انتخاب شال گردن زنانه

انتخاب شال گردن زنانه

آیا شما هم نمی‌دانید که دقیقاً چه شال‌ گردن زنانه‌ ای را انتخاب کنید؟ شال‌ گردن از لوازم جانبی کمد لباس و بسیار کاربردی و جذاب است، داشتن یک مجموعه بزرگ و متنوع از آن‌ها در دست منطقی است. آن‌ها نه‌تنها شیک هستند، بلکه جلوه‌ای چشمگیر به هر لباس می‌بخشند. شال‌ گردن‌ ها می‌توانند شمارا گرم نگه‌دارند. ممکن است شما مانند بسیاری از افراد در انتخاب شال گردن زنانه متناسب با لباس خود دچار مشکل شوید. شاید شما در مورد جفت شدن شال‌ گردن با لباس اعتمادبه‌نفس کافی نداشته باشید. ما در این مقاله به شما می‌گوییم وقت آن رسیده است که دیگر نگران نباشید و جسورانه آن شال‌ گردن‌های رنگی و طرح دار را با هر آنچه می‌خواهید بپوشید.

خودتان را محدود نکنید!

بسیاری از ما طوری تربیت‌شده‌ایم که معتقدیم در مورد تطبیق رنگ‌ها و الگوهای خاص قوانین خاصی وجود دارد. این قوانین می‌تواند مانع ما شود، خصوصاً در مورد انتخاب شال ‌گردن زنانه برای تزئین لباس، تاپ یا کل استایل شما. بعضی از ما احساس ترس می‌کنیم که این الگوهای قدیمی را در انتخاب شال ‌گردن کنار بگذاریم. درصورتی‌که این کار بسیار ساده و آسان است و شما می‌توانید با این کار یک ترکیب رنگ تازه و استایل متفاوتی بدون محدودیت برای خودتان بسازید.

شما می‌توانید رنگ‌ها و الگوهای غیر مکمل را به‌سادگی ترکیب کنید؛ بنابراین شما آزاد هستید که شال ‌گردن موردنظرتان را انتخاب کنید و با لباستان ست کنید.

اگر شما هم به ست کردن لباس‌های خود اهمیت می‌دهید، پیشنهاد می‌کنم مقاله‌ی ست کردن کفش با لباس را از دست ندهید.

انتخاب شال ‌گردنی که گردن را بپوشاند

مهم‌ترین نکته هنگام انتخاب شال‌ گردن زنانه پوشاندن دور گردن یا سر است. این به معنای انتخاب رنگ‌ها و الگوهایی است که رنگ پوست و رنگ مو را تکمیل کنند. خبر خوب این است که با انتخاب شال ‌گردن مناسب می‌توانید لباسی با رنگی بپوشید که به‌طورمعمول برای شما مناسب نیست.

به‌عنوان‌مثال ، اگر دوست دارید ظاهری شیک داشته باشید انتخاب شال‌ گردن مشکی بهترین گزینه برای شما است. اما اگر معتقد هستید رنگ سیاه شمارا بی‌روح نشان می‌دهد، می‌توانید از لباس‌هایی که با رنگ مشکی در تضاد است استفاده کنید و درنهایت شما یک استایل افسانه‌ای خواهید داشت!

شما می‌توانید شال ‌گردن زنانه ‌ای رنگارنگ انتخاب کنید و آن را بالباس تک‌رنگ ست کنید. به این نکته توجه داشته باشید که در طیف رنگی شال ‌گردن، رنگ لباستان نیز وجود داشته باشد.

انتخاب شال گردن زنانه
شال گردن

انتخاب شال گردن زنانه چاپی با الگوهای روشن

از انتخاب شال گردن های زنانه چاپی با الگوهای روشن خودداری نکنید. مطمئناً، یک شال ‌گردن با طرح روشن هر لباس ساده یا تک‌رنگ را زیبا خواهد کرد. اما از پوشیدن شال گردن‌ های طرح دار پررنگ و لباس‌های طرح دار دیگر خودداری کنید.

به‌عنوان‌مثال، همان‌طور که آقایان می‌توانند کراوات طرح دار را با پیراهن راه‌راه بپوشند. شما می‌توانید یک شال گردن طرح دار را نیز به روشی مشابه ست کنید. همچنین با انتخاب یک شال‌ گردن طرح دار و روشن، می‌توانید هر لباس ساده یا تک‌رنگی را بخرید.

پارچه و بافت شال ‌گردن زنانه

علاوه بر رنگ‌ها و چاپ های مختلف، شال‌ گردن‌ها از بافت‌های متنوعی برخوردار هستند که هرکدام ویژگی‌های خاص خود رادارند.

به‌عنوان‌مثال، شال‌ گردن‌ پشمی شما را گرم نگه می‌دارد و می‌تواند در زمستان‌های سرد یک نجات‌دهنده باشند. همچنین این شال گردن ظاهری کلاسیک به وجود می‌آورد.

شال ‌گردن ‌های ساخته‌شده از پشم ظریف بسیار نرم هستند و باعث می‌شوند که احساس خوبی داشته باشید.
شال ‌گردن‌ چهارخانه از واجبات یک کمد است و می‌تواند با هر استایلی به‌سادگی ست شود.

شال‌ گردن‌ ابریشمی، با ظاهر نرم و جذابی که دارد، زیبایی لباس شما را دوچندان می‌کند. این شال گردن در هر نوع آب و هوایی سبک و راحت است. شال‌ گردن‌ ابریشمی با ظاهر کلاسیکی که دارد، توسط ستارگان برجسته سینما همیشه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پارچه و بافت
بافت های متنوع شال گردن

راه‌های جالب بستن شال‌ گردن زنانه


روش‌های بی‌شماری برای بستن شال ‌گردن وجود دارد. بهترین روش استفاده از انواع گره‌ها و حلقه‌ها است. شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها شال‌ گردن خود را به شکل‌های مختلف درآورید. این روش‌ها را می‌توانید با یک سرچ ساده در اینترنت پیدا کنید.

ما در اینجا چند روش بستن شال‌ گردن را برای شما آورده‌ایم که می‌تواند به شما کمک کند:

حلقه

حلقه یا “Pretzel” یک تغییر در حلقه ساده شال ‌گردن است. دو طرف شال‌ گردن را بر روی‌هم بیندازید و آن را به دور گردن خود بپیچید. این بار به‌جای کشیدن هر دو انتها از طریق حلقه، فقط یک انتهای آن را از داخل حلقه بکشید و انتهای دیگر را از حلقه و از طرف دیگر بکشید.

گره ساده

شال‌ گردن را به دور گردن خود آویزان کنید. گره‌ای را نزدیک یکی از انتهای شال ‌گردن ببندید و انتهای دیگر آن را از طریق گره بکشید.

بسته به شکل سر و گردن و مدل مویی شما، این سبک‌های مختلف می‌توانند کم‌وبیش مناسب پوشاندن سر و گردن شما باشند. به این نکته توجه داشته باشید که شال گردن را طوری انتخاب کنید که با کل لباس شما هماهنگ باشد. به‌عنوان‌مثال، پوشیدن شال‌ گردن حجیم و پیچیده بالباس تابستانی کم‌حجم نامتعادل به نظر می‌رسد.

گره زدن
گره زدن شال گردن

راهنمای انتخاب شال ‌گردن زنانه

انتخاب یک شال گردن زنانه مناسب از اهمیتی خاصی برخوردار است. هنگامی‌که از یک شال ‌گردن زرق‌وبرق دار استفاده می‌کنید، می‌توانید شلوار و سایر لباس‌های خود را به کمک آن زیبا جلوه دهید. طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها و اشکال مختلف برای انتخاب وجود دارد. در حقیقت، شال‌ گردن‌ها سابقه طولانی دارند. ملکه‌های مصر از آن‌ها استفاده‌های بسیاری می‌کردند. بنابراین ،شال‌ گردن‌های امروزی پیشینه مصری دارند!

از یک شال‌ گردن می‌توان در تمام فصول استفاده کرد. البته باید به این نکته توجه کرد که از چه جنسی در چه فصلی استفاده کنید. در زمستان، اگر نمی‌خواهید یک ژاکت سنگین و یک کلاه را انتخاب کنید، انتخاب یک شال گردن زنانه و یک روسری که مطابق با مد روز است می‌تواند یک گزینه عالی باشد.

در تابستان از یک روسری استفاده کنید تا از موهای شما در تابش مستقیم خورشید و گردوغبار محافظت کند. هنگام باران از شال ‌گردن برای پوشاندن سرخود استفاده کنید. بنابراین، شال‌ گردن‌ها بخش مهمی از کمد لباس شما محسوب میشوند. بهتر است شما هم در انتخاب شال‌ گردن زنانه تلاش کنید تا بتوانید در هر فصلی از آن‌ها استفاده کنید.

خرید و انتخاب شال‌ گردن زنانه و مردانه به تحقیقات زیادی نیاز دارد. اجازه دهید یک مطالعه دقیق در مورد انتخاب شال ‌گردن زنانه و روسری‌ها و موادی مثل سبک‌ها و چاپ های معروف و نکات مربوط به نگهداری آن‌ها داشته باشیم.

انواع شال‌ گردن زنانه

انواع مختلفی از شال ‌گردن وجود دارد. دانستن نیاز خاص به شما کمک می‌کند گزینه‌ی موردنظر خود را راحت‌تر انتخاب کنید.

در اصل ، سه نوع شال‌ گردن وجود دارد. آن‌ها می‌توانند مربع، مستطیل و مثلث باشند. پوشیدن هرکدام از آن‌ها تأثیرات بسیار متفاوتی ایجاد می‌کنند. در این سه شکل اساسی تغییرات بی‌شماری وجود دارد که صدها انتخاب را به وجود می‌آورد.

انتخاب شال گردن زنانه
انواع شال گردن
 • شال گردن مربع برای اولین بار توسط برند فرانسوی ، Herme`s (هرمس) در جنس ابریشم معرفی شد. اندازه آن ۹۰ * ۹۰ سانتی‌متر بود. آن‌ها را می‌توان با هر لباسی برای هر موقعیتی ست کرد.
 • شال‌ گردن‌ های مستطیلی به هر لباسی ظاهری معمولی می‌بخشد اما معمولاً با یک شلوار جین یا یک لباس کوتاه پوشیده می‌شوند. شال ‌گردن‌های مستطیلی معمولاً درزمستان بیشتر کاربرد دارند.
 • شال‌ گردن‌ های مثلثی همیشه به‌عنوان دستمال گردن مورداستفاده قرار می‌گیرند. آن‌ها توسط کابوی‌های Wild West به‌عنوان Bandanas مشهور شدند.
 • همچنین شال‌ نسخه بزرگ‌تر روسری است که روی شانه‌ها قرار می‌گیرد یا در مواردی روی سر قرار می‌گیرد و مو را می‌پوشاند. این شال‌ها به دلیل ظاهر باوقار و عاشقانه‌اش مشهوراند.
 • شکل ویژه دیگری نیز وجود دارد که شال حلقه‌ای نام دارد. همان‌طور که از نام آن پیداست، به شکل دایره‌ای است. این نوع شال‌ گردن معمولاً در زمستان استفاده می‌شود و برای راحتی و محافظت در برابر سرما در اطراف گردن پیچیده می‌شود.

رایج‌ترین انواع شال ‌گردن

در اینجا چند مورد از رایج‌ترین انواع شال گردن را بررسی می‌کنیم که می‌تواند در انتخاب شال گردن زنانه به شما کمک کند.

باندانا

باندانا شال گردنی پارچه‌ای و مثلثی است. این نوع شال گردن ساخته‌شده از پنبه یا ابریشم است.

روسری سر

روسری سر که ساخته‌شده از پنبه یا پشم است، بیشتر موها را می پوشاند.
همچنین از آن‌ها در برابر نور خورشید و گردوغبار محافظت می‌کند.
.

انتخاب شال گردن زنانه
پوشیدن روسری

شال گرد

این شال گردن طول گردن را می‌پوشاند. شما می‌توانید در انتخاب شال گردن زنانه خود در تمام طول سال از شال گرد استفاده کنید. این شال گردن در زمستان برای محافظت از سرما بسیار مفید است.

شال نازک

شال‌های نازک در ماه‌های گرم سال و عصرهای خنک تابستان پوشیده می‌شوند.
این شال‌ها غالباً از ابریشم یا بند توری هستند.

روسری کویر

معمولاً مردم عرب به‌طور سنتی از آن استفاده می‌کنند. این روسری به شکل مربع است و از پنبه ساخته‌شده است.
روسری کویر معمولاً به رنگ سفید با بافت شطرنجی به رنگ قرمز یا سایر رنگ‌های تیره است. پیشینه آن مربوط به اردن است.

بنابراین می‌بینیم که انواع مختلفی از شال‌ها برای اهداف مختلف وجود دارد که از مواد مختلفی ساخته‌شده‌اند. بنابراین مهم است که هدف استفاده از شال را بدانید تا در مورد انتخاب پارچه تصمیم بگیرید. بیایید نگاهی به گزینه‌های محبوب پارچه برای شال گردن در سراسر جهان بیندازیم.

انتخاب پارچه برای شال‌ گردن‌های تابستانی

از پنبه معمولاََ برای ساخت شال ‌گردن‌های سبک‌ وزن و مناسب برای تابستان‌های گرم استفاده می‌شود. شال ‌گردن‌های نخی را می‌توان به‌راحتی شست. شال ‌گردن‌های ابریشمی از پیله‌های کرم ابریشم توت ساخته می‌شوند. آن‌ها می‌توانند ظاهری براق یا مات داشته باشند. آن‌ها سبک هستند و در تابستان پوشیده می‌شوند.

شال‌ گردن‌های کتانی از الیاف کتان ساخته می‌شوند و خنک هستند به همین دلیل، آن‌ها در تابستان بیشتر استفاده می‌شوند. شال‌های ساتن براق هستند. آن‌ها با ترکیبی از پارچه‌های ابریشم و پلی‌استر ساخته‌شده‌اند. ضخامت، وزن و میزان براقی متنوعی دارند و برای تابستان مناسب هستند. بنابراین انتخاب پارچه‌ی مناسب یکی از مهم‌ترین ملاک‌ها در انتخاب شال گردن زنانه است که باید به آن توجه کنید.

شال گردن‌ های زمستانی

شال‌ گردن‌های پشمی در سراسر جهان معروف هستند و از پشم گوسفند یا کشمیر بافته می‌شوند. جنس آن‌ها بسیار نرم است و در زمستان به شما گرما می‌بخشند. شال‌ گردن‌های ترمه از کیفیت بالایی برخوردار هستند. آن‌ها از پشم بزهای کشمیر ساخته شده‌اند. آن‌ها بسیار سبک، نرم و بادوام هستند.

انتخاب شال گردن زنانه
شال گردن ای پشمی

شال‌ گردن‌های آلپاکا از پشم شترهای آمریکای جنوبی بافته می‌شوند که بافت نرم‌تری نسبت به پشم گوسفند دارند.

علاوه‌بر انتخاب شال‌ گردن مناسب برای فصل زمستان، انتخاب مانتوی مناسب در این فصل اهمیت زیادی دارد. بنابراین پیشنهاد می‌کنم راهنمای خرید مانتو زمستانی را مطالعه کنید.

نکات مهم

رنگ‌ها یا انواع شال ‌گردن هایی که می‌توانید بخرید پایان ندارد. بنابراین، طبیعی است که گاهی انتخاب شال ‌گردن زنانه کار سختی به نظر برسد. ممکن است در خرید شال‌ها زیاده‌روی کنید پس لازم است نکاتی را در نظر بگیرید تا با این صحنه روبه‌رو نشوید.

اگر بیشتر شال ‌گردن‌های ساده و شال‌ هایی با طرح‌های ساده خریداری کنید. می‌توانید بیشتر از این شال‌ها استفاده کنید و آن‌ها را با انواع لباس ست کنید. این باعث می‌شود تا از خرید بی‌رویه شال‌ها خودداری کنید.

ازآنجاکه روسری جز لوازم جانبی است که صورت شمارا قاب می‌کند، باید به جزئیات بیشتر توجه کنید. مثلاً به ضخامت، رنگ، طرح روسری توجه کنید.

نکاتی درباره انتخاب شال ‌گردن زنانه

در اینجا چند نکته مهم در مورد انتخاب شال‌ گردن زنانه بررسی می‌کنیم.

انتخاب شال گردن زنانه
انتخاب شال گردن زنانه
 • ابتدا رنگ‌های خنثی را بخرید تا بتوانید با اطمینان هر لباسی را با آن‌ها ست کنید. بعداً، می‌توانید شال‌ گردن هایی به رنگ دلخواه خود تهیه کنید.
 • به دنبال شال‌ گردن‌های باکیفیتی باشید که از پشم گوسفند ساخته‌شده‌اند. کیفیت مسئله بسیار مهمی است.
 • یک شال‌ گردن با الگوی بافتنی منحصربه‌فرد انتخاب کنید که توجه را به خود جلب کند.
 • هنگام خرید شال‌ گردن‌ نوع بدن خود را در نظر داشته باشید. یک فرد بسیار کوچک در یک روسری بزرگ بافت غرق خواهد شد. متناسب با بدن خود انتخاب کنید.
 • شما نباید از روسری بسیار رنگارنگ استفاده کنید. رنگ‌های متفاوت توجه را از لباس شما دور می‌کند.
 • شرایط آب و هوایی را در نظر بگیرید. برای بالا بردن روحیه، رنگ‌های روشن را انتخاب کنید تا بالباس‌های زمستانی هماهنگ باشند. شال‌هایی با طرح‌های چاپ‌شده گل فضای شاد بهار را منعکس می‌کنند. سایه‌های روشن نارنجی و زرد نشانه آغاز پاییز است.
 • ازآنجاکه شال ‌گردن نزدیک به‌صورت شما است،طرح آن می‌تواند ویژگی‌های شمارا برجسته کند. شالی را انتخاب کنید که رنگ چشم، مو و رنگ پوست شمارا تکمیل کند. یک انتخاب هوشمندانه می‌تواند توجه را از نقص و لکه‌های پوست دور کند.

کلام آخر

به پایان مقاله رسیدیم. امیدواریم که این مقاله به شما در انتخاب شال گردن زنانه کمک کرده باشد. فراموش نکنید که سایت و اپلیکیشن واسط کالا مناسب‌ترین گزینه برای خرید و فروش کالاهای دست‌دوم شما با نازل‌ترین قیمت‌ها است. از اینکه با واسط پت همراه بودید سپاسگزاریم.

منبع:

dewbees.co.uk

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *