چگونه لباس را کادو کنیم

کادو کردن لباس؛ چگونه لباس را کادو کنیم؟

اگر شما هم در بازار داغ کادو دادن و کادو گرفتن که با توجه به مناسبت‌های مختلف برپا می‌شود، به دنبال ایده و مدل مناسب برای کادو کردن لباس می‌گردید، با ما همراه باشید تا در این نوشتار به شما بیاموزیم که چگونه لباس را کادو کنیم .

مدل‌هایی که می‌توانید با توجه به سلیقه خود از میان آن‌ها یکی را انتخاب کرده و به کار ببندید. یادتان باشد این کادو پیچ کردن هدیه شماست که آن را زیباتر و جذاب‌تر می‌کند و به آن جلوه‌ای خاص می‌بخشد.

در حالت کلی شما برای کادو کردن لباس می‌توانید به دو طریق عمل کنید: می‌توانید لباس را درون جعبه‌ای قرار دهید و جعبه را کادو کنید و یا می‌توانید بدون استفاده از جعبه خود لباس را مستقیماً کادو کنید.

چگونه لباس را کادو کنیم
چگونه لباس را کادو کنیم

کادوی لباس با جعبه

زمانی که می‌خواهید از جعبه برای هدیه دادن لباس استفاده کنید، می‌توانید از راهکارهای زیر استفاده نمایید:

 • ابتدا یک جعبه با اندازه مناسب پیدا کنید. برای این کار می‌توانید از جعبه‌های ارزان قیمتی که در بازار وجود دارد و یا از جعبه‌هایی که در خانه دارید و بدون استفاده مانده‌اند استفاده کنید.
 • در مرحله بعد، لباسی را که می‌خواهید هدیه بدهید داخل جعبه قرار دهید و در آن را محکم ببندید.
 • کاغذ کادو را اندازه‌گیری کنید. اندازه‌گیری کاغذ کادو باید به طور صحیح و متناسب با هدیه شما انجام بگیرد. برای اندازه‌گیری صحیح، کاغذ کادو را از پهلوها، بالا و پایین اندازه‌گیری کنید.
 • بعد از اندازه‌گیری، کاغذ کادو را روی میز پهن کنید و جعبه را روی آن قرار دهید. دقت کنید جعبه وسط کاغذ کادو قرار بگیرد تا زمان جمع کردن دو طرفِ کاغذ کادو، کناره‌ها شبیه به یکدیگر شوند. از این مرحله به بعد روش‌هایی که برای کادوی جعبه‌ها به کار می‌برید با توجه به شکل جعبه شما متفاوت خواهد بود.

جعبه شما ممکن است دایره‌ای، مربعی، مستطیلی، مثلثی و … باشد که برای کادو کردن هر کدام باید از روش‌های خاصی استفاده کنید. ساده‌ترین و آسانترین روش برای کادو کردن، کادو کردن جعبه‌های مستطیلی شکل و یا مربعی شکل است.

کادو کردن جعبه‌های مستطیلی و مربعی

اگر جعبه شما مستطیلی و یا مربعی شکل است بقیه مراحل را به شکل زیر طی نمایید.

 • یک طرف طول کاغذ کادو را روی جعبه قرار دهید و چسب بزنید. بهتر است از چسب‌های شفاف که دیده نمی‌شوند استفاده کنید چرا که کیفیت کارتان را بالاتر می‌برد. طرف دیگر کاغذ کادو را نیز روی قسمتی که چسب زدید بیاورید و دوباره چسب بزنید. با این کار فقط قسمت‌های انتهایی جعبه باقی می‌مانند باید کادو کنید.
 • برای کادوی قسمت‌های انتهایی جعبه، گوشه‌های کاغذ کادو را به شکل مورب به سمت داخل تا بزنید و با ناخن‌هایتان خط بیندازید تا زمان چسب زدن چروک نشود و یا پف نکند. برای این که کناره‌های کادو زیباتر شود می‌توانید کاغذ کادو را کمی به طرف داخل تا بزنید.

با انجام مرحله فوق کار کادو کردن جعبه را به اتمام رساندید. حالا می‌توانید از تکنیک‌های زیر برای زیباتر کردن جعبه خود بهره ببرید.

کادوکردن مستطیلی
کادوکردن مستطیلی

استفاده از روبان

شما می‌توانید از روبان‌های رنگی برای زیباتر کردن جعبه‌ای که کادو کردید، بهره ببرید. برای این کار می‌توانید:

 • روبان را دور جعبه بپیچید.
 • با استفاده از روبان یک پاپیون درست کنید و با چسب روی جعبه بچسبانید.
 • یا این که هر دو کار را با هم انجام دهید.

استفاده از کاموا یا نوار رشته‌ای

اگر می‌خواهید جعبه شما خاص‌تر و زیباتر به نظر برسد، از کاموا یا نوارهای رشته‌ای استفاده کنید.

برای این کار تعدادی کاغذ رنگی تهیه کنید. البته رنگ کاغذ رنگی‌ها باید متفاوت از یکدیگر باشد.

سپس با استفاده از قیچی کاغذ رنگی‌ها را به صورت رشته‌های باریک برش بزنید.

در ابتدا رشته‌های همرنگ را با استفاده از چسب مایع به صورت موازی بر روی جعبه‌ای که کادو کردید بچسبانید.

سپس کاغذ رنگی‌های دیگر را درست مانند تار و پود یک فرش در جهت مخالف، از لابه‌لای رشته‌های قبلی که ایجاد کرده بودید رد کنید.

این کار را می‌توانید در هر شکل و طرحی که دوست دارید انجام دهید. این ایده با استفاده از کاموا نیز قابل انجام است.

چنانچه از کاموا استفاده می‌کنید می‌توانید به جای چسب از گره زدن برای چسباندن رشته‌های کاموایی روی کار استفاده نمایید.

استفاده از کاموا
استفاده از کاموا

استفاده از اشکال مختلف

شما می‌توانید از اشکال مختلف برای تزئین جعبه خود استفاده کنید. برای این کار روی یک کاغذ رنگی که رنگ آن متفاوت از رنگ کاغذ رنگی روی جعبه است، به تعداد دلخواه از هر شکلی که دوست دارید نقاشی کنید.

سپس آنها را با استفاده از قیچی برش بزنید و در وسط همه آن‌ها با دقت سوراخی ایجاد نمایید. این اشکال کاغذی را از یک روبان رنگی یا یک نوار ظریف بگذرانید و سپس آن را دور جعبه بپیچید.

استفاده از گل‌های کاغذی و یا گل‌های طبیعی

یکی از راه‌های نسبتاً آسان برای تزئین جعبه کادو، ساختن گل‌های کاغذی و چسباندن آنها روی جعبه است.

شما می‌توانید با استفاده از کاغذها و روزنامه‌های باطله که در خانه دارید تعدادی گل رز کاغذی درست کنید. با استفاده از چسب مایع آن را روی جعبه بچسبانید.

چنانچه وقت کافی برای درست کردن گل‌های کاغذی ندارید می‌توانید تعدادی شاخه گل طبیعی خریداری کنید.

آن‌ها را روی جعبه بچسبانید. گل‌هایی که علاوه بر زیباتر کردن جعبه عطر و بوی خاصی به آن می‌بخشند.

استفاده از گل‌های کاغذی و یا گل‌های طبیعی
استفاده از گل‌های کاغذی و یا گل‌های طبیعی

استفاده از اکلیل‌ها

اکلیل‌ها نیز می‌توانند در زیباتر کردن جعبه کادو به کمک شما بیایند. اگر در خانه اکلیل دارید می‌توانید از آن برای تزئین جعبه خود استفاده کنید. با زدن اکلیل روی جعبه، هم آن را زیباتر می‌کنید و هم براقتر.

استفاده از دکمه‌ها

با استفاده از دکمه‌هایی که در خانه دارید می‌توانید جعبه کادوی خود را زیباتر نمایید.

به طور مثال با چسباندن دو دکمه سیاه روی جعبه به عنوان دو چشم، با چسباندن یک دکمه زرد به عنوان بینی. با چسباندن چند دکمه قرمز به عنوان دهان می‌توانید چهره یک انسان خندان را روی جعبه ایجاد نمایید.

با این کار میزان علاقه و عشق خود را به طرف مقابل نشان دهید.

همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم جعبه‌ها ممکن است در اشکال مختلفی باشند که برای کادو کردن هر کدام شیوه خاصی وجود دارد.

اما سوالی که ممکن است برای شما عزیزان پیش بیاید این است که آیا تکنیک‌هایی که برای تزئین جعبه‌های کادویی به کار می‌روند با توجه به شکل آنها متفاوت خواهند بود یا خیر؟

در پاسخ باید بیان کرد که تمامی تکنیک‌ها از جمله تکنیک‌های بیان شده برای تزئین جعبه‌های مربعی و مستطیلی شکل قابل استفاده در هر نوع از جعبه‌های کادویی خواهند بود.

بنابراین در صورت استفاده از جعبه‌های دایره‌ای شکل، مثلثی شکل و … می‌توانید از تکنیک‌های فوق برای تزئین جعبه‌های کادویی خود بهره بگیرید.

کادوی لباس بدون جعبه

چنانچه می‌خواهید بدون استفاده از جعبه، لباس مورد نظر را کادو کرده و به عزیزی هدیه دهید می‌توانید از روش‌های زیر برای کادوپیچ کردن آن استفاده نمایید:

کادوپیچی به شکل شکلات

کادو کردن به شکل شکلات یکی از روش‌های کادوپیچی است که بدون نیاز به جعبه انجام می‌گیرد.

در این روش شما می‌توانید لباسی را که می‌خواهید هدیه دهید به شکل استوانه‌ای تا و یا لوله کنید و سپس کاغذ کادویی را که انتخاب کرده‌اید از طول به دور آن بپیچید.

از هر طرف کاغذ کادوی لول شده حدود ۱۵ سانتی متر نگه‌ دارید و بقیه آن را با قیچی ببرید. در نهایت آن را به شکل شکلات در آورده و با روبان و یا نخ‌های رنگی آن را ببندید. در ادامه خواهیم دید که چگونه لباس را به وسیله‌ی ساک کادو کنیم.

کادوی شکلاتی
کادوی شکلاتی

کادو کردن لباس‌ها به وسیله ساک

استفاده از ساک‌ها در کادو کردن لباس‌ها از روش‌های جدید و مدرن کادوپیچی به شمار می‌رود.

شما می‌توانید با استفاده از ساک‌های هدیه که دارای طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی هستند، برای کادو کردن لباس استفاده نمایید.

برای این کار ساک هدیه‌ای خریداری کنید و یا اگر می‌توانید ساک هدیه‌ای بسازید.

بعد لباس را به صورت مرتب تا بزنید و به همراه شاخه گل و مقداری پوشال آن را داخل ساک هدیه قرار دهید.

در ادامه اطلاعاتی را راجع به اینکه چگونه لباس را کیسه‌های پارچه‌ای کادو کنیم می‌آموزیم.

کادو کردن لباس‌ها با کیسه‌های پارچه‌ای

امروزه استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای به جای استفاده از کیسه‌های پلاستیکی رواج بسیاری پیدا کرده است.

این کیسه‌ها از یک طرف یک بند دارند که با کشیدن آن، سر کیسه جمع می‌شود. در صورتی که شما می‌خواهید به یک کودک لباس هدیه بدهید. می‌توانید از این کیسه‌ها برای کادوپیچ کردن آن استفاده نمایید.

کادوپیچ کردن لباس‌ها در شیشه‌های استوانه‌ای

یکی دیگر از روش‌های جالب که شما می‌توانید برای کادو کردن لباس به خصوص بلوز یا تیشرت از آن استفاده نمایید، استفاده از شیشه‌های استوانه‌ای می‌باشد.

در این روش شما باید لباس را به شکل لوله‌ای تا کنید و آن را داخل شیشه استوانه‌ای قرار دهید. برای این که شیشه استوانه‌ای زیباتر به نظر برسد می‌توانید از یک روبان رنگی که دور آن می‌پیچید استفاده نمایید.

بقچه پیچ کردن لباس

بقچه پیچ کردن لباس روشی دیگر برای کادو کردن آن است. برای این کار شما می‌توانید از وصل کردن چند تکه پارچه یک دستمال چهار گوش با اندازه متناسب درست کنید.

سپس لباس را تا کرده و در داخل آن قرار دهید. بعد پارچه را جمع کرده و هر طور که می‌خواهید سر آن را گره بزنید. در ادامه می‌خواهیم ببینیم که چگونه لباس را با بادکنک کادو کنیم.

کادو کردن لباس با استفاده از بادکنک

از آنجایی که بادکنک کش می‌آید داخل آن مکان مناسبی برای قرار دادن لباس است. اگر می‌خواهید از بادکنک برای کادو کردن لباس استفاده نمایید باید از یک نفر دیگر کمک بگیرید.

چرا که برای انجام این کار وجود دو نفر لازم است. از کسی که به شما کمک خواهد کرد تا لباس را درون بادکنک قرار دهید بخواهید که در بادکنک باد نشده دو دست خود را به ته بادکنک بچسباند.

حالا شما می‌توانید دهانه بادکنک را تا اندازه‌ای که ظرفیتش را دارد بکشید با این کار بادکنک را برای قرار دادن لباس داخل آن آماده کرده‌اید.

حالا لباسی را که تا کرده‌اید داخل آن قرار دهید. بعد از آنکه لباس را در بادکنک قرار دادید از دوست خود بخواهید دست خود را بیرون بکشد.

این کار باید با احتیاط و با کمک شما انجام شود. حالا به آرامی خودتان نیز بادکنک را رها کنید. در این مرحله می‌توانید به آرامی بادکنک را باد کنید.

چگونه لباس را کادو کنیم
کادو کردن لباس با استفاده از بادکنک

در استفاده از این روش باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • از قرار دادن وسایل تیز و برنده داخل بادکنک اجتناب کنید.
 • زمانی که از این روش استفاده می‌کنید باید دستانتان کاملاً خشک باشد.
 • برای زیباتر کردن کار می‌توانید داخل بادکنک را رنگ کنید.

روش‌های دیگر

علاوه بر موارد فوق می‌توانید با رعایت نکات زیرجواب سوال چگونه خانه لباس را کادو کنیم را بیابید:

 • از کاغذهای رنگی شاد برای کادوپیچ کردن لباس‌های ساده استفاده نمایید.
 • می‌توانید روی چند برگه سفید حروفی را به فارسی یا انگلیسی تایپ کنید. ترتیب قرارگیری حروف باید طوری باشد که از کنار هم قرار گرفتن آنها یک کلمه یا یک جمله خاص و با معنی ایجاد شود. سپس لباس را با آن کادو نمایید. بعد با استفاده از یک خودکار و یا ماژیک دور جمله یا حروف مورد علاقه خود خط بکشید. با این کار می‌توانید هر آنچه را که دوست دارید به طرف مقابل بگویید با کادو دادن بیان نمایید.
 • در کادو کردن لباس سعی کنید چسب، روبان، قیچی، کاغذ کادو و هر آنچه که نیاز دارید را در کنار خود داشته باشید. تا بتوانید با خیالی آسوده کادوپیچ کردن را انجام دهید. از طرفی وقتی همه چیز در کنارتان قرار می‌گیرد احتمال این که با دیدن آنها ایده‌ای به ذهنتان خطور کند افزایش می‌یابد.
 • می‌توانید از کاغذهای کاهی و یا کاغذهای براق الگو که ظاهری روستیک و شیک به کادوی شما می‌دهند استفاده نمایید. چنانچه با خطی خوش روی این کاغذها شعری مناسب نیز بنویسید زیبایی کار را دو چندان خواهید کرد.
 • می‌توانید با استفاده از کاغذ کادوهایی که در جنس‌ها و طرح‌های مختلف همچون مخمل، پلاستیکی، پارچه‌ای و … به بازار عرضه می‌شوند به کادوی خود ظاهری زیبا ببخشید.
کادو کردن لباس
کادو کردن لباس

کادوی لباس با پارچه‌های نمدی و چسب‌های رنگی

 • با استفاده از پارچه‌های نمدی می‌توانید جعبه‌های کادویی بسازید که علاوه بر زیبایی، ماندگاری و دوام بیشتری دارند و می‌توانند بارها و بارها مورد استفاده قرار بگیرند.
 • اگر از چسب‌های رنگی برای کادوپیچ کردن هدیه خود استفاده کنید می‌توانید طراوت و شادابی را از طریق جادوی رنگ‌ها به طرف مقابل انتقال دهید.

کادوی لباس با مداد رنگی و کاغذ رنگی

 • یکی از ایده‌های جالب و جذاب برای کادو کردن لباس‌ها استفاده از مداد رنگی و آبرنگ‌هاست. می‌توانید روی کاغذ رنگی‌ها که بدون طرح هستند با استفاده از مداد رنگی شکل دلخواه خود را بکشید. اگر طرح خاصی ندارید که آن را روی کاغذ رنگی پیاده کنید، می‌توانید از آبرنگ استفاده کنید. مقداری آبرنگ را روی کاغذ رنگی بریزید و بگذارید روی کاغذ خود به مسیرش ادامه دهد. بعد از این کار می‌توانید کاغذ رنگی را با سشوار خشک کنید و از آن برای کادو کردن لباس استفاده کنید.
 • اگر کاغذ رنگی در اختیار ندارید می‌توانید از چند برگه سفید استفاده کنید. روی این برگه‌ها شکل‌های در هم بر هم بکشید. سپس تمامی شکل‌ها را در قسمت‌هایی که همدیگر را قطع کرده‌اند با مداد رنگی‌های مختلف رنگ کنید.

کادوی لباس با جعبه‌هایی با اشکال مختلف

 • اگر از جعبه‌های دایره‌ای شکل، مثلثی شکل، هرمی شکل و … استفاده می‌کنید، بهتر است با نحوه کادو کردن آن‌ها آشنا شوید تا بتوانید کیفیت کار خود را بالا ببرید و به کادویتان ظاهری مناسب ببخشید.
 • در جعبه‌های کادویی می‌توانید از پوشال‌های تزئینی و رنگی برای زیباتر کردن کادوی خود استفاده کنید. حتی از پوشال‌ها می‌توانید در ساک‌های کادویی نیز استفاده کنید. چسباندن گل‌ها و گلبرگ‌های خشک و قاصدک‌های رنگی روی پوشال‌ها زیبایی کار را دو چندان خواهد کرد.
 • اگر می‌خواهید لباسی را به عزیزی هدیه بدهید که قابل تا شدن نیست. یا نمی‌شود آن را خیلی زیاد تا کرد، مثل کت و شلوار، لباس‌های مجلسی کار شده و … بهترین کار این است که آن را در داخل جعبه بگذارید.

نکته

جعبه‌ها در اندازه‌های مختلفی ساخته می‌شوند. برای شما این امکان را فراهم می‌آورند که با توجه به اندازه لباسی که می‌خواهید هدیه کنید، آنها را تهیه کرده و خریداری کنید.

این که چه جعبه‌ای و با چه شکلی خریداری نمایید به سلیقه شما بستگی دارد. امروزه جعبه‌های کادویی در شکل‌ها، طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی ساخته شده و به بازار عرضه می‌شوند.

جعبه‌هایی که در عین ارزان بودن، کارایی زیادی دارند و شما را در کادوپیچ کردن هر چه راحت‌تر و آسانتر هدیه‌تان کمک خواهند کرد.

کادو کردن لباس
کادو کردن لباس

نکاتی نهایی

قبل از اینکه بدانید که چگونه لباس را کادو کنیم همواره باید این موضوع را به یاد داشته باشیم که وقت و حوصله‌ای را که برای کادو کردن هدیه می‌گذاریم به اندازه‌ی وقت و حوصله‌ای که برای خرید هدیه گذاشته‌ایم مهم است.

خرید یک هدیه خوب عشق و علاقه شما را به طرف مقابل نشان می‌دهد اما کادو کردن مناسب آن اهمیت و ارزشی را که برای او قائل هستید بیان خواهد کرد.

از طرفی همه ما می‌دانیم که یک کار زمانی ارزشمند است که به طور کامل و به نحو احسن انجام گرفته باشد.

پس زمانی که هدیه شما مناسب ولی کادوپیچی آن به شکل نامناسب انجام گرفته باشد، به منزله این است که شما کار خود را به درستی انجام نداده‌اید.

این خود باعث می‌شود که کلیه زحماتی که در تهیه و خرید هدیه متحمل شده‌اید به هدر رود. پس بهتر است دست از تنبلی و بی‌حوصلگی بردارید و از تکنیک‌های فوق برای کادوپیچ کردن هدیه و زیباتر کردن آن استفاده نمایید.

شما می‌توانید جهت خرید و فروش انواع البسه مردانه و زنانه و ساخت جعبه هدیه در خانه به اپلیکیشن واسط کالا مراجعه نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت واسط پت سر بزنید.

7 دیدگاه دربارهٔ «کادو کردن لباس؛ چگونه لباس را کادو کنیم؟»

 1. خیلی خوبه که آدم روش های مختلف کادو کردنو بلد باشه منکه فقط یه مدل شکلاتی بلد بودم همه کادوهامو شکلاتی میکردم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *