وحشی‌ ترین نژاد سگ‌

وحشی‌ ترین نژاد سگ‌

سگ‌ها همواره به‌عنوان بهترین دوست انسان شناخته‌شده‌اند. اما آن‌ها فقط یک دوست باهوش و وفادار نیستند. سگ‌ها می‌توانند با توجه به نژاد و خلق‌وخویی که دارند، برای انسان‌ها تهدید بزرگی باشند. سگ‌ها از نژاد گرگ‌ها هستند که توسط انسان‌ها پرورش یافته‌اند. درنتیجه ممکن است به یکی از خطرناک‌ترین حیوانات تبدیل شوند. در این مقاله با وحشی‌ ترین نژاد سگ‌ ها آشنا می‌شویم. پس با ما همراه باشید!

آنچه درادامه می‌خوانید

چند نژاد وحشی از سگ‌ها

ما فهرستی از چند مورد از وحشی‌ ترین نژاد های سگ‌ برایتان آماده کرده ایم. لازم است که سگ‌های وحشی را بشناسید و از آن‌ها دور شوید. زیرا این سگ‌های وحشی میتوانند صدمات جبران ناپذیری به انسان‌ها بزنند و حتی منجر به مرگ آن‌ها شوند!
البته این سگ‌های وحشی و خطرناک می‌توانند سگ‌های نگهبان بسیار خوبی باشند. چنانچه شما قصد خرید یک سگ نگهبان مناسب را دارید، پیشنهاد می‌کنم پس از مطالعه‌ی راهنمای خرید این سگ‌ها فهرست وحشی‌ ترین نژاد سگ‌ را نیز بررسی کنید.

پیت بول آمریکایی

پیت بول‌ آمریکایی یکی از وحشی‌ ترین نژاد های سگ‌ محسوب می‌شود، به همین دلیل خریدوفروش آن در بسیاری از کشورهای جهان ممنوع شده است. این سگ باهوش و مو کوتاه، یکی از خطرناک‌ ترین سگ‌ها در جهان است.

پیت بول تریر آمریکایی قدرت، اعتمادبه‌نفس و علاقه‌ی زیادی به زندگی دارد. این سگ‌ها به دلیل هوش و فعالیت بالایی که دارند میتوانند کارهای خود را به بهترین شکل انجام دهند.

روتوایلر

این نژاد سگ از نژادهای وحشی سگ هستند که در خانه نیز نگهداری می‌شوند. البته از این سگ‌های وحشی بیشتر به‌عنوان سگ نگهبان و محافظ استفاده می‌شود. باید همیشه مواظب این سگ‌های خطرناک باشید تا به افراد غریبه‌ که وارد منزل شما می‌شوند آسیب نرسانند.

اگر شما هم از آن‌دسته از افراد هستید که به سگ‌های نگهبان علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنم خواندن مقاله‌ی بهترین سگهای نگهبان را از دست ندهید.

ژرمن شپرد

ژرمن‌ها همواره یکی از محبوب‌ترین سگ‌ها در بین مردم به‌شمار می‌روند. افراد زیادی برای خود یک ژرمن می‌خرند و آن را در کنار خود نگه می‌دارند. این سگ‌ها را به‌عنوان سگ‌های همراه پلیس می‌شناسند زیرا هوش بالای آن‌ها باعث استفاده‌ی آن‌ها در نیروی انتظامی شده است.

نیرویی که یک ژرمن برای حمل اجساد و وسایل دارد حدود 1060 نیوتون است. باید مراقب باشید تا به شما حمله نکند و شما را گاز نگیرد. هنگامی‌که یک ژرمن شپرد به شما حمله می‌کند نباید از او فرار کنید زیرا ممکن است خطرات بسیار بیشتری برایتان به‌دنبال داشته باشد. البته این نژاد سگ توسط نیروی انتظامی به‌طور کامل آموزش‌ می‌بینند.

ژرمن شپرد
ژرمن شپرد

ژرمن‌ها در حالت عادی سگ‌های اجتماعی و بسیار آرام و مهربانی هستند. این سگ‌ها نیز برای دفاع و حمله باید آموزش ببینند. ژرمن‌ها و سگ‌های چوپان سیاه برای شکار انسان بسیار ماهر هستند بنابراین بهتر است هنگام دیدن انها نترسید و فرار نکنید. آن‌ها سرعت عملی بیش ازآنچه فکرش را بکنید دارند و هرگز نمی‌توانید از آن‌ها فرار کنید.

ژرمن شپرد برای همه‌ی افراد مناسب نیست. بهتر است قبل از نگهداری از این سگ‌ها تجربه‌ی نگهداری از سگ‌های بزرگ را داشته باشید. برای شناخت وحشی‌ ترین نژاد سگ‌، در ادامه با ما همراه باشید.

سگ چوپان قفقاز

این سگ چوپان که از نژاد ژرمن شپرد است یکی از وحشی‌ ترین نژاد سگ‌ ها محسوب می‌شود. این سگ‌ها جثه و هیکل تقریباً بزرگی دارند و حدوداً 1100 کیلوگرم وزن دارند. طول عمر این سگ‌ها بین 10 تا 12 سال است.

سگ‌های چوپان قفقازی در کشورهای اروپایی پرورش داده می‌شوند و بیشتر به‌عنوان سگ‌های محافظ از انها استفاده می‌شود. از این سگ‌ها در کوهستان‌ها و عشایر برای نگهداری و محافظت از گله نیز استفاده می‌شود. این سگ‌ها یکی از دشمنان گرگ‌ها هستند.

بولداگ آمریکایی

این سگ یکی از سگ‌های ورزشی است که قدرت و استقامت بالایی در مقابل سختی‌ها دارد. همچنین این سگ بسیار چابک و باهوش است. بولداگ هم از وحشی‌ ترین نژاد های سگ‌ است که ازنظر تاریخی قدمت زیادی دارد.
سگ بولداگ بیشتر برای کار در مزارع پرورش داده می‌شود.

وحشی‌ ترین نژاد سگ‌
بولداگ آمریکایی

بولماستیف

این سگ‌های ورزشکار خلق‌وخویی وحشی و تهاجمی دارند که در صورت عدم مراقبت میتوانند به افراد غریبه صدمه بزنند و باعث مرگ آن‌ها شوند. از این نوع نژاد بیشتر به‌عنوان سگ‌های نگهبان برای نگهبانی از منازل و غیره خریداری ‌شوند.

برای اینکه یک بولماستیف مهاجم و نگهبان داشته باشید باید از سنین پایین به او آموزش دهید تا به شما به‌عنوان مربی اعتماد کند و مطیع باشد. بولماستیف ها سگ‌های قوی، قدرتمند و توانایی هستند که به‌عنوان محافظ از آن‌ها استفاده می‌شود. در موارد بسیاری دیده‌شده است که حملات این سگ به افراد منجر به مرگ انسان شده است!

چنانچه دوست دارید با قوی‌ترین سگ‌های دنیا آشنا شوید، مقاله‌ی قوی‌ترین سگ‌های دنیا را از دست ندهید.

هاسکی سیبرین

این سگ‌های وحشی را به‌عنوان سگ کار می‌شناسند، به همین دلیل است که هاسکی ها نسبت به دیگر نژادهای وحشی سگ اجتماعی نیستند. البته اگر شما سیاست و تجربه‌ی بالایی داشته باشید، می‌توانید یک سیبری وحشی را به یک دوست همیشگی تبدیل کنید.

البته اگر هاسکی شما همیشه در خانه‌ی خود باشد و افراد زیادی را ندیده باشد، یک سگ پرخاشگر و خطرناک‌تر خواهد شد. سعی کنید همیشه به این نژاد سگ آموزش‌های برخورد با غریبه‌ها را بدهید. هاسکی سیبرین به گرگ‌ها شباهت دارند و به همین دلیل باید از آن‌ها ترسید.

هاسکی سیبرین
هاسکی سیبرین

هاسکی‌ها نیز مانند همه‌ی سگ‌های قطبی پرانرژی هستند و باید مسافت‌های زیادی را بروند و انرژی خود را خالی کنند. نه‌تنها به‌عنوان سگ سورتمه کوهی بلکه به‌عنوان یک سگ همراه و سگ نمایشی نیز مورداستفاده قرار می‌گیرد. هاسکی ها سازگاری خوبی با سایر حیوانات و نژادها از جمله مالاموت‌ها دارند و این به دلیل شباهت نژادی هردو به گرگ‌ها است.

بنابراین اگر شما قصد دارید که از یک هاسکی نگهداری کنید، مقاله‌ی تربیت سگ هاسکی می‌تواند نکات مهمی را درخصوص تربیت این سگ به شما آموزش دهد.

آلاسکا

مالاموت‌های آلاسکا، سگ‌هایی بسیار قوی و پرانرژی هستند و اگر انرژی آن‌ها تخلیه نشود به سگ‌های تهاجمی تبدیل می‌شوند. آن‌ها به‌طور روزانه به بازی و ورزش و یا هر نوع فعالیتی که انرژی انها را تخلیه کند احتیاج دارند.

نکته‌ی دیگری که باید حتماً به آن توجه کنید، این است که سگ‌های آلاسکا قدرت یادگیری پایینی دارند و آموزش دادنشان حوصله و صبر زیادی را می‌طلبد. چون این سگ ها از وحشی‌ ترین نژاد سگ‌ به شمار می‌آیند، باید به‌دقت از آن‌ها مراقبت کرد.

این نژاد یکی دیگر از نژادهای معروف قطب شمال است. مالاموت‌ها توانایی زندگی کردن در شرایط سخت آب و هوایی را دارند. جالب است که بدانید مالاموت‌های آلاسکا سگ‌های خطرناک وحشی‌ای هستند که مهارت خوبی در شکار دارند. آن‌ها حتی می‌توانند خرس را از بین ببرند. البته اگر آن‌ها را تربیت کنیم به یک دوست وفادار و مهربان تبدیل خواهند شد. مالاموت‌ها نماد رسمی ایالت آلاسکا هستند.

همچنین پیشنهاد می‌کنم که مقاله‌ی مقایسه‌ی مالاموت و سیبرین هاسکی را مطالعه کنید تا با این نژادها بیشتر آشنا شوید.

کدام نژاد وحشی سگ برای انسان خطر دارد؟

تقریباًهمه‌ی سگ‌ها میتوانند خطرناک باشند و برای شما خطر ایجاد کنند. نژادهای خاصی از سگ‌ها در جهان هستند که همیشه رفتارهای خطرناکی از خود نشان می‌دهند حتی باعث مرگ‌ومیر افراد می‌شوند. به‌طورکلی صفت تهاجمی بودن در ذات سگ‌ها وجود دارد اما با پرورش مناسب می‌توانید آن‌ها را به دوست خود تبدیل کنید.

وحشی‌ ترین نژاد سگ‌
کدام نژاد وحشی سگ برای انسان خطر دارد؟

برخی از وحشی‌ ترین نژاد سگ‌ها، رفتار غیرقابل‌پیش‌بینی دارند. همین باعث شده که نگهداری برخی از انها به‌عنوان حیوان خانگی ممنوع شود. پس سگ‌های وحشی از خطرناک‌ترین سگ‌ها محسوب می‌شوند.

پس از آشنایی با وحشی‌ ترین نژاد سگ‌ در ادامه چند مورد از خطرناک‌ترین سگ‌های وحشی را بررسی می‌کنیم. بهتر است از این سگ‌های خطرناک دورباشید؛ زیرا این سگ‌های وحشی بیشتر از دیگر سگ‌ها حمله می‌کنند و حتی در مواردی دیده‌شده که به صاحبان خود نیز حمله می‌کنند. البته شاید موارد نادری این اتفاق بیفتد اما باید از خطرات و مسئولیت‌های داشتن یک سگ آگاه بود.

دان بزرگ

این سگ‌ها در گروه سگ‌های بسیار حساس قرار دارند. این سگ‌ها اگر از کودکی آموزش نبینند بسیار پرخاشگر و خطرناک خواهد بود. دان بزرگ‌ها قد و وزن بزرگ‌تری دارند به همین دلیل علاوه بر اینکه یکی از وحشی‌ ترین نژاد های سگ محسوب می‌شوند‌، در گروه غول‌پیکرترین نژاد سگ نیز هستند.

بوکسور

بوکسورها، سگ‌های شکاری هستند و از ابتدا به‌عنوان سگ‌های نگهبان پرورش داده شده ‌اند. این سگ‌ها فک و دندان‌های بسیار قوی دارند و باید از نزدیک شدن به انها خودداری کنید. اگر این سگ‌ها به‌درستی آموزش داده نشوند ممکن است به کسی صدمه بزنند و درنهایت باید هزینه‌ی جریمه را به آن‌ها پرداخت کنید.
یادتان باشید در حین آموزش به بوکسورها، آن‌ها را تحت‌فشار قرار ندهید و مجازاتشان نکنید، زیرا این کار باعث می‌شود تا آن‌ها وحشی و خطرناک‌ شوند و ممکن است حتی به خود شما نیز صدمه بزنند!

دوبرمن

دوبرمن‌ها بسیار باهوش و قوی هستند. این سگ‌ها نسبت به صدا و شلوغی بسیار حساس هستند. آن‌ها وقتی‌که احساس خطر کنند به‌طور طبیعی نسبت به غریبه‌ها واکنش نشان می‌دهند و پرخاشگری می‌کنند. این سگ‌ها هیچ‌گاه خلق‌وخوی آرام و روحیه‌ای دوستانه نداشتند.

دوبرمن
دوبرمن

دوبرمن ها هرچه بزرگ‌تر می‌شوند خطرناک‌تر خواهند شد. اگر از ابتدای تولد به آن‌ها آموزش‌های لازم داده نشود میتوانند خطرناک و وحشی بمانند. سگ‌های وحشی و بزرگ دوبرمن توانایی بالایی در ردیابی کردن دارند. باید آن‌ها را به‌طور دقیق آموزش داد و صبر و حوصله‌ی زیادی به خرج داد. این سگ‌های وحشی و تهاجمی از وحشی‌ ترین نژاد سگ هستند که می‌توانند یک انسان را بکشند.

روتوایلر

یکی خطرناک‌ترین، بدترین و وحشی‌ ترین نژاد های سگ‌ در جهان، سگ روتوایلر است. این سگ‌های خطرناک برخلاف روحیه‌ی وحشی‌ای که دارند به کودکان علاقه‌ی زیادی دارند و به صاحبان خود و فرزندانشان آسیبی نمی‌رسانند. البته باید مراقب دوستی با آن‌ها باشید.


این سگ‌ها خلق‌وخوی مناسبی ندارند و نمی‌توانید از آن‌ها به‌عنوان یک سگ خانگی استفاده کنید. روتوایلرها دوستی‌ای مانند دوستی خاله‌خرسه دارند و هنگام بازی و شوخی صاحب خود را گاز می‌گیرند و این می‌تواند خطرناک باشد. زیرا آن‌ها دندان‌های قوی دارند.

واکنش‌های یک روتوایلر، می‌تواند بسیار خطرناک باشد. اگر قصد خرید یک سگ وحشی روتوایلر را دارید، باید روش آموزش آن را بدانید و سعی کنید او را اهلی کنید. این سگ‌ها نیز برای انسان خطر دارند و تقریباً نیمی از مرگ را در ایالت متحده ،روتوایلرها بر عهده‌ دارند.

پیت بول

پیت بول ها سگ‌های جنگنده‌ای هستند که با اشتیاق کاری که به انها داده می‌شود را تا انتها و به‌درستی انجام می‌دهند. آن‌ها فک و دندان‌های بسیار قدرتمندی دارند و به همین دلیل به انها گیرنده‌های قوی می‌گویند؛ زیرا اگر یک شکار یا وسیله را بگیرند آن را رها نمی‌کنند. بنابراین، آن‌ها باید از کودکی آموزش ببینند.

وحشی‌ ترین نژاد سگ‌
پیت بول


پیت بول‌ها، سگ‌های وحشی و جنگنده‌ای هستند که به دلیل توانایی بالایی که برای نگهبانی دارند، از آن‌ها برای محافظت از دام استفاده می‌شود. البته از این نوع سگ‌ها نیز برای دستگیری دزدها کمک گرفته می‌شود.
علاوه بر این پیت بول‌ها را برای مسابقات دعوای بین سگ‌ها نیز خریداری می‌کنند و آموزش می‌دهند.

فیلا برزیلی

سگ برزیلی یکی دیگر از بزرگ‌ترین و وحشی‌ ترین نژاد سگ‌های گله است. این نژاد از برزیل پرورش داده‌شده‌است. به دلیل خلق‌وخوی خشن و قدرت بدنی که دارند از آن‌ها به‌عنوان سگ‌های نگهبان و محافظ مورداستفاده قرار می‌گیرد.
سگ‌های برزیلی از دیدن غریبه‌ها و با رفتارهای غیرمنتظره وحشی‌تر شده و فرد را گاز می‌گیرند. به همین دلیل تلفات زیادی ناشی از آن‌ها ثبت‌شده است.

دالماسین

این سگ‌ها اغلب ناشنوا به دنیا می‌آیند به همین دلیل است که آن‌ها به وحشی‌ ترین نژاد سگ‌ تبدیل‌شده‌اند. این نژادهای سگ دوست دارند تا در هر زمینه به صاحب خود کمک کنند. البته به دلیل ناشنوایی آن‌ها آموزش دادن به این سگ‌ها بسیار سخت و بی‌فایده است. زیرا دالماسین وحشی قدرت کنترل رفتار خود را ندارد.

بدن این سگ‌ها بسیار زیبا است. آن‌ها در ابتدا به شکل یک توله‌سگ سفید هستند و باگذشت زمان لکه‌های ریزی روی بدنشان به وجود می‌آید و با بزرگ‌تر شدن آن‌ها شکل و اندازه‌ی آن‌ها تغییر خواهد کرد.

البته باید گفت که تنها برخی از سگ‌های دالماسین ناشنوا به دنیا می‌آیند. توله‌سگ‌های دالماسین که به رنگ سفید طبیعی به دنیا می‌آیند یک نوع سگ معمولی هستند. اما اگر در بدو تولد درگیر بیماری آلبینوس شوند شاید به‌اشتباه فکر کنید که سگ شما سالم است اما درواقع این سگ ناشنوا است.

کلام آخر

به پایان این مطلب رسیدیم. امیدواریم با خواندن این مطالب بتوانید سگ‌های وحشی و خطرناک را شناسایی کنید. اگر در گردش، کوهستان و یا مناطقی از زندگی خود یکی از این سگ‌ها را مشاهده کردید، فرار نکنید. سگ‌ها با فرار کردن شما وحشی می‌شوند و به شما صدمه می‌زنند.

بهتر است با خونسردی کامل به راه خود ادامه دهید. البته اگر می‌خواهید برای خود یک سگ نگهبان انتخاب کنید، سگ‌های وحشی انتخاب مناسبی هستند اما باید آن‌ها را آموزش دهید. در واسط کالا انواع مختلفی از نژادهای سگ باقیمت مناسب وجود دارند. برای خرید آن‌ها کافی است اپلیکیشن واسط کالا را دانلود کنید. از اینکه تا انتهای مطلب با ما در سایت واسط پت همراه بوده‌اید سپاس گزاریم.

پرسش و پاسخ

پیت بول در کدام کشورها ممنوع است؟

پاسخ:کشور فرانسه، لهستان، آلمان، اسپانیا، ایتالیا، دانمارک، رومانی، سوئد، پرتغال، آمریکا، کانادا، ونزوئلا، پورتوریکو، اکوادر، استرالیا، فنلاد، نروژ، روسیه، اوکراین، بلاروس، ترکیه و سنگاپور از جمله کشورهایی هستند که این سگ را ممنوع اعلام کرده اند. این درحالی است که این پیت بول در ایران به آسانی به فروش می‌رسد.

برای خرید یک سگ نگهبان بهتر است کدام سگ را بخرید؟

سگ های وحشی و ترسناک زیادی در این مقاله و سایر مقالات سایت واسط پت ارائه شده است.البته برای داشتن یک سگ نگهبان خوب توصیه ما این است که مقاله،راهنمای خرید سگ نگهبان را مطالعه کنید.

آیا سگ های وحشی عامل نابودی حیات وحش اند؟

فقط سگ‌های آموزش ندیده و غیر اهلی و سگ های گله جزو تهدیدات حیات‌وحش ایران محسوب می‌شوند! این دو گروه در طبیعت ایران جزو گونه‌های مهاجم شکارچی محسوب شده و باعث ایجاد ترس، استرس و مزاحمت، انتقال بیماری، ایجاد رقابت بر سر منابع غذایی و تولد حیوانات دورگه در زیستگاه‌های طبیعی می‌شوند.

منابع:
insidedogsworld.com
10mosttoday.com
petolog.com
pickytop.com
worlddogfinder.com

تبلیغات
vasetpet-content

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *