خانه » ست کردن کفش با لباس
ست کردن کفش با لباس

ست کردن کفش با لباس

یک جفت کفش فقط برای راه رفتن نیست بلکه چیزهای بیشتری برای نشان دادن دارد. اگر قرار است از بین چند جفت کفش یکی را انتخاب کنید؟ کدام را انتخاب می‌کنید؟
اگر شما از افرادی هستید که ست کردن کفش با لباس را دوست دارید، این مطلب برای شما مفید است. برای جزئیات به چشم و دقت نیاز دارید. ایده این است که یک لباس را انتخاب کنید و برای بقیه چیزها با رنگ‌های متضاد یا یکدست هماهنگ شوید. یادتان باشد که کفش‌ها نقش محوری دارند.
ما اینجا هستیم تا در مورد ظاهری زیبا صحبت کنیم. ست کردن کفش با لباس هیچ علم خاصی نمی‌خواهد. شما فقط باید اصول را درست رعایت کنید. با ما همراه باشید.
خواندن مقاله چگونه لباس انتخاب کنیم در واسط پت را از دست ندهید.

تطبیق

اولین قانون در ست کردن کفش با لباس این است که شما لازم نیست موارد را دقیقاً مطابقت دهید. اول اجازه دهید تا لباس‌ها یکدیگر را بسازند تا ظاهر شما سطح بهتری ایجاد کند. در کنارش به چرخه رنگ توجه داشته باشید .

تطبیق، ظاهری کاملاً مناسب برای شما می‌سازد. اما به‌احتمال‌زیاد نمی‌توانید همه اطرافیان را به یک اندازه متحیر کنید چون سلیقه‌ها باهم متفاوت هستند.

اگر رنگ لباس‌ها بر اساس چرخه رنگ به یکدیگر نزدیک‌تر باشند یا بیش از یک رنگ روشن استفاده شود، ممکن است تطابق نامناسب ایجاد شود. اما هنوز هم باعث می‌شود که انتخاب‌های تصادفی صورت بگیرد.

ترکیبات اصلی

بعضی از این ترکیبات اصلی رنگ مکمل را به یاد داشته باشید:

 • قرمز و سبز
 • آبی و نارنجی
 • زرد و بنفش

به زبان ساده، رنگ‌های مکمل در دو طرف چرخه رنگ از یکدیگر قرار دارند. این بدان معناست که آن‌ها جفت متضاد بالایی هستند، بنابراین، کلید استفاده از دو رنگ مکمل و بدون اینکه شما را شبیه دلقک کنند. یک سایه تیره‌تر ایجاد می‌کنند.

مطابقت فلزات

شما می‌خواهید ساعت، سگک کمربند و سایر قطعات فلزی در صورت امکان با یکدیگر مطابقت داشته باشند. به موردی که بیشتر دوست دارید دیده شود فکر کنید. اگر ساعت خاصی است. رنگ آن و یک سگک کمربند همسان را در نظر بگیرید.

نقره با نقره همراه می‌شود، درحالی‌که طلا با طلا (یا حتی اگر تفاوت واضحی وجود نداشته باشد) برنج باشد. اما این فقط یک راهنما است.

استثناهایی وجود دارد؛ اما باید بدانید که فلزات متضاد واقعاً مشکلات جزئی در ست کردن کفش با لباس هستند.

مطابقت فلزات
مطابقت فلزات

کفش‌های مناسب فصل

در بهار انعطاف‌پذیر باشید. شما می‌توانید در این فصل کفش‌های زمستانی و تابستانی را انتخاب کنید زیرا بهار فصلی یکنواخت نیست و ست کردن کفش با لباس آسان است.
در تابستان آزاد می‌شوید. تابستان زمان لذت بردن از صندل و اسپادریل است. فقط حتماً از آن‌ها بدون جوراب استفاده کنید.
در پاییز که کمد لباس شما رنگ پاییزی می‌گیرد. می‌توانید تا حدودی انعطاف‌پذیر باشید، اما در استفاده از صندل خودداری کنید.

آن‌ها با پارچه‌ها و رنگ‌های سنگین‌تر پاییز مطابقت ندارند. همچنین مناسب این فصل نیز نیستند.
کفش‌های کاربردی را برای زمستان انتخاب کنید. لوفر و چکمه را انتخاب کنید. برای جلوگیری از لیز خوردن حتماً از کفش با عرض بیشتر در پاشنه پا استفاده کنید.

چگونه کفش‌ مناسب لباس خانم‌ها را انتخاب کنیم؟

برخی از زنان به دلیل وسواس در نحوه پوشش و ست کردن کفش با لباس سخت می‌گیرند. با داشتن همه سبک‌ها و رنگ‌های بی‌پایان کفش و لباس‌ها، کدام یک را انتخاب کنید؟

چه کسی می‌تواند یک زن را مقصر بداند و او را به خاطر علاقه‌ای که به کمد خود دارد سرزنش کند؟
البته در این مورد زیاد ازنظر آقایان مورد تمسخر قرارگرفته‌ایم اما عشق خاص خانم‌ها به کمدشان به این راحتی کم نمی‌شود.

رنگ

در مرحله اول بهتر است رنگ را در نظر بگیرید. رنگ کفش را متناسب با لباس خود انتخاب کنید. هنگام پوشیدن لباسی پررنگ، از کفش پاشنه‌دار یا تخت ساده مشکی استفاده کنید.

اگر بخواهید کفش پرزرق و برقی بپوشید بدیهی است که شما می‌توانید هر کفشی را که دوست دارید بپوشید.
به شرطی که هیچ تناقضی با لباسی که انتخاب کرده‌اید وجود نداشته باشد؛ اما این یک قانون نیست و در طول زمان و دوره‌های مختلف بر اساس مد تغییر می‌کند.

رنگ متناسب با لباس
رنگ کفش متناسب با لباس

کفش روشن

با پوشیدن کفش‌های روشن‌تر، جذابیت بیشتر را به یک لباس ساده اضافه کنید. با ست شدن پاشنه قرمز با لباس مشکی، یک ست زیبا ساخته‌اید.

اگر روی بلوز ساده و شلوار یا شلوار جین می‌خواهید بپوشید، یک کفش مجلسی با طرح پوست تمساح یا پلنگی را امتحان کنید.

سیاه

در اینجا عنصر غافلگیرکننده زیادی وجود ندارد، اما رنگ سیاه کاملاً باهمه‌چیز مطابقت دارد. بنابراین، چند جفت صندل، کفش، بوت سیاه در کمد خود داشته باشید. برای هر شرایط با هر نوع ست کردن کفش با لباس مناسب هستند.

لباس‌های رنگارنگ

اگر لباس رنگانگ می‌پوشید، رنگی را در لباس خود پیدا کنید. به‌عنوان‌مثال، اگر بلوز رنگی شامل رنگ بنفش و صورتی پوشیده‌اید، یک کفش بنفش پررنگ در نظر بگیرید؛ که ظاهر شما را زیبا‌تر کند.

تطبیق رنگ هرگز!

خانم‌ها باید از ست کردن کفش با لباس و تطبیق دقیق رنگ خودداری کنید. از سر تا پا یکرنگ ثابت نپوشید. اگر بلوز آبی و دامن آبی دارید، از پوشیدن کفش آبی پرهیز کنید.

رنگ‌های مختلف نزدیک به همان رنگ را در نظر بگیرید مثلاً سورمه‌ای. اگر بلوز صورتی روشن دارید، سعی کنید به‌جای استفاده رنگ در همان سایه، یک کفش قرمز بپوشید.

رنگ‌های استاندارد

رنگ‌های استاندارد را برای مکان‌های رسمی انتخاب کنید. کفش‌های چرم قهوه‌ای یا مشکی را در یک دفتر کار بپوشید. خاکستری و سرمه‌ای نیز گزینه‌های خوبی برای دفتر هستند.

انتخاب پاشنه

پاشنه‌های استیل را با لباسی مانند دامن‌های مدادی و شلوارهای جذب ست کنید. استیل، باعث می‌شود پاهای شما باریک‌تر شوند.

پاشنه
انتخاب پاشنه مناسب

پای کوتاه و بلند

اگر پای کوتاهی دارید از پاشنه‌هایی که بیش از ده سانت دارند اجتناب کنید. کفش‌های پاشنه‌بلند فوق‌العاده باعث انعطاف‌پذیری بیشتر عضله ساق پا می‌شوند. تفاوت زیادی از زیبایی می‌کاهد.
در ست کردن کفش با لباس اگر پای بلند دارید از پاشنه‌های بیضی‌شکل یا مربع استفاده کنید. پاشنه‌های مخروطی یا نوک‌تیز ممکن است باعث بلندتر به نظر رسیدن پاهای شما شوند.

مراسم

 • برای مراسم رسمی و نیمه‌رسمی از کفش پاشنه‌دار استفاده کنید.
 • برای مهمانی‌ها و سایر مراسمات رسمی با کفش‌های جلوبسته یا باز بروید.
 • برای مجالس نیمه‌رسمی مانند مهمانی‌ها، صندل، کفش جلوباز یا بنددار را انتخاب کنید.

خواندن مقاله چگونه کفش مجلسی تنگ را گشاد کنیم؟ را از دست ندهید.

انتخاب صندل

برای داشتن ظاهری متنوع و زنانه، یک جفت صندل با پاشنه کم در کمد خود داشته باشید. از صندل‌های پاشنه کم تقریباً با هر طول دامن یا طول شلوار می‌شود استفاده کرد.

لباس شب

برای ست کردن کفش با لباس برای، لباس سیاه کوتاه یا لباس شب، یک جفت صندل بنددار و پاشنه‌بلند در نظر بگیرید. صندل‌های پاشنه‌ بلندتر، به لطف ارتفاع پاشنه و همچنین قدبلندتر کردن شما زیبایی بیشتری به شما می‌بخشند.
خواندن مقاله چطور لباس مجلسی بدوزم؟ را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

چکمه

وقتی به چکمه فکر می‌کنید اولین چیزی که به ذهن شما خطور می‌کند چیست؟ زمستان؟ چکمه‌های خود را برای پاییز و زمستان کنار بگذارید.

چکمه‌ها تصویری از هوای سردتر را تداعی می‌کنند و از رسیدن هوا به پای شما جلوگیری می‌کنند و باعث گرم‌تر شدن آن‌ها می‌شوند.

در زمستان برای ست کردن کفش با لباس یک جفت چکمه پاشنه‌کوتاه با شلوار جین شسته شده تیره بپوشید ترکیبی زیبا را نشان می‌دهد.

پاشنه این بوت به شما کمک می‌کند تا پای شما را بلند کند؛ اما در این فصل مراقب زمین خوردن خود باشید.

ست کردن کفش با لباس
انتخاب چکمه بای پاییز و زمستان

انتخاب کفش آکسفورد

یک جفت آکسفورد یا کفش راحتی برای دفتر کار در نظر بگیرید. لوفر به‌عنوان یک سبک محافظه‌ کارانه تقریباً برای هر محیط حرفه‌ای مناسب است. آن‌ها می‌توانند با شلوار و همچنین لباس و دامن درخشان باشند.
آکسفورد تخت یا پاشنه‌کوتاه را با شلوار بپوشید؛ زیرا در ست کردن کفش با لباس از شما ظاهری زیباتری را نشان می‌دهد. خواندن مقاله زیر را به شما پیشنهاد می‌دهیم.
رفع ترک روی کفش

انتخاب کفش‌های کتانی و ورزشی

آن‌ها را با لباس‌های ورزشی و اسپرت خود ست کنید. اگر لباس تمرینی دارید، کفش تمرینی بپوشید. از کفش‌های دویدن یا سایر کفش‌های کاملاً ورزشی برای پوشیدن روزمره خودداری کنید. ظاهر شما را زشت می‌کنند.
به خاطر راحتی آن‌ها بیشتر مورداستفاده هستند، اما اکنون زمان تغییر کرده است. شما اگر می‌خواهید باید با مد روز کنار بیایید. از امتحان کردن رنگ‌های زنده پرهیز نکنید، به گفته وبلاگ نویسان مد، آن‌ها مهم‌ترین نکته هستند.

رنگ‌های شاد بهترین گزینه‌اند چرا سعی نمی‌کنید از رنگ‌های زنده بیشتر استفاده کنید. در استفاده از رنگ‌های زنده خودتان نیز باانرژی تر می‌شوید در مقابل استفاده از رنگ‌های تیره.
خواندن مقاله کفش هولوگرامی را از دست ندهید.

چگونه کفش‌ برای لباس مردانه انتخاب کنیم؟

کفش‌ها می‌توانند از کفش‌های دست‌ساز گران‌قیمت تا پوشیدن با تاکسیدو برای آقایان از اهمیت زیادی برخوردار شود، برای ست کردن کفش با لباس توجه کنید. این نکته مهم است که همیشه کفش را امتحان کنید و در آن قدم بردارید تا مطمئن شوید که احساس خوبی دارید.

مرتب بودن و ظاهر کفش‌ها به آقایان جذابیت خاصی می‌دهد. این مورد همیشه یادتان باشد کفش است که تائید کننده خوش‌تیپی یک مرد است. درحالی‌که انتخاب کفش با لباس به سلیقه شخصی شما بستگی دارد، اما چند مرحله به شما کمک می‌کند جفت مناسب را پیدا کنید.

ست کردن کفش با لباس
انتخاب کفش متناسب با لباس

شروع از پایه خنثی

چگونه می‌توان فهمید که این آبی با آن قرمز مطابقت دارد؟ اگر این را بپوشم چه می‌شود. پیراهن با رنگ بنفش، آیا با این کراوات راه‌راه سبز ست خواهد شد؟ ساده‌ترین راه برای پوشیدن رنگ این است که از پایه خنثی، لباس مردانه شروع کنید و فقط یکرنگ اضافه کنید.

در ست کردن کفش با لباس رنگ‌های خنثی لباس مردانه و همچنین هر رنگ دیگری که فکرش را بکنید با یکدیگر مطابقت دارند.

بنابراین اگر لباس پایه شما (پیراهن، شلوار و کفش) از رنگ خنثی تشکیل‌شده است، افزودن یکرنگ از همان رنگ هیچ‌چیز را به هم نمی‌زند. درواقع، باهم بسیار عالی به نظر می‌رسند.

نکته

این روشی ضدگلوله برای افزودن رنگ به لباس‌های شما است. فقط آن پایه خنثی را داشته باشید و ظاهر یک مرد طلایی را کسب کنید.برای اینکه خود را شیک‌تر جلوه دهید خواندن این مقاله را از دست ندهید.
چطور لباس شیک بپوشیم

لباس‌های خنثی مردانه کلید اختلاط و تطبیق آسان

وقتی در حین ست کردن کفش با لباس به موارد خنثی فکر می‌کنید، ممکن است، رنگ‌های خاکستری، سیاه و سفید به ذهنتان برسند.

اما برای لباس، گروهی از رنگ‌ها وجود دارد که آن‌ها را لباس خنثی مردانه می‌نامند، زیرا آن‌ها تقریباً در هر ترکیبی عالی به نظر می‌رسند، به‌علاوه، آن‌ها پایه‌ای عالی برای هر رنگ دیگری هستند.

ست کردن کفش با لباس
لباس های خنثی

لباس مردانه

لباس‌های خنثی مردانه عبارت‌اند از

 • سفید
 • سیاه
 • خاکستری
 • آبی روشن
 • سرمه‌ای
 • خاکی برنز / بریتانیایی
 • زیتونی

به‌هرحال، پوشیدن رنگ‌های تیره در پایین و رنگ روشن در بالا آسان‌تر است. بنابراین اگر هرگز در مورد ترکیب رنگ لباس خود اطمینان ندارید، با این ترکیب رنگ خنثی شروع کنید و این گزینه بسیار آسان‌تر خواهد بود تا بعداً تجربه بیشتر برای جذاب نشان دادن خود کسب کنید.

چرم

چرم را نگاه کنید و احساس کنید. کفش‌های چرمی گزینه ایده آل درست کردن کفش با لباس هستند. چرم صاف خواهد بود و ممکن است براق باشد. مراقب کفش‌هایی باشید که خیلی براق به نظر می‌رسند و حس پلاستیکی دارند.
این‌ها به‌احتمال‌زیاد چرم اصل نیستند، بنابراین از آن‌ها اجتناب کنید. لازم نیست کفش‌های چرمی را انتخاب کنید، اما چرم دوام بیشتری دارد و با لباس‌ها بهتر ست می‌شوند.

قانون چرم‌ها

به زبان ساده، چرم عالی است. تاریخ نشان می‌دهد که چگونه چرم‌ها ثروت و موقعیت را نشان می‌دهند. اما در این قسمت یک قانون هست. اینکه دو موردی که باید روی همسان‌سازی تمرکز کنید مانند کفش و کمربند

هرچه رنگ چرم‌های شما متفاوت باشد، نتیجه‌ای نامطلوب به نظر می‌رسد. بنابراین جفت شدن چکمه‌های براق و مشکی با کمربند قهوه‌ای روشن‌ ترکیبی نادرست است (مگر اینکه کمربند را بپوشانید). چکمه‌های قهوه‌ای شکلاتی در این ست گزینه بهتری است.

نکته

به یاد داشته باشید که هنگام ست کردن کفش با لباس از استفاده یک دست لباس و کفش چرم خودداری کنید. ظاهری قدیمی و نادرستی به شما می‌دهد.

پنجه کفش

کفش‌هایی را انتخاب کنید که پنجه‌ای با شکل مناسب داشته باشند. کفش‌های گوناگونی هست که از انگشتان چهارگوش گرفته تا انگشت‌های باریک نوک‌تیز وجود دارند، اما بهترین گزینه شما برای جذابیت نیستند.
به دنبال کفشی بروید که تعادل بین مربع و نوک‌تیز را ایجاد کند. این شکل متناسب با لباس‌های بیشتری است و در کل بهتر به نظر می‌رسد.

هیچ شکل دقیقی وجود ندارد که همیشه برای هر تیپ و ظاهری درست باشد. این مورد بیشتر مقبول به نظر می‌رسد و متعادل بین دو حد است.

ست کردن کفش با لباس
پنجه ی مناسب

کفش مشکی

برای بهترین تطبیق‌پذیری یک جفت کفش مشکی انتخاب کنید. رنگ سیاه تقریباً با هر رنگی به‌جز قهوه‌ای تمایل دارد. اگر کمد لباس شما از کت‌وشلوارهایی تشکیل‌شده است که عمدتاً مشکی، خاکستری یا آبی هستند، کفش‌های مشکی مناسب‌ترین کفش‌ها هستند. کفش‌های سیاه همچنین می‌توانند با شلوارهای خاکی یا حتی شلوار جین ست شوند.

کفش اصلی

اگر فقط می‌توانید یک جفت کفش بخرید، مشکی بپوشید مگر اینکه کت‌وشلوارهای شما فقط قهوه‌ای یا برنز باشند. برای یک جفت کفش اصلی که اغلب می‌پوشید، سعی کنید صاف و تا حدودی براق باشد. خوب است که یک جفت کفش جیر در مجموعه خود داشته باشید، اما نه به‌عنوان جفت اصلی.
خواندن مقاله تمیز کردن کفش جیر را به شما پیشنهاد می‌دهیم تا کفشتان همیشه ظاهر یک کفش زیبا را داشته باشد.

کفش قهوه‌ای

برای تنوع، یک جفت کفش قهوه‌ای انتخاب کنید. کفش‌های قهوه‌ای هنوز کفش‌های مجلسی هستند اما باید با دقت بیشتری انتخاب شوند.

در هنگام ست کردن کفش با لباس، کت‌وشلوارهای قهوه‌ای و برنزه با کفش‌های قهوه‌ای بهترین ظاهر را برای آقایان دارند.
اگرچه سایه‌ها بسیار متنوع هستند. توجه داشته باشید که کفش‌های قهوه‌ای که انتخاب کرده‌اید با لباس قهوه‌ای که می‌پوشید مطابقت داشته باشد. به دنبال کفش‌هایی باشید که یک سایه قهوه‌ای داشته باشند تا با لباس شما بهتر نشان داده شود.

بایدها

 • با رنگ‌های متضاد یا مکمل همراه شوید.
 • مشکی، آبی، قهوه‌ای و خاکستری برای ظاهر حرفه‌ای.
 • روی یک جفت کفش خوب سرمایه‌گذاری کنید.
 • فصول را در نظر بگیرید.

نبایدها

 • از سر تا پا مطابقت دهید. (البته این مورد بیشتر برای آقایان است)
 • رنگ‌های قرمز، جیر و دنج را با رنگ‌های رسمی ست کنید.
 • به دنبال سبک بیش از راحتی باشید.
 • کفش‌های پرزرق‌وبرق را روی لباس‌های پرزرق‌وبرق بپوشید.
ست کردن کفش با لباس
ست کردن لباس نارنجی با کفش قهوه ای

به‌طورکلی

 • رنگ‌های تیره‌تر = سطح بالاتری از رسمیت (به‌خصوص برای کت‌وشلوار)
 • رنگ‌های روشن‌تر = سطح پایین‌تر از رسمیت (بهترین برای رویدادهای گاه‌به‌گاه و یا لباس‌های تابستانی)

صحبت پایانی

مد پدیده‌ای در حال تغییر است. روزهایی که مطابقت جزئیات تک‌تک لباس‌های شما مهم تلقی می‌شد، گذشته است.

به‌هرحال به دنبال ست کردن کفش با لباس باشید اما در این کار زیاده‌روی نکنید. آیا شما با مد پیش می‌روید؟

در زیر برای ما نظر بگذارید و اگر تجربه‌ای از داشتن ظاهری شیک با یکرنگ بندی خاص دارید با ما و دیگر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

اگر قصد خریدوفروش کالاهایتان رادارید می‌توانید به اپلیکیشن واسط کالا مراجعه نمایید. همچنین می‌توانید اجناس دست‌دوم و یا حیوانات خانگی خود را با قیمت مناسب خریدوفروش کنید.

ممنون از اینکه با واسط پت همراه بودید امیدواریم همیشه ظاهری زیبا و جذاب داشته باشید.

منابع:
stylecraze.com
realmenrealstyle.com

2 دیدگاه دربارهٔ «ست کردن کفش با لباس»

 1. خیلی جالب و مفید بود همیشه این سوال که چی بپوشیم باعث سردر گمی میشه
  ایده ها و نکات مهمی رو گفتید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *