چگونه کفش را رنگ کنیم

چگونه کفش را رنگ کنیم؟

اگر شما سلیقه‌ای متفاوت با طرح‌های موجود در بازار دارید. اگر از گشتن برای پیدا کردن کفش موردعلاقه خود خسته شده‌اید، چرا خودتان دست‌به‌کار نمی‌شوید؟
با کمی خلاقیت و حوصله می‌توانید کفشی را داشته باشید که آرزوی آن را دارید اما در هیچ فروشگاهی پیدا نمی‌شود. شما با رنگ کردن کفش خود می‌توانید به آرزویتان برسید. یا حتی می‌توانید کفش‌های قدیمی خود را به یک جفت کفش جدید تبدیل کنید. حتماً این سؤال به ذهنتان می‌آید که چگونه کفش را رنگ کنیم ؟ ما در این مقاله سعی داریم به این سؤال شما پاسخ دهیم.

برای رنگ کردن کفش روش‌های مختلفی وجود دارد اما شما ابتدا باید به نوع و جنس کفش خود توجه کنید. شما باید بدانید چه نوع رنگی برای چه نوع کفشی و از چه روشی برای چه طرحی استفاده کنید.
با واسط پت همراه باشید تا نحوه رنگ کردن کفش و نکات مربوط به را یاد بگیرید.

انتخاب رنگ

برای کفش‌های چرمی یا وینیل از رنگ چرم یا اسپری استفاده کنید. رنگ‌های آکریلیکی وجود دارد که برای محصولات چرمی ازجمله کفش طراحی‌شده است. می‌توانید آن‌ها را از فروشگاه صنایع‌دستی خریداری کنید. گزینه دیگر شما استفاده از اسپری رنگی است که از فروشگاه‌های سخت‌افزار می‌توانید خریداری کنید. یک قوطی اسپری با کوچک‌ترین نازل ممکن، انتخاب کنید تا از پاشیدن و پخش شدن رنگ جلوگیری کند.

درحالی‌که رنگ‌آمیزی کفش‌های شما با اسپری آسان است، اما کار کردن با اسپری به شما اجازه نمی‌دهد تا به‌طور کامل به جزئیات بپردازید؛ اما زمانی که تمام سطح کفش خود را به‌صورت تک‌رنگ، رنگ می‌زنید، اسپری بهترین نتیجه را می‌دهد. به یاد داشته باشید که قبل از رنگ کردن کفش بندهای آن را جدا کنید.

نکات استفاده از اسپری

رنگ کردن کفش با اسپری مانند رنگ‌آمیزی وسایل دیگر با اسپری است، اما چند نکته مخصوص کفش را باید به خاطر بسپارید.

 • برای رنگ کردن کفش برنامه‌ریزی اولیه کنید. این‌گونه که بدانید، قبل از شروع کار از چه رنگ‌هایی استفاده می‌کنید و در پایان کار به چه می‌خواهید برسید.
 • خلاقیت به خرج دهید. برای رنگ کردن کفش ، تنها روش فقط رنگ زدن ساده نیست. شما می‌توانید طرح‌ها و نقوش مختلفی روی کفش ایجاد کنید. برای مثال می‌توانید قسمت‌های مختلف را رنگ‌های متفاوتی بزنید. یا به‌صورت راه‌راه رنگ را اسپری کنید.
 • به تناسب ته رنگ‌ها توجه کنید. اگر از طرحی استفاده می‌کنید که در آن باید بیش از یک رنگ استفاده کنید، ابتدا روشن‌ترین رنگ را بزنید. با این کار می‌توانید اشتباهات را راحت‌تر اصلاح کنید. پنهان کردن رنگ‌های تیره دشوارتر است.
 • از آماده‌سازی صرف‌نظر نکنید. مرحله آماده‌سازی مهم‌ترین قسمت فرآیند رنگ کردن کفش است. با آماده‌سازی کفش، سطح صاف و تمیز برای رنگ زدن تضمین می‌شود درنتیجه رنگ به‌طور کامل روی کفش تثبیت می‌شود.
 • از تیغ استفاده کنید. اگر مقداری از رنگ اسپری شما روی پاشنه، کف یا جاهای دیگری قرار گرفت که نمی‌خواهید، از یک تیغ استفاده کنید تا رنگ اضافی را به‌آرامی از بین ببرید.
استفاده از اسپری
استفاده از اسپری

کفش پارچه‌ای

برای کفش‌های پارچه‌ای از رنگ پارچه‌ای استفاده کنید. این نوعی رنگ آکریلیک است که برای نقاشی روی پارچه ساخته می‌شود. با برس زده می‌شود و کاملاً بادوام است. این رنگ، طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها را دارا است. نکته مثبت دیگر این است که معمولاً پس از خشک شدن ترک نمی‌خورد.

کفش چرم یا وینیل

برای رنگ کردن کفش ‌های چرمی یا وینیل می‌توانید از رنگ پارچه‌ای نیز استفاده کنید. بااین‌حال، باید سطح کفش را تقریباً تا پایه پارچه‌ای آن پایین بکشید وگرنه رنگ نمی‌چسبد.

مارکر یا نشانگر رنگی

برای طراحی دقیق از مارکر‌های رنگ استفاده کنید. شما می‌توانید نشانگرهای رنگ را در بیشتر فروشگاه‌های لوازم هنری یا صنایع‌دستی خریداری کنید. آن‌ها دارای انواع نوک از فوق‌العاده ضخیم تا فوق‌العاده باریک هستند.

طراحی

طراحی کنید. اگر قصد دارید کفش‌های خود را فقط یک سایه بزنید، به همین سادگی انتخاب رنگ است. اگر می‌خواهید یک طراحی قلم یا نقاشی با جزئیات بیشتری انجام دهید، پیش بروید و ایده‌های خود را از قبل روی کاغذ طرح کنید. همچنین می‌توانید با استفاده از یک برنامه کامپیوتری مانند فتوشاپ یک طرح ۳ بعدی ایجاد کنید.

کفش بوم

یک‌ راه جالب برای رنگ کردن کفش بوم استفاده از نشانگرهای دائمی است. طرح خود را با نشانگرها بکشید و از یک پنبه برای رنگ زدن استفاده کنید. استفاده از پنبه به طرح شما ظاهر نرم‌تری می‌دهد. اطمینان حاصل کنید که طراحی شما از همه زوایا ازجمله پشت و از نمای بالا، یکسان به نظر می‌رسد.
اگر به‌تازگی کار خود را شروع کرده‌اید، سعی کنید از طراحی‌هایی که شامل لایه‌بندی چندرنگ یا تصاویری پیچیده است خودداری کنید. در عوض، طرح‌هایی را انتخاب کنید که دارای بلوک‌های بزرگ رنگی، تصاویر هندسی یا الگوهای چرخشی ساده است.

رنگ زدن
رنگ زدن کفش بوم

رنگ کردن کفش بوم

کفش‌های بوم خود را می‌توانید به یکی از این دو روش رنگ کنید.

 • غوطه‌ور کفش در رنگ
 • رنگ‌آمیزی با برس اسفنجی.

روش غوطه‌ور کردن در رنگ سریع‌تر است، زیرا شما تمام کفش را به رنگ آغشته می‌کنید. روش رنگ‌آمیزی با برس اسفنجی به شما امکان کنترل بیشتری روی کاربرد رنگ می‌دهد. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چگونه یا یکی از این دو روش کفش را رنگ کنیم؟ در ادامه با واسط پت همراه باشید تا این روش‌ها را مرحله‌به‌مرحله بیاموزید.

نکات غوطه‌ور کردن در رنگ

 • یک گلدان یا سطل بزرگ از جنس استیل را با آب گرم پرکنید. شما به آب کافی نیاز دارید تا کفش را کاملاً غرق در فضای اضافی برای حرکت کفش کنید. مقدار لازم رنگ خود را اضافه کنید. به دستورالعمل‌های رنگ مراجعه کنید تا نسبت مناسب آب به رنگ را بر اساس مقدار آب مصرفی تعیین کنید.
 • کفش‌ها را در آب گرم خیس کنید. کفش‌ها را با استفاده از انبر در سطل رنگ قرار دهید.
 • گلدان یا سطل را گرم‌کنید تا مایع داخل آن بجوش بیاید. مخلوط رنگ و آب را به‌طور مداوم در جهات مختلف هم بزنید. کفش‌ها را به‌اندازه کافی در مخلوط رنگ و آب قرار دهید تا رنگ دلخواهتان به دست بیاید. این مدت‌زمان، بسته به رنگ موردنظر شما می‌تواند از ۱۰ دقیقه تا یک ساعت تغییر کند.
 • کفش‌ها را بشویید، با آب گرم شروع کنید. درجه حرارت آب را به‌تدریج پایین بیاورید. شستشو را تا جایی که آب کفش زلال شود ادامه دهید.
 • کفش‌ها را در مخلوط آب گرم و مواد شوینده ملایم بشویید. کفش‌ها را کاملاً بشویید تا تمام مواد شوینده از بین بروند.
 • کفش‌های تازه رنگ‌شده خود را زیر نور آفتاب خشک‌کنید.
چگونه کفش را رنگ کنیم
رنگ کردن کفش

نقاشی

اگر روش نقاشی را ترجیح می‌دهید، این مراحل را دنبال کنید. ۴ تا ۶ فنجان آب را گرم‌کنید تا جوش بیاید. حوله‌های کاغذی را داخل کفش قرار دهید تا فرم کفش حفظ شود و رنگ به دلیل ناهمواری پخش نشود.
رنگ را تکان دهید. درحالی‌که دستکش دارید، مقدار مناسب رنگ را در یک لیوان بزرگ که حجم آن به‌اندازه ۶ فنجان یا حتی بیشتراست بریزید.

چهار فنجان آب گرم اضافه کنید. هم بزنید تا رنگ و آب باهم ترکیب شوند. با فرو بردن یک حوله کاغذی در رنگ، کیفیت آن را چک کنید. اگر می‌خواهید رنگ تیره‌تری داشته باشید، رنگ بیشتری اضافه کنید. اگر می‌خواهید رنگ روشنی داشته باشید آب بیشتری اضافه کنید.
یک برس اسفنجی را به رنگ آماده‌شده آغشته کنید. رنگ را روی کفش بزنید. رنگ کردن کفش را تا به دست آوردن نتیجه دلخواه ادامه دهید.

شستشو

اجازه دهید کفش‌ها حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه استراحت کنند. کفش‌ها را در آب سرد بشویید. بگذارید کفش‌ها به مدت یک‌شب خشک شوند. با خشک شدن، رنگ کفش روشن‌تر به نظر می‌رسند. اگر می‌خواهید رنگ تیره‌تری داشته باشید رنگ بیشتری بزنید. مرحله استراحت، شستشو و خشک‌کردن را تکرار کنید.

همچنین می‌توانید با نحوه رنگ‌آمیزی کفش خود خلاقیت به خرج دهید. در اینجا چند ایده وجود دارد. اول فقط انگشت پا یا پاشنه را به رنگ آغشته کنید. دوم نیمه جلوی کفش را با یک رنگ و نیمه عقب را با یک رنگ دیگر رنگ کنید.

آماده‌سازی کفش‌ها

طرح خود را با مداد روی سطح کفش مشخص کنید. طرح خود را نسبتاً کم‌رنگ بکشید. با این کار حتی اگر یکدست رنگ سبک هم بزنید آثار باقیمانده از طرح شما مشخص نمی‌شود. برخی از افراد ترجیح می‌دهند که طرح کلی مداد خود را با یک برس خوب یا یک نشانگر نوک ظریف نیز بازیابی کنند.
قبل از اینکه نقاشی خود را با نشانگر نهایی کنید، مطمئن شوید که طرح متقارن است، اگر این همان چیزی است که می‌خواهید کار را شروع کنید. بررسی کنید تصاویر روی انگشتان پا، پاشنه و پهلوها قرینه هستند.

چگونه کفش را رنگ کنیم
کشیدن طرح روی کفش

فضای کار

فضای کار خود را با کاغذ بپوشانید. قبل از شروع به نقاشی، یک میز صاف و ثابت پیدا کنید و آن را کاملاً با کاغذ کاردستی یا روزنامه بپوشانید. این کار در صورت پاشیدن و ریختن رنگ، باعث می‌شود سطح کار خود را خراب نکنید.

همچنین می‌توانید کیسه‌های مواد غذایی کاغذی را برش بزنید و آن‌ها را در اطراف قسمت‌های بالا و لبه‌های میز محکم کنید. اگر با کفش‌های پارچه‌ای سفید یا سبک ‌کار می‌کنید مراقب استفاده از روزنامه باشید. کاغذ روزنامه می‌تواند لکه‌هایی سیاه، روی پارچه باقی بگذارد.

تمرین اولیه

طرح خود را روی یک جفت کفش قدیمی تمرین کنید. این به شما این فرصت را می‌دهد که ببینید آیا این رنگ، همان رنگ موردنظر شما است.

اگر در مورد چرا کفش صدا می دهد؟ چیزی نمی‌دانید، خواندن مطلب زیر می‌تواند به شما کمک کند.

چرا کفش صدا می دهد؟

تمیز کردن کفش

سطح کفش‌ها را تمیز کنید. برای کفش‌های چرم طبیعی، یک پنبه را با الکل خیس کنید و آن را به‌آرامی روی سطح کفش بکشید. برای کفش‌های چرمی دست‌ساز، یک پنبه را در استون خیس کنید و کفش‌ها را از بالا به پایین پاک‌کنید. اگر می‌خواهید کفش‌های پارچه‌ای را رنگ کنید که کمی کثیف هستند، آن‌ها را با پارچه‌ای آغشته به آب گرم و صابون پاک‌کنید. تمیز کردن کفش باید به‌گونه‌ای باشد که تمام آلودگی‌ها و همچنین لکه‌ها از بین بروند و به تثبیت رنگ کمک کند. قبل از تمیز کردن، بگذارید کفش‌های شما کاملاً خشک شود.

اطمینان حاصل کنید که از ۱۰۰٪ استون برای تمیز کردن استفاده می‌کنید، نه از مواد پاک‌کننده مخلوط لاک ناخن.
اگر کفش‌های شما از چرم براق است، سطح آن را با سنباده پاک‌کنید. این نوع کفش‌ها به‌ظاهر براقشان معروف هستند اما چسبیدن رنگ به این سطح دشوار است. یک کاغذ سنباده خوب تهیه کنید و روی سطح کفش بکشید. حرکتی دورانی داشته باشید. سنباده زدن را تا جایی ادامه دهید که کفش سطحی زبر پیدا کند.
کفش‌های خود را نگاه کنید و مطمئن شوید که سنباده زدن شما از همه جهات یکنواخت است. در غیر این صورت، ممکن است بعد از رنگ کردن کفش ظاهری ناهموار پیدا کنید.
برای آشنا شدن با روش‌های تمیز کردن کفش می‌توانید به مقاله تمیز کردن کفش در سایت واسط پت مراجعه کنید.

چگونه کفش را رنگ کنیم
تمیز کردن کفش

نوارچسب

داخل و کف کفش را با چسب بپوشانید. تمامی سطوحی که نمی‌خواهید رنگ کنید با نوارچسب یا نوارهای مخصوص نقاشی بپوشانید. این نکته را در نظر بگیرید که دورتا دور کف کفش را با نوارچسب بپوشانید. برای حفظ فرم کفش می‌توانید روزنامه داخل کفش قرار دهید.

استفاده از رنگ

رنگ و پارچه یا چرم را با حرکت‌هایی کوتاه برس بزنید. اگر از رنگ‌های آکریلیک استفاده می‌کنید، قلم‌مو را به رنگ آغشته کنید و سپس رنگ را با استفاده از ضربات کوتاه روی کفش قرار دهید. تا زمانی که ناحیه موردنظر را کاملاً پوشش نداده اید، دوباره آن را بارنگ پرکنید. از چرا کفش چرم رنگ می دهد؟‌ بیشتر بدانید.

برس شماره ۶ یا ۸ برای رنگ‌آمیزی نواحی لبه‌ها، مناسب است. یک برس گرد # ۰ یا # ۱ شکلی ظریف دارد که برای جزئیات به‌خوبی کاربرد دارد. یک برس فن دار شماره ۱ یا # ۲ می‌تواند رنگ را به‌سرعت روی کناره‌های صاف کفش پخش کند.

اسفنج

می‌توانید از اسفنج نیز برای رنگ کردن کفش‌ های پارچه‌ای یا چرم نیز استفاده کنید. یک اسفنج حمام یا اسکراب کوچک تهیه کنید. رنگ خود را در یک‌کاسه کوچک بریزید. لبه اسفنج را داخل کاسه فروکنید. سپس، رنگ اضافی را روی یک کاغذ بکشید. پس‌ازآن می‌توانید اسفنج رنگ‌شده را به‌سرعت روی کفش فشار دهید تا کفش رنگ شود.
اگر می‌خواهید رنگ را لایه‌لایه کنید یا حتی رنگ اصلی کفش را تا حدی نشان دهید، این‌یک روش عالی است.

چگونه کفش را رنگ کنیم
رنگ کردن کفش با اسفنج

در مورد کفش مجلسی بیشتر بدانید.

اسپری

اگر می‌خواهید به‌صورت تک‌رنگ، کفش را رنگ کنید، روی کفش اسپری کنید. نازل اسپری خود را در فاصله حدود ۴-۶ سانتیمتر از کفش را نگه‌دارید. محکم بر روی ماشه نازل فشار دهید تا یک پوشش یکنواخت از رنگ در کل کفش اعمال شود. اطمینان حاصل کنید که تمام مناطق را پوشش داده‌اید.

کفش‌ها را با مخلوط اکلیل بپوشانید. یک فنجان پلاستیکی تهیه کنید و ۱/۲ فنجان (۴ اونس) Mod Podge را درون آن بریزید. یک ظرف کوچک اکلیل اضافه کرده و آن را به هم بزنید. با استفاده از برس رنگ، مخلوط براق را روی کفش خود بزنید. همچنین می‌توانید از این مخلوط روی کفش‌های تازه رنگ‌شده استفاده کنید، اما ابتدا باید کاملاً خشک شوند.

وقت بگذارید

بگذارید کفش خشک شود. کفش‌ها را حداقل به مدت ۱ ساعت یا تا زمانی که کاملاً خشک شوند روی میز بگذارید. سپس، در صورت نیاز می‌توانید لایه دوم رنگ را روی کفش بزنید. همچنین برای پوشیدن کفش‌های رنگ‌شده باید ۲-۳ روز صبر کنید. این کار باعث می‌شود که کفش شما هم از بیرون و هم از داخل خشک شود (در صورت رنگ کردن کفش از داخل).
نوار محافظ را به‌آرامی جدا کنید. انتهای هر قطعه نوار را بگیرید و فشار ملایمی وارد کنید تا از کفش جدا شود. در صورت مشاهده باقی‌مانده قطعات کوچک، از موچین‌های فلزی استفاده کنید تا آن‌ها را به‌دقت از کفش جدا کنید.

اگر می‌خواهید ترک کفش خود را بهبود ببخشید در ادامه مطالعه مقاله رفع ترک روی کفش از دست ندهید.

محافظت

از شستن کفش خودداری کنید. اگر نگران آسیب دیدن طرح خود در صورت تماس با آب هستید، می‌توانید کفش‌های رنگ‌شده خود را با اسپری سیلر آکریلیک (برای کفش‌های پارچه‌ای و جیر) یا حتی یک اسپری مات شفاف (برای
کفش چرمی) اسپری کنید. این کار باعث می‌شود، کفش رنگ‌شده در برابر باران محافظت شود.

چگونه کفش را رنگ کنیم
آسیب به کفش درصورت شستن آن

نکاتی در مورد رنگ کردن کفش

مهم نیست که شما چه کفشی را رنگ می‌کنید، روش‌های شما بر ظاهر کفش تأثیر می‌گذارد. اگر از مراحل مهم بگذرید، کفش‌های شما به‌احتمال‌زیاد مانند یک کار غیرحرفه‌ای به نظر می‌رسند که این موردنظر شما نیست.

با این نکات مفید شانس موفقیت در رنگ کردن کفش را بهبود ببخشید.

 • با کفش تمیز شروع کنید. هرگونه آلودگی، گردوخاک، واکس یا روغن روی کفش بر نحوه جذب رنگ تأثیر می‌گذارد.
 • از رنگ مناسب استفاده کنید. همه رنگ‌ها برای انواع کفش‌ها جواب نمی‌دهند. بسته‌بندی رنگ را بررسی کنید تا نوعی متناسب با پارچه کفش شما پیدا کند. برای مثال اگر در حال رنگ‌آمیزی چرم نوباک هستید، رنگ چرمی را انتخاب کنید که به‌طور خاص، چرم نوباک را روی بسته‌بندی نشان دهد.
 • دستورالعمل‌ها را بخوانید. مارک‌های مختلف رنگ ممکن است روش متفاوتی داشته باشند. بنابراین تصور نکنید که می‌دانید چه‌کاری باید انجام دهید. درحالی‌که همان فرآیند اساسی اعمال می‌شود، ممکن است مارکی که انتخاب می‌کنید دارای یک مرحله اضافی یا سایر مشخصات باشد که بر نتیجه تأثیر می‌گذارد.
 • برای نتایج ناشناخته آماده شوید. وقتی کفش‌های خود را رنگ می‌کنید، همیشه وقتی نتیجه می‌گیرید، ریسک می‌کنید. حتی اگر دقیقاً دستورالعمل‌ها را دنبال کنید، ممکن است نتایج دقیقاً همان چیزی که شما برنامه‌ریزی کرده‌اید نباشد. رنگ گاهی اوقات قابل پیش‌بینی نیست. حتی اگر نتایج دقیقاً همان چیزی که شما می‌خواستید نباشد، ممکن است به همان اندازه شگفت‌انگیز باشد، بنابراین یک ذهن بازداشته باشید.

پرسش و پاسخ

برای جلوگیری خسارات خورشیدی و مایع های سفید کننده چه باید کرد؟

پاسخ: خورشید و سفید کننده در حقیقت پارچه را آسیب می رسانند، و رنگ آن بسیار تغییر و ضعیف می‌کنند. شما با انتخاب یک رنگ مناسب می‌توانید تا حدی از آن جلوگیری کنید. اگر قصد دارید این کار را انجام دهید، فقط از روش نزول یا سطل استفاده کنید. و ما پیشنهاد می کنیم این کار را با کفش های بوم انجام دهید.

خراش روی کفش های چرم را چگونه باید رفع کرد؟

پاسخ: مراقبت از کفش چرم کمی سخت است زیرا زودتر از انواع دیگر سائیده شده و خراش برمی دارد . بهترین روش برای از بین بردن خراش در کفش چرم استفاده از روغن یا وازلین است زیرا خیلی سریع خراش را محو می کند.

استفاده از واکس مناسب چه فایده ای دارد؟

پاسخ: جهت نگهداری مناسب از محصولات چرمی که رنگ شده اند نیاز به استفاده از واکس های مخصوص چرم طبیعی(واکس گیاهی) می باشد. استفاده بیش از حد واکس باعث می شود منافذ سطحی چرم پوشیده و از نفوذ هوا جلوگیری شود و باعث شوره زدن چرم شود.
برای ماندگاری و حفظ کیفیت چرم رنگ شده، استفاده از واکس های گیاهی که با تکنولوژی نانو تولید گردیده است توصیه می شود. واکس های گیاهی با توجه به سازگاری مواد طبیعی با چرم ، در ماندگاری و حفظ محصول چرمی بسیار کارایی دارد.

حرف آخر

ما امیدواریم با خواندن مقاله چگونه کفش را رنگ کنیم، اطلاعات مفیدی در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم. لطفاً تجربه خود را در اینجا به اشتراک بگذارید. نصب اپلیکیشن واسط کالا را برای خرید و فروش کالاهایتان فراموش نکنید. با ما همراه باشید.

instructables.com

13 دیدگاه دربارهٔ «چگونه کفش را رنگ کنیم؟»

  1. سلام دوست عزیز
   برای زیره‌های پلاستیکی کفش از رنگ آکریلیک پلاستی دیپ و برای زیره‌های چرم از رنگ آکریلیک آنجلس استفاده شود.

 1. سلام من یه کتونی دارم که لژ داره میخام هم کفش هم لژ مشکی بشه
  تو مقاله درست متوجه نشدم برای لژ چیکار کنم میشه راهنمایی کنید!!!؟

  1. سلام آنیسا جان
   کتونی رو با رنگ مخصوص پارچه میتونین رنگ کنین (این رنگ رو فروشگاه لوازم خیاطی داره) و روش اون هم داخل مقاله آموزش داده شده.

 2. سلام.
  من قسمت لِژ و پاشنه ی کفشم رنگش سفیده میخواستم این دو قسمت رو رنگ کنم،
  رنگی که میخوام بزنم مشکی هست.
  باید از چه رنگی با چه برندی استفاده کنم.
  میخوام مشخص هم نشه که رنگ شده باید با چه وسیله ای رنگ کنم.
  ممنون میشم منو راهنمایی کنید🙏

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *