تبدیل کفش ساده به مجلسی

تبدیل کفش ساده به مجلسی

بیشتر ما مردم از کفش‌های ساده و ورزشی استفاده می‌کنیم و در زمان‌های معدودی، مانند زمانی که جلسات مهمی داریم یا به هنگام جشن تولد، عروسی یا مهمانی‌ها کفش‌های مجلسی خودمان را به پا می‌کنیم. برای خیلی از ما خریدن کفش مجلسی به‌صرفه نیست و ترجیح می‌دهیم تا پولمان را صرف خرید کفش‌هایی کنیم که راحت هستند و می‌توانیم آن‌ها را همه‌جا بپوشیم؛ اما سوالی که پیش می‌آید این است که چگونه بدون این‌که هزینه کنیم صاحب کفش‌هایی شویم که ظاهر مجلسی دارند؟ ما در اینجا برای شما چندراه برای تبدیل کفش ساده به مجلسی آورده‌ایم.

استفاده از پولک

یکی از راه‌های تبدیل کفش ساده به مجلسی استفاده از پولک است. ابتدا شما باید یک یا چند رنگ پولک بنا بر سلیقه‌تان یا برحسب رنگ لباستان تهیه کنید. در مرحله بعدی پولک‌ها را قسمت جلو، دور لبه‌های کفش یا هر قسمت که فکر می‌کنید به زیبایی کفشتان کمک می‌کند بچینید تا مطمئن شوید که این روش مطابق سلیقه‌تان است یا نه؟

در مرحله بعدی شما برحسب نیازتان مقداری چسب چوب را با آب رقیق کنید. می‌توانید پولک‌ها را به چسب آغشته کنید و سپس با استفاده از موچین آن‌ها را به قسمت‌های مدنظرتان بچسبانید. اگر شما حوصله این کار را ندارید می‌توانید قسمت‌های موردنظر روی کفش را به چسب آغشته کنید و بعد پولک‌ها را بچسبانید. فقط باید سرعت عمل داشته باشید تا چسب خشک نشود.

استفاده از اکلیل

یکی دیگر از روش‌های تبدیل کفش ساده به مجلسی استفاده از اکلیل است. شما می‌توانید از یک رنگ اکلیل استفاده کنید یا چندرنگ اکلیل را در یک ظرف باهم ترکیب کنید و سپس از آن استفاده کنید. در این مرحله شما می‌توانید کل کفش یا قسمت‌هایی از کفش را با استفاده ازاکلیل تزئین کنید، این قسمت کاملاً سلیقه‌ای است. شما ابتدا قسمت‌های موردنظرتان را با چسب چوب رقیق‌شده با آب پوشش می‌دهید و سپس اکلیل‌هایتان را روی قسمت‌های آغشته به چسب بریزید. کفش‌ها را بر‌گردانید تا اکلیل‌های اضافی بریزند. اجازه دهید تا کفش‌ها کاملاً خشک شوند و سپس از آن‌ها استفاده کنید. شما بدون صرف هزینه‌ی زیاد صاحب کفشی مجلسی شده‌اید.

استفاده از مروارید

یکی از دیگر روش‌های تبدیل کفش ساده به مجلسی استفاده از مروارید است. برای استفاده از این روش شما باید در مرحله اول مقداری مروارید ریز و درشت به رنگ دلخواه از خرازی‌ها خریداری کنید. ما به شما پیشنهاد می‌دهیم، مرواریدهای همرنگ کفش یا لباستان خریداری کنید تا با استایل شما همخوانی داشته باشد. در این مرحله نیز مانند مراحل بالا شما باید چسب چوب را با آب رقیق کنید البته به این نکته توجه داشته باشید که چسب چوب شما نه خیلی خشک و کشدار و نه خیلی آبکی باشد. شما در این مرحله باید نهایت حوصله و سلیقه‌تان را به کار بگیرید و با دقت مرواریدها را بر روی کفشتان بچسبانید.

استفاده از مروارید
استفاده از مروارید

دقت کنید که هم از مروارید ریز و هم از مروارید درشت استفاده کنید تا محصول نهایی، زیبایی بیشتری داشته باشد. همچنین اگر شما صندل‌های معمولی و بدون تزئیناتی دارید می‌توانید آن‌ها را با این روش از سادگی خارج کنید و ظاهری نو به آن‌ها ببخشید.

استفاده از نگین در قسمت پاشنه

اگر شما کفش‌هایی دارید که پاشنه‌دار و ساده‌اند، می‌توانید با این روش آن‌ها را از سادگی خارج کنید و بدون هزینه صاحب کفش‌های مجلسی شوید. ابتدا شما کفش به‌خصوص قسمت پاشنه را با دقت تمیز می‌کنید. در مرحله بعدی چسب چوب را با آب رقیق کنید و سپس آن را با قلم‌مو روی قسمت پاشنه کفش بزنید. نگین‌ها را با دقت روی پاشنه بچسبانید. به این نکته توجه کنید که از نگین‌های ریز در قسمت پاشنه استفاده کنید تا کفشتان ظاهر بهتری داشته باشد.

استفاده از گیپور

شما می‌توانید با استفاده از گیپور یا پارچه‌های دارای گل‌‌های برجسته صاحب کفش جدید شوید. برخی از پارچه‌ها دارای گل‌های برجسته هستند شما باید گل‌های آن‌ها یا گل و برگ‌های پارچه‌های گیپور را جدا کنید. توجه کنید که پارچه‌ها همرنگ کفشتان باشند تا ظاهر شیک‌تری به آن‌ها ببخشد. سپس شما با چسب پارچه، گل‌ها را به قسمت‌های دلخواهتان بچسبانید. پیشنهاد ما به شما قسمت وسط، لبه‌ها و پشت کفش است. شما می‌توانید روی گلبرگ‌ها را با یک نگین تزئین کنید. البته این را در نظر بگیرید که با این کار کفشتان بیش‌ازحد شلوغ نشود. شما می‌توانید یک روبان را به پارچه پشت کفشتان بچسبانید و آن را دور مچ پا ببندید تا کفش زیباتری داشته باشید. این روش نیز یکی دیگر از روش‌های تبدیل کفش ساده به مجلسی است.

ست لباس و کفش با پارچه گیپور

یک قسمت از پارچه گیپور را به‌اندازه کل کفش به‌صورت مستطیل برش دهید. سپس این پارچه را روی کفش بیندازید و قسمت‌های اضافه را ببرید. پارچه را با استفاده از چسب پارچه یا چسب مایع به‌کل کفشتان بچسبانید. شما می‌توانید این گیپور را به‌صورت نازک و ظریف برش بدهید و فقط به لبه‌های کفشتان بچسبانید. توجه داشته باشید که رنگ گیپور بارنگ کفشتان همخوانی داشته باشد. این روش یکی از آسان‌ترین روش‌های ست کردن کفش و لباس است. شما اگر کیف ساده‌ای دارید می‌توانید با استفاده از این روش کیفتان را از حالت قبلش خارج کرده و آن را به کیف جدیدی تبدیل کنید.

تبدیل کفش ساده به مجلسی
ست کردن لباس و کفش

استفاده از پارچه

شما در این روش باید یک تکه پارچه را با طول زیاد وعرض کم برش بزنید. سپس یکی از لبه‌های طولی پارچه را به چسب پارچه آغشته کنید و دایره‌وار بپیچانید تا شکل گل به خود بگیرد. سپس این پارچه را روی قسمت جلویی کفشتان بچسبانید. اجازه دهید تا چسب کاملاً خشک شود و سپس از آن استفاده کنید.

استفاده از روبان

با استفاده از روبان شما می‌توانید روش‌های بسیاری برای تبدیل کفش ساده به مجلسی داشته باشید. شما می‌توانید یک روبان پهن به رنگ کفشتان تهیه کنید. یک پاپیون پهن بسازید و آن را روی‌بند دور مچ کفشتان بچسبانید.
روش بعدی این است که یک روبان را در قسمت پشت کفشتان بچسبانید؛ و آن را چند دور، به مچ پایتان بپیچید و سپس روبان را به‌صورت پاپیونی گره بزنید.

یک روش دیگر استفاده از روبان این است که با استفاده از آن یک پاپیون بسازید و سپس پاپیون را در قسمت جلو یا گوشه کفش بچسبانید. کار شما تمام است اما برای جذابیت بیشتر شما می‌توانید با یک روبان نازک‌تر یک پاپیون کوچک تر بسازید و آن را روی پاپیون بزرگ بچسبانید. شما می‌توانید با چسباندن یک نگین به‌اندازه دلخواهتان روی قسمت گره پاپیون برای جذابیت بیشتری به کفشتان ببخشید.

استفاده از پارچه خز

در این قسمت شما با تهیه یک پارچه طرح خز کفش ساده‌تان را مجلسی کنید. پس از تهیه خز شما تصمیم می‌گیرید که کل سطح جلوی کفشتان را با آن تزئین کنید یا فقط قسمتی از جلوی کفشتان؟ سپس شما خز را به‌اندازه مدنظرتان برش بزنید و سپس آن را با استفاده از چسب پارچه به کفش بچسبانید. اجازه دهید تا چسب خشک شود. سپس اطمینان حاصل کنید که کفش کامل چسبیده است یا خیر؟ اگر قسمتی از پارچه نچسبیده بود آن را دوباره بچسبانید.
همچنین می‌توانید خر را به‌صورت نواری نازک و ظریف با دقت برش بزنید. نوار به‌دست‌آمده را دورتادور لبه‌های کفشتان بچسبانید. تبریک؛ شما با پارچه خز توانستید مراحل تبدیل کفش ساده به مجلسی را با موفقیت پشت سر بذارید.

تبدیل کفش ساده به مجلسی
تزئین کفش با خز

استفاده از تور

در این روش شما باید تعدادی پارچه تور نازک تهیه کنید. تورها را مانند جوراب به دور پا بپیچید و سپس به‌اندازه پای خود برش بزنید. در قسمت بعد این تورها را از داخل به کفشتان بچسبانید. توجه داشته باشید که نیازی نیست تور را به کف کفش بچسبانید، فقط به لبه‌ها و پشت کفش بچسبانید به صورتی که زمانی کفش را می‌پوشید انگار که جوراب پوشیده‌اید به نظر برسد. می‌توانید روی تور را با نگین‌های ریز و به شکل‌های مختلف تزئین کنید. توجه داشته باشید که این کفش را بدون جوراب بپوشید.

یکی دیگر از روش‌های استفاده از تور این است که تورها را به‌صورت اشک با قیچی برش دهید. در مرحله بعد این تورها را روی روبان نواری بچسبانید و آن را روی بند، لبه‌های کفش یا هر جا که به نظرتان زیبا به نظر می‌رسد، بچسبانید.

استفاده از دکمه

یکی دیگر از روش‌های تبدیل کفش ساده به مجلسی استفاده از دکمه است. شما برای انجام این روش می‌توانید از دکمه‌هایی که در خانه‌دارید استفاده کنید، اگر ندارید می‌توانید از خرازی‌ها تهیه کنید. این دکمه‌ها را با دقت به لبه‌های کفشتان بچسبانید. توجه داشته باشید که از دکمه‌های ریز که ظاهری مجلسی دارند استفاده کنید.
اگر شما کفش اسپرتی دارید که تک‌رنگ است می‌توانید با این روش به آن ظاهری نیمه اسپرت ببخشید. تنها باید به‌جای قسمت‌هایی که بند کفش از آن رد می‌شود این دکمه‌ها را بچسبانید. می‌توانید به‌جای استفاده از بندهای قدیمی از روبان‌های نازک همرنگ کفش خود استفاده کنید.

استفاده از نگین‌های بزرگ

شاید در خرازی‌ها نگین‌های بزرگی که مانند نگین انگشتر هستند، به چشم شما هم خورده باشد. اگر قصد دارید که کفش‌های ساده را به کفش‌های مجلسی تبدیل کنید بهتر است که این نگین‌ها را تهیه و استفاده کنید. در این قسمت شما نیاز به چسب چوب رقیق‌شده با آب‌دارید. این نگین درشت را در قسمت وسط سطح کفشتان یا هر جا که مطابق سلیقه‌تان است بچسبانید. توجه داشته باشید که رنگ نگین را هماهنگ با کفشتان انتخاب کنید. اجازه دهید تا چسب نگین کاملاً خشک شود در صورت لزوم دوباره از چسب استفاده کنید. تبریک! شما حالا دارای یک جفت کفش کاملاً مجلسی هستید.

استفاده از نگین
استفاده از نگین های بزرگ

گلدوزی

شما اگر کسی را می‌شناسید که می‌تواند گلدوزی انجام دهد باید این قسمت را به دست او بسپارید. طرحی را مطابق سلیقه خود انتخاب یا طراحی کنید. توجه داشته باشید که طرح و رنگ گلدوزی با نوع و رنگ لباستان همخوانی داشته باشد. سپس کفش و طرح موردنظر را به شخصی که می‌شناسید بسپارید. توجه داشته باشید که گلدوزی روی کفش با گلدوزی روی پارچه تفاوت دارد، پس کفش را به شخصی باتجربه و ماهر بسپارید.

استفاده از میخ‌های تزئینی

از دیگر روش‌های تبدیل کفش ساده به مجلسی استفاده از میخ‌های تزئینیاست. میخ‌های تزئینی را به رنگ‌های مطابق سلیقه‌تان تهیه کنید. اگر کفش شما مشکی، سفید، خاکستری یا کرم (به‌اصطلاح رنگ‌های خنثی) هستند بهتر است که از میخ‌های طلایی، نقره‌ای یا مشکی استفاده کنید. این میخ‌ها را با چسب حرارتی به قسمتی از سطح کفش یا به‌کل کفشتان بچسبانید. می‌توانید از این روش فقط برای قسمت پاشنه استفاده کنید. این روش کاملاً سلیقه‌ای است و شما مطابق باسلیقه‌تان می‌توانید کفش‌های ساده را به کفش‌های مجلسی تبدیل کنید.

استفاده از رنگ

در این روش شما می‌توانید کفش‌های ساده‌تان را به کفش‌های مجلسی تبدیل کنید. به تنها چیزی که نیاز دارید چسب‌کاغذی پهن و رنگ اکرلیک است. با استفاده از چسب‌کاغذی قسمت‌هایی از کفش که نمی‌خواهید رنگ بگیرد را بپوشانید، قسمت‌های باقی‌مانده را با رنگ اکرلیک دلخواهتان رنگ کنید، می‌توانید برای رنگ کردن کفشتان از قلم‌مو یا اسفنج استفاده کنید. توجه داشته باشید که رنگ انتخابی شما بارنگ کفشتان همخوانی داشته باشد. بعد از خشک شدن رنگ اکرلیک چسب را از کفشتان جدا کنید.

روش دیگر استفاده از رنگ برای تبدیل کفش ساده به مجلسی این است که شما با توجه به سلیقه‌تان طرحی را با مداد HB روی کفشتان پیاده کنید. برای اینکه کفش شما ظاهری مجلسی داشته باشد بهتر است که بیشتر از رنگ‌های طلایی و نقره‌ای استفاده کنید. برای رنگ‌آمیزی از رنگ اکرلیک استفاده کنید. بهتر است این کفش‌ها را با دست و به‌صورت خیلی آرام بشویید تا به طرح آسیبی نرسد.

تبدیل کفش ساده به مجلسی
رنگ کردن کفش

پیشنهاد می‌کنیم خواندن مطلب رنگ کردن کفش مخمل را از دست ندهید.

استفاده از سنگ و مهره‌های رنگی

شما می‌توانید با تهیه مقداری سنگ تزئینی در اندازه‌های مختلف کفش ساده‌تان را به کفش مجلسی تبدیل کنید. این سنگ‌ها را با استفاده از چسب چوب رقیق‌شده با آب بر روی قسمت‌های مدنظرتان بچسبانید. شما می‌توانید از این روش فقط برای پاشنه کفش هم استفاده کنید. توجه داشته باشید که در استفاده از نگین زیاده‌روی نکنید تا کفش شما ظاهری زیبا و شیک داشته باشد.
شما می‌توانید فقط از سنگ‌های ریز استفاده کنید. در این روش چون‌که از سنگ‌های ریز استفاده می‌کنید بهتر است فقط پاشنه کفش را به سنگ مزین کنید.

مهره‌های رنگی متناسب بارنگ لباس و رنگ کفشتان را تهیه کنید. آن‌ها را از نخ رد کنید و به بند، لبه یا سطح کفش بچسبانید. اگر در این روش از مهره‌های مشکی، طلایی یا نقره استفاده کنید. ظاهر مجلسی و زیباتری به کفش شما می‌بخشد.

استفاده از بافتنی‌ها

یکی دیگر از روش‌های تبدیل کفش ساده به مجلسی استفاده از بافتنی‌هاست. در این روش شما می‌توانید از گل‌های بافتنی استفاده کنید. اگر شما کسی را نمی‌شناسید تا برایتان این گل‌ها را ببافد می‌توانید از کلاه یا لباس‌ها بافت قدیمی‌تان که گل یا بافتنی‌های تزئینی دارند استفاده کنید. یا با چند جستجو ساده روش بافتن گل‌ها را یاد بگیرید. این بافت‌ها را با چسب مایع یا چسب پارچه روی کفشتان بچسبانید. توجه داشته باشید که رنگ‌ها باهم تناسب داشته باشند. این روش بیشتر برای کفش‌های کودکان کاربرد دارد.
شما می‌توانید از توپ‌های پشمی یا کاموایی استفاده کنید. آن‌ها را به بندهای کفشتان بچسبانید و به آن‌ها ظاهری نو و بامزه ببخشید.

تبدیل کفش ساده به مجلسی
استفاده از گل های بافتنی روی کفش

استفاده از پولک‌های درشت

پولک‌های طلایی و جواهرنشان را روی کفش‌های خود قرار دهید. شما می‌توانید با این روش جذابیت‌های جدیدی را به کفش‌هایتان ببخشید، این روش در کنار کم‌هزینه بودن می‌تواند یک روش سرگرم‌کننده برای استفاده از لوازم جانبی قدیمی باشد!

بافت سه ‌بعدی

برای افزودن بافت سه بعدی از رنگ پف‌دار یا چسب براق استفاده کنید. می‌توانید از این مواد به‌تنهایی نیز استفاده کنید، یا آن‌ها را با طرح‌های مسطح کشیده یا نقاشی شده ترکیب کنید. یک بطری رنگ پف‌دار یا بطری چسب براق را در یک فروشگاه لوازم صنایع‌دستی خریداری کنید و تمرین کنید که رنگ را روی یک‌تکه کاغذ باطله فشرده کنید تا زمانی که به ضخامت و کنترل موردنظر برسد. رنگ را مستقیماً به کفش فشار دهید، در یک خط ثابت یا منحنی حرکت کنید. یا می‌توانید نقاط یا اشکال هندسی کوچک ایجاد کنید.
قبل از استفاده از ضربات جدید، اجازه دهید تا یک‌شب رنگ خشک شود. رنگ پف‌دار یا چسب براق باید سفت باشد.

طراحی با چسب

شاید عجیب باشد ولی با این روش شما می‌توانید مراحل تبدیل کفش ساده به مجلسی را انجام دهید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که در مرحله اول یک طرح را با مداد HB روی طرح بکشید توجه داشته باشید که طرح هر دو جفت کفش باهم متقارن باشد. البته در دنیای مد کفش‌های ترند شده‌اند که طرح جفت کفش باهم تقارن ندارد. در مرحله بعدی شما باید دور طرح را با چسب چوب رقیق‌شده با آب دور گیری کنید و سپس درون طرح را نیز با چسب پرکنید. سپس شما می‌توانید روی چسب‌ها را با اکلیل یا نگین پر کنید. توجه داشته باشد که لایه چسب و اکلیل ضخیم باشد تا به‌راحتی از روی کفش جدا نشود و زحماتتان به هدر نرود.

استفاده از رنگ و تورهای ظریف

در این قسمت شما را با یکی دیگر از روش‌های تبدیل کفش ساده به کفش مجلسی آشنا می‌کنیم. شما در این روش مانند روش رنگ کردن که در قسمت بالا گفته شد، باید در ابتدا با چسب‌کاغذی (برای راحتی بیشتر بهتر است که پهن باشد) قسمت‌هایی از کفشتان که نمی‌خواهید رنگ شوند را بپوشانید و سپس قسمت‌های باقی‌مانده را با رنگ اکرلیک دلخواهتان رنگ‌آمیزی کنید. در مرحله بعد شما باید یک تور نازک و ظریف همرنگ، رنگ اکرلیکی که استفاده کرده‌اید تهیه و به قسمت بالای رنگ‌شده کفشتان بچسبانید. برای چسباندن تور بهتر است که از چسب پارچه استفاده کنید. دقت کنید تا تمام تور به سطح کفش بچسبد، اگر قسمتی از تور نچسبیده بود دوباره از چسب استفاده کنید. صبر کنید که رنگ و چسب خشک شود و سپس از کفش استفاده کنید.

تبدیل کفش ساده به مجلسی
استفاده از تورهای ظریف روی کفش

سخن آخر

به پایان مقاله رسیدیم. امیداریم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید و نحوه‌ی چگونگی تبدیل کفش ساده به مجلسی را آموخته باشید.

جهت خرید و فروش انواع لوازم شخصی خود از جمله کفش، می‌توانید به سایت یا اپلیکیشن واسط کالا مراجعه نمایید.

پرسش و پاسخ

u003cstrongu003eچگونه یک صندل قدیمی را به یک کفش شیک تبدیل کنیم؟u003c/strongu003e

اگر شما صندل قدیمی ای دارید که دیگر استفاده نمی کنید، بندهای آن را جدا کنید. این بند ها را به دقت روی کفش تان بچسبانید. برای تزیین، روی بندهایی که چسبانده اید، با چسب حرارتی می توانید میخ های تزیینی یا نگین و سنگ بچسبانید.

منابع:

diyprojectsforteens.com

wikihow.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *