بهترین سگ آپارتمانی

بهترین سگ آپارتمانی

یکی از مهم ‌ترین معیارها برای انتخاب سگ‌های آپارتمانی اندازه کوچک آن‌هاست. علاوه بر این سگ‌های آپارتمانی بسیار آرام هستند و به مودب بودن و ساکت بودن شناخته می‌شوند. هنگام انتخاب بهترین سگ آپارتمانی باید به دنبال نژادی باشیم که با نوع زندگی ما همخوانی داشته باشد. در این مقاله با ما همراه باشید تا بهترین سگ ‌های آپارتمانی را به شما معرفی کنیم.

کوکر اسپانیل

کوکر اسپانیل سگی قابل‌ اعتماد، ملایم و دوست ‌داشتنی است. کوکر اسپانیل دوست دارد صاحب خود را خوشحال کند. اندازه کوچک آن‌ باعث می‌شود که این سگ یکی از بهترین سگ های آپارتمانی محسوب شود. این نژاد از سگ ارتباط خوبی با کودکان، حیوانات خانگی و افراد مسن برقرار می‌ کنند.

کوکر اسپانیل معمولاََ انرژی زیادی دارد. بنابراین جلسات سگ درمانی و آموزش دستورات ساکت شدن به سگ می‌تواند در کنترل پارس کردن سگ به شما کمک کند.

بولداگ فرانسوی

بولداگ فرانسوی که یکی از بهترین سگ ‌های آپارتمانی است. این سگ به استراحت کردن روی مبل بسیار علاقه دارد. او می‌تواند یک دوست خارق‌العاده برای شما باشد. صاحبان بولداگ فرانسوی باید در تمرینات خود با سگ، خلاق و صبور باشند، در غیر این صورت ممکن است باعث بی‌حوصلگی سگ شوند.

داشهوند

داشهوند یک همراه عالی خانوادگی است که از دهه ۵۰ همواره یکی از محبوب‌ترین نژاد سگ‌ها به شمار می‌رود. اندازه کوچک این سگ باعث شده تا داشهوند یکی از بهترین سگ های آپارتمانی شناخته شود. این نژاد سگ زیبا که در داخل و خارج از خانه فعال است، دوست دارد به صاحب خود نزدیک باشد. اما اگر شما قصد نگهداری از این سگ دوست‌داشتنی را دارید باید بدانید که داشهوند به شدت پارس می‌کند!

هاوانس

سگ هاوانس با موهای بلند و ابریشمی، چشمان رسا و اندازه کوچکش توجه بسیاری از مردم را به خود جلب کرده است. این سگ در برخورد با سایر سگ‌ها، غریبه‌ها و کودکان فوق‌العاده مهربان است. سگ هاوانس علاوه بر اینکه یکی از بهترین نژادهای سگ خانگی محسوب می‌شود، به دلیل سازگاری خوبی که با زندگی آپارتمان دارد به‌عنوان یکی از بهترین سگ های آپارتمانی نیز شناخته می‌شود. از دیگر ویژگی‌های مثبت این نژاد میتوان به ریزش موی کم آن اشاره کرد.

هاوانس
هاوانس

سگ تازی

تمام‌کاری که آن‌ها دوست دارند انجام دهند خوابیدن است! باوجود بسیاری از طرفداران سلطنتی، سگ تازی یکی از بهترین سگ‌ های آپارتمانی محسوب می‌شود. این سگ‌ها معمولاََ کم پارس میکنند اما باید بدانید که این نژاد ریزش موی نسبتاََ زیادی دارد!

رفتار این سگ‌ها با مردم و سایر سگ‌ها دوستانه است. آن‌ها با انرژی بسیار زیادی که دارند، می‌توانند همراهان خوبی برای دویدن باشند، اما از پیاده‌روی نیز لذت می‌برند.

جاپانیز چین

نژادهای کوچک سگ مانند جاپانیز چین برای زندگی در فضای باز و حیاط‌های محصورشده مناسب نیستند، اما می‌توانند بهترین سگ های آپارتمانی باشند. جاپانیز چین یا اسپانیل ژاپنی سگی زیبا، خوش برخورد و بازیگوش است. این سگ به خوبی با زندگی آپارتمانی سازگار می شود و حتی به‌راحتی با کسانی که در نگهداری سگ تازه‌کار هستند نیز کنار می‌آیند.

این نژاد به بالارفتن از وسایل عادت دارد. بنابراین وقتی سگ خود را در بالای غیرمعمول ترین مکان‌های بلند خانه دیدید، تعجب نکنید! به سگ جاپانیز چین خود توجه و عشق زیادی نشان دهید و مشاهده کنید که چگونه سگ شما به یک دوست مهربان و دوست‌داشتنی برای شما تبدیل می‌شود!

پکنیز

پکنیز یک سگ سازگار است که می تواند تقریباً با همه زندگی کند. با‌این‌حال، این سگ بسیار پارس می‌کند، که همسایگان شما ممکن است خیلی از این وضعیت راضی نباشند!

این نژاد کوچک سگ بسیار دوست‌داشتنی است و با خانواده خود بسیار مهربان است. اما این سگ معمولاََ تمایل دارد که بیش از همه تنها با یک نفر وقت بگذراند. کودکان ممکن است در هنگام بازی به این سگ‌ها آسیب برسانند، بنابراین این نژاد بیشتر مناسب خانواده‌هایی با فرزندان نوجوانان و بزرگسال است.

بهترین سگ آپارتمانی
پکنیز

پاگ

پاگ دوست دارد در مرکز توجه قرار گیرد و درغیراین صورت ناراحت می‌شود. آنها سگ‌های بسیار حساسی هستند و اگرچه می توانند یکی از نژادهای عالی برای آپارتمان باشند، اما از اینکه ساعاتی از روز در خانه تنها بمانند استقبال نخواهند کرد!

اگرچه این سگ‌ها می‌توانند سرسخت و لجباز باشند، مخصوصاً وقتی صحبت از آموزش در خانه می‌شود، آنها سگهای بازیگوش و مهربانی هستند که حتی با والدین تازه‌کار حیوانات خانگی نیز کنار خواهند آمد. اگر به دنبال یک دوست مهربان هستید، این نژاد ممکن است نژاد موردنظر شما باشد!

شیبا اینو

سگ شیبا اینو اگر به‌خوبی معاشرت کند و با سخت گیری با آن برخورد نشود، یک سگ خانوادگی خوب محسوب می‌شود. آموزش به این سگ به دلیل انرژی زیاد و استقلالی که دارد آسان نیست! بنابراین اجتماعی شدن و آموزش به این نژاد باید از سنین ابتدایی شروع شود.

شیبا اینو بسیار باهوش است ، اما لزوماً نمی خواهد کاری را که شما می خواهید انجام دهد! شاید مجبور شوید او را وادار کنید که از شما اطاعت کند. برای دستیابی به بهترین نتیجه، کار با مربی که استقلال این نژاد را درک می‌کند بسیارمهم است.

بهترین سگ آپارتمانی
شیبا اینو

این نژاد به‌طورکلی به غریبه‌ها مشکوک است و عاشق تعقیب و گریز آن‌ها است. پس لازم است از بادوام بودن قلاده سگ خود اطمینان حاصل کنید!

شیتزو

نام “Shih Tzu” به معنی شیر کوچک است ، اما هیچ چیز ترسناکی در مورد این نژاد سگ وجود ندارد! اگر فرزند و حیوانات خانگی دارید نگران نباشید! این نژاد اجتماعی است و عاشق دیدار با دوستان و غریبه‌ها است. اگر به دنبال یک دوست کوچک برای خود هستید که بتواند خود را با زندگی آپارتمانی تطبیق دهد، روی نیمکت برای نوازش به شما بپیوندد و با عشق بی قید و شرط شما را دوست داشته باشد، این نژاد بهترین انتخاب برای شما است.

فاکس تریر عروسکی

فاکس تریرعروسکی یک نژاد سگ وفادار و دوست‌داشتنی است که همواره آماده سرگرم کردن خانواده خود است. این سگ یک همراه فداکار است و از صاحب خود بسیار محافظت می‌کند. اگر شما به سگی نیاز دارید که در کنار شما فیلم ببیند و با شما وقت بگذراند، این نژاد مناسب شما است.

آفن‌پینچر

آفن‌پینچر یک نژاد باهوش و سرشار از انرژی است. آن‌ها یکی از بهترین سگ های آپارتمانی هستند. این سگ‌ها عاشق صاحبان خود هستند اما آن‌ها معاشرت با بزرگسالان را ترجیح می‌دهند. آنها به بازی‌های خشن، تعقیب و گریز، یا در آغوش گرفته شدن زیاد علاقه ندارند. اما صاحبان بالغ این سگ متوجه می‌شوند که این سگ‌ها علی رغم اندازه کوچکشان بسیار دوست‌داشتنی، وفادار و محافظ هستند.

باربت

باربت سگی زیبا و شاد است. این سگ ریزش موی زیادی ندارد. بهترین عملکرد باربت‌ها با صاحبان باتجربه است. آنها انرژی بالایی دارند و دوست دارند در ورزش‌های مخصوص به سگ‌ها مانند مسابقات سرعت شرکت کنند. اگر بتوانید نیازهای این نژاد را برآورده کنید، یک عضو خانواده‌ی مهربانی خواهید داشت که حتی با بچه‌ها و سگ‌های دیگر هم به خوبی ارتباط برقرار می‌کند.

باربت
باربت

باست بریتانیایی

مهم نیست خانه شما کوچک یا بزرگ باشد، اگرهیچ‌یک از افراد خانه آلرژی نداشته باشند، سگ باست بریتانیایی سگ آپارتمانی خوبی است. این سگ‌ها به دلیل اندازه‌ی مناسبشان از بهترین سگ های آپارتمانی محسوب می‌شوند. همچنین برای هر نوع خانواده از مجردها گرفته تا خانواده های پرجمعیت با بچه‌های زیاد کودکان مناسب‌اند.

با‌این‌حال ، آنها ممکن است حیوانات یا گربه‌های کوچکتر در خانه را تعقیب کنند. اگریک سگ دوستانه و باهوش می‌خواهید که یک همراه عالی باشد و بدون قید ‌و‌شرط شما را دوست داشته باشد، پس باست بریتانیایی نژاد مناسب برای شما است!

بیچون فریز

بیچون فریز که اغلب به‌عنوان پودل اشتباه گرفته می‌شود، یک سگ خانوادگی عالی است. آن‌ها فوق العاده بازیگوش و باهوش هستند و حتی صاحبان تازه‌کار نیز با این سگ‌ها کنار می‌آیند. با‌این‌حال، آن‌ها به مقدار زیادی بازی و فعالیت احتیاج دارند، اما برای آن‌ها مهم نیست که ساعات زیادی از روز را در خانه تنها بمانند.

اگر بتوانید به سگ خود توجه و عشق زیادی نشان دهید، بدون شک ده برابر آن را از بیچون فریز دوست‌داشتنی خود دریافت خواهید کرد!

بیور تریر

از‌آنجا که این توله‌سگهای پرانرژی و دوست‌داشتنی قد‌و‌قامت کوچکی دارند، برای کسانی که در آپارتمان یا خانه‌هایی بدون حیاط زندگی می‌کنند بسیار مناسب‌اند. آنها معمولاً با کودکان و دیگر حیوانات خانگی کنار می‌آیند، گرچه می توانند بسیار فعال باشند و به‌شدت سروصدا کنند.

اگر علاقه‌مند به سگ‌های تریر هستید، پیشنهاد می‌کنم برای تربیت بهتر آن‌ها مقاله‌ی تربیت سگ تریر را مطالعه کنید.

بهترین سگ آپارتمانی
بیور تریر

بوستون تریر

بوستون تریر نژادی از سگ‌های ملایم و دوست‌داشتنی است. اندازه کوچکشان آن‌ها را به یکی از بهترین سگ های آپارتمان تبدیل کرده است. این سگ‌ها به‌خوبی با کودکان و افراد مسن ارتباط برقرار می‌کنند. هم‌چنین آن‌ها تمایل دارند که در محیط گرم زندگی کنند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که در آب‌وهوای متعادل یا سرد در خانه نگهداری نمی‌شوند.

بروکسل گریفون

بروکسل گریفون یک نژاد پر جنب‌وجوش و دوست‌داشتنی است. گریفون‌ها به خوبی با زندگی آپارتمانی سازگار می شوند، اما ممکن است همسایگان علاقه‌ی این سگ کوچک را به سر‌وصدا کردن دوست نداشته باشند. این سگ‌ها با انرژی بسیار زیادی که دارند، به ورزش و بازی زیادی نیاز دارند. این سگ‌ها به خوبی با حیوانات خانگی دیگر کنار می‌آیند.

بولداگ

بولداگ یکی ازبهترین نژادهای سگ برای آپارتمان است. این نژاد مناسب خانواده‌ای است که دارای بچه‌های جوان است. بولداگ‌ها به پیاده‌روی مختصری نیاز دارند. بااین‌حال، لازم است که میزان مصرف مواد غذایی آن‌ها را کنترل کنید زیرا ممکن است تنبل شده و دچار اضافه‌وزن شوند.

اگر دوست دارید تا درباره‌ی تغذیه سگ خود بیشتر بدانید، پیشنهاد می‌کنم مقاله‌ی تغذیه سگ را حتماََ مطالعه کنید.

کی رن تریر

کی رن تریر سگهای معقول، مستقل و دوستانه‌ای هستند که به عنوان یک همراه خانوادگی بسیار عالی عمل می‌کنند. این نژاد یکی از بهترین سگ های اپارتمانی است. با‌این‌حال، آنها انرژی بالایی دارند و دوست دارند که با صاحبان خود بازی یا پیاده‌روی کنند. این سگ‌ها در خانه تنها ماندن برای مدت طولانی رادوست ندارد ، بنابراین پیش از خرید این سگ‌ها اطمینان حاصل کنید که می‌توانید عشق و توجه زیادی برای آن‌ها فراهم کنید.

کی رن تریر
کی رن تریر

کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل یک نژاد سگ‌های ورزشی است که می‌تواند یکی از بهترین سگ‌های آپارتمانی نیز به شمار برود. آن‌ها بسیار وابسته به صاحبان خود هستند، بنابراین ممکن است ببینید که سگتان در همه‌جا شما را دنبال می‌کند!

این نژاد زیبا از سگ‌ها بسیار اجتماعی و مشتاق معاشرت با همه هستند. کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل نژادی مخصوص به کوهنوردان، دوندگان، ساحل گردها و علاقه‌مندان به ورزش با سگ است.

کلام آخر

در این مقاله بهترین سگ‌های آپارتمانی را به شما معرفی کردیم. امیدوارم از خواندن این مطلب لذت برده باشید.
شما می‌توانید برای خریدوفروش سگ و اجناس دست‌دوم خود اپلیکیشن واسط کالا را نصب کنید.هم‌چنین می‌توانید با مراجعه به سایت واسط پت مقالات مرتبط با سگ‌ها را مطالعه کنید. از اینکه با ما همراه بودید سپاسگزاریم.

منبع:
goodhousekeeping.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *