اسب های نژاد سنگین

اسب‌های نژاد سنگین

اسب کار یا اسب ‌های نژاد سنگین که معمولاً یک اسب بزرگ پرورش داده می‌شود تا او یک حیوان کار باشد و کارهای سختی مانند شخم و سایر کارهای مزرعه را انجام ‌دهد. یک نکته وجود دارد که تعدادی از نژادها، با ویژگی‌های مختلف، همه دارای ویژگی‌های مشترک مانند:
قدرت، صبر، خلق‌وخوی و مطیع بودن هستند که آن‌ها را برای نسل‌های کشاورزان پیش از صنعت ضروری می‌کند.در این مقاله به شرح اسب ‌های نژاد سنگین می‌پردازیم با ما همراه باشید.

تاریخ اسب ‌های نژاد سنگین

انسان‌ها اسب‌ها را اهلی می‌کردند و از آن‌ها برای انجام وظایف مختلف استفاده می‌کردند. یک نوع کار با اسب ‌های نژاد سنگین حمل‌ونقل بارهای سنگین، شخم مزارع و سایر کارهایی بود که به توانایی کشش و اسب ‌های نژاد سنگین نیاز داشت.

یک حیوان سنگین، آرام، صبور و با عضله خوب برای این کار موردنظر بود. برعکس، برای سوارکاری و حمل‌ونقل سریع اسب سبک و باانرژی بیشتری موردنیاز بود. بنابراین تا حد امکان، از مقدار مشخصی از نژاد انتخابی برای تولید انواع مختلف اسب برای کارهای گوناگون استفاده شد.

واقعیت این بود که Destrier با روحیه و سریع، به‌اندازه، ساختار و خلق‌وخوی اندلس و فریزیایی مدرن نزدیک‌تر است. اسب‌های مزرعه‌ای نیز با مزاج بلغمی بیشتری کار می‌کردند که برای کشیدن واگن‌های نظامی یا انجام مزرعه‌های معمولی استفاده می‌شدند.کاری که خطوط خونی اسب پیشانی مدرن را فراهم می‌کند.

نکته

سوابق نشان می‌دهد که حتی پیش‌نویس‌های قرون‌وسطایی به‌اندازه امروز نبودند. از میان نژادهای پیش‌نویس مدرن، پرچرون احتمالاً نزدیک‌ترین ارتباط را با اسب جنگی قرون‌وسطایی دارد.

چگونه نژاد اسب سنگین را انتخاب کنیم؟

اسب ‌های نژاد سنگین در اصل نژادهای دشت هستند. خاک‌های حاصلخیز خانه آن‌هاست و در مناطق کم وزش باد، نژادهای بومی احتمالاً رشد می‌کنند. این نکته را کنار بگذاریم، کدام اسب ‌های نژاد سنگین برای فردی تازه‌وارد مناسب‌ترین نژاد است؟ تا حدی، این سؤال غیرقابل پاسخ است، زیرا هرکسی نقاط قوت خود را دارد.
بااین‌حال، برای کسانی که به دنبال اسب‌هایی هستند که قصد نشان دادن آن‌ها رادارند، جغرافیا یکی از موارد مهم است. این امر با دو دلیل مرتبط است.در ادامه این دو مورد را شرح می‌دهیم ما را همراهی کنید.

اسب های نژاد سنگین
اسب های نژاد سنگین

اولین مورد

ازنظر تاریخی، نژادهای مختلف در مناطقی که به‌عنوان اسب کار مناسب‌ترین اسب ‌های نژاد سنگین هستند. به‌عنوان‌مثال، نژادهای سنگین پاک، سافولک و پرچرون، هر دو پیوندهای قوی آنگلیان شرقی دارند.
منشأ اول از خاک رس‌های سنگین شهرستان خانگی آن است. جایی که پرهای فراوان روی پاها یک نقطه‌ضعف مشخص است و شما می‌توانید در این قسمت از نژاد پرچرون بیشتر بدانید.
اسب نژاد پرچرون

مورد دوم

بومی فرانسه، در دهه ۱۹۲۰ به تعداد زیادی وارد انگلیس شد. بلافاصله جایش را در Fens یافت، جایی که برای کار نسبتاً سبک بود. اگرچه این رابطه نژاد با منطقه طی سال‌ها و تا حدودی تعدیل‌شده است، اما هنوز هم تأثیر بسزایی در توزیع کلی دارد.

توزیع اسب ‌های نژاد سنگین در سراسر انگلیس

سافولک هنوز در آنگلیای شرقی مستقر است. اگرچه یک جامعه قابل‌توجه سافولک در جنوب غربی، به‌ویژه در دور دست وجود دارد. بیشترین تمرکز تولیدکنندگان و غرفه داران پرچرون را هنوز در مشرق‌های آنگلیان شرقی می‌توان یافت.

اگرچه اسطبل‌های پرچرون اثر خود را از ساندرلند در شمال شرقی تا همپشایر در جنوب نشان داده‌اند البته شایر در سرتاسر انگلیس و ولز یافت می‌شود. اما بندرت در اسکاتلند است، جایی که کلایدسدیل اولین انتخاب است.
خواندن مقاله اسب شایر را برای شناخت بیشتر این نژاد به شما پیشنهاد می‌دهیم.

برخی مشخصات و نقاط قوت سافولک

بااین‌حال، قد سافولک از عمق بدن و نه از طول پا ناشی می‌شود. پرورش‌دهندگان آن ادعا می‌کنند که شما با سافولک اسب را می‌سنجید. نه هوای زیر آن را، یک سینه پهن به دنبال فضای کافی قلب است و این، همراه با عمق بدن از طریق قفسه سینه، ظرفیت غذا را به‌اندازه کافی فراهم می‌کند.

نقاط قوت سافولک
نقاط قوت سافولک

تا اسب ‌های نژاد سنگین کار را از طریق یک نوبت طولانی به‌جای دو مورد کوتاه‌تر ببیند. زانوهای بزرگ، صاف و پای سالم و خوب برای دادن آزادی حرکتی که قاضی متبحر به دنبال آن است ضروری است. شانه‌ها باید به‌خوبی شیب داشته باشند و تارها را صاف کنند.
سافولک باید کوتاه در توپ باشد و ازنظر طبیعت سافولک باید ساکت باشد. این‌یکی از نقاط قوت نژاد است و همیشه باید در هر برنامه تولیدمثل موردتوجه قرار گیرد.

قیمت سافولک

قیمت‌های سافولک احتمالاً پایین‌تر از کلاس شایر برای طبقه بالا است، اما بسیار موردتوجه هستند. یک دلیل این است که، مانند پرچرون، پاهای تمیز این نژاد یک مزیت مشخص در هنگام تولید شکارچیان سنگین‌وزن است.
هنگامی‌که جان براملی گلدان خلیج هولسلی را در نزدیکی وودبریج، سافولک مدیریت کرد، گفت که یک بچه سافولک با نژاد خالص حداقل به‌اندازه یک صلیب ارزش دارد. اما یک گلدان نیم نژاد بسیار بیشتر از یک ماده خالص ارزش دارد.
او یکی پرورش داد و به‌عنوان نقطه شروع برای پرورش اسب‌های پلیس، شوکرهای نمایشی یا مجریان، اسب ‌های نژاد سنگین سافولک جای ستایش زیادی دارند.

ایرلند شمالی و اسب های نژاد سنگین

ایرلند شمالی منطقه دیگری است که اسب ‌های نژاد سنگین را بسیار موردتوجه قرار می‌دهد و برخی از بهترین نمونه‌ها را دارد. غرفه داران برای مشارکت در آن از دریای ایرلند عبور می‌کنند تا در اسکاتلند شرکت کنند. امروزه در جنوب انگلیس نیز علاقه‌مندان به کلایدسدیل حضور دارند.

ایرلند شمالی
اسب های نژاد سنگین

این بحث در مورد توزیع ما را به دلیل دوم جغرافیا در انتخاب نژاد موردتوجه قرار می‌دهد. این نکته عملی است که برای انتخاب نژادی که قبلاً در منطقه شخصی خود پیداشده است، چیزهای زیادی برای گفتن وجود دارد.
کامبریا یکی دیگر از دژهای کلیدزدیل است و ازنظر تاریخی این نژاد در رقابت مستقیم با شایر در شمال انگلیس بالاتر از یک خط متزلزل از کندال در کامبریا به ویتبی با دریای شمال بود.

نکاتی در مورد انتخاب مناسب‌ترین نژاد اسب سنگین:

اکنون مشخص خواهد شد که در اسب ‌های نژاد سنگین ما طیف وسیعی از انواع و رنگ‌ها وجود دارند تا بتوانند باب میل هر کس باشند. انتخاب افراد با ارزیابی دلایل خرید به آن‌ها کمک می‌کند. به‌عنوان‌مثال:

  • شرکت در مسابقات
  • شرکت در انتخابات
  • شرکت در کلاس‌ها
  • ورود به کلاس‌های اسب تزئینی

آیا تمایل به درگیری در تولیدمثل وارد معادله می‌شود؟ اگر تصمیم دارید یک جفت بخرید، ایدئال این است که ازنظر رنگ و اندازه متناسب باشند، اما دستیابی به آن به‌هیچ‌وجه آسان نیست.
اندازه همسان‌سازی از اهمیت کمی نسبت به رنگ برخوردار است، زیرا جفت بزرگ‌تر می‌تواند چرخ‌دار تولید کند، حیوانات کمی کوچک‌تر در جلو هستند. اگر سه خلیج داشتید و یک‌چهارم پیدا نکردید، یکرنگ خاکستری به‌عنوان گزینه off برای شما وجود دارد.

چند نشانگر برای تازه‌واردان

ابتدا مراقب سندرم غول‌های ملایم باشید. این عبارت ممکن است اساساً درست باشد. اما اگر با یکی از موارد استثنا مواجه شوید، واقعاً به دردسر می‌افتید. یک اسب بزرگ با خلق‌وخوی تند و زننده، پرنده و غیرقابل‌اعتماد یک حیوان خطرناک است. مطمئن شوید که یکی را خریداری کرده‌اید که واقعاً با آن احساس راحتی می‌کنید، یکی که یک همراه لذت‌بخش باشد.

اسب های نژاد سنگین
اسب های نژاد سنگین

مهم‌تر از همه، یک متخصص را با خود همراه کنید. به کسی نزدیک شوید که نه‌تنها اسب‌ها، بلکه فروشندگان آن‌ها را نیز درک کند. متأسفانه، ممکن است عده‌ای از افراد از جهل بهره ببرند و حیوان نامناسب، غیرقابل‌اعتماد و گران را برای شما انتخاب کنند. به همین ترتیب، اگر کسی را که در نژاد موردعلاقه شما متخصص است نمی‌شناسید. جامعه نژاد یک نقطه شروع آشکار برای تحقیق در مورد تولیدکنندگان و فروشندگان برای شما است.

نژاد اسب سنگین بلژیکی آمریکایی

تعداد کمی از اسب ‌های نژاد سنگین جذاب از ایالات‌متحده به انگلیس رسیده‌اند، جایی که نژاد نشان‌دهنده غالب هستند. رنگ کت ترشکی (شاه‌بلوطی) آن‌ها با یال و دم کتان تضاد چشمگیری ایجاد می‌کند و ممکن است در بریتانیا افزایش یابد.

نژاد تقریباً پا تمیز است و فقط کمی پر مجاز است. جواهرات بزرگ که بالای ۱۹ دست هستند، موردتوجه هیتچ های آمریکایی (تیم‌ها) هستند. این نژاد از نوع آردن واردشده و از بلژیک به آمریکای شمالی آمده است. اما پرورش انتخابی برای رنگ و اندازه باعث شده است که از ریشه آن قابل‌تشخیص نباشد.

پیش‌نویس بلژیکی شرکت اسب از امریکا

بسیاری از واردات اولین نژاد به دلیل ضخامت بیش‌ازحد، کمر، سر، شانه صاف و بدون استخوان گرد کاملاً موردانتقاد قرار گرفت. حتی تعبیری برای آن وجود داشت .اما حتی با تقصیرات او، این بلژیکی‌های اولیه دوستانی پیدا کردند زیرا آن‌ها نگهبانانی آسان و کارگرانی با تمایل و علاقه بودند.

اسب های نژاد سنگین
اسب های بلژیکی کارگرانی علاقمند

کشاورزان آمریکایی به این نتیجه رسیدند که دارایی‌های این نژاد بیش از عیب‌های آن است. پرورش‌دهندگان آمریکایی تصمیم گرفتند آنچه را که باید درست باشد حفظ کرده و آنچه را که اشتباه بود اصلاح کنند. موفقیت در تلاش یکی از بزرگ‌ترین موفقیت‌ها در پرورش دام اسب ‌های نژاد سنگین بوده است.

بلژیکی امروزی یک فرد بزرگ و قدرتمند است که در این میانه پرطرفدار، با پا عمیق، قوی، استخوان زیاد، عضله سنگین و تمایلات دوستانه و توانسته بلژیکی‌های اولیه را حفظ ‌کند. ویژگی‌های او به‌عنوان نگه‌دارنده آسان، یک حمل‌کننده خوب و یک کارگر متمایل سالم است.

پرورش‌دهندگان آمریکایی برای تغییر او چه کرده‌اند؟

آن‌ها اسبی را با تغییر سبک بسیار بیشتری به‌خصوص در سر و گردن، با شیب بیشتر به شانه و پاستور و استخوان صاف و تمیز خوب که با چنین ویژگی‌هایی دست‌به‌دست می‌دهند، توسعه داده‌اند. بلژیکی مدرن هنوز هم یک کارگر بزرگ است و به یک اسب واگن بزرگ تبدیل‌شده است.

همراه با این تغییرات اسب ‌های نژاد سنگین در ساختار، تغییر رنگ نیز ایجادشده است. واردات اصلی در بسیاری از رنگ‌های کت، با غلبه بر خلیج صورت گرفت. حدود نیمی از اولین واردات خلیج قهوه‌ای بود و به دنبال آن‌یک گرز، شاه‌بلوط ، خاکشیر، سیاه و حتی چند خاکستری وجود داشت. در ابتدا رنگ خاصی از بلژیک وجود نداشت.

رنگ های اسب ‌های نژاد سنگین آمریکایی

در دهه‌های ۱۹۲۰ و ۳۰، زمانی که این نژاد واقعاً در ایالات‌متحده موفق به ماندن شد، رنگ‌ها کاملاً به رنگ خاکشیرها و گرزها رسیده بودند. امروزه، اگرچه چند روی و حتی خلیج عجیب‌وغریب وجود دارد، اما برای تمام اهداف عملی بلژیکی آمریکایی به یک نژاد شاه‌بلوط / خاکشیر تبدیل‌شده است. مدت‌ها است که این رنگ موردعلاقه آمریکایی‌ها بوده است . کادیلاک رنگ‌ها یک تیم شاه‌بلوط / ترشک با یال‌های سفید و برفی، با نوار سفید (شعله یا نوار) بر روی صورت و چهار جوراب سفید است.

کلام آخر

سعی کنید علاوه بر انتخاب اسب ‌های نژاد سنگین که به‌عنوان شخصیت از آن راضی خواهید بود، حیوانی را انتخاب کنید که واقعاً مناسب اهداف شما باشد. اسب‌ها به عضوی از خانواده تبدیل می‌شوند، و یک اسب نامناسب ممکن است سال‌ها شما را اذیت کند. زیرا هیچ‌کس دلیلی برای فروش آن ندارد. همچنین، به‌شرط داشتن پول، خرید اسب بسیار راحت‌تر از فروش اسب است.

می‌توانید باقی مقالات در جهت آشنایی با اسب ‌های نژاد سنگین از سایت واسط پت جستجو کنید و همچنین برای خرید و فروش اسب موردنظر خود می‌توانید به وب‌سایت واسط کالا یا اپلیکیشن واسط کالا مراجعه کنید. از اینکه با واسط پت همراه بودید سپاسگزاریم! شما میتوانید از طریق سایت یا اپلیکیشن واسط کالا حیوانات خانگی و اجناس دست دوم خود را با مناسب ترین قیمت‌ها خرید و فروش کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *