سگ پیت بول آمریکایی

سگ پیت بول آمریکایی

سرسختی، سروصدا و شجاعت سگ پیت بول آمریکایی باعث می‌شود که آن‌ها در مسابقات وزنه‌برداری، چابکی و فرمان‌برداری رقبای محبوبی باشند. البته همچنین می‌توان در زندگی آن‌ها را به‌عنوان همدم، در خانواده خود که با عشق و علاقه محبت می‌کنند ببینید. هیچ چیز از حقیقت دور نیست؛ اما اطلاعات غلط و ترس گسترده ناشی از اقداماتی که توسط افراد سهل‌انگار دیده می‌شود، قانونی را علیه این نژاد در تعدادی از شهرها و کشورهای جهان ایجاد کرده است. 

در این مقاله قصد داریم شما را با نژاد سگ پیت بول آمریکایی و همه‌ی نکات جالب و لازمی که باید بدانید، بیشتر آشنا کنیم با ما در واسط پت همراه باشید.

تاریخچه سگ پیت بول آمریکایی

نژادهای گاو و تریر در اوایل قرن نوزدهم در انگلیس برای ورزش محبوب تماشاگران با طعمه‌های گاو نر و خرس ایجاد شد. هنگامی‌که این ورزش‌ها غیرانسانی شناخته و غیرقانونی شدند، جنگ سگ‌ها به‌جای آن ظاهر شد و ویژگی پرخاشگری سگ به وجود آمد.

اما قسمت دیگری از ترکیب ژنتیکی این نژاد عدم تمایل به گاز گرفتن انسان است. خیلی زود این نژاد به‌عنوان یک سگ محافظت‌کننده و قدرتمند شهرت پیدا کرد، اما به‌ملایمت و خانواده‌دوست بودن شهرت دارد.

هنگامی‌که این سگ‌ها با مهاجران به آمریکا سفر می‌کردند، شغل جدید خود را به‌عنوان سگ‌های مزرعه در سراسر کشور آغاز کردند. شغل آن‌ها شامل شکار حیوانات وحشی، محافظت از اموال در برابر مزاحمان، حیوانات و تأمین معاش بود. 

آمار حیاتی سگ پیت بول آمریکایی

نژاد: سگ‌های تریر

قد: از ناحیه شانه ۴۵ تا ۴۸ سانتی‌متر برای نرها و ۴۳ تا ۴۵ سانتی‌متر برای ماده‌ها

وزن: ۱۴ تا ۳۸ کیلوگرم

طول عمر: ۱۲ تا ۱۶ سال

خصوصیات فیزیکی سگ پیت بول آمریکایی

سگ ساخته‌شده با اندازه متوسط، باکت کوتاه در رنگ‌های سیاه، سفید، حنایی، آبی، قرمز، قهوه‌ای، برنز یا خاکستری (در سال‌های اخیر سگ پیت بول مشکی و سفید محبوبیت بیشتری پیداکرده‌اند.)

قبل از اینکه یک توله‌سگ پیت بول در خانه بیاورید باید این ویژگی‌ها را در نظر داشته باشید:

 • برای جلوگیری از افزایش وزن به ورزش منظم و تنظیم رژیم نیاز دارد.
 • آموزش برای اطاعت اولیه و معاشرت اجتماعی توصیه می‌شود.
 • اگر به‌درستی اجتماعی نشود محافظت بیش‌ازحد از خانواده و قلمرو را جزء کارهایش می‌داند.
 • نسبت به سایر حیوانات پرخاشگر است.
 • گربه‌ها و حیوانات کوچک را به‌عنوان طعمه می‌بیند مگر اینکه خلاف آن آموزش‌دیده باشد.

ویژگی‌های سگ پیت بول آمریکایی

سگ پیت بول آمریکایی ظاهری با ابهت و قدرتمند دارد. فک‌های قدرتمند و محکمی در صورت مستطیل یا مربعی شکلش قرارگرفته است و در قسمت پیشانی هم یک‌کم چین‌وچروک دیده می‌شود.

رنگ‌ چشم پیت بول‌ها هر رنگی به‌جز آبی هست. گوش‌های افتاده و دم‌کوتاهی دارند. گردن‌کلفت و عضلانی که با سرش در تناسب است و اینکه پیت بول‌ها سگ‌های سریع، سبک و ورزشی هستند. آن‌ها می‌توانند به‌خوبی بپرند‌ و برای همین در ورزش‌های مختلف از آن‌ها استفاده می‌شود.

ویژگی‌های سگ پیت بول آمریکایی
ویژگی‌های سگ پیت بول آمریکایی

موهای بدن این گونه ضخیم، براق و کوتاه است. تنوع رنگی در پیت بول وجود دارد. آن‌ها را در رنگ‌های یکدست یا با خال‌های قهوه‌ای یا قرمز می‌بینید.

زندگی سگ پیت بول آمریکایی

درگذشته مردم قاره آمریکا از این سگ به‌عنوان یک طعمه برای گاو‌بازی استفاده می‌کردند. ولی این اول ماجراست و خیلی جالب است بدانید، این گونه حیوان توسط مزرعه‌داران، به سگ‌ خانگی تبدیل شد.
مزرعه‌دارها از این سگ برای محافظت مزرعه و اموالشان استفاده می‌کردند. ازآنجایی‌که این سگ ارتباط خوبی با بچه‌ها دارد کم‌کم به خانه راه پیدا کرد و تبدیل به سگ‌ خانگی شد.

این گونه از سگ که یکی از نژادهای به‌اصطلاح قلدر است؛ و اغلب با عنوان پیت بول شناخته می‌شود. درواقع، پیت بول یک نژاد نیست، بلکه اصطلاحی است برای توصیف پیت بول تریر آمریکایی، بول تریر و استافورد شایر بول تریر استفاده می‌شود.

برخی می‌گویند پیت بول آمریکایی همان تریر آمریکایی است و گروهی دیگر بر این اعتقاد دارند که نژادهای کاملاً متفاوتی هستند. این سردرگمی‌ها اوایل دهه ۱۹۳۰ برای دادن نام جدید به آن‌ها آغاز شد.

آموزش پیت بول آمریکایی

به‌عنوان صاحب یک سگ از این نژاد، باید توجه داشته باشید که ممکن است توسط افرادی که از سگ شگفت‌انگیز شما اطلاعات غلط دارند، با خشم و خصومت روبرو شوید. 

وقتی سگ پیت بول آمریکایی با آموزش و معاشرت مناسب پرورش یافت، یک همراه عالی برای کودکان می‌شود.

او با مردم‌دوست داشتنی و ملایم است. این نژاد نسبت به خانواده خود فداکار و وفادار هست و در صورت لزوم تا حد مرگ از آن‌ها دفاع خواهد کرد. این سگ‌ها فوق‌العاده باهوش هستند و دستورات و نیرنگ‌ها را با سهولت فرا می‌گیرند.

آموزش پیت بول آمریکایی
آموزش پیت بول آمریکایی

آن‌ها اشتیاق به زندگی دارند و عاشق این هستند که در همه اتفاقات اطرافشان نقش داشته باشند. رفتارهایشان را از زمانی که توله هستند تا بزرگ‌سالی به‌خوبی حفظ می‌کنند و این نشاط باعث خوشحالی برای آن‌ها در زندگی می‌شود. هنگامی‌که این نژاد را ملاقات کردید و آن را شناختید، متعجب خواهید شد که تا کنون چگونه بدون این نژاد زندگی کرده‌اید.

نکات برجسته

 • سگ پیت بول آمریکایی گزینه مناسبی برای افرادی که کم‌توجه هستند نیست.
 • آن‌ها باید در سن جوانی آموزش ببینند و اجتماعی شوند تا بر گرایش‌های نژادشان که لجبازی و سرسپردگی است غلبه کنند.
 • برای جلوگیری از تعرض به سگ‌های دیگر، این نژاد خود را باید در انظار عمومی نگه دارید.
 • هرگز از یک مبارزه عقب نخواهند نشست و تا پایان مبارزه می‌کنند.
 • این نژاد نیاز زیادی به جویدن دارد و فک‌های قدرتمندی دارند.
 • این سگ‌ها به بهترین وجه برای دارندگانی مناسب هستند که بتوانند آموزش‌های منصفانه و بانظم ملایم را به آن‌ها ارائه دهند.
سگ پیت بول آمریکایی
نکات برجسته

شخصیت سگ پیت بول

این سگ‌ها مردم را دوست دارند و تصوری ندارند که اندازه بزرگ آن‌ها چیزی بازدارنده برایشان باشد. آن‌ها با اعتمادبه‌نفس و کاملاً آگاه از محیط پیرامون خود هستند؛ زیرا ممکن است شما را از حضور غریبه‌ها آگاه کنند، اما این امر اساساً به این دلیل است که آن‌ها مشتاق استقبال از مهمانان هستند.

شهامت آن‌ها بی‌نظیر است و آن‌ها از خانواده خود دفاع می‌کنند. در معرض قرار گرفتن با افراد مختلف، مناظر، صداها و تجربیات در هنگام جوانی و معاشرت با افراد به شما کمک می‌کند تا توله‌سگ شما به‌عنوان یک سگ کاملاً بزرگ رشد کند و پرورش یابد.

سلامت سگ پیت بول آمریکایی

این نژاد به‌طورکلی سالم هست، اما مانند همه‌ی نژادها، آن‌ها مستعد ابتلا به برخی از شرایط سلامتی هستند. همه‌ی این سگ‌ها به هیچ‌یک یا همه‌ی این بیماری‌ها مبتلا نخواهند شد، اما اگر این نژاد را برای نگهداری در نظر دارید مهم است که از بیماری‌های احتمالی آن‌ها آگاهی داشته باشید. باهم بیماری‌ها را بررسی می‌کنیم:

دیسپلازی مفصل ران 

این وضعیت ناهنجاری در توپ و سوکت مفصل ران است. بسته به‌شدت بیماری می‌تواند بسیار دردناک باشد. سگ‌هایی که قرار است پرورش داده شوند باید از ۲ سالگی پرتوهای ایکس را انجام دهند تا اطمینان حاصل شود که این بیماری را ندارند.

آلرژی

آلرژی  کاملاً رایج است. آلرژی‌های پوستی به‌طورمعمول توسط آلرژن‌های محیطی مانند کک، چمن، گرده و گردوغبار ایجاد می‌شوند. آن‌ها همچنین می‌توانند به غذا مرتبط باشند، اما این مورد کمتر رایج است.

آلرژی پیت بول
آلرژی پیت بول

مواد حساسیت‌زای غذایی معمول شامل گوشت گاو، برنج، گندم و ذرت است. آلرژی می‌تواند باعث خارش شدید و ناراحتی شود، به این معنی که سگ‌ها گاهی اوقات حفاری و جویدن می‌کنند تا زمانی که خونریزی کنند.

این مورد خطرناک است زیرا باعث عفونت می‌شود. عفونت‌های ثانویه می‌توانند در بافت آسیب‌دیده ایجاد شوند. برای درمان آلرژی، باید علت را شناسایی و در صورت امکان سگ را از محیط خارج کرد. یک دامپزشک می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند و همچنین به شما اطلاع می‌دهد که با دارو می‌توانید علائم آلرژی را کنترل کنید.

در رابطه با درمان عفونت سگ، خواندن مقاله زیر را پیشنهاد می‌کنیم:

درمان عفونت سگ

کم‌کاری تیروئید

این اختلال در عملکرد غده تیروئید است که باعث افزایش وزن، ضعف کت، مشکلات تولیدمثل و سایر مسائل می‌شود. این بیماری معمولاً در سگ‌های میان‌سال اتفاق می‌افتد و با داروهای روزانه که باید در طول زندگی سگ ادامه یابد، قابل‌کنترل است.

بیماری قلبی

 بیماری‌های قلبی به چندین شکل سگ پیت بول آمریکایی را تحت تأثیر قرار می‌دهد که تنگی آئورت شایع‌ترین آن است. تنگی آئورت نوعی نقص مادرزادی قلب است، یعنی چیزی است که سگ با آن متولد می‌شود. 

این‌یک اتصال بین بطن چپ و آئورت است. بعضی از سگ‌ها هیچ علامتی ندارند و یا فقط علائم جزئی دارند، درحالی‌که ممکن است انرژی کمی داشته باشند یا حتی ناگهان بمیرند.

اگر دامپزشک شما سوفل قلب را شنید، اشعه ایکس قفسه سینه و الکتروکاردیوگرام می‌تواند تشخیص را تائید کند.

دیابت

در رژیم غذایی علاوه بر سالم بودن غذا، باید به متناسب بودن رژیم به سن و وزن سگ‌ شما اهمیت داد. از هر ۴۰۰ سگ، یک نفر مبتلابه دیابت می‌شود‌.اگر سگ شما علائمی مثل، ادرار بیش‌ازحد و زیاد خوردن آب را داشت، به دامپزشک مراجعه کنید.

عفونت در سگ پیت بول

پوست، چشم، دندان و گوش‌ قسمت‌هایی از بدن سگ شما هست که دچار عفونت می‌شوند.

عفونت گوش به دلیل باکتری‌های داخل گوش، بیشتر اتفاق می‌افتد. با رعایت بهداشت و مراقبت، از ابتلا به هر نوع عفونتی در سگ شما، می‌شود جلوگیری کرد.

چشم و گوش پیت بول را خوب نگاه کنید. تورم، قرمزی یا تغییر رنگ نشانه‌ی عفونت است. برای از بین رفتن کک‌ها، پوست و موی پیت بول را با برس شانه کنید. تا عفونتی اگر هست رفع شود.

چاقی در سگ پیت بول آمریکایی

پیت بول‌ها اگر گرسنه بشوند، شروع به پرخوری می‌کنند. اگر جلوی این پرخوری گرفته نشود، سگ شما حسابی چاق می‌شود. اولین کاری که باید برای جلوگیری از چاقی سگتان انجام بدهید، انتخاب غذای سالم و مناسب است.

چرا همیشه تأکید بر این است که می‌گویند اجازه ندهید سگتان چاق شود؟

چاقی در سگ پیت بول آمریکایی
چاقی در سگ پیت بول آمریکایی

چون چاقی باعث بیماری‌های قلبی، کبدی، تومور و حتی مرگ آن‌ها می‌شود. پس مراقب باشید و جلوی این چاق شدن که خیلی هم در سگ‌ها رایج هست را بگیرید. تشخیص چاقی توسط دامپزشک انجام می‌شود.

باید بدانید که اگر پیت بول شما ده تا پانزده درصد بیشتر از وزن نرمال نژاد را داشته باشد، شما سگ چاقی دارید.

مراقبت‌های پیت بول آمریکایی

 • حداقل روزی یک‌‌ ساعت با پیت بول به پیاده‌روی بروید.
 • بازی کردن یا هر ورزش دیگر را هم می‌توانید جایگزین پیاده‌روی کنید.
 • سگ‌های پیت بول، سگ‌هایی قوی و سرسخت هستند. درنتیجه آموزش اطاعت و فرمان پذیری را از همان ابتدا شروع کنید. در طول زندگی سگتان این آموزش را ادامه بدهید.
 • پیت بول‌ها طاقت ماندن در سرما‌ی زیاد را ندارند. سرماخوردگی را هم نمی‌توانند به‌خوبی تحمل کنند. پس در فصل‌های سرد، آن‌ها را باید داخل خانه نگه‌ داشت. چون علاوه بر این‌که طاقت سرما ندارند، تنها ماندن طولانی هم غمگینشان می‌کند.
 • یادگیری این نژاد در سن کم بسیار خوب است؛ اما زمانی که بزرگ‌شده باشد برای تربیت و آموزش باید وقت و انرژی بیشتری بزارید.
 • بهترین زمان شروع آموزش برای این سگ، در هشت‌تا دوازده هفتگی توله‌سگ شماست.

تغذیه

مقدار روزانه توصیه‌شده: ۱.۵ تا ۲.۵ فنجان غذای خشک باکیفیت بالا در روز، به دو وعده تقسیم می‌شود. برای جلوگیری از چاقی، غذای سگ خود را اندازه بگیرید و وعده‌های غذایی را هرروز در زمان معین به او بدهید تا اینکه غذا را همیشه بیرون بگذارید. 

توجه: مقدار تغذیه سگ بالغ شما به‌اندازه، سن، ساختار، متابولیسم و ​​سطح فعالیت وی بستگی دارد. سگ‌ها مانند افراد هستند و همه‌ی آن‌ها به مقدار مشخصی غذا احتیاج ندارند.

در رابطه با تغذیه سگ در دوران‌های مختلف، خواندن مقاله زیر به شما پیشنهاد می‌شود:

تغذیه سگ

مزیت استفاده از غذای خشک سگ

 • همه ویتامین‌ها، اسیدهای چرب ضروری و مواد معدنی مناسب برای رشد و سلامت سگ شما را دارد.
 • دارای نسبت مناسب پروتئین، کربوهیدرات و چربی است.
 • می‌توانید غذای خشک را در مدت طولانی خارج از یخچال نگهداری کنید (فاسد نمی‌شود).
مزیت استفاده از غذای خشک سگ
مزیت استفاده از غذای خشک سگ

 آرایش پوشش

پوشش کوتاه براق و سفت است و در همه رنگ‌ها وجود دارد. آن‌ها به آراستگی کمی احتیاج دارند و یک کت دارند که با حمام گاه‌به‌گاه می‌توان آن را تمیز کرد. مسواک زدن با برس سفت و پاک کردن با پارچه درخشش کت را حفظ می‌کند.

مسواک

دندان‌های سگ خود را حداقل دو یا سه بار در هفته مسواک بزنید تا تجمع گزنه و باکتری‌های کمین شده در آن از بین برود. اگر می‌خواهید از بیماری لثه و بوی بددهان جلوگیری کنید، مسواک زدن روزانه بهتر است.

ناخن

ناخن‌های پیت بول باید مرتب، کوتاه شوند. بعضی سگ‌ها حساسیت شدید به کوتاه کردن ناخن‌هایشان دارند پس سعی کنید با رفتار درست آن‌ها را آرام کنید؛ بنابراین، اگر تجربه کوتاه کردن ناخن‌های سگ را ندارید، از یک دامپزشک یا آرایشگر برای راهنمایی کمک بگیرید.

گوش‌ها

گوش‌های او باید هفتگی ازنظر قرمزی یا بوی بد بررسی شوند، بو می‌تواند نشان‌دهنده عفونت باشد. هنگامی‌که گوش‌های سگ خود را بررسی می‌کنید، آن‌ها را با یک پنبه مرطوب یا گوش پاک‌کن ملایم و متعادل پاک‌کنید تا از عفونت جلوگیری کند. چیزی را داخل مجرای گوش نکنید. فقط گوش خارجی را تمیز کنید.

نکات آراستن سگ پیت بول آمریکایی

 • پیت بول آمریکایی خود را به مسواک زدن و معاینه هنگامی‌که او توله‌سگ است عادت دهید .
 • پنجه‌های او را مرتباً کنترل کنید.
 • به داخل دهان و گوش‌های او نگاه کنید. 
 • آرایش را برای او تجربه‌ای مثبت و مملو از ستایش و پاداش قرار دهید.

کودکان و پیت بول

پیت بول آمریکایی کودکان را دوست دارد. محکم، پرانرژی و بردبار، با آن‌ها است و حتی همبازی عالی برای آن‌ها محسوب می‌شود. همان‌طور که گفته شد، هیچ سگی از هراندازه و نژادی هرگز نباید تحت نظارت کودکان قرار بگیرد.

سگ پیت بول آمریکایی
کودکان و پیت بول

اجازه ندهید کودکان گوش یا دم سگ را بکشند. به آن‌ها بیاموزید هرگز در هنگام خواب یا غذا خوردن به سگی نزدیک نشوند و یا سعی کنند غذای سگ را با خود ببرند.

برخی ازاین‌گونه به دلیل میراث مبارزه با سگ ، تمایل به پرخاشگری با سگ‌های دیگر را دارند، اما اگر آن‌ها زود اجتماعی شوند و آموزش ببینند که از آن‌ها چه رفتاری انتظار می‌رود، می‌توان این پرخاشگری را به حداقل رساند یا بر آن غلبه کرد.

واقعیت‌هایی از پیت بول‌ها

این اطلاعات برای هرکسی که علاقه‌مند به خرید یک پیت بول است می‌تواند کمک‌کننده باشد. شما تا اینجا متوجه شدید که پیت بول‌ها می‌توانند همدم بزرگ خانواده‌ها باشند و درعین‌حال آن‌ها به مالکان هوشمند، مسئول و باهوش نیاز دارند. 
 
مایه تأسف است که یکی از اهداف اصلی  در تهیه این نژاد مبارزه با سگ است، این واقعیتی است که نمی‌توان آن را انکار کرد یا نادیده گرفت. 
پیت بول‌ها سگ‌های شگفت‌انگیزی هستند که شایسته داشتن یک زندگی خوب مانند سگ‌های دیگر هستند. بااین‌حال، مهم است که به یاد داشته باشید که آن‌ها فقط یک سگ نیستند. آن‌ها کمی بیشتر از یک سگ هستند.
انسان‌ها از طریق تأکید بر ویژگی‌های موردنظر و حذف موارد ناخواسته، سگ‌های ویژه‌ای را به وجود آورده‌اند.

نکته

 ما نمی‌توانیم نژادهای تخصصی را به خاطر رفتارهایی که آن‌ها انجام می‌دادند، سرزنش کنیم. برخی از ویژگی‌های خاص به‌طور انتخابی به سگ‌های پرورش داده‌شده نسبت داده می‌شوند و در حال حاضر بخشی از شخصیت این نژاد هستند.

واقعیت‌هایی از پیت بول‌ها
واقعیت‌هایی از پیت بول‌ها

مثل غریزه حمله به بسیاری از گربه‌ها، ممکن است که یک شکار واقعی نکند اما او هنوز هم ممکن است یک پرنده را گرفته و فشار دهد و به پیشینه اجداد خود این کار را انجام دهد؛ اما قابل‌توجه است که تجاوز و حمله این سگ به سگ‌های نوع خودش رایج نیست.
صاحبان آن‌ها باید از سگ‌هایشان لذت ببرند. آن‌ها باید بسیار صبور باشند و هم‌چنین این اشتباه است که فکر کنید ژن مبارزه را می‌توان به‌راحتی به یک سگ آموزش داد.
باوجودی که انجمن‌های سگ به‌هیچ‌وجه مبارزه با حیوانات را تقدیر نمی‌کنند.

انجمن ها اهمیت درک ویژگی‌های خاص این نژاد از این بابت را مورد تائید قرار می‌دهند و از آموزش او در این زمینه به‌طور صریح حمایت می‌کنند.

آیا می‌دانید؟

 • سگ پیت بول آمریکایی درجه گروهبان لجباز ترین سگ را کسب کرده است.
 • او بهترین سگ جنگ جهانی اول بوده است.
 • آن‌ها نگهبانانی باهوش و عالی در آمریکا هستند.
 • سگ پیت بول آمریکایی را می‌توان جنگ جویان اصلی و اولیه انگلیس که در ورزش خونین مورداستفاده قرار می‌گرفتند دانست.

نکته پایانی

این سگ‌ها به‌عنوان سگ خانگی بهترین عملکرد رادارند و حتی آن‌ها وابستگی شدیدی به خانواده‌های خوددارند.امیدواریم راهنمایی کامل را بابت این نژاد در اختیار شما قرار داده باشیم. تجربیات و سؤالات خودتان را در مورد نژاد سگ پیت بول با ما و دیگر خوانندگان در واسط پت به اشتراک بگذارید. همچنین برای خریدوفروش کالاهایتان اپلیکیشن واسط کالا را نصب کنید.با ما همراه باشید.

منابع:

akc.org

dogtime.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *