نکات خرید سگ ژرمن

نکات خرید سگ ژرمن

آیا شما علاقه‌مند به آوردن یک ژرمن چوپان به خانه هستید؟ اگر قبل از اینکه بیش‌ازحد در روند خرید یک چوپان آلمانی سخت‌گیر شوید ، موارد خاصی وجود دارد که باید بدانید تا اطمینان حاصل کنید که با آگاهی خرید می‌کنید.
در ادامه با واسط پت همراه باشید تا شما را با نکات خرید سگ ژرمن بیشتر آشنا کنیم. ابتدا خواندن مقاله ژرمن شپرد برای آشنایی بیشتر با این نژاد، را به شما پیشنهاد می دهیم.

مشخصات ژرمن

شکی نیست که چوپانان ژرمن نژادی دوست‌داشتنی هستند، آن‌ها در سال ۲۰۱۹ دومین نژاد محبوب سگ در ایالات‌متحده شناخته شدند. آن‌ها به سگ‌های خدماتی یا کارگر معروف هستند. بسیار باهوش و همراهان بسیار خوبی اند.

همچنین، آن‌ها برای عمل ساخته‌شده‌اند و انرژی زیادی دارند. به ورزش روزانه نیاز دارند و به آن‌ها برای خسته شدن اجازه ندهید. ممکن است منجر به برخی تغییرات رفتاری غیرمنتظره و نامطلوب شوند. این سگ خزدار با چشمان قهوه‌ای چیزهای زیادی دارد که با خواندن مقاله تا انتها با نکات خرید سگ ژرمن آشنا خواهید شد.

وجود فضای کافی

فضا یکی از الزاماتی است که برای همه سگ‌ها باید فراهم شود. نکته مهمی که در اینجا باید به آن توجه داشته باشید این است که به دلیل اندازه سگ ژرمن شپرد نسبت به نژادهای کوچک‌تر به فضای بیشتری نیاز دارید.
اگر فضای کافی نداشته باشند رفتارهایی چون جویدن یا پارس کردن از خود نشان می‌دهند. آن‌ها مجبور به حرکت، دویدن یا ورزش هستند بنابراین باید فضای کافی برای آن‌ها وجود داشته باشد. اگر شما قصد خرید دارید باید به این نکات خرید سگ ژرمن توجه کنید.

توانایی پرداخت هزینه‌ها

ژرمن شپردها می‌توانند ۱۰-۱۲ سال با مراقبت و سلامتی خوب زندگی کنند، بنابراین شما یک تعهد طولانی‌مدت نسبت به حیوان خانگی جدید خود دارید. مطمئن باشید که می‌توانید هر آنچه را که یک سگ برای داشتن زندگی طولانی و شاد نیاز دارد تهیه کنید. این هزینه‌ها شامل پزشکی، غذا، نظافت، وسایل (جعبه، اسباب‌بازی، بند)، آموزش و مسائل دیگر است که هنگام جستجو سگ مورد نظر باید به این نکات خرید سگ ژرمن توجه داشته باشید.
خواندن مقاله غذاهای ممنوعه برای سگ را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

تحقیق کنید

گرچه ژرمن شپردها سگ‌های زیبایی هستند، شما می‌خواهید مطمئن شوید که این نژاد برای خانواده شما مناسب است؟ ژرمن شپرد نژاد گله‌ای است که برای جابجایی دام در مزارع پرورش داده‌شده است.
ازآنجاکه آن‌ها می‌خواهند کار کنند، برای سالم و متعادل بودن به تحریک روحی و جسمی زیادی نیاز دارند. بدون راهی برای اخراج انرژی، چوپانان آلمانی غالباً بی‌قاعده و مخرب رشد می‌کنند. این نژاد برای صاحبانی که به دنبال تعامل زیاد با حیوان خانگی خود هستند بسیار مناسب‌اند.

آموزش‌های اولیه

ژرمن شپردها سگ‌های بزرگی هستند. وزن این سگ بین ٣٠ تا ۴٠ کیلوگرم و ارتفاع و قد آن، ۵۵ تا ۶۵ سانتی‌متر می‌رسد. آن‌ها همچنین می‌توانند حیوانات اهلی و باانرژی بسیار بالایی، حتی فراتر از توله‌سگ باشند.
به همین ترتیب، اگر نمی‌خواهید حیوان خانگی خود را تحت‌فشار قرار دهید، آموزش یک ژرمن چوپان فوق‌العاده مهم است. خوشبختانه این سگ‌ها باهوش هستند که عاشق یادگیری و کار هستند. آن‌ها خیلی خوب به آموزش پاسخ می‌دهند.
آموزش سگ در خانه را برای کسب اطلاعات بیشتر مطالعه فرمایید.

آموزش‌های اولیه
آموزش‌های اولیه

آیا سگ نر می‌خواهید یا ماده؟

به‌عنوان توله‌سگ، تفاوت‌های ماده و نر زیاد مشخص نیست، اما چند تفاوت در هنگام بررسی نکات خرید سگ ژرمن وجود دارد که باید بزرگ‌تر شوند تا معلوم شود. ماده‌ها نیز نسبت به نرها کوچک‌تر و سبک‌تر هستند و از صورت ظریف‌تری برخوردار هستند. ماده‌ها ممکن است محافظت بیشتری نسبت به خانواده خود داشته باشند.
سگ‌ها چقدر با انسان‌ها وقت می‌گذرانند؟

نشانگر اصلی یک پرورش‌دهنده خوب میزان تلاش آن‌ها برای اجتماعی شدن اولیه است. توله‌سگ‌ها باید از کودکی آموزش داده شوند تا هماهنگ با انسان‌ها زندگی کنند. اگر یک پرورش‌دهنده آن‌ها را جدا از خانه نگه دارد. توله‌سگ‌ها به مناظر و صدای یک خانواده معمولی عادت نمی‌کنند و به تعامل با انسان خو نخواهند گرفت.

آیا ماده‌ها ازنظر اخلاقی تربیت می‌شوند؟

یک پرورش‌دهنده هرگز سعی نمی‌کند ماده‌ای را پرورش دهد که به بلوغ جنسی نرسیده است. سن بلوغ حدود ۲ سالگی است. همچنین باید به مادران زمان کافی برای بهبودی از بارداری اختصاص داد. ماده‌ها باید سالم و هوشیار باشند.
هرگز توله‌سگ را از پرورش‌دهنده‌ای که به مادران فرصت بهبودی نمی‌دهد، قبول نکنید. توله‌سگ‌ها هرگز نباید قبل از ۸ هفتگی از مادران خود جدا شوند. قبل از این زمان، جدا کردن آن‌ها از مادرانشان درست نیست.

سوال ممنوع

پرورش‌دهنده باید مراحل واکسیناسیون و کرم زدایی توله‌سگ‌ها را قبل از استفاده از آن‌ها آغاز کرده باشد. اطمینان حاصل کنید که این اتفاق افتاده است و در مورد هرگونه مشکلات بهداشتی که دامپزشک در معاینات اولیه گزارش کرده است بپرسید.
برای اینکه مراحل واکسیناسیون سگ شما به درستی طی شود مقاله زیر را بخوانید.
بهداشت سگ و نکات پیرامون واکسیناسیون این حیوان

تحقیق

در مورد تاریخچه بیماری‌های تبار توله‌سگ تحقیق کنید. مانند همه نژادها، ژرمن شپرد از بسیاری از بیماری‌های ارثی رنج می‌برد که با دیدن سگ آن‌هامشخص نیستند. بیماری‌های ژنتیکی رایج برای این نژاد شامل میلوپاتی دژنراتیو، مگسوفاگ، نارسایی پانکراس برون‌ریز است. اگر توله‌سگ خود را از یک پرورش‌دهنده می‌گیرید، به این نکات خرید سگ ژرمن توجه کنید. آن‌ها باید شما را از سابقه بیماری در این نژاد توله‌سگ مطلع کنند.

خواندن مقاله زیر را از دست ندهید.
سگ ژرمن بلک

بررسی سلامت توله‌سگ

در میان نکات خرید سگ ژرمن، توله‌سگ‌ها باید از وزن مناسب، نه خیلی چاق، بلکه خیلی لاغر و بدون بو باشند. آن‌ها باید چشم‌های شفاف (آبریزش و قرمزی) نداشته باشند و گوش‌های تمیز داشته باشند. پوشش باید براق باشد (بدون لکه بینی) و فاقد تشک یا مواد مدفوع باشد.

نکات خرید سگ ژرمن
بررسی سلامت توله‌سگ

به دنبال نشانه‌هایی از خراش باشید که ممکن است به مشکلات پوست یا پوشش اشاره داشته باشد. هنگام خرید توله‌سگ، سعی کنید در چشمان توله‌سگ گم نشوید، همچنین ارزش دارد که از پرورش‌دهنده در مورد هرگونه آزمایش ژنتیکی که بر روی توله‌سگ یا مادر انجام‌شده است، سؤالاتی کنید.

باید اشتها داشته باشد و هیچ نشانه‌ای از استفراغ یا اسهال نداشته باشد. همچنین سلامت اجتماعی توله‌سگ را ارزیابی کنید. توله‌سگ‌ها باید کنجکاو و دارای معاشرت اجتماعی، بازیگوش و دوستانه باشند. . اگرچه ممکن است سالم باشد، اما شاید از یک حساسیت جزئی تا مشکلات جدی سلامتی را تجربه کند.

نکته

  • شما می‌توانید با بردن آن‌ها نزد دامپزشک، حداقل برای معاینه سالانه، به‌سلامت ژرمن شپرد خود کمک کنید. این امر به تشخیص زودهنگام هر مسئله‌ای کمک خواهد کرد که امیدوارم رسیدگی زودهنگام به آن کارساز باشد.
  • شما باید در صورت امکان توله‌سگ را در موارد مختلف ببینید تا بتوانید درک بهتری از خلق‌وخوی و سلامتی او پیدا کنید. درست مثل مردم، توله‌سگ‌ها هم می‌توانند روزهای خوب و بد خود را داشته باشند، بنابراین شما نباید بر اساس یک تعامل تصمیم بگیرید.

مزاج توله‌سگ

مزاج سگ یا توله‌سگ در فی‌مابین نکات خرید سگ ژرمن به شما کمک می‌کند سگی متناسب با خانواده و سبک زندگی خود انتخاب کنید. به‌عنوان‌مثال، یک توله‌سگ با انرژی بالا ممکن است مناسب برای یک خانواده فعال در فضای باز باشد، اما برای خانواده‌ای که دوست دارد در محیط داخلی استراحت کند انتخابی اشتباه است.

امتحان مزاج

  • به اطراف بگردید تا ببینید آیا او شما را دنبال می‌کند یا نه. توله‌سگی که انسان را تعقیب می‌کند معاشرت بلد است و از این کار لذت می‌برد.
  • زانو بزنید و او را نزد خود بخوانید. او باید به این کار شما علاقه نشان دهد.
  • در تمام وقتی که با او سپری می‌کنید به دنبال علائم ترس یا بی‌اعتمادی باشید. این توله‌سگ‌ها ممکن است به‌خوبی با خانه شما سازگار نباشند.

بازی با توله‌سگ

شما یک حیوان می‌خواهید که بازیگوش باشد. نباید از آن‌ها ترسید زیرا بسیاری از سگ‌ها از ترس گاز می‌گیرند. ژرمن شپردها در بزرگ‌سالی حیوانات بزرگ و قدرتمندی هستند، بنابراین شما نمی‌توانید با توله‌سگ‌هایی که ذاتاً ترس در وجودشان هست زندگی کنید.

بازی با توله‌سگ
بازی با توله‌سگ

خصلت بد

به دلیل موی بلند ژرمن، آن‌ها دم ضخیمی دارند؛ و باعث آسیب به وسایل منزل شما به‌صورت ناخودآگاه می‌شوند. مسئله دیگری که با آن روبه‌رو می‌شوید این است که این سگ‌ها عادت به جویدن دارند. پس اگر فضای کافی برای این سگ فراهم باشد ذهنش با این مسائل درگیر نمی‌شود.

خشونت ژرمن شپرد

منظور ما از خشونت این نیست که بدن آن‌ها خشن است، بلکه به ماهیت یا خلق‌وخوی آن‌ها اشاره می‌کنیم که از نکات خرید سگ ژرمن محسوب می‌شود. ژرمن شپرد توسط نیروهای پلیس و نظامیان در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اگرچه ژرمن شپردها می‌توانند نژادی دوست‌داشتنی و دلسوز باشند، اما در صورت تحریک یا آموزش، می‌توانند حمله کنند و خطرناک باشند. امیدوارم، با گفتن این حرف شما را نترسانده باشیم. شما می‌توانید با آموزش صحیح به آن‌ها در سنین پایین، احتمال این امر را به حداقل برسانید.

وقت گذاشتن

آیا وقت لازم برای گذراندن با سگ دارید؟ این‌یکی از اصلی‌ترین سؤالاتی است که می‌توانید هنگام بررسی نکات خرید ‌سگ ژرمن شپرد از خود بپرسید. سگ اسباب‌بازی نیست که بتوان چند روز با آن بازی کرد و سپس آن را در گوشه‌ای انداخت. آن‌ها قرار است دائماً با شما زندگی کنند.

ژرمن شپردها به ورزش روزانه، بیرون بردن، آموزش و تغذیه نیاز دارند. هرکدام از این‌ها هرروز زمان مشخصی را می‌گیرد.

نیاز به ورزش

ژرمن شپردها دوست ندارند دائماً روی کاناپه دراز بکشند. ازنظر اندازه بزرگ هستند و فعالیت زیادی دارند. اگر آن‌ها بیکار شوند، مخرب هستند. آموزش فعالیت بسیار خوبی است که باید با ژرمن شپرد انجام دهید و در میان نکات خرید سگ ژرمن این نکته را بگنجانید.

ورزش نه‌تنها به رفتار صحیح آن‌ها کمک می‌کند بلکه باعث سرگرمی آن‌ها می‌شود و می‌تواند زمان خوبی سپری کنند. خصوصاً اگر آموزش‌هایی مانند آموزش چابکی را انجام می‌دهید. انعطاف‌پذیری آن‌ها در آموزش بالا است.
آموزش فرصتی عالی برای نزدیک شدن به سگ شما فراهم می‌کند. به یاد داشته باشید آموزش برای این است که شما یاد بگیرید چگونه سگ خود را به بهترین شکل مدیریت کنید.

رابطه با بچه‌ها

همچنین لازم به یادآوری است که گرچه چوپان‌های آلمانی از خانواده خود مراقبت و نگهبانی می‌کنند، اما در صورت تحریک می‌توانند ضربه محکم و ناگهانی بزنند. این نکته را به یاد داشته باشید اگر بچه‌های کوچکی در خانه دارید مراقب باشید.

اگر هر سگی را باوجود بچه‌های کوچک به خانه می‌آورید، مهم نیست که به سگ بگویید چگونه باید با کودکان رفتار کند بلکه به فرزندان خود بیاموزید که در برابر سگ‌ها چگونه رفتار کنند. این نکته را نیز به نکات خرید سگ ژرمن خود اضافه کنید.

ریزش مو ژرمن شپرد

ریختن خز چیزی است که تقریباً در همه‌ی نژادهای سگ دیده می‌شود. اگر هنگام سنجیدن نکات خرید سگ ژرمن این نکته برایتان اهمیت دارد از این نژاد صرف‌نظر کنید. ریزش مو برای انطباق با تغییرات دما و درآمدن موهای تازه انجام می‌شود. که با توجه به مقدار خز آن‌ها، قابل‌درک است، که زیاد است.

ریزش مو ژرمن شپرد
ریزش مو ژرمن شپرد

شاید بدانید که دارای یک خز دوتایی است بنابراین به معنای ریزش بیشتر مو است.اگر وسواس دارید یک گزینه برای کنترل و تمیز کردن این است که ژرمن شپرد خود را محدود کنید و فقط به مناطق خاصی از خانه برود که می‌توانید موها را به‌راحتی تمیز کنید.

چگونه آموزش دهیم که گاز نگیرند؟

سگ‌ها عادت جویدن و گاز گرفتن دارند. اگر می‌خواهید جلوی گاز گرفتن توله‌سگ را بگیرد، روش‌های مختلفی برای آن وجود دارد. اولین مورداستفاده از دستورات صوتی یا زبان بدن برای هشدار دقیق به سگ است. می‌توانید اصطلاحات نه یا توقف را با صدای بلند بیان کنید.

روش دیگر می‌تواند دور شدن از سگ در لحظه گاز گرفتن باشد. مدتی بازی با سگ را متوقف کنید تا متوجه شود که کار اشتباهی انجام داده است. مهم نیست که با تلاش برای یادگیری نیش زدن به سگ خود چه روشی را دنبال می‌کنید، باید اطمینان حاصل کنید که بلافاصله پس از گزش یا اقدام به نیش زدن به او اطلاع می‌دهید که این رفتار قابل‌قبول نیست.

بهترین سن برای خرید ژرمن چه سنی است؟

پس‌ازاینکه با دقت نکات خرید سگ ژرمن را مرور کردید بدانید که ما معتقدیم سن ایده آل توله‌سگ ژرمن شپرد برای آوردن به خانه دو تا سه‌ماهگی است. حدود یک تا دو ماه توله‌سگ به شیر مادر احتیاج دارد بنابراین مهم است که آن‌ها تمام تغذیه موردنیاز خود را دریافت کنند.

بعد از دو تا سه ماه می‌توانید توله‌سگ را به خانه بیاورید اما ممکن است ارزش داشته باشد که آن‌ها را برای مدت طولانی‌تری نزد مادرشان بگذارید.

اگر تصمیم دارید آن‌ها را به خانه بیاورید، مهم است که اطمینان حاصل کنید که آن‌ها همچنان به تغذیه موردنیاز خود ادامه می‌دهند زیرا هنوز در حال رشد هستند و عدم دریافت مواد مغذی لازم ممکن است بعداً در زندگی منجر به مشکل شوند.

آیا سگ ژرمن به صاحب خود حمله خواهد کرد؟

بعید است که ژرمن شپردها به صاحبانشان حمله کنند. این به این دلیل است که آن‌ها تمایل دارند خانواده را به‌عنوان نزدیکان خود ببینند. علت اصلی گزند مالکان جایی است که ژرمن شپرد احساس می‌کند با او بدرفتاری شده است.

اگر از آن‌ها مراقبت کرده و با آن‌ها خوب رفتار کنید، بعید است گزیده شوید. اگر صاحب یک سگ آن‌ها را به روشی توهین‌آمیز آموزش دهد یا آن‌ها را به گاز گرفتن غریبه‌ها ترغیب کند، درنتیجه احتمال دارد که به مردم آسیب برساند. حتی امکان اینکه به خود صاحب آسیب برساند زیاد است.

نکات خرید سگ ژرمن
آیا سگ ژرمن به صاحب خود حمله خواهد کرد؟

آیا ژرمن شپرد حیوان خانگی خوبی هست؟

بله ژرمن شپرد یک انتخاب عالی برای یک سگ خانوادگی است. اگر قصد دارید یک ژرمن چوپان را به‌عنوان اولین سگ به خانه بیاورید، بهتر است پس از بررسی نکات خرید سگ ژرمن آن‌ها را در زمان توله‌سگ بودن تهیه کنید تا به شما اجازه دهد در جوانی آن‌ها را آموزش دهید.
صاحبان سگ‌های باتجربه‌تر ممکن است بتوانند یک ژرمن چوپان مسن‌تر به دست آورند زیرا آن‌ها تجربه بیشتری درزمینهٔ آموزش سگ‌ها خواهند داشت که با پیرتر شدن این مسئله سخت‌تر می‌شود.

ژرمن شپردها و مشکلات مربوط به سن

با بررسی نکات خرید سگ ژرمن باید بدانید با پیرتر شدن ژرمن شپردها، آن‌ها تمایل بیشتری به شرایط خاص بیماری دارند. با توجه به هم‌خونی تاریخی این نژاد، ممکن است بیش از مقدار طبیعی مستعد مشکلات سلامتی باشند.

مانند سایر نژادهای سگ، ژرمن شپردها با پیرتر شدن وزن خود را افزایش می‌دهند. این به کاهش سرعت متابولیسم و کاهش میزان دویدن آن‌ها تأثیر می‌گذارد. مهم است که مراقب ژرمن شپرد خود باشید و رژیم غذایی آن‌ها را در صورت لزوم تنظیم کنید.
حفظ وزن سالم به کاهش احتمال بروز برخی مشکلات سلامتی کمک می‌کند. وزن اضافی که سگ باید تحمل کند، می‌تواند فشار بیشتری بر مفاصل وارد کند که می‌تواند آرتروز را تسریع کند.

آرتروز

آرتروز یکی از رایج‌ترین مشکلات مربوط به سن است که در چوپانان آلمانی مشاهده می‌شود. لازم است این مورد را به نکات خرید سگ ژرمن خود اضافه کنید. باگذشت زمان ممکن است انجام کارهایی که از آن‌ها لذت می‌برد برای سگ شما دشوارتر باشد مانند پریدن از بالا تا روی مبل ، در پارک بدود یا حتی به گردش بپردازد.

صحبت نهایی

با میزان آموزش و توجه مناسب، ژرمن شپردان یک‌مهره دوستانه در خانواده می شوند که برای سال‌های زیادی شادی‌آور خواهند بود. نمی‌توان انکار کرد که ژرمن شپرد یک سگ پرخاشگر هست. بااین‌حال، ما فکر می‌کنیم که این موضوع نشان می‌دهد که آن‌ها چقدر وفادار، همه‌کاره و شجاع هستند.

ژرمن شپردها و مشکلات مربوط به سن
ژرمن شپردها و مشکلات مربوط به سن

یک سگ می‌تواند بهترین دوست شما باشد، ژرمن شپردها سگ‌های قدرتمند و مطیعی هستند. نژاد مناسبی برای خانواده‌های فعال است که وقت کافی برای آموزش دارند. مطلب نکات خرید سگ ژرمن به پایان خود رسید امیدواریم راهنمایی‌های لازم را انجام داده باشیم. با واسط پت همراه باشید.
منابع:

dogstrollersreviews.com
wikihow

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *