط خود را بر آن‌ها ثابت کند. روت وایلر گزینه مناسبی برای صاحبان کم‌تجربه نیست. بااین‌حال برای تازه‌کارها کنترل و آموزش به سگ‌های ماده، ساده‌تر از سگ‌های نر است. در حال حاضر بیشتر به‌عنوان سگ‌های محافظ و نگهبان از آن‌ها استفاده می‌شود. گزارش‌شده است که تقریباً نیمی از مرگ‌های ناشی از حملات سگ در ایالات‌متحده توسط این نژاد صورت می‌گیرد.

دوبرمن

دوبرمن ها سگ‌های بزرگی هستند، اما توانایی این نژاد در ترساندن افرادی که به آن‌ها احساس خطر را القا کنند، خیلی بیشتر از اندازه آن‌ها است! وزن دوبرمن به‌ندرت بیش از ۱۰۰ پوند است. به لطف قدبلند، گردن کشیده و گوش‌های بریده‌شده، آن‌ها بزرگ‌تر از اندازه واقعی به نظر می‌رسند. علاوه بر این، دوبرمن ها هنگام مواجهه با چیزی که آن‌ها را تهدید می‌کند، به‌صورت قابل‌توجهی پرخاشگرانه عمل می‌کنند.

برخلاف این ظاهر ترسناک و جدی، اکثر دوبرمن ها عاشق صاحب خود هستند و به آن‌ها وفادار می‌مانند. آن‌ها شباهت‌های زیادی به نژاد Rotties دارند، زیرا آن‌ها نیز مانند این نژاد باهوش، احساساتی و فوق‌العاده وفادار هستند.

دوبرمن‌ها گزینه ایده آل برای صاحبان تازه‌کار نیستند، اما احتمالاً از بسیاری از نژادهای دیگر این لیست، توانایی سازگاری بیشتری با انسان‌ها دارند. درهرصورت، آن‌ها از دوره تولگی به آموزش مداوم و معاشرت فراوان نیاز خواهند داشت.

ترسناک‌ ترین سگ دنیا
دوبرمن

این نژاد سگ باهوش که به دلیل چابکی و توانایی‌های ردیابی نیز مشهور است، می‌تواند یک نگهبان عالی نیز باشد. بااین‌حال، آن‌ها نیاز به یک آموزش دقیق و باثبات و صبر دارند. دوبرمن توانایی بالایی در کشتن انسان‌ها دارد. این نژاد بسیار حساس است و در کثری از ثانیه می‌تواند بسیار تهاجمی عمل کند. پس اگر به فکر داشتن یک دوبرمن هستید، باید مراقب سلامتی خود نیز باشید.

ژرمن شپرد

ژرمن شپردها بزرگ‌ترین سگ‌ها در جهان نیستند، اما بدون شک یکی از ترسناک‌ ترین سگ های دنیا هستند. آن‌ها به‌شدت وفادارند و نگهبانان خوبی هستند. ازاین‌رو برای خانواده‌ها بسیار عالی هستند. ازنظر تاریخی، ژرمن شپردها یکی از رایج‌ترین نژادهایی بودند که درزمینه های نظامی و پلیس مورداستفاده قرار می‌گرفتند. آن‌ها به لطف هوش، ماهیت نترس، شجاعت و ماهیچه‌های قدرتمندشان در این نقش‌ها سرآمد بوده‌اند.

آن‌ها به لطف خز ضخیم و بلندشان، بسیار بزرگ‌تر از جثه خود به نظر می‌رسند. همچنین گوش‌های بزرگی دارند که باعث بزرگ‌تر شدن اندازه ظاهری آن‌ها می‌شود. آن‌ها حیوانات خانگی خانوادگی عالی برای شما هستند و جزو نژادهایی است که آموزش دادن به آن‌ها ساده‌تر از سایر نژادها است. ژرمن شپردها برای خانواده‌هایی که درگیر آلرژی هستند، توصیه نمی‌شود زیرا موهای بدن این نژاد بسیار حساسیت‌زا است.

ژرمن شپرد
ژرمن شپرد

اگر قصد خرید این سگ‌ها را دارید، پیشنهاد می‌کنم نکات خرید سگ ژرمن را مطالعه کنید.

پیرنه

یکی از نژادهای غیرمعمول و تا حدودی متناقض در لیست ترسناک‌ ترین سگ دنیا پیرنه‌ها هستند. این سگ‌ها اغلب بسیار بزرگ می‌شوند و از خانه و صاحبان خود به‌خوبی محافظت می‌کنند. به نظر می‌رسد این سگ‌ها مانند خرس‌های بزرگ عروسکی هستند. آن‌ها با موهای بلند و کرکی پوشانده شده‌اند و دارای صورت‌هایی گرد و گوش‌های بلند و ناز هستند.

بااین‌حال، ظاهر پیرنه‌های بزرگ می‌تواند کاملاً ترسناک باشد، به‌خصوص برای کسانی که با سگ‌ها راحت نیستند. پیرنه های بزرگ در اصل برای محافظت از گوسفندان و سایر دام‌ها پرورش می‌یابند. این بخشی از دلیل ظاهر کرکی آن‌ها است. آن‌ها وظیفه‌دارند که گله‌های خود را تحت نظر بگیرند و از آن‌ها در برابر گرگ‌ها یا سایر شکارچیان نیز محافظت کنند و در صورت لزوم با آن‌ها بجنگند.

پیرنه های بزرگ یکی از لطیف‌ترین نژادها در لیست ما است، اما آن‌ها گزینه خوبی برای همه علاقه‌مندان به سگ نیستند. به‌عنوان‌مثال، پیرنه های بزرگ به‌خوبی بازندگی آپارتمانی سازگار نیستند همچنین آموزش آن‌ها می‌تواند به دلیل لجبازی این نژاد تا حدودی دشوار باشد.

سگ قفقازی

سگ‌های قفقازی چوپان، محافظانی مناسب برای گله هستند که به لطف موهای بلند و کرکی، بزرگ‌تر ازآنچه هستند به نظر می‌رسند. این سگ‌ها که در اصل برای دفع گرگ‌ها پرورش‌یافته‌اند، بسیار بر قلمرو خود حساس‌اند و ورود غریبه‌ها، ازجمله مردم، سگ‌ها و گربه‌ها را به قلمرو خود نمی‌پذیرند و نسبت به ورود آن‌ها واکنش نشان می‌دهند.

ترسناک‌ ترین سگ دنیا
سگ قفقازی

چوپان قفقازی سگ بزرگی است که می‌تواند تا ۲۲۰ پوند رشد کند و بزرگ شود. این سگ‌ها با قدی بلند و هیکلی بزرگ، قادر به ترساندن هرکسی هستند. با آموزش مناسب، این سگ‌ها می‌توانند یک همراه وفادار و محافظ همیشگی شما باشند. همه‌ی این ویژگی‌ها باعث می‌شوند که سگ قفقازی یکی از انتخاب‌های ما برای لیست ترسناک‌ ترین سگ دنیا باشد.

ماستیف انگلیسی

ماستیف انگلیسی سگی غول‌پیکر است که غالباً وزن آن‌ها به ۱۵۰ تا ۱۷۰ پوند نیز می‌رسد و زمانی که ایستاده‌اند، تقریباً ۳ فوت قد دارند! از لحاظ ظاهری ماستیف می‌تواند ترسناک‌ ترین سگ دنیا باشد. بااین‌وجود، آن‌ها علی‌رغم اندازه عظیم و ترسناکشان، سگ‌هایی آرام و مهربان هستند که با اکثر افرادی که با آن‌ها روبرو می‌شوند رفتاری مناسب را از خود نشان می‌دهند.

این به این معنی نیست که آن‌ها در صورت لزوم آماده محافظت از صاحبان خود نیستند، اما برخلاف سایر نژادهای دیگر لیست، به غریبه‌ها واکنش نشان نمی‌دهند مگر اینکه خطری شمارا تهدید کند.
به لطف رفتار آرام و با اعتمادبه‌نفس آن‌ها، ماستیف های انگلیسی احتمالاً مناسب‌ترین نژاد برای صاحبان تازه‌کار هستند، اما باوجوداین شرایط، بازهم احتیاط لازم است. حتی ملایم‌ترین سگ ۱۷۰ پوندی نیز می‌تواند صدمات جدی ایجاد کند و آموزش مناسب و معاشرت اجتماعی برای آن‌ها لازم است.

ماستیف انگلیسی
ماستیف انگلیسی

ماستیف تبتی

ماستیف تبتی یکی از بزرگ‌ترین نژادهای سگ در این سیاره است. این سگ‌ها با حداکثر قد ۳۰ اینچ و وزن ۱۶۰ پوند بسیار عظیم‌الجثه هستند. آن‌ها بسیار باهوش هستند، اما در شرایط لازم بسیار تهاجمی نیز هستند. این‌یک نژاد بسیار مناسب برای محافظت و نگهبانی است. این سگ برای کسانی که می‌خواهند کمی در خانه خود احساس امنیت کنند بسیار مناسب است. بنابراین ماستیف تبتی یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای قرار گرفتن در لیست ترسناک‌ ترین سگ دنیا است!

سگ گرگ

این نژاد مخلوطی از سگ‌های اهلی و گرگ‌های وحشی است. این جانوران دارای غرایز محافظتی قدرتمندی هستند و به دلیل رفتار غیرقابل‌پیش‌بینی خود که احتمالاً در اثر تولیدمثل حیوانات وحشی با سگ‌های معمولی حاصل می‌شود، می‌توانند بسیار وحشی باشند.

در بعضی از کشورها، نگهداری و پرورش این سگ ممنوع است. به‌طورکلی نگهداری از سگ گرگ آسان نیست و آن‌ها ممکن است از خود رفتارهای خشونت‌آمیز نشان دهند. این سگ‌ها برای خانواده‌های دارای فرزند سگ‌هایی خشن محسوب شوند. بااین‌وجود هرکدام از این سگ‌ها با دیگری متفاوت است؛ برخی دوست‌داشتنی و برخی تا حدودی خطرناک هستند. حتی در بین توله‌های یک سگ گرگ ماده نیز ممکن است رفتار توله‌ها متفاوت باشد.

قد سگ گرگ سفید مشکی ۶۳ تا ۸۴ سانتی‌متر و وزن آن ۲۵ تا ۵۰ کیلوگرم است. رنگ خزاین نژاد اکثراً خاکستری، سفید یا مشکی است و ۱۳ تا ۱۶ سال نیز عمر می‌کند. اولین مورد سگ‌های گرگی به انگلستان قرن ۱۸ بازمی‌گردد؛ اما تا سال ۱۹۶۰ پرورش آن‌ها رایج نشده بود. اکنون، ژن این سگ‌ها به سگ بیشتر شبیه است تا گرگ، مانند سگ ژرمن شپرد که نژاد آن به گرگ‌ها بازمی‌گردد. اغلب سگ‌های دورگه امروزی از نژاد گرگ خاکستری و سگ هاسکی، مالموت یا سگ گرگ و ژرمن شپرد هستند و ژنوم اندکی از گرگ‌ها در آن‌ها دیده می‌شود.

سگ گرگ
سگ گرگ

مامولات آلاسکا

این نژاد محبوب قطب شمال که در ابتدا به‌عنوان سگ سورتمه و بارهای سنگین استفاده می‌شد، یکی از بزرگ‌ترین سگ‌های اهلی است. ماموت آلاسکا که می‌تواند تا ۱۰۰ پوند رشد کند. این سگ‌ها توانایی زنده ماندن در آب‌وهوای بسیار سرد رادارند. مالاموت ها یک شکارچی طبیعی هستند و حتی می‌توانند شکارچیان بزرگ مانند خرس را از بین ببرند. پس بااین‌وجود باید از این سگ خطرناک ترسید!

هاسکی

هاسکی ها به‌عنوان سگ‌های سورتمه‌ای در مناطق شمالی مورداستفاده قرار می‌گرفتند. بسیار چابک‌اند و در حمل بار با سورتمه مهارت دارند. این سگ‌ها با کرک‌های ضخیم و الگوهای رنگی منحصربه‌فرد و پوزه کشیده با چشمان آبی خاص، رابطه نزدیکی با مالاموت ها دارند و کاملاً شبیه گرگ‌های وحشی هستند.

آب‌وهوای سرد بهترین آب‌وهوا برای سگ هاسکی است. اصالت آن‌ها به قطب شمال برمی‌گردد و پوست پرمو و پنجه‌ها و گوش‌ها و حتی چشم‌هایش، همگی نمونه‌هایی از سازگاری فیزیکی آن‌ها با سرما هستند. البته لزومی ندارد برای داشتن هاسکی حتماً در قطب شمال زندگی کنید، اما باید حواستان به هوا باشد. سگ هاسکی سریع گرمازده می‌شود و برای مناطق گرمسیر مناسب نمی‌باشد.


هاسکی سگی با ابعاد متوسط ، با پوشش خارجی بسیار فشرده، به‌عنوان یک سگ کار که از شرق سیبری آمده‌اند، شناخته می‌شوند. این سگ‌ها ازنظر ژنتیکی دنباله سگ‌های نژاد اشپیتز می‌باشند. ازنظر ظاهری پوشش فشرده، دم زیبای پرپشت، فرم بادامی و رنگ زیبای چشم‌ها، سر مثلثی و گوش‌های ایستاده کاملاً جلب‌توجه می‌کند. رنگ‌های این نژاد از مشکی تا سفید متغیر است.

ترسناک‌ ترین سگ دنیا
هاسکی

طبیعت هاسکی‌ها بسیار تمیز است. سگ هاسکی نسبت به موی خود بسیار حساس است و اغلب خودش را مانند گربه‌ها لیس میزند. این نژاد خیلی به‌ندرت مانند سایر سگ‌ها بو می‌دهد. با تمام این زیبایی‌ها بازهم گزارش‌هایی از حمله این سگ‌ها به انسان وجود دارد پس فریب ظاهر زیبای این سگ را نخورید و احتیاط لازم را رعایت کنید.

چه سگ‌هایی ترسناک هستند؟

۱. پیت بول
۲. آکیتا
۳. روتوایلر
۴. دوبرمن
۵. ژرمن شپرد
۶. پیرنه
۷. قفقازی
۸. ماستیف انگلیسی
۹. ماستیف تبتی
۱۰. سگ گرگ
۱۱. مالاموت آلاسکا
۱۲. هاسکی

عواملی که سبب ترسناک شدن سگ می‌شوند؟

۱. اندازه
۲. رنگ
۳. ساختار بدنی
۴. پارس سگ

کلام آخر

به پایان مقاله ترسناک‌ ترین سگ دنیا رسیدیم. امیدواریم که از خواندن این مطلب لذت برده باشید. اگر به این حیوانات علاقه دارید پیشنهاد می‌کنم مطالعه مقالات مرتبط در سایت واسط پت را از دست ندهید. همچنین فراموش نکنید که با دانلود اپلیکیشن واسط کالا می‌توانید اجناس دست‌دوم و یا حیوانات خانگی خود را باقیمت مناسب خریدوفروش کنید. از اینکه با ما همراه بودید سپاسگزاریم!

منابع:
.k9ofmine.com
petsoid.com
۱۰mosttoday.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *